Gedegen geschiedschrijving over bloemendorp Eerste exemplaar duizend jaar Rijnsburg uitgereikt 'Ik heb ze zien beren met een juk' Vechtpartij liep nog goed af Nu ook trompetters bij W. Drummers Zevende speelzaal in Leiderdorp Eerste bouwplannen Clubwerk van Pniël bestaat 50 jaar voor Voorhof TROUW KWARTET DINSDAG 5 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L4 RIJNSBURG Gisteravond, maandag, werd het eerste boek over duizend jaar Rijnsburg in het gemeentehuis overhandigd aan de echtgenote van de dit jaar overleden burgemeester H. Koomans, mevrouw Koomans-Wind. Om half acht waren genodigden bijeen om de presentatie van het boekwerk mee te maken. Een produkt van J. B. Glasbergen en S. C. H. Leenheer, welke laatste in Rijns burg woont. Naast z'n bakkerspraktijken zag Leenheer kans veel tijd en werk beschikbaar te stellen voor het gedenkboek dat nu verkrijgbaar is, uit tien hoofdstukken bestaat en voorzien is van foto's op kunstdrukpapier. Anderhalf jaar is er aan het boek ge werkt, 152 pagina's dik wat tekst betreft, gebonden in leren band en gedrukt bij De Bink in Leiden, die het ook uitgeeft. Een kaart van Reynsburch met de Corter Waert. de Lange Waert. de Buytewech. Ou Schoo sloot, Leij- dercroft en de Coremole, Brouwer- steech. Déar begint het mee. Een boek vol herinneringen. Een herin nering ook aan de man die zoveel met Rijnsburg op had. dat zijn naam onverbrekelijk met Rijnsburg verbonden is en blijft. Een man die kort voor zijn dood nog in het nieuws kwam nadat deze krant een uitvoerig interview met hem had over de plannen inzake de holland- se graven en gravinnen. De lande lijke pers stóóf op hem af. Burge meester B. H. Koomans! Volgens menselijke redenering overleed hij véél te vroeg. Hij mocht niet mee maken dat het boek in de etalage bij Renes ligt. Wat hij nog wél mocht doen is het schrijven van het 'Ten geleide' in 'Duizend jaar Rijnsburg'. 'Velen zullen van dit boek genieten', schrijft wijlen de heer Koomans. Velen zullen hier door ook Juist de burgemeester in dankbare herinnering houden. Aanwinst Het voorwoord is van de beide schrijvers, die afzonderlijk het plan hadden de hist/ rie van Rijnsburg te boek te ste.len. Toen zij door burgemeester Koomans als voorzit ter van het herdenkingscomité, werden uitgenodigd dit werk samen ter hand te nemen, bleek dat de door ieder feeds verzamelde kennis wonderw«i bij elkaar aansloot. De opdracht was een boek te schrijven dat zich gemakkelijk laat lezen door eten breed publiek. Het tempo naar een gedeelte van de kaart Rijnland', door Floris Balthasar 1610-1615', nagetekend door W. Glasbergen Azn. Foto's van het vroegste Rijnsburg, een overzicht van de opgravingen in 1967 met het onder de abdij aangetroffen Karolingische woonvlak. Er zijn fo to's van vondsten zoals een bron zen gesp. merovingische pot, tuit- kan en broche. Drie passages uit de rijmkroniek van Melis Stoke over de begrafenis van Floris de Zwarte, ontbreken evenmin. Net zo min trouwens als een bladzijde uit een sacramentarium van de abdij. Ja cob, Heer van Wassenaar verleent toestemming om een brug over de Vliet te vervangen door een nieuwe (1691). Woi-dt ook weer eens in de herinnering geroepen. Maar ook re cente foto's ontbreken in het fraaie boekwerk niet. Zoals het bezoek van prins Claus aan 'Flora* en fo to's van het interieur van de bloe menveiling vindt men ook afge drukt. Vele jaren zijn vertegenwoordigd. Het jaar 1939' wij doen maar een greep toont de Sandtlaan en dë Kerkstraat. De foto van de tram halte De Splitsing dateert uit 1955. In totaal zijn e; acht hoofdstukken. Ten Geleide. Voorwoord. Aanhang sel, Archivalia, beknopte bibliografie van Rijnsburg en illustraties- en adviezen niet meegerekend. Protestant In Hoofdstuk I (oudste geschiede nis) leest men over het ontstaan van het dorp. Omstreeks 500 600 na Christus ontstaat in het lage Gisteren is het eerste exemplaar van verkrijgbaar bij bo^knande; Renes. was. En over de reformatiepogin gen. Verschillende kerkvorsten werd in de 15e eeuw opgedragen de kloosters van hun dwaalwegen te rug te roepen. In het archief van Duizend Jaar Rijnsburg uitgereikt. Het is een fraai boek, vanaf woensdag 'Een dronk Dubbeldje en juffrouw Blootegat danste naakt voor een trommeltje....' waarin de schrijvers zich door de rijke historie van Rijnsburg bewe gen wisselt sterk, zeggen ze er zelf van. En natuurlijk moest het boek betaalbaar blijven. Ze zijn er in geslaagd! Duizend jaar Rijnsburg is juist dat gewor den wal wij er van verwachtten. Het is juist dat boek geworden dat een aanwinst is voor iedere Rijns burger en in geen boekenkast mag ontbreken. En ook voor de niet- Rijnsburger is het een leuk bezit. De tekst is goed en de foto's maken van het werk een compleet geheel. Eén van de eerste prenten die men tegenkomt is een tekening: 'Schets gebied langs de Rijn en de Vliet een kleine nederzetting. Het begin van bloemendorp Rijnsburg. Het is een hoofdstuk van de hand van Leenheer, die ook de hoofdstukken II. Ill en VIII voor zijn rekening nam. De overige hoofdstukken IV. V, VI en VII zijn van Glasbergen. Er moet toch wel een hele studie aan zijn voorafgegaan om tot een zo'n gedegen geschiedschrijving te komen. De Abdij van Rijnsburg. is hoofd stuk II. De graven van Holland worden tot leven gebracht in de volgende bladzijden. Wij lezen dat gravin Petronella een bazige vrouw Rijnsburg is een brief aanwezig die op 2 december 1529 werd geschre ven en waaruit blijkt dat in Rijns burg al vroeg sprake was van pro testantisme. Dit blijkt uit hoofdstuk III 'Kerkelijke zaken'. De dorpsregering 1575-1795. Hoofd stuk IV. De ridderschap en edelen van Holland. Handelende over de dorpsregenten, zoals Abraham Cig- gaar. die als schepen, als kerkmees ter en als burgemeester te boek staat. In 1778 werd hij 'wegens' hoge ouderdom en toenemende li chaamsongemakken' vervangen. Andere namen? Van Adrichem, Ba telaan. Berkenstein, Lipsius, Van Paridon, Ravensbergen. Van der Spek, Van Wassenaar en Van der Zijp. Een kleine greep uit een uit gebreide opsomming. Het hoofdstuk handelt over het ge recht, de bruggen en de kwakels, de straatverlichting en de asman en ook de brandweer komt er aan te pas. Een heel ander aspect wordt aan geroerd in hoofdstuk V waar het gaat om De Rijnsburgers: hun aan tal, broodwinning en vermaak. Eén van de meest sprekende hoofdstuk ken in 'Duizend jaar Rijnsburg', waarbij wij de andere zaken niet tekort willen doen. weest. Zoals bijvoorbeeld in de pe riode 1622 tot 1686, toen de bevol king terugliep. Oorzaak niet be kend. 'vcn sterfgeval werd in het dorp saijen, spitten ende delven'. Tot. de wintigste eeuw telde het dorp een groot aantal boerderijen. Rond het jaar 1635 heerste in Holland de tulpenmanie. De eerste bewijzen van bloementeelt in Rijnsburg da teren uit 1672. Chirurgijns en doktoren, kost schoolhouders, proveniers en rente niers, komen ter sprake. Voor enig vermaak zorgde sedert het midden van de zestiende eeuw de plaatse lijke rederijkerskamer 'De Rooie Angieren' (anjelieren). Armmeester Weer een heel ander chapiter is 'twee eeuwen plaatselijke recht spraak', dat te vinden is in hoofd stuk VI (pagina 100). Baljuwsrecht of Hoge Vierschaar, schoutengerecht of lage vierschaar en ook de ontzetting uit de ouderlij ke macht kwam in Rijnsburg voor. Wij citeren over de weduwe van chirurgijn Jan Ankerna, die met vijf kinderen bleef zitten: de wedu we was 'van zoo een ontaard hu meur, dat zij haare kinderen niet alleen na ziel en lighaam verzuijmd en verwaarloosd, maar zelvs die eerder van koude, ongemak en honger zoude laaten vergaan, als haar noot aan een ander te kennen geeven, zoo als niet alleen de onge zonde en maagere aangezigten en de verscheurde kleederen van de kinderen aantoonen'. Armmeesters werden gemachtigd de kinderen bij andere te besteden of in het Arm huis op te voeden. Ook loonconflicten kwamen al voor en vermakelijk zijn de processtuk ken over gevallen van belediging en valse beschuldigingen. Immetje Langeveld maakte de vrouw van Cornelis van Delft voor 'Donderse hoer' uit en zij moest hiervoor boetten, ondermeer door twee zilve ren ducatons aan de Armen te be talen. Antje Tijsdr. van der Ven schold in 1647 Magdaleentje Lan- noij uit voor 'een dronk dubbeldje en juffrouw Blootegat, zeggende dat zij naakt voor een trommeltje heeft gedanst'. En dat betrof de huis vrouw van burgemeester Arij Vla ming. Ook Jannetje van de Vijver moest het ontgelden, omdat zij incident, de staten grijpen in, aanmerkelijk abuisen, het exerci tie-genootschap, Parade en twee dracht in het korps. Toenemende spanningen en de omwenteling. Ontwapening en illuminatie, terug keer van een vluchteling, oproer, burgerwacht en Oranje Boven. La commune de Rhijnsburg, verzet te gen de conscriptie, zijn zo van die onderwerpen waarover hoofdstuk VII 'Een rumoerig tijdperk' (1794- 1813) verhaald. Tenslotte hoofdstuk VIII 'De ne gentiende en de twintigste eeuw'. De Rijnsburgs agrarische traditie wordt hierin beschreven. Hierin staat ondermeer dat Rijnsburg in 1826 werd getroffen door een ziekte waar geen bepaalde naam voor wordt genoemd. Daarnaast was er in 1865 de cholera. Er werden 129 doden ter aarde besteld en in 1866 zelfs 181. Koninklijke giften werden genoteerd in 1865: de koningin 100 gulden, prins Frederik 100 gulden, prinses Frederika 50 gulden, prinses Marianne 100 gulden. In 1860 be sloot de gemeenteraad over te gaan tot de stichting van een openbare school. De kinderarbeid had grote toevloed op het leerlingental. In 1859 be zochten in januari 113 jongens en 87 meisjes de school van meester Van Marion. In juni van dat jaar liep het leerlingental terug tot 76 jongens en 42 meisjes. De Hervormde Kerk werd de laatste eeuw gekenmerkt door enkele lang durige pastoraten. Ds. Stoelen- draaijer, ds. Middelkoop, de predi kanten Rijsoort, Sigal, Ruijsch van Dugteren en Knap en Van Druten worden in herinnering gebracht. Een grote gebeurtenis wordt ge noemd de aanleg van het Oegst- geesterkanaal in 1840 en de verbe tering van de weg van Oegstgeest bij 'de Slaag' via Rijnsburg naar Katwijk aan de Rijn. Voor in Rijnsburg bloemen werden geveild was er al een bloembollen - vereniging, die vanaf 1875 jaarlijks twee verkopingen van bloembollen hield. Vooral dit laatste hoofdstuk handelt over de bloemen en Flora. Vanzelfsprekend wordt niet voorbij gegaan aan de onderwerpen 'Groentenveiling', 'Woningbouw' en Tulpenmanie Nauwkeurige gegevens over het aantal inwoners zijn slechts be schikbaar van de jaren 1622 en 1795. Dit hoofdstuk leert ons dat Rijnsburg in 1514 ca. 650 inwoners had en dat dit aantal in 1849 tot ca. 1600 was gestegen. Aan de toe vloed van de vlaamse vluchtelingen gaat de schrijver niet voorbij. Stijgt het aantal Inwoners van het bloe mendorp de laatste jaren regelma tig. het is., ook el eens anders ge officieel aangezegd door de aan spreker of 'nodiger ter begravenis- sen', waar Jacobus Paauw zich al aanspreker naar had te gedragen. Van Alphen, Colf, Int Hout, Van Delft, Van Dam, Van Nierop, Van der Spek, Van Veen en Voorruit, waren namen die in 1520 in Rijns burg al voorkwamen. Om een paar andere bekende namen te noemen: Glasbergen (1646), Brussee (1678), Van Paridon (1638). Van Vianen (1676), Van'der Vijver (1651), Van der Guchten 1793, Kralt (1759), Van Ravensbergen (1710). Zand bergen (1704) en Van Zuilen (1797). Al in 1514 werd opgetekend dat bijna alle inwoners van Rijns burg zich 'generen mit lantelinge, als mit de coe, mit eeren (eggen). rondbazuinde dat Jan Heulder (1741) lijken van de vrouwen van Abram Viaanen en Jan Zandbergen uit het kerkhof had genomen. Jan netje moest Jan publiekelijk om vergiffenis vragen. Verduistering en messetrekkers. Ook daarover wordt in 'Duizend jaar Rijnsburg' gesproken. Abortus provocatus was toen al onderwerp van gesprek. 'En owee als je trouw beloften niet nakwam. Overspel, dodelijke ongelukken en zelfmoord: daarmee wordt u geconfronteerd bij lezing van het boek. Abuizen Rumoerige tijden in Rijnsburg. Keezen en Oranjeklanten, een vlag- 'de 2e wereldoorlog'. Tenslotfca wordt door de schrijvers gesteld duizendjarig dorp een tweede iengv, beleeft. En komisch is het boekdeel 'aan- hanfsel' waarin men flarden uit verhalen van oude Rijnsburgers aantreft. Wij noemen er twee: 'Ja. die vrouw aan de overkant van de Vliet behekste ons varken, dat in een hok achter ons huis liep. Het wilde niet meer eten. Mijn vader maakte en deur in ons poortje naast het huis, toen was het afgelo pen en 'Vrouwen werkten hard mee op het land. Ik heb ze zien beren met een juk ADVERTENTIE KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 7 november 's avonds om half zeven is er in het verpleeghuis 'De Wilbert' een protestantse kerk dienst, waarin ds. Pijlman te Kat wijk aan Zee voorgaat. KATWIJK AAN DEN RIJN Woensdag 6 november 's avonds om half acht is er in het Dorpshuis dankstond voor gewas en arbeid. Ds. E. K. Teijgcler zal voorgaan. KATWIJK Het tweede tiental van de Katwijkse damclub KDC speelde in competitieverband tegen HDC I. De winst was voor HDC met 16-4. NOORDWIJKERHOUT Noord- wijkerhout sluit zich aan bij Haag se Kunsstichting voor de Jeugd. Dit houdt in, dat Noordwijkerhoutse jongeren van 15 tot en met 25 jaar in het bezit kunnen komen van een z.g. cultureel jongeren paspoort, dat veel voordelen biedt, met name kortingen op toegangsprijzen van nagenoeg alle voorstellingen en uitvoeringen van toneel, muziek, ballet en speciale filmvoorstellin gen. V.ort-n i curs-m t-3o-%rcnï<». kori-iïiaïws-uit-de-Tefflo kor i-ni euws-tt kor t t-Jo-To/TÏo NOORDWIJKERHOUT B. en W. hopen omstreeks 15 november a.s. de gemeenteraad de begrotingen voor 1975 te kunnen aanbieden. Het ligt in de bedoeling om 27 en 29 november de aanbiedingsbrief en de begrotingsontwerpen door de afdelingen van de raad te laten behandelen. Het in de afdelingen behandelde en het antwoord daarop van B. en W. komen in een raads vergadering van 19 december aan de orde. NOORDWIJKERHOUT De heer A. T. van der Lem gaat in de gemeenteraad de plaats innemen van mevr. E. Pas-Wisker. NOORDWIJKERHOUT De raad heeft besloten om de strook grond langs de Kerkstraat, tussen de Van der Weijdenlaan en Duin en Dal te doen bebouwen, Op het stuk grond staan de openbare kleuterschool en de bedrijfswoning van Doeven. Met enkele varianten kan daar een 30- tal woningen worden gebouwd. TER AAR Met een recordbedrag van 9.100 heeft de r.k. muziekver eniging 'Arti et Rcligioni' de activi teiten van het Uniformcomité be loond gezien, door een volle zaal met kopers naar het parochiehuis te Langeraar te lokken. Het boek is uit! DUIZEND JAAR RIJNSBURG verkrijgbaar bij de Rijnburgse boekhandel H. A. RENES Vliet N.Z. 52, Rijnsburg, telef. 01718—12110 (na 26 nov. 21330) WOUBRUGGE Tijdens een vlucht boven Engeland overleed de piloot van de Koninklijke Marine P. H. Semmeling op de leeftijd van 38 jaar. De overledene genoot in Woubrugge ondermeer bekendheid als voorzitter van de voetbalvereni ging Woubrugge. welke functie hij ruim een jaar heeft bekleed. Het bestuur heeft daarom alle voetbal wedstrijden van de afgelopen zater dag afgelast. TER AAR Vrijdagmiddag was voor de kleuters het moment aan gebroken, dat zij hun moeders, w.o. leden van de schoolbesturen, met vreugde hun nieuwe schoolgebouw konden laten zien. 'De Kleine Vos- seschans' en 'Zonnehof', de kleuter scholen van het resp. r.k. onderwijs en het prot.-christ. onderwijs hui zen nu broederlijk onder één dak. De deur, die de twee lokalen van 'De Kleine Vosseschans' met 'Zon nehof' verbindt kreeg al gelijk de benaming 'Oecumenische deur', die alleen nog wat klemde. NIEUW-VENNEP Zaterdagavond ontstond een vechtpartij op het plein voor de r.k. kerk. De 17-jarige woonwagenbewoner M. v. d. Z. kreeg het aan de stok met de 20- jarige L. K. uit Nieuw-Vennep. Laatstgenoemde moest in een zie kenhuis worden opgenomen. Van der Z. kreeg hulp van I. J. (23) uit Hoofddorp, die omstanders met een vuurwapen bedreigde. J. kon later worden ingerekend bij café 'De Gouden Leeuw' in Nieuw-Vennep. Van der Z. was er intussen met de auto vandoor gegaan. In de Bos straat veroorzaakte h ij nog een aanrijding, waarna hij doorreed. In de Gelevinkstraat kon de politie hem aanhouden. Het vuurwapen werd in de auto aangetroffen. Zo wel J. als Van der Z. werd opgeslo ten in liet hoofdbureau van politie te Hoofddorp. De verwondingen van K. bleken nogal me ete vallen, zodat hij zondag naar huis bon. OEGSTGEEST Zelden waren de tribunes van de Oegstgeester sport hal aan de Apollolaan zo vol als zaterdagavond. De Wilbert Drum mers vierden er hun tiende ver jaardag met een bandshow die klonk als een klok. Tijdens het tweede optreden van de band pre senteerde zich bij wijze van verras sing, voor het eerst het trompetter korps. Het was een van de hoogte punten van een anderhalf uur du rende show waaraan ook werd deel genomen door Jong K en G. uit Leiden en het korps D.V.S. uit Kat- .wijk. Met de trompettisten telt de enige band die Oegstgeest kent 50 leden. Het optreden werd besloten door de drie bands gezamenlijk. LEIDERDORP - Op vrijdag 8 no vember 's middags om 3.30 uur wordt de 7e kinderspeelzaal door wethouders E. Drenth officieel ge opend. Deze speelzaal is gevestigd in een voormalig bankgebouwtje aan de Van Diepeningenlaan 10. De volgende dag. zaterdag 9 november, wordt van 11-15 uur open huis ge houden in de nieuwe speelzaal. Alle belangstellenden zijn welkom. Voor de kinderen worden dan poppekast- voorstellingen gehouden. In november 1967 maakten enkele moeders een begin met wat nu de Stichting Kinderspeelzaal Leider dorp is. Bij toerbeurt zorgden deze moeders voor een groepje peuters. De belangstelling nam zo snel toe, dat het in maart 1968 tot oprich ting van een stichting kwam. Met een werd ook de eerste leidster aangesteld. Deze leidster mevrouw J. Brinkenberg-Biehler, is nog steeds werkzaam, nu als hoofdleid ster van de nieuwe speelzaal. De gehele organisatie is in handen van een stichtingsbestuur, bijge staan door een raad van toezicht en advies. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter mevrouw R. van Diepen. Splinterlaan 155, se retaris: mevrouw J. van Bossum, v. Poelgeestlaan 41. 2e secretaris me vrouw C. Stapel, Vogellaan 29, Pen ningmeester A. Oskam, Vogellaan 29. 2e penningmr. mevrouw A. Jan sen. Vogellaan 23. Algemeenhoofd leidster is mevrouw F. v. d. Linde Rijnenburg 23. RIJNSBURG Dick Heemskerk bouwt trams na. Gisteren schreven wij uitvoerig over hem. Door onvoorziene omstandigheden bleef deze foto achterwege. Wij willen de prent onze lezers niet onthouden. Er gaat heel wat vrije tijd zitten in deze hobby. Het resultaat is dat de garage bij Heemskerk een tramparadijs is, waarvan de foto een indruk geeft. LEIDEN Op 17 november bestaat het jeugdclubwerk van 'Pniël' 50 jaar. Wat in 1924 begonnen is als naaikrans 'Wees een Zegen' (een club voor werkende meisjes) is in die 50 jaren veranderd in jeugd clubwerk voor meisjes en jongens vanaf 6 jaar, waarvoor nu 3 handen- arbeidafdellngen zijn. Jarenlang werd het clubwerk geleid door mej. F. W. C. Riphaagen (die ook de oprichtster is) met een groep van medewerksters. De bij eenkomsten waren in gebouw 'Pniël' aan de Middelstegracht. Toen dit gebouw wegens de sane ring moest verdwijnen werd, in LEIDERDORP De begeleidings commissie Voorhof vergadert woensdag, 6 november, over de eer ste uitgewerkte woningbouwplan nen voor Voorhof. De begeleidings kommissie is in 1971 ingesteld en heeft tot taak de ontwikkeling van 1969 de bovenzaal van 'Het Hoog landse Huys' de ruimte, die Pniël (dus ook het jeugdclubwerk) kreeg toebedeeld. Deze bleek al gauw voor veel werk ongeschikt en te klein. Twee van de huisjes rond de kerk werden toen (tijdelijk) als knutsel- ruimte ingericht. Door de restauratie van de Hoog landse Kerk konden, de clubs ook Voorhof kritisch te volgen. De com missie bestaat uit de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken en een 6-tal be langstellende inwoners. De ontwikkeling van Voorhof gaat nu de laatste fase in: de beoorde- van deze ruimte geen gebruik meer maken en is het jeugdclubwerk (weer) verplaatst naar de Ooster- kerk in de Langestraat. Daar worden nu elke woensdag- en donderdaga vond. met een groot aantal 'Hoog- landertjes' die nog enthousiaster zijn dan voorheen, de clubavonden gehouden. Ter gelegenheid van het jubileum maakten de kinderen in mei met alle kinderen een uitstapje. Op zaterdag 16 november (1 dag voor de jubileumdatum) 's middags van 2-5 uur zijn belangstellenden welkom in de Oosterkerk. ingang Langestraat. ling van uitgewerkte bouwplannen, die uiteindelijk aan de gemeente raad worden voorgelegd. Op 6 no vember om 20.30 uur wordt in een openbare vergadering van de bege leidingscommissie gesproken over de plannen voor 496 woningen die gebouwd worden in het zuidelijk deel van Voorhof. LEIDERDORP De heer en me vrouw G. Nijenhuis en T. Nijen- huis-Honders. Brittenstein 9 vier den hun gouden huwelijksfeest. De receptie was in de recreatiezaal van Brittenstein. Burgemeester Van der Have bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur over. AARLANDERVEEN De bazar die vrijdag en zaterdag ten bate van de Geref. Kerk werd gehouden is een groot succes geworden. Aan het eind werd het nettobedrag bekend gemaakt. Dat was 13.000. Dit be drag zal gebruikt worden voor de aflossing van de schuld die nog op de nieuwe kerk rust. SASSENHEIM Op zaterdag j.l. te Leiden gehouden concours van de Bond van Chr. Muziekverenigingen behaalde de plaatselijke Harmonie 'Crescendo' o.l.v. de heer J. Ossen bruggen, in de afd. F (Ere-afd.) met 313 punten een eerste prijs. Van de harmonie-orkesten was on ze plaatselijke kapel over het gehe le concours de hoogst geklasseerde. Door deze prestatie is het 'Crescen do' in de toekomst toegestaan uit te komen in de hoogste afdeling, de afdeling G. (Vaandelafdeling). Het ligt in het voornemen op het medio januari '75 te geven concert de werken ten gehore te brengen, die zaterdag werden uitgevoerd. In ver band met het 70-jarig bestaan van 'Crescendo' zal dit concert een feestelijk karakter dragen. SASSENHEIM Het optreden van de Israëlische volksdansgroep uit Haifa op het plein Oosthaven, za terdagmiddag kan het best geken schetst worden als een 'happening'. De groep gestoken in fleurige kos tuums maakte een prima indruk en het optreden was elegant en char mant. Behalve burgemeester Kret waren ook wethouders Mazee en andere raadsleden aanwezig. SASSENHEIM De expositie en verkoop van artikelen vervaardigd door de bewoners van revalidatie- en verzorgingscentrum 'de Barnar dus' is succesrijk verlopen. LEIDERDORP Op donderdag 7 november om 20 uur vergadert in het gemeentehuis de commissie fi nanciën en belastingen. De verga dering is openbaar. De commissie wordt advies gevraagd over de kos ten van een aantal uit te voeren werken. Dit zijn: de aanleg van een voetpad langs de Hoogmadeseweg tussen Essenlaan en Munnikken- weg: een tweede groenplan voor de omgeving Pcppelschans-Beuken- schans-Rietschans en de aanleg van een parkeerplaats voor auto's van bezoekers van de begraafplaats. (Deze onderwerpen worden op een nog te bepalen datum in november tevens besproken in de commissie Ruimtelijke Ordening).

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4