FEYENOORD IN ZORGEN Twente in jaren niet zo slecht Ramljak, De Jong. Van Hanegem en Steen Olsen kampen met blessures TROUW/KWARTET MAANDAG 4 NOVEMBER 1974 SPORT T9/K9 Van onze speciale verslaggevers DEN HAAG Feyenoord, angstig dicht bij de beslissende Europa Cup-return tegen Barcelona, is zaterdagavond allesbehalve onge schonden uit het Haagse Zuiderpark gekomen. Allereerst een ver rassend en wellicht deprimerend competitie-verliespunt tegen de FC Den Haag: 3—3. Hoewel Feyenoord daar uiteindelijk nog vre de mee kon hebben, want het had lange perioden ook tegen bij kans uitzichtloze achterstanden van 2—0 en 31 moeten aankij ken. Met de kapitale krachtmeting van morgen in het zeer nabije vooruitzicht, lag de schade evenwel nog pijnlcker in de lichame lijke sfeer. Want dat is momenteel de realiteit: de Rotterdammers kampen met blessures. Mladen Ramljak, karak tervolle verdediger, was er zaterdag bijvoorbeeld helemaal niet bij. Theo de Jong, die vrijdag tijdens de training door een enkel was gezakt, viel tegen FC Den Haag ki de tweede helft wel in. maar maak te een zeer geblesseerde indruk. Trainer Wiel Coerver over De Jong: 'Je hebt hem ook zien lopen, neem ik aan. Of hij dinsdag speelt? Vraag dat de dokter maar'. Een veelzeggende opmerking. Maar nog meer problemen voor Feyenoord. Want één minuut voor -afloop blesseerde Wim van Hane- gem zich dusdanig, dat hij met de twee hechtingen in een scheenbeen d_| richting Hendrik Ido Ambacht ze moest afreizen. En verder kampt de landskampioén dan nog met de af- 0D wezigheid van de edel-r.eserve Tg Steen Olsen. De Deen heeft nog de altijd een' dikke knie. rie RIJSBERGEN Een lichtpunt is wellicht de terug- pt keer van Wim Rijsbergen. Rijsber- gen speelde niet zoals de aan- vankelijke bedoeling was een halve wedstrijd, maar de volle ne gentig minuten en deed het zonder- meer goed. n Coerver later: 'Dit was natuurlijk ie-j een ideale test Voor Rijsbergen. Hét Ltii iucaic uLot vuux ivijQu&Lgbii. i.y opent perspectieven voor dinsdag' Rijsbergen zelf, die als tegenstan- der van Leen Swanenburg op de or* rechtsbackplaats begon, maar al na j een kwartier met voorstopper Jan Everse van plaats wisselde, was niet ontevreden over zijn heroptreden, De Leidenaar verklaarde: 'Het ging hei goed, dacht ik. Ik heb geen klach- lej ten" over mijn knie: Maar wel ben bej ik tijdens de wedstrijd door een de enkel gezakt. Dat ls nog een oude de- blessure'. aar Dat zal dan waarschijnlijk geen rde beletsel vormen voor een eventuele rop keuze voor dinsdag, aangezien Rijs- de bergen in het verleden meestal op- té merkelijk snel van een dergelijk di« ongemak genas. Zo was dat verle- req den jaar bij Feyenoord het geval mi-, en ook tijdens het wereldkampi- J oenschap herstelde hij binnen eni- eeif ge dagen 'van zo'n blessure. De 'ea- vraag blijft natuurlijk wel of Rijs- bergen voor een dusdanig zwaar ooit karwei, als de uitwedstrijd tegen Barcelona is, al weer voldoende rit me heeft. taro Wiel Coerver ziet zich dus voor da problemen geplaatst: zoals zijn for- ziji matie die in de wedstrijd tege*i FC Den Haag vrijwel voortdurend heeft ontmoet. Tegen het opzienba rend fris en aanvallend voetballend FC Den Haag kwamen de moeilijk heden met name in de verdediging aan de oppervlakte. Vooral waaneer FC Den Haag de bal hoog in de doelmond plaatste, ontstond een niet zelden chaotisch beeld. Na zijn sterke optreden, verleden week te gen Ajax, was het speciaal Jan Everse die uit de toon viel. Gestart .als tegenstander van Henk van jort Leeuwen- maakte hij veel fouten en dan ook al spoedig met ;°^et Rijsbergen van tegenstander. 'Pro TSHEN LA LING te-Maar niet alleen Everse had een moeilijk avondje. Ook Dick Schnei- f °|der en vooral Harry Vos zagen zich loenjvoor handenvol problemen gesteld. at ^Het Haagse talent Tshen La Ling speelde Vos talloze malen volkomen ^^uit. Coerver reageerde later op het spel van zijn linkerverdediger: 'Vos heeft te fatsoenlijk gespeeld'. Of het daar alleen aan lag, dat Ling één hélft lang tot uitblinker kon uitgroeien, valt te betwijfelen. Hij demonstreerde gewoon zijn na- 7 o tuurlijke talenten en die waren jiste] Feyenoord soms veel te machtig. Vijf minuten na de start al, was het die rechtsbuiten die Feyenoord voor de eerste maal versloeg. Ling profiteerde na een pass van Aad Mansveld bekwaam en beheerst van een gat in de verdediging: hij gaf doelman Eddy Treijtel geen schijn 4 van kans: 1-0. ijl Een doelpunt, dat typerend was JMvoor de defensieve kwetsbaarheid b van Feyenoord, zaterdagavond. "•{Want ook de andere twee treffers bj waren het gevolg van fouten ln de Jjafweer. 2 Wiel Coerver zei ria het duel ont ij stemd: 'Achterin wist men geen jfiraad met de hoge ballen. Alleen Koop een occasion dan toch ook bij de VW-dealer! 3 zekerheden ^garantie - ANWB-keuring- @-servicepaspoort reiken en bovendien knokte FC Den Haag voor elke meter. Feyen oord voorin met Kristensen, Lex Schoenmaker (tegen FC Den Haag!) en Peter Ressel Willy Kreuz speelde op het middenveld en kreeg geen voet aan de grond miste de macht om werkelijk voor pressie te zorgen en dat brak uit eindelijk zwaar op. Want nadat Feyenoord nog geen werkelijk uit gespeelde kans had gecreëerd, wat het tien minuten voor rust links buiten Leen Swanenburg die na een door Van Leeuwen doorgekopte uittrap van Thie vrij door het strafschopgebied mocht wandelen en een sensationeel tweede doel punt kon scoren: 2-0. Uitzinnig gesteund door een vol Zuiderpark. dat erg lang dergelijk voetbal had moeten ontberen, voel de FQ Den Haag zich in de zevende hemel en voetbalde ook naar die geestestoestand. Symbolisch voor de vechtlust van de nog zo jonge for matie van coach Boskov was het spel van spits Henk van Leeuwen, die sjouwde als nooit tevoren. Maar tóch veranderde die zo pers pectiefvolle stand vlak voör rust ten nadele. Nadat Van Hanegem eerst nog een open kans had ver morst. was het toch De Kromme, die op slag van rust toesloeg. In hoogst eigen stijl. Jurgen Kristen sen was tegenstander Aad Kila eenmaal te vlug af, trók terugdraai end voor, waarna Ton Thie juist een halve meter te ver buiten zijn doelgebied verscheen en hands maakte. Hoewel de opgetrokken le vende schutting in Haagse kleuren hooguit, zes en een halve meter van de bal stond, wijfélde Van Hane gem in tegenstelling tot een week eerder niet met het nemen van de vrije trap. Feyenoords nummer tien bewoog- amper toen hij met zijn linkerbeen de. bal beroerde. Tot verbazing van vooral Ton Thie sloeg de bal een miniem moment later tegen het net: 1-2. Een dot van een doelpunt. Ook oen belang rijke goal: omdat Feyenoord kort daarna met meer perspectief kon gaan rusten. Maar wanneer Feyenoord gedacht mocht hebben dat het lek nu boven was, vergiste het zich. want direct na rust werd men keihard met de neus op de feiten gedrukt. Perazic kon vrij doorkomen, na alweer een sterker trap van de nota bene aan beide voeten geblesseerde Aad Mansvelt, maar miste nog oog in oog met Treijtel. Swanenburg kon in het strafschopgebied vervolgens vrij aanleggen en deed dat met zijn Leen Swanenburg (rechts) heeft het derde doelpunt voor FC Den Haag gescoord. Ontzet kijken Eddy Treijtel (links) en Dick Schnei der de bal na. linkervoet voor de tweede maal doeltreffend: 3-1. ORDE OP ZAKEN Feyenoord reageerde een moment agressief op die zoveelste tegenval ler en dan met name via Jan Ever se die verdediger Landers een keer fors neerlegde. Maar na dat derde doelpunt ging Feyenoord toch wer kelijk eens orde op zaken stellen. Het bleef echter vooralsnog aan scherpte in de spits te ontbreken. Schoenmaker werd door Joop Kore- vaar goed in bedwang gehouden en op de vleugels kwamen Ressel (Landers) en Kristensen (Kila) ook te zelden los. Maar dan toch weer zo'n belangrijke ingeving van Kris tensen na twaalf minuten. Plotse ling kwam hij vrij door en stelde Ressel in staat het verschil in goals weer terug te brengen tot één. En zowaar leek Feyenoord alsnog naar een overwinning door te drukken, toen zes minuten later de gelijkmaker achter Thie lag. Een uniek fraki doelpunt. Ressel mocht een corner nemen typerend voor de toegenomen kracht van Feyen oord in de tweede helft was de tot 2-6 oplopende cornerscore en buiten het strafschopgebied zeilde de bal richting opgekomen Dick Schneider. De libero nam de bal in één beweging direct op zijn rech terschoen. En op die knal moest Thie wel kansloos zijn: 3-3. Met toen nog bijna een half uur te gaan leek winst voor Feyenoord alsnog in het vooruitzicht. Evenwel, na die goal zakte Feyenoord weer naar het steeds machteloze niveau. Aad Mansveld reorganiseerde de zaak en het bleef vervolgens pot dicht. Bijna scoorde Mansveld zelf nog een keer, toen hij de bal uit een vrije trap keihard maar enkele decimeters langs het doel van Feyenoord Joeg. TEGENSLAG Tegenslag voor Feyenoord tenslotte in de slotfase, toen Wim van Hane gem zich blesseerde. Van Hanegem, doorgaans fel geattaqueerd, legde de doorbrekende invaller Boudewijn Oude mannen van Excelsior dienen Oostelijke formatie ook mentale klap toe 0-J Rijsbergen heeft "geen fouten ge- j maakt'. J- GROTERE VOORSPRONG j Geconfronteerd met een angstvrij «FC Den Haag kon Feyenoord aan "jde slag om iets aan die achterstand Q1 te doen. Maar de patronen waren q 1 te onsamenhangend om iets te be- (ADVERTENTIE) Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM De vaderlandse voetbalgemeenschap moet gis termiddag wel verbaasd hebben opgekeken, toen de uitslag van de wedstrijd ExcelsiorFC Twente (31) bekend werd. De Ensche- dese ploeg, die na acht ontmoetingen kon bögen op de sterkste defensie, werd nota bene door de oudste voorhoede van de eredivi sie op verbijsterende wijze ontluisterd. Excelsior heeft gisteren op het kolkende Woudestein zijn tegenstander een mentale opdoffer toegebracht, die de Ehschedeërs, twee dagen voor het Europa Cup- treffen tegen RWD Molenbeek, bepaald niet gelegen is gekomen. De grote vraag is natuurlijk hoe dit alles heeft kunnen gebeuren, hoe een klassSploeg als FC Twente met zoveel ervaring en routine zich zo voor schut heeft laten zetten door een opponent, die heel wat minder begenadigde spelers in zijn gelede ren telt. Spitz Kohn. de rustige trainer van FC Twente, haalde na afloop mistroostig zijn schouders op. 'Ik heb ze de afgelopen dagen zo vaak gewaarschuwd Excelsior niet te Onderschatten. Maar het is toch gebeurd. Ik kan er geen ver klaring voor geven dat we zo ver schrikkelijk hebben gefaald. Ik wil het dan nog niet eens hebben over het eerste doelpunt van Roggeveen, terwijl Van der Heide onze doel man attaqueerde. Als de scheids rechter zoiets niet ziet, moet je je daarbij neerleggen', aldus de ver klaring van Kohn, die aan duide lijkheid/ïiets te wensen overlaat. SLECHT FC Twentq heeft zich de laatste jaren niet zo slecht gemanifesteerd als gisteren tegen Excelsior. De ploeg was geen moment zichzelf en was vooral in defensief opzicht de onvolwassenheid zelve. Is het niet typerend dat Willem de Vries en Epi Drost in het centrum van de Enschedese afweerli.nie zelden of nooit een kopduel van Roggeveen en Van der Heide konden winnen? De Vries bewoog zich 90 minuten lang uiterst moeizaam voort en liep erbij alsof zijn voetbalcarrière mor gen is. afgelopen. Epi Drost, ooit genoemd als de mogelijke Ausput- zer van Oranje, speelde wellicht de slechtste wedstrijd uit zijn loop baan. De vraag of hij na zijn bles sure die hem twee weken aan de kant hield, wel voldoende fit was. werd door de betrokkenen afgedaan met de opmerking dat hij zich li chamelijk in goede Conditie voelde. 'Tk heb hier nog nooit een goede partij gespeeld, maar vraag niet waar dat aan ligt'. UITGEBUIT Excelsior, het moet gezegd, heeft de off day waar FC Twente 90 minu ten lang aan ten prooi was, mees terlijk uitgebuit. Het schotelde het publiek een spectaculaire show voor, die 90 minuten ademloos boeide. Door de vaak ongecompli ceerde acties, door de fenominale inzet, maar ook door de fouten die werden gemaakt. Opvallend was opnieuw de inbreng van spelers als Frans van der Heide, Hans Bassant en Sjaak Roggeveen. Een trio dat gezamenlijk bijna 100 jaar is. maar niettemin het gerenommeerde FC Twente in de afgrond duwde. Rog geveen scoorde twee maal, Bassant één keer. Op het middenveld van de Rotterdammers manifesteerde Kwakkernaat en de jeugdige Jaap van de Berg zich bij vlagen supe rieur aan mannen als Thijssen en Van der Val. Excelsior toonde gis teren. met zijn ongecompliceerd, maar hartverwarmend spel een blauwdruk van het genre voetbal dat de toeschouwers in opperste verrukking brengt. 'We zijn een puntje ingelopen op Feyenoord en het wordt nu tijd dat ik het adres van de UEFA eens in mijn agenda zet', grapte voorzitter Henk Zon. Een uitlating die door trainer Ben Peeters weer werd gerelativeerd. Ik ben blij dat er wat meer lijn ln het elftal komt en dat. de jeugd en de ouderen elkaar hebben gevonden. Aan een periode kamDioenschap denk ik niet eens. aldus Peèters. POSITIEF bondscoach George Knobel, die naar Rotterdam was afgereisd om het bijzondere aankomende talent Ton Wickel te observeren, zal stel' lig menig positieve aantekening over Excelisor's voorstop. er hebben kunnen maken. Wickel legde Johan gzuidema volledig schaakmat en Epi Drost heeft de bal verspeeld en Sjaak Roggeveen heeft de kans om Excelsior op 20 te bren gen. Doelman Henny Ardesch zal even later kansloos zijn. WageningenPSV XAC—Telstar ExcelsiorFC Twente SpartaFC Amsterdam MVV—Roda JC FC Den Haag—Feyenoord AjaxGo Ahead De GraafschapFC Utrecht AZ'67Haarlem PSV Ajax Feyenoord FC Twente Roda JC FC Den Haag Excelsior Sparta AZ'67 Telstar De Graafschap 9 3 MVV 9 2 FC Amsterdam 9 I Wageningen 9 1 FC Utrecht 9 2 Go Ahead 9 2 NAC 9 0 Haarlem trad zelfs meer op de voorgrond dat Israël die wat minder uit de verf kwam dan in voorgaande duels. De oud-international had bovendien de pech dat een omhaal van hem, via het liOhaam van Rene Notten. één van de betere Twentdnaren. achter Van der Roer caramboleerde, waar door de door Roggeveen opgebouw de voorsprong na een voorzet van Gerrit den Butter verloren ging. Thijssen raakte kort daarna nog de kruising van .paal en lat. maar daarvoor waren Roggeveen. Van der Heide en Bassant met zoveel gemak de wankelende laatste lijn van FC Twente binnengedrongen. dat het een wonder mag heten dat er niet meer doelpunten waren ge vallen. Kort voor het einde van de eerste helft moest het ontredderde FC Twente er toch aan geloven. Een afschuwelijke blunder van Drost werd door Roggeveen zonder par don afgestraft: 2-1. MANMOEDIG Ook in die voor FC Twente pijnlij ke fase leek er nog niets verloren. 'Toen Theo Pahlplatz na rust had plaatsgemaakt voor Jan Jeuring leek even een rehabilitatie van de Enschedeërs op handen, maar doel man Éd van de Roer wierp zich in deze voor Excelsior kritieke fase manmoedig in de baan van schoten van Van der Valk, Notten, Zuidema en Achterberg. De 'keu' speelde overigens éven onopvallend terug getrokken als Pahlplatz, moest bo vendien zijn meerdere erkennen in Bertran Tabbernee. Toen het wei nig overtuigende offensief van de Twentse ploeg was uitgewoed, volg de een kwartier voor het einde een nieuw sensationeel Rotterdams feit. Hans Bassant schoof het derde 9 8 1 0 17 1 16 1 1 15 2 2 12 3 11 2 10 2 10 3 9 3 9 3 8 4 8 4 7 4 6 4 6 5 6 1—1 1—1 3—1 2—1 3—2 3—3 3—0 2—1 2—0 30—9 26—7 33—9 16—7 17—18 13—12 10—10 15—12 7—6 9—14 8—16 11—16 9—11 7—11 8—19 7—21 8—21 7—22 PSV periodekampioen Zondag: Telstar-Wagenlngen. FC Twente- NAC. FC Amsterdam-Excelsior, Roda JC- Sparta. Feyenoord-MVV, Go Ahead-DC Den Haag. FC Utrecht-AJax, Haarlem-De Graafschap. PSV-AZ '67. de Geer in samenwerking met Harry Vos bruut neer, maar moest dat zelf met een wond aa.'i het scheenbeen bekopen. Twee hech tingen waren noodzakelijk. FC DEN HAAG-FEYENOORD 3—3 (2—1) 5. Ling 10. 35. Swanenburg 20, 42. Van Hanegem 21. 48. Zwanenburg 31. 58 Ressel 3—2. 62. Schneider 3—3. Scheidsrechter Derks. Toeschouwers: 26.000. FC DEN HAAG: Thie; Kila, Mansveld. Kórevaar. Landers. Jol. Van Vliet. Pera zic; Ling (De Geeri Van Leèuwen, Swa nenburg (De Caluwe). - FEYENOORD: Treytel: Rijsbergen, Ever se. Sphnelder, Vos: Jansen, Van Hane gem. Schoenmaker. Ressel. Kreuz (De Jong). Kristensén. MATTY VERKAMMAN PEC—SVV VeendamVolendam FC Dordrecht—FC VVV FC Den BoschSC Cambuur HeerenvecnNEC Helmond SportWillem II EindhovenFC Groningen HeraclesVitesse FC VlaardingenFortuna SC Eindhoven 12 PEC 12 NEC 12 Volendam 13 Fortuna SC 12 Heerenveen 12 SW 13 Vitesse 12 FC Groningen 12 Heracles 13 FC VVV 12 FC Den Bosch 12 Helmond Sp. 13 SC Cambuur 13 SC Amersfoort 12 FC Vlaard. 13 FC Dordrecht 12 Veendam 12 Willem II 12 Eindhoven periodekampioen Zondag: SVV-SC Amersfoort. Volendam- PEC. FC WV-Veendam. SC Cambuur-FC Dordrecht. NEC-FC Den Bosch. Willem II-Heerenveen. FC Gronlngen-Helmond Sport. Vltesse-Elndhoven, Fortuna SC- Heracles. TWEEDE PERIODE Eindhoven 4 3 0 1 6 9—3 Volendam 4 3 0 1 6 7—5 FC Groningen 4 2 1 1 5 7—4 Heracles 4 2 I 1 5 8—8 Helmond Sport 4 2 1 I 5 6—6 PEC 3 1 2 0 5 6—0 FC VVV 4 1 1 4 6—4 Heerenveen 4 9 0 2 4 7—6 NEC 4 1 2 I 4 5—5 SVV 4 1 2 1 4 44 FC Den Bosch 4 1 2 1 4 5—5 Vlaardingen 4 1 2 1 4 1—4 Veendam 4 2 II 2 4 4—9 SC Amersfoort 3 1 1 1 3 3—2 Fortuna SC 3 1 1 1 3 2—1 FC Dordrecht 4 1 1 2 3 3—5 Vitesse 3 1 0 2 2 4—3 SC Cambuur 4 1 0 3 2 4—8 Willem II 4 0 4 1—10 Een Juist Ingevulde kolom van Sporttoto 10A ziet er als volgt uit: 3 3 1113 1111111. Het aantal deelnemers aan Toto no. 10 bedroeg 329.299. die voor een inleg zorg den van 907.290 gulden. Het prljzenbedrag is 1430.963.waarvan voor de: le prijs 172.385.— 2e prijs 107.740.— 3e prijs 1 130.837.— Er hebben zich op dit moment 2 deel nemers gemeld voor de eerste prijs. De winnende cijfers van Lotto no. 10 *Un 8 11 12 14 31 36 Reservegetal 34 Het aantal deelnemers aan lotto no. 10 kwam voor de eerste keer boven het mil joen en bedroeg 1.003.379. ZIJ zorgden voor een Inleg van 3.749.685 gulden. Het prljzenbedrag Is ƒ1.930.422.—. De prijzen zijn le prijs lncl. Jackpot 772.707, 2e prijs l 178.110.— 3e prijs I 267.166.— 4e prijs I 356.220.— 5e prijs 356.220. DUITSE LOTTO De winnende getallen ln de West-Duitse lótto zijn: C 9 35 38 39 45. Reservegetal: 28. doelpunt na een combinatie tussen Israël en Roggeveen achter Ar desch: 3-1. FC Twente liet zich na afloop in de negatieve zin uit over scheidsrech ter Bart; Ram, die op advies van zijn secondanten Griek en Moos doelpunten annuleerde wegens bui tenspel van Jeuring en Pahlplatz. Grensgevallen waarop Ram terecht afging op de waarneming van zijn grensrechters. KXCELMIOR-FC TWENTE 3—1 (8—1. 14. Roggeveen 10. 27. Notten-I—I, 35. Ro«- geveerf 2—1, 75. Bassant 3—1. Scheids rechter Ram. Toeschouwers 9.000. EXCELSIOR: Van der Roer; G. den But ter. Wickel. Israel. Tabbernee. A. den Butter. Van de Borg. Kwakkernaat; Rog geveen Van de Helde. Bassant. FC TWENTE: Ardesch: Van Ierssel. Drost. Dc Vries. Oranen: Thijssen. Van der Vall. Notten. Achterberg. Zuidema. Pahlplatz (Jeuring). RICHARD MATTHIJSSE EREDIVISIE 1. Van der Kuilen (PSV) 12. 2. Geels (Ajax) ,10. 3. Edström (PSV) 8. 4. Kreuz (Feyenoord) 7, 5. Venneker (Sparta) 6, 6.-8. Brokamp (Ajax). Blsh (Roda JC). Ressel (Feyenoord) 5, 9.-15. Jansen (FC Amsterdam). Zuidema (FC Twente). De Jong en Van Hanegem (Feyenoord). Nan- nlnga (Roda JC), Vreyssen (NAC) en Van Veen (FC Utrecht) 4. 16.-25.' Kris tensen en Schoenmaker (Feyenoord). Rep (Ajax). Van Leeuwen (FC Den Haag). Walbeek (Sparta). Veen (De Graaf schap). Lubse (PSV). Thyssen (PC Twen- 3). Koerver (Roda JC) en Groenendijk (Wageningen) 3. EERSTE DIVISIE 1. Heskamp (PEC) en Toonstra (Heeren veen) 11. 3. Polko (Heracles) 9. 4. Jovan- ovlc (FC VVV) 7, 5. Groeneweg (SVV). Kreekels (Eindhoven). Bleyenberg (SC Cambuur). Haan (SC Cambuur). Jacobs iEindhoven) 6, 10-13. Hulshof (Vitesse). Billy Bond (Volendam). Grltter (FC Groningen). Hoogendoorn (NEC) 5. 14-24. Bloemberg an Van der Pas (Eindhoven Prauser. Blotenberg en Erken6 (FSC). Hofs. Bosveld en Bursac (Vitesse). Kwak man (Volendam). Elmers (PC Gronin gen). Hoogmoed (FC Doordrecht) 4.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9