Garage van Dick is een tramparadijs Samengaan niet zien als vrijblijvend experiment Bootjeshaven mag worden aangelegd Harper was hoogtepunt tijdens RO Concert Scholen Boerenburg nu officieel in gebruik Uren knutselen aan de 'blauwe' Predikanten moeten Oecumenische dag in Merenwijk meer vrij krijgen voor godsdienstles Marinebedrijven in het zilver HORLOGES v. d. WATER Grijs op reis Burgerlijke standen haven op Koudenhoorn. Wervelende show Randstadspelers Varkevisser nam afscheid van PTT Inbraak in raadhuis Hulkenberg 40 jaar bij onderwijs Open huis in postkantoor TROUW/KWARTET MAANDAG 4 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 RIJNSBURG Een hobby is een bezigheid waar de meeste vrije tijd in gaat zitten. Dick Heems kerk (25) kan daarover meepraten. Uren zit hij te knutselen aan zijn trams. Dick bouwt trams na, die eens gereden hebben of nóg rijden. Na zijn lagere school is Dick naar de ambachtschool gegaan om voor elektricien te leren. Zijn hobby da teert uit de tijd, dat hij zo'n jaar of veertien was. Hij verzamelde foto materiaal en kranteknipsels. In Rijnsburg reed vroeger óók een tram, waarvan de volksbenaming 'blauwe tram' was. In 1961 maakte Dick de laatste rit van een tram mee en hij beschikt over alle gege vens daaromtrent. Vier grote muli- mappen zijn daar het zichtbare be wijs van. Een serie kleurendia's over trams heeft hij pas in zijn bezit gekregen. In 1971 kreeg hij het idee een tram na te bouwen. Zomaar eens probe ren. Dat was 'De Boedapester' of wel de 'Blauwe tram'. Een tramstel van de N.Z.H. Eerst het type bijwa gen en toen dat lukte de motorwa gen. Gordijnrails Wat deed je met die gebouwde trams? 'Eerst had Ik ze op mijn bureau staan. Daarna verdwenen ze, toen ik mijn auto verkocht had, in de garage waar ik nog de ruimte had Daar legde ik ook een baan aan. Een paar maanden later begon ik aan een werktram en een stad stram en daarna het oude type stadstram, dat rond 1911 begon te. rijden. Deze was crèmekleurig, in 1924 kreeg hij de blauwe kleur. Hierna bouwde ik een 600-tramstel met harmonica, daarna een stoom tram. De Rijnlandse stoomtram, de goederen- en bijwagen, eerste en tweede klas. Dat had je in die tijd nog. 5 Weken heb ik daar iedere avond en iedere vrije zaterdag aan gebouwd. De gele tram was de eerste tram van de H.T.M. De meeste trams, die ik gemaakt heb zijn van de N.Z.H.' Koe begin je daar nu aan, héb je voorbeelden of maak je zélf een tekening? 'Doordat ik al veel fotomateriaal heb en boeken, zie ik het te bou wen tramstel op een foto. Ik maak een tekening, hoe ik het wil gaan doen en ga aan de slag. De tram zelf maak ik van triplex. Eerst zaag ik de schotjes en dan de deuren en de ramen. In de ramen zet ik plastic glas, dat is makkelijker te verwerken, vooral bij ramen, die rond lopen. Schilderen en de let tertjes erop zetten doe ik ook. Nu ben ik aan de P.C.C.-car bezig, dat is de tram ,die in Den Haag rijdt. Deze was eerst crme, nu heeft hij ook de kleur van het openbaar vervoer', In de garage van Dick is het net een klein tramparadijs. Zo echt is alles opgezet. De trams staan op echte trambanen. Koe héb je die geconstrueerd? 'Eerst ben ik gaan experimenteren met speelgoedrails, maar dat was te smal, dus moest ik ze doorzagen en verbreden. Dat werd erg kostbaar. Toen heb ik gordijnrails genomen, ze op hun kant gelegd en houten biels gemaakt. Zand en grint ertus sen en het geheel met wasbeits op waterbasis bespoten, om de bruine roestige kleur erop te krijgen'. OEGSTGEEST De 'oprichtings voorzitter' van de Personeelsvereni ging Marine Bedrijven Oegstgeest, G. D. A. van Beek, was één der eersten die huidige voorzitter P. A. M. C. de Goeij, komplimenteerde met het zilveren jubileum van de vereniging. In deze handdruk lag een periode van 25 jaar wel en wee van de PVMBO besloten. Met 841 leden is de vereniging wellicht de grootste in de omgeving. Het was bijzonder druk tijdens de receptie in de kantine van de Mari ne Bedrijven aan de Haarlemmer straatweg. Het wemelde er van voorzitters en oud-voorzitters, o.a. van zusterverenigingen en afdelin gen van de PVMBO. De 'jongste' voorzitter was de heer Filippo van de afdeling hengelsport die j uist deze dag van start ging. Namens het Ministerie van Defensie kwam waarnemend plv. secretaris-gene raal, M. de Jonge gelukwensen aan bieden. Ook de direkteur MEB, KTZ(E) H. A. Rijks, zijn collega van het LEOK en het hoofd van Electr. Techn. Magazijnen Van den Burg gaven acte de présence even als J. Kreeftenberg directeur verifi catie Wassenaar. Natuurlijk verge ten wij kolonel b.d. J. Focke niet, die als directeur MEB in 1952 als eerste tot ere-lid werd benoemd wegens vele- en bijzondere ver diensten. (ADVERTENTIE) De beste wereldmerken hebben wij voor u, Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, EWE-Ancre. Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker da meshorloge voor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER Haarlemmerstraat 181 De garage is nu eigenlijk al te klein. Dick wil naar een huis met een grote zolder om daar zijn hobby te kunnen uitbreiden en waar de trams ook kunnen rijden. Nu kan dit laatste niet, omdat de bochten te scherp lopen. Bij een grotere ruimte wil hij ze door mid del van een lopende band laten rijden. Alle trams zijn van binnen en van buiten verlicht. De lantaarns langs het trajekt brengen ook verlichting. Alles zélf gemaakt. Lantaarnpalen, bovenleidingpalen van bewerkte bezemstelen, afgewerkt met 25 kwadraat koper, met echte gewich ten gespannen zoals bij de N.S. en trambanen. Vroeger toen de tram door Rijnsburg reed, was er een enkel spoor op de trambrug over het Oegstgeester kanaal, maar om dat het verder dubbel spoor was, moesten de trams wel eens op el kaar wachten. Dit werd kenbaar gemaakt door stoplichten. Het rode licht heeft Dick eraf gehaald toen alles, opgeruimd werd. Daarbij heeft hij nog een oranje en een groen licht gemaakt. Héb je nog contact met mensen, die hetzelfde doen als jij en krijg je ook materiaal, bijvoorbeeld foto's van de N.Z.H.? Op beide vragen moet ik ontken nend antwoorden. Alles doe ik zelf op mijn eigen houtje. Wel zijn er veel fotoverzamelaars, maar ik heb met niemand kontakt. Ik kèn ook geen bouwers. De N.Z.H. weet van mijn aktiviteiten niets, want ik heb ze daar eigenlijk nooit van in ken nis gesteld. Het zou overigens wel leuk zijn, als ze eens een keer zouden kunnen kijken. Ook was er iemand bij me, die vroeg of ik de trams wilde exposeren bij het 1000- jarig bestaan van Rijnsburg. Verder heb ik daar niets meer van ge hoord'. Sentiment De tramserie van Dick is zeker de moeite van het zien waard. Alles zit erop en eraan. Ze zijn zo echt mogelijk nagemaakt. Ze hebben ruitenwissers en koplampen; de ou de tram heeft zelfs olie-koplampen. De stoomtram kan stomen. Alles bij elkaar een prachtig gezicht. 'De goeie ouwe tij<J'. Hoeveel 'jeugdsentiment', roept zo'n tram bij veel mensen niet op. Als je tussen deze trams staat, waan je je nog even in die andere wereld. Zelfs de reclameborden zijn op de trams aangebracht. En bij de eerste oogopslag staat er al te lezen: 'Op en afspringen tijdens de rit is ver boden'. LEIDEN Een hoogst ongebruike lijk concert, en wel qua uitvoerings techniek, bood het Residentie Or kest onder leiding van de Poolse dirigent Jan Krenz in de Stadsge hoorzaal te Leiden. Krenz, zélf componist, heeft een totaal andere wijze van benadering van een mu ziekwerk dan de doorsnee-dirigent: hem gaat het vóór alles, te laten horen, hoe niet alleen de boven stemmen, doch ook de onderliggen de of vulstemmen in het to taal verwerkt zijn. Daarom laat hij zijn orkest, zelfs bij een zeer be kend werk als de 4e symfonie van Beethoven, vertrekken bij het nul punt. Hij doet alsof niemand ooit eerder begrepen heeft wat elk in- trument voor zich en vervolgens de instrumenten in combinatie, tot taak hebben. Zelfs de oude rotten in het vak wil hij opnieuw duidelijk maken, wat de muzikale strekking en inhoud ervan wel mogen zijn. Het resultaat was bij verschillende werken uiteenlopend, doch steeds boeiend. Conradus' kleine composi tie voor blazers had ik meer ruim telijkheid toegewenst. Mozarts Di vertimento op 166 had wat te kam pen met het evenwicht tussen hout- en koperblazers. Hoogtepunt (en zulks zonder overdrijving) van de avond was wel de magnefieke interpretatie die de sopraan Hea ther Harper aan de Illuminations van Benjamin Britten, op tekst van Rimbaudwist te geven. Zowel wat de inhoud als de muzikale basis betreft is dit een uiterst subtiel, haast ongrijpbaar werk. De sopraan zong en bracht haar tekst of ze er niet de geringste moeite mee had en of ze overleg gepleegd had met Britten en Rimbaud persoonlijk! Een dictie waarop iedere geboren Frangaise, een uitdrukkingsvermo gen waarop iedere zanger, een be grip waarop iedere kunstenaar, ja loers kon zijn. Beethovens vierde, uit het hoofd gedirigeerd, kreeg van Krenz hierna een uiterst doorvoelde en fraaie inleiding, een wat ner veuzer Adagio, een stralend alle gro vivace, omdat Krenz geen ge noegen neemt met aarzelende strij kers (met name violisten) en een zeer plezierig slót. Dra. A. van der Veen- Wiersma RIJNSBURG Zaterdagochtend om 11 uur vertrokken elf bejaarden voor een vakantie naar Mallorca. Zij waren de gelukkigen die als winnaar tevoorschijn kwamen van de aktie 'grijs op reis'. Het zijn: de echtparen A. va*i Duivenvoorde, M. van Egmond en C. v. d. Eijkel en de dames T. Borsboom en De Mooy-Langman uit Rijnsburg en het echtpaar C. de Bruin en mevr. A. C. Steijn-Koppers uit Valken burg. Familieleden deden hen uit geleide. Zaterdag 9 november ho pen ze weer in Rijnsburg terug te keren. Mevrouw E. van Venetiën, leidster van het Rijnsburgse dien stencentrum begeleid de honderd bejaarden (uit heel Zuid-Holland). KATWIJK AAN DEN RIJN De hervormde gemeente hield in het Dorpshuis de eerste wijkavond in dit seizoen. Ds. J. H. van de Bank, leraar aan de christelijke scholen gemeenschap te Ede, sprak over 'Kerk en School'. Ds. Bank vertelde over zijn ervaringen met de school gaande jeugd wat betreft hun ge loof en geestelijk leven. 'De jeugd', aldus ds. Bank, 'leeft in drie kringen, te weten het gezin, de school en de vrije tijd. Vooral het leven op school maakt dat de jon gens en meisjes thuis in conflict komen, omdat op school over de fundamentele waarheden zeer ge nuanceerd wordt gedacht. Het woord van de ouders is niet meer het 'laatste woord'. Uit eigen erva ring wist ds. Bank te vertellen dat een groot aantal leerlingen het liefst op kamers gaat wonen. 'Toch staat de Jeugd niet onverschillig tegenover de kerk. Men kan de jeugd nog wel warm maken voor geestelijke dingen'. Ds. Bank bepleitte dat meer predi kanten van hun kerkeraden vrij krijgen om op school godsdienstles te geven. Dat weinig docenten voor dit doel beschikbaar zijn zou on dermeer komen door het feit dat er vaak scholen worden gebouwd in een omgeving die niet meer kerke lijk is. De predikant kantte zich tegen het 'competitiestelsel' waarbij de leerling een richting wordt op gedrongen die hem of haar niet ligt. 'Laat de leerling van 17/18 jaar zelf uitmaken welke studie richting hij wil kiezen'. Hij vond ook dat de kerkeraden de zorg voor de jeugd telkens op de agenda moeten plaatsen. IJsclub Lisserbroek wil schaatsruildag LISSERBROEK De jaarvergade ring van IJsclub Lisserbroek had een vlot verloop. De voorzitter me moreerde dat men nu al bijna tien jaar 'zonder ijs zit'. Toch is iedere winter de baan nog even open ge weest, met uitzondering van het laatste seizoen. De secretaris bracht in herinnering dat het ijsclubge bouw aan een kweker was ver huurd, maar dat brand tweederde van het gebouw vernielde. De brandschade heeft echter mede dank zij de verzekering geen an- delige gevolgen voor de club gehad. Nieuw was het voorstel van een dames-lid, om een schaatsruildag te organiseren. Veel kinderen zitten namelijk met te klein geworden schaatsen. Op 28 november gaat men per bus naar de Uithof in Den Haag, om de schaatssport te beoe fenen. Het bestuur hoopt dat veel Lisserbroekers meegaan. LEIDEN Onder het motto 'Oecumene aan de basis, veel mensen zijn er wel aan toe', werd in de aula van de scholengemeenschap Merenwijk een oecumenische dag gehouden. De honderd-drie-en- twintig deelnemers waren, op grond van navraag vooraf, uit de hervormden, gereformeerden en rooms-katholieken, min of meer geselekteerd. Men was er dus van verzekerd, dat zij allen bewust en enthousiast bij deze goed zaak waren betrokken. Ze kwamen voort uit allerlei beroepen en krin gen, hun ontwikkeling op dit o| dat gebied verschilde, maar ze waren één in het geloof aan de hoge noodzaak van de oecumene. Behalve die deelnemers namen ook onder meer vertegenwoordigers van de Willibrordvereniging (o.a. voor zitter prof. Haarsma), van de ker ken (o.a. ds. Hortensius, ds. Bou- huys en vicaris Van der Enden uit Rotterdam), en van de studenten- ecclesia, aan de bijeenkomst deel. De zaak was deugdelijk georgani seerd. Voor het beraad na de beide inleidingen had men de deelnemers in twaalf gespreksgroepen verdeeld. Deze discussie's werden, onder lei ding van één van de tien of elf, in een dozijn woningen gevoerd. Gebedsdienst 's Morgens om tien uur opende voorzitter H. Kemperman de dag met het gebruikelijke welkom en enkele mededelingen. Hierna sprak de heer C. Plug (uit de Merenwijk) over 'Ambtserken ning is geen zaak van de officiële kerken alleen. Ervaringen, moge lijkheden en moeilijkheden in het oecumenisch pastoraat'. Prof. dr. Fr. Haarsma uit Nijmegen, voorzit ter van de St. Willibrordvereniging maakte er (kritische) pastoraal- theologische kanttekeningen bij. Na het eerst gespreksgroepen-be raad leidde ds. H. Hortensius (Me renwijk) een gebedsdienst van een half uur. Men kreeg hierna tijd om te lun chen en te praten. 'Pastorale bege leiding van kinderen en volwasse nen in oecumeniche geloofsge meenschap' was derwerp, door Chr. de Jonge (uit de Merenwijk) ingeleid. Ds. N. Bou- huys maakte er op zijn beurt pasto- bij. Tenslotte kwamen de oecume- ne-genoten nog een keer samen voor een gezamenlijk beraad, dat door prof. dr. H. Berkhof op zijn bekende prettige, vaak door geesti ge, puntige opmerkingen verluchte manier in, op het doel gerichte banen werd gestuurd. de katholieke hoek afkomstig, over gekomen. Maar ze kwamen voort uit een consensus tussen rooms- katholiek, luthers en gereformeerd. Een kerk-op-weg-naar-de-oecume- ne kan niet alle vragen ineens beantwoorden, de kritische funktie van de theologie is onmisbaar. De Merenwijk is mij dierbaar, maar ze is niet, althans niet de hele, Kerk van Christus'. Waarop prof. Berkhof opmerkte, dat dit ene woord 'hele' ineens zo veel kan veranderen.. Pastoor Van Well (Merenwijk) ging hier op in. 'Ik ben zelf ten diepste overtuigd, dat we, met wat hier begonnen 'is, bezig zijn met wat de Kerk als eindpunt ziet, namelijk de gemeenschappelijke viering van avondmaal en eucharistie'. Vele opmerkingen, meningen en getuigenissen volgden. Men vroeg zich bijvoorbeeld af of we, juist in konfliktsituaties, op al deze welwil lende mensen kunnen rekenen. Oók: 'We hebben in de Merenwijk ervoor gekozen, één kerk te zijn, moeten ons dus op de kerkelijke tradities bezinnen. Het gaat er niet om, naar boven te vragen of het mag, maar wèl: hèlp ons, geef ons de ruimte'. Prof. Berkhof drukte de Merenwijk- oecumenisten op het hart, dit sa mengaan niet als vrijblijvend expe riment te zien, maar dóór te gaan in het zekere weten, niet anders te kunnen en elkaar te verrijken. Het mag geen statische eenheid, geen interessante legpuzzel zijn. God brengt allen samen onder één Hoofd, Christus. Het zijn de eerste lingen, de Kerk. Zijn liefde wordt in hem openbaar, in de onderlinge band, die ontstaat als zij, dus ook de kerken, van hun ik-gevoel èf komen'. Na de mededeling van pastoor Van Well, dat de samenvatting van deze dag gebundeld en uitgegeven wordt, sloot prof. Berkhof met een kort gebed. JOH. VAN W. NOORDWIJK Het scholencomplex in Boerenburg, bestaande uit twee basisscholen en twee kleuterscholen, is nu officieel ge opend. Dat gebeurde door het voorlezen van een hoofdstuk uit het het namiddag-on- ap0CrjeVe Boek der Wijsheid door pastoor Van den Bosch, waarna r rto .Ir>n» ds D Keunjng Gods zegen vroeg over het nieuwe schoolcomplex dat tot stand kwam in samenwerking met de protestants chris telijke en roomskatholieke schoolbesturen. uit de buurt. Speciale dank werd gebracht aan de Noordwljkse kun- stenaars mevrouw Van Halle en Henny Bal, voor de uitvoering van kunstwerken en aan de architect S. Eindpunt Prof. Haarsma merkte op, dat hij, wat hier gebeurde, uitermate belang rijk vond. Maar de kwestie van de eucharistie is niet in één dag op te lossen. 'Misschien', zei hij, 'zijn mijn opmerkingen als te sterk uit WARMOND De gemeente heeft van de provincie bericht ont- vangen dat geen bezwaar bestaat tegen de aanleg van een bootjes- LEIDEN Geboren: Casper A z v A J van Nlerop en A Bartelsman, Ingmar K z v G J Friedhoff en A L Weijenberg. Geraddl a d v C J Koetsier en K Hasenoot, Daniel 3 z v Z Joffe en B Nowlnska, Belinda M d v W van Polanen en M A L Zwartjes. Overleden: P C Verkerk geb 29 juli 1897 man, A C Wljnker geb 11 juli 1956 zoon, A van den Ent geb 8 sept 1910 man, H Bernögger geb 26 mrt 1950 man. Gehuwd: P G J Splllenaar en H S T Fallaux, P Bijlsma cn A van Vliet. L Schotmeijer en L E Labruijère, H Starre en M G K Janssen, H Esselink en T M van Dam, W A Knoppel en R E Rust- veld. LEIDEN Ondertrouwd: J J H Keijzer en W J van Haarlem, W F Henzen en L PCM Beljaars, H J W Peeters en A L Boonekamp, J P J Hengeveld en G E G de Jong, W J M van Dam en M Bootsma, A H C van Drooge en A J Maaskant, P A Duljndam en H de Nobel, G Gerritsen en E J van der Pol, C A G Gljzenij en J van der Melj, L D de Haan en C Teeuwen, P J Jansen en M van den Hoek, C F Keasberry en P G Uljee, S van der Leede en A C M van Berge Henegou wen, E F J Spoek en I C Schramm, J J Tempel en P H de Groot, G Tit en M Freke, A S J Woltere en A R G Jonas, B van Wijngaarden en J A Jeronlmus. Het gaat hier om een tijdelijke voorziening. Met de verenging Bootjeshaven i.o. zal nog nader overleg worden gepleegd wat de volgende stappen zullen zijn. De raad zette zich tot het kiezen van een groot aantal commissiele den. Nieuw is de commissie maat schappelijk werk. Er werden twee kredieten beschikbaar gesteld. Eén was bestemd voor de verbetering van de Korenmolenbrug. Er ont stond nogal wat discussie over de nauwkeurigheid van de begrote kredieten. Met het krediet voor de derde fase riolering had de raad geen enkele moeite. De heer De Winter wees op de eventuele ver keerschaos die zal ontstaan als niet voldoende maatregelen worden ge nomen tijdens de werkzaamheden. Vooral wat betreft de Herenweg. De heer W. de Vreeze werd aangewezen als gemachtigde voor de hoorzitting van G.S. inzake Endepoel 11. Het voorstel om aan de bibliotheek 1000 subsidie toe te kennen werd op voorstel van de heer Pauli ge wijzigd in een voorschot van 750. De bibliotheek ontvangt al een jaarlijkse subsidie van 250. Tij dens de rondvraag werd gewezen op de hopeloze toestand van de ver lichting in Endepoel 11. Het wach ten is wat dat betreft op de Stede lijke Lichtfabrieken. LEIDEN Een zeer muzikale- en wervelende show werd zaterdag avond afgeleverd door de Randstad spelers in het Antonius Clubhuis. Voor het eerst sinds enkele maan den kwam deze Leidse groep van muzikanten, zangers en zangeressen onder muzikale leiding van Bram Lambooy met een grotendeels nieuw repertoire, waarmee ze alle eer inlegden. Het muzikale peil was zeker voor amateurs hoog, en dat gold met name voor de solisten. Bovenal kon de uitverkochte genieten van een zeer enthousiaste en opgewekte show, vlot aan elkaar gepraar door Gré Heynekamp. Lof ook voor de arrangementen van Koos Henzen. Bram Lambooy en Pieter Vlasveld. Alle ingrediënten op muzikaal ge bied, van opera/operette tot vlotte meezingers waren vertegenwoor digd. De zaal, die tijdens een pro grammapunt voor de pauze ook zélf enige artiesten leverde, heeft getui ge de reacties zeker genoten. De avond werd besloten met een gea nimeerd bal, muzikaal omlijst door 'The Keytown Combo' met zang van Lia Kalthoff. Alle hulde voor een bijzonder gezellige en geslaagde avond. De vreugde bij de opening werd enigszins getemperd door het feit dat de voorzitter van de bouwcom missie, de heer E. Hegeman, juist op de openingsdag naar het zieken huis moest. Zijn toespraak werd nu voorgelezen door de heer Huisman. Nieuw bij de school is wel dat er een open speelterrein is, dat ook mogelijkheden biedt voor de. Jeugd LISSE Tien sprekers voerden het woord bij het afscheid van J. Var- kevisser, die wegens pensioenge rechtigde leeftijd afscheid nam van de afdeling voorbereiding en plan ning van de technische dienst van de PTT. Onder meer werd gespro ken namens de christelijke bestu renbond en de CHU. De scheidende ambtenaar kreeg een legpenning door de direktie uitgereikt, wat een bewijs van hoge waardering werd genoemd. Het bleef uiteraard niet alleen bij toespraken. Aan geschen ken ontbrak het evenmin. Oud-gemeentesecretaris onverwachts overleden NOORDWIJKERHOUT Na een langdurig ziekbed overleed zonda gochtend toch nog onverwachts oud-gemeente secretaris J. P. de Jong van Noordwij kerhout. Hij werd 68 jaar. De heer De Jong was gemeentesecretatis van 1960 tot 1969. NOORDWIJKERHOUT Toevallig werd zondagmiddag ontdekt dat tij dens het weekeinde was ingebroken in het gemeentehuis. Bij een vorige gelegenheid bleek al dat er niets viel te halen, en ook nu lijkt het erop dat de dader(s) onverrlchter- zake naar huis moest(en). Vandaag zal worden bekeken of er iets wordt vermist. Schade werd aangebracht aan de sponningen en de bureau- sloten. KATWIJK Burgemeester A. G. Vermeuken opent op vrijdag 8 no vember het nieuwe postkantoor. Aan het geheel uit gasbeton-stenen opgetrokken gebouw is dan ruim 14 maanden gewerkt. Op de begane grond zijn een zelfbedieningsruim te, de hal voor het publiek, de administratieruimte en de bestel dienst ondergebracht. De verdie ping bevat een ruime kantine, de verwarmings- en luchtverversings apparatuur en nog ruimten voor de opberging van materiaal en archief. Dat bij de inrichting optimaal re kening is gehouden met de eisen van veiligheid behoeft nauwelijks te worden vermeld. De dienstverlening aan het publiek in het nieuwe kantoor begint maandag 11 november. Voor de in woners van Katwijk zal er na de officiële opening op 8 november tussen half acht en half tien 's a- vonds gelegenheid zijn het nieuwe kantoor te bezichtigen. Mensen van de Voorlichtingsdienst van de PTT zullen aanwezig zijn om eventuele vragen op postaal gebied te beant woorden. LISSE De heer A. M. Hulkenberg werd gehuldigd omdat hij veertig jaar bij het onderwijs werkzaam was, waarvan 25 jaar als leraar aan de Rijks Middelbare Tuinbouw school in Lisse. 's Morgens vierden alle leerlingen feest, door onder andere schetsjes op te voeren die Vfil IDP ikkine had- Noord wij kerhout denkt 'zaai aan ruilverkaveling NOORDWIJKERHOUT Het Se- stuur van de Hogeveense polder heeft al jaren geleden bij het minis terie van landbouw aangedrongen op een ruilverkaveling. Een plan daartoe is nu gereed gekomen en werd met de gemeenteraad doorge sproken. Volgens ir. Bierman zullen de kos ten op basis van het prijspeil van 1974 rond de 8.900.000 gulden be dragen. Hiervan betaalt het rijk ongeveer 65 pet. Mr. Knapp liet weten dat de gemeente als gevolg van de ruilverkaveling kosten te dragen krijgt voor riolering en ver lichting van wegen en de aanslui ting van wegen buiten het verkave- lingsblok. Volgens de heer Bierman komt de gemeente ook zonder ver kaveling voor die kosten te staan. De heer C. W. van Duin vroeg zich, af of de ingelanden er economisch wel mee zijn gebaat. Ir. Bierman vond dat de voordelen een duidelij ke taal spreken. De gemeenteraad heeft bij de ruilverkaveling méér dan één vinger in de pap. De heer Van Duin was er nog niet zo zeker van dat de provincie voetstoots goedkeuring zou geven. op het onderwijs betrekking had den. Namens de leerlingen kreeg de leraar drie foto-albums aangeboden van alle leerlingen. Om 2 uur 's middags volgde een besloten bij eenkomst, waarbij ook de inspec teur van het landbouwonderwijs, drs. Doornbosch aanwezig was. Be sloten werd met een druk bezochte receptie. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 november Groenteveiling. Aanvoer 6500 bloemkolen. 115 ton was- peen. Prijzen waspeen AI 25-32, II 15-30, BI 28-42, Cl 30-34, CII 22-24, bloemkool 6 I 129-170, II 50, 8 I 70-135, II 22-98, 10 I 52-94, II 37-54, 12 I 42-100, I 22-50, andijvie 28-95. boerenkool 64. bos peen I 78-103, breekpeen 270-680, knolselderij 9- 27, selderij 25, krulpeterselle 19-35. prei 27-50, bleekselderij 6-34, spitskool 51-63, uien 420-770. van der Meij uit Katwijk. Ds. Elgersma sprak namens de plaatselijke kerken. Vanzelfspre kend voerde ook burgemeester Bon- nlke het woord. Hij releveerde hoe in de loop van ongeveer tien jaar de gedachte aan een scholencom plex was ontstaan en tot ontwikke ling werd gebracht. Het complex werd gebouwd door de Katwijkse Bouwmaatschappij. De bouwer bood een enveloppe met inhoud aan, terwijl kunstenaar Bal ook namens mevrouw Van Hall een 'oecumenische' cavia aan bood. Van de architekt kreeg elke school een bloembak. Na de toe spraken bestond gelegenheid het scholencomplex te bezichtigen. Ik orfc-nïou t.-s-in t-9c^reElo 1 V. orl-HimJws-ll it-3c-TCtfIo kor it~3 a-"m£Tio kort-TiicuwG-Uit-So-TC^iol kort»moi)NG»Tiit-|3<>^offiol LISSE Donderdag 7 november om 3 uur is er een bijeenkomst in Rustoord van de Christelijke Ou derenbond. De middag staat in het teken van reizen in binnen- en buitenland. LISSE Woensdag 6 november wordt 's morgens grof huisvuil op gehaald in de dinsdagwijk, met uit zondering van Poelpolder en de vrijdagwijk met flats Meer en Duin's middags in de donderdag- wijk. Woensdag 13 november wordt grof vuil opgehaald in de hele Poel polder en 's middags in de maan dagwij k. BOLLENSTREEK Alle afdelingen van de Christen Vrouwenbond in de Bollenstreek hielden een gecom bineerde streekvergadering onder leiding van mevrouw De Jong-Pels. De heer Van der Kolk uit Nijverdal sprak over 'Het ontstaan en doel van de Mariënwestern', een protes tantse kloosterorde in Duitsland, die in 1935 ontstond. OEGSTGEEST In het begin van de Jaren zestig liep instructeur W. Driessen al rond met plannen om in Oegstgeest een drumband op te richten. Zijn Initiatief kreeg gestal te in november 1964 toen met fi nanciële steun van de Katholieke Jeugd- en Jongerencommlssie (KJJC) kon worden gestart. De eerste oproep was al direct een succes; meer dan 40 jongens en meisjes meldden zich. Een jaar la ter presenteerden de Wilbert- Drummers zich buitenshuis, Oegst geest reageerde enthousiast. Daarna is het bergopwaarts gegaan. Er werd deelgenomen aan diverse concoursen en veelal met succes, getuige een goed gevulde prijzen- kast. Hoogtepunten waren bezoeken aan Echternach te Luxemburg, Dtlsseldorf, Noord-Frankrijk en Me- demblik in welke laatste plaats op een concours met twee eerste prij zen hoge ogen werden gegooid. De band werd in de loop der jaren uitgebreid met een aantal jach thoorns en kortgeleden werd een achttal ventieltrompetten uitge reikt. Tambour maitre is Marleen Dries sen die o.a. de majorettes begeleidt. Bij vele feestelijke gelegenheden zijn de Wilbert Drummers een ver trouwde verschijning geworden; zij vormen het enige muziekgezelschap dat Oegstgeest rijk is. In de spor thal aan de Apollolaan zullen zij zaterdagavond een bandshow geven met Jong K. en G. uit Leiden en D.V.S. uit Katwijk. Aanvang 8 uur. De toegang is gratis. Oud-leden verzorgen op 16 november een fees tavond in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3