Hautain Amsterdam lokt verlies uit Wageningen bluft PSV nog bijna af O Ajax vecht zich naar nieuwe overwinning Eindhoven loopt uit Trainer Pim van de Meent woedend na 2-1 nederlaag bij Sparta Keiharde inzet en spektakel Feestlied Barcelona te politiek TROUW/KWARTET MAANDAG 4 NOVEMBER 1974 T8 K10 i EERSTE KLASSE A jl NoordwiJk-SDVB O—0, CSVD-Zwart I Wit'28 20, Amemuiden-Gravenz.-SV 5—1 2. Spakenburg-Spijkenisse 00, GWV-jl Excelsior 21. Amstelveen-Bennekom 0—1 0. Kozakken Boys-Qulck Boys 00. merkt kon worden, was dat ver zuimd werd door te drukken. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM 'Als we niet toevallig tegen Inter moesten spelen, zouden ze van mij de hele week geen bal te zien gekregen hebben op de training. Ik had ze laten lopen, lopen en nog eens lopen', zonder zelfvertrouwen Het was een kras slotstatement van Pim van de Meent, die ver volgens resoluut wegbeende: een zichtbaar verbolgen man, die de vuisten diep weggestoken had in de zakken van zijn royale regen jas. De FC Amsterdam-trainer was kwaad. Erg kwaad zelfs. Zoals ook al gebleken was uit de aan zijn aftocht voorafgegane monoloog, waarmee hij de anti-prestatie van zijn elf in de tweede helft hekelde: 'Ben je kwalitatief stukken beter, gaan ze daar even lopen lummelen op het middenveld. Een tikkie-zus en een tikkie zo. Pure krachtsver spilling. Tegen een ploeg als Sparta moet je kleunen en gaan. Vooral blijven gaan. Ik had ze in de rust al gewaarschuwd, dat ze te lauw speelden. Voor mij is Inter ze in de bol geslagen'. Lijnrecht tegenover de wanhoop van Van de Meent betreffende het tweede wedstrijddeel stond de opi nie van Sparta-trainer Leo Steeg- man. die zich juist van de even matige als ongeïnspireerde verrich tingen van zijn formatie in het eerste part wenste te distantieeren. Sparta-Amsterdam bestond dan ook uit twee wel zeer verschillende helften. De ditmaal advocaatgeel gestoffeerde Lieverdjes heersten in de eerste helft zoals ze wilden. Het surplus aan individuele klasse op het middenveld, met de sluwe Van der Merkt en de resolute Dekker als uitblinkers, volstond toen ruim schoots voor het verwerven van een groot overwicht. Een overwicht dat in de 24ste minuut een alleszins verdiende bekroning kreeg via Van de Lem, die met korte bewegingen in het strafschopgebied langs Bal- kestein en Meutstege soleerde en aansluitend via de binnenkant van de paal raak schoot: 01. Ook na dit openingsdoelpunt bleven de Amsterdammers elkaar comfor tabel vinden in de combinatie. Geert Meyer vormde, via zijn snel heid, op links een voortdurende be dreiging: o rechts groeide Van de Lem zichtbaar na zijn treffer en daartussenin toonde Nico Jansen zich in deze fase een nijvere en ook redelijk intelligent opererende spits, die steeds de nodige aandacht bleef vergen van het duo Balkes- tein-Visser. De enige fout, die de ILieverdjes in deze periode aange- Zo aarzelend en omzichtig, zonder enig zelfvertrouwen ook, opereerde Sparta zelfs, dat FC Amsterdam zich een zwak en vaak onbesuisd spelende Karte, vervanger van Frits Flinkevleugel, die tijdens de trai ning geblesseeerd raakte (hij zal er tegen Inter waarschijnlijk weer wel bij zijn) moeiteloos kon permite- ren. De eerste dreigende Sparta- actie liet zelfs bijna een half uur op zich wachten. Toen sprintte pluisgewicht Arne Skipper Formule I-snel langs Karte (eerder al geno teerd wegens trekken aan het shir van dezelfde Skipper). Eenmaal vrij in de rechthoek voor Jongbloed ge arriveerd aarzelde de Deen echter zo lang, dat Karte zich nog kon herstellen. Pas hierna kwam de elf van Steeg- man aan althans enigszins serieus te nemen offensieve verrichtingen toe. Gebrek aan overtuiging en in ventiviteit, alsmede robuust ingrh- pen van Bianchi tegen sprinter Van Staveren, stonden het creëeren van echt gevaar voor het doel van Jongbloed in de weg. Daarop moest gewacht worden tot kort voor rust. Eerst moest Jongbloed met de voet redding brengen op een scherpe inzet van de opgekomen Bert Jan sen na de eerste vlott eactie ove FC Amsterdam kwetsbare linker flank. Even later streepte een af standsschot van Meutstege krap over de lat. ONTLUISTERING De ontluistering van de Lieverdjes voltrok zich in het tweede wed strijddeel. Een tweede helft, waarin opnieuw bleek, dat het FC Amster dam van nu niet meer dan een fletse schaduw is van de van ka rakter bijna bol staande stuntfor- matie van het vorige seizoen. De ploeg bleef volharden in arrogant middenveldgetik (Van de' Meent zou er later vooral Theo Husers voor aanklagen), liet aldus de eigen spitsen doodbloeden via een gebrek aan of een te late aanvoer. Desas treuzer nog was echter, dat de hautaine speelwijze van de elf van Van de Meent de tegenstander tergde en provoceerde Juist de middenvelders, voorname lijk verantwoordelijk voor deze in efficiënte en uitdagende speelwijze, lieten het, toen Sparta dan einde lijk voluit dorst te komen, in de fensief opzicht hopeloos afweten. Husers offreerde Walbeek pleinen aan ruimte: Van de Merkt toonde zich nauwelijks agressiever te op zichte van Salfischberger. Alleen Chris Dekker bleef redelijk over eind tegen Heyerman. SALFISCHBERGER Het gevolg van de tolerante instel ling van FC Amsterdams midden veld was, dat geleidelijk maar on miskenbaar een soort diapositief ontstond van de eerste helft. Nu heerste Sparta's middenveld. Met een overactieve en snel groeiende Salfischberger als onbetwiste uit blinker. FC Amsterdam laarste vier bleek, verstoken van toereikende steun, niet bestand tegen de toene mende pressie. In de vijfde minuut kon Van Staveren onbelemmerd doorstoten na een splijtende pas van Salfischberger. Jongbloed, op gesteld bij de eerste paal, graaide vernederend langdurig naar sprie ten, maar kon de trekbal niet meer bereiken. Venneker wel: 11. Na deze gelijkmaker begon FC Am sterdam te wankelen als een aan geslagen bokser. Karte werd op links herhaaldelijk weggespeeld door de nu veelvoudig voorkomende Bert." Jansen, die nauwelijks nog oppositie ondervond van Meyer. Jan Fransz kon zijn tekortkomin gen gebrek aan snelheid en wendbaarheid niet langer mas keren, faalde bovendien in de orga- n ia tie van de verdédiging en begon steeds paniekeriger te opereren. Daarnaast moest Bianchi zoveel el ders bijspringen, dat hij Van Stave ren teveel ruimte moest toestaan. Sparta met Salfischberger, Jan sen en Van Staveren als sterkste exponenten vond ineens het zelfvertrouwen, dat de t>loeg eerder zo evident ontbeerde. Een soort re plica van het eerste doelpunt velde, in de 30ste minuut, FC Amsterdam definitief, Met dit verschil dat Ven neker nu een decimeter beenlengte te kort kwam op Van Staverens trekbal. Bert Jansen nam zijn taak over: 21. FC Amsterdam blijkt, blijkens re cente publicaties, weinig ingeno men met kritiek. De Lieverdjes doen er dan we. goed aén, die kritiek niet later zelf te onderstre pen in het veld. Arrogantie was de oorzaak dat de ploeg tegen Sparta een gewonnen wedstrijd uit handen moest tgeven. En arrogantie is een kwade raadgever. Geert Meyer: 'Vo rig jaar was het bikkelen en nog eens bikkelen. Nu moeten ze zo nodig mooi voetballen'. En Chris Dekker: 'Er zijn nog maar zo'n vier spelers, dienog het soort karakter van het vorige seizoen kunnen op brengen'. Nico Jansen (hij kreeg in de 2e helft een gele kaart na een rancuneuze beweging naar Visser) beaamde het heftig knikkend. SPARTA-FC AMSTERDAM 2—1 (0—1) 22. Van der Lem 01. 50. Venneker 11, 75. Jansen 21. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 4.500. SPARTA: Doesburg; Jansen, Baikestein, Visser, Meutstege; Skipper (Van der Veen), Salfischberger. Walbeek; Heijer- man. Venneker Van Staveren. FC AMSTERDAM: Jongbloed. Bianchi. Fransz, Koopman, Karte: Van de Merkt. Husers, Dekkers, Van der Lem, Jansen. Meker (Otto). COR SNEL Van onze speciale verslaggever WAGENINGEN Eigenlijk had het Haarlem van Barry Hughes, de vorige week, al een waarschu wing voor PSV moeten inhouden. Toen stokte voor de eerste maal dit seizoen de soepele doelpun- tenmachine: Haarlem hield PSV, de gedoodverfde kampioen, op 3—2, wat inhield dat zelfs de groot ste favoriet kwetsbaar kon zijn. Maar zie, een week later, als de strijd met underdog Wageningen wacht, blijkt PSV niets van de allereerste moeilijkheden geleerd te hebben. De ploeg kwam zo non chalant het veld op, dat Wageningen de rollen omdraaide: niet het kleine clubje van semi-profs raakte onder de indruk, néé, het machtige PSV, dat kwam om met grote cijfers te winnen, werd afgebluft. De volle 90 minuten lang denderde Wageningen op zijn tegenstander in, niet van plan met zich te laten sollen. Het resultaat was er naar: de toeschouwers beleefden een on gekend spektakel, Wageningen ging 'ondanks de 1-1' als morele win naar het veld af, PSV werd perio dekampioen doch dient zich op nieuw te bezinnen. 'Misschien', zo vond Jan van Beveren, de doelman, 'waren er spelers bij ons die net zo dachten als de supporters: ach, Wageningen. dat pakken we wel. Nou, iedereen heeft kunnen zien hoe slecht we speelden. Als dit geen waarschuwing meer is. ONMOGELIJK KARWEI Voor éénmaal waagde de Kansloze zich aan het 'onmogelijke' karwei. Wageningen. dat voor de aanvang van dit seizoen werd beschouwd als degradatiekandidaat nummer één, dacht er niet aan om PSV zomaar vrije doorgang te geven. Tegen de vedetten Van der Kuilen, Van de Kerkhof. Edström en Van Beveren stelde het de 'kleintjes'. Zoals linksbuiten Eugène van Vijfeyken, de grondlegger voor het enige doel punt van Wageningen: zoals links achter Bennie Thomas, die alle stormen koelbloedig de baas bleef, zoals Arno Wellerdieck, de fantasti sche libero en zoals Aart Ooms. de man die niet alleen Willy van der Kuilen uiterst beheerst en knap bespeelde, maar ook dingen mét de bal deed. Kortom, Wageningen geloofde dui delijk in zichzelf. Zoals trainer Frits Korbach (wét een aansteke lijk erithousiaste persoonlijkheid) in zijn team geloofde: 'Ik heb de hele week tegen de gasten aange- kletst. Ik heb het ook in het club blad geschreven. Ook PSV heeft zijn zwakke plekken. Wij zijn men taal oersterk, zo heb ik gesteld, maar is PSV dat ook? PSV heeft tot dusver nooit tegenslagen gekend. laten we eens uitproberen hoe het ze afgaat als die tegenslagen er wél zijn'. TEGENSLAGEN En die tegenslagen kwamen voor PSV. Dc grootste was wellicht Jan Keizer, de scheidsrechter. Keizer, die woensdag nog de interland En- geland-Tsjechoslowakije (onder 23), goed leidde, kon nimmer een gebrek aan moed verweten worden, ondanks de hysterie op de tribunes durfde hij ook de thuisclub te be straffen. Maar Jan Keizer vergat daadwerkelijk op te treden. De tackles van Jantje van Osenbrugge (contra Pleun Strik), van Rini Block (contra Dalhqvist) .eisten een gele kaart, Keizer liet het bij een simpele vrije schop. Wageningen groeide daardoor, nam in de per soonlijke duels alle risico's en vocht zich letterlijk 'dood' tot aan het einde. Typerend is dat, na afloop van het gevecht, Wageningeei's middenvel der Ooms zich verontschuldigde bij Jan van Beveren, de doelman van PSV'We móeten wel zo spelen, Jan'. Maar Van Beveren: 'Ik ver wijt jullie niks. Niemand van ons verwijt Wageningen iets. Jullie wil den een gelijkspel, de manier waarop deed er blijkbaar minder toe. Maar ik heb er wél bewonde ring voor'. BEWONDERING Hoe terecht is die bewondering. Wageningen benutte de afwachten de houding van scheidsrechter Kei zer, merkte dat PSV -meer en meer verkrampt ging spelen en gaf, naarmate de wedstrijd vorderde, telkens minder doelkansen weg. Al leen Willy van de Kerkhof miste, niet ver voor rust, pal voor het doel van Bert van Geffen, een unieke kans. Het was een andere, gewich tige tegenslag voor PSV. Gewend als het is snel op een voorsprong te komen, werd het nu geconfronteerd met een aantal gemiste kansjes en met diverse weinig alert reagerende voorhoedespelers. De zo belangrijke ruggesteun, zoals bijvoorbeeld bij NAC het geval, in de vorm van een vlug doelpunt, moest PSV nu ont beren. 'En', vond ook Kees Rijvers, PSV's trainer, 'daardoor voelt je tegen stander dat het lukt. In de rust wist de ploeg dat ik ontstemd was over de weinige inzet. Na de rust was de inzet er ook van PSV, maar toen waren we al drie kwartier kwijt. Toen geloofden die jongens van Wageningen voor meer dan 200 pet. in zichzelf'. KLANTENBINDING Zelden zal een team zo zijn aange moedigd als Wageningen juist nu tegen PSV. Het is duidelijk, Wage ningen, op de Berg nog altijd onge slagen, doet week-in-week-uit aan klantenbinding van de zuiverste soort. Korbach, de trainer: 'Oké, we spelen hard, we kleunen er in. Maar met een doel dat iedere voet baltrainer of voetballer moet hebben: het puliek moet iets ge boden worden. Zondag spelen we bij Telstar. Daar gaan we ook de aan val in. Bij mij krijgt niemand een dagje vrij. Trouwens, de spelers willen nooit vrij, die willen blijven gaan. Kom de 34e wedstrijd maar hier. Dan kleunen we nog net zo fanatiek'. Tegen dat Wageningen had PSV met evenveel gemak kunnen verlie zen. Nadat PSV de pressie op het doel van Wageningen nog meer verhoogde. speelde Wageningen zich de beste kansen uit. Het was Jan Groenendijk, de 'ploeterende spits, die gaaf aangeven van Van Vijfeyken honoreerde (1-0). Van Beveren: 'Ik was woest toen. Ik heb de gasten toegeschreeuwd, dat er eindelijk eens iets gebeuren moest'. HARDER Er gebeurde 'iets'. Het duel werd Gerrie Deijkers, Pleun Strik en Willy van de Kerkhof laten het gat zien waardoor de bal weer uit het doel van Wageningen was ver dwenen na een keihard schot van Willy van der Kuijlen. Scheids rechter Keizer geloofde z'n ogen in eerste instantie niet, ging overleggen met de grensrechter en besloot tenslotte het doelpunt goed te keuren. nog harder en meeslepender, het verzet van Wageningen nam niet af. PSV's gelijkmaker was typerend. Het was geen vloeiende combinatie of een uitgespeeld kans, het was een vrije trap van meesterschutter Van der Kuylen, vanaf de rand van het strafschopgebied (1-1). Ook de wilde taferelen daarna hoorden 'in' de wedstrijd: Van der Kuylen's schot doorboorde de bin nenkant van het niet, waardoor het precies leek alsof de bal néast was gegaan. Jan Keizer, wees terecht, naar het midden, de PSV'ers juich ten, maar Wageningen nam ra zendsnel een doeltrap. Keizer: 'Dat was heel slim. Ook ik raakte er door in twijfel. Je had die gasten moeten hóren schelden. Die bal za- t-ie, mijnheer Keizer. Ik wist er even geen raad mee. Maar na af loop gaven alle spelers toe dat het wel degelijk een zuivere goal was'. Sterk defensief inaeste ld Go Ahead met 3-0 ten onder AMSTERDAM Voor het sprankelende voetbal hoeft men op dit moment niet meer naar Ajax te gaan. Daarvoor heeft de ploeg in de afgelopen tijd teveel kwaliteit verloren. De spelers van de genia le momenten, Cruijff en Keizer, ontbreken en dat is steeds duide lijker te merken. In de plaats daarvan is Ajax een ploeg geworden die voortdurend de inzet gebruikt om een tegenstander op de knie- en te brengen. En dat kan wel eens problemen opleveren. Gisteren, tegen Go Ahead leek het daar lange tijd weer op. Maar uiteindelijk kon Ajax toch doordrukken naar een 30 overwinning. Go Ahead angstig wachtte. Regel matig stond het strafschopgebied van de Deventenaren voor doelman Rijkens vol. Maar Ajax ontbeerde de rust om tussen dat woud van benen de juiste richting te zoeken. En er kwam natuurlijk bij dat de tegenstoten van Go Ahead altijd gevaarlijk bleken. Die tegenstoten ontstonden weliswaar veelal door hard uit de verdediging weggescho ten ballen, maar bijvoorbeeld Bert van Marwijk kon daar voor rust toch wel aardige dingen mee uitha len. Van Marwijk was dan ook bij na aan een treffer toegekomen Maar moeite kostte het wel. En er worden natuurlijk op deze manier wel aanslagen gepleegd op de re serves. Ajax heeft veel krachten nodig om _een tegenstander zoals Go Ahead te slopen. De Deventer formatie dacht er niet over zich op te offeren aan Ajax. Trainer Jan Notermans had zijn spelers opge dragen op de eerste plaats de de fensie foutloos te laten werken en pas daarna eens te kijken of er aanvallend misschien nog iets te doen was. Dat leverde dan een eerste helft op waarin Ajax domineerde en waarin maar zijn schot verdween naast Piet Schrijvers tegen de paal. Hoe Ajax ook probeerde. Rijkens kon tot rust zijn doel schoon hou den. Dat veranderde in de tweed helft. Ajax viel weer wilskrachtig aan maar vond nu af en toe tijd om frivole combinaties in het spel te vlechten en juist dan bleek Go Ahead kwetsbaar Ajax kwam uiteindelijk via Jan Mulder op 1-0. Een niet alleen voor Ajax zeer verdiende treffer, maar vooral voor Mulder zelf. Op het middenveld iets achter de drie spit sen acterend bleek Jan Mulder op nieuw een goede dag te hebben. Zijn oplossingen bleken onbereken baar in een aantal gevallen. Ge combineerd met de geweldige werk lust die hij ten toon spreidde maakte het Jan Mulder tot de uit blinker van het treffen. Go Ahead ging uiteindelijk via een strafschop geheel door de knieën. De ver opgerukte Blankenburg werd in kansrijke positie door Strijd veen niet al te zachtzinnig naar de gras mat gewerkt. Ruud Geels (hij kwam als kopspecialist opnieuw niet uit de verf) belastte 'zich met het karwei en stuurde Rijkens hele maal de verkeerde kant uit. Toen zat Ajax op rozen en wilde niet eens zo sterk meer aandringen. Het spel werd er alleenaf en toe wat aantrekkelijker op als Arno Steffenhagen opnieuw ingezet toen Rep niet kon imponeren de vaart in het spel bracht. Het was ook Steffenhagen uiteindelijk die Ajax kort voor het einde nog aan 3-0 hielp. Waarmee de taktiek van Go Ahead weer niet de juiste bleek. Ajav-Go Ahead 3-0 (0-0) 54: Mulder 1-0. 68: Geels (strafschop) 2-0, 88. Stef fenhagen 3-0. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 18.000. Ajax: Schrijvers: Suurbler, Van Santen. Blankeburg (Dusbaba). Krol: Haan, Mul der MührenRep (Steffenhagen), Geels. Brokamp. Go Ahead: Rijkens: Warnas, Geestman. Oude Wessellnk, Striidveen; Van Loon, Arntz, Van Deinsen; Bakker. De Winkel. Van Marwijk. BARCELONA De Spaanse voetbalclub CF Barcelona heeft ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een nieuw feestlied moeten laten schrijven en toondichten, aangezien het vorige door de overheid 'te politiek' werd ge vonden. Het oorspronkelijke feestlied vertoonde volgens de overheid 'separatistische nei gingen'. Voor de nieuwe ver sie heeft de Catalaanse club goedkeuring gekregen. Het leek ofPSV alsnog de winnen de treffer zou forceren, maar het verzet van Wageningen brak niet. Sterker zelfs, pal voor tijd faalde Jan Groenendijk voor open doel, PSV een total afgang besparend. Kees Rijvers: 'Laten we niet de fout maken dit Wageningen tëkort te doen. Die ploeg heeft kwaliteit. Maar PSV zal toch de fout in eerste instantie bij zichzelf moeten zoe ken'. WAGENINGEN-PSV 1—1 (0—0). 65. Groenedljk 10. 69. Van der Kuylen 1 1. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers 13.000 (uitverkocht). Wageningen: Van Geffen: Block. Wel lerdieck, Vermeer, Tomas; Van Osenbrug- gn. Ooms. Ponsen Hamberg (Mentlng), Groenendijk, Van Vijfeyken. PSV: Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Nordqvist, Deykers, Willy van de Kerk hof, Strik. Van der Kuylen. Dahlquist, Lutose, Edström. KEES JANSMA Spijkenisse 8 6 2 CSVD 9 5 2 Noordwijk 8 5 1 Quick Boys 9 3 4 GVVV 9 4 2 SDVB 9 4 2 Bennekom 9 3 3 Excelsior M 8 3 2 Amstelveen 9 3 2 Zwart Wit '28 8 2 3 Spakenburg 9 0 6 Arnemuiden 8 13 Kozakken Boys 8 13 's-Gravenz. SV 9 13 Zaterdag: Zwart 's Gravenzandse SV-CSVD. Spijkenisse-Ar- nemuiden. Excelsior M-Spakenburg. Betr d 0 14 8—2 2 12 19—16! 2 11 16—7 2 10 10—5 nT 3 10 13—12ai 3 10 12—12(m 3 9 10—10 1 8 13—llflr 8 li—ïioe 7 11—16O€ 6 912tp 5 5—12^. 5 11—2lUt eerste klasse B Zwerver-WOG 1—3. NSVV-WHC 03f, Elim-DOVO 02, Go Ahead K-IJsselmeerïl. vogels 00, Huizen-Hollandscheveld 2— SHO-Heerjansdam 2—0, 0—1. DOVO IJsselmeerv. WHC RVVH Go Ahead K VVOG OWIOS SHO Huizen nsw Heerjansdam Elim Hollandschev. De Zwerver 15CI1BVBJU e.u OWIOS-RVVHV 1 14 17—7 iC 1 14 12—3 1 3 12 10—91" 1 10 7—5 a 2 10 19—6 2 10 15—1JV! 2 10 10—l(e, 3 8 9—lf 4 4 7 13—li. 4 6 6—9ld 5 5 9—1' 5 5 411, 2 72f' AMSTERDAM Eindhoven heeft zijn leiderspositie in de eerste divisie aanmer kelijk versterkt. Zelf wonnen de leiders zeer overtuigend van FC Groningen (4- 1), maar de concurrenten leden allemaal verlies. vNEC struikelde bij Heerenveen (2-1), Volendam verloor van Veendam (1-0) en PEC werd door SVV een punt afhandig gemaakt (0-0). Drie punten vooorsprong heeft de eerste periodekam pioen nu reeds, een comfortabele stand. VEENDAM-VOLENDAM 1—0 (0-0) 85: Walstra 1-0. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 1500. Volendam heeft te gen een ontzaglijk hardwerkend Veen- dam een verdiende nederlaag geïncas seerd. De thuisclub speelde met veel meer inzet tegen het erg voorzichtig opererende Volendam. Vijf minuten voor het einde werd het overwicht van Sport club Veendam pas beloond met een doel punt van debutant Wim Walstra. Volen dam scoorde door Jan Plat wel, maar deze treffer werd op advies van de grens rechter door de goed leidende scheids rechter Weerink afgekeurd wegens het in buitenspel positie staan van Billy Bond. De zege van de Groningers had nog groter kunnen zijn, maar doelman Hoek was voor de Veendammers een groot struikelblok. Ook de wissels bij Volen dam Jan Plat voor Nico Mol en Jaap Jonk voor Jaap Kwakman brachten geen verandering in de 6tand teweeg. FC VLAARDINGEN-FORTUNA SC 0—0 Scheidsrechter: Beukman. Toeschou wers: 800. De thuisblijvers hebben in deze ohaantrekkelijke ontmoeting het ge lijk volledig aan hun kant gekregen. Het krampachtige schouwspel dat belde ploe gen opvoerde, was het aanzien geen mo ment waard. Beide defensies kwamen zel den in moeilijkheden, vooral ook omdat de aanvalsakties traag en doorzichtig werden uitgevoerd. FC DORDRECHT-FC WV 1—1 (1-1) 22: Jovanovlc 0-1, 42: Hoogmoed 1-1. Scheidsrechter: Draalsma. Toeschouwers: 2000. Op een moeilijk te bespelen veld strandde vrijwel eleke combinatie in de modder. Kwalltarief bleef het duel dan ook ver beneden de maat. Beide teams ontliepen elkaar weinig in kracht. Een kort slot offensief van FC Dordrecht leverde de ploeg geen enkel rendement op. I1EERENVEEN-NEC 2—1 (1-0) 25: Zmiric 1-0, 57: Toonstra 2-0. 87: Hoogen- doorn 2-1. Scheidsrechter: Geurens. Toe schouwers: 5000. Twee waarschuwingen voor Heerenveenspeler Wierz en voor NE- C'er Kamps, belden wegens spelbedert. NEC was technisch en taktlsch meer dan een k.asse beter dan Heerenveen, maar kreeg tóch een voetballesje van de Heer- enveeners. want die wisten de bal knap in eigen gelederen te houden, terwijl het té overdreven spelend NEC rustig liet uitrazen. Dat was de verdienste van Heerenveen, die daardoor de zege greep. PEC-SVV 00 Scheidsrechter: Oetel- raans. Toeschouwers: 4000. De start van PEC was hoopvol en het Zwolse publiek dacht een prettige wedstrijd te zien met een vrij gemakkelijke overwinning van de thuisclub, maar toen het niet lukte liet PEC snel het hoofd zakken en kon SVV met de weinige tegenstoten die het In de eerste helft had zeer gevaarlijk worden. Ook In de tweede helft hetzelfde beeld. Een iets meer aanvallend PEC wat echter zeer slordig speelde en een weinig uitvallend SVV, dat met die snelle coun ters soms uiterst gevaarlijk was. PEC mocht tenslotte nog tevreden zijn met de 0-0 score. FC DEN BOSCH-SC CAMBUUR 2—1 (2- 1) 23: Haan 0-1, 32: Bruurmijn 1-1. 42: Vissers (strafschop) 2-1. Scheidsrech ter: Van Gemert. Toeschouwers: 2500. Een fel offensief van de FC Den Bosch gaf een aanvankelijk op een 1-0 achter stand, maar toen het met de rust toch 2-1 werd, ging Den Bosch iets behouden der spelen. Daardoor werd het een ietwat eentonige wedstrijd. Temeer omdat Cam- buur. die weliswaar wat meer aanviel, vreselijk veel balverlies had en onzuiver was met schieten. De overwinning was echter volkomen verdiend. HELMOND SPORT-WILLEM ÏI 3—0 (2-0) 18: De Haan 1-0, 38: Van Melis 2-0, 85: Vardlc 3-0 (strafschop. Scheidsrech ter: Wellinga. Toeschouwers: 3500. Een gele kaart in deze wedstrijd voor de Willem Il-speler Van Meeteren wegens te hard spel. Overigens was het een vrij gemakkelijke overwinning voor Helmond Sport dat tegen een te defensief spelend Willem II maar ln die verdediging vele fouten makend het zeer gemakke lijk hkd. Een grotere score !>ad zeker in de mogelijkheden gelegen. Doéh Helmond Sport vond 3-0 welletjes. Groots was de wedstrijd echter niet. EINDHOVEN-GRONINGEN 4—1 (2-0) 6: Jacobs 1-0, 22: Brans 2-0, 64: Senders 3p0, 72: Brans 4-0, 90: Oosterhout 4-1. Scheidsrechter: Vermel). Toeschouwers: 4000. Met twee gele kaarten: Schalks (Eindhoven) wegens het trappen naar een medestander; Cornells (FC Gronin gen) wegens een poging tot trappen naar een tegenstander. Zonder al teveel moei te heeft Eindhoven het bezoekende Gro ningen op afstand gehouden en hiermede duidelijk aangetoond, dat het meer wil dan maar alleen een periode kampioen schap. De thuisclub was over alle linies veel sneller. Overigens was het een snelle wedstrijd waarin Groningen verdiend verloor, maar wel wat geflatteerd. HERACL]ES-V1TESSE 1—0 (1-0) 35: Polko 1-0. Scheidsrechter: Boosten. Toe schouwers: 2500. Opnieuw een uitstekend resultaat van de verrassend sterk spelen de Almeloërs die het ook nu weer moes ten hebben van de steeds beter spelende Polko. De Graafschap en ook het Amster damse Ajax hebben al met belangstelling gevraagd hoeveel hij moet kosten. Vitesse speelde een lusteloos spelletje. Het had veel balverlies en was zeer slordig met schieten. Het verloor dan ook verdiend van een agressief en fels spelend Hera cles, dat een grotere score gemakkelijk had kunnen behalen, als het Iets rusti ger met de kansen was omgesprongen. Zaterdag: WHC-De Zwerver, DOVO-NSVVS( I Jsselmeervogels-Elim. Hollandscheveld n Go Ahead K. Heerjansdam-Huizen RVVH-SHO, VVOG-OWIOS. 2A: ASWH-Voorne 1—0. Zuidland-SS^5 02, Ter Leede-SIZO 43 Zwervers-RCL 0—0, DOTO-Meeuwen 5—1.' PPSC-WH! 3—2. 2B: Rijsoord-HBSS 31, GelnoordlM Zuidvogels 11. IJmulden-Marken 3 Lunteren-ZCFC 12, Nunspeet-CJW 1-T 0. Zwaluw Vl -Jodan Boys 30. 2C: SKW Bergenth. 10, WVF-DETO 42. SVZWj Excelslor'31 30. Veluwse Boys-DOS3n 1—0. VRC-Be Qutck'28 02. WZC-Spart N. 2—2. 2D: Workum-ACV 1—0. Biamfa Wlt'34-Drachtst. Boys 21, Urk-Heeremo Boys 30, Hark. Boys-Flevo Boys 2 DOS'37-SCN 83, Vroomsh. Boys-OranJr N. 15. 3A: Flora Boys-PVWA 23. Halfweg 21. Wartb.-Geuzen 1C lend.-Wleringerm. .01, EVC-Altius u4. 3B: NDSM-SDCP 1—0, DVS'33-DOSC 1-/I 2. BI. Wlt-Musketlers 03, Montfoortx DESTO 21. 4A: Intimis-Bloemend. 1- snn i s-Vl. en Vaard. 31, DZS-Hollandla 0- I u. HCSC-Zwaluwen'30 11. 4C: Jona-^ tan-Baarn 31. DJK-DWA 4 SCZ'58-OSDO 2—0. Abcoude-AMVJ 3 •1D: Bloemenk.-Sportl.'46 11, DSV Vit Candla'55 33, Tersch. Boys-CSW 1 VVOP-IJFC 2—0. Hierden-Hoogerhelc 5—3. WEST ii 3A: Katw.-Vlaardingen 10. JAC-Loo: duinen 2—1. MVV'27-MaasdlJk 3—2, DOi NO-Rfjnsb. Boys 20, 's-Gravez.-Koudé kerk 10, 3B: Mellssant-HVO 03, Bï rendr.-Exc. P. 36, plrlt-Plershil 4 Rozenburg-Gr. Llndt 00, Nw. Lekkerl™ Be Fair 00. 4A :Oegstg-Randst. Sp. O-1 1. DEVJO-TAVV 2—2. SVOW-Schoonf 1—2. Lyra-TSB 2—0. TOGR-Llsser B. 1-w 0. Monster-ARC 11. 4B: Reeuw.-Hoeks B. 10, Semper A.-Hlllegersb. 00. Sch veni.-Unicum 0—2, DSO-SVPTT 1—, Naaldwijk-Ornas 20, Die Haghe-DSVM 00. 4C: Wleldrecht-Bolnes O-r-2, Zevew\ ho.-Heinenoord 01, SNS-Strijen 1 ZBVH-Capelle 1—3, GOZ-Lombardlj< t 30. 4D: Streefkerk-Arkel 21, Haafte Asperen 20, Schellulnen-GJS 2 NBSVV-Pelikaan 1—0, WNC-Gr. Amme 2—4. ■I NOORD 3.4: QVC-Leeuwarden 11. Bolswardi VVT 4—0. Delfstrh.-Fean'58 2—1, ON" 1 Leeuw. Zwal. 10. ONS-Broekster B. 5 I 1. 3B: Schoonoord-Meppel 11. HZV' Klazlenaveen 1—0, 5JS-CS VSB 2 Vriendentr.-Eems B. 21, Drenthine Poolster 2—2, LTC-BSW 0—2. 4. CVVO-Woudsend 13, Suameer-Wolvei 20 ,Heeg-De Hielpen 20, Oudega W. i HJSC 1—1, SDS-Spcl. Franeker O—l, IJ I C-Oeverzwal. 21. 4B: Grijpskerk-CSV 23, Veenwouden-Friese B. 11, Opend Kootstert. 01, Zwaagwest-Drogeham 3 0. Kollum-Be Quick D. 21. Hardegarij Potetos 52, 4C: Lycurg.-Wagenb. B. 2- 1, Heracllden-Middelst. 22, Holwierd Stedum 30, VVS-De Fivel 22, CS Corenos 24, 4D: Noordster-Veenda 03. Noordsches.-Angelsl. B. 13, Onst B.-TEVV l—O. CSVC-SETA 2—0, WVfl Hoogeveen 20, VEV-Twedo 03. OOST 3A: DTS'35-Hatto Heim 1—0, HTC-'t Hal de 02. Spel. Genem.-DESZ 02, CSV'2 UW 2—0, HHC-Olympia'28 1—0. 3 I ON-ESA 5—0, DES-AZSC V 3—2, Ent -Vooruit-SVVN 3—0. AVW'66-Sparta E 2 1. IA: Jonker B.-PGEM 0—3. Unl V Sparta'57 10. Otterlo-Redicbem O- i Ostrabeke-DUNO D 21. Opheusde DVOV 1—0. 4B: Wilh. SSS-Zelos 2—v SSSE-SEH 2—2, OZC-Elspeet 4—0, VI(' V-Apeldoorn 1—0, De CJV-ers-DZC'68 li 1. 4C: Lutten-SW'56 11. Sportlui DKB 13, Gramsb.-Hulzense B. 1- Kloosterhaar-PSV'67 1—1, Juliana'! BCSV 10. ZUID I 3A: SSC'55-Kloetinge 31, Good Luc Dintel. 2—1, PTT Breda-Rllland. 2- 3B: Sleeuwijk-Altena 0—0, VVGZ-NEO 11, Veen-Brakel 20, Wit Zwart-Orar Wit 2—1. 4A: GDC-FCH 1—0 gest. JPS Roda Boys 0—0, Rijsw. B.-BVC54 2- Heukelum-Gunners 31, Almkerk-V helm.'26 00. 4B: Chrislandia-Zaamsl 1—3. WN-Zwaluwse B. 01, BW Nieuwland 03, Kapelle-Wolphaarts 10, Tholense B.-Yerseke 22. Zondag HOOFDKLASSE A Elinkwijk-EDO 00, Gouda-Spartaan O 1. Papendrecht-RVC 1—1, CW-AFC 0-4 Hermes DVS-Rood Wit A 0—0, UV Unitas 10. SDW-Zilvermeeuwen 10. Rood Wit A 9 7 2 0 16 18- SDW 10 7 0 3 14 20 EDO 8 4 3 1 11 15 Hermes DVS 9 3 5 1 11 8— Unitas 8 3 3 2 9 13— Zilvermeeuw. 10 3 3 4 9 13- uvs 8 3 2 3 8 8- RVC 9 3 1 5 7 17- Elinkwijk 9 2 3 4 7 10- De Spartaan 9 2 3 4 7 12- CVV 8 1 4 3 6 8— AFC 10 2 2 6 6 9- Papendrecht 7 1 3 3 5 4- Gouda 6 1 2 3 4 3- Zondag: De Spartaan-Elinkwijk, R! Gouda, AFC-Papendrecht Rood Wit CVV, Unitas-Hermes DVS, Zllvermei wen-UVS, EDO-SDW. HOOFDKLASSE B Velocltas-Drachten 15, Emmen-Sni 00, Treffers-Rheden 11, Ensched Boys-Germanlcus 20, Quick N-Spcl. 1 ca 0—2, Achilles'12-CEC 1—0, Haaksfc gen-Ede 00. Emmen 10 6 3 1 15 16- Ensch. Boys 10 4 5 1 13 14- Rheden 10 3 6 1 12 13- SC Erica 10 4 4 2 12 11- Achilles '12 10 5 2 3 12 11- Drachten 10 4 3 3 11 20- De Treffers 8 3 4 1 10 7- Germanicus 9 3 3 3 9 6- Haaksbergen 10 3 3 4 9 11- CEC 10 3 3 4 9 14- Sneek 9 1 6 2 8 5- Ede 9 2 4 3 8 8- Quick Nijm. y 1 2 6 4 6- Velocitas 10 0 2 8 2 3- Zondag: Sneek-Velocltas, Rheden-Emn: Germanlcus-De Treffers, Spel. Erlca- schedese Boys. CEC-Quick N, Ede-Achl 'i2, Drachten-Haaksbergen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10