Hans Salfischberger hunkert naar grote voetbaltoekomst Twee aanbiedingen voor nieuw titelgevecht Ali Moeten lagere teams gratis reclame maken VRU CP RECHT© Scherpe aanval Coler op Hogewoning en Kernkamp 'Het liefst zou ik de hele dag met voetbal bezig zijn' Mogelijk rentree Wim Rijsbergen Barcelona gelijk tegen Atletico Weer een remise TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 SPORT T21-K21 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Ooit hoopt Hans Salfischberger (21). de middenvelder van Sparta die na een ge dwongen absentie van twee manden eindelijk in de eredivisie kan debuteren, een hele grote te wor den. Met het optimisme, de jeugd eigen, kan hij vertellen over zijn ideaal in de professional voet balsport carrière te maken, ook al heeft hij zich dan gerealiseerd dat er maar 'iets' hoeft te gebeu ren in dit kwetsbare vak dat een dikke streep kan halen door alle schone toekomstverwachtingen. Zijn eerste trieste ervaring heeft hij inmiddels al moeten incasseren. Want kort na zijn overgang van FC den Bosch liep hij tijdens de voorbereidingscampagne van zijn nieuwe club in Rotterdam een hardnekkige knieblessure op, die hem bijna acht volle weken werkloos ana de kant hield. Zeer tot verdriet van de betrokkene, maar ook van Sparta-trainer Leo. Steegman, die juist in Hans Sal fischberger een talent zag dat het middenveld van Sparta weer wat lijn en body kon geven. Toen de voormalige FC Den Bosch speler veertien dagen geleden tegen Telstar (4-1) voor de eerste maal in zijn leven op eredivisie-niveau streed, bleek pas goed dat Spartas nieuwe aanwinst aan alle (hoogge spannen) verwachtingen beant woordde. En tegen FC Twente, toen de Rotterdammers met 1-0 verlo ren, trok Salfischberger de presta tie-curve door. 'Mij was er alles aan gelegen om de aanhang van Sparta te laten zien, dat het be stuur geen miskoop had gedaan. Hoewel ik nog veel ervaring op moet doen, geloof ik wel dat ik het red in de eredivisie. Zodra ik in het veld sta, ben ik een ander mens. Laat ik me niet snel imponeren en ben ik niet bevreesd voor tegen standers, die een klinkende reputa tie hebben opgebouwd. Ik wil veel aan de bal zijn, bied me dan ook zoveel mogelijk aan en ga graag de diepte in. Bij Sparta is dat hard nodig, omdat door het wegvallen van Willy Kreuz het maken van doelpunten er niet gemakkelijker op is geworden'. NIET LANG PLEZIER FC Den Bosch heeft niet lang ple zier gehad van Salfischberger, die buiten de witte lijnen de (Brabant se) gemoedelijkheid zelve is. Ge plukt uit de amateurgelederen van Wilhelmina ontwikkelde Salfisch berger zich in twee seizoenen bij de eerste divisieclub als een talentrij ke speler die zich eerst als midden velder en later als Ausputzer in de kijker speelde bij clubs als NAC, FC Utrecht en Feyenoord. Maar, toen de landskampioen zich verzekerde van de diensten van de Joegoslaaf Mladen Ramljak waren de moge lijkheden op een spectaculaire overgang naar Rotterdam tot nul geslonken. FC Den Bosch, zich bewust van het feit dat Salfischberger goede han delswaar bleek te zijn, schroefde de vraagprijs op tot een kleine drie ton. Een bedrag dat alle gegadigden de stuipen op het lijf joeg. Sal fischberger: 'Ik heb zelfs gedreigd met voetballen te stoppen. Toen Sparta serieuze belangstelling voor me aan de dag legde, wilde ik zonder meer vertrekken. Bij FC Den Bosch zijn ze van mijn hou ding wel een beetje geschrokken, want de prijs zakte naar twee ton. Voor Sparta bleek dat een haalbare kaart te zijn'. Salfischberger tekende bij zijn nieuwe werkgever voor twee jaar, maar zijn grootste wens om de status van full-prof te voeren ging (nog) niet in vervulling. Salfisch berger pendelt nu dagelijks tussen 's-Hertogenbosch en de Maasstad om de middagtrainingen te kunnen volgen. Bepaald geen ideale situa tie, maar in de gegeven omstandig heden zijn er geen betere' alterna tieven voor de Brabander voor han den. GETRUCTER 'Het liefst zou ik de hele dag met. voetbal bezig zijn. Dat beheerst nu eenmaal mijn leven. Ik heb me ten doel gesteld het in de voetballerij zo ver mogelijk te brengen. Daarom hoop ik ook zo, dat ik het bij Sparta na alle ellende met mijn knie een beetje kan gaan maken. Het is uitermate plezierig dat de ouderen, zoals Hans Venneker, Nol Heijerman en Stef Walbeek, mij tijdens de wedstrijd doorlopend aanwijzingen geven. Van hen kan ik kritiek accepteren. Vergeet ook niet dat het een hele overgang is van de eerste naar de ere-divisie. Ik heb al ervaren dat er heel wat getructer en geraffineerder wordt gespeeld. Daar moet je even aan wennen. Toen ik tegen Telstar ein delijk kon worden opgesteld heb ik dagen daarvoor mezelf geweldig op geladen. Nu komt je kans om te bewijzen, wie je bent. dacht ik steeds. Ik durf echter niet hardop te zeggen of ik het ook goed heb gedaan. Dat laat ik liever aan an deren over. Ik vind het ook moei lijk om te zeggen wat mijn sterkste kanten zijn. Het klinkt allemaal zo opschepperig. Laat ik maar zeggen dat ik een grote actie-radius heb'. Hans Salfischberger manifesteert zich geenszins als een drukteschop- per. Hij behoort ook niet tot het type, dat zich, zoals de meeste van zijn collega's een peperdure auto heeft aangeschaft. Doorgaans het statussymbool van de voetbalsemi- prof. GEEN ZORGEN- Hans Salfischberger wil zichzelf blijven. Vindt publiciteit rond zijn persoon nog een heerlijke zaak en werkt in zijn vrije tijd in de radio- en televisiezaak van zijn ouders. Zorgen om de toekomst heeft hij vooralsnog niet. Maar het idee om ooit full prof te worden houdt hem veelvuldig bezig. 'Ik vind voetballen zoiets geweldigs dat andere dingen in het leven mij zo goed als niets interesseren. Met politiek bemoei ik me helemaal niet. Als je je daarin gaat verdiepen, kom je er nooit uit. Ik hoop niet dat de mensen me nu voor een oppervlakkig iemand hou den. Het is toch geen schande om louter interesse in voetbal te heb ben. De een verdient zijn brood zus, de ander zo'. HANS SALFISCHBERGER op zoek naar een tqekomst in de voet- RICHARD MATTHIJSSE ballertf. ROTTERDAM Jos Coler, de oud-voorzitter van het be taalde voetbal die twee weken geleden met een hartinfarct in het ziekenhuis werd opgenomen, heeft in het clubblad van zijn vereniging Sparta een felle aanval gedaan op mr. Hogewo ning en mr. Kernkamp, voorzit ter en lid van het sectiebestuur betaald voetbal. Tijdens zijn verblijf in het zieken huis schreef hij dit artikel voor 'De Spartaan', waarin hij onder meer zegt: 'In vorige artikelen heb ik al eens gewezen op de toenemende verwarring in onze KNVB, maar nu geloof ik dat zoetjesaan de chaos compleet dreigt te worden. Ik voel het. als erelid van de mij zo dierba re bond, als mijn plicht te wijzen op ernstige misstanden. Reeds eer der hebben andere ereleden en bondsridders voorgesteld namens deze groepen actie te nemen. Wel nu laat ik dan het spits afbijten'. 'Ik begin met een keiharde vraag, die velen op de lippen brandt: 'Waarom treden Hogewoning en Kernkamp niet af'? Gedurende de twee jaar dat Kernkamp het scheidsrechterswezen leidt is dit goeddeels in de vernieling gedraaid. Hij heeft zowel in binnen- als bui tenland blijk gegeven van ondes kundigheid en heeft tenslotte vrij wel de gehele scheidsrechterswereld tegen zich in het harnas gejaagd. Uiteindelijk moest hij tot een spreekverbod zijn toevlucht nemen. In plaats van af te treden laat hij zich benoemen in een nieuwe scheidsrechterscommissie, waarvan hij zelf voorzitter is en waarin onze vriend Stouthandel, de enige is met ervaring, die tevens kan bogen op enige deskundigheid, maar persona non grata bij vele scheidsrechters. Een commissie zonder gezag'. Over zijn opvolger als voorzitter van de betaalde sectie en als vice- praeses van de KNVB zegt Jos Co ler: 'Natuurlijk is ook Hogewoning hieraan debet, maar diens 'straf lijst' is langer. Hogewoning's te kortkomingen bestrijken een rui mer gebied. Het mislukte financiële beleid voor en tijdens het wereld kampioenschap heeft de KNVB op de rand van erntige financiële moeilijkheden gebracht. Over de wijze waarop Canjels en Fadrhonc zijn behandeld kan maar beter ge zwegen worden. De manier waarop hij zich in de boot heeft laten nemen door AZ'67 inzake Van der Hart (ondanks mijn uitdrukkelijke waarschuwing) heeft de KNVB zeer veel geld gekost. Zijn functie als 'projectleider' bij de WK leek een klucht.' 'Maar erger is dat hij (Hogewo ning) moeilijkheden heeft, zowel met de scheidsrechters, de trainers, de spelers, mede-bestuurderen en officials en wat misschien nog bedenkelijker is het bondsperso- neel, dat hem vertrouwen heeft op gezegd. De wijze waarop hij enige weken geleden zijn meningsverschil met de heer Burgwal heeft gepubli ceerd, spreekt boekdelen. Dit kan gewoon niet. Bij goede leiding zijn onderlinge waardering en vriend schap onmisbaar, ook al zullen er altijd verschillen van mening blij ven. Op de laatste bondsvergade ring heerste een ellendige sfeer van onbehagen, soms overgaand in wantrouwen, ja bijna vijandschap. Dat gaat ten koste van de goede gang van zaken en samenwerking in onze bond'. 'Het bestuur betaald voetbal zal or de op zaken moeten stellen. Geeft Zwikstra, die een knap financier is, de kans uit zijn rode cijfers te komen. Overtuig Hogewoning en Kernkamp dat zij er goed aan doen heen te gaan', aldus Jos Coler. Van onze sporteorrespondent ROTTERDAM Na een lan ge lijdensweg die bijna vier volle maanden heeft geduurd, viert Wim Rijsbergen moge lijk vanavond met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen FC Den Haag zijn rentree. Rijs bergen die in de finalewed strijd van het wereldkampi oenschap aan zijn rechterknie geblesseerd raakte, trainde de laatste dagen weer volop met de selectiegroep van de landskampipen mee. Afhankelijk van de verrich tingen van Feyenoord tegen de Hagenaars houdt trainer Coerver de mogelijkheid open Dm Rijsbergen een halve wedstrijd te laten spelen. Programma Eredivisie heden FC Den Haag-Feyenoord morgen Wageningen-PSV NAC-Telstar Excelsior-FC Twente Sparta-FC Amsterdam MVV-Roda JC Ajax-Go Ahead De Graafschap-FC Utrecht AZ '67-Haarlem KINSJASSA Het slot aan de maandenlange confrontatie tus sen Muhammed Ali en George Foreman, die als dramatisch hoogtepunt had het verlies van Foreman in de achtste ronde in de vroege ochtend van afgelo pen woensdag is gekomen. Ter wijl Foreman in zijn hotel met tafeltennissen verloor van zijn coach Archie Moore, stond Ali op het vliegveld voor het laatst de pers in Zaire te woord. Ali, zei na het gevecht twee aanbie dingen te hebben gehad voor tien miljoen dollar zijn titel te verdedi gen. E enuit Londen en een uit een niet nader te noemen Arabisch land. Ali: 'Ik zal het aanbod uit Londen in overweging nemen, om dat het de grootte heeft die ik verlang. Ik heb ook een aanbieding uit een Arabisch land gekregen. Ik heb beloofd nog niet te zegggen welk land het is'. Aan het begin van de week voor het gevecht ging in Kinsjassa het gerucht dat Koeweit een titelge vecht wil organiseren. Ali wilde niet bevestigen dat het dit land was dat het aanbod had gedaan. Het aanbod dat uit Londen kwam. aldus Muhammed Ali, van de de Engelse bokspromotor John Daly, die bij het gevecht in Kinsjassa op de tribune zat. Voor beide aanbie dingen was een tegenstandster ge noemd. Bekend is dat Ali zijn titel het liefst verdedigd tegen Joe Fra- zier. Ali: 'Ik heb een keer van hem verloren en een keer van hem ge wonnen. Ik wil de stand graag op 21 in mijn voordeel brengen'. Over de naaste toekomst zei de nieuwe wereldkampioen tenslotte: 'Ik zal de beide aanbiedingen in overweging nemen, maar over niet al te lange tijd zal ik me zeker terugtrekken. Voorlopig ga ik een paar maanden uitrusten. Daarna laat ik wel weten wat 'ik ga doen'. MADRID (EFE, UPI) CF Barcelona, dinsdagavond tegen stander van Feijenoord in de twee de wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft vrijdagavond in Madrid voor de Spaanse competitie tegen Atletico Madrid gespeeld. De ontmoeting eindigde onbeslist:3-3. Bij de rust was de stand:2-2. In een andere wedstrijd versloeg El Espanol in Barcelona Real Zara- goza met 2-1. MüNCHEN (DPA) Gerd Müller, de spits van Bayern München en het Westduitse elftal heeft, naar vrijdag min of meer toevallig uit röntgenfoto's is gebleken, een teen gebroken. Hij speelt zaterdag in geen geval tegen Tennis Borussia in West Berlijn en hpt is zeer de vraag of hij voor de tweede wed strijd van zijn club tegen de Oost- duitse kampioen 1. FC Magdeburg (komende woensdag) mee kan doen. Bayern won tien dagen gele den de eerste confrontatie van het duel in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen in München met 3-2. De breuk zit in de tweede teen van Müllers linkervoet. Magdeburg zal het woensdag in elk geval moeten doen zonder de jeugdige international Jürgen Pommerenke, die een dijbeenbles sure heeft. PEC-SVV Veendam-Volendam FC Dordrecht-FC VVV FC Den Bosch-SC Cambuur Heerenveen-NEC Helmond Sport-Willem II Eindhoven-FC Groningen Heracles-Vitesse FC Vlaardingen-Fortuna SC Toto nr. 9: Aantal deelnemers 331.237. In leg 912.988,—Prljzenbedrag 433.669.— Ie prijs: 6 winnaars, die elk bruto 28.911,ontvangen; 2e prijs: 263 win naars. die elk ƒ412.ontvangen; 3e prijs: 2.702 winnaars, die elk ƒ56,ont vangen. (ADVERTENTIE) De bewapeningspolitiek .voor arbeiders verklaard -4* Contact Hylke Traip DE NAVO-STAARDERS 17,50 'Zelden is over deze gigantische problematiek zo helder en gewoon geschreven en toch met veel diepgang.De Volkskrant DE PIJNBANK f 17,50 Reflecties op het rapport van Amnesty International over martelen, o.a. van Bemlef Bumier, Hofland, Kuitenbouwer en Vroman. CONTACT Lotto 9: Aantal deelnemers 987.927. In leg ƒ3.620.510,—. Prljzenbedrag 1.864.442, Ie prijs: geen winnaars; 2e prijs: 6 win naars, die elk bruto ƒ53.549.ontvangen: 3e prijs: 73 winnaars, die elk bruto 5.579.ontvangen; 4e prijs; 5.168 win naars. die elk 95.ontvangen: 5e prijs: 11.081 winnaars, die elk 44.ontvangen. Naar de jackpot, van Lotto 10 gaat een bedrag van 149.322, MOSKOU Anatoli Karpow en Vik tor Kortsnoj hebben gisteravond hun achttiende partij met remise afgeslo ten. De winnaar van de tweekamp heeft het recht Bobby Fischer uit te dagen voor een duel om de wereldti tel. Met nog maximaal vijf partijen voor de boeg leidt Karpow met 30. De strijd werd gisteren na de 42e zet gestopt. TENNIS Chris Evert heeft het dames enkelspel gewonnen van het Internatio nale toernooi te Hilton Head Island. Chris Evert versloeg In de eindstrijd Virginia Wade met 6-1 en 6-3. In het damesdubbelspel echtèr verloren Chris Evert en Billle Jean king met 6-3. 4-6, 8- 6. van Avonng Goolagong en Virginia Wade. Björn Borg, die in de eindstrijd van het heren enkelspel Ille Nastase zal ontmoeten, won In de laatste partij van het .herendubbelspel, met Rod Laver, van Nastase en Stan Smith: 7-6, 6-7. 2-6. door Ruud Verdonck AMSTERDAM Het sponsoren van sportverenigingen is nog steeds een zeer delikate zaak. Hoewel nu al een jaar of vijf op grote schaal sportsponsoring plaatsvindt is een waterdicht re- gelement voor alle betrokken nog steeds niet tot stand gekomen. Al is er dan de laatste tijd wel enige aktie merkbaar geworden zonder dat daar uit nu direct glanzende resultaten tevoorschijn zijn geko men. De sponsors hebben zich eerder dit jaar sterk gemaakt door de oprichting van de Vereniging Sportsponsoring Nederland. Een vereniging die, alle mooie belof ten ten spijt, niet meer is dan een belangenvereniging van za kenlieden die geld in een sport vereniging hebben gestoken en wegen zoeken om daar zoveel mo gelijk profijt van te trekken. Typerend voor de instelling van de VSN was dat nog voor de rechter een uitspraak had gedaan in het kort geding tussen de bas ketbalvereniging Punch en spon sor Raak. de VSN al bekend maakte vierkant achter de spon sor te staan. De rechter stelde voor het grootste deel Punch in het gelijk. De verenigingen van hun kant hebben het heel wat moeilijker. Binnen de Nederlandse Sport Fe deratie wordt wel gediscussieerd over de sponsoring maar een sponsorcode is er nog steeds niet uit gekomen en een aantal sport bonden heeft al het vermoeden uitgesproken dat de gezamenlijke sportbonden te laat komen met hun reglementering. Een aantal sportbonden kent overigens wel een sponsorregele- ment. Eerder een aanzet om de clubs zich niet voor een habbe- krats te laten verkopen dan het gevolg van een discussie over de plaats van een sponsor in de sport. Zo lang de discussie niet is afgerond blijven zich nieuwe pro blemen aandienen. Zo lang vere nigingen geen duidelijk beeld hebben van sportsponsoring, voor- en nadelen nauwelijks kun nen afwegen en veelal slechts uit zijn op het grote succes voor het eerste team, kunnen sponsors toe blijven slaan. Merkwaardig is het dat tot nu toe vrijwel niets gehoord is van de anonieme groepering sportlui, verkerend een stuk achter de top maar wel opgezadeld met de ver plichting reclame te maken voor een bedrijf. Vorig seizoen ontstond er zo'n conflict bij de basketbal club Amstelveen waar de dames niet van plan bleken in ruil voor een gratis shirtje reclame te ma ken voor de sponsor. De betrok ken sponsor. Kinzo, suste de ge moederen door de dames van het eerste team gedeeltelijk tegemoet te komen in hun eisen. Bij de Amsterdamse basketbalclub ASVU heeft het aantrekken van een sponsor nu wel geleid tot daden van de leden. ASVU. het eerste herenteam opereert in de marge van de eredivisie, de dames spelen in de eerste klasse, heeft sinds kort een echte sponsor ge vonden. Reden waarom de club nu plotseling Smirnoff Students ASVU (hoe kom je op zo'n naam) moet gaan heten. Een mededeling die de leden bereikte via een stencil van het bestuur. Bij ASVU. de overkoepelende sportcommissie van de Vrije Universiteit, bleek het mogelijk zo'n naamswijziging door te drukken zonder daarvoor een ledenvergadering uit te schrijven. Binnen de damesgroepering pakte die bestuurlijke schijnbeweging toch anders uit dan men gedacht had. De daar reeds bestaande ge dachte over sportsponsering mond de door de daad van het bestuur uiteindelijk uit in de oprichting van een nieuwe basketbal vereni ging die de veelzeggende naam Antipoen meekreeg. Het tweede en derde damesteam vormen thans die vereniging, het eerste damesteam voelt alles voor de nieuwe club maar wil niet dit seizoen nog de plaats in de lande lijke eerste klasse opgeven. Dat dient namelijk de consequentie te zijn van de oprichting van een nieuwe vereniging. Het district Amsterdam bleek echter bereid Antipoen dit seizoen nog te dul den als vervanger van ASVU. maar als Antipoen blijft bestaan zal men komend seizoën helemaal van onder af aan dienen te be ginnen. Interessant Is Antipoen vooral omdat er meer achter zit dan alleen een groep onwillige dames die er niets voor voelt als recla mebord te dienen. Antipoen wil binnen de basketbalbond meer bewerkstelligen. Zegt voorzitster Alie de Haan: 'Het gaat vooral ook om een wijziging van het reglement. Nu is het zo dat een vereniging met een sponsor ook naar die sponsor gaat heten. Het moet volgens ons voorstel zo zijn. dat de vereniging in overleg met de sponsor bepaalt welk team on der de naam van de sponsor uit komt. de andere teams hebben er dan helemaal niets mee te ma ken'. Een dergelijke regelmentswijzi- ging zou de bestaande situatie duidelijk typeren. Het geld dat een sponsor ter beschikking stelt gaat voornamelijk naar het eerste herenteam dat naar gewoonte het merendeel van dat geld uitgeeft om twee Amerikaanse spelers naar Nederland te halen, een jaarsalaris te betalen voor een woning te zorgen en een auto ter beschikking te stellen. Wat er overblijft voor de rest van de club is in veel gevallen weinig of hele maal niets. Toch dienen de ande re teams ook onder de sponsor- naam uit te komen. Die situatie willen de ex-ASVU dames niet. Nog los van het feit dat ze de hele sportsponsoring niet zien zitten. Opmerkelijk is dat binnen ASVU veel begrip was voor dat standpunt. Vooral ook omdat de dames met de oprich ting van de nieuwe club in ieder geval het eerste herenteam dat vóór sponsoring heeft gekozen niet in de weg wil zitten. Meer weerstand ondervond Anti poen in de hogere basketbalregio- nen. Theda Kolfoort, speelster van ASVU's eerste damesteam maar medestrijdster voor Anti poen en vast van plan aan het einde van het seizoen ook voor de nieuwe vereniging te kiezen, zegt: 'Bij de basketbalbond loop je dan tegen de bekende argumenten op: je doet er de basketbalsport geen goed mee als je dit soort acties onderneemt. Het district Amster dam had in eerste instantie be loofd alle medewerking te verle nen maar was het later met die taxatie weer niet eens, al hielden ze zich wel aan de beloften'. Op de eerste districtsvergadering in Amsterdam manifesteerde An tipoen zich met het voorstel tot wijziging van het reglement. Al stelde het bestuur van het district voor het voorstel niet te aanvaar den. de vergadering bleek er in meerderheid wel voor te zijn. Antipoens actie-secretaresse Be- renda Dekkers: 'Wij hebben dat voorstel ingediend omdat wij tegen sponsoring zijn. Een vereniging als US (vereniging van de Universi teit van Amsterdam) was het daar helemaal mee eens. Maar op an dere gronden bleken gesponsorde verenigingen, bijvoorbeeld de club van Gerard de Lange, ook voor het voorstel te voelen. Op grond van he t. feit dat het eigenlijk alleen maar om de top gaat die gesponsord wordt, de rest van de club heeft er niets mee te maken'. 'Het startpunt van ons', stelt Alie de Haan. 'was dat we op amateur niveau geen reclame willen gaan maken voor een bedrijf. We wil len gewoon leuk ballen. Als een bedrijf de basketbalsport zo maar wil steunen, dan doen ze maar. Het is nu zo dat het alleen maar gebeurt uit oogpunt van reclame. Het is ook niet als stimulans voor de sport bedoeld'. Antipoen heeft het voordeel dat de club binnen ASVU gaat figure ren. Binnen de sportvereniging van de Vrije Universiteit bestaan nu gewoon twee basketbalclubs die samen de beschikbare trai ningsuren moeten delen. Financië le problemen doen doen zich ook niet voor omdat Antipoen mee deelt in de voor sport op de uni versiteit beschikbaar gestelde gel den. En mocht ASVU aan het einde van het seizoen vinden dat het hele sponsoravontuur niks is, dan houdt Antipoen de mogelijk heid open om weer terug te keren binnen de oude vereniging waar geen wrok bestaat tegen de ver trokken leden. Antipoen hoopt echter al voor die tijd de basketbalwereld rijp ge maakt te hebben voor een nieuwe bezinning op de sponsoring. Be- renda Dekkers: 'Daarom ook stu ren we voor iedere wedstrijd een brief naar de tegenstander waarin we onze ideeën uit een zetten en ze uitnodigen om na afloop yan de wedstrijd met ons daarover te praten Je krijgt er heel verschil lende reacties op. Sommige vere nigingen vinden het maar niets, andere willen best praten'. Alie de Haan'We willen ook andere districten zien te bewegen om erover na te gaan denken. Zodat we als ons voorstel op de jaarvergadering van de basketbal bond ter sprake komt op meer steun kunnen rekenen. Het geeft echter nogal wat problemen om die andere districten erbij te be trekken. Natuurlijk ook omdat er nog heel wat verenigingen zijn die maar wat graag een sponsor willen hebben'. ASVU heeft nu voor een jaar een sponsor. Een bedrijf dat de actie van de dames met lede ogen aan ziet. Ook al gereageerd heeft op de ondernomen stappen. In een brief werd de gang van zaken betreurd en nog eens aangevoerd waarom het allemaal zo goed was dat ASVU een sponsor had. Het succes van het eerste team straalt immers af op de hele vereniging. De sponsor voerde daarnaast ook aan dat het voor hem niet al te prettig is als de rest van de vere niging onder de oude naam zou spelen. Immers, zo stelde de spon sor. dat zou de kranten maar de gelegenheid geven de naam van de sponsor weg te laten. En ja. dan is natuurlijk de lol voor een sponsor er wel helemaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 21