Derde veld voor Hazersw. Boys Westmaas en Van Dijk gaan samen als bouwbedrijf Maas Dijken BOSCH vaatwasser Geen uitbreiding van glascultuur maar beperking Christelijke HAVO in Nieuw-Vennep Barcentrum van Leo van Duyn Grof vuil Leiden Bewoners willen vrachtverkeer weren f3,50 TROUW/KWARTET VRIJDAG 1 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L4 (ADVERTENTIE) Gratis consumptie van 1 tot 3 november. Een gezellige knalavond met Jaap de discjockey bij het Neem daarom de bus, die stopt voor de deur van de bar. Iedereen die zijn buskaartje inlevert: een gratis consumptie. TOT ZIENS BIJ LEO. (Drink verstandig, neem de bus) HAZERSWOUDE Het gemeente bestuur van Hazerswoude is vla het taxatiebureau Vellekoop tot een overeenstemming gekomen met de eigenares over verkoop van grond, waarop het derde terrein ten be hoeve van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys is gepland. Tij dens een vergadering in de kantine kon Hazerswoudse Boys-voorzitter Jacques Vos dit aan de leden mee delen. 'Heet nieuws' was dit voor de Boys, want sportwethouder P. A. Th. van der Werf h ad voorzitter Vos enkele uren voor de ledenver- LEIDEN Maandag wordt in de volgende straten grof vuil opge haald: Oude Herengracht. Verver straat, Zijlstraat, Oost- en West Havenstraat, Dwars Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade. Kalvermarkt, Kijf gracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nwe. Waardstraat, Ooster kerkstraat, W aardkerkpleln en steeg. Waardgracht. Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat. Vestestraat, Groenes- tegen. Uiterstegracht. Kerksteeg, Breestraat, Langebrug, Ketelboer- steeg. Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Mandemakersteeg. Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuit steeg, Moriaansteeg, Hooglandse- kerkgracht, Koppenhlnksteeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middel weg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaas markt, Hooigracht, St. Pancras- steeg, van Driessenstraat. Middel stegracht. Volgende week woensdagko mt de kraakwagen inde volgende straten: Zoeterwoudsesingel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v.d Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Roodenburger- straat.de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laatd e Kanterstraat, Cronesteinkade. P. J. Blokstraat. Fruinlaan, de Gljselaar- straat. Kernstraat. Verdamstraat, Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin- nenveotgracht. Rijnstraat. Kraaler- straat, 2e en 3e Havenstraat. Ie, 2e en 3e Gortestraat. Barbarasteeg. St. Jorissteeg, Koenesteeg, Nwe. Brug steeg, Wlelmakerstceg, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage. Utr. Veer, Veerstraat. gadering telefonisch van de goede gang van zaken op de hoogte ge steld. Bekend feit is dat in de kringen van Hazerswoudse Boys reikhalzend wordt uitgezien naar de start van de aanleg van een derde veld. Aan vankelijk lag het in de bedoeling dat de realisering hiervan tegelijk zou geschieden met de bouw van de sporthal (die, als het een beetje meezit, begin volgend jaar in ge bruik zal worden gesteld). Nu over eenstemming. is bereikt over de aankoop van de grond, kan binnen niet al te lange tijd worden bbe- gonnen met dat derde veld, zo mag men aannemen. Tijdens deze vergadering werd nog eens gewezen op de gevaren van de etonnen palen rond het trainings veld in het sportpark. Diverse on gelukjes heben zich daardoor al voorgedaan. HAZERSWOUDE Een aantal be woners van de Potgieterlaan in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch heeft bij burgemeester en wethou ders schriftelijk gepleit voor het weren van het vrachtverkeer in hun straat. Daarnaast heben zij te kennen gegeven voorstander te zijn van een snelheidsbeperking ter plaatse (nu 50 kilometer per uur). Overweging in de brief van deze Potgieterlaanbewoners is onder meer dat het vrachtverkeer meer en meer toeneemt, temeer nu in Rhynenburch Oost is gestart met. de bouw van een openbare basis school (en daar te zijner tijd ook woningen zullen verrijzen) en de Potgieterlaan vaak wordt gebruikt als toegangs/afvoerweg. Twee zaken snijden de bewoners in hoofdzaak aan: de schade, die dat vrachtver keer teweegbrengt, en het gevaar, dat een en ander met zich brengt. B. en W. heben intussen geant woord dat de verkeersdeskundige van het instituut voor Stad en Landschap op 1 november een ad vies zal uitbrengen betreffende de eventuele, in Rhynenburch noodza kelijke of gewenste verkeersmaatre gelen. De klachten zullen integraal worden bezien in het kader van de hele verkeerssituatie in de wijk, zoals die uit het advies naar voren zal komen. Tot tussentijdse maatre gelen zal dan ook niet worden overgegaan. De brief van de bewo ners zal tegelijkertijd met het ad vies van de verkeersdeskundige worden behandeld, indien de ge meenteraad daarmee akkoord gaat. HAZERSWOUDE De in Hazers- woude-dorp gehouden huis-aan- huis-collecte ten behoeve van het gehandicapte kind heeft 1240,95 opgebracht. NIEUW VENNEP Ingaande het schooljaar 1975-1976 zal in Nieuw Vennep een christelijke mavo van start gaan. Daarmee gaat een grote wens van protestants-christelijk Nieuw Vennep in vervulling. Want al vele jaren wordt door de vereniging van chris telijk voortgezet onderwijs gestreefd naar een dergelijk onderwijs instituut. Baanbrekend werk werd verricht door de vereniging van christelijk middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in Haar lemmermeer. De voorzitter van de scholenvereni ging de heer S. T. Cnossen: 'Met name dominee Hoornstra en drs. Achterstraat hebben veel gedaan om hier in Haarlemmermeer-Zuid een christelijke havo te krijgen.. Dat is dan eindelijk gelukt'. De havo wordt een onderdeel van de bestaande christelijke mavo waar van de heer E. H. Trip directeur is. De mavo telt momenteel 285 leer lingen. Wat betreft de havo gaat het rijk kennelijk van 360 leerlin gen uit. De school zal ongetwijfeld een regionaal karakter krijgen. De heer Trip wijst in dit verband op de witte vlek tussen Haarlem. Lei den en Alphen waar geen christe lijke havo is te vinden. 'Wij ver wachten niet alleen leerlingen uit Nieuw Vennep, maar ook uit Hille- gom en Leimuiden'. aldus de heer Trip. Begonnen wordt met een brugklas Mavo-havo en misschien met een tweede klas havo. Die mogelijkheid is er in ieder geval wel. Voorlopig zal er een aantal noodlokalen wor den bijgebouwd. 'Het eerste jaar zullen wij ons wel kunnen redden, maar dan wordt het moeilijk' meent de heer Trip. Jaren geleden werd er al bij de gemeente op aangedrongen ruimte beschikbaar te stellen. Volgens de heer Cnossen heeft de schoolvereniging nog een optie op een terrein. Daar van het huidige aantal mavo-leerlingen on geveer twintig procent van rooms- katholieke huize is wordt verwacht dat ook de havo door katholieke jeugd zal worden bezocht. Het schoolbestuur en het verenigingsbe stuur streven naar een atheneum. LEIDERDORP Zondag 3 novem ber om 3 uur wordt in de Dorps kerk een dienst voor geestelijk ge handicapten gehouden. Voorganger is ds. Bovenberg te Lelden. Het Petra-kerkkoor uit Leiden zal me dewerking verlenen. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense Bouwbedrijf Joh. Westmaas Jr. B.V. en Bouw-, Aannemings- en Exploitatiebe drijf Gebr. van Dijk B.V. in Nieuwveen hebben overeen stemming bereikt over een vol ledige fusie. Per 4 november zullen de aktivitei- ten van de beide bouwbedrijven uitgeoefend worden onder de nieu we naam Bouwbedrijf Maas Dijken B.V. (i.o.). Deze onderneming zal gevestigd worden in de Van Nes straat in Alphen terwijl het onder komen van Van Dijk B.V. in Nieuwveen voorlopig als magazijn ruimte zal worden gebruikt. De fusie zal geen gevolgen hebben voor de ongeveer 90 werknemers die vanaf het begin over deze ont wikkelingen zijn geïnformeerd. De direktie van de nieuwe onderne ming zal worden gevormd door J. van Dijk, N. van Dijk, J. A. Koen, en Joh. G. Westmaas (jr), terwijl de heer Joh. Westmaas (sr.) com missaris wordt. Positief Met de betrokken vakorganisa ties de Bouw- en Houtbonden- NKV, NVV en CNV is in goede verstadnhoudlng overleg gepleegd. Woensdagavond heeft ook een be spreking plaats gehad tussen de vakorganisaties en de werknemers. De vakorganisaties hebben een po sitief oordeel over deze fusie. Ver wacht wordt dat de werkgelegen heid nu beter gewaarborgd lijkt door deze samenwerking. De Commissie voor Fusie-aangele genheden van de SER heeft meege- Ar ja de Weerdt won met vleeswarenschotel ALPHEN AAN DEN RIJN Woensdag organiseerde het Be drijfschap voor het Slagersbedrijf een landelijke huishoudscholendag in het parkrestaurant van Avifau na. 48 meisjes van 16 huishoud scholen uit alle delen van het land bonden de onderlinge strijd aan om de mooiste vleeswarenschotel, bor relgarnituur of warme schotel te maken. De 19-jarige Arja de Weerdt uit Lisse, leerlinge van de vormingsklaff van de Jacoba van Beierenschool, won de .eerste prijs in de categorie grote vleeswaren schotel. Zij kreeg een gouden' da meshorloge. De wisselbeker voor de school die het hoogst aantal punten verzamelde ln de diverse onderde len, ging dit jaar naar een huis houdschool in Apeldoorn. De Jaco ba van Beierenschool verdedigde de beker die zij verleden jaar verover den. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 2 november: hoog water 4.15-16.31; laag water 0.13-12.27. Zondag 3 no vember: hoog water 4.55-17.11: laag water 0.47-13.01. Maandag 4 no vember: hoog water 5.35-17.52;laa g water 1.28-13.43. deeld dat de betrokken onderne mingen, hoewel daartoe niet ver plicht, de fusiegedragsregels volle dig en correct in acht hebben ge nomen. De fusie was nodig omdat in de bouw-bedrijfstak steeds meer schaalvergrotingen plaatshebben, met name op het gebied van pro- duktie, distributie en toeleveran ciers, wat weer een gevolg is van concentraties en fusies. Om gelijke tred te houden met deze ontwikke- lingen, was een fusie noodzakelijk. Het bouwbedrijf beschikt over vol doende orderpakketten en heeft bouwprojekten onder handen in on der meer Alphen,Nieuwveen, Hil versum en Woudrichem. Kookboekjes HET NEUSJE VAN DE ZALM Een assortiment van de beste recepten, bijeengebracht in handige boekjes. Leuk geïllustreerd en met kleurrijk omslag. van BEN J. KUYPER: 50 heerlijke soepen 50 kaasgerechten 50 hartige hapjes 50 gebakrecepten 50 kipgerechten 50 pasta-recepten 50 heerlijke dessert3 30 fonduerecepten 50 barbecue-recepten 50 frituurrecepten 50 visgerechten 50 fruitgerechten 50 heerlijke salades 50 koude voorgerechten 50 sausrecepten 50 vleesgerechten 50 eenpansmaaltljden 50 elergerechten 50 Ijsgerechten 50 rauwkostgerechten 50 streekgerechten 50 gevogelte-recepten 50 lekkere boterhammen 250 dranken en drankjes 50 borrelhapjes 50 warme voorgerechten 50 grili-recepten 50 lekkere koekjes Lekker eten op z'n Spaan9 Lekker eten op z'n Oostenrijks Lekker eten op z'n Indisch Lekker eten op z'n Balkans Lekker eten op z'n Frans Lekker eten op z'n Scandinavisch van WINA BORN: Vlees- en vlsfondue's 40 pêté-recepten 250 goede wijnen 75 fijne kazen 50 groenterecepten per deeltje Verkrijgbaar ln ds boekhandel Mee, deeltjes zijn ln voorbereiding Zomer Keun!n9 Wageningen KUNT U WINNEN INDIEN U MEE DOET AAN ONZE PUZZELAKTIE „PUZZEL MEE". Progressief Alkemade over derde tuinbouwgebied in N. Wetering ALKEMADE De politieke groepering 'Progressief Alkemade' heeft in een adres haar standpunt uiteengezet ten aanzien van een derde tuinbouwgebied in Nieuwe Wetering. Be groep is van mening dat op de gehele glastuinbouw-problematiek het spreekwoord 'Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald' van toepassing is. Nieuwe Wetering ziet liever woningbouw voor de eigen inwoners. Voorjaar 1974 bleek er bij Inwoners van Nieuwe Wetering onbehagen te bestaan over een eventuele vesti ging van een 3e tuinbouwgebied ln de Drooggemaakte Veender- en Llj- kerpolder. Op 27 mei stelden B. en W. aan de raad voor grond ln Nieuwe Wetering te verkopen ten behoeve van glastuinbouw aan de heer Hulgsloot te Roelofarendsveen en grond aan de heer Goedhart, veehouder. Deze laatste moest als onontbindbare voorwaarde wel grond uit eigen bezit binnen 1 jaar aan een kweker verkopen. Deze voorwaarde en het onbehagen van vele Nieuwe Weterlngers was voor Progressief Alkemade aanlei ding een enquête te houden onder de bevolking van Nieuwe Wetering. 150 Inwoners bleken geen behoefte te hebben aan de verandering van een groen weidegebied in een gla zen stad met alle mllieubedervende mogelijkheden, aldus het adres van de groepering. Temeer niet daar geen enkele Inwoner van Nieuwe Wetering gegadigde was voor vesti ging als kweker in dit gebied. Lie ver ziet men woningbouw voor ei gen inwoners. Na het raadplegen van het Streek plan Plassengebied, waarin niets vermeld staat over vestiging van glastuinbouw ln Nieuwe Wetering, Integendeel de provincie streeft naar beperking van tuinbouwgebie den, zond Progressief Alkemade, evanals 150 Nieuwe Weteringers, een bezwaarschrift aan Gedeputeer de Staten. Gedeputeerde Staten hebben hun beslissing 2 maanden uitgesteld voor nader onderzoek. Toekomst Is uitbreiding van het glastuin bouwgebied in Alkemade noodzake lijk? Zo vraagt Progressief Alkema de zich af. De redaktie van het E.M.M.-con- tactblad, waarin opgenomen de di recteur van de veiling zegt van wel: 'De kwekers moeten dat nu maar eens kenbaar maken bij het gemeentebestuur'. Een vraag van Progressief Alkemade: waarom heb ben dezen dan zolang gewacht? Volgens het oude bestemmingsplan uit 1943 was glastuinbouw toege staan. Voelden deze kwekers er niets voor zich voor duizenden gul dens ln de schulden te steken om dan over ongeveer 20 Jaar te moe ten stoppen wegens ongunstige be drijfsresultaten, evenals hun colle ga's die in 1956 'hoera' riepen maar er nu geen gat meer in zien. Overal in den lande klagen de agrariërs steen en been. Lange werktijden, vaak van meer gezins leden, steeds hogere personeelskos ten en energiekosten, geldontwaar ding, hogere investeringskosten en het gevolg: lagere bedrijfsresulta ten. Is hier sprake van marktverxa- diging? Hierbij komt een steeds grotere aanvoer van buitenlandse bloemen uit landen waar lagere ex ploitatiekosten zijn. Waarom wordt er door kwekers 'zwart' gehandeld zodat sommigen nu de minimum inkomensnorm van 23.400 en straks 26.000 voor bij stand niet halen. Doen zij dat ter- wille van de heren handelaren? De kwekers zelf weten wel beter. Indien er in Nieuwe Wetering een tuinbouwgebied van plm. 50 ha zal komen geeft dot slechts plaats aan 25 bedrijven, i.vrni. de 2 ha.-rege- ling. Deze 25 ondernemers dienen zich met de huidige ontwikkeling in de glastuinbouw af te vragen of het verantwoord is zich diep in de schulden te steken. Naar de mening van Progressief Alkemade moeten zij dat niet doen. Er is geen uit breiding maar beperking nodig. Zelfs de Amrobank ziet dit in. Het minste belang heeft wel de veiling E.M.M. te verwachten van deze nieuwe 25 kwekers. Gezien de grootte van hun bedrijf zullen zij ongetwijfeld met hun verscheiden heid in kwaliteit aan bloemen op grotere veilingen dan Roelofa- rendsveen terecht komen. Waarom veilen reeds nu kwekers in Rijns burg en Aalsmeer? Toch niet van wege de lagere prijs voor hun pro- dukten? Integendeel. De bedrijfsre sultaten tot en met september 1974 van de veiling E.M.M. geven welis waar een stijging aan van ruim 1,5 miljoen gulden, maar niet aangege ven wordt of dit komt door hogere prijzen, grotere aanvoer, of dat er andere redenen zijn. Alleen al om deze redenen wijst Progressief Alkemade uitbreiding van glastuinbouw in Nieuwe Wete ring af. De kwekers en het veiling- bestuur hebben een andere mening. Milieu Progressief Alkemade onderschrijft het standpunt van de werkgroep Milieubeheer van de Rijksuniversi teit Leiden. In haar bezwaar tegen het Streekplan Plassengebied stelde zij ondermeer: 'Deze bedrijstak (de glastuinbouw) is landschaape lij k zeer storend en betekent een aantasting van het milieu door Ver vuilende stookgassen en het re_ bruik van sterke pesticiden op gio- te schaal'. Elke uitbreiding van ie tuinbouw in het plangebied is n strijd met landschappelijke ën re creatieve eisen en dus ongewenst ti, noemen'. Ten slotte wijst Progressief Alke made het verwijt af van 'enkele buitenstaanders of 'progressievelin- gen'. 150 Mensen in Nieuwe Wete ring zijn geen buitenstaanders, doch eerst belanghebbenden. Sanering in de glastuinbouw langs natuurlijke weg lijkt een mogëlijke oplossing. Bereiken van de 'pensi oengerechtigde' leeftijd, beëindi ging bij gebrek aan een opvolger, gezondheidsredenen, ongunstige be drijfsresultaten zouden redenen kunnen zijn. Of deze kavels, die dan vrij zouden komen, maar volgestampt moeien worden met caravans lijkt Progres sief Alkemade ook geen haalbare zaak, gezien het streven om recrea tieve wildgroei tegen te gaan. Ook ten aanzien van de gehele glastuin- bouwproblematiek lijkt het gezegde ^n toepassing: 'Beter ten halve fekeerd dan ten hele gedwaald'. Zo btslult het adres. Bouwfusie geen gevolgen voor werknemers

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4