Begin voor wij kverbetering toch van de baan Welfare brengt mensen op andere gedachten Films in Leiden Overleg over renovatie Haagwijk hervat Deze maand informatieavonden in De Kooi en Noord KOOPctVOIlCl KeltWijk TROUW/KWARTET VRIJDAG 1 NOVEMIËR 1974 STAD EN REGIO L3 LEIDEN Tijdens de vergadering van de commis sie volkshuisvesting, gisteimiddag in het Leidse stadhuis, zijn twee belangixjke praatstukken open baar geworden voor de verbetering van De Kooi en Leiden-Noord. Praatstutóen, want wat erin staat zijn suggesties, die behaVe dat ze nog door de ge meentelijke molen moeten, eerst zullen worden voorgelegd aan de betrokken bewoners zelf. Het oordeel, de kritiek en de sugge sties van de bewoners zullen h® m het uiteindelijk voorstel aan df ge meenteraad worden verwerkt In tussen Is aan de commissie /olks- huisvesting het praatstuk aaigebo- den en toegelicht. Om alvast over na te denken. Praatstuk De gemeente streeft ernaar aan ht praatstuk een zo groot mogelijke bekendheid te geven onder de be woners die met de verbeteringen van woningen en wi/kvoorzienin- gen te maken zullen krijgen. Daar om zal huis aan huis een informa tiebulletin worden verspreid in de beide wijken, zullen de wijkkranten Noorderzon en Koo/klok een extra nummer aan het praatstuk wijden en zullen een achttal voorlichtings avonden worden belegd waarin de suggesties voor verbetering, dlein het praatstuk op papier zijn gezet, zullen worden toegelicht en bespro ken. Ook zal in belde wijken ieder een 'renovatiewinkel' worden geopend, waar de wijkbewoners alle informa tie over woningverbetering en over LEIDEN Een aantal inte ressante films deze week. In de eerste plaats gaat LUXOR uiteraard door met 'The great Gatsby' van Jack Clayton. De regisseur van deze film ver dient zeker genoemd te wor den omdat sterren als Robert Redford en Mia Farrow mees tal vaker de aandacht krijgen. Trouwens: het zijn in deze film in feite de andere ac teurs als Karen Black, Bruce Dern en vooral Sam Water- ston als de verteller die eruit springen. De film zelf is een zeer natuurgetrouwe kopie van de oppervlakkige roes van de jaren 20. In die zin is hij ook geslaagd te noemen, maar helaas komen de karak ters, vooral Gatsby, er wat weinig uit. De 'scriptschrijver van 'Gatsby', Fracis Ford Coppola (ook bekend van 'The Godfa ther'), is de regisseur van een belangrijke première voor Leiden in CAMERA: The conversation'. Het is een ge heimzinnige en beklemmende film over afluisterpraktijken, zeer actueel in de U.S.A. ui teraard, met een eenzame Ge ne Hackman ('The french connection') in een uitne mende hoofdrol. Deze film was een verdiende winnaar /an de Gouden Palm in Can- tes dit jaar. In de nachtvoorstelling van CAMERA nog een belangrijke premirèe: 'England made me' van Peter Duffel. U kent mis schien het gelijknamige boek van Graham Greene waarop de film, met onder meer Pe ter Finch en Michael York, gebaseerd is. Plaats van han deling: Duitsland, 1935. STUDIO en TRIANON gaan voor de 4e en 6e ('onherroe pelijk laatste') week door met 'The graduate' en 'Alicia'. De Leidenaar heeft blijkbaar een regelmatige belangstelling voor deze films. Dan nog wat nieuws, zelfs voor Nederland. In LIDO de grootse produktie 'Juggernaut' van Richard Lester met Omar Sharif en Richard Harris. Het gaat allemaal om een schip dat opgeblazen dreigt te wor den! Ten slotte REX. Daar is te zien: 'The best of the New York Erotic Film Festival'. Allerhande sex. verbeteringen in de wijk kunnen krijgen. Tijdens de avonden zal een planbegeleidingsgroep worden gè- vormd, een groepering die zal be staan uit wijkbewoners (zowel huurders als eigenaars) en midden standers die van de kant van de wijk gesprekspartner zullen zijn. Voor het plan is uiteraard een onderzoek gedaan naar de mening, wensen en verlangens van de bewoners en de eigenaren van de woningen in de wijken. Ook aar de kwaliteit van de woningen en de speelmogelijkheden voor de jeugd, de parkeermogelijkheden, de hoeveelheid verkeer in de wijk en de wenselijkheid daarvan en derge lijke. Maatregelen Voor beide wijken komt de inhoud van het praatplan neero p een aan tal maatregelen tot eenrichtings verkeer, op het creëren van voetgan gersgebieden en straten die voor autoverkeer zullen worden gesloten. Suggesties die wellicht niet alle maal zullen worden uitgevoerd zo als zij in het praatplan op papier staan Juist omdat het geheel slechts een praatplan, waaruit een uiteindelijk plan moet tevoorschijn komen. Een aantal concrete suggesties uit het ingrijpende geheel: voor De Kooi een lussensysteem in het we gennet om de wijk te bereiken, met langs de Sumatrastraat zomin mo gelijk verkeersknooppunten. Dit, omdat op de Sumatrastraat een brug zal aansluiten die een verbin ding met het industrieterrein De Waard zal vormen. Parkeren over het algemeen onder een hoek van 45 graden met het trottoir, waar door bomen naar het midden van de straat kunnen worden ver plaatst. Ook de sluiting van de Bloemstraat en de Voorstraat voor verkeer, het her en der maken van speelplekken, liefst op plaatsen met dichte kopgevels waardoor glas schade kan worden beperkt, op hoeken van stratend us, Het maken van één rijrichting langs het stuk groen op het plein in de Driftstraat en nog veel meer. Belangstelling Suggesties die op papier staan voor het Noorderkwartier: éénrichtings verkeer in bijna alles traten. maar zo dat het doorgaande verkeer de woonstraten zal vermijden. De zuidzijde van de Bernhardkade toe voegen aan het voetgangersgebied, de woonstraten vanaf de Herensin gel alleen inrijden en uitrijden via de Sophiastraat en de Lusthoflaan. Het maken van twee routes door de wijk naar de Willem de Zwijger- laan, het aanleggen van twee speel- en groenterreintjes, in de Prinsen straat en dergelijke. Daarnaast, uiteraard voor de beide wijken, zal een plan voor verbete- HAZERSWOUDE Hoewel het be stuur van de Vereniging Jeugdsoos Hazerswoude in de volksmond beter bekend als 'Ons Stekkie' liever met het gemeentebestuur praat dan de instelling van een commissie jeugdzaken, om een pand in de dorpskern-oost ter be schikking te stellen, zien B. en W. dat anders. Bij voorbaat uitsluiten van de commissie jeugdzaken zou, aldus het college, een ongewenste beperking van het werkterrein van die commissie betekenen, nog voor ze in functie is. Streven is de com missie zo actief en zo volledig mo gelijk bij de problematiek, die haar werkterrein Is, te betrekken. Het betekent, aldus B. en W., niet als zouden zij niet met de vereniging 'Ons Stekkie' van gedachten willen wisselen. LEIDEN Geboren: Michel zv J Hoog- ervorst en P Slotboom, Simon zv A de Jong en L v d Plas, Elizabeth ALdvJ Hermes en P de Wagt. Harjlrje dv A Kasal en S Jlldlrlm, Maria W dv J L&nkhaar en M Hegeman. Overleden: J M van der oeven 1921 man, G P Siemens 1921 echtgenote v H Hemmeler, G Broeze 1898 vrouw, C A 1931^rnan 1966 dochter' J H J orssels LEIDEN Er heeft een gesprek plaats gehad tussep het bestuur van de Leidse Woningstichting, de heer W. Revet, consulent stadsvernieu wing, het Haagwegkomitee, enkele bewoners van het Haagwegkwartier en een vertegenwoordiger van de Welzljnsraad. Dat antwoorden B. en W. op vragen van het raadslid Anne van de Zan- de. Al sinds 26 mei had geen over leg meer plaats tussen de Leidse Woningstichting en de bewoners van het Haagwegkwartier over re novatie. Dit ondanks het feit dat de bewoners hun woningen graag ge renoveerd zien en da LWS daarvoor plannen klaar heeft. De oorzaak van het stopzetten lag in het feit dat een aantal vertegenwoordigers uit de bewonerskon taktcommissie van het overleg werd geweerd om dat zij huurschuld hadden. 'Echte' huurschuld of een huurschuld die was veroorzaakt door huurverhogin gen. Tijdens een gesprek deze maand is besloten het overleg voort te zetten. Zeer binnenkort zal ir. M. P. Schut te de plannen voor het reaioveren van twee complexen toelichten in aanwezigheid van het Haagwegko mitee. Daarna zal een bouwteam worden samengesteld, waarin drie leden van de bewonerscommissie permanent zitting zullen heben. Een ander punt dat mej. Van de Zande aansneed was de aanvraag voor huurmatiging, die naar haar mening niet bij het ministerie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening was ingediend, waardoor de bewoners van de vooroorlogse woningen een huurverhoging had den gepresenteerd gekregen. Vol gens B. en W. is er geen sprake van verzuim, omdat de staatssecretaris in zijn beschikking van 11 maart 1974 te kennen gaf dat een huur verhoging van zes procent mtde door de stijging van de exploitatie lasten onvermijdelijk is. Die huurverhoging is de bewoners inderdaad per 1 april van dit jaar aangeboden. De raad is daarmee op 20 mei akkoord gegaan. Van de mogelijkheid <m daartegen in pro test te gaan hebben ruim honderd bewoners gebruikgemaakt. te moeten overleggen voor welke prijs zij dat zullen mogen doen. Het college zegde gisteravond dat men in overweging zal nemen de raad in kwesties air deze als beroepsin stantie te zullen laten functione ren. Het voorstel om de tarieven voor waterlevering met gemiddeld 8 procent per jaar te verhogen haal de zonder veel ernstige kritiek de eindstreep. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Van der Perk wat de gemeente denkt te gaan doen aan de nog steeds voortdurende lozing door de bierbrouwerij Heineken van verontreinigde stoffen bij de uitwatering. V.ork-Tiiom.-r.-ui t-3 c-rc/tio 1 V. ori-ïi 5 fm v»s-"U it-fl e-Xfif fio I kort-Tiioui'N-uit-flo-Tn^io I kort-Ti euws-uit-flo-iefiiol kor b-nioiwr.-viiL-d o-rof? io j VOORHOUT Van gemeentewege zal een schrijven uitgaan aan alle inwoners van Voorhout, waarin staat dat hondeneigenaars nóg meer aandacht moeten wijden aan het leven van hun hond (en). Er blijken nogal wat honden in Voor hout te zijn, waarvoor geen belas ting wordt betaald. Het tarief van de hondenbelasting bedraagt 35 per hond rer jaar. Ook ligt het in de bedoeling, dat na sluiting van de aangifte (14 dagen) controle zal worden uitgeoefend op de juistheid van de aangifte. TER AAR Het Uniform-comité van de Muzlekver. 'Arti et Rellgio- ni' te Ter Aar zal zaterdag 2 no vember a.s. een goederenveiling houden in het Parochiehuls te Lan- geraar. VOORHOUT Op dinsdag 5 no vember zal de heer B. van den Nouland het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden als directeur de leiding op zich nam van de Coöpe ratieve Raiffeisenbank Voorhout. Aangezien de heer Van den Nou land reeds vanaf 1945 als hulp van de kassier gefungeerd had en vanaf 1947 als bestuurslid aan de bank verbonden was, een funktle die hij van zijn vader overnam, kan hij op een totaal dienstverband van 28 jaar terugkijken. Op 1 november 1949 werd hij als kassier officieel benoemd. Onder zijn leiding heeft de bank een grote ontwikkeling en bloei doorgemaakt. Het balanstotaal ging in deze periode van 1.1 miljoen naar 21,9 miljoen en het aantal personeelsleden steeg tot 9. Naast de funktie van bankdirecteur is de heer Van den Nouland nog op vele terreinen actief in het sociale gebeuren van Voorhout. 22 Jaar be hartigde hij als penningmeester de geldelijke belangen van het Wlt- Gele Kruis en de Gezinszorg, 23 jaar is hij secretaris van het Paro chieel Charitatief Centrum en 27 jaar administrateur van het Comité Paveivo (kerkveiling). Dinsdag 5 november zal ongetwij feld een drukke dag voor de jubila ris worden. Na een officiële recep tie zal er 's middags tussen 5 en 6.30 uur gelegenheid bestaan felici taties aan te bieden. WOUBRUGOE Op dinsdag 5 no vember om 7.30 uur wordt in het gemeentehuis een openbare bijeen komst gehouden, waar zowel schrif telijke als mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tegen de plaatsing van een nieuwe appa ratuur voor het fabriceren, drogen en opslaan van veevoeders in het bedrijf van de Verenigde Graan handel aan de Boddens Hosangweg. VALKENBURG Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe pand aan de Voorschot-erweg heeft Home Centre onlangs aan het ge meentebestuur van Valkenburg een tweetal bomen aangeboden ter planting op een door B. en W. van Valkenburg aangewezen plaats in het dorp. Deze twee bomen zijn nu geplant aan weerszijden van de hoofdingang van de Herv. Kerk. Woensda ghad de officiële over dracht plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. WARMOND B. en W. stellen de raad voor de subsidie voor de alge mene bibliotheek met duizend gul den te verhogen. KATWIJK De verfraalïngscom- mlssie komt dinsdag 5 november om 20.30 uur bijeen in het raad huis. De agenda vermeldt o.a. ont werp plastiek SJaloom-kleuter- school, ontwerp Katwijkse Volley balclub voor reklame in de spor thal, het vervaardigen van een ge velsteen voor de Vuurbaak door Wlm Jonker, beeld reddingswezen van Eric Claus en de plaatselijke beeldhouwer Gerard Brouwer. HAZERSWOUDE De verkoop van kinderzegels en -kaarten te Hazerswoude-dorp start op 12 no vember 's morgens om 9.30 uur in het kantoor van de PTT. Dat kan toor aan de Dorpsstraat 161 zal vanaf die datum voorlopig door de PTT worden betrokken, totdat het nieuwe kantoor gereed is. Het ligt in de bedoeling dat burgemeester J. ten Heuvelhof daar de eerste kin derzegels en -kaarten zal kopen bij een van de dames van het comité. In het PTT-kantoor aan de Potgie terlaan hoopt de burgemeester om 10 uur zegels en kaarten te kopen. Verkooptijdstippen PTT-kantoor dorp (steeds van 9 tot 12 uur): 12, 15, 20 en 26 november en 9, 11 en 20 december. Verkooptijdstippen PTT-kantoor Potgleterlaan: 15 november en 9 december (9-12 uur)Rabo-bank Rijndijk: 22 november (9-12 en 13.30-16 uur): 23 november (9-12 uur); 25 november (13.30-16 uur); 13 december (19-21 uur). HAZERSWOUDE Het Jeugdcir- cus Capriole geeft op woensdag 6 november, vanaf 15 uur, in 'eigen' Hazerswoude een voorstelling in de grote zaal naast de gereformeerde kerk. De zaterdag daarop maken de majorettes een rondmars door het dorp. Medewerking hierbij verleent een muziekkorps uit Katwijk. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De verkoopavond in Katwijk gaat niet door. Het be stuur van de winkeliersvereniging Prinkestraat Actief heeft gis teravond aan het gemeentebestuur laten weten het verzoek om een dergelijke avond te gaan houden in te trekken. ringen van woningen worden ge- de wijkbewoners. Als die tenminste genoemd, best waard zijn. Tussen maakt. Leiden-Noord en De Kooi voor de gemeentelijke informatie 12 en 27 november worden de in staan binnen nieta 1 te lange tijd en voor de informatieavonden be- formatieavonden belegd. Binnen- belangrijke veranderingen te wach- langstelling tonen. Belangstelling kort zullen we uitgebreider op de ten. Maar voor Jiet zover is zal nog die dat, gezien de aard van de concrete voorstellen uith et praat- heel wat worden gepraat, ook met plannen die in het praatstuk zijn stuk terugkomen. LISSE Woensdagavond heeft in de kerk van de Geref. Gemeente een herdenking van de Kerkhervor ming plaats gehad in welke dienst ds. H. Hofman voorging van Goudswaard. Hij sprak over het thema 'De rechtvaardige zal uit het geloof leven', waarbij gewezen werd op twee punten: a. waarin de rechtvaardigheid bestaat; b. hoe deze rechtvaardigheid de onze wordt. Teruggrijpend op de kerkhervor ming in het verleden zei ds. Hof man dat we niet vergeten mogen dat het de wonderen Gods zijn Geref. Gemeente Lisse herdacht Hervorming geweest die als stenen staan opge richt in de historie. De kerkhervor ming is een wonder Godsgeweest. Het woord werd weer een lamp voor onze voet en een licht op het pad. We moeten echter met droefheid in onze dagen constateren dat Gods Woord teruggedrongen en veracht wordt. Het beslag van Gods Woord wordt niet meer gevonden bij de mensen van deze tijd, aldus de predikant. Gevolg is, dat de duis ternis ervoor in de plaats komt. Luther vondt geen rust meer. De benauwdheid in geestelijk opzicht volgde hem in heel zijn leven. Het onrecht van de mens stond voor hem tegenover de rechtvaardigheid Gods. Gode zij dank brak het licht door in zijn leven. Moge Gods Woord ook in ons leven het licht doen opgaan, opdat de rechtvaardigheid Gods ook de onze moge worden en ons leven zin en waarde mag geven en wij waarachtig bevrijd worden. De winkeliersvereniging, die zich de afgelopen tijd zeer heeft beijverd om tot een wekelijkse kkopavond in Katwijk te komen heeft nu plot seling haar plannen laten varen omdat zij van mening is dat het gemeentebestuur haar verzoek niet juist heeft behandeld. Het was na melijk de bedoeling van Prinke straat Actief om de koopavond te beperken tot het centrum van Kat wijk zee. De middenstanders leef den in de veronderstelling dat dat oo de intentie was van B. en W. Dat bleek echter niet het geval te zijn. Uit het voorstel van B. en W. aan de raad bleek dat het college de koopavond voor de hele gemeen te wilde bestemmen en dat was iets waar de middenstanders niets van moesten hebben omdat dat zou be tekenen dat ook de grootwinkelbe drijven hun deuren 's avonds zou den kunnen openen. Terwijl de middenstanders juist met het idee van de koopavond waren gekomen om nu eens even te ontkomen aan de concurrentie van deze grootwin kelbedrijven. Vandaar de brief aan de gemeente. Een brief, die in de gemeenteraad een lichte consterna tie veroorzaakte, omdat men een maand geleden nog langdurig over de mogelijkheid van een koopavond had gesproken. Nogthans werd er niet veel over gezegd. Opmerkingen kwamen er slechts van gemeente belangen. Zowel de heer Van der Plas als de heer Van Mierlo laakten de opstelling van het gemeentebe stuur in deze. Zij noemden het handelen van de gemeente ondoor dacht en onbekookt. Wethouder Van Raalte zei hierop dat men gedaan wat naar omstandigheden mogelijk was om de middenstand van dienst te zijn. Verder heeft de gemeenteraad gisteravond weinig tijdrovende zaken behandeld. Er was wat kritiek op het boetebeding dat de gemeente heeft opgenomen in een contract van de mensen die worden. Of deze mensen hun huis binnen vijf Jaar willen verkopen of een van de 13 huizen willen kopen verhuren zullen zij met de gemeen- die bij de sporthal gebouwd zullen HAZERSWOUDE De welfare- vrijwilligsters van het Nederlandse Rode Kruis organiseren op donder dag 14 november, tussen 14 en 21 uur, in het bejaardencentrum Drie hof te Hazerswoude-dorp een ba zaar. In de recreatiezaal probeert men de bezoekers een van de vele daar uitgestalde handwerken te verkopen. Want, zo vinden de wel fare-vrijwilligsters uit Hazerswou de: in elk huis iets van het Rode Kruis. Artikelen voor de 'rommel markt' kan men voor 14 november bezorgen bij: mevrouw Noorder - meer-Dekker, Guido Gezellestraat 18 en mevrouw Kamphuis-de Rid der, Vincent van Goghsstraat 10. Zuydtwijck in actie vo or eigen boot Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'De welfare is be langrijk', zegt geneesheer-direc teur Heezen van liet verpleeg huis Zuydtwijck. 'Het brengt de mensen op andere gedachten'. Vondaag wordt in het verpleeg huis een grote bazaar gehouden waar allerlei material wordt ver kocht dat het afgelopen jaar door de verpleegden van Zuydt wijck is vervaardigd. De opbrengst is dit keer voor een boot. Een boot die de patiënten in staat stelt af en toe een dagje in een andere omgeving te recreëren. 'Dat is erg belangrijk voor een ver pleeghuis dat geen tuin heeft'. Het wordt geen Henri Dunant en ook geen roeiboot. Maar wat dan wel? 'U zegt nou Henri Dunant," dat is een prachtig ding en daar is niets tegen. Maar toch is het ook een beetje triest. Als de Henri Du nant vertrekt met patiënten uit de ze omgeving, dan mogen er van ons huis drie mee. En de andere dertig hebben er dan de pee in. Niet dat ze het die andere drie niet gunnen, maar ze hadden het zichzelf ook wel een beetje gegund. Dat is ook wel begrijpelijk: wanneer je lang durig ziek bent, wordt je eigen ik ook wel belangrijker, dat is logisch. Daarom juist is welfare zo belan grijk. Het brengt de mensen op andere gedachten. Ze worden een beetje van zichzelf afgeleid. Ze hebben plezier in hun werk, ze maken iets, zijn creatiefEn nou zou het mooi zijn wanneer men door deze bezigheid zou komen tot varende recreatie. Dat ze zelf een grote bijdrage kunnen leveren zo dat ze zelf ook in de omgeving kunnen recreëren. Getob 'Het moet een boot worden waar zo'n tien, twaalf mensen op kun nen. Die dingen zijn er wel, maar niet op deze mensen berekend. Er moet een andere ingang in en een goed toilet 'We doen het wel eens vaker dat we een boot afhuren, maar dat is een getob. De mensen kunnen er moeilijk in en je gaat met veel te veel. En omdat er zoveel tegelijk gaan is het verpleeghuis hier ook direct ontregeld. Er zijn dan zoveel personeelsleden weg dat het moei lijker wordt de zaak hier draaiend te houden. En je zal net zien, dat hebben we nou al een paar keer De Welfare-bazaar is tegelijk een tentoonstelling, die op een verrassende wijze toont hoe mensen niet alleen nuttig maar ook zeer creatief hun vrije tijd kunnen vullen. Trouwens, waarom zou creatief ook niet nuttig kun nen zijn? gehad, dan regent het net zo'n dag. Het moet een beetje weer zijn, dus je gaat zomers, maar dat moet je tijden van tevoren bespreken. Een boot met tien, twaalf man, dan wordt het verpleeghuis niet ontre geld en je kunt uitzoeken op welke dag je gaat, want je hebt de vrije beschikking over zo'n ding. En als er dan drie van onze patiënten meegaan hoeft er niemand de pee In te krijgen, want ze wetende volgende keer ben ik aan de beurt. En met slecht weer zijn er mis schien nog wel best mensen die graag willen vissen. We hadden na- als we op de Veluwe zaten, maar je tuutlijk nooit aan een boot gedacht zit hier in zo'n prachtige waterrijke ongeving. Als je een boot huurt, moet je dat voor een dag doen. Maar veel mensen houden het hele maal geen dag vol'. 'Natuurlijk zullen de mensen hier het nooit helemaal zelf bij elkaar krijgen. We hebben vorig jaar ook een bazaar gehouden; die heeft netto twee en een half duizend opgebracht en ik schat de kosten van zo'n boot op een vijfentwintig, dertig mille. Maar wellicht zullen bedrijven en Instanties een schen king willen doen voor de boot Volgend jaar vaart-ie nog niet. maar in '76 stomen we weg. Je hebt dan wrer eens andere mogelijkhe den. Band als je een glasdicht casco hebt 'Zo'n boot hoeft niet zo duur te zijn en er is een goed toilet ineen keuken hoeft niet, want alles kun nen we hier van het huls meege ven. We hebben hier een uitstekend geoutilleerd technische dienst, met alle apparatuur. Het personeel heeft bij wijze van spreken de mouwen al opgestroopt. Het geeft ook een be paalde band onder het personeel. Er heeft nog niemand van het per soneel nee gezegd'. Vanmiddag tussen hald drie en vijf uur en vanavond tussen zeven en tien kan men in het verpleeghuis Zuydtwijck aan de Aaltje Noorde- wlerlaan in Zuid-west terecht. Er zijn beslist fraaie produkten te koop: schilderijen, poppen, smyrna- kussens, armbanden, kettingen, bloemenhangers, keramiek en der gelijke zijn te koop. De werkstuk ken van de bewoners van Zuydt wijck hangen her en der in het verpleeghuis. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3