J Japan kiest kernenergie ondanks veel oppositie Bezig bedrijf Limburgse bedrijven luiden noodklok Schaalvergroting groothandel nodig Industrielanden moeten deel van macht afstaan ten gunste derde wereld Veiligheidscontrole nog onvoldoende Philips wil exportindustrie in Indonesië Pan Am lijdt verlies van 33 miljoen dollar Shell wil eiwitten uit aardgas maken Snelle informatie ^oval Imperial februari dicht Benzineverbruik ook in augustus minder Crisis auto-industrie zou tijdelijk zijn Record-oogst in EEG-landen Frankrijk zet vaart achter wereid- energieconferentie Barometer VS economie daalt DOW JONES INDEX Forse stijging in New York •ROUW KWARTET DONDERDAG 31 OKTOBER 1974 '1 iAo-i TOKIO De Japanse premier Tanaka heeft er de nadruk op gelegd, dat Japan zijn honger naar energie moet stillen door ontwikkeling van zijn kernpotentieel. De regering heeft een ambitieus kernenergieprogramma, dat bedoelt het land minder afhankelijk te maken van olie. Maar of dat programma ongehinderd kan worden uitgevoerd is iets, wat Tanaka op het ogenblik met grote zorg vervult. Twee recente gebeurtenissen heb ben de afkeer van het Japanse volk tegen alles.wat met atoomzaken te maken heeft nog eens onderstreept. Het eerste is het debacle met het Japanse door kernenergie aange dreven schip, de 8350 ton metende Moeksoe, waarvan het stralings- schild tijdens de proefvaart in sep tember lekken vertoonde. Het twee de is de controverse die is ontstaan over een bezoek van Amerikaanse oorlogsbodems, vraag was of deze schepen al dan niet hun kernwa pens aan boord mogen hebben als zij in Japanse havens liggen. De toekomst van de Moetsoe is nu zeer onzeker en het Japanse bureau voor atoom-industrie heeft al ge zegd dat het ontwikkelingsprogram ma voor schepen, die door kerne nergie worden aangedreven, volle dig moet worden geherwaardeerd. Het was oorspronkelijk de bedoe ling dat Japan tegen 1980 twee container-schepen .zou hebben die door kernenergie worden aangedre ven, maar deze droom schijnt te zijn vervlogen. De herrie over Amerikaanse kern wapens in Japanse havens is poli tiek veel gevaarlijker. Zij is het gevolg van een verklaring voor het Congres in Washington van de ge pensioneerde admiraal Gene Laro- que dat Amerikaanse oorlogsodems hun kernwapens niet uitladen alvo rens zij meren in buitenlandse ha vens. Tanaka heeft dit zonder meer tegengesproken, maar dat schijnt weinig indruk te hebben gemaakt op het Japanse volk. Garanties Toch wil de regering doorgaan met energie. Tanaka heeft daarom de betrokken regeringsinstanties opge dragen het ernenergie beheer en de technologische ontwikkelings programma's te herzien om de vei ligheid te garanderen en het ver trouwen van het volk te herwinnen. De commissie voor atoomenergie wordt versterkt door het tot een onafhankelijk orgaan te maken als eerste stap op weg naar' vergaande hervorming van de kernenergiepo- litiek van de regering. Een advieslichaam van de commis sie heeft gezegd, dat het huidige systeem voor de controle van de veiligheid van kernenergie-facilitei ten onvoldoende is. Het heeft de commissie voor atoomenergie aan bevolen het controlesysteem zo spoedig mogelijk te verbeteren en strengere veiligheidseisen te stellen waar kernenergie wordt toegepast. Maar in kringen van de kernindus trie vreest men. dat zelfs deze ver beteringen niet genoeg zullen zijn om de vrees weg te nemen van de ContfSCten bevolking ter plaatse. ministerie van handel en industrie, krijgt de nationale industrie een steeds groter aandeel, dat uiteinden- lijk meer dan 90 procent zal bedra gen. Wegens de kostbare moderne tech nieken en faciliteiten zijn echter nog maar een paar Japanse groe pen als Toshiba. Hitachi Mltsoebis- hi in staat de apparatuur voor de kernenergiecentrales te leveren. Kerncentrales Japan heeft momenteel zeven ker nenergiecentrales. die tezamen 3.070.000 kilowatt energie leveren of drie procent van de totale ener gie. Er zijn nog drie centrales in aanbouw. Volgeils het ministerie van internationale handel en in dustrie zal de totale capaciteit te gen het einde van dit jaar 5 mil joen kilowatt bedragen. Het ministerie is van oordeel dat Japan tegen 1985 60 miljoen kilo watt moet hebben afkomstig van kerncentrales. De centrales die olie als brandstof gebruiken, leveren nu 64 procent van de totale energie. Dat zal tegen 1985 zijn gedaald tot 30 procent. Dertig procent moet dan van de kernenergiecentrales komen. De apparatuur werd aanvankelijk geleverd door Amerikaanse maat schappijen als Westinghouse en General Electric, maar, volgens het De elektriciteitsmaatschappijen hebben voornamelijk met de Vere nigde Staten. Canada en Astralië contracten gesloten voor de leve ring van uranium. Een consortium van gieterijen en mijnmaatschap- pijen heeft echter ook met het Franse commissariaat voor atoome nergie en de regering van Niger overeenkomsten voor de ontwikke ling van de uranium in deze Afri kaanse staat om na 1980 jaarlijks 2.000 ton uranium-concentraten te produceren. Behalve uranium heeft Japan verrijkingscapaciteit nodig om het natuurlijke uranium ge schikt te maken voor gebruik in kerncentrales. Hiervoor is het land sterk afhankelijk van de Verenigde Staten. Ambitieuze plannen dus van de Ja panse regering voor het zo sterk van energie afhankelijke zeer geïn dustrialiseerde land, maar zij heeft vooralsnog niet de publieke opinie achter zich. Hirosjima mi Nagasaki zijn nog lang niet vergeten. DEN HAAG (Antara) Philips wil een exportindustrie in Indone sië vestigen. Hiertoe zal het perso neelsbestand van Phllips-Ralin, een Nederlands-Indonesische 'joint venture', binnen enkele jaren wor den verdubbeld tot 4000 personen. Dit heeft lr. F. J. Philips volgens het Indonesische persbureau Antara meegedeeld op de bijeenkomst in de Indonesische ambassade waar hem zondagochtend de versierselen van de Indonesische orde van de verdienste, de 'Tanda kehormatan bintang jasa nararya'. werden uit gereikt. I r Philips de de eerste buitenlander wie deze orde is ver leend. NEW YORK De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Pan Ameri can World Airways (Pan Am) heeft in de eerste negen maanden van dit jaar een verlies van 33,3 mil joen dollar geleden. In de overeen komstige periode van het vorig jaar was er een nadelig saldo van 234.000 dollar. De inkomsten be droegen 1.157,5 miljoen tegen 1.091,5 miljoen dollar. Het derde kwartaal van dit jaar leverde voor Pan Am, ten behoeve waarvan de Amerikaanse luchtvaar tautoriteiten het vervoer van de KLM op de Noordatlantische route gehalveerd willen zien, een verlies van 459.000 dollar op. In dezelfde periode van het vorige jaar maakte de maatschappij nog een winst van 22.6 miljoen dollar. De inkomsten bedroegen 448 miljoen tegen 437,3 miljoen dollar. I Van een onzer verslaggevers [ROTTERDAM Shell overweegt in [Amsterdam een proeffabriek te jbouwen voor de bereiding van eiwit [uit aardgas (methaan). Het produkt tou bestemd zijn voor veevoer. ie ontwikkeling van een proces om iet aardgas al svoedingsbron bac- iriën te kweken waaruit een eiwit- irodukt kan worden bereid, heeft Ie afgelopen jaren in een Engels laboratorium van Shell plaatsge- onden. De proeffabriek moet het nateriaal leveren waarmee gedu- ende enkele jaren voederproeven vorden gedaan. Hierbij moet blij- :en of het nieuwe produkt onscha- ielijk voor de gezondheid is. Shell loemt het onwaarschijnlijk dat de lommerciële produktie voor het be- tin van de jaren tachtig op gang I zoü komen. 1 De voedingswaarde van het nieuwe I produkt benadert die van de beste I kwaliteit vismeel. Het bevat onge- I veer 75 procent eiwit. Het Britse chemische concern ICI heeft al een proeffabriek voor eiwit uit aardgas, maar hierin wordt via een omweg gewerkt. Het methaan gas wordt chemisch omgezet in me thanol, dat daarmee als voedings middel voor bacteriën dient. Het Verst op dit terrein is British Petro- leum, met een proces op basis van aardolie. Volgend jaar moet op Sar dinië een fabriek met een produk- tiecapaciteit van 100.000 ton per jaar in bedrijf komen. Westcluitse president Scheel: KEULEN De westerse geïndustrialiseerde landen moeten toe staan, dat een deel van hun politieke en economische macht over gaat in handen van ontwikkelingslanden die grondstoffen bezit ten. Dit heeft de president van de Duitse Bondsrepubliek, Walter Scheel, in Keulen verklaard op een bijeenkomst ter gelegenheid van de vijfentwintigste verjaardag van de overkoepelende organi satie van de Westduitse industrie. Het Westduitse staatshoofd deed een beroep op de industriële onder nemers niet de behoeften van de derde wereld te vergeten en zei vervolgens: 'Een vermindering van de wereldhandel betekent minder werkgelegenheid in ons eigen land, alsmede minder gelegenheid voor de industrielanden om de arme landen te helpen. Het beperken van de vrije wereldhandel, zoals dat door vele landen in de derde we reld wordt bepleit, zal ons alleen armer maken'. Scheel verklaarde: 'Wij moeten be reid zijn de waarheid in haar ge heel te aanvaarden. Helpen bete kent offers brengen, offers die in laatste instantie ook ons tot voor deel zullen strekken'. Geïndustriali seerde landen in Europa zijn ui teindelijk afhankelijk van het ver mogen van ontwikkelingslanden een levensvatbare positiet e berei ken en het vermogen van indus trielanden die positie te behouden, aldus de president. 'Wij kunnen slechts hopen dat deze voorspoed de individuele burgers van die landen zal bereiken en dat een deel van de welvaart, die de geïndustrialiseerde landen aan de grondstof fenproducerende naties afstaan, ook weerw ordt overgedra gen aan de armste ontwikkelings landen die geen grondstoffen bezit ten', zei Scheel. 'De overdracht van welvaart betekent het overdragen van economische alsmede van poli tieke macht. Er is geen enkele na tuurwet die bepaalt, dat economi sche en politieke macht alleen in de zogeheten industrielanden mag toenemen. Aan deze gedachte zul len wij moeten wennen'. De Engelse Datastream International heeft in Rotterdam een vestiging geopend om een door baar ontwikkeld informatiesysteem beschikbaar te stellen aan banken, commissionairs, institutionale beleggers en andere financiële instellingen. Aansluiting op het systeem <47.150 gulden per jaar) maakt het mogelijk een grote hoeveelheid financiële en economische ge gevens binnen enkele seconden af te lezen op een beeldschermterminal (zie foto), die verbonden is met de in Londen opgestelde centrale computer en databank. Nederland is het eerste land op het Europese vasteland, waar Datastream zijn activiteiten uitbreidt. I Douwe Egberts wil naar de beurs lUTRECHT Douwe Egberts wil beursnotering aanvragen. 'Het blijft de bedoeling om de vennotschap op zo kort mogelijke termijn een open vennootschap te maken met offi ciële notering aan de Amsterdamse effectenbeurs' aldus de raad van bestuur. Mulder's Rollend Materieel verwacht verlies ïOSKOOP Voornamelijk door de terk verminderden activiteiten in Ie bouwsector is de omzet van dulder's Fabriek van Rollend Ma- erieel gedaald. In het eerste half- aar werd verlies geleden. Daar de imstandigheden in het tweede ïalfjaar niet 'Zijn Verbeterd, moet er rekening mee worden gehouden, ^Öat dit jaar met een verlies zal «porden afgesloten. STERDAM Royal-Imperial, i fabriek van schrijfmachine-on- in Amsterdam, die in au- ;ustus aankondigde te gaan sluiten, m-teett bekendgemaakt, dat dit tegen Hr ebruari zal zijn. Op 1 december uilen de opzegtermijnen van de nu Éi^tiog ongeveeer 325 personeelsleden fcaan lopen. De langste opzegter- nijn loopt tot 31 mei. aldus direc- eur E Bergman. Royal Imperial is 1 een dochter van het Amerikaanse xKg Concern Litton Industries. Sinds produceerde de Amsterdamse abriek schrijfmachinewagens als vdetatoeleverancier van Imperial Typew- J»w&ters in Engeland, ook een onder af, leel van Litton. Als gevolg van technische wijzigingen in het pro- ««"fluktieprogramma voor deze wagens juiitfn mede door algemene economi sche omstandigheden was er niet "neer voldoende werk beschikbaar lm de Amsterdamse fabriek draai ende te houden. P' Dn Hoek draait bevredigend SCHIEDAM De gang van zaken in het eerste halfjaar is bij W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek bevredigend geweest. De externe omzetten stegen in deze periode met 12,5 pet tot 56.6 min. waar door het exploitatiesaldo met 18 pet omhoog ging. De verwachting voor de rest van 1974 is eveneens gun stig. Over heel 1974 wordt een winststijging verwacht die kleiner zal zijn dan die over het eerste halfjaar. Interlas kon kosten stijging opvangen SOESTERBERG Dankzij éen toegenomen vraag naar haar pro- dukten (lasapparatuur) heeft Inter- leas de stijging van de kosten in het eerste halfjaar van 1974 ruim schoots kunnen opvangen. Aange nomen wordt dat in het lopende jaar een deel van het in 1973 in Nederland geleden verlies ƒ511.200) zal worden ingelopen. Ahold wil aantal slijterijen uitbreiden ZAANDAM Ahold (Albert Heljn) is van plan de twintig Alberto- slijterijen een forse duw in de rug te geven. De zaken gaan zo goed dat zal worden overwogen om het aantal Alberto's in het land vooor vogend jar zomerbelangrkk uit te breiden. Ahold is In Tilburg begon nen met de bouw van een nieuw dagartikelen distributie-centrum. In verband hiermee zullen twee van dergelijke centra in Rotterdam en Eindhoven worden opgeheven. Dit heeft ook gevolgen voor het personeel. Iets hogere winst Sanders behang ROTTERDAM Sanders Behang heeft in het per 30 juni geëindigde boekjaar 1973-1974 een winst be haald van 1.455 (v.j. 1,32) min Vastgesteld wordt een dividend te betalen van 17,5 pet naar keuze in contanten of 7.5 pet in contanten en 10 pet in aandelen uit de alge mene reserve. Nieuwe eigenaars voor De Jong's Machine fabriek VIANEN De heren Van der Ploeg, voormalig directeur van Pae- ton trailer-fabrieken en Lurvink, mede-eigenaar van het Instituut voor Sociala Wetenschappen in Den Haag, willen De Jong's Machi nefabrieken in Vianen overnemen. Het bedrijf is nu in Britse handen. De mogelijke nieuwe eigenaats wil len de produktie uitbreiden, waar door er meer mensen kunnen wer ken dan de huidige 70 man. De vakbonden staan positief tegenover een overneming. Kans op oplossing voor Jan Visser (verf) ZAANDAM Voor de in staat van voorlopige surseance van betaling verkerende verf fabriek Jan Visser in Zaandam lijkt een oplossing van de problemen in zich te zijn. De eveneens in Zaandam gevestigde verffabrlek Sabel-Paulussen is na melijk bereid op bepaalde voor waarden- de onderneming over te nemen. Dit zou inhouden dat voor zeker 35 van de 46 personeelsleden van Jan Visser de werkgelegenheid behouden zou blijven, aldus Sabel- Paulussen. Dikkers hoopt in 1976 weer winst te behalen HENGELO 'Tot september van dit jaar heeft G. Dikkers en Co. een 3 min. verloren, maar het tempo van het verlies neemt nu af. Als o.m. de reorganisatie goed doorzet hoopt het bedrijf in 1975 het 'break-even point' te bereiken. In 1976 vertrouwt Dikkers op een positief resultaat. Dikkers profiteert van de energie crisis omdat o.a. de olie-industrie meer afsluiters bestelt en de prij zen aanmerkelijk hoger liggen. Het bedrijf heeft een goede orderpositie en er kan tegen rendabele prijzen worden gewerkt. DEN HAAG De snelheidsbeper kingen en de duurte van benzine maken nog steeds, dat er in Neder land minder benzine wordt ver bruikt dan verleden jaar, blijkt uit gegevens van het CBS. over de maand augustus. In die maand werd 389 miljoen liter benzine ver bruikt tegen 414 miljoen liter in augustus van het vorige jaar, een daling van ongeveer zes procent. Normaal zou het verbruik vermoe delijk zijn gestegen, zodat de ver- bruiksbeperking in feite groter is dan zes procent. Groter is de verbruiksdaling bij pe troleum (In augustus jl 12 miljoen liter tegen verleden jaar 27 miljoen liter), gas- en dieselolie (501 mil joen liter tegen 542 miljoen liter) en zware stookolie (215 miljoen kg tegen 311 miljoen kg). Van enige andere produkten. o.a. van nafta (518 miljoen kg tegen 465 miljoen kg) steeg het verbruik en per saldo was het totale nederlandse verbruik in augustus jl. 1.758 miljoen kg tegen 1.857 miljoen kg in augustus van het vorige jaar. De uitvoer van olleprodukten lag in augustus weer ongeveer op het peil van verleden jaar: hij beliep 3.270 miljoen kg tegen 3.392 miljoen kg In augustus 1973. TURIJN Dr. Giovanni Agnelli, topman van het Fiatconcern, heeft ter gelegenheid van de gisteren ge opende Turijnse autosalon een open brief aan de pers gepubli ceerd. Hierin schrijft hij, dat de huidige autocrisis tijdelijk /is en dat de automobielindustrie deze crisis te boven zal komen. Volgens dr. Agnelli is het 'de hoog ste tijd voor politieke leiders om de verleiding te weerstaan voortdu rend en uitsluitend zwaardere las ten op de auto te leggen: Het is wel gemakkelijk maar niet juist en bovenal is het gevaarlijk voor de economie als geheel'. EFFECTEN KOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondventeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gis teren). LUXEMBURG (Reuter) Uit de meest recente cijfers blijkt dat dit jaar in de EEG-landen een record graanoogst is binnengehaald, aldus een bekendmaking van het EEG-bu- reau voor statistiek in Luxemburg. Het bureau schat de totale oogst in de negen lidstaten op 107.9 miljoen ton, vergelken met 105,7 miljoen ton vorig jaar en een gemiddelde van 98 miljoen ton over de laatste vijf jaar. De tarwe-oogst wordt geschat op 44,7 miljoen ton. drie miljoen ton meer dan vorig jaar. De oogst van maïs en suikerbieten zal waarschijn lijk geringer zijn dan die van 1973. aldus het bureau. NED. FONDSEN IN NEW VORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (ln doilers) 25"4-(4. Unilever 27-',4, Philips 7'4-8 en KLM 14%-15. Opgave Hornblower Weeks PARIJS (Reuter) Frankrijk stelt voor zo spoedig mogelijk een voor bereidende bijeenkomst te houden voor de wereldenergieconferentie, die Frankrijk graag begin 1975 zou zien plaatwvinden Aan de confe rentie zouden zowelo lieproduceren- de- en consumerende landen moe ten deelnemen en ook vertegen woordigers van energiearme derde wereldlanden. President Giscard d'Estaing stelde vorige week op een persconferentie voor. dat 10 12 landen aan de wereldenergieconfe rentie zouden deelnemen. Volgens regeringswoordvoerder was echter nog niet besloten welke landen zouden worden uitgenodigd. Gi scard heeft alleen gesuggereerd dat de Europese Gemeenschap als ge heel zou deelnemen, dus vertegen woordigd door één lid Buitenlandse reacties op de Franse ideeën zijn tot nog toe sceptisch geweest. In enkele westerse landen vindt men het een ondergraving van de groep van twaalf, die in noodgevallen hun energie verdelen. Frankrijk doet aan deze groep als enige EG- lid niet mee. Niveau directies behoeft verbetering DEN HAAG Heel veel groothandelsondernemingen hebben een te kleine bedrijfsomvang, schaalvergroting verdient veelal aanbe veling om te komen tot een betere verhouding tussen omzet en kosten en vermogensaanwanding. Dit is de conclusie van bedrijfs- onderzoeken, die diverse instanties hebben verricht in een aantal takken van de groothandel. De onderzoeken zijn verricht in de houtkoperij, de groothandel in kruidenierswaren, de groothandel in woningtextiel, de binnenlandse groothandel in groente en fruit en de exporthandel in deze produkten en de groothandel in algemene tex- lielwaren. Door de gewenste schaalvergroting kunnen de toenemende kostenstij gingen in de bedrijven zelf en ver mogensbehoeften, althans ten dele. worden opgevangen. Daardoor kan de rentabiliteit gehandhaafd of verbeterd worden. Een algemene conclusie, die uit de rapporten van de onderzoeken naar voren komt. is dat het huidige niveau van de di recties verbetering behoeft om deels nieuwe taken met een goed resultaat te kunnen uitvoeren. In een groot aantal gevallen is ook gebleken, dat de kennis van de markt gering is. Daardoor worden nieuwe mogelijkheden tot uitbrei ding van het afzetgebied, potentiële afnemers en nieuwe produkten. vaak onvoldoende onderkend. In vele gevallen weten de onderne mers voorts te weinig van de sa menstelling van hun bedrijfsresul taat. Korter werken bij Dra ka Kabel in Enimen MAASTRICHT Niet minder dan 51 Limburgse bedrijven uit het herstructureringsgebied in Zuid-Limburg hebben bij het Econo misch Technologisch Instituut in Limburg de noodklok geluid. De bedrijven zijn in moeilijkheden geraakt waar ze zelf niet meer uit komen. De werkgelegenheid van enkele duizenden is hiermede gemoeid. Vandaag bespreken Limburgse ge deputeerden de moeilijke situatie in Den Haag met de minister van economische zaken. Volgens gede puteerde drs. Vervoort heeft de EEG een kater, Nederland een eco nomische griep en is de patiënt, die Zuid-Limburg heet. ernstig ziek en heeft veertig graden koorts. De directie van Draka Kabel heeft aan de ondernemingsraad van haar vestiging in Emmen meegedeeld, dat zij van plan is om voor 248 werknemers voorlopig gedurende een periode van zes weken werk tijdverkorting aan te vragen. Draka Kabel maakt deel uit van de tot het Philips-concern behorende WASHINGTON De samengestel de index van de voornaamste eco nomische indicatoren in de Vere nigde Staten, die wordt beschouwd als de barometer van de Ameri kaanse economie, heeft in septem ber de scherpste daling te zien gegeven sinds meer dan 23 jaar. Dit heeft het Amerikaanse ministe rie van handel bekendgemaakt. Bovendien was het voor het eerst sinds vier jaar dat die index twee maanden achtereen is gedaald. De index ging In september 2.5 pro cent omlaag tot 171.9 (1967 100). Een daling zoals sinds juni 1951 (neerwaartse ontwikkeling 2.9 pro cent) niet meer was voorgekomen. President Ford is bereid strengere maatregelen voor bestrijding van de inflatie en bezuiniging op het energieverbruik te treffen als de Amerikaanse economische situatie in de komende maanden verder achteruit gaat. Het Amerikaanse staatshoofd is echter overtuigd dat zijn economische! programma doel treffend is. NKF-Groep in Rijswijk. Bij Draka Kabel in Emmen werken in totaal 434 personen. De werktijdverkorting houdt in dat de produktie van met plastic geïso leerde draad en kabel gedurende twee dagen per week zal worden stilgelegd. Oorzaken die tot de maatregel heben geleid zijn onder meer een stagnerende vraag, in het bijzonder in de bouwwereld en het terugvallen van de exportmarkt- Een tijdelijke aanpassing van de produktiecapaciteit is noodzakelijk geworden om de voorraden weer tot een verantwoord niveau terug te brengen. Wat de toekomst betreft vertrouwt de directie er op. dat zowel de produktiecapaciteit als de vraag zich op een zodanig peil zul len stabiliseren, dat niet behoeft te worden overgegaan tot ontslag van personeel. De bouw van de nieuwe fabriek voor rubberkabel in Emmen zal normaal worden voortgezet. Het confectiebedrijf Marjo in het Drentse Schoonoord moet dringend ongeveer 50 werknememers hebben om de produktie van parka's en regenkleding te kunnen opvoeren. Het bedrijf wordt met sluiting be dreigd als op zeer korte termijn geen oplossing wordt gevonden. Or ders uit binnen- en buitenland moeten worden geannuleerd, omdat er te weinig modinettes beschik baar zijn. Volgens öe directie zou nu al een order van ruim twee ton moeten worden afgewezen. Uitgebreide re clamecampagnes leverden slechts vier modinettes op. De directie zegt te geloven dat ze voor het aantrek ken van personeel in de verkeerde hoek zit. Indnst. Spo«"eo Ullll. ODl. Moas 28 okt. 633.84 145.78 67.04 65.50 872.7 29 okt. 659.34 148 56 67.77 65.61 879.6 30 okt. 67303 153.28 68.09 65.93 878.9 Aand. Ohi. Tot, u. u 28 okt. 10 540 13.500 1730 502 799 29 Okt. 15.610 16.770 1749 1017 357 30 okt. 20.130 21.450 1783 941 449 Bijna gelijk resultaat ARM AMSTERDAM De geconsolideer de resultaten over het eerste half- jaar van de Amsterdamsche Rij- KOefSen in Montreal tulgmaatschappij zijn vrijwel gelijk geweest aan die over dezelfde peri ode van vorig jaar. Voor de tweede helft van dit jaar kan met een ongeveer gelijkblijvende ontwikke ling rekening worden gehouden. Bovis i Husky Nat Gas Mass Ferguson Nat Resources Shell Canada 28/10 1.12 14 "li 13=1 3.811 12 S 29/10 1.07 15 4 30/10 1.08 1514 NEW YORK ACF Industries Aireo Allied Chemical Alum. Co of Am American Brands American Can Am Cyanamtd Am Elect: Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt St Pel Am Tel 6t Tel Ampex Anaconda Armco 8tee) Atiant. Richfield Bendlx Beth] Steel Boejng Burlington Ind. Can Pacific By Ceianese Chase Manbattar Chessle 8yeteem Chrysler Clttye Service Colgate Palmollvi Colt Industries Common w Edlsoi Cons Edison Cont. Can Cont. Oil Curtlss Wrlgbt Curttss Wrlgnt A Dart Ind. Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (El) 9/1010/10 37 35 '4 12?» 12=4 31 >4 30*4 35 *i 36 s. 30 31». 25 25i, 2234 23 16 16 36 36 414 4(4 17(4 16(4 45?» 46'4 3 (4 3 (4 1634 16'4 23(4 23 *4 89(4 93 21 =4 21(4 28 28 «4 17(4 17*4 17(4 1734 Ï234 53(4 10 10 4 exd 45 24(4 24 7» 25 "4 253» 23'4 24 I» 7*4 4 exd 23 23(4 10(4 42 *4 634 6*4 17(4 15 16'4 42 41 34 65 66(4 104 06(4 First Nat City 31(4 31(4 Allegheny Pow S 153» 154 Akzona 133» 13*4 Am Sandard 9 9 Am6ted Ind. 36 36 Bavuk Cigars 434 Cerro 1234 12*4 Chadnoum Corn Chase Select Fd l 87L 3.961 Columbia Gas 19*4 193» Com loco 26 Cont Telephone 10(4 103» Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Puhi Utll Gen Tel St Tel Getty OH Guette 2o(i i Gtrabel Brothers 20 '4 Goodyear I ao P 22 34 2 G'ilf OU 1834 1034 1 1834 1 29>4 J 18 i 133» Fluor Corp Gen Cigar 2734 2734 11(4 11(4 Illinois Centra) Ind Instloo 6(4 - Int Busln Mach 91*4 193 Intern Harvester 19(4 20 Int Nick of Can 23', 23', Int Paper 40*4 41 >4 Int Tel St Xel 1634 1634 Ling Lemco Voug 104 10(4 Litton Ind 334 3(4 Lockheed Aire ral 4 >4 4 Marcor 14 34 1 4 4 Martin Marietta 15(4 15'. MayDepStorea 203» 20*4 McDonnell Doug) 934 94 Mobil OU Corp 3534 36(4 Nabisco 24 34 25'4 Nat Cash Regl6t 18(4 18 Nat Distillers 14(4 1434 Nat Gypsum 10(4 1034 Nat Steel 33(4 33'4 Net Lesd Ind 14'4 14'4 (nt Bank ror Re< 99b 99b Int Fiav Frag 31 30*, Lnt Paper '$4) Kansas City Ind 10(4 934 Kansas Power 16 15(4 KLM 15(4 15 Kroger 18(4 1834 Madison Fund 7(4 7(4 Oltn Pac Gas and El Penn Centra) PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter St Gambi 19(4 1 1 4 40 >4 294 2 15*. 4 45*4 RCA 10»» 10*. Republic Steel 24 4 28 Reynolds Ind. 47'4 48(. Royal Dutch Petr 2534 25(4 29(4 533. 44*4 103» 28'4 Nat Cao. NV Ceutr North Wesl 8 4 8(4 3(4 3(4 57 4 Sears Roebuck Shell OU 42 Southern Oo 104 Southern Pacific 27*. Southern Railw 41(4 Sperry Rand 294 Stand Oil Calif. 24 Stand OU Indian»85(4 Studebak Worth 23*» Sun OU 39 Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Westinghouse El. Wool worth N Am Philips Co 143» Occidental petr. 11113» Reliance Group 8(4 8(4 Standard Brands 49 493» landy 14(4 133» Union Kiectr. 10(4 10(4 United Electr. Ugl Corp. 114 114 Western Bancorp 17(4 173»

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11