'Heer Kooten en heer Bie' als Simplisties Verbond EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Foreman-Ali op televisie Een winter vol gevaren van Red Band natuurlijk. Nog geen akkoord Peugeot-Citroën ?n in Fr tl 1 Auto tesen boom: dode 'Zeelandbrug' in november hersteld». TROUW/KWARTET DINSDAG 29 OKTOBER 1974 BINNENLAND/RADIO-TV T(UW VPRO licht tipje van het vaandel op AMSTERDAM Met ingang van woensdag 6 november zal de VPRO-televisie een half uur van haar zendtijd afstaan aan het Simplisties Verbond en dat gaat dan zo o mde drie we ken door. Na deze mededeling van Arie Kleijwegt, hoofd VPRO-televisie in een formeel toespraakje in de Van Gogh- zaal in het Amsterdamse hotel Krasnapolsky manifesteerde zich gisteren voor het eerst dat Simplisties Verbond. Achter een rood-met-wit gekleed majorettenkorps traden met het vaandel in de hand 'heer Kooten en heer Bie' binnen, beiden ge kortwiekt. in stemmig zwart pak en voorzien van een matteklop- per. Zij vormen voortaan zowel de di rectie als enige twee leden van het Simplisties Verbond. In een korte ceremonie ontrolden ze het vaandel: blauw boven, geel bene den met op ieder kleurgedeelte een matteklopper in tegengestelde richting. Het vaandel van het Simplisties Verbond. Heer Kooten en heer Bie (wie dat zijn mag ieder Invullen) gaven daarmee met succes bij het pu bliek een staaltje van hun televi sie-optreden in het nieuwe sei zoen. Na maanden van spanning erin houden bij de fans, na 'wel optreden voor VPRO. niet optre den voor VPRO', na 'juist voor de Nipkowschijf wilden we ermee op houden', werd gisteren een tipje van het vaandel opgelicht'. Zowel heer Kooten als heer Bie hielden voor de aanwezige VPRO- staf, vrienden en de pers hun Heer Kooten en lieer Bie links en rechts met het symbool van het Simplisties Verbond. jaarrede in de gebruikelijke stijl die bij dergelijke gebeurtenissen past. Daarin kwam de beginselverkla ring van het Simplisties Verbond ter sprake. Het SV wordt om schreven als de levensovertuiging die tracht leven en wereld te be naderen met simplistlese vermo gens. Tevens wordt getracht orde te scheppen in de chaos, die de moderne mens bedreigt. Het laat structuren zien. legt wortels bloot m schept simpllstiese alternatie ven. Heer. Kooten baseerde zijn jaarre de op de matteklopper: 'Het symbool vanwege het oerhollandse oropere reinigende karakter. Re kent u maar dat het Simplisties Verbond regelmatig zal roepen: Daar moet de matteklopper eens flink overheen'. De vragen van de pers stelden de heren zelf, zoals de meest geëikte: Hoe doet u dat financieel? Of: Roe komen de uitzendingen er ongeveer uit te zien? Het zesdelige antwoord op vraag twee luidt: 1. Verslag van de ver- bondsactiviteiten, 2. Afleggen van verantwoording, 3. Uitbrengen en verslaan van congressen die het Simplisties Verbond belegt, 4. Uit brengen van produkten, 5. Be staande situaties die het Verbond heeft getroffen te herzien, 6. De aandacht van de media simplisties beoordelen. De eerste uitzending van het Sim plisties Verbond is op woensdag 6 november Nederland 2 om tien uur 's avonds. HILVERSUM (ANP) De AVRO-televisie zal woensdagmor gen vroeg een rechtstreekse repor tage uitzenden van de bokswed strijd tussen de zwaargewichten George Foreman en Mohammed Ali vanuit de hoofdstadvan Zaire, Kinshasah. In dit duel 'van de eeuw' verdedigt Foreman zijn we reldtitel. Slechts drie Europese televisie-sta tions hebben pas gistermiddag de uitzendrechten voor deze bokswed strijd verworven en wel de Joegos- slavlsche, de Oostenrijkse en de AVRO-televisie. De reportage be gint woensdagmorgen 30 oktober om 3.45 uur "(en niet zoals in de programmabladen staat aangekon digd om 2.30 uur) op Nederland 1. In het avondprogramma zendt de AVRO vanaf 18.15 uur een samen vatting van dit boksgebeuren uit. (ADVERTENTIE) Ons nieuwe feuiïïeton: 'Een winter vol gevaren', is de titel van ons nieuwe feuil leton. De Engelse schrijfster Catherine Gaskln schreef een romantisch verhaal, dat ook veel elementen bevat van een spannende thriller. Nobel prijswinnaar Lawrence Devlin wordt vermist, nadat zijn vliegtuig het laatst gezien Is boven Afghanistan. Men denkt aan een tragisch onge luk, maar Devlins dochter Sally gelooft daar niet ln. Sa men met een journalist be gint zij een speurtocht, die eindigt in een geheimzinnig kasteel in Zwitserland. Dia's over Bali AMSTERDAM Op vrijdag 1 no vember zal de heer C. van Beek opnieuw kleurendia's draaien over het eiland Bali. Dit zal plaatsvin den in het Koning Willemshuis, Egelantiersstraat 147-149. SMIDJE VERHOLEN AVRO zoekt voor Mies recht bij het NOS-bestuur Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De AVRO legt zich niet neer bij de uitspraak van de. Programma Coördinatie Commissie Televisie, die het niet gewenst vindt, dat de show van Mies Bouw man op zaterdagavond eens in de vier weken tegenover Bingo van de KRO komt te staan. De AVRO wendt zich nu tot het NOS-bestuur. In een schrijven aan het NOS- bestuur wordt verzocht uitspraak te doen ln de bestuursvergadering van vrijdag 8 november. De AVRO gaat ervan uit, dat een bepaling in de omroepwet in artikel 45 lid 5 in houdt dat de Programma Coördina tie Commissie Televisie voor de ui toefening van haar taak verant woording schuldig is aan het NOS- bestuur. Intussen zet de AVRO de voorberei dingen voort van het programma van Mies Bouwman op zaterdag 9 november onder de bekende titel 'Een mens wil op de zaterdagavond wel eens even zitten en een beetje lachen, want er is al genoeg ellen de op de wereld'. De Programma Coördinatie Com missie Televisie heeft inmiddels la ten weten, dat er ln de aanvang begrijp was voor de moeilijkheden bij de eerste uitzending van Mies Bouwman. Daarom werd de plaats van de eerste uitzending geaccep teerd met de bepaling, dat de vol gende shows niet voor 21.30 uur zouden mogen beginnen. Expositie Mies Deinum ZANDVOORT In het Huis in de Duinen, Herman Heyermansweg 1 te Zandvoort wordt van 1 tot en met 30 november een tentoonstel ling. gehouden van werken van Mies Deinum. Openingstijden 9-21 uur. Discussie later Vindt u ook niet, dat de gevange nissen zo'n beetje op Hilton-hotels beginnen te lijken? Dit vroeg een TROS-verslaggever aan mr. Geurtsen, kamerlid voor de VVD. Even later stelde de journalist vast, dat de parlementariër wel een flink appeltje te schillen zou hebben met minister Van Agt over de situatie in onze straf inrichtingen. De heer Geurtsen beaamde dit. Dat het onderwerp ter sprake was gebracht, is een logische zaak. Maar is het verstandig, hierover op deze wijze te praten voor de hoofdpoort van de Scheveningse gevangenis, terwijl een gijzelings drama nog gaande is en alles meteen op de beeldbuis wordt gegooid? Nog aangenomen, dat de niet bij de gijzeling betrokken gedetineerden deze televisie- uitzending niet hebben kunnen zien. zullen zij er achteraf toch wel van op de hoogte komen. En hoe zullen zij, onder toch al abnormale spanningen, reageren op de zo duidelijke toespelingen naar een harde aanpak van gestraften? Men begrijpe mij goed: ik pleit hier niet voor een soepele bejegening en evenmin eis ik een strenger regiem. Ik meng mij eenvoudig niet in deze précaire zaak. Waar het mij nu om gaat is de vraag, of Wibo van de Linde bij de reportage van maandagavond heeft overwogen, of door de aanpak van één van zijn mensen, wellicht de belangen van de gegijzelden zouden kunnen worden geschaad. Ik meen. dat het verstandiger is, zich te beperken tot het objectief verslaan van wat zich binnen en buiten de Scheveningse gevangenis voordoet. En dat men de discussie over de totaliteit van het gevangeniswezen op een andere plek voert dan voor de deur, waarachter zich een drama kan gaan afspelen. Een redelijk onderhoudende aflevering van 'Kojak' werd bij de NCRV gevolgd door het wegens de voetballerij uitgestelde program ma 'Muziek in uw straatje'. Af en toe wel aardig, maar met weinig hoogtepunten. Gerard van den Berg liet iets zien van de door Willy van Hemert geschreven en geregisseerde 'Dynastie der kleine luyden'. Daar viel nog niet uit af te leiden, wat de waarde van deze vijftiendelige jubileumserie zal zijn. Van Hemerts echtgenote Caroline deed re ook aan mee. Zij zong op muziek van ex-Eksep- tionleider Rick van der Linden een lied over de Madonna. Zonder dat iets werd getond van het gedrama tiseerde gebeuren waarin het lied een functie heeft, was dit een minder geslaagde 'primeur'. Kenne lijk heeft Van Hemert zich niet gerealiseerd, dat dit buiten ver band ten gehore gebrachte lied door niet weinig protestantse kijkers als een ondergeschoven Maria verering zou kunnen worden uit gelegd. Dat kan de bedoeling niet zijn geweest. En met deze opmer king voorkom ik misschien dat men de NCRV iets gaat kwalijk nemen. TON HYDRA. 'Excelsior' met Verdi AMSTERDAM —Voor de uitvoering van het .Requiem van Verdi, woens dagavond 20.15 uur in het Amster damse Concertgebouw door de Ko ninklijke Christelijke Oratorium vereniging Excelsior, zijn toegangs kaarten aan de zaal verkrijgbaar. PARIJS Het zal zeker half no vember worden voor nadere mede delingen worden gedaan over de voorgenomen fusie tussen de Fran se automobielfabrieken Citroën en Peugeot. Dat ls in Parijs meege deeld door Citroën, Peugeot en Mi- chelin, de grootste aandeelhouder van Citroën. In een gezamenlijk communiqué staat dat de drie ondernemingen er nog niet ln zijn geslaagd de onder zoekingen af te ronden die ln juni zijn begonnen naar de situatie bij Citroën. de vooruitzichten voor de automobielmarkt en de mogelijke gunstige gevolgen van de fusie. Eerder was meegedeeld dat op 1 november een beslissing zou wor den genomen. 23. Het was erg rustig in de glag- kamer. Het Wapen van Rijkhuy- zen. Er was helemaal niemand te zien. Alleen de waard stond achter de toonbank en droogde met een geslaagd droefgeestig gelaat een glas af. 'Goeienavond waard,' zei smldje Verholen, toen hij op een krukje was geklauterd. 'Ik ben de nieuwe smid van het dorp. Mijn naam is Johannes Jacobus Francis- cus Verhollen. Iedereen noemt mij echter gewoon smidje Verholen. Ik zou dat ook maar doen als ik U was'. 'Zoals U wilt.zei de waard met een zucht. 'Het kan mij niet veel schelen zoals ik U noem. Maar dat voert U eigenlijk hier? Ik ben al sind§ jaren niet meer ge wend, dat er op deze tijd lieden in de zaak komen. Och, och, och. hier in Rijkhuyzen is het zout in de pap niet meer te verdienen.'Hoe zo?' vroeg smidje Verholen ver- FERDINAND baasd. 'Rijkhuyzen is toch immers zo'n welvarend dorp?' 'Als U bedoelt, dat er onder de inwoners van Rijkhuyzen een boel geld zit, dan hebt U gelijk', legde de waard uit. 'Maar dat geld vindt U alleen bij de rijkaards. Bij de grote Pieten en de kapitalisten. U weet wel, de lui van de fabrieksdirecties en zo. Die lui bulken van het geld en ze wonen in de villawijk van ons mooie dorp. Wij, gewone dorpelin gen. noemen die wijk de goudhoek'. 'Komen die goudhoekers nooit in de zaak?' wilde de smid weten. 'Welnee!' riep de waard smalend uit. 'Daar ben ik lang niet fijn genoeg voor ingericht. Die rijke lui hebben hun eigen uitgaansgelegen heid ergens in de Rijkhuyzer bos sen. De Vrolijker Jager heet dat geval. Hahaha, ga maar eens kijken. Boerenbont voor de ruitjes. wagenwielen als lichtkronen aaflat zoldering, koperen pannen on^d, lambrizering en nagemaakte a ke meubeltjes. En dan nog elke een strijkje ook.Hij mismoedig naar een oude ppdab toe, die aan het eind van krachten was en droevig in de stond. Hij opende de klep en i er met een dikke wijsvinger c toon op aan. Toen bleek wel dioedt lijk, dat de oude piano meer b^ing zing aan wolken stof en onte vale motten bood dan aon de L vingerige muze der toonkunst01 kan er geen strijkje op na' hou t vervolgde de waard. 'De enigen jster nog wel eens op mijn piano sp,r zijn de studenten. O. daar heb net. Thomas en Bernard, twee te jongens' Smidje Verholen Ie S echter noch een Thomas nochit„ Bernard. Wel hoorde hij het g&e eI van een machtige autohoorn. blei Mef Het was in Baker Street dat Can- field voor het eerst de grote koppen 'Nobelprijswinnaar vermist' zag. En hij wist al voor hij het geld voor de krant uit zijn zak had gevist, dat het Devlin zou zijn. En het was Lawrence Devlin, van wie men al jaren geleden had verwacht dat hij de Nobelprijs voor de letterkunde zou krijgen maar die het vorige jaar de Nobelprijs voor de vrede had gekregen, die vermist werd. ergens in het noorden van Afgha nistan. Canfield stond daar midden in het gedrang van het spitsuur het korte bericht te lezen. Devlin was van Mazar-i-Sharif opgestegen in zijn eigen vliegtuigje dat hij zelf be stuurde. op de terugweg naar Ka boel. Tussen Mazar-i-Sharif en Ka boel lag de grote Hindoe KoesJ bergketen. Het vliegtuig was niet op zijn bestemming aangekomen. Dit kon wel eens de laatste reis van Devlin zijn geweest, dacht Canfield. En dat greep hem meer aan dan hij ooit mogelijk had ge acht omdat hij Devlin maar één keer had ontmoet. Hij was eigenlijk onderweg naar Arlington Street waar hij ten eten was gevraagd, maar hij sloeg haast onbewust de weg naar Marble Arch in. Devlin had daar in de buurt sinds kort na de oorlog de hoogste verdieping van'een flatgebouw Hij kwam er nu maar zelden. Canfield wist dat dit als een soort afscheid was bedoeld, een wat sentimenteel gebaar. Lawrence Devlin was iets van een held voor hem geweest en Josh Canfield had op zijn zevenen dertigste wel ontdekt dat heel wat helden maar gewone mensen wa ren. Maar Devlin had zijn plaats CATHERINE GASKIN behouden: hij was beslist geen ge woon mens. De auto's en bussen denderden in een monotoon ritme door de stra ten en Canfield bedacht dat dit Londen Devlin niet meer zou heb ben aangetrokken. Het ontzettende lawaai en de lichten die in de mist, die nu eenmaal bij de najaarssche mering van Londen scheen te ho ren. nog schel waren. Devlin was eigenlijk iemand die van verre streken hield, waar de stilte al dui zenden Jaren regeerde. Hij had de laatste vijf jaar, als hij niet ->p reis was. zijn tijd met Elizabeth O'Mara Spence op hun adelaarsnest, hoog boven hun Zwitserse vallei, doorge bracht Het uitzicht van het be roemde terras van St. Martin had meer te bieden gehad dan het in mist gehulde Londen waar. vier verdiepingen lager, het verkeer voorbij raasde. Maar hij had die flat tech aangehouden en dat zou wel om Sarah Devlin zijn, het dochtertje uit het huwelijk dat ein digde in een gebombardeerd huis in Chelsea, waar het kind een dag naast haar dode moeder beklemd had gezeten. En die ene keer dat Devlin met hem gesproken had, was Pally Devlin bij haar vader geweest, en hij was opvallend teder tegen haar geweest in zijn verlan gen het verlies voorhhaar goed te maker. Het zou dus wel om die dochter zijn dat hij de flat aan hield waar hij nog geen week per jaar doorbracht. Die flat weerspie gelde zijn verleden met Sally: het heden bracht hij met Elizabeth O' Mara Spence door. Voor beide vrouwen was verleden en heden waarschijnlijk geëindigd ln dat ogenblik in de wildernis van Af- igens Radio vandaag ghanistan. En op den duur zou er wel een steen aan het huis in Londen worden aangebracht met het opschrift dat Lawrence Devlin de Nobelprijswinnaar, daar eens had gewoond. Canfield keek vol verwachting op naar het huis en het kwam hem vreemd voor dat die steen er nog niet was. De ramen van de flat waren don ker. alsof er zware gordijnen voor waren dichtgetrokken. Maar aan de zijkant zag hij licht door een kier in de gordijnen. Het gaf hem een schok en hij vroeg zich af wie daar op dat uur.en op die dag, kon zijn. Een werkster misschien? Can field wist wel dat die daar vast niet was na net bericht ln de krant. Sally Devlin dan? Hij probeeide zich haar voor te stellen, wachtend, uren, of misschien zelfs weken tot zij zou horen wat er met haar vader was gebeurd. Als hij nog leefde zou het niet lang duren, als hij dood was, hoorde zij misschien nooit iets. Maar toen hij daar mid den tussen al die mensen die zich naar huis haastten, stond zei zijn gezond verstand hem dat Sally De vlin niet in die lage flat zou wach ten. Zij woonde daar immers niet meer. Hij voelde zich plotseling wat dwaas, daar zo naar dat verlichte raam te staan staren en hij wilde net weggaan toen het licht uitging en de gordijnen aan de voorkant werden opengetrokken. Hij bleef staan en wachtte: misschien zou hij Sally Devlin na veertien jaar terugzien en hij vroeg zich af of hij haar nog zou herkennen. Maar hij was wel zo nieuwsgierig dat hij wachtte. (wordt vervolgd) HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badlnerle. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 Wonderl. letter M. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. (10.30 Nws.) 1130 Bejaardenprogr. 11.55 Scheepspraat. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met 12.26 Med.: 12.30 Nws en 12.41 Echo. 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag. (15.30 Nws.) Overheldsvoorl.: 17.00 Nws uit Ned. Ant KRO: 17.10 (S) Hutsgeklutste kin derspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazi ne PP: 18 19 B P KRO: 18 30 Nws 18 41 Echo. 18.50 Progr.voorbesch. 19.00 (S) Zin In muz. 19.45 Instemmen met velen. AVRO: 20.00 (S) Vanavond. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn (S) Dag met een gaatje, met 8.00 terst AVRO: 9.40 (S) Inleid, tot muz.be- grlp. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf, met 11.55 Beursber. Overhelds voorl.: 12.30 Uitz. v.d. landbm AVRO: 12.40 Araus.muz. 13.00 Nws. 13.11 Radio- Journaal. 13.21 (S) Nuper Rosarum Flo- res. 14.00 (S) Meisje uit de voorstad. 14.35 (S) Mod. kamermuz. 15.10 Klass. planomuz. 15.25 (S) Met muz. op stap. 16 00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S> Kindermagazine. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18 21 Gesproken brief. 18.25 (S) Dansork. 18 45 Toppers van toen. 19.25 Bary-nage. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20 00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S) Pene lope. In de pauzes: Babel-kalender. 22.45 Vorstadtlegende. 23.35 (S) Harp recital klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III .02 Drie op Je bot< j drie. 11.03 (S) Drl verz. van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) Drie tussen do middag. 14.03 Gesodemeurders. 16.03 (S) Mix. NOS: 18 02 Joost mag niet eten. VARA: 19 02 Drie loopt achter: Poprekonstr. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht-drle-draal. 2.02 Help! 4.02 Truck. KRO: 6.00-7.00 (S) Scheer Je weg. Speciaal Na een aflevering van Kamer 17 (20.21) en Herkent u deze tijd? (21.15), geeft Hier en Nu achter grondinformatie. De onderwerpen zijn: de actie 'doodstraf voor kin dermoordenaars', Melina Mercouri, de gijzeling, het blaaspijpje en ab ortus. Ned 1, 22.10 9 Een film over een predikant in Zuid-Afrika (20.21) en een zang- programma waaraan 300 jongelui meedoen (20.50), gaan voorar aan de actualiteitenrubriek van de EO. In Nader Bekeken o.a.: honderd jaar Pro Rege, het abortusbeleid en 'een vliegtuig voor de zending' op Sumatra. Ned. 2. 21.20 6 Theo Uittenbogaard maakte voor de VPRO een filmportret van ds. Leendert de Jong, die in het Friese dorpje Twijzel al twee jaar niet meer mag preken, maar er nog wel woont. Ned. 2. 22.05 Ruud ter Weijden van AVRO's Sportpanorama verslaat vannacht (als het mag) het gevecht tussen George Foreman en Muhammcd Ali om de wereldtitel zwaargewicht. Ned. 2. 02.30 Petra Laseur en Ton Lutz spelen Het Orakel, een door Jan Blokker geschreven spel dat is ontleend aan de Historiën van Herodotus. Ned. 2. 22.30 In het tv-spel Rosenmontag is het hoofdthema dat mensen wel met elkaar praten, maar niet we zenlijk communiceren. Duitsl. 1, 21.00 0 Vijftig jaar geleden stierf de Franse componist Gabriel Fauré. Liederen en nocturnes van hem zijn te horen in het AVRO-pro- gramraa (14.35). De KRO zendt een uitvoering uit van Fauré's lyrische drama Pénélopc. Hilv. 2, 20.15 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie TELEAC 12.15 Flexibele school - herh. les NOS NOT 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Emil 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Kamer 17 21.15 Herkent u deze tijd? 22.10 Hier en nu 22.40 Vroomheid in hout en steei NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal AVRO 2.30 AVRO's Sport panorama met George Foreman-Muhammed Ali NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal EO 19.05 EO-KInderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.21 In spoor van eenzendeling 20.50 Zingen in de duinen 21.20 Nader Bekeken 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 Koninkrijk Gods is pan erwtensoep 22.30 Orakel NOS 23.15 Journaal pure (ZU5 imen Di schri SU, de in H id vi ition; ten vei >ans che zal ent eg ïitm: Z< a< tieve vele DU gaar D betre rijnei It vl Uit de woorden van de eerste rij moeten de woorden van de tweede rij gevormd worden. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vormen de naam van een vrucht. 1. karakter, voorlichting: 2. hoek- pijler, vulkaan; 3. oevergewas, weli ge was: 4. part, smart: 5. landbou wer, kledingstuk: 6. eekhoorn (gew.), handegge; 7. meisjesnaam, pret. Oplossing van gisteren Hor: 1. Diana. 5. abeel. 9. penibel. 11 AK. 13. ester, 14. p.e., 15. mast. 17. kras. 19. ast, 20. oma, 22. ent, 3. sero, 24. takt. 25. til, 26. ree, 28. Est. 30. reet. 32. slei. 33. er, 24. riant, 37. Rt. 38. toemaat, 40. stomp. 41. treil. Vert.: 1. drama. 2. AP, 3. neet, 4. Ans, 5. Abe, 6. berk 7. el, 8. leest, 10. Item, 12. kassier, 14. pantser, 16. IJS - (anko ikapi rneir mer? het ro be van iciën itigei de lemir uit. )nde: ec< ird, ten, -den bir stele, 18. rekel. 20. oor, 21. Ate, 25. Trees, 27. Edam, 29. titel, 31. trom, 32. star, 35. iep. 36. nat. 38. To. 39. Van een verslaggever MIJDRECHT De dertigjarige Hendrikus Janmaat uit Mijdrecht is omgeomen toen hij in zijn woon- paaats met een auto tegen een boom reed. Van een verslaggever MIDDELBURG Op 12 en 1 vember zal volgens de planneij^gj herstelde beweegbare deel va£men Zeelandbrug worden herplaatst,^ deel was zwaar beschadigd tod, 9 mei een drijvende bok tege brug voer. Of de plannen uitgevoerd kunnen worden hangt voornai van het weer af: als de wind ker wordt dan windkracht vil vijf moet het werk stilgelegd het"1 den. Het te plaatsen gevaarfeen 32,5 bij 12,5 meter groot. Daaj^est^ wegdek van de Zeelandbrug ventien meter boven het watt pervlak ligt moet het brugdeelf*«|> vijftig meter boven water uitr^P worden voor het tussen de briKOU len geplaatst kan worden. De Üj in schade die de Zeeuwse BrugnRussl: schappij door de aanvaring getsnoi heeft wordt nu op ruim drleiren z joen gulden begroot. Het brufelj w bevindt zich nu bij het constn andf werk van HVO ln Vlaardingen|d is i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6