WCT verhoogt prijzengeld fors ijax wil van Keizer af Vrijheidsgevecht voor zwarte bevolking Thuis en toch uit voor Griekse clubs jwil m'n best doen om te wennen aan het zitten op de bank' George Foreman-Muhammed Ali in Zaire om wereldtitel boksen S* eldtitel ïybal voor nse dames en verlies tballers Panathinaikos en Olympiakos bestraft Carlos Monzon gearresteerd Voetbalfans landen niet op Zestienhoven Don Revie gooit roer om Kees Verkerk Clarke en Todd zeggen af voor hun interland K ^KWARTET DINSDAG 29 OKTOBER 1974 SPORT T11-K13 Ruim 1,25 miljoen meer DALLAS Voor de 84 'uitverkoren' tennisprofs van WCT zal er in het seizoen 1975 meer dan 1.250.000 gulden meer dan vorig jaar te verdienen zyn. WCT maakte in Dallas bekend dat de prijzenpot is vergroot met 462.500 dollar en voor 1975 meer dan twee miljoen dollar (ruim 5,5 miljoen gulden) zal bevatten. De wedstrijden van WCT zullen Veertig van de spelers behoorden op 24 januari in Philadelphia zonder twijfel tot de vijftig oeginnen. waar aan prijzen meer topmensen van dit moment. On- dan 300.000 gulden over de tafel der hen zijn Rod Laver. die nog ;al gaan. Na Philadelphia zullen op zijn eerste WCT-tltel wacht, de spelers weer in drie gropeen Dulllermo Villas, die op dit mo- worden verdeeld van elk 28 ment het Grand Prix klassement spelers. Tussen eind januari en aanvoert met 76 punten voor- begin mei worden acht toer- sprong op Björn Borg. een van nooien voor iedere groep afge- de andere WCT-sterren. Verder werkt. De finaleronde start op 7 spelen ook weer John Newcom- mei voor de hoogst geklasseerde be. de grootste prijsjager en win- acht in de enkel- en de dubbel- naar van 1974 en Arthur Ashe, spelen. die vier keer in de laatste ronde van de W.CT-toernoolen kwam. ie speciale verslaggever j EtDAM Oom een eind te maken aan alle speculaties zijn eigen toekomst, heeft Piet Keizer gisteren aan de 1de sportpers uitleg gegeven, van wat zich in de afgelopen n heeft afgespeeld tussen hemzelf, Ajax-manager Hans n een aantal bestuursleden. eKizer belegde in een dépen- jn het Hilton Hotel hoogstpersoonlijk een persconferentie schijnlijk een unieke gebeurtenis gaf daarin een korte P^ng op hetgeen in de maandag-kranten over hem was ge- A j t en ging, vervolgens, langdurig en beredeneerd in, op een eks vragen. 'Iedereen weet', begon Keizer, 'dat ik veertien g niet de figuur ben geweest die publiciteit zocht. Maar nentie kant van Ajax de beloofde stilte meerdere malen is ver wijl voek iok ik me niet langer gebonden aan de overeengeko- uiiil» het verschenen hier en daar, ima r bleek volkomen ten on- rooi >erickiten als zou Keizer jnet voetballen. Incidenteel s gesuggereerd, dat Ajax zou hebben ingelijfd voor tie in het technisch appa- alles dan met goedvinden ,g|Jer zélf. ra: zijn 'eigen' persconferentie leizer, weloverwogen pra- éïntroduceerd door zijn [aarten de Vos, voetbal- ij duidelijk, dat hij totaal plan is (zeker niet zolang lay bij Ajax manager is) bij Ajax in technisxhe verdiepen. 'Van alle insi- zei Keizer, 'ben ik wat worden. Ik hoop. dat jullie ijpen. dat ik mijn woor- zorg wil kiezen. Ik ben dit nd. Maar omdat er steeds verstanden ontstaan, heb esloten om mijn mening igen'. irscheen '/.ónder de man en nog als zijn 'adviseur' Achilderd, voormalig sport- Kick Geudeker. Oo jjy r doorbrak gisteren in de loor Ajax en Keizer afge- wijgplicht - tegenover-de- •eld. wat voor Keizer re- om dit keer alleen te m, slechts gesouffleerd /ij Vos. die in de loop der speciale binding met de ■«s gesloten Piet Keizer ien op te bouwen, "derstreepte, dat hij het oppen' in de afgelopen lf nóóit heeft genoemd, anders dan Hans Kraay ;ens Keizer, het idee ge- Keizer (al dan niet ele- het toilet weg te spoelen, orbijgaand aan wat Kei- .ltijd ken en nog meer, ,Keizer in veertien jaar voor Ajax heeft bete de laatste dagen', aldus »ms het gevoel gekregen. in Mexico Stad met grote wereldkampioen volley dames geworden. In de beslissende wedstrijd lit aanzienlijk forsere da- ande ploeg van de Sovjet r een afgetekende neder- eeld. De Japanse dames, ebrek aan lengte met een le spfcngkracht ruim- ompenseren. hadden iets een uur nodig om zich standen 1510, 156 en r een 30 overwinning te i daarmee wraak voor de tegen de Russische da- ;t wereldtoernooi van 1970 en het verlies tijdens de ie Spelen in München. Sovjet Unie de titel be- ipan speelde een van haar "strijden. Met snel en af- aanvalsspel werd de Rus- rdediging voor onoverko- probleman gezet. Het dub- nse blok bleek bovendien iheembaar. de eerste set kon de lie enige punten maken diagonale smashes. Maar lan tot 77 was terugge- ükte de ploeg naar een peil dat voor deopponent aar bleek. De Japanse e na de overwinning in itbarsten. hadden grote s in de zusjes Ira en Shi- o en Echico Maera. dat ik een natte dweil was die ze tussen hun handen lieten wegval len. Ik heb voelen aankomen, wat nu is gebeurd. Hans Kraay heeft d*« avond vóór de wedstrijd tegen FC Antwerp een ultimatum gesteld: 'Of ik eruit, of Keizer eruit'. Ik heb dat via derden bevestigd gekregen. Ik kan alleen niet zeggen via wie, dat is ook niet nodig'. De moeilijkheden tussen Kraay en Keizer (want juist dat vormt de kern van de zaak) dateren al vanaf het moment, dat Kraay bij Ajax arri veerde. Via-via hoorde Keizer al in West-Duitsland, dat Kraay juist hém als het grootste probleem zag, wat voor Keizer aanleiding was om bij herhaling bij Kraay te informe ren naar eventuele bezwaren tegen zijn persoon. Kraay ontkende elk probleem en benaderde Keizer koel tjes: Keizer zelf deed zijn plicht, zo als altijd met weinig uiterlijke ar beidsvreugde, maar dat is in feite ook bij andere trainers nlt anders geweest. ALS WISSELSPELER Ruim een week geleden ba rstte de bom, toen Keizer voor de wedstrijd tegen Roda JC naast het elftal stond en er tijdens de bespreking (de vrij dag vóór de wedstrijd) een incident ontstond. Kraay vroeg of Keizer be reid was om als wisselspeler te fun geren. waarna de Ajax-middenvelder op zijn beurt uitlegde, dat hij 'rust wilde genieten, omdat er moeilijk heden waren'. Er was op dat moment geen sprake van een weigering van de kant van Keizer om als wissel speler op te treden, maar door de toelichting van Kraay tegenover de pers kwam dat wél als zodanig over. Keizer zei gisteren: 'Ik ben bereid om mijn contract uit te dienen. Ik wil m'n best doen om te wennen aan 'bankzitten' en aan het invallen tij dens de wedstrijd. Maar die kans is me op dit moment notnomen. Zaterdagavond heb ik met Jaap van Praag contact gehad en die heeft bij die gelegenheid ge zegd, dat ik niet hoef te trainen, zo lang er geen oplossing is gevonden voor de bestaande problemen. Maar ik zie helemaal geen oplossing zit ten. Over transfers en benefiet-wed strijden wil ik helemaal niet praten, want dat is totaal niet aan de orde. Het gaat om een contract tussen Ajax en mij; een contract dat ikzélf graag wil uitdienen. UIT HET ARCHIEF Hans Kraay beschouwt zijn overleg met Keizer echter als afgesloten en heeft de zaak in handen gegeven van het Ajax-bestuur. Gisteravond zou bestuursvertegenwoordiger Henk 1A (Finska) Het Neder- ketballteam heeft zondag aa (50 kilometer van Hel- 'anche genomen voor de van zaterdag tegen de ketballers. Nederland won na een ruststand van Nederlanders slaagden er rust in de gevaarlijkste Utter Kalevi Sarkalahti te i. Sarkalahti, die in de eer- Uog zestien punten maakte, de tweede twintig minuten Is drie punten. Daar stond dat de langste Nederlan- r van Tuyll van Seroos- iet een punt maakte, andse punnten werden ge- •r Van Vliet 16, van Helf- Akerboom 14, Dekker 12, Harrewijn 6 en Sideris 4. 'landse team had vrijdag- Kopenhagen ook al met nnen van Denemarken, id was 51-28. Nederland doen zonder Ton Boot, die had met een ontsteking in zijn armen. De Oranje- ift van de Denen geen se- lenstand te duchten gehad. DL ZÜRICH Panathinaikos en Olympiakos Piraeus beide uit Griekenland moeten hun volgende UEFA-Cup thuiswedstrijd op vreemde grond spelen. Dit is gisteren beslist door de commis sie van beroep van de Europese Voetbalunie (UEFA). Deze com missie bevestigt hiermee de maatregel die door de straf-commissie van de UEFA was genomen. De beide clubs, di ede volgende wedstrijd nu moeten spelen op een terrein ten minste honderd kilome ter verwijderd van hun eigen stadi on kregen deze straf, omdat hun supporters zich tijdens wedstrijden voor de Europese bekertoernooien schuldig hadden gemaakt aan het afschieten van vuurwerk op de tri bune. Olympiakos kreeg ernog een boete van ongeveer 9000 gulden bij. om dat het al drie keer gewaarschuwd was. Costas Eleftherakis van Pana thinaikos werd voor drie wedstrij den geschorst wegens geweldadig optreden tegen tegenstanders tij- BUENOS AIRES De Argentijnse bokser Carlos Monzon, WBA- wereldkampioen in het middenge wicht ,is in Buenos Aires gearres teerd na de aanklacht van zijn vrouw dat hij haar had mishandeld. Monzon, 32. zou dat gedaan hebben in een bar in Santa Fe, 470 kilome ter van Buenos Aires, waar het gezin de verjaardag van een van de kinderen vierde. De naam van Monzon. die eerder dit jaar een film heeft gemaakt, werd door de vereniging van ac teurs met nog tien andere genoemd In verband met bedreiging door een extreem rechtse terroristische groep. Deze zogenaamde anti-com munistische vereniging heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de dood van 21 mensen. dens de wedstrijd tegen Grasshop pers uit Zürlch. De commissie van beroep verlaagde de schorsing van de Griekse voet balbond voor het internationale jeugd toernooi van de UEFA van drie tot twee jaar. De commissie bevestigde verder de 5000 gulden boete voor Sporting Lissabon wegens afschieten van vuurwerk op de tribune tijdens het duel tegen St. Etienne. De opgelegde boete van 4500 gulden aan alle spelers van AC Turijn het gevolg van hun gedrag in de eerste ontmoeting van dit seizoen tegen Fortuna Düsseldorf werd verlaagd tot ongeveer 2700 gulden. Nello Santin van Turijn, die was geschorst voor vier wedstrijden be hoeft maar drie wedstrijden langs de kant te zitten. ROTTERDAM B. en W. van Rot terdam hebben besloten in de nacht van dinsdag 5 op woensdag 6 november geen toestemming te verlenen voor het landen van een Tristar-vliegtuig met 300 Feyenoord- supporters uit Barcelona op het vliegveld Zestienhoven. Het college staat op het standpunt dat de om wonenden van de luchthaven geen hinder mogen ondervinden van nachtelijk vliegtuiglawaai. In het verleden is bij wijze van uitzondering tweemaal van deze re gel afgeweken. Ook toen ging het om voetbalsupporters. LONDEN (Reuter) De laatste banden met het Engelse voetbalelf tal dat in 1966 onder Alf Ramsey wereldkampioen werd. zijn nu ver broken. Ramsey's opvolger Don Re vie heeft voor de interland tegen Tsjechoslowakije op 30 oktober vier entwintig spelers geselecteerd. Daarbij ontbreken de laatste twee van het roemruchte elftal van 1966: Alan Ball en oud-aanvoerder Mar tin Peters. Revie heeft het roer fors omgegooid. Niet minder dan zes spelers zijn voor de eerste keer geselecteerd. Het zijn: verdedigers Kevin Beattie en Willie Maddren, middenvelders Alan Hudson, Dave Thomas en Gerry Francis en aanvaller Trevor Francis. Verbazend Is het dat aan valler Malcolm MacDonals van Newcastle United niet door Revie is verkozen. MacDonald heeft dit sei zoen negen doelpunten gemaakt en werd algemeen getipt als spits van het nationale elftal. De 24 van Revie zijn: doel: Peter Shilton (Leicester City), Ray Cle- mence (Liverpool): verdedigers: Paul Madeley (Leeds United). Da vid Nlsh (Derby County), Emlyn Hughes (Liverpool). Alec Lindsay (Liverpool), Dave Watson (Sunder land). Kevin Beattie (Ipswich Town). Norman Hunter (Leeds United), Willie Maddren (Middles brough). Colin Todd (Derby County): middenvelders: Martin Dobson (Everton), Colin Bell (Manchester Citly), Gerry Francis (Queens Park Rangers), Tony Cur- rie (Sheffiel United). Trevor Brooking (West Ham United). Alan Hudson (Stoke City). Keith Weller (Leicester City); aanvallers: Trevor Francis (Birmingham City). Allan Clarke (Leeds United), Frank Worth- ington Leicester City), Dave Thomes (Queens Park Rangers), Mike Channon (Southampton), Ke vin Keegen (Liverpool). O'MO Kees Verkerk, de Neder landse oud-wereldkampioen hard rijden op de schaats, is benoemd tot atletiek-coach van een sportvereni ging in Kristiansand. Volgens de voorzitter van die club. Björn Hu- seth. zal Verkerk de omstreeks 30 hardlopers gaan trainen. Verkerk is met een Noorse getrouwd en heeft zich in Kristiansand in het zuiden van Noorwegen, gevestigd. 'WIJ zijn zeer blij dat wij 'Keessie' als coach hebben kunnen aannemen', zei Hu- seth in een vraaggesprek met een plaatselijke krant. PIET KEIZER t(jdens de persconferentie waarop hy zijn standpunt duidelijk maakte. Timman een gesprek hebben met Keizer, maar op verzoek van Keizer is die bijeenkomst verschoven naar vanmiddag. 'Ómdat ik niet meer weet. wat ik hier van denken moet', zegt Keizer, 'want er zijn gewoon té veel dingen die ik niet kan vatten. Ik heb een communiqué van Ajax gelezen dat zó uit het archief kwam. dat typeert de situatie. Er is ondui delijkheid en die wordt alsmaar groter'. Onduidelijkheid is nog méér bij de collega's van Piet Keizer die totaal niet weten wat er op dit moment gaande is. Zij hanteren, om te be oordelen wat er gaande is, de ge beurtenissen tijdens de vóórbespre king voor de wedstrijd tegen Roda JC als maatstaf en hebben zich waarschijnlijk om die reden nog nauwelijks met Keizer en zijn pro blemen bemoeid. 'Tijdens die bespre king' zei Keizer, 'ben ik inderdaad weggelopen. Ik zat niet meer bij de selectie en bij een bespreking horen alleen de spelers die daar wél bij ho ren, aanwezig te zijn. Misschien is dat uitgelegd als een weigering om als wisselspeler op te treden, maar dat is dan volstrekt onjuist. Ik ben juist wél bereid, maar de kans om dat te bewijzen, is me ontnomen'. Gisteren pas heeft Piet Keizer con tact gehad met een aantal collegas, waaronder aanvoerder Ruud Krol. 'Dat deed me goed', zei Keizer, 'maa die eerste dagen heeft het ook pijn gedaan dat ik niks van iemand hoor de'. Noch de spelers noch Ruud Krol (nota bene aanvoerder) hebben van de kant van Ajax echter officiceel vernomen, wat er met Keizer gaan de is. Krol verkeerde gisteravond nog in de veronderstelling, dat 'Piet deze week weer bij Ajax langs zou ko men'. omdat ook hij door de leiding van Ajax nog steeds niet in ken nis is gesteld van de kern (laat staan van de zo belangrijke details) in de problemen tussen Keizer en Kraay (lees: Ajpax). Ook de persconferen tie van Keizer kwam voor Ruud Krol als een volslagen verrassing. VLUCHTSTROOK Het zou Ajax sieren als er in de da gen van de moeilijkheden om Piet Keizer, eens openheid zou komen in zaken waar tot dusverre even angst vallig als belachelijk is gezwegen. Elke kerngroep heeft er recht op, om te weten wat er gebeurt met een vedette die jarenlang heeft bijgedra gen aan de successenreeks van Ajax. Een vedette die op dit moment tot veler verbazing als oud vuil op de vluchtstrook is gesmeten. Vóór de competitie voorspelde Ajax Piet Keizer, dat er een miljoen voor hem zou worden gevraagd als-ie weg wilde naar Olympique Marseille of naar een andere club. In september was Ajax zelfs bereid om het salaris van Keizer bijkans te verdubbelen, omdat men hem toen nog altijd een speler met uitzonderlijke betekenis vond. En dan opeens, luttele maan den later, is Ajax. de topclub, die zelfde Piet Keizer aan het weggooi en als een onwillige geranium. 'Ik moet', aldus Keizer, 'een nieuwe af spraak maken met Timman. Maar als je vraagt of ik nog perspectief zie. dan moet ik eerlijk 'nee' zeggen. Dat is een gedachte waar ik moeite mee heb'. JAN VAN DER KROON Van onze sportredaktie LONDEN Don Revie. de nieuwe Engelse bondscoach die met zulke ambitieuze plannen va start is ge gaan. heeft zijn eerste tegenslagen al weer moeten incasseren. Alan Clarke en Colin Todd, respectievelijk spelers van Leeds United en Derby County hebben namelijk moeten af zeggen voor de kwalificatie-wed strijd die Engeland overmorgen op Wembly moet spelen voor het Euro pees kampioenschap voor landen ploegen. Revie heeft Alan Ball van Arsenal aan zijn selectie toegevoegd. AUTOSPORT Wereldkampioen Emer son Fittipaldi (Bra) heeft op het clrouit van Riverside ondanks een derde plaats in de derde race de leiding behouden ln de Internationale race der kampioenen. De derde wedstrijd werd gewonnen door de Amerikaan Bobby Allison. Hij legde de 122,360 kilometer af ln 46 minuten met een gemiddelde snelheid van 160 kilometer per uur. HOCKEY Ghana heeft zich geplaatst voor het toernooi om de wereldbeker, dat in maart ln Koeala Loempoer wordt gehouden. Ghana beëindigde ln Cairo het toernooi om het Afrikaanse kampi oenschap als eerste. Eindstand: 1. Ghana 4-6. 2. Oeganda en Kenia 4-5, 4. Nigeria 4-3. 5. Egypte 4-1. ATLETIEK Haico Scharn Is in Rio de Janeiro, tijdens de tweede dag van de openingswedstrijden van het nieuwe Ma- ra cana-stadlon. derde geworden op de 1500 meter. Scharn maakte een tijd van 3 minuten 49,4 seconden. Voor hem gin gen over de streek de Zwitser Gysin (3.46.0) en de Italiaan Fa va (3.48,8). KINSHASA Sceptici hielden het er vorige week nog op dat het niet tot een gevecht tussen we reldkampioen zwaargewicht bok sen George Foreman en uitdager Muhammed Ali (Cassius Clay) in de hoofdstad van Zaire. Kinshasa zou komen. Maar de voorbereidin gen voor het titelgevecht zijn nu zo ver gevorderd dat alleen een calamiteit de ontmoeting, morgen in alle vroegte, kan voorkomen. Een voetbalstadion in het hart van Afrika is dan het decor voor misschien wel het meest bespro ken titelgevecht in de bokshisto- rie. Maar voor het volk van Zaire en miljoenen daarbuiten in Afrika heeft de ontmoeting tussen de twee Amerikaanse vuistvechters, veel grotere betekenis dan zo maar een bokswedstrijd om d wereldtitel. In de ogen van de inwoners van Zaire betekent het een stap verder op de weg naar echte internationale erkenning. Zoals ook andere recent vrij ge worden Afrikaanse staten de bokswedstrijd zien als symbool voor de status van Afrika. Aanplakbiljetten in Kinshasa, een stad met anderhalf miljoen inwo ners, melden dat Foreman-Ali een geschenk is van president Mobutu Sese Seko aan de bevolking van Zaire. Andere grote posters zijn gesierd met de Engelse tekst: 'Een gevecht tussen twee zwarten, ge organiseerd door zwarten, in zwart Afrika dat is de overwin ning voor het MobutuH7sme'. Zaire, het voormalige Belgisch Congo waar 22 miljoen mensen wonen, kreeg het gevecht door een culminatie van factoren. De voornaamste daarvan natuurlijk de bereidheid van de regering om 10 miljoen dollar te garanderen en aangename belastingfacilitei ten te scheppen. Er was wel enige tegenstand, voornamelijk dan van de kant van Amerikanen die vreesden dat zij geconfronteerd zouden worden met een bokswed strijd in een schoolboeken-rim boe. Een legertje journalisten ver- juist in Afrika wil heroveren. Niet de ontzettende slagkracht van Fo' reman waar hele horden boksers zich alleen nog van kunnen her inneren dat ze de vuist zagen aankomen, zal. zo heeft Muham med Ali voorspeld, het gevecht beslissen, maar de snelheid van de oud-wereldkampioen. Hoewel hij de laatste gevechten zijn be roemde voetenwerk nauwelijks heeft kunnen laten zien, gelooft hij er in dat juist nu de Muham med Ali die tien jaar geleden zoveel opzien baarde met zijn overwinning op Sonny Liston waardoor hij zijn eerste wereldti tel greep, opnieuw kan doen laten herleven. Zijn manager Angelo Dundee is daar ook van overtuigd. Dundee ziet All eerst tegenstander uitputten en vervolgens in de tiende of elfde ronde toeslaan. En George Foreman? De rustige Amerikaan die zich normaal zeer gereserveerd opstelt heeft laten weten niet bang te zijn. Zijn wenkbrauwblessure Is hersteld. En de grootspraak van zijn tegen stander, zo zegt Foreman, heeft hem niet kunnen raken. Foreman stelt juist dat hij door de hele atmosfeer In Zaire rustiger is ge worden. Rustiger dan voor enig ander gevecht. Zo moest een Jour nalist hem nog vertellen hoe laat precies het gevecht zou plaatsvin den, want ook dat wist Foreman niet meer. Zo'n 100.000 mensen uit Zaire zul len naar verwachtingen het ge vecht bijwonen. Op gesloten tele visie circuits zal men in Amerika het gelegaliseerde geweld kunnen volgen. Al moeten daar zeer hoge prijzen voor worden betaald. Ver wacht wordt dat de opbrengst zo'n 25.000.000 dollaT zal zijn. Voor de boksers blijven er vele miljoenen over. Geld dat het tweetal weer mee terug zal nemen naar Amerika. Ook Muhammed AH. al zei hij tijdens de weging nog: 'Ik beschouw dit als een vrijeheldsgevecht voor de zwarte bevolking. Ik zie Foreman als een Belg'. blijft nu al enkele weken in Kins hasa en is tot de ontdekking ge komen dat het allemaal nogal meevalt en dat er best te boksen valt in Zaire. De twee boksers zelf zijn uiterst tevreden op de wijze waarop zij in Zaire gastvrijheid genieten. Bei den waren uitgenodigd te logeren in het buitenverblijf van Mobutu, zo'n 50 kilometer buiten Kinshasa. Muhammed Ali heeft daar volle dig gebruik van gemaakt. George Foreman logeert in een nieuw ho tel in de stad. Daar verhuisde hij naartoe nadat het gevecht drie weken geleden was uitgesteld om dat Foreman tijdens de training een wenkbrauwblessure had opge lopen. Beide boksers werden gisteren ontvangen door president Mobutu. Daarbij maakte Muhammed Ali nog eens duidelijk dat hij zich eerder Afrikaan dan Amerikaan voelt en dat ook graag wil uitdra gen. Hij was op de ontvangst ge kleed in het uniform van de MPR Bij de aankomst omhelsde Ali president Mobutu en zei hem dat hij zich vrij voelde. De ex-wereld kampioen gaf op de ontvangst in de tuinen van Mobutu's paleis aan de oevers van de rivier Zaire, opnieuw te kennen dat hij Fore man niet mag omdat hem de zaak van het Afrikaanse volk niet na genoeg aan het hart ligt. Sinds zijn komst naar Zaire heeft Mu hammed All dat bij iedere gele genheid al geroepen terwijl hij zichzelf zei te beschouwen als een militante Afrikaan. Op de woor den van hem 'Ik voel me vrij in dit land', antwoordde Mobutu: 'Dit is het Afrika van de Afrika nen'. George Foreman had ook wel wat gedaan om goodwill t,e kweken tegen All's campagne in. Tijdens de weging verscheen hij in een traditioneel lang Afrikaans ge waad. Op bezoek bij Mobutu droeg hij een pak dat gemaakt was van Afrikaanse stoffen maar de MPR tekenen had hij niet opgedaan. De bijeenkomst gisteren was het Nadat hy gewogen is geeft Muhammed Ali weer een voorstel ling. Duizenden inwoners van Zaire woonden het gebeuren by en bleken vooral zeer enthousiast voor Ali. laatste grote evenement voor bei de boksers voor het gevecht. Een gevecht overigens waarin George Foreman huizenhoog favoriet is. Muhammed All staat bij de book makers 3 tegen 1 genoteerd. Maar als geen ander heeft All zich weer moed ingepraat. Hij ziet zijn 32 jaren als geen enkel obstakel, voelt zich in uitstekende conditie en vreest de mokerslagen waaraan Foreman zijn titel dankt in het geheel niet. Ali heeft aan iedereen laten weten dat hij de wereldtitel

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13