Dodelijke winter bedreigt Koerden Sowjet-ijsberg weer in smelttoestand foorstel Z.-Afrika uit fN te stoten ingediend Patricia mogelijk gevonden Trudeau teleurgesteld door laksheid van EG Perres des Hommes meldt nijpend voedseltekort hoegen dijkhof handelmij. D.v. Kissinger doet Breznjew concrete voorstellen Nieuwe Britse groep achter bomaanslagen Kaken gevonden in Ethiopië van super-oude mens Vijf dollar voor baby Russische minister Foerstewa overleden ROUW/KWARTET ZATERDAG 26 OKTOBER 1974 BUITENLAND T7./K9 TEHERAN, BAGDAD (AFP, DPA) Door de strijd tussen opstandige Koerden en Iraakse regeringstroepen dreigen rond de 250.000 Koerden, van kie 50.000 vluchtelingen, deze winter te verhongeren. Ut heeft Fred Hasselaar, Neder- ids functionaris van de hulporga- itle Terre des Hommes meege- ield. Hasselaar heeft gemeld dat ■er een maand de eerste sneeuw irdt verwacht en dat hard wordt iwerkt aan het bevoorraden van geïsoleerde Koerden met het oog de wintermaanden. Doch slechts >n vijfde van de benodigde levens- ilddelen heeft de afgelegen geble- ;n ln het westen langs de Turkse ens bereikt. Turkije houdt echter grenzen stijf gesloten, ilgens Hasselaar is de toekomst n de kwart miljoen Koerden ui- irmate somber als Turkije zijn enzen niet heropent. In Ankara, dus Hasselaar zou men de mense- ke kant van deze zaak zwaarder ueten laten wegen dan de zorg er de activiteit van de twee mil- len Koerden. lokkade andere delen van Koerdistan ift de totale economische blok- de, die de regering van Irak wij sinds het begin van de oorlog ln maart tegen de rebellen heeft afge kondigd nauwelijks succes gehad. De grens met Iran (Perzlë) staat wijd open en daar halen de Koer den alles wat zij nodig hebben. Gisteren heeft het Iraakse persbu reau bekendgemaakt dat de econo mische blokkade is opgeheven om dat ook Bagdad inzag dat deze on toereikend was. Iran heeft al 100.000 vluchtelingen opgenomen en daarvoor honderd duizend Amerikaanse dollars opzij gezet. Maar tienduizenden zijn nog op de vlucht voor de tanks en bommenwerpers van Bagdad. Hun kolonne beweegt zich in de richting van de Iraanse grens. Aan geld is geen gebrek. Ali Ab- doella. 'penningmeester' van de Koerdische verzetsbeweging kan te genwoordig zelfs een sluitende be groting tonen. Hij ontvangt per maand tien miljoen dollar (over de bron laat hij zich niet uit) en geeft er maar negen miljoen per maand uit, waarvan 60 procent een mili taire bestemming heeft. Hij heeft tegen Fred Hasselaar ge zegd dat de grote moeilijkheid het vervoer is. Een vrachtauto doet over de rit naar de stad Arbil in het westen zestien uur wanneer de omstandigheden normaal zijn. Ligt er sneeuw en zijn de wegen moei lijk begaanbaar geworden, dan is voor het afleggen van dezelfde af- stand een maand nodig. Turkije In de 'bevrijde' gebieden van Koer distan leven momenteel één mil joen mensen en ongeveer 200.000 vluchtelingen. Ondanks alle drei gende moeilijkheden bestaat er voor het merendeel geen onmiddel lijk gevaar. Maar de 250.000 koer den in het westen moeten rekening houden met het ergste als Turkije op zijn standpunt blijft staan. Fred Hasselaar heeft tegen Terre des Hommes gezegd: 'Als Turkije toestaat dat de Koerden in het grensgebied hun voorraden halen in Turkije, is het probleem prak tisch van de baan'. JEW YORK, JOHANNESBURG Reuter, UPI, AP) Kameroen, enia en Mauretanië, de drie frikaanse landen in de veilig- ;eidsraadh ebben gisteren een rmeel voorstel ingediend om raad maatregelen te laten effen voor de uitsluiting van uid-Afrika als lid van de Ver- ïigde Naties. Zangrijkste argument voor de in- ieners van het voorstel is de apart- eidspolitiek die door de Zuidafri- aanse regering bedreven wordt, erder wordt de voortdurende be- itting van Namibië, (Zuidwest-A- Ika) door Zuid-Afrika genoemd ïdanks de herhaaldelijke resolu- es in de VN o m dit gebied te erlaten. Ook de steun aan het pind van Ian Smith van Rhode- in weerwil van de boycot-acties oor de VN, wordt als argument angevoerd. Naar verwachting zal an het einde van de volgende week over het voorstel gestemd porden. In VN-kringen wordt er eftlg gespeculeerd over de moge- jkheid dat één of meer van de rie westerse permanente leden an de veiligheidsraad, de Verenig- e Staten, Engeland en Frankrijk, an hun veto gebruik zullen maken m de uitstoting van Zuid-Afrika gen te gaan. isteren werd van officiële zijde in lanberra verklaard dat Australië óór het uit de VN zetten van uid-Afrika zal stemmen, olgens de Zuldafrikaanse verte- mwoordiger in de VN, Roelof Bo- ja, bestaat er geen geldige reden m speciaal zijn land aan te vallen. ADVERTENTIE importeur voor Nederland Keppelseweg 20-26 - Doetinchem Telefoon 08340-25941 Vestigingen: Emmeloord - Middenmeer 's Heer Arendskerke - Dronten - Finsterwolde Hazerswoude-Rijndijk 'Mijn land vormt 'op geen enkele wijze een bedreiging voor de we reldvrede. Het heeft problemen, maar wij zijn goed op weg deze vreedzaam op te lossen', aldus Bo tha. De Engelse minister van buiten landse aken, James Callaghan, heeft gisteren verklaard dat de Britse Labourregering een eind zal maken aan de overeenkomst met Zuid-Afrika van 1955. op grond waarvan Engeland gebruik maakt van de marine-basis in Simons- tow, als deze overeenkomst ten minste politiek schade berokkent of militair voor Engeland niet meer van belang is. MOSKOU (Reuter, UPI, AP) De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kis singer heeft gisteren opnieuw een onderhoud gehad met de Russische partijleider Leonid Breznjew, waarbij hij volgens Amerikaanse functionarissen concrete voorstellen over een be perking op strategische kernwa pens naar voren heeft gebracht. Het onderhoud duurde twee uur en twintig minuten en werd door de Amerikaanse woordvoerder, Robert Anderson, 'bijzonder hartelijk en vriendelijk' genoemd. Kissinger hoopt in Moskou de impasse in de onderhandelingen over een nieuw tienjarenverdrag inzake de kernwa pens te doorbreken. Hij poogt met zijn Russische gesprekspartner te komen tot gemeenschappelijke richtlijnen voor een dergelijk ver drag. Deze richtlijnen zouden daarna eind november door Breznjew en president Ford van de Verenigde Staten tijdens een 'kleine' topcon ferentie, hoogstwaarschijnlijk te Wladiwostok, kunnen worden be krachtigd. LONDEN (Reuter, UPI) De Brit se recherche Scotland Yard is in verband met een nieuwe reeks bo maanslagen bezig, naast aanhan gers van de IRA, ook leden te achtervolgen van een nieuwe ter reurbeweging, die zich 'Rode Vlag 74' noemt. De IRA het Ierse Repu blikeinse Leger, wordt verantwoor delijk gesteld voor de bomaanslag deze week op het elite-internaat Harrow. Bomaanslagen in vijf Lon- dense districten, waarbij minstens vijf personen in de afgelopen peri ode zijn omgekomen worden nu op rekening geschreven van de 'Rode Vlag 74'. Deze organisatie maakte zich donderdag bekend via een anoniem telefoongesprek. Daarin werd gezegd dat de Rode Vlag een beweging was van linkse militan ten, die van plan zijn 'het land met geweld naar links te stoten'. Duizend doden per dag in Bangladesj NIEUW DELHI (Reuter) In het district Rangpoer ln het noorden van Bangladesj sterven dagelijks meer dan duizend mensen, zo be richt de Times of India. De corres pondent van dit blad in Dacca meldt dat de situatie in dit deel van het land verder verslechtert en dat massagraven worden gedolven voor de duizende slachtoffers. Honger en cholera zijn de voor naamste doodsoorzaken. Hochman zonder staatsburgerschap PRAAG (DPA/Reuter) Het Tsje- choslowaakse ministerie van bin- nenlandse zaken heeft het staats burgerschap ontnomen aan Jiri Hochman, een vooraanstaand libe raal journalist tijdens de liberalisa tieperiode in 1968 onder Alexander Dubcek. De reden, is dat Hochman 'voortdurend de socialistische maatschappij en het staatssysteem van Tsjechoslowakije heeft belas terd in de buitenlandse pers en lasterlijke buitenlandse radiostati ons'. Jiri Hochman kreeg afgelopen zo mer toestemming Tsjechoslowakije te verlaten en hij schijnt zich nu in de Verenigde Staten te bevin den. Hij was correspondent in Was hington van het communistische partijblad Rude Pravo en werkte in 1968 voor het uitgesproken liberale weekblad Reporter. ADDIS ABEBA (Reuter Een Amerikaans-Franse ex peditie van anthropologen ar cheologen heeft in Ethiopië versteende menselijke kaak beenderen gevonden, die tus sen de drie cn vier miljoen jaar oud zouden zijn. Dat zou rond de 1,5 miljoen jaar ou der zijn dan de, tot voor kort ais oudste menselijke over blijfselen beschreven, vondst in Kenia. De resten van de kaakbeen deren werden aangetroffen in het oostelijk Ethiopische dis trict centraal-Afar vlak bij de Awasj-rivier. Aangetroffen was een compleet bovenkaak- been met alle daarbij beho rende tanden plus een halve bovenkaak en een halve on derkaak, belde met tanden. Do expeditie, die de fossielen vond, stond onder leiding van de Amerikaanse anthropoloog dr. Karl Johanson van de Ca se Western Reserve Universi teit en dr. Maurice Taieb. van het Franse nationale centrum voor onderzoek ln Parijs. In een verklaring van de ex peditie staat dat de nieuwste vondst betekent dat alle voorgaande theorlëen omtrent de oorsprong van de moderne mens nu totaal zullen moeten worden herzien. De tot voor kort als oudste aangemerkte menselijke over blijfselen waren aangetroffen in Kenia door de anthropo loog Richard Leakey en ge schat op een ouderdom van rond de 2,5 miljoen jaar. De Canadese agente Karen Smith uit Vancouver geeft een baby de fles, die deze week voor vijf dollar werd verkocht aan een echtpaar in deze Canadese stad. Het echtpaar was boodschappen aan het doen en ontmoette de moeder van het kind. Bij wijze van grap zelden zij dat zij het kind wel wilden kopen. Toen de vijf dollar, die gevraagd was, uit de portemonnaie kwam, pakte de moe der het geld en verdween, het ver baasde echtpaar met kind achterla tend. Zij liet nog wel weten dat de baby 'Sammy' heette. BRUSSEL (AP, Reuter) De Canadese premier Pierre Trudeau heeft de Europese Gemeenschap gewaarschuwd dat de negen EG- landen ernst moeten maken met onderhandelingen met Canada over handelsbetrekkingen. Gebeurt dat niet dan loopt de EG het risico de grondstoffen uit Ca nada kwijt te raken, aldus Trudeau. De Canadese premier is na een bezoek aan Frankrijk drie dagen ln Brussel geweest, waar hij met de EG heeft gesproken over handels betrekkingen Canada wil een handelsovereenkomst sluiten, nu al twee jaar lang is De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie over het laten vertrekken van een groot aantal Russische joden per jaar is slechts het topje van de ijsberg. Door het aanvaarden van de over eenkomst heeft het Kremlin inge stemd met voorwaarden, waarvan sommige van zijn woordvoerders herhaaldelijk hebben beweerd dat deze een onaanvaardbare inmen ging in de binnenlandse aangele genheden van de Sowjet-Unie bete kenden. Of hun tegenwerpingen waren louter en alleen handige on derhandelingsmanoeuvres, óf zij zijn gewoon aan de dijk gezet. Voor één belangrijk onderdeel van de Sowjet-bureaucratie waren de bezwaren zeker geen kwestie van taktiek. De Russische veiligheidspo litie, de KGB, met haar enorme apparaat dat in elke sector van de Sowjetstaat doordringt, en dat er nog steeds alle belang aan hecht het leven in de Sowjet-Unie op een Stalinistische manier te blijven be heersen, heeft alles geprobeerd om vrije emigratie van Russische Jo den uit de Sowjet-Unie tegen te houden. De KGB is zeker over speeld, maar niet de KGB alleen. Institutioneel gezien vertegenwoor digt de KGB binnen de Sowjet staat de belangen van de meest conservatieve groepen in het par tij leiderschap. Maar de belangen groepen in de Sowjet-maatschappij strekken zich tegenwoordig verder uit dan het partijleiderschap. Zo bewegen diegenen die de vrijheid van artistieke expressie of de vrij heid van wetenschappelijk onder zoek nastreven, zich voor het me rendeel buiten de hogere regionen van de partij-hiërarchie, hoewel ze er wel invloedrijke vrienden in zul len hebben. De kunstenaars in Moskou die op hun recht bleven staan om een moderne-kunst tentoonstelling in te richten, en die op brute wijze door de politie van het terrein af geslagen werden, waar bij deze bulldozers inzette om de schilderij en op te ruimen, vertegenwoordi gen de 'liberale' vleugel ln de Sow jet-maatschappij. Zij die de politie de opdracht gaven om de schilde rijen te verwijderen, vertegenwoor digen de conservatieve vleugel in het partijapparaat, belichaamd in B. V. Tsjaplln, partijsecretaris van het Tsjeremoesjki district van Mos kou. Het zou kunnen dat Tsjaplin de op dracht gaf zonder raadpleging van de hoge partijfunctionarissen die verantwoordelijk zijn voor de ideo logische zuiverheid van de Sowjet- maatschappij, maar dit Is onwaar schijnlijk. Zeker is echter wel dat de daarop volgende verwijdering van Tsjaplin van zijn post. nadat de kunstenaars officieel toestem ming hadden gekregen hun ten toonstelling te houden, alleen maar op het hoogste partijniveau beslist kon worden. D:t betekent dat partijsecretaris Leonid Breznjew zélf in de zaak Tsjaplin tussenbeide is gekomen en zich tegen deze heeft gekeerd. Nog maar een paar maanden daarvoor had dezelfde Tsjaplin het gezag van Breznjew ingeroepen om in Kom- munist, het belangrijkste partijblad, diegenen die zover misleid waren dat ze 'liberalisatie' en 'democrati sering' wensten, te veroordelen. Tsjaplin was niet de eerste de bes te. Het district van Moskou, waar hij de scepter zwaaide, heeft de hoogste concentratie wetenschaps mensen in de Sowjet-Unie. Niet minder dan 60 vooraanstaande we tenschappelijke instituten waaraan 60.000 mensen verbonden zijn wa ren in zijn district gehuisvest. Zoals uit zijn artikel duidelijk bleek wilde hij een strengere ideologische controle op de wetenschappers die onder zijn politieke supervisie ston den. Hii was blijkbaar lid van die groep in het Kremlin die vreest dat het inwilligen van eisen van we tenschapsmensen en kunstenaars om meer vrijheid, het machtsmono polie van de partij zou kunnen ondermijnen. Het gevecht van de politie tegen de kunstenaars was een praktische illustratie" van de neo-Stalinistische politiek die hij in ideologische termen in het blad Kommunist propageerde. De actie van de politie heeft in het Westen veel meer publiciteit gekregen dan de daaropvolgende ongehinderde heropening van de tentoonstelling, en het ontslag van Tsjaplin maar het zijn vooral deze laatste acties die de belangrijke tekenen van een nieuwe lijn in Moskou aangeven. Sinds de dood van Stalln, meer dan 20 jaar geleden, zijn zulke trends steeds opnieuw naar voren geko men. die echter steeds mislukten als binnenlandse conservatieven of buitenlandse moeilijkheden het Kremlin dwongen tot het opleggen van nieuwe beperkingen op bin nenlandse vrijheid. Deze zlgzag-po- lltlek is altijd samen gegaan met pogingen om de rol van Stalln zélf te herwaarderen. Hij was het symbool dat Niklta Chroestsjew naar beneden probeerde te halen om de liberalisatie te vergemakke lijken. De conservatieven probeer den herhaaldelijk Stalin in ere te herstellen, al was het ten dele al leen maar om hun eigen positie te versterken. Nu zijn de wapens, ook op dit front weer opgenomen. Een artikel ln Komsomolskaya Prawda. het blad voor de jeugd, levert kritiek op een oorlogsroman waarin het militaire leiderschap van Stalln overdreven wordt. Op deze manier zijn alle belangrijke debatten over Stalin's politieke rol en zijn politieke erfe nis begonnen. De publikatle van het artikel kan alleen betekenen dat zij, die het debat opnieuw leven willen inblazen, met alle Implica ties voor de liberalisatie en demo cratisering voor het leven in de Sowjet-Unie vandien, vinden dat de tijd rijp is. Dit zijn slechts een paar tekenen die in dezelfde rich ting wijzen als de nieuwe overeen komsten over de Joodse emigratie, en die aangeven dat het akkoord tussen het Witte Huis en het Kremlin geen op zichzelf staande zaak is. Het verband tussen de zaak van de Joodse emigratie en het verlenen van handels- en kredietfaciliteiten aan de Sowjet-Unie door de VS ls duidelijk, en ook het verband met de reis van de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, naar Moskou, spreekt voor zichzelf. Toen Kissinger in maart van dit jaar naar Moskou reisde, stelde hij van te voren dat hij eer doorbraak zou bereiken. Maar de realiteit van de politieke situatie in het Kremlin, zoals die uit de Sowjet-pers af te leiden viel, bracht mij tot de conclusie dat Kissinger dan maar moest rekenen op zijn eerste mislukking in de internationale diplomatie. De door hem verwachte doorbraak kwam niet. Een analyse van de Sowjet-pers NV geeft aan dat het politieke klimaat in het Kremlin voldoende veran derd ls om van zijn huidige reis een succes te maken. Nieuwe voort gang in de Salt-bespreklngen en misschien wel voorbereidingen voor een kleine top-conferentie, na het bezoek van president Ford aan Ja pan volgende maand liggen ln de lijn van de verwachting. Waar schijnlijk is het geen toeval dat Breznjew voorbereidingen getroffen heeft om Buiten-Mongolië te bezoe ken. spoedig nadat Ford naar Ja pan gaat. Ze zouden elkaar wel eens in Wladiwostok of ergens an ders in het Verre Oosten kunnen ontmoeten. aangedrongen op nauwere handels relaties tussen Canada en de EG- landen. Maar de regeringen van de Negen hebben de Europese Com missie nog geen toestemming gege ven met Canada onderhandelingen te openen. Op een persconferentie ln Brussel liet Trudeau gisteren duidelijk mer ken hierover teleurgesteld te zijn. Hij wees erop dat zijn regering bezig is een nieuwe politiek te for muleren op gebieden als energie, natuurlijke hulpbronnen en buiten landse handel. 'Wij zijn doende on ze politiek te definiëren en als u (de EG) erbij wilt zijn kunt u beter deelnemen r an dit proces van onderhandeling', aldus Trdueau. De Canadese premier liet weten dat Canada de EG heeft aange spoord zich duidelijker als Europese organisatie af te bakenen. 'Wij ge loven In de Europese Gemeenschap. Wij oefenen aandrang op haar uit om haar betrekkingen met de an dere landen van de wereld vaste vorm te geven', aldus Trudeau. Dit streven is niet gericht tegen de VS, maar zo voegde rij eraan toe: 'Wij willen als een van de VS los staan de grootheid worden gezien. Wij hebben behoefte aan tegenwicht tegenover de massale, vriendschap pelijke druk die voor ons duidelijk voelbaar is'. Trudeau is gisteren weer naar Ca nada teruggekeerd. MOSKOU (DPA/Reuter/UPI) Mevrouw Jekaterlna Foertsewa, de Russische minister van cultuur, is op 64-jarige leeftijd overleden aan een hartaanval. Zij wwas tot nu toe de eerste en enige vrouw in de partijtop. Onder Chroestsjew werd zij in 1957 lid van het Politburo. Ze verloor die post in 1961 en is sinds dien minister van cultuur. De laatste tijd was mevrouw Foer stewa in opspraak gekomen omdat ze een luxueus buitenhuls had laten bouwen bij Moskou. Het werd ge bouwd op naam van haar dochter en al het materiaal zou tegen groothandelsprljzen zijn gekocht. De minister kreeg voor deze affaire een ernstige terechtwijzing en ze moest een groot bedrag terugbeta len aan de staat. Er deden hard nekkige geruchten dat zij door deze zaak het veld zou moeten ruimen maar tot op het laatst bleef zij minister van cultuur. Wel verloor mevrouw Foertsewa in juni haar zetel in de opperste Sowj et die zij 24 jaar had bezet. Overigens verliep haar loopbaan verder ook niet helemaal rlmpeloos. Aan het eind van de jaren vijftig ging het gerucht dat zij een zelf moordpoging had gedaan na ruzie met Chroetsjew, terwijl zij ook be kritiseerd werd wegens haar optre den tegen 'kunst die het volk niet dient'. PATRICIA HURST in dienst van het symbionese bevrijdingsleger. MONSTREAL (AFP. UPI) —In een Canadese stad, dicht bij de grens met de V.S. zou de Canadese politie Patricia Hearst (20) hebben gevon den. Zij is 4 februari in San Fran cisco ontvoerd door leden van het symbionese bevrijdingsleger (SLA) en werd tot de idealen van haar ontvoerders bekeerd. Zij is voor het laatst gezien in mei. toen ze deel nam aan een overval in Los Ange les. De Californische gangster Mic key Cohen zou aan de vader van Patricie de krantenmagnaat Ran dolph Hearst, hebben aangeboden zijn dochter te zoeken, gebruik ma kend van vrienden in de onderwe reld, zo meldt de 'Chicago Tribune'. Volgens de Canadese radio zijn die relaties er inderdaad in geslaagd het meisje op te sporen waarna zij de politie tipten. De naam van de stad waar Patricia is gevonden, is niet onthuld. In haar gezelschap waren Bill en Emily Harris, die eveneens werden gezocht. Cohen heeft bevestigd dat hij met de Hearst gesproken heeft. Een lid var de familie Hearst vertelt dat de ouders van Patricia niet met Cohen in zee wilden gaan omdat zij vrees den dat er strafbare feiten zouden worden gepleegd. Zij zouden zelfs na hun onderhoud met Cohen in Los Angeles bijna gearresteerd zijn wegens 'samenzwering met een be kend misdadiger.' Mickey Cohen (61) was in de jaren veertig de 'koning' van de onderwereld in Los Angeles Hij wordt nog steeds door de politie in het oog gehouden. Eis: doodstraf voor Fransman in Beiroet BEIROET (DPA) De openbaar aanklager bij de krijgsraad in Bei roet heeft de doodstraf geëist tegen de Fransman Pierre-Fernand Ron gier, die terecht staat wegens spio nage en medeplichtigheid aan moord op burgers, militairen, en politie-agenten. Hij zou betrokken zijn geweest bij de voorbereiding van de Israëlische commando-over val in Beiroet in april vorig jaar, waarbij Israëliërs drie hoge Pales tijnse functionarissen in hun hui zen doodschoten. Ook burgers, die niets met Palestijnse activiteit te maken hadden, werden dodelijk ge troffen. De Fransman zou met een vals Boliviaans paspoort in Libanon zijn gearriveerd. HIJ is voormalig Frans OAS-officier en huurling in Biafra. Zware straffen voor Griekse Jehova's ATHENE (DPA) De krijgsraad in Salonikl heeft vrijdag negen Je hovagetuigen veroordeeld tót ge vangenisstraffen variërend van ze ven tot€0 jaar omdat ze tijdens de algemene mobilisatie in juni wei gerden de wapens op te nemen. Bovendien zijn ze voor tien Jaar ontzet uit de burgerrechten. De mobilisatie volgde op de Turkse in vasie op Cyprus in juni. den te bewaken. UNCTAD in Nairobi NAIROBI (ANP) De volgende bijeenkomst van de UNCTAD, de Wereldhandelsconferentie van de Verenigde Naties, wordt gehouden in Nairobi, de hoofdstad van Kenia. De minister van handel en indus trie van dat land. dr. IIIus Klana. heeft dit meegedeeld. De raad voor handel en ontwikkeling van de VN heeft deze keuze tijdens besprekin gen in Genève bepaald. De confe rentie wordt in 1976 gehouden maar wanneer precies is nog niet bekend. Bovendien moet de Alge mene Vergadering zich daarover nog uitspreken. De UNCTAD-confe- renties worden om de vier Jaar gehouden, de vorige keer in de Chileense hoofdstad Santiago. Samenzwering tegen Feisal BEIROET Verscheidene officie ren van de nationale garde van Saoedi-Arablë zijn gearresteerd ln verband met een samenzwering te gen koning Feisal. Volgens Libane se persberichten heeft Feisal met het oog op deze gebeurtenissen zijn voornemen laten varen om op weg naar de Arabische topconferentie in Rabat Cairo aan te doen. De nationale garde, ook wel het 'witte leger' genoemd, heeft tot taak de hofhouding en palelzen van de ko ning te beschermen en de ollevel-

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9