ïchte Leidse operette v.d. wiel Wijkvereniging ter discussie 4 Clf Splinters v.d. wiel Deel Rijn- en Schiekade maandag geasfalteerd Zeven maanden geëist voor reeks inbraken isteren en vanavond in Anthoniusclubhuis vA prtier )mmissie Roosenburch wordt uitgebreid iarlett Na ongeluk doorgereden estiging ezing- larktberichten Politiek café in Praethuys Treur nu ook hoofdingeland Textiel ontvreemd op klaarlichte dag i I Lezers schrijven: I I I I Gemeente ten strijde tegen 'onkruid' Oefenbespreking rampenplan Dominee Moolhuizen overleden |UW/KWARTET ZATERDAG 26 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO }EN Gisteravond in preml- >n vanavond weer te zien: de te 'echt Leidse' operette: Das i des Lachelns van Frans Lé- De Leidse Muziek en Operette- niging 'Crescendo' brengt voor eerste maal een volledige en bijna allemaal Leidenaars ge lde operette. uurslid Kwartel: 'Het zijn alle- T 1 echte amateurs, en op één na Leiden afkomstig. Daarnaast en we voor het eerst ook een »dig(- operette, met tussentek- aarhHet bijzondere aan deze uit- hÏÏ" lng is at de tekstgedeelten endoor in het Nederlands ver- fl zijn. alleen de zang is nog in bete juitse taal. 'We wilden echt het °P. iedereen begrijpelijk maken, r ie< o volksrecreatie voor iedereen, ielP' moet. u het zien'. Een tweede %ke zaak bij deze operette is de iek. De wervelende klanken van 1Z Léhar zijn omgezet voor een en sc dat ook uit amateurs sa- gesteld in een sterk af wij- aan js bezetting zijn klanken zal tei horen. Banjo's en accordeons onder meer de instrumenten eeilje niet direct zou verwachten. '9r hiei willen we naar een echte lidel jiaire uitvoering streven', aldus vlJa ïeer Kwartel, vija splitst Jo r problemen zijn er ook. 'De 1 en van zo iets zijn voor ons yo oemelijk hoog, dat begrijpt u Ga alleen de kostuums en de irs maar na'. Crescendo brengt 'ls v iperette twee maal in het Anto- ir .9$ Clubhuis aan de Lange Mare, mij lat is meer dan gewoonlijk. 'De efbcte opvoering is nu voor het eerst in tweeën gesplitst. 'We willen za terdag vooral de mensen laten ko men die zin hebben in een dansje na, ik denk met name aan de Jeugd'. Maar om even op de finan ciën terug te komen; een klein gedeelte van de eerste avond (gis teren) wordt gesubsidieerd door K O Vandaar de joop op een ge baar van de gemeente Leiden. 'Wij hebben onze wensen voor volgend jaar kenbaar gemaakt, wij willen namelijk echt wel op deze voer doorgaan'. Heel belangrijk vindt de heer Kwartel het probleem van de vrije tijdsbesteding. 'Voor Crescendo lig gen hier grote mogelijkheden, we moeten de jeugd van de straat hou den. Dat hopen we vanavond ook te doen'. Bovendien is de zang- en danskunst iets om gestimuleerd te worden, aldus Kwartel. 'Ik geloof echt in de mogelijkheden van de Leidenaars in dit opzicht, per slot van rekening hebben we op een na alle rollen kunnen bezetten'. Trou wens, ook de regisseur. Mare Bakvis is afkomstig uit Leiden, evenals de muzikanten. Kwartel hoopt op volle zalen en rekent op een goed peil van de uitvoering. 'Ach, bij zoietg is er altijd wel een hiaatje'. Tenslotte wijst Kwartel op het grote enthou siasme bij de uitvoerenden, de figu ranten inclusief. 'U moest ze eens zien, die Chinese meisjes'. Wie het verhaal van onder meer Gravin von Lichten fels en Prins Sou-Chong wil zien in een rasechte amateuruitvoe ring, waar hard aan gewerkt is: vanavond 8 uur in het Antonius Clubhuis. Voor 5 heeft men toe gang tot operette en het bal erna. mijz afdeling Oegstgeest van de 'Rijenden van Lied heeft een extra irt georganiseerd. Op vrijdag 1 ember zal aan de Lange Voort [om kwart over acht optreden: iena van der Vinne, sopraan, Barten, bariton, Bart RaveS- tenor en pianistPeter Han- Zij zullen de opera La Serva van G. B. Pergolesi opvoe- :n: ADVERTENTIE fauto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten otn zéker tezijnl vraag inlichtingen aan uw assurantieman andere culturele aankondiging: reeks archeologische lezingen: 5 november spreekt prof. R. egst ging (Londen) over 'Greek Ter- K. ottas' op 12 november dr. L. P. |iwe Kooijmans over 'Het onder- naar de neolithische bewo- jgsfasen op de Hazendonk, op- h'ingan seizoen 1974', op 19 no- hber dr. P. La Baume (Keulen) ir: 'Römisches Kunsthandwerk >r: 'Römisches Kunsthandwerk SaWKöln', op 3 december prof. J. M. imiley over 'The recent Excavati- at Qasr Ibrim (Nubië)' en op december tenslotte prof. dr. A. isens over 'De Engels-Nederland- opgravingen in Sakkara, seizoen 4-1975'. Zij die deze lezingen en bijwonen en nu komt het ;unnen zich opgeven bij de di- :ie of bij de portier, vermeldt de if van het Rijksmuseum van dheden te Leiden, Rapenburg 28. lezingen beginnen om acht uur cies. commissie voor economische ïgelegenheden vergadert om zes 's avonds in d e raadszaal van Leidse stadhuis op dinsdag 29 ober. n.v. verzekeringsmaatschappij \s-nnvcndUkwal 68r'dam-3 Hl. 010-366844^ LEIDEN Het bestaande gebou wencomplex van het bejaardencen trum 'Roosenburch' zal worden uit gebreid met een gebouw met 65 tweekamerwoningen. Het worden dezelfde woningen als die er al staan. Het gebouw zal zes bouwla gen krijgen. De uitbreiding komt neer op een verdubbeling van het bestaande complex en zal er archi tectonisch op aansluiten. De wo ningen zijn bestemd voor zelfstan dig wonende bejaarden, die beperk te service ontvangen. De gemeente raad wordt voorgesteld renté en aflossing te garanderen van- een door bemiddeling van de Neder landse Middenstandsbank NV aan het bestuur van de stichting 'De Adelaar' te verstrekken geldlening van 2.700.000. - De voorwaarde hierbij is, dat aan de gemeente het recht van eerste hypotheek wordt verleend. ADVERTENTIE 2 tot 30 november exposeren Ima Nouse en Son Mou borduur- en tekeningen tijdens een ex- litie die de naam 'Scarlett' iagt. De opening vindt plaats op erdag 2 november om vier uur #r de heer E. J. de Roo, cultureel idewerker van de Culturele raad. tentoonstelling wordt gehouden de Koord-studio, Oude Rijn 88. tentoonstelling is dagelijks geo- id van vier uur 's middags tot elf 's avonds en op zondag van it uur 's avonds tot elf uur. Op erdagen is de tentoonstelling ge- ten. LEIDEN Een vrachtwagen ver- -p. i leende donderdagachtend op de JJUFC 0106111611 Oosterkerkstraat geen vrije door gang aan een 31-jarige vrouw uit Leiden, die op haar bromfiets reed. De vrachtwagen kwam uit de rich ting Zijlsingel en reed linksaf een inrit in. De vrouw liep een gebro ken linkerhand op, een hersen schudding en inwendige kneuzin gen. De vrachtwagenchauffeur stapte uit, hielp de vrouw op de been, maar verdween daarna. De politie roept eventuele getuigen op voor nadere inlichtingen. Telefoon 49961. Donderdagmiddag verleende een personenauto, die op de Hogewordr richting Hogewoerdsbrug reed, geen voorrang aan een 16-jarige brom fietser. De bromfietser werd met een gebroken linkerpols naar het AZ gebracht. Leidse loco-burgemeester Van en zal op vrijdag 8 november in Haarlemmerstraat een nieuwe itiging openen van Schnitzler's ontextiel. Vader en zoon hnitzler zijn geboren Leidenaars. tandag 28 oktober organiseert het tatselijk Comité 'Leiden en om eken' van het Wereld Natuur nds een avond voor donateurs en dere belangstellenden in het jksmuseum voor Volkenkunde, eenstraat 1, te Lelden. De heer loter .conservator afdeling Noord- nerika en arctische culturen van museum, zal aan de hand van n film en kleurendia's een beeld ren van het leven in een Inult skimo) j~.gersgemeenschap aan oostkust van Groenland. De heer loter verbleef lange tijd voor on- rzoek in Groenlandse jagersge- eenschappen. Aanvang 20.15 uur, egang gratis. IDEN 25ofetober groente- en frult- 'tng: Appelen 61-82, peren 53-65, an- 'le 23-64. snybonen 385-425. stambo- 470-505. kroten gekookt 70, boeren- 19-35. postelein 77-122. prei 33-43. nazie 157-173. stoorsla 42. spruiten A B 68-74. C 50-54. tomaten A 760- B 880-900. C 540-560. CC 320, uien 27, witlof 370-380, meloenen 40-65. olseldery 35-41, komkommers AA 69-72. 62-64. B 57-59, C 48-51, E 33. sla 13-40, 7-8, bleekseldery 27-35, selery 17-32. prlka's kg 132, stuk 24-35. LEIDEN 'Jammer dat het in Lei den niet kan', was destijds de reac tie van oud-wethouder mkevrouw Den Haan. toen zij eens een be zoekje had gebracht aan het poli tiek café in Leiderdorp. Dat is al weer enige tijd geleden. Sindsdien' zijn er. door de Stichting Gespreks- centrum Leiden pogingen onderno men (niet voor de eerste maal) om ook in Leiden een politiek praatca fé van de grond te krijgen. En dit maal met succes. Met ingang van aanstaande vrijdag (1 november) zal 't Praethuys, Vrouwenkerkkoor- straat, elke vrijdagavond in het te ken van de- actuele politiek staan. Er is een werkgroep gevormd, die de organisatie voor haar rekening neemt. De plaatselijke politieke partijen zijn daarin vertegenwoor digd. Aanstaande vrijdag dus voor de eerste maal politiek café. De fractieleiders van de partijen, die in de Leidse gemeenteraad zijn ver tegenwoordigd, zijn uitgenodigd om hun visie te geven op de toekomst van Leiden. Aanvang acht uur. LEIMUIDEN In zaal Keijzer kwam het hoofheemraadschap van Rijnland bijeen, om een nieuwe hoofdingeland te kiezen in de va- kature Van der Meer. De heer Van der Meer vertegenwoordigde het district Leimuiden-Ter Aar en Aals meer maar was wegens het berei ken van de leeftijd van 70 jaar niet meer herkiesbaar. Op advies van de beide landbou worganisaties, de Hollandse Maat schappij voor Landbouw en de Chr Boeren- en tuindersbond, is nu de heer L. Trein- gekozen. De heer Treur heeft o.a. ook zitting in de gemeenteraad van Leimuiden. is bestuurslid van de Coöp. Boeren leenbank en voorzitter van de Verg. voor Christelijk onderwijs in Lei muiden. ALPHEN/DEN HAAG 'Het is geen gemakkelijke tijd voor de middenstander', zei een 36-jarige bloemenhandelaar uit Alphen aan den Rijn aan de Haagse economi sche politierechter. 'Dat heb ik al begrepen', stemde deze in, doch voegde er aan toe, dat genoemd feit geen vrijbrief betekent tot overtre den van de Winkelsluitingswet. En dat had verdachte gedaan, door des avonds na zeven uur nog bloemen te verkopen. 'Het was voor een feestje van een beste klant', deelde verdachte mee, maar de Officier vond dat een on voldoend excuus. 'De klant wist te voren dat er een feestje was en dan had die ook meer eerder bloe men moeten kopen', aldus de re pliek. Het betekent bovendien een oneerlijke concurrentie tegenover andere middenstanders. Bovendien was verdachte reeds eerder gewaar schuwd. Om die reden eiste de Of ficier 150 gulden boete. 'Dat is meer dan ik die dag verdiende', lichtte verdachte in. De politierech ter veroordeelde tot 100 gulden boete. kijkt in de poppetjes van uw ogen! Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de lichtgevoeligheid. En gaat dan pas naar z'n werkplaats. Om maatwerk temaken. Om u 'n vrolijke kijk op ot wereld te gaven, en er goed uit te zien! weet er nel fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 --leiden, LEIDEN Donderdagmiddag heb ben zes jongeren een tiental truien gestolen uit een damesmodezaak aan de Breestraat. Ze gristen de truien links en rechts weg. Twee personen, die buiten stonden te wachten gingen er snel met het goed vandoor. De waarde bedraagt 400. Door de onoverzichtelijke en verwarde situatie was niet uit te maken wie van de jongeren wat deed. ADVERTENTIE I KANTOORINRICHTING! (750 m2 toonzalen) B /raag gratis toezending van het I 4-lcleuren tijdschrift C.P. Specialisten in: DIRECTIE-EN B KANTOORMEUBELEN BRANDKASTEN ORGANISATIE- EN SORTEERMIDDELEN WM. BARENTSZSTRAAT 35 Industrieterrein "De Waard" LEIDEN Bij Zijlsingel - Trompstraat Tel.- 49044 (8 lijnen) Adviseurs V Adviseurs voor vriendelijk zakendoen! J Het onderhouden van een regelma tig terugkerend verhaaltje in dag bladen, zoals Niekjan van Kesteren dat tracht te doen in de NLC is en dat kan ik me heel goed voor stellen beslist geen eenvoudige zaak Zeker wanneer in feite de stof tor discussie ontbreekt en er naar een beetje onderwerp heel ver moet worden gezocht. Wanneer ik de laatste 'Katwijkse kolom' van Niekjan lees, dan proef ik daaruit zeer sterk het geforceerde onder werp 'de wijkvereniging' die hij bij getrek aan betere informatie ter discussie wil stellen. Dit forceren kan hele nare gevolgen hebben, niet alleen voor de persoon of in stelling die daarbij betrokken is, maar ook voor de uitgever, die tracht z'n nieuws steeds juist en zo volledig mogelijk weer te geven. In de eerste plaats heeft Niekjan wat moeite met het begrip wijkver eniging. een Instituut dat volgens hem ten onrechte onder de vlag van democratie zou varen. Een mag ik het wat voorzichtig uit drukken merkwaardige uit spraak. Vergeet Niekjan dat een De toneelmeester van het Antoniusclubhuis zet de Chinees getinte requisiten klaar voor de uitvoering van 'Das Land des Lachelens'. LEIDEN Maandag zal worden begonnen met de asfaltering van het wegdek van de Rijn- en Schiekade (tussen Telderskade en Groenho venstraat) Deze week zijn al de sleuven in het eerste gedeelte van de Rijn- en Schiekade gerepareerd en is een zandbaan aangebracht. Het asfalte ren duurt bij goed weer één dag. Dc buurtweg zal in verband hiermee voor alle verkeer worden gesloten. Ook de auto's zullen die dag verwijderd moeten zijn. Hierna wordt het tweede deel van de Rijn en Schiekade (Groenhovenstraat- Witte Singel aangepakt. De nog aanwezige bestrating wordt verwij derd, waarna een zandbaan wordt aangelegd. Op 4 november wordt begonnen met de asfaltering van het tweede deel van de buurtweg. De Rijn- en Schiekade zal worden aangesloten op de Groenhoven- straat. De huidige toegang van de gedempte Trekvliet wordt verlengd naar de Witte Singel, De Rijn- en Schiekade zal door middel van be tonnen paaltjes aan de zijde van de Telderskade voor het doorgaande verkeer worden afgesloten. Vóór de paaltjes wordt een 'draaikom' aan gelegd, zodat de auto's kunnen ke ren en de Rijn- en Schikade aan de andere zijde kunnen verlaten. Verder wordt vanaf de aansluiting met de Groenhovenstraat éénrich- tingverkeer ingesteld naar de Witte Singel. Vanaf de aansluiting Groenhovenstraat tot de Telderska de wordt tenslotte twerichtingver- keer ingesteld. Bij eventuele pro blemen met verhuizing en zieken- vervoer kan kontakt worden opge nomen met de opzichter ter plaatse in de directiekeet tel. 49387. DEN HAAG/LEIDEN 'Ik kan het me voorstellen, dat verdachte niet alle feiten die u heeft gepleegd uit elkaar kan houden', gaf de Officier van justitie bij de Haagse recht bank een 34-jarige beroeploze ver dachte uit Leiden toe. De Officier was tot een aantal van ongeveer dertig inbraken en diefstallen ge komen, ook al stonden die niet allemaal op de dagvaarding. Som mige waren reeds eerder berecht, want verdachte heeft van de zeven maanden gevangenisstraf waartoe hij werd veroordeeld, nog vijf maanden te ondergaan. Daar eiste de Officier nu nog zeven maanden bij. Dat betrof onder andere op 2 juli een inbraak in het consultatie bureau voor t.b.c. bestrijding aan dc Rijnsburgerweg, waar vier schrijfmachines werden gestolen. Op 17 augustus inbraak in een sex- shop aan de Lommerstraat waar voor een waarde van 3000 gulden werd gestolen, waaronder films, filmprojectors enz. Zer informatie voegde de Officier daaraan toe inbraak in een schil derswinkel aan het Fokkestraatje. Daar werd voor een waarde van 600 gulden aan artikelen gestolen, doch een winkelruit ter waarde van 820 gulden vernield. Uit een winkel in de Jan Vossen- steeg werd door vernieling van de winkelruit, kleding gestolen. Maar LEIDEN De gemeente gaat het 'onkruid' op de openbare weg 'be strijden'. als zou de natuur onze vijand zijn. En dat nog wel met chemise middelen, ook al zijn die dan goedgekeurd door het consu lentschap voor de tuinbouw te Naaldwijk. De 'intensiveringspost' bedraagt maar liefst 14.000. Aan de machtiging tot bestrijding is de beperking verbonden, dat daar waar wijkcomité's bestaan over het al of niet gebruiken van chemise middelen ter bestrijding van het 'onkruid' op de openbare weg over leg moet worden gepleegd met deze comlté's. verdachte stond ook terecht, omdat hij in een tearoom aan de Steen - straat een geladen luchtdrukpistool dreigend op een bezoeker had ge richt onder de aankondiging: 'Ik kan er maar één doodschieten'. Zo ver was het dan niet gekomen. Wel had verdachte verzet gepleegd, toen de politie hem tijdens de in braak op de Lammermarkt 's nachts wilde arresteren. Met hulp van vrienden kon hij ontsnappen, maar toen versterking was aangerukt, werd hij gearresteerd. Volgens ver dachte verkeerde hij toen onder invloed van drank en kon zich er weinig meer van herinneren. De verdediger, mr. Tj. D. Schaper zette uiteen, dat verdachte Juist door de werkloosheid, die in Leiden groot is, in de narigheid terecht is gekomen. Verdachte heeft wel ta lent, o.a. voor kunstschilderen, maar hij krijgt geen kans. Hij vroeg clementie, om verdachte niet helemaal ten gronde te richten. Vervolgens stond terecht een 25- jarige fabrieksarbeider uit Leiden, die had deelgenomen o.a. aan de Inbraak in de schilderswinkel. Hij had de ruit Ingetrapt. Ook had hij meegewerkt aan de inbraak in de sex-shop. Een week na dit gebeur de. werd hij door de politie gearres teerd. Verdachte betoogde dat hij veel drankschulden had. 'Die wor den wel het eerst betaalt', consta teerde de rechtbankpresident. De Officier eiste tegen deze verdachte zeven maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaar delijk met proeftijd van 2 jaar. Vonnissen op 7 november. KATWIJK Woensdag 6 novem ber van 2 tot 4 uur zal in de raadszaal van het gemeentehuis een zgn. oefenbespreking worden ge houden in verband met het ram penplan. Voor het Katwijkse ram penplan is al van verscillende kan ten grote belagstelling getoond, met name uit de regio. Echtpaar Van Egmond halve eeuw gehuwd LEIMUIDEN Op 29 oktober zijn Arie va/i Egmond (84)' en Annie Dobbe (82) vijftig Jaar getrouwd. Uit het huwelijk werden vijf kinde ren geboren. Er werd een bloeiend veehoudersbedrijf opgebouwd, die nu wordt gerund door de zonen Arie en Natus. Vader Arie spreekt nog graag een woordje mee als belangrijke beslissingen moeten worden genomen. Op de vraag wanneer ze nu van een welverdien de rust gaan genoeten luidt het antwoord: 'Van werken blijf je fit. Stil in een stoel zitten kun je altijd nog'. Zolang de boer en boerin gezond blijven zullen ze dus nog wel dage lijks op de boerderij te vinden zijn. wijkvereniging, ook werkelijk een vereniging is (Cleyn Duin bijvoor beeld heeft Koninklijk goedgekeur de statuten?). Een vereniging bete kent toch dat uit de leden en door die leden een bestuur is gekozen, dat jaarlijks op de algemene verga dering het gevoerde beleid en de plannen voor het komende Jaar mei die leden worden besproken, bekritiseerd tetc. Wanneer Niekjan z'n denigrerende gedachten over de wijkvereniging ophangt aan een niet altijd even grote belangstelling van de leden voor de vergaderin gen. dan zou ik mij graag ter ver-tv duidelijking de vrijheid willen ver-; oorloven een vergelijking te trek ken met een andere (naar ik aan neem der Niekjan wel als democra tisch geziene) instelling als "bij voorbeeld het gemeentebestuur. Ook hier heeft samenstelling plaatsgevonden aan de hand van verkiezingen onder de inwoners. Het is echter maar een zeer gering percentage van dat aantal inwo ners, dai de verrichtingen van het gemeentebestuur op de voet volgt. De vaak geringe belangstelling op de publieke tribune tijdens de raadsvergaderingen spreekt duide lijke taal Zo kent iedere instelling- i vereniging z'n actieve maar meer nog z'r. passieve leden; daaraan kan het begrip democratie niets veranderen. Wanneer Niekjan dan ook topjes ziet drijven over Katwijks rustig voortkabbelend wateren, laat hij dan even het hoofd onder water steken om na te gaan welke ijsberg- daar dan wel onder zou kunnen hangen, er zijn terislótte een héle- boel verenigingen iri Katwijk. Bekend is dat de wijkverenlgingen tot deel hebben de gezelligheid en vrijetijdsbesteding in de wijk, te bevorderen, maar ook en dat vergat onze goede vriend maar he lemaal te werken aan een leef- bare wijk. Vooral dit laatste vraagt niet alleen werk in de wijk zelfc maar heeft meer dan eens tot ge volg dat contacten moeten worden, gelegd met overheidsinstanties c.q gemeente. De wijkvereniging zorgt, juist hier ervoor in het bezit te zijn van een overzicht van de verlan gens die onder de bewoners leven, bijvoorbeeld door middel van enquêtes Democratischer kan het toch niet. dacht ik zo. Terug nu naar de andere bezighe den var de wijkvereniging: de ge zelligheid en vrijetijdsbesteding. Om deze taken optimaal te kunnen vervullen is het een-eerste vereiste dat de wijkvereniging beschikt over een bepaalde accommodatie. Tot voor kort ontbrak dit volkomen. Gelukkig kan nu a.s. zaterdag 'de Hoornes' haar nieuwe clubgebouw openen, terwijl e wijkvereniging C'.eyn Duin thans kan rekenen op een eigen clubgebouwtje in de wijk (zodat zij niet meer zo sterk afhan kelijk ir, van de overbezette Spor thalzaal) Teneinde een dergelijk clubgebouw ook t.b.v. de jeugd op timaal te kunnen gebruiken, zijn er reeds geruime tijd wijkverenlgingen op zoek naar mogelijkheden om in de clubhuizen vaste jeugdwerkers (let wel 'vaste' en niet de ambulan te figuur waarover Niekjan het heeft; te plaatsen. Op het punt nu van die ambulante jeugdwerker blijkt onze Niekjan zich duidelijk te hebben verslikt bij het bekende zoeken naar de klepel, die onherroepelijk het klokgelui verooi zaakte. Hier weet Niekjan nameli.-k te vertellen dat de wijk verenlgingen zelf met een dergelij ke ambulante werker zijn komen aandraven. Helaas Niekjan. zo ori gineel waren zelfs de wijkverenl gingen niet; van het bestaan van een dergelijk figuu? was men niet op de hoogte. Tijdens een vergade ring die werd belegd op initiatief' van de Jeugd- en Sportraad Kat wijk samen met de wijkverenlgin gen (en nog niet eens alle) werd deze ambukante werker op tafel gezet door de JSRK met de vraag 'Kunnen jullie er wat mee doen?' Verschillende vergaderingen zijn eraan besteed om- voor deze ambu lante Jeugdwerker een takenpakket samen te stellen welke niet alleen hel wijkverenigingswerk maar het gehele jeugdwerk in Katwijk om vat. Hoe Niekjan er dan bij komt om het omvangrijke werk dat voor- al door de Jeugd- en Sportraad Katwijk (waarvoor overigens m'n waardering) is verzet, onder tafel te schuiven als zijnde 'niet noe menswaardig' zal mij steeds een raaasel blijven. Tot slot verwijt Niekjan de wljk- verenigingen, dat zij de gemeen schap instituten zouden opdringen door plaatsing van zo'n ambulante jeugdwerker. Zou deze jeugdwerker deze deskundige figuur niet het enige middel zijn om het be vorderen van de vrijetijdsbesteding door de jeugd zo verantwoord mo gelijk te doen plaatsvinden? En was dit. verantwoorde vrijetijdsbe steding niet één van de taken der wijkverenigingen waarmee Niekjan zich wel kon verenigen? Nou, wat zeurt ie dan...!! Hugo Jansen Duin) Cleyn Duinplein 9. LEIDEN Op 83-Jarige leeftijd overleed in Leiden de Gereformeer de emeritus-predikant H. Moolhui zen. Dominee Moolhuizen was Ge reformeerd predikant te Aarlander- veen van 8 november 1928 tot eind december 1949. In 1971 mocht hij zijn 5U-Jarige jubileum als predi kant gedenken. Maandag 28 okto ber wordt dominee Moolhuizen in Wassenaar ter aarde besteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3