Spanningen bij gesprek over mensenrechten i flisihs# R Afscheid van 'Risiko' Vandaag Beroepingswt} /I(ieuwe boek Vragen Wiegel over steun aan Trouw/Kwartet Uw geld groeit op de rug van E&L Trouw Kwartet Minder hervormde theologiestudenten Conferenties Mr. Biesheuvel niet genoeg voldoening in Zeeland Geen beslissing van baptisten over Vinkenhof Kerkdeur beklad met hakenkruisen Chr. gereformeerden 33.000 gulden voor Israël Georg Vicedom (71) Gesprek met Aurelie Peccei overleden Dr. Oussoren overleden Laat Sis wat v an je TROUW KWARTET VRIJDAG 25 OKTOBER 1974 KERK Van een onzer medewerkers DRIEBERGEN Als we over mensenrechten spreken, zijn we altiid geneigd naar anderen te wijzen Dit probleem heeft een zekere spanning veroorzaakt tijdens de bijeenkomst over mensenrechten die deze week m Sankt Pölten (Oostenrijk) plaats vindt. Dit vertelde ds. C. M. de Vries, hoofd van de sectie radio en tv van de wereldraad van kerken, gisteren op de bijeenkomst van christen journalisten, publicisten en mede werkers aan radio en tv, die even eens deze week gehouden wordt op Kerk en Wereld te Driebergen. Hier waren ruim veertig leden van de oecumenische werkgemeenschap voor informatie in Europa bijeen, uit twaalf landen van West- en Oost-Europa. De bezinning op de rechten van de mens in Sankt Pöentl is een fase in een lange ontwikkeling. Enkele maanden voordat de universele verkiaring van de rechten van de mens aangenomen werd (10 de cember 1948) was de wereldraad hier reeds mee bezig. Ook werkte het toenmalige staflid van de com missie van de kerken voor interna tionale zaken. dr. F. Nolde mee aan de formulering van de godsdienst vrijheid in de universele verklaring. Politiek Aanvankelijk concentreerde de we reldraad zich op die godsdienstvrij heid Maar later zag men. dat deze toch niet geïsoleerd kan worden van he. totale veld van de mensen rechten. Een proces van diepere studie en nadenken hierover begon drie jaar geleden. Duidelijk was. dat de rechten van de mens geen abstracte maar een politieke zaak zijn. In Sankt Pölten werd nog eens duidelijk gesteld, dat de formule ring van de universele verklaring van 1948 zeer geïnspireerd was door westers denken. Nu spreekt de der de wereld een hartig woordje mee. Niet alleen om individuele perso nen gaat het hier, maar evenzeer om de rechten van groepen en hele volken. Overigens verwijten West- en Oost- Europa elkaar soms wederzijds de mensenrechten te schenden. Bij de wereldraadconsultatie over de men senrechten zijn deelnemers uit 34 landen; tien uit Oost-Europa, twaalf uit West-Europa, 7 Azië, 5 Afrika 5 Noord-Amerika. 7 Latijns- Amerika, en 2 Midden-Oosten. Voorts zijn er vertegenwoordigers van Amnesty International, de YM- CA, de lutherse wereldrederatie de hervormde wereldbond en van de gemengde roomskatholiek- protes tantse commissie voor gerechtig heid en vrede. In werkgroepen wordt gesproken over recht op leven en arbeid, recht op gelijkheid, rechten van nationa le soevereinitiet en internationale gemeenschap, politieke gevangenen en onderdrukten groepen. Grondig kwamen de volgende vragen aan de orde- hoe de rechten van de mens te verdedigen? Hoe kunnen regio nale wereldlichamen deze bevorde ren en op welke wijze kunnen slachtoffers daarvan beschermd worden? Nairobi Deze wereldraadconsultatie over 'mensenrechten en verantwoorde lijkheid' is ook als aanloop bedoeld voor dc grote vijfde assemblee van de wereldraad van kerken, die in Nairobi van 23 november tot 10 december 1975 gehouden zal wor den onder het thema 'Jezus Chris tus bevrijdt en verenigt'. Hier zal het wereldraadbeleid voor de ko mende 6 7 jaar bepaald worden. Op deze bijeenkomst, die volgens dominee De Vries de meest repre sentatieve bijeenkomst van christe nen zal zijn, die ooit gehouden is, zijn de zes secties 1. Belijden van Christus vandaag. 2. Wat vereist de eenheid. 3. Een zoekende gemeen schap (dialoog met de wereldgods- dienster en idealogieën). 4. Opvoe ding tot vrijheid en., gemeenschap. 5. Structuren van ongerechtigheid en de strijd om bevrijding. 6. Men selijke ontwikkelingen voor een kwaliteit van leven. Dat dil wereldwijde beraad van christenen (271 kerken zijn nu bij de wereldraad aangesloten) voor de eerste maal in Afrika gehouden wordt heeft zijn consequenties in atmosfeer, prioriteiten en houding. De kerken van Afrika zullen onge twijfeld hun stem hier extra willen laten horen. Er zullen overigens meer vrouwen, jongeren en leken zijn dan op de voorafgaande as semblees. De plaats van de vrouw, zending en evangelisatie, de ver houding eenheid en verscheiden heid en de groeiende belangstelling voor Afrikaanse en Aziatische theo logie zijn onderwerpen, die zeker Ds. C. M. de Vries prioriteit zullen krijgen in Nairobi. De tekenen wijzen uit dat er gere kend moet worden op een aggres- sievcr toon in de discussies dan tot nu toe. met name tussen de verte genwoordigers van de arme landen van de derde wereld en die van het welvarende westen. Materiaal De communicatieman uit Geneve verteld'- verder aan de christen- journalisten in Driebergen dat een voorbereidingsboekje op Nairobi in vele talen verschijnen zal. Voorts zal een dossier uitkomen van iedere sectie Ook verschijnt er een boek 'Van Uppsala tot Nairobi' en ten slotte wordt een werkboek gepubli ceerd. zodat ook plaatselijke ge- meer.tenzcih ruimschoots kunnen voorbereiden voor deze grootste oe cumenische ontmoeting die ooit is gehouden. UIT Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Biesheuvel (14) Biesheuvel is de man. die de zaken duidelijk en economisch ziet en zegt: een man. waar onze nationale politiek behoefte aan heeft. Bedenk wel, dat men eerst de zaken econo misch moet aanpakken alvorens men ook nog sociaal wil handelen. Biesheuvel is één van de zeer wei nigen. die men nog kan betitelen als 'staatsman'. Lelystad E. J. v.d. Scheer Biesheuvel (15) Alle bewondering voor Aantjes! Als je Blesheuvel beluistert hoor je de WD. De grootwinkelbedrijven, vindt hij, moeten blijven. Nee. ze moeten zo gauw mogelijk opge ruimd worden, want ze willen de kleine winkeliers doen verdwijnen. ADVERTENTIE wt haar schouders graag onder uw geld. Zij wordt daarbij i gesteund door 2 pilaren: hat open beleggingsbeleid ki da pons en de professionele verzekeringadviseur. Die de unieke fevensverzekeririg- projokten van E1L kent. Plus aRe, ook fïskale, mogelijkheden voor uw specifieke probleem. Houd ruggespraak met hem. EaL*"*" De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B.V. De Christelijke Pers Directie: Ing. O. Postma, F. Diemer. Hoofdredactie: J. Tamminge. Hoofdkantoor B.V. De Christelijke Pers: N.Z. Voorburgwal 276 - 280, A'dam. Postbus 859. Telefoon 020 - 22 03 83. Postgiro: 26 92 74. Bank: Ned. Mldd. Bank (rek.nr. 69 73 60 768). Gem.giro X 500. Dat kost nog meer AR-leden. Amsterdam mw V.d. Bos Biesheuvel (16) Volgens de Rijksen had hij de ogen dicht toen mr. Biesheuvel weer in het openbaar sprak. Fijn te weten dat Biesheuvel de ogen open heeft. Ogen open dominee en help hem terughalen. Wat bedoelt u met een sprookjeswereld? De werkelijkheid is 15 pet. loon- en salarisstijging tegenover 4 pet arbeidsproduktivi- teitsstijging, 11 pet looninflatie. be drijfssluitingen en werkloosheid! Wat een diefstal van argeloze spaarders e.a. J. L. Hospers Coevorden Biesheuvel (17) Uw commentaar bij de weigering van de heer Biesheuvel vind ik in strijd met het 9de gebod, tenzij u meer weet van de redenen, maar die dient u dan wel mede te delen. Gelukkig dat de heer Den Uyl hem bekwaam vond voor commissaris en die heeft hem zeker niet gevoerd met havermout. Dit is een van de weinige meningen die ik met de heer Den Uyl kan delen. Nieuw Lekkerland E. J. Bakker Luns De jonge heren studenten zijn ze ker door de Russische scheldpartij en tegen de heer Luns aangetrok ken om ook iets tegen hem te organiseren, nadat de heer Luns de moed had om erop te wijzen dat de Russen en de Warschau-pakt Satel lieten sterker bewapend zijn dan de Nato organisatie. Hij werd voor 'leugenaar' uitgescholden en van 'hallucinaties' beticht. De heren studenten van Nieuw Links moeten zich beter gedragen en niet de uni versiteit voor communistische doel einden misbruiken! Amsterdam J. Sekan Dennendal In de recensie door K. de L. van het boekje 'Dennendal. mand vol eieren', door Bertha van Heegen- Bekking. Amsterdam in Uw nr. van 9-10. zegt de recensent o.a.: 'Het boekje barst van de rancune, zonder dat dit ook maar op wat voor manier wordt waargemaakt'. De recensie in haar geheel lezende, ben ik geneigd te zeggen: 'Deze recensie barst van de rancune'. Temeer, daar zij in overeenstem ming is met de generale opstelling van de redactie-Trouw^Kwartet ge durende de jaren van het con- flict-'Dennendal'. Ook in overeen stemming met een tv-commentaar van 19-10 over 'Groot-Emaus' te Ermelo. waarin VARA's Ombuds man met kabaal over deze protes tantse inrichting grif wordt bijge vallen. Als de pseudonieme schrijfster oor deelt. dat 'zowel oproerkraaiers als regenten van 'Dennendal' zich le venslang moeten schamen' (waar ik het grondig mee eens ben. het ging over de meest-weerloze cate gorie mensen), dan vindt K. de L.. dat schrijfster zich moet schamen. Ik ben het zozeer eens met K. de L.. dat hier het onder pseudoniem schrijven laakbaar is. dat de aange wezen weg was dit boekje onbe sproken te laten, dan wel enkel aan te kondigen: er worden importan- ter boeken in Tr/Kw. enkel aange kondigd. Maar De L. heeft deze recensie wél gepubliceerd willen Van onze parlementsredactie DEN HAAG De heer Wiegel, fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer, heeft minister Van Doorn (CRM) schriftelijk vragen gesteld over de financiële steun aan Trouw-Kwartet. Hij stelt dat de steunverlening niet urgent zou zijn en dat de minister met zijn hulp had moeten wachten totdat de nota media-beleid bij de Kamer zal zijn ingediend. Volgens de heer Wiegel zou deze indiening 'binnen luttele weken te verwachten' zijn. Verder wil de heer Wiegel weten of de minister over de steunverlening advies heeft ingewonnen bij het bestuur van het Bedrijfsfonds vóór de Pers. Als dat niet het geval is. moet de minister de WD uitleggen waarom het bedrijfsfonds is gepas seerd. Zoals bekend dateert de aanvraag van Trouw-Kwartet van ver voor de oprichting van het Bedrijfsfonds voor de Pers waarvan het bestuur onlangs is benoemd. Tijdens het debat over de hulp aan het dagblad De Tijd, dit voorjaar, is de oprichting van het bedrijfsfonds ter sprake gekomen en is uitdrukkelijk gesteld dat nieuwe aanvragen om steun (inmiddels ontvangen van een aan tal weekbladen) zou worden voor gelegd aan het bestuur van het Bedrijfsfonds. Minister Van Doorn heeft toen in dat debat gezegd en de meerder heid van de Kamer was het hier mee eens dat de reeds ontvan gen aanvrage van Trouw-Kwartet niet meer zou worden voorgelegd aan het bestuur van het Bedrijfs fonds dat in oprichting was. red.) Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het aantal theologi sche studenten dat zich heeft laten inschrijven in het kerkelijk album van de Nederlandse hervormde kerk. is opnieuw teruggelopen. Per 1 mei 1974 waren het er 565, een jaar eerder 588 en in 1972 nog 624. De achteruitgang voltrekt zich in Leiden. Groningen en Amsterdam. In Utrecht ging het aantal nog iets vooruit, zodat daar nu meer stu denten in het hervormd kerkelijk album ingeschreven staan, dan in de drie andere faculteiten samen: 291, tegen Groningen 111, Leiden 97 en Amsterdam (gemeentelijke universiteit) 66. zien om eigen rancuneusheid. als mede eigen opstelling t.a.v. 'Den nendal', bot te kunnen vieren. Hij vindt, dat de rancuneusheid van schr. niet op wat voor manier ook wordt waargemaakt. Ik moge vra gen: hóe dient iemand rancuneus heid waar te maken? Dit vraag ik óók K. de L., Maar ook: documen taires van oud persmateriaal behóe- ven niet waargemaakt te worden, ze maken zichzélf waar. Amstelveen J. Klatter Mydische ethiek. Conferentie belegd door de gereformeerde bond en de hervormde bond voor inwen dige zending, zaterdag 9 november van tien tot vier uur op 'De Blije Werelt' te Lunteren. Bestemd voor artsen, verpleegkundigen, maat schappelijk werkers, predikanten, leraren enz. Na een inleiding door prof. dr. G. A. Lindeboom over 'Wat is medische ethiek?' zullen groeps gesprekken plaatsvinden en een fo rumdiscussie. Opgave tel. 03490- 11949-11949. Daar dachten we vroeger toch anders over. Twee vormingsconfe renties van de gereformeerde vrou wenbond. resp. in, het Familiehotel te Paterswolde (maandag 11 no vember 15.30 tot dinsdag 12 novem ber 17.00) er) op Kerk en Wereld te Driebergen (maandag 18 november 15.30- tot dinsdag 19 november 15.30). Inl. en aanm. tel. 02154 3366. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Oud-Premier Bies heuvel heeft gisteren in een verkla ring in het AR-blad Nederlandse Gedachten ontkend dat zijn late weigering om commissaris van de koningin in Zeeland te worden door onzuivere motieven zou zijn ingegeven. In politiek Den Haag ontstond na de weigering de indruk dat mr. Biesheuvel met zijn besluit in het bijzonder de positie van de huidige AR-fractieleider Aantjes had ondergraven. 'Ik heb', aldus mr. Biesheuvel, 'nie mand een hak willen zetten of willen kwetsen. Tevens hoop ik dat duidelijk is dat mijn besluit niet is ingegeven door de wens om terug te keren in de aktieve politiek. Daarover nam ik vorig jaar al een besluit. Als er in de AR Tweede Kamer fractie een vacature zou ontstaan om welke reden dan ook. dan zou ik een benoeming tot lid van de Kamer niet aanvaarden', schrijft mr. Biesheuvel. Zijn belangrijkste reden om de post te weigeren, zo onderstreept mr. Biesheuvel, 'was dat ik in deze functie niet die voldoening zou vinden die noodzakelijk is om in alle opzichten een goed commissa ris van de koningin te worden. Ik zou Zeeland noch mijzelf een dienst hebben bewezen als ik de post toch, maar niet van harte, had aanvaard', vervolgt de oud-premier. Zoals bekend zal het partijbestuur van de ARP zich vandaag beraden over de vraag of een kandidatuur van mr. Aantjes voor Zeeland ver antwoord is voor de partij. Daarna zal mr. Aantjes zelf zijn beslissing nemen. Daarbij zal het standpunt van fractie en partijbestuur een belangrijke rol spelen, maar. zo be nadrukte mr. Aantjes gisteren 'mijn beslissing zal daar niet geheel alleen van afhangen.' ROTTERDAM Op de jaarverga dering van de Unie van Baptisten gemeenten is gisteren langdurig ge discussieerd over de vraag of het centrum De Vinkenhof, waarin Uniebureau en seminarium gehuis vest zijn, van de hand moet worden gedaan. Het voorstel van een com missie om de exploitatie te beëindi gen werd niet aanvaard. Waar schijnlijk zal vandaag een nieuwe commissie worden benoemd die zes maande de tijd krijgt om na te gaan wat er met De Vinkenhof moet gebeuren. Gistermorgen werd in secties ver gaderd, waarna enkele verkiezingen werden gehouden. Tot lid van de evangelisatiecom missie der Unie werd gekozen ds. L. H. Nieman te Rotterdam-Zuid, tot lid van de commissie voor de oplei ding werd gekozen mevrouw L. J. van Beek te Capelle aan den IJssel, tot Unie-voorgangers werden er kend. ds. J. J. Bok te Assen. ds. J. H. Hofman te Stadskanaal. Tot lid van de Unie-zendingscommissie in de plaats van ds. M. Cohen te Den Haag werd gekozen ds. R. J. Voor- haar te Eindhoven. Tot leden van de redactiecommissie van het Bap tistenweekblad De Christen in de plaats van ds. J. vón Dam te Sneek en ds. M. Cohen t e Den Haag werden gekozen ds. J. A. Bramsma te Groningen en ds. F. E. Huizinga te Hengelo. Tot lid van de (besu- rende) commissie der Unie werd gekozen in plaats van ds. N. J. van Amsterdam de heer A. Scheerhoorn te Stadskanaal. NAPELS (NTC) De deur van de baptistenkerk in Pozzuoli bij Napels is besmeurd met antisemitische leuzen en hakenkruizen. Dit is niet de eerste keer, dat deze gemeente en haar predikant Umberto delle Donne aangevallen zijn. Zij hebben de woede van de fascisten opge wekt door hun sociale activiteiten. Dominee delle Donne. die ook als arbeidei in een staalfabriek werkt, is al eens blootgesteld aan fysiek geweld. Leden van de protestantse jongerenfederatie in Italië hebben nu een comité gevormd om hem te beschermen. AMSTERDAM Binnen de chris telijke gereformeerde kerken is 83.000 gulden bijeen gebracht voor de collectieve Israël-actie. Dat komt neer op 1,16 per ziel. Direc teur I. L. Palache van de collectieve Israël-actie heeft laten weten diep getroffen te zijn door deze 'gewel dige financiële hulp'. Het geld zal ten goede komen van het fonds revalidatie. (ADVERTENTIE) Deze week in Hervormd Nederland o.a.: De Duivel heeft een hekel aan lachen. Gaan we weer van de wind leven? Youth for Christ: Een on- oetaalde kerkelijke reke ning. Albert van den Heuvel over Oost-Europa. O Abel Herzberg over Chaim Weizmann. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: TELEF.NR Abonnementsprijs23,per half jaar; 46,per jaar. Abonnementen kumien elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland. Antw.nummer 1776, Den Haag. N'EUENDETTELSAU (EPDi De door 350 publikaties op het gebied van zending en godsdienstweten schap internationaal bekende lu therss theoloog Georg Vicedom is op 71-jarige leeftijd overleden. Na bijna twintig jaar als zendeling op Nieuw-Guinea te hebben gewerkt, was Vicedom van 1948 tot 1972 docent aan de Augustana-hoge- school in Neuendettelsau bij Ans- bach Ook had hij een leeropdracht voor zendingswetenschappen aan de universiteit van Erlangen. WASSENAAR Kort nadat hij de wens te kennen gegeven had terug te treden als rector van het Rijn lands Lyceum is, geheel onver wacht. op 62-jarige. leeftijd dr. H. L. Oussoren overleden. Dr. Oussoren werd in 1936. het jaar waarin het Rijnlands Lyceum werd opgericht, tot leraar aan deze school benoemd. In 1938 werd hij con-rector, in 1962 werd hij be noemd als rector. Voordat hij naar Wassenaar kwam studeerde hij in Leiden wis- en natuurkunde en in 1934 deed hij niet alleen met goed gevolg het doctoraal examen, maar behaald? hij ook het concert-diploma AZ van de Ned. Organistenvereniging. In 1937 promoveerde hij op een proef schrift over getallentheorie. Dr. Oussoren heeft zich als rector van het lyceum in Wassenaar een voortreffelijke reputatie verworven. Ondanks zijn vele werk op onder- wijs-gebied is hij de muziek trouw gebleven. In 1957 werd hijb enoemd tot adviseur voor orgelaangelegen heden van het toenmalige ministe rie van O K en W. Hij heeft belan grijk werk gedaan voor twee afzon derlijke orgelcommissies, namelijk voor de St. Bavokerk in Haarlem en voor de St. Laurenskerk in Rot terdam. In 1969 werd-dr. Oussoren benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Enkele maanden geleden optving hij uit handen van Prins Berhanrd de Zilveren Anjer als blijk van erkenning voor zijn ver diensten op orgelgebied. 'Deze cartoon van Len Munnik werd ook nooit geplaatst. Het hoeft ook niet meer en juist daarom doen we het toch. Het verschil tussen de cartoon en vandaag is, dat er niet uitsluitend ellende is in de wereld...' Deze woorden staan onder de hierboven afgedrukte tekening in het laat ste nummer van 'Risiko', maandblad voor jongeren en uitgave van het landelijk centrum voor gereformeerd jeugdwerk. 'Risiko' is de opvolgster geweest van 'Jong Gereformeerd' en dat was weer een nazaat van het Ge formeerd Jongelingsblad. In de plaats van 'Risiko' komt nu het blad 'Weerwoord', dat samen met het christelijk jongeren verbond uitgegeven wordt. Belangstellenden kunnen schrijven naar: postbus 99, Driebergen. Tenslotte: het woordje 'ook' In het bijschrift, dat de redactie van 'Risiko' maakte bij de cartoon betekent niet dat het ooit verboden was. dit. plaatje op te nemen, maar gewoon dat er destijds iets misliep waardoor het nog niet eerder in 'Risiko' terecht kwam. KERN-ENERGIE Nog steeds is er. ondanks verklaringen, blijkbaar geen derheid over de kwestie va1 kern-energie. Er komt nu een missie die opnieuw studie za ?ri ken van noodzaak en ge maar wie het gezicht van Ir.ste dijk voor de televisie zag en 1 wat hij zei. kan daar moeili;al gerust op zijn. Het is natuurlij moeilijk om de commissie zo bel te stellen dat van te vorei gunstig antwoord voor de pl ltei van de regering verwacht kar nor den. Maar het meest griezel1 het feit dat er blijkbaar eco ze sche belangengroepen zijn t plannen voor drie kernreaf bijzonder toejuichen. Het is lijk dat wij met onze tech fr, wetenschappelijke wereld in ol' stadium zijn aangekomen vjB beslissingen genomen moeten SD'e den die over soms onoverzich npt; tijdseenheden reiken. In zuil [Lh slissingen doet een argumerj.-. dat van de vrees over het achf e komen bij andere landen ni(J paald vertrouwenwekkend aa j tegenstanders hebben het vo ,it^ dat zij geen enkel economisr lang dienen. Wie dit niet b +gr, moet maar opstaan. Zij zijn terecht bezorgd over de lee heid van onze wereld. Zij wijl de mogelijkheid van vrij energiebesparing, op het serie hand nemen van alternatievi _pk gelijkheden. Nooit kan een re f®' het zich veroorloven hieraan t Je I Uf B. bij te gaan. En het lijkt m demokratische zaak om dan'B de twijfelaars en de door gee. kei ander belang gebondenen commissies ruim te laten ver woordigen. En eventueel zou?g over een referendum, gezien di wijdte van de beslissing, oi plaats zijn. n ti na iwii it, beha iph 1. A an e he iput nog >ude iteeri N arti fiteit Waard wegens benoeming tri vangenispred. te Rotterdam! NED. HERV. KERK Beroepen: te Monster (toez): Hovius te Ede. die bedankt# Wijk bij Heusden: te Opheusc Hoek. kand. te Katwijk aan Zf Aangenomen: het beroep als voor buiteng. werkz. (legerf Sj. v.d. Zee te Amerongen. Bedankt voor Zevenhuizen: Overgaauw te Vriezenveen. Beroepbaar: per 4 nov. Dl Ou Meulen M. H. Trompstr. 3een Utrecht. Afscheid: op 27 okt. van Eindiarin D. H. Scholten wegens bena tot ziekenhuispred. te Delftjnte 1 Nieuwpoort: J. Stelwagen Boskoop. Intrede: te Putten: H. Slooten uit Nijkerk; op 2 Zetten-Andelst: J. v.d. kand. uit Zeist. Overleden: P. V. van Stein i fels (92) em. pred. te Zeist. ma; te Dussen, te Nieuwland en flde ren. jkomf GEREF. fvERKEN het Afscheid: Van Zandvoort: gee jft 1 Haamstede: W. v.d. Kooij bliS?,6 Lochem: Van Eist: M. A. A. wegens benoeming tot luchti*ene; pred. in lang verband: van K|t aa J. Rutgers ber. te Coevorden.ïerwe Gepensioneerd m.i.v. 1 nov. Harder, directeur van de academie de Nijenburgh te borg. Aangenomen naar Rotterdam vaardijpredikant), J. Bakker, g.o. te Velp. GEREF. KERKEN (VRIJG) Beroepen: te Rijnsburg: J. C te Den Helder: te Steenw Bomhof te Harderwijk. Emeritaat verleend m.i.v. aan G. Hagens te Bussum. Intrede: te Drogeham: kand. Vriesuit Enschede. GERF. KERKEN (VRIJG.) Afscheid: van Zwolle: G. v.d. ber. te Rotterdam-Overschie. Intrede: Heemstede-Lisse: Schuurman uit Neede-Aalten terswijk. CHR. GEREF. KERKEN Intrede: Te Kornhorn: kand. den Hertog uit Apeldoorn; okt. te Veenendaal: kand. I Hartog uit Apeldoorn; op 31 Franeker: kand. D. J. K. G. uit Loenen aan de Vecht. VRIJE EV. GEMEENTEN Afscheid: van Hilversum: H. ma ber. te Oldebroek. >e be 1 1 )it m Desf Ru Deslr HAAF ADVERTENTIE Alwéér een reden om verre bekenden vanavond even te bellen: „Wat doe jij met die wedstrijd?" „Geheid een 1!" (Rotterdammer) „Een 2 joh!" (Amsterdammer) „Een 3tje denk ik' (Enschede, Eindhoven enz.). Of: „Ik pool niet, maar leuk dat je belt." Hoe dan ook - vanavond is „totofoneren" niet duur. Want 's avonds en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland Aeneas, de vader van de Ron door Auguste Lecliner. Uitga bula-van Dishoeck, BussumL.'. blz., f 10.50. \7ergilius schreef, kort voor gin van onze Jaartelling, het nale epos van de Romeinen keizertijd: de Aeneis. Daar! haalt hij hoe de mytholo Trojaanse held Aeneas na t omzwervingen via Carthago me aankomt, waar hij indl stamvader wordt van het in lius' dagen heersende Juliscl slacht. Op die manier kon beschouwd worden als het zende Troje. Lechner vertel beroemde verhaal van Vergllf verdienstelijke wijze na. Bob ma Sporry tekende voor een lijke vertaling, al is 'op elka beten tanden' op bladzij vergissing. W •EN serif •chill a one lie a; over lich ïl te I iten itregel hfcigen St él ting itsoen ^lantsc verket dan rreir va*i i manl trekke isplan :uuen Boshi :erkad rlchtir de Vi maa voldoe: cedure nitlef i r da II

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2