imburgse Bakkerijen ailliet verklaard Gonzalez Byass eztg bedrijf Duitsland minder afhankelijk van olie waarom nog koude kinderbedjes? Bonden gaan Philips harde eisen stellen Nederlandse pluimvee houderij kan langste tijd wel eens hebben gehad Grote vraag naar goud Geen fusie De Gruyter titse disconto it omlaag HAL: verkoop van transportgroep niet terecht aangevallen HOLLAND FUND Nederland gaat Senegal helpen Tijdelijk korter werken bij AEG Olieproduktie hoger door nieuwe winningsmethode Europese commissie: geen bezwaar tegen energie-noodfonds Australische tarwe voor Sowjet-Unie WALL STREET FLAUW W/KWARTET VRIJDAG 25 OKTOBER 1974 ITNANCIëN EN ECONOMIE T15/DRL17 ksTRICHT De rechtbank in Maastricht heeft de Verenigde Limburgse Bakkerijen in staat faillissement gesteld. Dat gebeurde nadat de president van de rechtbank op het verzoek van de Eigde Limburgse Bakkerijen tot de denitieve surséance van betaling afwijzend had beschikt. ADVERTENTIE bel de overgrote meerderheid [de crediteuren die gezamenlijk «huid van ongeveer 3 miljoen yi pi li OTT*l PP I n op de Verenigde Limburgse AilLl Llö UI ICvI/JL erijen te vorderen hebben voor -fill liging van het verzoek was. Ky»pvpvH hQ lZ iTOTI de de rechtbank dat het niet UI UUUUClxVlYt/Il btvaardigd was. Er is geen en- - redelijke aanwijzing ook niet -» vnyinClhp le kant van het ministerie van lllCl I CllUdUCl •mische zaken dat de crediteu- pp enige wijze financieel bevre- kunnen worden, aldus de presi- faillissement van het bedrijf tent ontslag voor 370 perso- leden. Een woordvoerder van roedingsbond NKV: 'We zullen en vechten tot de laatste man.' ot curator benoemde bewind- er mr. A. Luckers van de Ver- Limburgse Bakkerijen in Jen en Geleen is van mening ïde Nederlandse bakkerijenwe- ['aan de rand van de afgrond "L 'Het industriële bakken is be- igeen rendabele zaak meer', al- 1de curator. Daarom zou alleen [liet oogpunt van werkgelegen- I de integratie van de bakkerij- Heerlen en het bedrijf in [en nog enige zin kunnen heb- iMaar ook dan. aldus mr. Luc- Bzou het bedrijf in Geleen de 't jaren verliesgevend zijn. Ook mr. Lucker wel financiële en re complicaties bij een moge- overplanting van het bedrijf Geleen. tertegenwoordiger van minister |ers van economische zaken in tricht zei desgevraagd geen idelingen over steunmaatrege- an het ministerie te kunnen een definitieve afbouw van de Lim burgse Bakkerijen, waarin ze. ge zien het vonnis van de Maastricht se rechtbank, gelijk hebben gekre gen. Geen garantie doen. Zoals bekend heeft minister Lubbers in een brief aan de voe dingsbond gezegd dat hij alleen be reid is het bedrijf van de .Verenigde Limburgse Bakkerijen in Geleen te steunen, waar werkgelegenheid voor ongeveer 170 mensen gegaran deerd zou kunnen worden. De voedingsbonden, verbolgen over dit besluit van de mimister. kiezen voor het openhouden van het Heer- lense bedrijf, omdat dan 209 ar beidsplaatsen gered kunnen worden. Geleen biedt slechts werk aan 167 personen. Het door de minister ge kozen alternatief ruikt volgens de bonden naar de voorbereiding van Rechtbank-president mr. J. Bouriti- us is tot zijn besluit om de Vere nigde Limburgse Bakkerijen failliet te verklaren gekomen omdat van de zijde van het ministerie van economische zaken geen enkele ga rantie kan worden verkregen over de financiële steun aan het bedrijf. Van een streven bij het ministerie om tot een afwikkeling op korte termijn te komen, was mr. Bouriti- us niets gebleken. De zaak ligt bij ons gecompliceerd, liet de vertegenwoordiger van mi nister Lubbers weten. In Geleen zullen de vakbonden het personeel informeren over de verdere gang van zaken. ledereen denkt dat een droge sherry een droge sherry is. Gonzalez Byass heeft er drie. Verschillende. Droge. Fino Gaditano Elegante. Charmant, licht van smaak. En dan is er natuurlijk nog Tio Pepe. De vorst onder sherries. De volmaakte. En in de „soleras" rijpen nog acht andere fijne sherry-typen, voor evenzoveel momenten en stemmingen. Gonzalez Byass: sherries met een traditie Gonzalez Byass: muy bien ANDRÉ KERSTENS TILBURG Produktschap: Als u'ij Duitse besluiten slikken ZEIST 'Als alles wat men in Duitsland uitbroedt hier in Neder land wordt geslikt, heeft de Nederlandse pluimveehouderij haar langste tijd gehad.' Met deze uitspraak vertolkte de heer D. van Ree op de vergadering van het produktschap voor pluimvee en eieren de ontstemming van het schap over een nieuwe Duitse ver ordening. Deze betreft de invoer en doorvoer van gevogelte en broedeieren. NvFORT Vandaag wordt het disconto in West-Duitsland een half procent verlaagd tot .■roeent, zo heeft de Westduitse [■alp bank bekendgemaakt. De II ingsrente op leningen van Alen tegen onderpand van waar- P^pieren bij de centrale bank eveneens met een half procent ig tot 8.5 PROCENT. Het con- ■|nt voor herdisconto van kre- H instellingen zal worden ver- 1 met 2.5 miljard D-mark, H deze maatregel gaat pas in op Hrember. ROTTERDAM De Holland Ame rika Lijn Holding vindt dat de Stichting voor Sociaal Aaandeel- houderschap een volledig verkeerd beeld heeft gegeven van de voorge nomen verkoop van de transport divisie van de HAL aan de Zweedse Broström-groep en van wat Hol land Amerika Lijn Holding na de transactie zal zijn. De Stichting voor Sociaal Aandeel houderschap (een in 1973 opgerich te studiegroep bestaande uit econo men. juristen en een computerdes kundigen) is fel gekant tegen de plannen van de HAL-directie om de goed renderende transport-divi sie af te stoten. Zij twijfelt aan de mededeling van HAL-Holding dat de plannen tot doel hebben een financiële injectie te geven aan overblijvende concerndelen. De raad van beheer van de HAL Holding deelt nog mee dat in de aandeelhoudersvergadering van 31 oktober zal worden ingegaan op de vragen van de stichting. BONN In de komende jaren wordt olie voor de energievoorzie ning van de Bondsrepubliek minder belangrijk en zullen kolen, aardgas en kernenergie een grotere rol gaan spelen, zo heeft minis ter van economische zaken Hans Friderichs meegedeeld. Het Westduitse kabinet heeft over eenstemming bereikt over een nieuw energiebeleid voor de jaren 1975-1985 waarin meer de nadruk op besparing van energie alsmede op research en het aanleggen van noodvoorraden wordt gelegd dan in het programma dat in september van het vorige jaar werd aanvaard. Volgens minister Friderichs gaat de Westduitse regeling ervan uit dat de vraag naar energie in de Bonds republiek de komende tien jaar ge middeld met 3.2 procent per jaar zal toenemen. Het oude programma was gebaseerd op een groei van 3.1 procent. Het verbruik van primaire energie zal in 1985 overeenkomen met een kolenverbruik van 555 mil joen ton en in 1980 van 475 mil joen ton. Verleden jaar werd het kolenequivalent van 379 miljoen ton verbruikt. De nieuwe ramingen I ADVERTENTIE Kfflc maar eens naar de speciale Inventum zwakstroomdeken voorkinderen: vochtafstotend, superzacht en altijd goed voor de juiste temperatuur. Bovendien uiterst veilig: Kema-Keur! 3 jaar garantie. De kleur? Zonnig geel! *t Is winterdus koop nu! van Inventum»*. de doorgewinterde warmtespeclalisten. 1EM Het personeel van het confectiebedrijf Sturka heeft oren gekregen dat overeen- clng is bereikt over de over- van het merk Sturka en de eming van de huur van de fsgebouwen van Mark Hol- Dit is het resultaat van een ekmg op initiatief en onder \fèz van de vakbonden, waarbij '||eri vertegenwoordiger van het terie van economische zaken ezig was. et oplossen van enkele aan- roblemen zal Herenkledingfa- v.h. Gebroeders Levie (Sante- Jin^n Groningen beginnen met de om het Sturkabedrijf in en met ongeveer 150 man te zetten. 'OU en 9' (ere omzet en j"', st Elsevier nERDAM Elsèvier "heeft in chl rka ljjkt gered de eerste acht maanden van d it jaar een omzetstijging behaald van 15 procent vergeleken met de eer ste acht maanden van 1973. De resultaten over de eerste acht maanden van 1974 waren hoger dan die over de vergelijkbare perio de van 1973. De raad van bestuur verwachi dat de resultaten over het gehele jaar 1974 boven die van 1973 zullen liggen. Winst Franse Shell verdrievoudigd PARIJS Shell Ffancaise heeft over de eerste helft van .dit jaar een brutowinst behaald van 1.28 miljard frank (bijna 715 miljoen gulden) vergeleken met vorig jaar 365 miljoen frank (ruim 200 mil joen gulden). Volgens de maat schappij lijkt de toeneming van de winst groter dan zij in werkelijk heid is als gevolg van een sterke waardevermeerdering van de voor raden. ADVERTENTIE JG Van 25 oktober af is uitkerinasbewijs no. 14 betaalbaar bij Laboucnere Co. N.V. te Amsterdam en bij Bank Mees Hope N.V. te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. De uitkering bedraagt 5,26 per bewijs van 1/5 participatie, f 26,30 per bewijs van 1/1 parti cipatie en f 263,- per bewijs van 10 participaties. De uitkering geschiedt zonder inhouding van dividendbelasting en is vrij van inkomsten belasting, omdat zij fiscaal als terugbetaling van gestort kapitaal wordt aangemerkt. Het jaarverslag per 30 september 1974 zal binnenkort beschikbaar worden gesteld. DEN HAAG Nederland gaat in Senegal enkele nieuwe ontwikke lingshulppro jecten uitvoeren. Deze behoren tot het medefinancierings programma. projecten van particu liere groepen, die de Nederlandse overheid voor een maximum van 75 pet. financiert. Zo zijn er in het door droogte geteisterde gebied van Senegal vijf waterputten geslagen, zo zal er een Lagere Technische School worden gebouwd en worden er voorlichtingscentra voor vrou wen ingericht. Het belangrijkste project is evenwel de oprichting van een sociaal-medisch centrum in Pikine-Quadiawaye. een sloppen wijk aan de rand van de hoofdstad Dakar. Omdat er door de droogte in dit deel van Afrika talrijke boeren en nomaden naar de grote stad zijn getrokken zijn dit soort medisch- sociale voorzieningen een levens voorwaarde voro de Senegalezen in de krottenwijken. De Nederlandse overheid is van plan 293.943 gulden uit te trekken voor dit technische hulpproject. NEURENBERG Allgemeine Elek- trlzitats-Gesellscha ft AEG-Telefun- ken heeft 4300 van de 6000 werkne mers van haar fabriek voor huis houdelijke apparaten in Neurenberg voor de rest van de week naar huis gestuurd. Dit wegens de ongunstige ontwikkeling van de markt voor deze produkten in de tweede helft van dit jaar. De 2150 werknemers van haar fa briek voor huishoudelijke apparaten in Rothenburg hoefden van 7 tot en met 12 oktober niet op hun werk te verschijnen. Ook al eerder dit jaar zijn er perioden van korter werken geweest. AEG heeft in West-Duitsland in totaal 148.000 mensen in dienst, waarvan er on geveer 24.000 werKzaam zijn in de sector huishoudelijke apparaten. liggen respectievelijk negen en ze ven procent lager dan die van sep tember 1973. Het olieverbruik zal toenemen van 209 miljoen ton kolenequivalent in 1973 tot 245 miljoen ton in 1985. Het aandeel van de olie in de energievoorziening zal over tien jaar volgens de nieuwe raming maar 44 procent bedragen tegen volgens de oude 54 procent. Verle den jaar bedroeg het 55 procent- Het aardgas en de kernenergie zul len in 1985 respectievelijk 18 en 15 procent van de energievoorziening voor hun rekening nemen tegen verleden jaar 10 en 11 procent. Samen met de bruinkolen zullen ze halverwegen het komende decenni um rond 40 procent van de ener giebehoefte dekken. In september van het vorige jaar hield men het nog op ongeveer een derde. De Westduitse regering belooft de produktiecapaciteit van de steenko lenmijnen tot 1980 op 95 miljoen ton per jaar te kunnen houden. In het nieuwe energieprogramma wordt voor 1985 een kolenaandeel van 14 procent voorzien. Verleden jaar bedroeg het 22 procent. Vol gens het programma van verleden jaar had het in elf jaar tot 8 procent moeten verminderen. De verkopen van de Westduitse mijnen worden nu voor 1980 op 90 miljoen ton geraamd maar verleden jaar \tard er rekening mee gehouden dat ze tot 83 miljoen ton zouden ver minderen. Friderichs zei dat de mijnen geen produktie - of afzetgaranties krij gen. De staalindustrie kan echter toestemming krijgen voor de invoer van drie miljoen ton cokeskolen per jaar op voorwaarde dat ze een economische prijs betaalt voor een ideel van de produktie van de West duitse mijnen. Bij het afsluiten van exportcontracten voor Westduitse kolen zal er in de toekomst ook naar worden gestreefd een econo mische prijs te bedingen: nu wordt over het algemeen onder de kost prijs verkocht. DEN HAAG De Nederlandse Aar dolie Maatschappij (NAM) is er door de toepassing van speciale winningsmethoden in geslaagd de olieproduktie in ons land, die al jaren daalde, weer te doen stijgen. De totale produktie ligt nu ruim twee procent boven het peil van het vorige jaar. Het oudse olieveld in ons land. het Schoonebeekveld, waar men sedert enige tijd o.a. stoom in de bodem injecteert om de oliestroom te sti muleren, brengt nu al ruim tien procent meer olie op dan ruim een jaar geleden, toen de produktie van dit veld haar dieptepunt had be reikt. Schoonebeek heeft vele jaren geleden een topproduktie gehad van ongeveer 4.000 kubieke meter olie per dag. In juni 1970 was deze dagopbrengst al teruggelopen tot 2.800 kubieke meter per etmaal, eind 1971 tot 2.500 kubieke meter en in augustus van het vorige jaar was de produktie nog maar onge veer 2.200 kubieke meter per dag. Sedert enkele maanden is de ge middelde dagopbrengst alweer ruim 2.500 kubieke meter wat de ver wachtingen overtreft. Dit is onge veer 500 a 600 kubieke meter meer dan de gezamenlijke produktie van de velden in West-Nederland. BRUSSEL De Europese Commis sie heeft formeel verklaard geen bezwaar te heben tegen deelne ming van EG-lidstaten aan het energienoodfonds. Dit betekent dat op 29 oktober acht van de negen EG-staten lid kunnen worden van het fonds, dat is opgericht als uit vloeisel van de energieconferentie in Washington in februari. Bedoe ling van het toen opgestelde plan. dat in de afgelopen maanden nader is uitgewerkt, is dat de deelnemen de landen in noodgevallen (bij voorbeeld bij embargo's) elkaar energie zullen leveren. Frankrijk heeft zich steeds tegen het plan verzet en zal dan ook niet tot het fonds toetreden. De verordening betekent na 1 no vember aanzienlijk hogere kosten en mee: administratieve beslomme ringen voor de Nederlandse pluim veehouderij bij export naar Duits land, verreweg de grootste afnemer van Nederlandse pluimveehouderij- produkten. De voorzitter van het produktschap, de heer J. T. Melle- ma, zei dat de verordening het bedrijfsleven volstrekt onnodig in moeilijkheden brengt. Allerlei po gingen om de nieuwe Duitse bepa lingen te versoepelen zijn zonder resultaat gebleven. 'Dat betekent, dat we per 1 november maar weer hebbsn op te zitten en pootjes ge ven'. aldus de heer Mellema. Maatregelen van Duitse kant tegen 'import' van vogelpest en vogelcho- lera vindt de voorzitter een logi sche zaak. De uitvoering is volgens In de eerste drie kwartalen van dit jaar heeft Nederland voor bijna 832 miljoen aan pluimveehouderij- produkten uitgevoerd. 0,7 procent meer dan vorig jaar. Deze geringe stijging is helemaal te denken aan een grotere eierexport, want hoewel de uitvoer van geslacht pluimvee met 0.3 procent steeg tot ruim 157 miljoen kilo. daalde de uitvoer waarde met 4.8 procent tot 472,5 miljoen Volgens de heer Mellema is de kans op een verdere toene ming van de exportwaarde klein, LONDEN (REUTER) Ook giste ren is weer gebleken, dat de vraag naar goud op het ogenblik bijzon der groot is. De handel in Londen was zeer levendig en de prijs steeg ruim vijf dollar tot meer dan 163 dollar per ounce (31,3 gram). De goudkoorts stimuleerde de vraag naar zilver en platina. Volgens sommige handelaars is de sterke prijsstijging te danken aan de steeds sterkere aanwijzingen, dat er in de Verenigde Stalen een enorme vraag naar goud zal ont staan. wanneer op 1 januari het verbod op privé-eigendom van het gele metaal zal worden opgeheven. Een andere reden voor de vraag naar goud zou kunnen zijn de rela tief zwakke positie van de dollar tegenover de Zwitserse franc. NED. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde gis- teren (in U.S. dollar): 24%-% (24*i-%), Unilever 2G%-27 (27-%). Philips 7%-% (7%-%) en KLM 15*4-16 (16). Opgave Hornblower Weeks. EFFECTEN KOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de of ficiële slotkoers van gisteren)AKZO 39.00-39.20 (38.60), Hoogovens (53.30). Kon. Olie 64.10-64.80 (64.60). Philips 20.50 gb-20.80 (20.40). Unilever 69.40-69.70 (69.50). KLM (40.50). Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De drie industriebonden NW, NKV en CNV en de Unie BHLP zijn van plan het Philips-concern (90.000 werkne mers) harde voorwaarden te stellen bij de komende CAO-onder- handelingen. PARIJS In Parijs is de Interna tional Nuclear Credit Banque opge richt, die kernenergieprojecten moet gaan financieren. De deelge noten in deze bank, die een kapi taal heeft van tien miljoen frank, zijn dezelfde als bij de oprichting van de International Nuclear Bank in Luxemburg in januari 1973, te weten Algemene Bank Nederland. Banco Nazionale del Lavoro, Bank of America. Banque de Bruselles, Banque Nationale de Paris. Banclays Bank. Dresdner Bank, Banca Com- mereiale Italiana en Banque de l'Union Prisienne. Deze beide 'nu cleaire' banken staan onder toe zicht van een houdstermaatschappij in Luxemburg. hem evenwel onpraktisch en onno dig duur en belemmert bovendien het handelsverkeer Nederland- Bondsrepubliek. gezien de moeilijkheden die de pluimveehouderij nog te wachten De vrij rooskleurige uitvoercijfers voor consumptie-eieren (in septem ber 30 miljoen meer dan in sep tember 1973) zijn vooral te danken aan exporten naar het Midden oosten. Van de 39.1 miljoen eieren die naar niet-EEG-landen gingen, waren er 35 miljoen bestemd voor het Midden-Oosten. In de eerste negen maanden van dit jaar ging 91.8 procent van de Nederlandse eierexport naar West-Duitsland. 2.6 procent naar andere EEG-landen en 5.6 procent naar derde landen. SYDNEY De Australische tarwe- raad heeft de Sowjet-Unie een mil joen ton tarwe ter waarde van 150 miljoen Australische dollar ver kocht. De verkopen worden gedaan tegen contante betaling en betref fen alle Australische tarwesoorten. Levering zal geschieden tussen no vember 1974 en augustus 1975. De jongste verkopen betekenen een voortzetting van de omvangrijke transacties van Australië met de Sowjet-Unie van de afgelopen ja ren. In 1972 kocht de Sowjet-Unie een miljoen ton tarwe van Austra lië en in het afgelopen jaar 600.000 ton. In september en oktober heeft Australië 2.5 miljoen ton tarwe ver kocht ter waarde van 330 miljoen dollar. Afgezien van de transactie met de Sowjet-Unie werd nog 300.000 ton tarwe verkocht aan Pa kistan. 250.000 ton aan Japan. 200.000 ton aan India en 175. ton aan Iran. Japan zal de Sowjet-Unie 1.62 mil jard gulden lenen voor de financie ring van een bosbouwproject in Si berië. zo heeft de Japanse bank voor in- en uitvoer donderdag in Tokio bekendgemaakt. In Moskou is een overeenkomst ondertekend. Het is de tweede tussen de twee landen die betrekking heeft op projecten in Siberië. In juni besloten zij ge zamenlijk de kolenreserves ten zuiden van Jakoetsk te exploreren Daarmede is een bedrag gemoeid van 1.26 miljard gulden. Uit hoofde van de jongste overeen komst zal de Sowjet-Unie tot eind 1978 het geld gebruiken voor de aankoop van de benodigde uitrus ting die in Japan wordt vervaar digd. Als tegenprestatie ontvangt Japan timmerhout en houtblokken voor de vervaardiging van pulp. 's-HERTOGENBOSCH - Het groot winkelbedrijf De Gruyter, onder deel van het SHV-concern. gaat niet fuseren. Enkele levensmiddelen- ondernemingen, ondermeer Co-Op Holland toonden zich wel geïnte resseerd in onderdelen van De Gruyter (sommige goedlopende winkels), maar bedrijven, die alle De Gruyterwinkeis wilden overne men. bleken er niet te zijn. In welke vorm De Gruyter alleen doorgaat wil de directie op dit ogenblik nog niet zeggen, maar voor 15 november zal een lange- termijnplan openbaar worden ge maakt. dat momenteel nog niet ge heel in kannen en kruiken is. bonden zoeken met dit voorstel aansluiting hij de vaklieden en hoofdarbeiders die al met hun 61ste jaar met pensioen gaan. Met een derde eis tenslotte willen de vakbonden de Philipsdirectie er vooral toe bewegen de internatio nale vakbeweging niet als gespreks partner. De landelijke vakbewe ging zelf heeft er echter ook weinig in te brengen. Het gaat er in feite om dat wij als vakbeweging meer zicht willen krij gen op internationale bewegingen van Philips en we niet uit de krant behoeven te lezen dat er ergens op de wereld een vestiging wordt ge sloten. Per slot van rekening heb ben die manoeuvres ook conse quenties voor het beleid in Neder land, aldus de heer Molenwijk. Uit de conceptvoorstellen die de bonden gisteren aan hun leden hebben voorgelegd blijkt dat zij de Philips leiding met de volgende ei sen willen confronteren: een verlaging van de pensioen gerechtigde leeftijd voor de onge veer 50.000 man lager personeel, die dat nog niet hebben gekregen. Het schrappen van het huidige beoordelings- en beloningssysteem dat is gebaseerd op individuele prestaties. Een informatieplicht over de internationale bewegingen van het concern aan zowel de internationa le als de Nederlandse vakbewe ging en aan de ondernemingsraden. Volgens de heer A. J. Molendijk, hoofdbestuurder van de industrie bond CNV zou vooral het schrappen van het huidige beoordelings- en beloningssysteem een harde dobber worden in het overleg. Philips heeft altijd sterk de nadruk gelegd op de persoonlijke prestatie. Ln de praktijk levert dit systeem echter grote moeilijkheden op, om dat de één net iets meer verdient dan de ander, aldus de heer Molen dijk. De vakbonden stellen daarom nu voor groepen in grote lijnen hetzelfde te laten verdienen. Alleen zij die met kop en schouders boven de groep uitsteken zullen meer mo gen verdienen. Geen enkele werk nemer zou er dan bezwaar tegen hebben, aldus de CNV-hoofdbe- stuurder Koersen in Montreal De vakbonden stellen verder voor de pensioengerechtigde leeftijd voor het personeel te verlagen van Husky 65 naar 64 jaar. Voor 59-jarigen en Nat Gu DOW JONES INDEX lodast. Sporen utlll. ooi. Moaa 22 okt. 662.86 152.74 68.48 65.39 23 okt. 645.03 148.72 67.84 65.26 874.9 24 okt. 636.26 145.62 66.88 65.39 871.8 Aand. ooi. rot. a. u 22 okt. 18.930 19.870 1.799 714 672 23 okt 14.200 17.260 1.759 279 1.134 24 okt 14.910 16.580 1.747 247 1.149 NEW YORK .3/10:4 ACF Industries 36'4 Aireo 13', 4 Allied Cnemlcal 31 2 Alum. Co of Am 35*4 3 American Brands 30% 2 American Can. 252 Am Cyanamld 21'4 Am Electr Power 16*4 1 Am Metal Climax 34 Am Motore 4 *4 Am Smelt St Pel 18 l Am Tel Te) 45% 4 Arapex 3 Anaconda 15"« Arm co Steel 21*4 Atlant. Richfield 86 *4 8 Bendlx 23*4 2 Bethl Steel 26*, 2 Boeing 16*4 Burlington Ind. 16*» Can Pacific Ry 13*4 Celanese 28'* Chase Manhattar 9*4e Cbesste Systeem 52*» Chrysler 9*1 Clttys Service 42 Colgate Palmolie»22'j Colt Industries 26'1 Commonw Edtsoi23% Cons Edison 7», Cont. Can 23% Cont. Oil 38*4 Curtlss Wright 6*4 Curtlss Wright A 16*1 Dart Lnd. 14 *,4 Deere and Oo. 38!» Dow Chemical 60*4 Du Pont (Ei) 104 16*4 13*4 14 >4 39 61 02 70 65*4 First Nat Olty 28% 29*4 Allegheny Pow 8 15*4 14% Akaona 13% 13', Am Sandard 9*4 8% Amsted Ind. 34% 34% Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Pub) üll) Gen Tel A Ta) Getty OU Gllette Glmbel Brothers Goodyear I an P Gulf OU 36*4 35*4 19% 18*, 33*4 33 11% 11 20% 20 >4 127 23% 26*4 25*4 19% 19% 22% 21*4 18% 18% 13% Illtnots Central Ind Instlco e Int Busln Mach 182 81% Intern Harvester 19% 19*4 Int Nick of Can 24 23% Int Paper 39% 39% t Te) A Tel 16 15% ouderen zal een forse arbeidstijd- I'ersuson verkorting moeten gelden. De vak- sSeii Canïda 22/10 1.15 14% 14% 3.83L 13*4 Cerro 12*4 12 Chad nou rn Corn Chase Select Pd 107L1.78L Columbia Gaa 19% 19% Comlnco 26 Cont Telephone 11% 10% 13 Fluor Corp Gen Clgar 26% 11% Llng Lemco Voug 10 9% Litton lnd 4% 4% Lockheed Aircrai 4 4 Marcor 15% 15 *4 Martin Marietta 15 15 May Dep Store» 20*4 20% McDonnell Doug) 9*4 9*4 MobU OU Corp 35*4 35*4 Nabisco 24 23*4 Nat Cash Reglat 17% 17*4 Nat Distillers 14% 14 Nat Gvpeum 10% 10 Nat Stee) 32*4 32% Net Lead lnd 14% 14 Int Bank for Rei 28 99b Int Flav Prag 99b 28*4 Int Paper OUn Pac Gas and El PenD Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr. Procter A Gambl 19 19 1% 1% 41*4 40*, 30% 29% 40*4 41*4 43% 41% 85 83% RCA 11 10*, Republic 8tee) 24% Reynolds Ind. 45% 45% Royal Dutch Petr 24% 24% Santa Fé Ind. 26% 27% Sears Roebuck 47% 46% Shell OU 41 40', Southern Oo 10% 10"-. Southern Pacific 28 '4 26*, Southern Rallw 41 39% Sperry Rand 27% 27 Stand Oil Calif. 24 23% Stand Oil Indlani88% 86*, StuoeOak. Worth 23% 23% Sun OU 44% 41% Texas Gulf 22% 22% Texas Inat. 64% 63% Transamerlca 5% 5% Unilever 27*4 26% Union Carbide 41% 41*4 Unl Royal 7 6% United Aircraft 28% 27% United Brands 3% 3% US Steel 39% 38*4 West Union Tel. 10 9% Westlngbouse El. 9 9', Wooiwortb 10% 10*4 Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 15% 15% 16 15», 16% 16% Madleon Fund 7*4 6% Nat. Can. 7% 7% NY Centr A 3% 3% North Weat R 56% 56 N Am Philips Co Occidental petr. 14% 14 10% II Reliance Group Standard Brands Tandy Union Electr. United Blectr. Ugl Corp. Western Bancorp 16*4 16*4 8% 8*4 48% 48% 15 14% 11 11 3% 5% 11*4 11%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17