PSV-successen stimuleren Jan van Beveren bij rentree NMB 10% Aanval van Kortsjnoj opnieuw tevergeefs Boete voor spelers Inter 1Zondag speel ik gewoon tegen Haarlem; ik ben nergens bang voor frisse lucht en helder zicht dank zij doordacht ventilatie-systeem DAF gebouwd uit veiligheid ïroenewoud: iekteverlof >ij Groningen Het Spaarpapier aan toondervandeNMB. Aan udc keuze! Spaarwinstbiljet metvastelooi Rente tot Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Rente tot Geeft loon naar sparen. Volleybalteams verliezen weer Zian/Vitesse toch in Cup-toernooi Twee nieuwe leden in bstuur IOC Wim Suurbier vanavond voor straf commissie touW/KWARTET VRIJDAG 25 OKTOBER 1974 SPORT Til'KI5 ADVERTENTIE 1INDHOVEN Eindelijk, nadat alle successen van PSV tot dus- er vrijwel aan hem voorbij zijn gegaan, rekent Jan van Beveren p zijn kans. 'Warschau', waar PSV dit seizoen een eerste hoogte- unt dit seizoen bereikte, betekende voor Van Beveren de afslui- ing van een periode vol ellende. Zijn moeilijkste maanden waren ngetwijfeld die waarin hij moest worden geopereerd (vorig sei- oen) en waarin ook het wereldkampioenschap voetbal, zonder em, werd gespeeld. Daarna, zo leek het, zou de echte Van Beveren •eer opstaan. aar één minuut voor tijd bij de impetitiewedstrijd Sparta-PSV, :erde de pijn in de liesstreek weer rug - en weer was Van Beveren j non-actief. 'Vanaf dat moment Roofde niemand meer in mij', eet ook hij zelf. 'Iedereen riep dat et mij net zo zou gaan als met ulder en Hulshoff. Dat vraagt eer dan een jaar werd er gefluis- ird. Maar voor mezelf weet ik dat sterker ben dan ooit. Eerlijk, het J me hogelijk verbazen als ik indag, tegen Haarlem, afging'. PGEZWEEPT e lijdensweg van Jan van Beveren ïtnam het Nederlandse voetbal •n atletisch doelman, en gaf een eel ander type (Jan Jongbloed) voor terug. Het Nederlands elftal iste Van Beveren niet, PSV ogen- ndré van Gerven draaide moeite- mee in het soepel draaiende iheel. Maar, in tegenstelling tot >rig seizoen toen ook Van Beveren lak wanhoopte, wanhoopte hij de 'gelopen week niet. 'Ik werd opge dept door de prestaties van de oeg, vertelt hij. 'Ik dacht: hier oet ook ik tussenstaan. Die twee liesblessure was louter pech. Bij larta -PSV was er nog maar heel irt te spelen. We waren net op -2 gekomen en ik dacht: kom at ik die bal eens een rottrap •ven. Ik heb het toen geforceerd, i feite niets ernstigs. Ik heb al tONINGEN (ANP) Ron Groe- woud heeft zijn werkzaamheden FC Groningen op medisch ad- voorlopig gestaakt. Clubarts •okstra heeft bij de 37-jarige liner een psychische instorting constateerd en hem aangerafen or onbepaalde tijd. met .werken te oppen. Gedurende de afwèzighëid an Groenewoud, die aan zijn vijf- seizoen bij FC Groningen, mo- enteel uitkomend in de eerste di- sie, bezig is, zullen hulptrainer Hing en manager Beltman zijn ak overnemen. Dilling heeft over- »ns geen a-diploma. (tijdelijke) arbeidsongeschikt lid van Groenewoud komt niet heel als een verrassing. Het is kend dat de consiciëntieuze oe- imeester zich de ontwikkelingen n de laatste maanden degra- tie, het door enkele bestuursle- n zoeken van een nieuwe trainer, ichte competitie-resultaten en de nstelling van Beltman als mana- - zeer heeft aangetrokken. ISKETBAL Reeds 20 landen heb- n zich aangemeld voor het toernooi 11 het Europees kampioenschap bas- tbal (groep b) voor de heren, dat n 12 tot en met 25 mei 1975» wordt houden ln West-Duitsland. Het lernool zal worden gehouden ln ibllngen, Dusseldorp en Hagen. Ook ederland heeft Ingeschreven. Tot isver zijn aanmeldingen ontvangen )n: Albanië. Algerije. België. Denem Engeland. Frankrijk, Grieken- Oostenrijk. Polen. Portugal. Demenië, Schotland. Zwitserland, angarlje, Wales en West-Duitsland. Dckey Nederland is voor het hoc- ytoemool om de Europa Cup voor doorteams ln kwallflcatlegroep B gedeeld met Denemarken. Frankrijk, allë, Polen. Schotland en Zwitser- nd. De wedstrijden worden begin 75 ln Italië gespeeld. Groep A (Oos- nrijk) bestaat uit: Oostenrijk. Bel- 6. Tsjechoslowaklje, Engeland, West uitsland. Spanje en Wales. De eerste ie landen van elke groep plaatsen ch voor het elndtoernool. dat begin 76 wordt gehouden. Vijf landen tbben aangeboden dan als gastheer fungeren: Oostenrijk (Wenen). En- land (Londen). Nederland (Am- am). West Duitsland (Berlijn) en dtseriand (zonder plaatsaandul- ng). ATERPOLO Voor de eerste ronde van het toernooi om de Eu- pese heker waterpolo die van 25 tot i met 27 oktober ln Amersfoort ordt gehouden zal de Nederlandse imploen HZC-De Robben de eerste edstrljd spelen tegen de Finse kam- oen Helslngfors Slmallskap. Het ranse Marseille heeft zich terugge- okken. De vier overgebleven teams, ttegenwoordlgers van Nederland, legoslavlë, Turkije en Finland zullen een halve competitie uitmaken elke twee ploegen zich plaatsen voor tweede ronde. Deze wordt van 15 et en met 17 november eveneens ln mersfoort gespeeld. snel daarna gezegd tegen de trainer en de medische staf dat ik weer fit was. Maar ze wilden mij in alle rust laten genezen' En Kees Rij vers, de trainer, vult aan: 'Als Jan nu terugkomt willen we hem nooit meer kwijt' Jan van Beveren miste vier compe titiewedstrijden, de Cup-duels met Ards en de eerste confrontatie met het Poolse Gwardia. In die weken trainde hij als een bezetene. Van Beveren: 'Alles heb ik gedaan. In de modder stond ik, terwijl Rijvers de ballen alle kanten opschoot en gooide. Ik moest alle spieren ge bruiken om bij de bal te komen, om te draaien en uit te vallen. Alles bleek steeds optimaal. En waarom zou ik dan on erust zijn? Ik heb ook alle oefenwedstrijden voor de competitie meegespeeld. Toen al voelde ik me de oude Van Beveren'. Maar Kees Rijvers: 'De Van Beveren die we nu hebben is de sterkste die ik ooit gezien he'. ORANJE al fungeerde Van Beveren ook in Warchau als wisselspeler, zijn uit stekende humeur stimuleerde de groep. Het mag bekend zijn dat de naam Van Beveren de echte grote prestaties van PSV ziet zitten. Hij knikt als hij wordt geconfronteerd met de uitspraak van de Poolse assistent-coach Gmoch, die na Gu- ardia-PSV uitriep dat 'het Neder lands elftal met dit Nederlands ma teriaal zeker de wereldkampioen van 1978 wordt'. Want ook Van Beveren vindt: 'Het Nederlandse voetbal heeft nog altijd klasse ge noeg. Kijk naar FC Amsterdam, dat zomaar even Inter Milaan verslaat. Kijk, laten we er geen misverstan den meer verstaan. Ik wil dolgraag in het Nederlands elftal. Maar ik heb destijds tegen Knobel gezegd dat er dan wel een optimale sfeer rond Oranje moet blijven bestaan. Inleiding tot het meest markante PSV-succes tot nog toe. Gerrie Deijkers scoorde in Warschau het eerste doelpunt tegen Gwardia. Doelman Sikorski is kansloos en zou dat nog vier keer zijn. Ik heb geen zin om in een ongeïn teresseerd zooitje te spelen. Dat geldt voor de andere PSV-ers ook. Nu, op dit moment, is het Neder lands elftal zelfs voor mij van se cundair belang. Ik denk eerst aan PSV, omdat ik vond dat die club weer eens recht heeft op een sterke Van Beveren. Pas als ik honderd procent bewezen heb dat ik fit ben. zal ik blij kunnen zijn met een selectie voor het Nederlands elftal'. Inmiddels zijn de problemen tussen bondscoach George Knobel en de PSV-ers uit de wereld gepraat. Ben van Gelder, PSV's manager, en •Knobel praatten de vorige week uren lang tegen elkaar aan. Ge volg: Lubse van Kraay, Krijgh en Van Gerven zijn geselecteerd voor Jong Oranje-Jong Italië, volgende ADVERTENTIE tslag lotto zondag 20 oktober. Aantal elnemers 976.424. Inleg 3 503.911.-. ijzenbedrag ƒ1 805 333.- Ie prijs: geen anaars. 2e prijs: 5 winnaars, die elk ito 62.227.- ontvangen. 3e prijs: 180 anaars. die elk bruto 2.190,- ontvan- 4e prijs: 6.475 winnaars, die elk ontvangen. 5e prijs: 11.349 wln- ars. die elk 42,- ontvangen. De Jack voor de lotto van zondag bedraagt :.700,-. tslag toto 20 oktober. Aantal deelne- >rs 341.278. Inleg 933.363.- Prijzenbe- ig ƒ443.347,-. Ie prijs: 52o winnaars. elk ƒ337.- ontvangen. 2e prijs: 7.855 nnaars, die elk 14.- ontvangen. 3e Ijs: 46.399 winnaars, die elk ƒ3.- ont ogen. Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 71/2%, of zes jaar vast met een rente van io1/2%. Berekend op basis van rente op rente. Hoe gaat dat nu precies in z'n werk? Heel eenvoudig. Een voorbeeldje: u koopt een Spaarwinstbiljet voor f 865,33. Na twee jaar krijgt u f 1000,- uitbetaald. Ander voorbeeld: u koopt er één voor f2.746,61. Zes jaar later betalen we f 5000,-. De flexibele tussenvorm.Vindt u twee jaar vast wat kort en 6 jaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten zijn namelijk na twee jaar jaarlijks inwisselbaar. Afhankelijk van de gekozen spaartermijn (2,3,4 °f 5 juar) ontvangt u een rente van resp. 7,8,9 of 10%. Berekend op basis van rente op rente. Voor uw gestorte f 1000,- bijvoorbeeld, betalen we na 5 jaar f 1608,23. Dan bent u ruim 60% rijker geworden. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kïiënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar.Vraag folder en inlichtingen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK maand. Ook de andere PSV-spelers zullen een uitnodiging voor een Ne derlands elftal graag in overweging nemen. Van Gelder: 'We hebben nu begrip voor Knobel's moeilijke po sitie. Maar nogmaals, het heeft geen zin voor onze spelers om een keer in het Ornaje te spelen en daarna nooit meer. Het is beter voor ze als ze weten dat er enige continuïteit inzit'. Het zou kunnen betekenen dat straks, voor de be langrijke interland tussen Neder land en Italië een beroep wordt gedaan op Willy van der Kuylen en de tweeling Van de Kerkhof. BUITEN SCHOT Jan van Beveren blijft voorlopig buiten schot. Hij zegt: 'Als ik de belangstelling zie voor Nederland- Zitserland, als ik hoor van de an dere jongens hoe het met de pre mies in elkaar zit, als ik merk dat de KNVB geen enkele reclame heeft gemaakt voor die wedstrijd tegen de Zwitsers, dan denk ik: het zal wel weer misgaan met het Ne derlands elftal. Vreselijk jammer, want in m'n hart wil ik er straks weer dolgraag bij zijn'. Voorlopig wacht Van Beveren een belangrijker taak. Hij moet zich waarmaken bij PSV. 'Het is type rend dat ik er niet nerveus voor ben. Ik geloof nu in mezelf, zoals ik nog nooit in mezelf geloofd heb. Zondag speel ik gewoon tegen Jan van Beveren ...'In dit PSV staan',.. Haarlem en als er een spits voor mijn neus opduikt, dan spring ik hem gewoon voor zijn voeten. Ik ben nergens bang voor'. KEES JANSMA TOLUCA-MEXICO CITY Het Nederlands volleybalteam heeft in Toluco ook de tweede wedstrijd in de tweede finalegroep (zevende tot en met twaalfde plaats) verloren. Brazilië versloeg Nederland met 3- 0. De setstanden waren 15-5 15-5 en 15-12. Na twee wedstrijdronden in deze tweede groep bezet Nederland de laatste (.twaalfde) plaats. Evenals Nederland is ook' België nog zonder overwinningen. De Nederlandse da- mesploeg, die in Mexico City voor de dertiende tót en met de acht tiende plaats strijden, hebben na twee duels eveneens nog geen over winning kunnen behalen. Opmerkelijk in dit achtste wereld kampioenschap is dat zowel bij de héren als de dames de Japanse ploegen na twee duels in de finale- groep nog ongeslagen zijn en de ranglijst aanvoeren. De heren heb ben nog concurrentie te duchten van Polen, dat uit twee dueles eveneens de volle winst heeft be haald. Rusland is met één neder laag derde. Bij de dames deelt Ja pan de eerste plaats met de Rus sinnen. Roemenië is hier derde. DEN HAAG (ANP) Op het laatste moment heeft ZIAN/Vitesse uit Den Haag 'alsnog besloten deel te nemen aan het oernool om de Europa Cup waterpolo voor bekerwinnaars. De eerste ronde zal op 25, 26 en 27 ok tober ln het Westduitse Hamm wor den gehouden. In eerste instantie had de Haagse combinatie besloten van deelneming af te zien. omdat de eerste ronde in Joegoslavië zou plaatsvinden. ZIAN/ Vitesse bezat niet de financiële mid delen om deze reis te maken. WENEN (Reuter) James Worrall uit Canada en Vitali Smirnov van de Sovjet Unie zijn gekozen als nieu we leden van het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Voor de komende vier jaren vertegenwoordigen zij de gast landen van de Spelen in 1976 (Mon treal) en 1980 (Moskou). Worrall. een zestigjarige advocaat, werd in 1936 in de Canadese Olympische atletiekploeg gekozen. Smirnov is met zijn 39 jaar één van de jóngere IOC-leden. Hij is leraar lichamelijke opvoeding in Moskou en heeft in zijn actieve sportloopbaan op hoog niveau waterpolo gespeeld. Karpov hoos Reti-opening in vijftiende partij MOSKOU Ook de vijftiende partij van de match tussen Kortsjnoi en Karpov is weer in remise geëindigd. Na de 46e zet van Korts jnoi werd nog veel af gebroken maar in de tweede zit ting is er gisteren nog maar wei nig aandacht aan de positie be steed. Zoals dat de laatste weken bijna steeds het geval was, was Kortsjnoi met wit de hele partij sterk in de aanval. In een moeilijk eindspel leek het of Kortsjnoi door zijn sterke lopers duidelijk voordeel had. maar de actief rondspringende paarden van Karpov bleken hem handenvol werk te geven. Kortsnoi offerde een pion en kreeg daarvoor sterke dreigingen. Misschien ver zuimde hij het juiste moment om de pion terug te winnen, in ieder geval, zoals het ging. kon Karpow zijn stelling onder teruggave van zijn pluspion zijn positie nog net consolideren. De stand in de match is nog steeds 20 voor Karpow en het is nu wel erg onwaarschijnlijk dat Kortsjnoi die achterstand in de nog resteren de negen partijen nog kan inhalen. Analyse vijftiende matchpartij: Wit: Kortsnoi Zwart Karpow: Retl-Opening 1. Pgl-f3 Pg8-f6; 2. g2-g3 d7-d5: In de drie dame-Indische partijen die zijn voorgekomen heeft Kortsj noi tot nu toe steeds goed spel gekregen, blijkbaar een reden voor Karpow nu eens wat anders te doen. 3. Lfl-g2, Lc8-f5; 4. c2-c4, 7c-6c. In do meeste openingsboekjes staat dat dit niet zo goed is, en wordt 4. ,e6 aanbevolen. Karpow denkt daar anders over. 5. c4.rd5 c6xd5: 6. Ddl-b3. Dd 8-c8; 7. Pbl-c3, e7-e6: 8. d2-d3, Pb8-c6; 9. Lcl-f4 Lf8-e7; 10. 0-0, 0-0; 11. Tal-cl; Deze stelling staat sinds de partij Barcza-Smyslov uit de bekende schaakolympiade in Moskou 1956 ah gunstig voor wit bekend. Smyslov speelde nu 11Dd7 waarna wit met het fijne pionoffer 12. De4 na 12. De4: 13. De4: Pe4: 14. Pe4: Le4: 15. Pe3 Pe5: 16. Le4: Pc6 17. Tfdl Dc8 18. Da4 uitstekend spel kreeg. 11. Lf5-g6. Een duidelijke versterking, want nu de deidc zwarte dame na een even tueel Pe5 niet meer aangevallen staat, Is het pionoffer niet moge lijk. 12 Pf3-e5, Pf6-d7. Hier was 12. Pe5 niet mogelijk we gens 13. Pd5: en 12. Lh5 zou wit na 13. e4 het initiatief in handen geven. Wit verovert dus het loper- paar, maar door de symetrische pi- onner.structuur is dat hier geen be langrijk voordeel. 13. Pef»xg6 h7xg6 14. h2-h4. Na 14. e4 wat op zich zelf wel konsekwent zou zijn zou zwart nu met 14. Pc5 een actief spel krijgen. 14. .Pd7. 15. Db3-dl, Dc8-d8; 16. d3-d4, Pc5-d717. e2-e4; Pd7-b6; 18. e4-e5. Zwart heeft een verstarring van de pionnenstelling afgedwongen en kan nu op de damevleugel kleine acties ondernemen. 18 Ta8-c8. 19. Lg2-h3, a7-a6; 20. Kgl-g2, Pb6-c4. Wit wil de h-lijn openen. Het zal lang duren tot hem dat lukt, maar zwart kan er toch niet op wachten en moei iets ondernemen. 21. b2-b3; Pc4-a3: 22. Pc3-a4 Pc6- b4: 23. Ddl-d2, b7-b5; 24. Pa4-c5 Le7xc5; 25. D4xc4 Pb4-c6: 26. Tfl- el d5-d4; 27. Lh3-g4 Dd8-a5; 28. Dd2xa5 Pc6xa5: Een moeilijke stelling. Het lijkt of wit met zijn lopers beter staat, maar in het vervolg weet Karpow met zijn paarden en zijn sterke vrijpion allerlei kansen te schep pen. Lf4-d2, Pa5-c6; 30. Lg4-f3, d4-d3; 30. Lg4-f3, d4-d3. De paarden dreigen in actie te komen en wit moet nu krachtig optreden 31. Tel-e3. Dit komt op een pionoffer neer. 31. Pa3-c2 32. Te3xd3 Pc6xc5; 33. Td3-d6 Tc8xc8 34. Lf3-e4 Tf8- c8; 35. Tcl-cdl. Het Is niet helemaal duidelijk waarom wit hier zijn pion niet met 35. Ta6 terugwint, want het eind spel waar zwart met 35. Pe3t naar kon afwikkelen staat zeker beter voor wit. Misschien hoopt Kortsnoi op méér. 35. Pe5-c6; 36. Ld2-g5 a6-a5: 37. Td6-d7; Pc6-b4; 38. Td7-b7 Pb4-d5; 39. Le4xd5 e6xd5; 40. Lg5-e7. Zwart heeft zich tegen alle dreigin gen verdedigt en wit heeft niet beter dan snel zijn pion terugwin nen bij gelijke stelling. 40Tc5-c7. 41. Tb7xc7; Tc8xc7; 42. Le7-d8 Tc7-d7; 43. Ld8xa5 d5-d4; 44. a2-a4. Wit wikkelt af. Na 44. Kf3 zou zwart 44. Ta7 45. b4 Ta6 met de bedoeling 46. Tc6 kunnen spelen en na 44. Lb6 zou 44. Td6 45. Lc5 TaS goed zijn. 44. b5xa4; 45. b3xa4 Rd7-a7; 46. La5-b6. Hier werd de partij afgebroken. De pion die zwart na 46. Ta4: voor komt zal hij snel weer kwijtraken, en remise was daarom zeker. 46. Ta7xa4; 47. Kg2-fl. Remise. MOSKOU Max Euwe, president van de Internationale schaakfederatie, verwacht niet dat er nog een oplossing zal kunnen worden gevonden om de winnaar van de tweekamp Karpov-Kortsjnoj tegen wereldkampioen Bobby Fischer te laten spelen. Max Euwe verklaarde in Moskou dat de in ternationale federatie al heeft getracht tegemoet te komen aan de wen sen van Fischer met betrekking tot de bepalingen van de strijd om de we reldtitel, maar dat Fischer nog altijd veel méér eist. 'De enige oplossing die ik nu nog zie', aldus Euwe, 'is dat de twee betrokken partijen, Amerika en Rusland, tot een overeenstemming zouden kunnen komen. Maar de Russische schaakfederatie geeft daar weinig hoop op en Fischer is niet van plan concessies te doen.' Volgens dr Max Euwe zal er dan ook hoogst waarschijnlijk geen tweekamp om de wereldtitel komen en zal de win naar van de tweekamp tussen Karpov en Kortsjnoj ook tot wereldkam pioen worden uitgeroepen. MILAAN De spelers van Inter Milan hebben gisteren van hun voorzitter Fraizzoli een boete opgelegd gekregen van ruim 4000 gulden in ver band met hun slechte presta tie tegen FC Amsterdam. De Nederlandse ploeg versloeg woensdagavond de Italianen met 2—1 in het San Siro stadion in de eerste wedstrijd van de tweede ronde voor het UEFA-toernooi. TIFOSI De Inter-supporters waren na de nederlaag van hun club tegen FC Amsterdam ook al uitzinnig van woede. Voor de hekken van het San Siro sta dion dromden na afloop van de wedstrijd de honderden woedende supporters samen en bekogelden de bus en de spelers van Inter met stenen en flessen. De politie liet spoedig versterking aanruk ken in de vorm van een esca- dron speciale troepen die met traangas en gummiknuppels trachtte de menigte uiteen te drijven. Begeleid door politie- jeeps verdween daarna de Ip- ter-bus, met stenen en ijze ren staven nageworpen. Ook de bus met FC' Amsterdam spelers kreeg bet zwaar te verduren. Een steen verbrij zelde een raam en Jaap Vis ser en een supporter werden liclit getroffen door de rond vliegende glasscherven. De politie trok ogenblikkelijk een cordon rond de bus die de reis verder ongehinderd kon voortzetten naar het hotel. Jan Jongbloed zei heel laco niek: 'Rij maar door jongens* Alleen het laatste gedeelte van de bus hebben we verlo ren' Naar huis ROTTERDAM Doelman Mora en middenvelder Aseni van CF de Barcelona, die dinsdagavond in de Rotter damse kuip in het treffen met Feyenoord per brancard van het veld werd gedragen, zijn met hun ploeg terug ge vlogen naar Spanje. Beide spelers zijn dinsdagavond ter observatie even in de Clara Stichting geweest, maar zijn niet opgenomen. Mora, die na een forse ken nismaking met de voet van Lex Schoenmaker uitgeteld bleef liggen, is er 'minder ernstig' aan toe, dan in eerste instantie werd gedacht. Hij heeft een lichte hersenschud ding opgelopen en mist twee voortanden. Aseni, de langha rige middenvelder van de Ca talaanse formatie, die onge lukkig ln botsing kwam met de invaller-doelman Sadurni, Is er erger aan toe. Hij heeft twee ribben gebroken, terwijl ook een derde waarschijnlijk nog gebroken zal zijn. Dit zal een in een Barceionees zie kenhuis verder worden onder zocht. Tevens heeft de num mer 10 van 'Barca' een diepe vleeswond boven de knie op gelopen. Beide spelers konden echter met hun medespelers vertrek ken naar de Spaanse haven stad. De returnwedstrijd op dinsdag 5 november in het stadion 'Nou Camp' lijkt voor Aseni nTSl weggelegd. Hij zal in Spanje opnieuw worden onderzocht. Mora, die boven dien ook nog een snee in zijn rechtervoet opliep, zal naar. alle waarschijnlijkheid over een week hersteld zijn. ZEIST De tuchtcommlssle van de KNVB heelt donderdag de volgende straffen ln het betaalde voetbal uitge sproken: J. Rosbeek (FC Groningen): 1 wedstrijd en 1 voorwaardelijk: W. Kievit (Excelsior): 1 wedstrijd, 1 voorwaardelijk en boete 100 gulden; J. Merrelaar (Excel sior): 1 wedutrljd en 100 gulden: P. Koning (Veendam)1 wedstrijd en 1 voorwaardelijk: P. Feteris (Haarlem): 3; wedstrijden en 150 gulden; E. Brandes (Helmond Sport): 2 wedstrijden en 100. gulden: R. den Hartog (AJax): 1 wed strijd en 1 voorwaardelijk: R. Klinken- berg (AJax): 1 wedstrijd 1 voorwaarde lijk; E. Kraal (AJax): 2 wedstrijden: P. Jeup (SW): 2 wedstrijden en 100 gul den; L Warnaar (SVV): 1 wedstrijd en 100 gulden: M. Petescu (FC Dordrecht): 1 wedstrijd en 1 voorwaardelijk: G. Rof fel (Heerenveen): 1 wedstrijd en 1 voor waardelijk: K. Duker (SC Cambuur): 2 wedstrijden: L. Jaspers (SC Cambuur): 1 wedstrijd en 1 voorwaardelijk: A. Goed hart (AZ'67): 1 wedstrijd 1 voorwaarde lijk en 100 gulden: B. van Llerop (Vites se): 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk en 75 gulden: C. Nleuwenhulzen (FC Vlaardln- gen): een berisping en 1 maand voor waardelijk met een proeftijd van 1 Jaar om als leider van een elftal te fungeren; H. Vercouteren (FC Vlaardlngen)1 wed strijd 1 voorwaardelijk en 75 gulden: P. Roelofs (FC Vlaardlngen): 2 wedstrijden: L. Peeters (PSC): 1 wedstrijd en 1 voor waardelijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15