Groot-Emaus boos over uitzendingen Tien vingers Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Verhalen ombudsman over misstanden Echtpaar bij botsing gedood Verdachten gepakt van roofoverval Aandacht nodig kinderen met hartafwijking Prijs voor Televizier Pontveer Ochten Paul Brand Chirurg in India "Jtl Itl U TROUW KWARTET ZATERDAG 19 OKTOBER 1974 door Jac Lelsz ERMELO Op Groot-Emaus te Ermelo en ook bij de christelijke Vereniging 's Heeren Loo, waar dit internaat voor geestelijk achtergebleven kinderen vanuit gaat, is men verontwaardigd over het TV-programma dat VARA's ombudsman Hans Ouwerkerk donderdagavond aan deze inrichting wijdde. Vooral omdat het programma bol zou staan van eenzijdigheden. Hans Ouwerkerk had het over kin derarbeid, over het ontbreken van vormingsdagen en over de slechte wijze waarop de jongens en meisjes gehuisvest zijn. Hij vertelde volgens Groot-Emaus de halve waarheid, terwijl hij beter wist, want in an derhalve dag kreeg hij alle infor matie die hij nodig had. Volgens Hans Ouwerkerk dient de arbeidsinspectie Utrecht een onder zoek in te stellen naar de toestan den bij Groot-Emaus. Het' PvdA- Kamerlid J. T. Vellenga kondigde aan de ministers van volksgezond heid en van justitie vragen te zul len stellen. Drie misstanden stelde Ouwerkerk aan de kaak. In de eerste plaats de kinderarbeid. Op Groot-Emaus doet men aan onderwijs, opvoeding en arbeldstralning. Wat dat laatste be treft. riep de ombudsman üit: 'Ik noem het heel gewoon ordinair werk en ook nog zo dat het slecht wordt betaald.' Ook sprak hij van uitbuiting. Vijftien- en zestienjarigen maken een volledige werkweek. Soms meer dan dat. want er wordt ook overge werkt. De meisjes werken in de wasserij, de jongens zetten onder meer spaken in fietswielen. Hier voor krijgen zij vijf gulden per week zakgeld. De bedrijven betalen er veel meer voor. Waar gaat het verschil naar toe? De heer A. van de Nadort, alge- Loon houdt verband met verpleegprijs meen secretaris van de Vereniging 's Heeren Loo: 'Er blijft niets han gen. Die vijf gulden is inderdaad weinig en wij proberen al een hele tijd het omhoog te krijgen. Maar het houdt verband met de verpleeg prijs. die wij ontvangen. Die is door het Centraal Orgaan Ziekenhuista rieven (COZ) vastgesteld op 65 gul den per dag. Tot de taak van het COZ behoort de prijs zoveel moge lijk te drukken. Met veel moeite hebben we die prijs er nog uitge kregen.' Op Groot-Emaus worden geestelijk achtergeblevenen verpleegd, die soms ook nog gedragsgestoord zijn. Vaak komen ze er nadat het in twee. drie andere instituten niet meer ging. Ze worden er via ar beldstralning geschikt gemaakt voor een normale plaats in de maatschappij. Per jaar worden zo'n dertig jongeren afgeleverd. Dikwijls komen ze later goed terecht, trou wen, stichten een gezin enz. Wanneer ze vanuit het Internaat bij een bedriji geplaatst worden tot ze geheel op eigen benen kunnen staan, dan wordt tweederde van hun loon op een spaarboekje gezet terwijl ze zelf eenderde in handen krijgen. Sinds vorig jaar moet daar een bedrag krachtens de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) afgetrokken worden. Dat Groot-Emaus, zoals ombuds man Ouwerkerk beweerde, de vor ming voor jeugdigen maar vergeet, dat is volgens de heer Van de Nadort obk een misvatting. Jaren geledeh al stichtte de Vereniging 's Heeren Loo in het Friese Wes- them een prachtig vormingscen trum: De Pólle. De pupillen gaan daar leder jaar verschillende keren een week heen. Ook de 20- en 21- jarlgen, voor wie geen verplichte vorming meer geldt, doen daar aan mee. Huisvesting EMMELOORD Bij een autobot sing onder Creil in de Noordoost polder is gistermiddag een echtpaar uit die plaats om het leven geko men. Het echtpaar, de 53-jarige landbouwer D. Massink en zijn 52- jarige echtgenote A. Massink-Rue- sink, dat op een voorrangsweg reed, kreeg op een kruispunt geen voor rang van de 29-jarige kaasmaker G. G., eveneens uit Creil. Beide auto's kwamen in een sloot terecht. Het echtpaar zat bekneld in de auto en moest worden uitgezaagd. G. werd levensgevaarlijk gewond overge bracht naar het ziekenhuis in Em- meloord. NIJMEGEN De Nijmeegse politie heeft drie mannen gearresteerd die ervan worden verdacht de daders te zijn van de roofoverval op 5 april dit jaar op een postagentschap te Meijhorst. Bij de overval werden twee postvakken met onder meer •een bedrag van 30.000 gulden buit gemaakt. Koolschotel met kaas 1 kilo aardappelen 750 gr. savooiekool 150 gr. uien 250 gr. geraspte, belegen kaas dl. melk 2 eetl. boter zout, nootmuskaat De aardappelen schillen, wassen en .in blokjes snijden. Ze in weinig water met zout nét gaarkoken. De kool schoonmaken, kleinsnijden en :in weinig water met zout in tien minuten koken, zodat de kool nog net knappend is. De kool afgieten en op smaak brengen met noot muskaat. De uien schoonmaken, in ringen snijden en fruiten in een 'eetlepel boter. Roer de kaas, op twee volle lepels na, door de melk. Vet een vuurvaste schaal in. Leg 'onderin de aardappelblokjes, daar op de helft van de gefruite uien en vervolgens de aangemengde kaas en de kool. Dek de kool af met de rest van de uien. Neem als laatste laag de rest van de aardappelblok jes. Strooi er de achtergehouden kaas over en leg zo hier en daar een klontje boter op. Plaats het# gerecht in een hete oven en laat er' een korstje opkomen. Menutip: Kop bouillon, koolschotel met kaas. Ijs. Paddestoelensoep 1. bouillon V\ 1. melk 200 gr. cantarellen of champignons 7 eetl. bloem eetl. boter zout, peper citroensap aroma De paddestoelen schoonmaken, wassen en kleinsnijden. Kook ze gaar in de bouillon in ongeveer tien minuten. Smelt de margarine, doe er de bloem bij en schenk onder goed roeren er de bouillon door, steeds in kleine hoeveelheden. De soep vier minuten laten doorko ken en op smaak afmaken met zout, peper, citroensap en aroma. Menutip: Paddestoelensoep, gebak ken lekkerbekjes, verse sla, aard appelen, fruit. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Nu de behandelingsmo gelijkheden voor hartinfarct in dis cussie zijn, is het tijd om ook een begroting te maken voor de voor zieningen ten behoeve van kinde ren met aangeboren hartafwijkin gen. Hun probleem ligt wezenlijk anders dan dat van de volwasse nen. zei mevrouw dr. C. L. D. C. Bruins gisteren bij de aanvaarding van het lectorschap in de kinder- cardiologie in Lelden. De 'hartekinderen' hebben meren deels een constructiefout in hart of grote bloedvaten, terwijl het hart overigens gezond is. Een veel voor komend geval is dat in de wand die de twee helften van het hart scheidt, een kleinere of grotere opening bestaat, waardoor de bloedsomloop gedeeltelijk wordt kortgesloten. Op grond van CBS-cijfers en eigen gegevens uit Leiden kwam dr. Bruins tot een schatting van de omvang vdn de problemen. In 1973 werden er ongeveer zestienhonderd kinderen met aangeboren hartaf wijkingen geboren, van wie er vroeger of later duizend in het ziekenhuis terechtkwamen. Zeshon derd hadden nooit opname nodig, ruim 150 genazen spontaan. Onge veer achthonderd moeten een of meer keren worden geopereerd. De chirurgen doen dat op steeds jongere leeftijd, zodat de meeste kinderen daarna gewoon gezond kunnen opgroeien. Ongeveer drie honderd kinderen met aangeboren hartafwijkingen overlijden: met het voortschrijden van de techniek kan dat tot misschien tweehonderd worden teruggebracht. Ongeveer acht'tót tien procent van de harte kinderen is niet met een operatie te helpen. Vooral in deze groep is psychosociale begeleiding van de ouders gewenst. Tenslotte: de huisvesting. Op Groot-Emaus zouden de jongens en meisjes volgens Ouwerkerk met tientallen, soms met dertig, op één zaal moeten slapen. Hoe is het in werkelijkheid? Tien jaar heeft het bestuur de drempels van de betrok ken ministeries in Den Haag plat gelopen om daar verbetering in te krijgen. Een voortreffelijk nieuw- bouwplan was er bijna door: toen maakte de bouwstop een einde aan de illusies. Na jaren vechten, overleg voeren, brieven schrijven en telegrammen sturen (waarbij de directie zelfs eens met aftreden dreigde) is het een paar jaar geleden tenslotte ge lukt 2% miljoen gulden los te peu teren. Daarmee is onder meer een nieuw paviljoen gesticht, terwijl andere gebouwen werden ver nieuwd. Het resultaat is dat men nu over kamertjes voor twee k drie personen beschikt. 'Weggemoffeld' Dat alles wist VARA's ombudsman volgens de heer Van Nadort maar hij zou het hebben 'weggemoffeld'. De directeur van Groot-Emaus, drs W. de Bondt, die pas anderhalf jaar als zodanig fungeert, heeft zich beijverd bepaalde dingen verbeterd te krijgen, want hij is er zelf ook van overtuigd dat de situatie niet volmaakt is. In het tv-programma kwam zijn betoog niet sterk over. Van een gesprek, dat anderhalf uur geduurd had, werden echter maar enkele minuten uitgezonden. Waarschijn lijk is men met een bepaald idee naar Ermelo gekomen en heeft men de uitzending daar naar toe gecomponeerd. In het beste geval om met een kromme stok een rech te slag te maken, zijn enkele nega tieve punten op het scherm ge gooid. met voorbijzien van de sa menhangen. Het geval Groot-Emaus staat niet op zichzelf. Men werkt binnen wet telijke kaders. Evenals vele andere, soortgelijke instellingen. Met alle financiële beperkingen, die eraan verbonden zijn. Het is in Den Haag een voortdurend dringen op de stoepen van de ministeries: elk streeft ernaar zo hoog mogelijk op de prioriteitenlijst te komen. De enige winst van het programma zou. meent men op Groot-Emaus, kunnen zijn dat er vragen naar de regering gaan en dat de problema tiek zodoende in het parlement komt. Van onze radio- en tv-redac- tie HILVERSUM AVRO's Tele vizier Magazine heeft op het Jaarlijks actuallteitenfestlval Primios Ondas 1974 de eerste prijs met lof van de jury gewonnen met de film 'De abortusbus uit Parijs' van Marcel de Groot. De reporta ge die in de zomer van 1973 werd uitgezonden, handelt over de wekelijkse tocht per autobus van vrouwen van Pa rijs naar Amsterdam waar ze een abortusbehandeling on dergaan. Dokter Van Swol over kankeronderzoek HILVERSUM Voor de afle- vering van 'Hoogtepuntenuit de Kliniek' van maandaga vond (via Nederland 2 van 21.20 tot 22.05 uur) heeft dok ter A. C. van Swol een ge sprek gehad met senator Ted Kennedy, wiens zoon een beenamputatie heeft moeten ondergaan wegens botkanker. Het hele programma 'Hoogte punten uit de kliniek' gaat over het kankeronderzoek, zo als dat in de Verenigde Sta ten gebeurd. Samen met prof. dr. D. W. van Bekkum heeft dokter Van Swol het land be zochte Hank Onrust maker 'Het heilig vuur' HILVERSUM 'Het heilig, vuur' gaat de kunstrubriek heten die Hank Onrust, over gekomen van de AVRO. voor de TROS gaatmaken dit sei zoen. Dat zal de eerste keer zijn op donderdag 24 oktober. Dan wordt zowel het werk als het privé-leven van acteur Cor Ruys belicht. De titel is gekozen omdat de makers willen dat de kunst en 'het heilig vuur' van de kunstenaar voor een zo breed mogelijk publiek begrijpelijk wordt. Wat drijft de kunste naar? Uit welke ondoorgron delijke bronnen put hij zijn inspiratie? Het programma wil niet alleen kennis laten maken met een kunstenaar, maar ook met de specifieke moeilijkheden waarmee hij te kampen heeft. SMIDJE VERHOLEN 15. 'Dat ben ik!' riep smidje Ver holen uit. Hij stond op en begaf zich naar het vreemde manneke toe, dat zich met drukke bewegin gen aan hem voorstelde. 'Ik ben Mathijs Kneutepeut', zei hij ventje. 'Aangenaam en het genoegen is ge heel aan mijn kant en wederzijds. Zoek het maar uit. Haha!' Toen duwde hij de smid met even drukke bewegingen in hpt oude auto'tje en verklaarde. 'We gaan meteen naar mijn smederij kijken. Het is een goed renderend zaakje met een hechte en weldoortimmerde woning ernaast. Een huurhuis uiteraard. Als je dat juweeltje eenmaal ziet mmmmdan zul je dat zaakje graag van me kopen, Verholen. Daar ben ik van overtuigd!' 'Waar ligt die hooggeprezen zaak eigenlijk?' vroeg de smid. 'In de advertentie stond, dat het een goedbeklante smederij was in een welvarend villadorp onder de rook van Gravendrecht'. 'Dat klopt dat klopt', antwoordde Mathijs Kneutepeut druk. 'Het is met de auto nauwelijks een kwartier rij den. Ga maar na. Was i£ na ons telefoongesprek niet gauw bij U? Ja, ja, ons mooie dorp wordt hoofd zakelijk bewoond door rijke indus triëlen en zakenlieden, die hun be drijf in Gravendrecht hebben. Zie je daar al die fabriekschoorstenen wel staan?' 'Ja, die zik ik', ant woordde de smid, die zich verwon derde over de snelheid, waarmee het oude auto'tje zich voortrepte over de weg. Ze hadden het cen trum van de stad Gravendrecht al lang achter zich gelaten en reden nu langs de buitenwijken, waar zich de fabrieken bevonden. 'Wel nu, de eigenaren en directeuren van al die fabrieken wonen in ons dorp', vervolgde Mathijs trots. 'Is het dan soms het dorp Rijkh vroeg de smid. 'Goed goed geraden!' juichte Kneutepeut. 'Dat is het dor Verholen, zeg eens op. I idee Je aan daar een eigen te bezitten?' 'Ik zeg no besliste de smid. 'Ik wil d|brif eerst zien voor ik er een doe'. 'Groot gelijk, groot prees de drukke Mathijs, zien, dan koop je ook geen de zak. Mooie omgeving hl u i ders, hé? Ja, ja, Rijkhuyzen 5$ verrukkelijk dorp. Ik zou e wat graag een eigen smedei ben'. 'Waarom gaat U weg?' vroeg smidje Verholian baasd. 'Och, dat heeft pe eigen persoonlijke reden', woordde de heer Kneutepeut£e„ kijk, daar hebben we het Lief hé? En kijk nou eens heb je zowaar mijn smederij de aangrenzende, riante won FERDINAND )at M bet ardi ap ARNHEM Het pontveer over de Waal tussen Ochten en Druten wordt per 16 november opgeheven. Dat is het gevolg van de enige tijd geleden in gebruik genomen tol- brug over de Waal bij Tiel. Bij het veer werkten 29 man, maar 16 van hen hebben intussen reeds ander werk gevonden. 107 Paul tilde zwaar aan dat probleem. Het antwoord was duidelijk: werk verschaffen. En dat niet in de vorm van beschWe werkplaatsen en fa brieken, als in het westen. Die wa ren voor India te duur. Ook iets in de trant van het Centrum van Nieuw Leven was de oplossing niet; dat bood alleen handenarbeid. Het was wel deugdelijk opgezet, maar zou industrieel ingestelde mensen nooit overtuigen van het nut ge handicapten te werk te stellen. 'Wat wij moeten hebben is een fabriek', zei Paul tegen John Webb. Een fabriek waar alleen gehandi capten werken, die aan normale zakelijke maatstaven beantwoordt, en die winst oplevert. Dat zal het bewijs moeten leveren dat gehandi- capten met anderen kunnen wedij veren! Maar hoe richten we dat in?' Hij sprak erover met anderen, on der wie Robert Brüce, bedrijfsleider van een fabriek van electrische ar tikelen in Madras, met een Brits advocaat, Muithead, uit Bangalore, en met zijn vrouw, die zeer actief was in het charitatieve werk. Zij Dorothy Clarke W i Is o n Vertaling: H. A. Schreuder Uitgave: Boekencentrum BV hun handicap elders niet konden voor werk, en ze vP6»1 model voor industriëlen. In s Mi ia, la 5in: g voelden veel voor Pauls ideeën Sa men stichtten zij een comité, Abili ties Trust, wat zoveel wil zeggen als 'Stichting Ik Kan', met de vier heren als leden en Esther Muithead als secretaresse. Samen zetten zij zich aan het werk om na te gaan hoe zij een fabriek konden stich ten. Daartoe moesten allerlei contacten worden gelegd en moge lijkheden worden afgetast. Uitein delijk was het weer de heer Stroh en het Zweedse Rode Kruis die uitkomst boden. Zij waren enthou siast over de plannen. Het werd werkelijkheid, de fabriek was in aanbouw. En weldra was ze ook in vol bedrijf. Meer dan vijftig gehandicapten vonden er werk, van wie meer dan de helft lèpra-patiën- ten waren. Men vervaardigde er schrijfmachine-onderdelen en het geheel was zo uitstekend ten uit voer gebracht dat de fabriek een dubbel doel diende: ze verschafte arbeid aan mensen die vanwege werking met de Zweedse L^nta fabriek in India startte het se Rode Kruis ook een lucifi jes bedrijf, waardoor talrij handicapten in staat werd^e n steld thuis, in hun dorp en eigen omgeving, werkzaam De Zwitwerse zending stiel Katpadi een gereedschappen' plaats voor gehandicapten. Zjller stond er een hele reeks van datie-projecten rondom waar men zich bezighield nl vervaardigen van zo uiteenl:r dingen als kunstnijverheids^ing ten, in het Centrum van Leven, de fabricage van j doosjes in huisindustrie, een h. specialiseerde gereedschapsp 'ecc tie. 'Lang niet slecht', was Paul )ud, mentaar tegen een van zijl ga's van het comité. 'Wij ons doel bereikt zonder ii meer uit te geven dan het ierc voor de brieven die we eeS| verzonden'. Wordt ve Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. (7.30 Nws. 7.41 Aktua I. 8.30 Nws. 8.36- 8 45 Gymn. v.d. hulsvr.) 9.00 (S) Wegwe zen. met o.a. tips voor weekend-trips. 9.30 (S) Tlen-om. 10.00 (S) Aktua-Sport. (10.30 Nws.) 11.00 Hartje Ad'am. Over- heldsvoorl.: 12.16 Exportlvlteiten. TROS: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13.00 (S) Tross- Country. 14.00 (S) Steiger - B. 15.30 Nws. 15.33 (SLuister uit... en thuis. 17.30 Nws. 17.32 Aktua. TROS: 18 00 Prometheus XIII (12). 18.21 (S) Lichte gramm.muz. 18.30 Nws. 18.31 Toeraktua. 19.00 (S) Flaatvaerla. VARA: 20.00 Graag of niet. 21.55 (S) Koloriet. 22.30 Nws. 22.40 <S) Evergreens van Irving Berlin. 23.05 Ach Jade Jaren 50. En verder? 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Oehtendgymn. 7.20 (S) Z.O. 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Z.O. (9.35-9.40 Waterst.) 10.30 (S) Z.I. (11.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Roole Haan. NOS: 15.00 (S) NOS-Jazz. 15.30 Gamma van alpha en beta. 16.00 Nws. 16.03 (S) Gevolmach tigd. 17.00 (S) Harm, en fanf. In Nederl. en Eur. 17.45 Voor blinden en slechtzien den. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Ultz. v.d. K.V.P. VARA: 1830 (S) VARA feliciteert. TROS: 20.00 Nws. 20.05 Aktua-spec. 20.15 (S) Cone, a la carte. 22.15 (S) Om de kunst. 22.45 (Si Klavlertuosltelten. 23.10 Aktua- Klankb. 23.30 (S) Poezle rond midder nacht. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 8 02 (S) Drie op Je boterham: Pers Vers. 9.03 (S) Tot uw dst. 10 03 (S) Muz. bij de koffie. 12.03 (S) Drie tussen de mid dag: Los Vast. 14.03 (S) Jongerenfestlval vanuit Delft. 16.03 (S) Nws- en sport- show. NOS: 18 02 Joost mag niet eten. NCRV: 19.02 (S) Dtscorama. 21.02 (S) Elpee-pop. 22.02 Strictly Country Style. 22 30 (S) Jazztlme. 23.02 (S) Sportshow. 0.02 (S) Late date. 2.02 (S) Bent u daar nog? AVRO: 6.02-7.00 Als Je niet opstaat dan blijf Je maar liggen. Speciaal TV vandaag Radio-morgen e Luc Lutz, Simone Rooskens, Marijke Merckeus en Jacques Luyer spelen het blijspel Ik hou van uw vrouw van het bekende Britse duo Keith Waterhouse en Willis Hall. Ned. 2H2120.21 0 KRO en BRT zenden gelijktij dig de Berend Boudewijn Kwis uit. Ned. 1/20.20 0 In Brandpunt onder meer aan dacht voor het toenemend aantal gevallen van hoofdluis en ander ongedierte, het Zwitserse referen dum dat zal beslissen over het lot van een half miljoen gastarbeiders en prof. mr. W. F. de Gaay Fort man over de migratie van Surina- mers. Ned 1021.55 0 Feyenoorder Willem van Hane- gem Is de eerste gast in het TROS- programma Sterren kijken. Ned. 2/22.20 0 Lex Goudsmit werkt mee aan Erkennen Sie die Melodie? Duitsl. 2/19.30 0 Een keur van internationaal vermaarde goochelaars zorgt voor anderhalf uur illusie. Duitsl. 1/20.15 0 Delft davert vanmiddag door het optreden van Georgie Fame op het NCRV-Jongerenfestival. Ililv. 3/14.03 0 Gamma van alpha en beta brengt nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. Hilv. 2/15.30 0 Harry Gaarenstroom presen teert zijn muziekprogramma Kolo riet. Hilv. 1/21.55 NEDERLAND I TELEAC 11.00 Computerkunde - herli. les 28 NOS 16.00 Journaal TROS 16.02 Snater 16.30 Ren je rot 16.55 TROS Sport NOS 18.45 paulus de Boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Nieuwe avonturen Peppi en Kokki 19.25 Q en Q KRO RKK 19.50 't Zand 3 NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Berend Boudewijn Kwis 21.55 Brandpunt 22.40 Great Mysteries 23.05 Bisschoppensynode te Rome NOS 23.10 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Natuurkunde - herh. les 6 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Boter, kaas en eieren NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Ik hou van uw vrouw 22.20 Sterren kijken 23.00 Wordt u al geholpen? NOS 23.30 Journaal IKOR NCRV 23.35 Lied v.d. wek HILVERSUM I KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweg. 8.15 (S) Badlnerlc. 9.00 Nws. 9.10 Waterst. 9.15 (S) Laudate. 10.00 Eucharistlevier. 10.45 Kruispunt spec. 11.00 Nws. 11.02 (S) Koffleconc. met salonmuz. 12.00 Kruis punt. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Bul- tenl. comm. NOS: 13.00 (S) Zondagmid dag-Ouverture. 14.30 (S) R'dams Phllh. Ork. met solisten: klass. muz. In de pauze: ca. 15.15-15.40 Adempauze, ca. 16.20 (S) Aspekten v.d. kamermuz. CVK: 17.00 Geref. kerkdst (vrljgem.). 18.00 Ult- gespr. IKOR: 18 30 Zingt het voorbedach te Ued. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 (S) Zondagavondzang. 19.15 Meeluisteren over de eeuwen heen. 19.30 Nws. 19.35 Kerkorgelconc. 20.10 (S) Poerama. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 (S) Vanavond laat sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 8.00 Nws. 8.10 Dingen v.d. dag. 8.15 (S) Weer of geen weer. met 9.00 Sportmed. HUMAN. VERB.: 9.30 Zit er 'wat ln? IKOR: 10.00 (S) Korte kerkdst met kinderen uit A/Veen. 10.28 Wilde Ganzen. 10.30 Aansl. gevraagd 11.55 Wilde Ganzen. AVRO: 12.00 (S) Muz. onthaal. 13.00 Nws. 13.10 Toestand ln de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30 (S) Delta. 14.00 Tenor en piano: Russ. liede ren. NOS: 14.30 Progr. v.d. bultenl. werkn. VARA: 17.00 (S) Nederl. Vocaal Ensemble met plano: klass. en mod. liederen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.15 Din gen v.d. dag. 18.20 (S) Twee Jongens en een gitaar. 18.30 Boemerang. NOS: 19.00 Nws. 19.07 Intern. Spectrum. 20.00 Muz. uit het NOS-Archlef. 20.30 Gastcollege. 21.15 (S) Muz kent geen grenzen ln Senegal. 21.45 Pres. Is dichter. 22.20 Van ta-ta tot totale taal. 22.30 Over musici gesproken 23.00 (S) Repertorum: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 (S) Ko de boswachtershow. 8.02 Hit-Visser. 9.02 Juist op zondag. 10.02 (S) Muz. Mozaïek. 11.02 Drie draalt op verz. VARA: 12.02 (S) Klink-Klaar. 13.02 (S NA)R. NOS: 14.02 Langs de lijn. KRO: 18.02 (S Landgenoten lk heb u lief! 19.02 (S K KÖ-op-drie. 23.02 (S Voer V o)or Vogels. 0.02 (S I)n de Knlp- scheer. 1.02-7.0Ó (S jWeek ln met Vin cent van E ng elen, Hen k Knopper eu Theo Stokking. Speciaal 0 Wilhelmina Hoedeman maakte een programma Muziek om naar te kijken met het vermaarde kameror kest The Academy of St. Martin in the Fields. Ned. 1/16.20 0 In de Vesperdienst van het IKOR mediteert mr. A. W. Kist over de vernieuwing van het geloof. Ned. 1/17.00 0 Na een aflevering van Columbo (20.25) is het Sonja-'s avonds. Son- ja Barend praat dan met Jasperina de Jong, Pierre Kartner en teke naar Peter van Straaten. Ned. 2/21.40 0 Panoramiek informeert over het congres van de Club van Rome. Ned. 1/21.40 0 Het zal veel kijkers een genoe gen doen dat Openbaar Kunstbezit weer eens royale aandacht krijgt. In een 40 minuten-programma wordt de belangwekkende volken kundige verzameling van de Gro ningse Rijksuniversiteit belicht. Ned. 1/22.05 0 Liefhebbers van romantische costuumstukken kunnen plezier be leven aan Het Pruisische huwelijk. Duitsl. 1/21.00 0 Ex-psychiatrische patiënten kre gen van het IKOR zendtijd voor hun veelzeggende programma Aan sluiting gevraagd. Het is te hopen dat z'.j gehoor vinden. Hilv. 2/10.30 0 In de door het CVK uit te zen den kerkdienst spreekt dr. R. H. Bremmer over 'Jezus zoekt en redt Zacheüs'. Hilv. 1/17.00 TV-morgen 'NEDERLAND I KRO RK 11.00 Eucharistieviering vanuit Den Haag TELEAC 14.00 Engels voor't bedrijfslei, 14.30 Natuurkunde - les 7 NOS 15.30 Journaal 15.32 Progr. met de muis 15.35 Wittesteen 16.20 Muz. om naar te kijken 16.55 Voetbal-en Toto-uitsl: IKOR 17.00 Vesper 17.30 Wilde Ganzen 18.30 Paulus de Boskabouter IKOR KRO RK 18.25 Woord voor Woord NOS 18.35 Meester Maesius (3) 19.00 Journaal 19.05 Studio Sport 20.20 1 op zondag 21.10 Wolvenman (4) 21.40 Panoramiek 22.05 NasemaKaribu 22.45 Beeldspraak - extra 23.10 Journaal ^nan t ii sl Ddi{ en :rt NEDERLAND II TELEAC 18.15 Gemeenteraad les 9 (her i NOS 18.52 Vooraf: inf. overschooltefcgin 18.55 Paulus de Bos kabouter paa 19.00 Journaal AVRO 19.05 't Is Kinderboekenweek 19.30 Polaris - onderzeeboten ide 20.20 Hier Parijs, hier Jan Bru ov erh Beo tod het rwi Dnd üar 20.30 Columbo 21.40 Son ja-S-Avonds HUM/N. VERB. 22.30 Andere wereld NOS 23.00 Journaal i nge inga en. erh< traci da: ot iUj(

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6