)(e wordt gestempeld wat je meekrijgt dr ad. wiel ollensector heeft 6 miljoen nodig 'Winkelhof' wordt belangrijk kleiner Herfstvakantie in teken van milieu Agenda van Leiden Het waas over het plan Herengracht-Zij lsingel idsdienstleraar Buikema naar Irian Jaya: fe f ilaise situatie wreekt zich Katwijk werkt aan rampenplan cVerzeb&eri i STICHTING SPAARBANK .□ER GEMEENTE KATWIJK v.d.wiel Men schrijft ons Bad Poelmeer wordt duurder BEZORGER GEVRAAGD JW, KWARTET ZATERDAG 19 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO L3 pdiir Willem Chr. Nijeboer Godsdienstleraar Jan Buikema (33) heeft gistermiddag voorlopig voor het laatste de schooldeur van het Visser 't vanjft Lyceum achter zich dichtgetrokken. Op zich niets bijzonders, want er vertrekken meer leraren van scholen. Maar in dit geval is. «Buikema gaat in dienst van de Gereformeerde Zending naar Irian Jaya, het voormalig Nieuw-Gu.inea, samen met vrouw Janny en %ema-01thof en twee kinderen. Niet onmiddellijk, maai' wel be gin augustus volgend jaar. In de tussenliggende tijd zal hij zich op k Wd°|driejarig verblijf in Irian Jaya voorbereiden. (ADVERTENTIE) de door komt iemand ertoe daarheen Tiflan. 'Gewoon omdat ze me tagd hebben', zegt Buikema iter. 'Toen ik nog theologie »erde heb ik een zendingscur- J jevolgd, zo maar. En als je dat kom je in het één of ander gelijk archief. Zodoende. De eer- "fkeer dat ze ons vroegen was Brazilië, de tweede keer voor inda. Voor Brazilië voelden we zo veel, ook al vanwege de j lek daar en toen we in Baarn J .inv, OM OTTOI» Uoonni4n eft te si den praten over Roeanda, er iemand anders te zijn, die wilde'. mingswerk van gen ijk staf rder enis QOV. 15', de kerk van Irian Jaye was een ture voor iemand die een begin willen maken met het vor- ^.feswerk in de Vogelkop, dat ligt jet western van Irian Jaya'. Bui- gebruikt het woord Irian omdat de mensen daar een hebben aan 'Nieuw-Guinea'. herinnert te veel aan de kolo- f s periode. Er is in Nieuw-Gui- *al iemand vanuit Nederland met vormingswerk, dominee n°p. Samen met een papoeapredi- moet hij heel Irian Jaya be sta! Dan ;n "ken' doo ff. kregen op een gegeven mo- een brief om eens te komen n in Baarn. Dat hebben we an. maar we wisten niet goed we zouden doen. De doorslag eigenlijk een gesprek gegeven ie met twee predikanten van erk van Irian Jaya hebben dijk ilazr ik daar ga doende op- htomschrijving is nog vaag. het nou precies zal gaan in- oerMen is niet duidelijk. Er zijn Jnen en Molukkers op Irian dankzij de transmigratiepoli- van de Indonesische regering, "gei »apoea's voelen zich daar niet J^paal gelukkig mee. En dat ook z'n weerslag op de kerk. ander proleem daar is de ;k agressieve manier waarop am bezig is, zowel in Indone- ils op Irian Jaya. Dat zal mis- n ook een stuk werk inhou- Trfhet geven van informatie aan apoea's over de Islam. En dan te vergeten het begeleiden van plaatselijke predikanten en 'erschillende classes'. e jaar is de bedoeling dat ik eerst drie jaar ga, met de mogelijk- voor nog eens drie jaar. Maar moet jezelf zo snel mogelijk bodig maken. Dat is een ver met vroeger. Vroeger werd het i uitgestippeld door de uitzen- le kerk. Nu niet meer. De ker- in de velden zelf stippelen het id uit. De kerk daar en niet is m'n opdrachtgever. Ik word in door de Gereformeerde zen- hier betaald. De zepding hier alt ook de vrij lange opleiding', erdorp kent Jan Buikema wel. zijn aanwezigheid bij de kar de wereldwinkel, vele zaterda- )on iro: ed gen op het winkelcentrum Laan van Ouderzorg en ook van de dien sten die hij nu en dan leidt in de Gereformeerde kerk. 'Die wereldwinkel, dat is belangrijk werk. Toen ik hier pas woonde heb ik die mensen bij de kar eens aangesproken en gezegd: als je hulp nodig hebt. dan klop je maar eens aan. Maar ik heb geen tijd om iedere week, want dat doen ze, de vergaderingen te bezoeken. Ik be hoor dus niet tot het neusje van de zalm. Maar het is een belangrijke zaak, die wereldwinkel. Zeker ge zien de laatste berichten van de Club van Rome. Het is belangrijk dat de rnensen zich bezinnen op de manier waarop ze hun geld beste den, dat ze eens doen aan Zelfon derzoek. 'Het effectja, dat is misschien niet zo groot. Maar als die wereldwinkel daar week in, week uit staat, ook al kopen de mensen er nooit iets. dan denken ze toch op een gegeven moment: ze houden toch vol hè Veranderingen 'Neem de Vredsweek. Toen hebben we koffie op school verkocht, 250 (Jp Str66K pakken. Die hebben de kinderen niet voor zichzelf gekocht. De ou ders hebben ze daarvoor geld mee gegeven cn daaruit blijkt toch dat er veel mensen zijn die dit werk willen steunen. Het is mogelijk dat de mensen veranderen. 'Ik geloof dat de grote stoot voor veranderin gen in de wereld van de kerk moet komen. Zolang er honger is in de wereld, moet er toch iets verande ren. Drie procent van ons nationale inkomen voor ontwikkelingshulp is veel te weinig, zeggen sommigen. Laten we eerst eens proberen die drie procent te bereiken. En ik dacht dat het er met deze regering wel in zat. Als er iemand anders op de post ontwikkelingssamenwerking zou komen, een WD'er laten we zeggen, dan was ik er lang niet zo gerust op'. Niet hier de mentaliteit langer veranderen, maar in Irian Jaya problemen oplossen. 'Het is eigen lijk een mengeling van motieven waarom we gaan. Er is natuurlijk een brok avontuur dat zal ook vast wel meespelenEr wordt op een gegeven moment een beroep op je gedaan en dan zeg je: ik wil daar wel gehoor aan geven, of ik wil dat niet. Echt dat geroepen zijn, daar geloof ik niet in. Een ander zal misschien geroepen zijn om een goed electriciën te wezenik weet het niet. Er is een beroep gedaan of ik hulp kan bieden. Dan zeg ik oké. Je weet natuurlijk niet hoe de menta liteit daar is. Als ik daar tegenkom wat ik hier ook bij sommige Neder landers zie, een mentaliteit van pak wat je pakken kunt. dan zal ik daar ook aan mentaliteitsverandering moeten gaan doen'. 'Ik heb me nooit bewust tot het zendingswerk aangetrokken ge voeld. Het milieu waaruit je komt is belangrijk. Je komt uit een echt Gereformeerd nest, waar toen ook al een stuk sociale bewogenheid was. Laten we zeggen: met de arme landen. Je wordt gestempeld door wat je meekrijgt'. 'Ja. je loopt natuurlijk het risico ontheemd terug te keren. Maar om het daarom niet te doennee. Misschien is het wel gezond je in deze 'samenleving niet plezierig te voelen. Ik vond het vervelend het onderwijs uit te stappen. Ik was net anddrhalf jaar bezig en jeh ad net het gevoel een beetje op streek te komenen dan weg. Maar ik laat het er niet voor lopen. En dat is nog moeilijker nu je weet dat er nog steeds geen opvolger is 'Als ik eenmaal terug ben in Neder land, stel ik me voor dat ik gewoon weer in het onderwijs ga. Ik zou dat helemaal niet vreemd vinden. Maar ach, als je terugkomt krijg je van de zending een half jaar om uit te kijken naar wat je dan gaat doen. We zullen wel zien'. Heeft echtgenote Janny Buikema, part-time nachtverpleegster in het Leiderdorpse verpleeghuis Leythen- rode, er ook zin in? 'Anders gingen we niet', zegt ze. (ADVERTENTIE) .ENSTREEK De begroting 1975 voor de bloembollensector gemaakt. Het blijkt dat er zo'n 16 miljoen gulden nodig is. gens drs. A. L. J. Coenen, voorzitter van de Koninklijke Alge- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur, zou er zo'n 4 mil- n tekort zijn, wat moet worden geput uit de algemene reserve. de malaise waarin de mbollencultuur zich bevindt, ral in de bollenstreek, zal het de laatste maal zijn dat een iep op de algemene reserve kan den gedaan. 'In de toekomst m wij, als de tendens zich zet, andere oplossingen moeten en', aldus drs. Coenen. Die op- mgen zouden kunnen bestaan het afkappen vdn bepaalde kzaamheden en serviceverlenin- Die 16 miljoen gulden geldt de hele bollensector. Daar ten bijvoorbeeld de salarissen betaald worden van de negentig ^nemers op het laboratorium en vijftig personeelsleden van de ringsdienst. iral de loonstijgingen en de ver ing van de energiekosten spelen bollenbedrijf parten. Het rijk agt voor 40 pet. in de kosten bij. wil niet zeggen dat ik in mineur :ek, maar de toekomst baart wel zorgen', aldus drs. Coenen. evoeder de bollensector, vooral in de lenstreek, is duidelijk sprake van malaisesltuatie en dat wreekt onder bollenmensen, waar fds meer sprake is van ontevre- iheid. In de loop der jaren wer- tal van diensten opgebouwd behoeve van bollenkwekers en ndelaren. Nu hoort men 'het wel wat minder, want het kost een boel geld'. jaar beeft een overtollig aan- te zien gegeven. Het resultaat dat voor miljoenen guldens aan ernbollen is doorgedraaid. Sinds ustus, werd voor 4.395.000 aan hyacinten doorgedraaid, voor 8.885.000 aan tulpen en voor 1.607.000 aan narcissen. De bollen worden verwerkt in veevoer. De kwekers krijgen er wel wat voor terug, maar lang niet voldoende. Voor het doordraaien betalen de kwekers voor hyacinten, tulpen en narcissen zélf ongeveer resp. 15,1 pet., 12 pet. en 9 pet. Dat lijkt uiteraard héél wat, maar wanneer er rekening mee wordt gehouden dat in 1973 voor 400 miljoen bollen werd omgezet, valt het nog wel mee. Drs. Coenen ver wacht dat er in de komende jaren nog heel wat klappen zullen vallen. KATWIJK Katwijk krijgt, in na volging van andere gemeenten en vooruitlopend op een aan de gang zijnde ontwikkeling in het gehele land, een rampenplan. De voorbe reiding is in volle gang en al zover gevorderd dat binnenkort een defi nitief plan is te verwachten. De opzet is om die maatregelen zo snel en goed mogelijk te laten verlopen die nodig zijn om de eerste klap op te vangen en de tijd te overbrug gen tussen de ramp en het ogenblik waarop de regionale hulpdiensten in staat zijn hulp te komen verle nen. f Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor De commissie middenstandszaken heeft zich uitvoerig bezig gehouden met de bespreking van het ETI- rapport over de plannen van het winkelcentrum 'Winkelhof'. Het oorspronkelijke plan ging onder su pervisie van beleggingsmij 'Matzer'. Dit plan ondervond in de raad weerstanden omdat het niet bevor- delijk was voor de nu gevestigde middenstand. In het ETI-rapport wordt mtgegaan van een vloerop pervlakte' van 11.000 m2 met 2 su permarkten van 1200 m2 met het hoofdaccent op de voedingsmidde len branche. Als alternatief kan ook worden gedacht aan één klein wa renhuis met één van de supermark ten. Tegen de voeroppervlakte van 1100 m2 heeft Matzer geen bezwaren maar het verlangt wel 2000 m2 extra voor de vestiging van een muebeltoonzaal. Ook de vloeropper vlakte van de supermarkt wil het aanmerkelijk groter. Wij moeten, aldus de heer Tieken, uit gaan van dit rapport. Wij kun nen niet blijven bij de nu bestaan de toestand. Het wegtrekken van de bevolking naar Leiden moeten wij zien op te vangen door goede voor zieningen. Wethouder Reugebrink zei dat men moet uit gaan van het feit dat montuur siert demensll Schenkt 'n vrouw dat zelfbewuste gevoel er erg verzorgd uit te zien. 'n Gevoel van veiligheid. U ziet het aan haar open en stralende ogen. Die monter en tevreden de wereld inblikken. Dat siert de mens! weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn 62 ZATERDAG 19 OKTOBER Plantsoen 25. 10 tot 14 uut: algemeen ziekenfonds Boerhaave, open huls lvm ingebruikneming nieuwe kantoorgebouw. Zaaltje Anjellerstraat. 2 uur: contactbij eenkomst bllndenbonden Lelden en om streken. Causerie van de heer Kapaan over de bijen. Na de pauze gezellig samenzijn. Gehoorzaal 8.15 uur Moqntles Maximaal (Plet Bambergen en René van Vooren). Vegtestraat 40. 8.30 uur nanx~ chr. to neelgroep Imperium, eerste opvoering van "Met gesloten deuren' van J. P. Sartre. Spel van Ans Altlng. Barbara Barendrecht, Wlm Pera en Kees Visser. Regie Jan Chr. Bartelman. Bewegings groepje olv Marjolein Brlër. Muziek van Wout Pera. Joban Karstens en Wlm Boer. Belichting Kok van der Mey. Kle ding en decor eigen werk. ZONDAG 20 OKTOBER Hartebrugkerk Lelden. 3 uur: orgelcon cert met medewerking van Jonge trom pettisten. Oude Rijn 88, Koord Studio, 19 uur kaasfondue. MAANDAG 21 OKTOBER Foyer Gehoorzaal. 8 uur: kamermuziek K. en O., 'Amsterdam Slnfonletta'. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. Kleine zaal Gehoorzaal: 7.45 .uur anti rookcursus. Pieterskerk 8 uur: zangfestival m.m.v. o.a. 15 koren. DINSDAG 22 OKTOBER Oude Rijn, 88 Koord Studio: Films over Lelden In de Jaren 40 en 50 door J. Timan. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur spreek uur soc. raadsvrouw Rljnl. Lyceum Oegstgeest, 8.15 Fons Jan sen met 'Kwartetten'. Gehoorzaal: 7.45 uur antl-rookcursus. WOENSDAG 23 OKTOBER Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Winkelhof er komt. Ik moet er niet "aan denken als Matzer schadever goeding zou gaan vragen voor de kosten die het al heeft gemaakt. De bedoeling van de raad is altijd ge weest, een verantwoord centrum te realiseren zonder dat de bestaande middenstand te gronde gaat. Men zal er zich dan ook fel tegen ver zetten dat er een MIRO-vestiging zou komen. Mits de parkeerproblemen goed worden opgelost, had men geen be zwaren tegen vestiging van een markt in de Hoofdstraat. Over het erbij betrekken van de grond om de hervormde kerk zal contact .wor den opgenomen met de kerkvoog dij. Voordracht Soc. Dienst LEIDEN Hete ollege van B. en W. heeft ter vervulling van de va cature van directeur van de ge meentelijke Sociale Dienst aan de raad het volgende drietal voorge dragen om er een keus uit te doen: G. Sluijter, hoofdadministrateur bij de Sociale Dienst in Rotterdam, mr. E. G. Koning, werkzaam bij de SD te Groningen en drs. H. S. van der Veen, directeur van de Stich ting Welzijn Alkmaar. Bij uw 'Bouwplan Groenhoven haalt de raad niet' (NLC van 16 okt.) zou ik het volgende willen aantekenen. De zinsnede 'Onder handse afspraken' is wat ongeluk kig. Vele zaken zijn duister, die nodig opgehelderd moeten worden. Ik wees uw verslaggever op het bestemmingsplan waarin uitslui tend van 100 huizen voor de stich ting Groenhoven .sprake is. Maar in het stuk ten noorden van de Oos terkerkstraat, waar Groenhoven, zou mogen bouwen, kunnen er voli gens het bestemmingsplan maximaal 207 staan. De grote vraag is wie de uitverko rene wordt voor de bouw van de huizen in het noordelijke stuk, en hoe zouden B. en W. uitverkiezen? Op aandrang uit de raad hadden B. en W. al met het ontwerp-bestem- mingsplan in vakbladen om bouw plannen geadverteerd, om op die manier zoveel mogelijk de voor sprong te niet te doen van de projectontwikkelaar Projekt 5, in opdracht waarvan ir. Klarenbeek het bestemmingsplan voor het ge bied Herengracht-Zijlsingel ont worpen had. (Is het overigens zo'n vanzelfsprekende zaak, dat wie een bestemmingsplan ontwerpt er ook bouwplannen voor mag indienen?) Tot onze verbazing hoorden wij op de vergadering van de commissie voor de ruimtelijke ordening van 24 september een ambtenaar desge vraagd bijna fluisterend vertellen dat Groenhoven 200 huizen ging bouwen in het noordeüjke stuk (inmiddels zijn het er 183 gewor den), hoorden wij in de volgende commissievergadering op 10 okto ber van de secretaris van Groenho ven dat er altijd sprake was ge weest van minimaal 100 huizen, en OEGSTGEEST Het voorstel tot het verlenen van een voorberei dingskrediet voor de aanleg van sportvelden nabij 'De Voscuyl' werd in de Oegstgeester raad van de agenda afgevoerd. Het college gaf als reden op dat er van ASC geen brief ontvangen was of zij wél of niet naar De Voscuyl wilden ver huizen. Volgens mededelingen van de wethouder overlegt het bestuur van ASC met het Leidse gemeente bestuur over sportvelden nabij de Nagtegaallaan. Volgens de heer Groenendijk zouden er in Leidse kringen bezwaren bestaan tegen re alisering van de sportvelden nabij Endegeest. De tarieven van het zwembad Poelmeer gaan in. 1975 verder omhoog. De heren Van Veen en Beckers dienden een voorstel in om het tarief van het lesgeld niet verder te verhogen. Dit werd door de'raad aanvaard. Het bedrag van 15 lessen voor 17 gulden blijft ge handhaafd. Gezinsabbonnementen voor ouders en hun kinderen tot en met 15 jaar worden 7,50 duurder en komen op 85 gulden (bij voor verkoop 77,50). Pers. abonne menten 16 jaar en ouder worden 37 gulden, jonger dan 16 jaar 30 gul den (bij voorverkoop 32 en 24 gul den). Losse kaartjes gaan van 2 gulden naar 2,20 en jonger dan 16 jaar van 1,25 naar 1.40.' Het diplomazwemmen wordt 20 cent duurder nl. van 1,50 naar 1,70. De heer N. van der Voeffceert niet terug in de raad. Burgemeester Van Eysinga wilde uiting geven aan zijn gevoelens: 'De heer Van der Voet heeft de gemeente 13 jaar in het gemeentebestuur gediend. Hij heeft heel veel voor de gemeente bete kend. Een van zijn prettigste her inneringen is hoe hij als loco-bur gemeester mij installeerde'. (ADVERTENTIE) De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direct een bezorger voor wijk in Leiden. Leuke bijverdienste. Nadere inlichtingen afdeling inspectie telefoon 31441. Na 4 uur 61033. van een andere ambtenaar dat over deze zaak al in 1971 besprekingen werden gevoerd. Hoe rijmt dat alle maal? De recente mededeling van de stichting Groenhoven aan de pers zwijgt over hoe en wanneer zij het hele noordelijke stuk in handen heeft gekregen en het tijdstip van de eerste contacten met Projekt 5. En de notulen van de zgn. Stuur groep Herengracht-Zijlsingel op het stadhuis zijn niet openbaar. Heel merkwaardig in deze samen hang is ook het geval met de Waardgracht. In het bestemmings plan is, alweer op aandrang uit de raad, to elfder ure ook de mogelijk heid opengelaten voor architecten om bebouwingsontwerpen in te die nen met een open Waardgracht, mits de exploitatiekosten gelijk zouden bliiven. Het stadhuis liet daarop de pers echter weten, dat desondanks alleen een heel slimme jongen de Waardgracht nog zou kunnen reddden. Maar nadat het bestemmingsplan aanvaard was, kregen op 24 mei alle architecten die om inlichtingen gevraagd had den en misschien al waren gaan tekenen bericht dat zij van' het noordelijk gebied af moesten blij ven. Ook de geniaalste jongens wa ren daarmee bij voorbaat kansloos. Dat gebied was blijkbaar al verge ven. - Nu heeft de heer Klarenbeek, die op 15 oktober bij de behandeling van het plan in het stadhuis ont brak, al laten blijken een kenner te zijn van de erecode voor architec ten van de BNA. Toch zouden wij graag van' hem horen hoe hij voor Projekt 5 in de jaren '72-'74 be stemmingsplannen voor het gebied Herengracht-Zijlsingel heeft kun nen ontwerpen en tegelijkertijd (of wanneer dan wel?) aan een bouw plan voor de stichting Groenhoven (mee)gewerkt heeft, zonder dat die twee plannen ook maar hoege naamd iets met elkaar te maken hebben gehad. Aan de goede trouw (en de onnozelheid) van de stich ting Groenhoven zal niemand twij felen. Van garage Van der Velde heb ik alleen maar een gerucht over de Zuidsingel horen waaien, en dat met de gemeente over de grondprijs onderhandeld werd heb ik niet ge zegd Dat kan net zo goed met de stichting Groenhoven zijn, of met Projekt 5, wie weet? Er is zoveel over Herengracht-Zijlsingel dat wij nog niet weten en dat belangrijker is dan deze grondtransactie. Het stinkt er van de niet-openbaarheid waarin sommige bestuurders en project-ontwikkelaars zo goed ge dijen. B en W. verdienen lof voor de resolute manier waarop zij duidelijk hebben gemaakt deze kwalijke erfe nis af te wijzen. Maar dit is niet meer dan een begin. P. A. Emanuel Meijerskade 11 Leiden. Rljnl. Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur: Fons Jansen met 'Kwartetten'. Gehoorzaal. 7.45 antl-rookcursus. DONDERDAG 24 OKTOBER Museum Volkenkunde, Steenstraat 1. 2.15 uur: Ver. voor de Ver Naties VIRO ln samenwerking met rijksmuseum Volken kunde bijeenkomst voor leden van vrou wenver. en andere belangstellenden met lezing, rondleiding en filmische demon stratie over de tentoonstelling 'Zuidzee uit de Doeken'. Inleiders: dr. S. KooiJ- man en echtgenote. Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal. 7.45 antl-rookcursus. LAK-theater. 8.15 uur: Old Heads (ln het Mickery-clrcult). The General Will uft Newcastle een typisch Engelse kroegshow.' VRIJDAG 25 OKTOBER Volkshuls. 3 tot 5.30 en 7.30 tot 9.30 uur: open hyls t.gv. 75-Jarlg bestaan. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met 'Met gesloten deuren' van J. P. Sartre. Langebrug 68, 8 uur: lezing in de serie 'Onze tijd ln bijbels licht', E. Ouweneel te Arnhem over 'De gemeente van de le vende God nu'. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: 'De bruiloft van Figaro', van Peter Turrl- nl. door Stadstoneel Rotterdam. Gehoorzaal. 7.45 uur: antl-rookcursus. ZATERDAG 26 OKTOBER Volkshuls. 10.30 tot 12.30 uur: kinder feest t.g.v. 75-Jarlg bestaan 's middags en 's avonds feest boven de 14 jaar. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met 'Met gesloten deuren' van J. P Sartre. MAANDAG 28 OKTOBER De Lakenhal. 8 uur: ver. van belangstel lenden ln De Lakenhal. Prof. dr. I. Schöffer over T. C. Hooft over het beleg van Lelden'. DINSDAG 29 OKTOBER Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur Af.d Lelden Kon, Ned. Natuurhlst. Ver., dia-avond. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 815 uur: Een buitengewoon concert. Sowjet-Rus- sisch Staatspoppentheater SergeJ Obrast- zow. Veertig wereldberoemde poppenspe lers. WOENSDAG 30 OKTOBER Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. LAK-theater. Levendaal 8.15 uur. opvoe ring van 'Krapp's laatste band en niec lk' van Samuel Beckett. DONDERDAG 31 OKTOBER Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 1 NOVEMBER Volkshuls. 8 uur: reünie oud-Volkshul- zers en clubbezoekers. Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met "Met gesloten deuren' van J. P. Sartre. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur 'Grote bek en grote bulk komen d'r an' door Coen Flink en Jules Crolset. ZATERDAG 2 NOVEMBER Vestestraat 40. 8 30 uur Imperium 'Met gesloten deuren' van J. P. Sartre. Antonius-clubhuls, Mare 41. 8 uur: uit voering 'De Randstadspelers'. APOTHEKEN REGIO LEIDEN De" avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 18 oktober tot 25 oktober door de apotheek Reyst, Steenstraat Lelden en de apotheek Voor schoten. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. door de Oegstgeester apotheek, Wil- helminapark 8 Oegstgeest. FILMS IN LEIDEN TOT 24 OKTOBER: Luxor: Stationsweg 19. tel. 1239. 'De rechter en de linkerhand van de duivel'. 14 j. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur; zo ook 16.45 uur. Lido: Steenstraat 39. tel. 24310. 'Emma- nuelle', 18 j. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur en zo ook 16.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. 'Thé Graduate'. 18 J. Tijden zie Lido. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. 'Alicia', 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. zo 14.15. 16.30 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd. tel. 24919. The great race', a.l. dag. 14 en 20 uur. Nacbtvoor- stelling 'Images', 18 J. vr en Z3 23.30 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. 'Meisjes die het in de vingers hebben'. 18 J. 19 en 21.15 uur tevens ma, dl, do. vr en zo 14.30 uur. Kindermatinee 'Astérlx en Cleopatra", wo en za 14.30 uur a.l Nachtvoorstelling 'The sexy gang', 18 i vr en za 23.30 uur. TENTOONTSTELLINGENJ .h LEIDEN Stedelijk Museum 'De Laken hal': Oude Singel 28-32, ma. t.em. za. 10- 17 uur. Zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot en met 1-12 "Lelden *74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Bolsotkade 2a, ma. t.em. vr. 9-12 uur, 14.00-17.00 uur za. 9.00-12.00 uur. Tot en met 29-11 '400 Jaar Viering Leldens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeente lijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 oktober-Verenlglng. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steenstr. 1. Ma. t.em. za. 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken', het leven en werken op het Zuldzee-eilandje Moca (fiji-groep). Academiegebouw: Rapenburg 73. en L.A.K.-Foijer: Levendaal 150. 3e verdie ping. Tot 31 oktober Jan Krejcl en Oldrlch Kulhanek. grafiek uit Praag. Drukkerij De Bink: Rooseveltstraat t.e.m. za. 10-18 uur. Thus Bult met aquarellen en Han Boerrichter met kera miek tot 1 november. Galerie v.d. Vlist:. Botermarkt 3. DL ma. t.e.m. vr. 8-17 uür. Hans van Omme ren met foto's en beeldend werk tot eind oktober. ALPHEN" AAN DEN RIJN De Stichting Jeugdhaven heeft voor de herfstvakantie een aantal activitei ten opgezet die het thema 'Milieu defensie'"meekrijgen. Het program ma is zowel voor "de jeugd als voor volwassenen. Piet van Oosterom, beroepskracht van de Stichting: 'De jeugd willen we zo breed'mogelijk raten kennis maken met het milieu'. Allereerst gaat men de praktijk in met dit onderwerp. Zaterdagmorgen om half tien gaat een groep jeugdi gen het water van de z.g. 'Bosjes van Van ZWieten' aan de Kort- steekterweg schoonmaken. Op maandag bestaan de jeugdacti- viteiten (basisscholieren) uit 's morgens spelinstuif en 's middags creatief bezig zijn. 's Avonds zal de plaatselijke Kalkar-afdeling ln het Jeugdhavengebouw aan .de Willem- straat een bijeenkomst houden. Op dinsdagochtend is er een gezins koffie-inn en 's middags spel en creativiteit voor de middelbare scholieren. Op woensdagavond zal de schelpen tentoonstelling van M. van Rijswijk opgebouyvd worden. Deze vrijwillige medewerker van Jeugdhaven heeft een unieke collectie schelpen die dónderdag en vrijdag in het ge bouw te zien zal zijn. "Deze tentoonstelling is om aan te tonen hoe mooi de natuur wel kan zijn en geeft aansluiting op wat wij zaterdagochtend doen met schoon maken van dat stuk water', zégt Piet van Oosferom. Donderdagmorgen zijn de schelpen te zien voor de peuters, 's middags komen leerlingen van de Groen van Prinstererschool een bezoek brengen. Donderdagavond zal de Vereniging Milieudefensie bij el kaar komen om een Alphense kern groep op te richten. Vrijdagochtend komt er een jeugd groep geestelijk gehandicapten van de 'Hooge Burch' en 's middags 'is het voor middelbare scholieren open. 's Avonds kan iedere belang stellende de tentoonstelling bezoe ken. De week wordt zaterdag afgesloten met twee activiteiten, 's Middags voor de Jeugd van 4-7 spelmiddag met als slot een lampionnenop- tocht. 's Avonds instuif voor de jeugd van 8-11 met bingo en mu ziek. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3