i Verontrusting groei islam in over VS Geloofsverkondiging met als doel r. k. kerk over hele wereld verspreiden? Vandaag hinkstapsprongen lIlBlllal e< Vraag op bisschoppensynode: Gebedenboek en weekkalender Missiewerken hoopt Pq afruil a op 2,5 miljoen <Xi\D Ook PTT-raad wijst overplaatsing- naar 't Noorden af Jongetje onder vuilnisauto Trouw Kwartet Duitse katecheten staan achter Küng Leraar die lid is van CPN ontslagen Advocatenhonoraria niet meer bevroren Overlijden na narcose blijft onopgehelderd Episcopaat bezig met drie van Breda Beroepings wei c Nieuwe boektë Maatregelen tegen onjuist afleveren Van een medewerker mediciineri P*6VT3,clQ*d Onder de Amerikaanse negerpredikanten groeit verontrusting over de snel toenemende aanhang do van de islam onder de zwarte Amerikaanse bevolking. Reverend O'Neal, de leider van een baptisten •r Helder Camajbs naar Nederlai «sfc* TROUW KWARTET DONDERDAG 17 OKTOBER 1974 ROME - Onder voorzitterschap van de kardinalen Alfrink en Doepfner heeft de Duitse taalgroep van de bisschoppensynode zich de vraag gesteld of de geloofsverkondiging zich ten doel moet stellen de r.k. kerk over de hele wereld te verspreiden. Aan een antwoord zijn de bisschoppen in deze taalgroep nog niet toege komen, maar zij willen, zo hebben ze meegedeeld, deze aangelegen heid vanuit de oecumenische gezichtshoek benaderen. KERK DeDuitse taalgroep is overigens niet van plan om de gehele scala van vragen rondom de geloofsver kondiging te behandelen. Zij beper ken zich tot enkele kernproblemen. Eén van de kernproblemen achten zij de bevrijding van de mens. zoals die vooral door de Zuid-Amerikaan se bisschoppen naar voren wordt gebracht. De Duitse taalgroep wil het antwoord formuleren op de vraag op welke wijze de bevrijding van de mens reeds uit het evange lie als een wezenlijk bestanddeel van de geloofsverkondiging te ver klaren is. De inzet voor de bevrijding van de mens is niet slechts een conse quentie van het christen-zijn. Het moet volgens de bisschoppen van - DRIEBERGEN 'Doe Uw aange zicht over mij lichten' is de titel van een gebedenboek dat uitkwam bij de Bijbel Kiosk Vereniging (BKV, Hoofdstraat 55, Driebergen). Deze uitgave bevat gebeden, die oorspronkelijk zijn uitgesproken in samenkomsten van de Christus- broederschap in Selbitz (een Duitse communauteit: ds. H. J. Teutscher verzorgde samen met de Rotter damse Duitse ds. O. E. Kochs de vertaling). De hier gebundelde gebeden geven in eenvoudige bewoordingen uiting aan een innige verhouding met Je zus. Terwille van de bruikbaarheid is het boek ingedeeld in achttien hoofdstukken, o.m. voor de christe lijke feestdagen en de avondmaals viering. De prijs van dit zorgvuldi ge uitgegeven boek (184 tekstpagi na's. 18 titelbladen en G fotopagi na's) is 12,90 (bij aantallen goed kope*). Eveneens bij de BKV verscheen de Weekkalender 1975. Deze kalender kan opgehangen worden. kan staande figuren als bureaukalender, en zónder schild ook dienst doen als zakagenda. Op de voorzijde van elk blaadje is een dag- en datu- aanduiding van zeven dagen te gelijk (steeds zondag t/m zater dag). Per dag wordt een te lezen Bijbelgedeelte aangegeven (zelfde rooster wordt gevolgd als bij de NCRV/KRO-dagopeningen 's och tends om 7.02 uur) en aan de achterzijde staat wekelijks een me ditatie geschreven door de leger- predikant J. J, Poort. De prijs is 3,50; bij aantallen goedkoper. De weekkalender is verkrijgbaar met drie verschillende kleurige schilden die wel op elkaar lijken maar onderling enigszins afwijken. In de vier hoeken staan bij alle schilden bekende oud-christelijke symbolen en het hart van het schild geeft een Christusvoorstel ling te zien. Deze zelfde afbeelding komt ook op de kalenderboekjes (met ringband) voor. de Duitse taalgroep heel duidelijk gesteld worden, dat de verplichting tot menselijke bevrijding reeds ver vat ligt in de boodschap van Chris tus. die de gehéle mens tot het heil wil brengen en die niet slechts zijn ziel aangesproken heeft. Een andere vraag waarop de bis schoppen van de Duitse taalgroep een duidelijk antwoord willen for muleren. is op welke manier het werken van de H. Geest in de 'tekenen des tijds' herkend kan worden. Vandaag komt de synode weer in algemqne vergadering bijeen. Dan zullen de rapporteurs der twaalf taalgroepen verslag uitbrengen. Diezelfde dag nog zal hierover ge discussieerd worden. Vrijdag brengt kardinaal Felici als voorzitter van de commissie voor herziening van het kerkelijk recht verslag uit van de vorderingen van zijn commissie. Dan zal de synode ook beslissen over de vraag, die de paus haar heeft voorgelegd, namelijk om de hoeveel tijd de synode bij elkaar dient te word'en geroepen. KAPPERS EX SPORTVELDEN Deze kaart van Jeruzalem, zoals de stad er in de dagen van Jezus uitzag, is getekend door Jan Jaartsveld naar een maquette uit het bijbels museum te Amsterdam. Als in een klein bijbels Madurodam ontdekt de kijker op deze fraaie op groot formaat uitgegeven kaart de tempel van Herodes en zijn paleis, de kleine huisjes van de oude Davidsstad, de burcht Antonia en Gethsemane. De kaart is bedoeld als hulpmiddel voor katechisatie en bijbelles. Bovendien is een materiaalpakket samengesteld met lessuggesties voor docent of katecheet en een mapje met meerdere illustraties voor elke leerling. Het is een uitgaaf van de Stichting Bijbelwerkplaats, waarin het Nederlands bijbelgenootschmap en de katholieke bijbelstichting samenwerken. Van een verslaggever DEN HAAG Niet alleen de be drijfsleiding van de PTT, maar ook de PTT-raad stelt zich 'in duidelijk afwijzende' zin op tegenover het plan van de regering de hele cen trale directie der PTT te verplaat sen naar het noorden des lands. Dit blijkt uit een brief van de PTT-raad aan staatssecretaris Van Huiten De raad noemt het niet redelijk de spreiding zo eenzijdig aan de PTT op te leggen als in de regeringsvoornemens gebeurt. Ge zien de ingrijpende gevolgen van de spreiding voor de betrokkenen en hun gezinnen en hun omgeving en voor de uitvoering van de dien sten zou het volgens de raad billijk zijn ook de spreiding zeir te sprei den, niet alleen wat betreft de tijd waarbinnen de spreiding moet wor den verwezenlijkt. De PTT-raad meent ook dat dit bfj het bekend maken van ingrijpende spreidings plannen onvoldoende zorgvuldig in acht is genomen. Van een verslaggever HARENKARSPEL De vijfjarige P. C. Kaandorp is bij een verkeers ongeluk in zijn woonplaats Tuitje1 horn (gemeente Harenkarspel) (N.H.) omgekomen. De jongen, die vermoedelijk met zijn fietsje kwam te vallen, kwam onder een rijdende vuilnisauto terecht. DEN HAAG De pauselijke mis siewerken (pmw) in Nederland ho pen met wereldmissiedag, welke ko mend weekend in alle r.k.kerken wordt gehouden, op een opbrengst van 2,5 miljoen. Vooral vanwege het slechte weer, dat vorig jaar veel gelovigen thuis hield, werd het streefbedrag niet gehaald. Inbegre pen de giro-aktie. die ruim 5 ton opbracht, werd rond wereldmissie dag toen 2,1 miljoen ingezameld. De totaalopbrengst van pmw Ne derland bedroeg vorig jaar bijna 6 miljoen. Een belangrijk aandeel daarin hadden de giften van de kinderen (1.2 miljoen), de gezins bijdragen en de legaten. In 1973 zamelden de pauselijke missiewerken van de gehele wereld samen 97 miljoen gulden in. Hier van werd 42,5 mil. besteed aan Ame rika en 0.4 mil. aan Europa en Oce- anië. Ruim 40 procent van de op brengst wordt besteed aan vaste jaarlijkse bijdragem aan de jonge kerken voor het levensonderhoud van haar personeel, priesters en leken. De post katecfiisten neemt ieder jaar toe. Vorig jaar omvatte deze bijna 12 procent van het to taal. Dit geld is bestemd voor de opleiding en de salariëring van le- ken-pastores. Nederland staat na België als zevende op de lijst van de hoogste opbrengsten. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM In de jaren dat Trouw en de Rotterdam mer-bladen nog afzonderlijk door het leven gingen, had ,de rubriek 'Vandaag' de naam 'Terzake'. UIT Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Biesheuvel (1) Biesheuvel: geen profeet en geen profetenzoon, maar wel een landge noot die via de vergadering van het Ned. Chr. Ondernemers Verbond ons weer eens goed duidelijk heeft gemaakt waar wij vandaag in dit lage land aan de zee aan toe zijn en wat ons nog te wachten staat 'zie Tr/Kw dd 15 okt.). Dezelfde man die in 1972 ons allen zo ern stig heeft gewaarschuwd o.a. voor de impasse van de werkgelegenheid. De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B V. De Christe iike Pers Directie; Ing O. Postma, F. Diemer Hoofdredactie: J Tamminga. Hoofdkantoor NZ Voor burgwal 280, Postbus 859. Adam Telefoon 020-22 03 83 Postgiro 26 92 74. Bank: Ned Midd. Bank (rek nr 69 73 60 768) Gem giro X 500. Acht geven op deze mens en luiste ren naar hem. dat is de koers. Hulde en bloemen voor deze boe renzoon. Amstelveen G. Dekker Biesheuvel (2) Het is mij opgevallen dat organisa ties die voor middenstanders opko men vaak de regering verwijten onvoldoende voor deze medeburgers te doen. terwijl daarbij meestal de grootwinkelbedrijven, waartegen de kleine winkeliers niet op kunnen boksen, vergeten worden. Als regel nemen onze rechtse partijen het op deze wijze voor de middenstanders op. In dit koor heeft gisteren (14- 10) onze oud-premier mr. Biesheu vel enkele duiten in het zakje ge gooid. Daarbij heeft hij kwistig met termen als dwangsysteem, klassen strijd en centralistische plan-eco nomie geschermd. In zo'n toespraak komen de faillissementen, bedrijfs sluitingen enz. nooit ter sprake. Bo vendien houdt deze 'vrije economie' een wereldeconomie in stand, die de armen armer en de rijken rijker maakt. In de Avro-morgenwijding wees prof. Wegman er 15 okt. op, dat het 'nood leert bidden' ook voor de nood van anderen op moest gaan. Daarom moeten wij af van de kortzichtige, 'het-hemd-is-nader- dan-de-rok' politiek. Amsterdam D. Veens tra Dzn. AUGSBURG De werkgemeen schap van rooms-katholieke kate- chesedocenten in West-Duitsland heeft zijn bezorgdheid erover uitge sproken. dat aan prof. dr. Hans Küng. hoogleraar in de dogmatiek aan de universiteit van Tubingen, de kerkelijke leerbevoegdheid ont nomen zal worden. In een resolutie heeft de werkgemeenschap - ver klaard, dat een dergelijke maatregel 'een slechte zaak' zou zijn en 'grote schade' zou veroorzaken. Volgens de werkgemeenschap is Küng een theoloog, wiens onver moeide arbeid sedert jaren aan vele katecheten nieuwe impulsen heeft gegeven en nieuwe mogelijkheden heeft geopend. De werkgroep vreest dat een wellicht ongelukkige afloop van het proces veel christenen in hun gerechtvaardigde verwachtin gen zou teleurstellen. Prof Küng heeft reeds vele jaren moeilijkheden met de congregatie voor de geloofsleer, welke hem her haalde malen naar Rome heeft ontboden Küng heeft steeds gewei gerd daaraan gevolg te geven, om dat naar zijn mening het optreden van de Romeinse curie-congregatie het karakter van een monoloog heeft. Hij wil slechts zijn theologie en zijn theologische conclusies be spreken in dialoog. De man die dieze rubriek begon en lange tijd schreef is de nu 71-jarige gereformeerde emeritus-predikant P. J. O. de Bruijne. die in Nunspeet woont, maar destijds de herdersstaf hanteerde in Zandvoort. De heer Bruins Slot. die ds. De Bruijne goed kende (hij was een gemeentelid van hem) placht te zeggen: 'De Bruijne is een mengsel van een modern mens en een kruisdomi nee'. Beide elementen, het open staan voor eigen tijd en bevindelij ke vroomheid, kon men terug vin den in ds. De Bruijne's krantestuk jes van weleer en komen we weer te gen in een pas bij Kok in Kampen uitgekomen boekje van zijn hand. Dit heet: 'Pastorale hinkstapspron gen' (115 pag., prijs ƒ8,90) en bevat wat je vroeger 'pastorale schetsen' zou noemen. Volstrekt ontspannen neergeschreven herinneringen, met een open oog voor het komische en voor de daarnaast gelegen ernst. De auteur maakte zelf een paar tekeningen voor zijn boekje. Eén ervan laten we hierbij zien. De illustratie hoort bij 'D'r zit 'n pas toor an de draed' Van een onzer verslaggevers ZWOLLE De heer C. J. Los, van wie bekend werd dat hij lid was van de CPN. is met ingang van 1 februari 1975 ontslagen als leraar godsdienstonderwijs aan het Caro- lus Clusius College in Zwolle. Het bestuur van de Vereniging voor christelijk voortgezet onderwijs te Zwolle l\eeft dat na rijp beraad besloten. De heer Los is in kennis gesteld van het besluit, en van de gronden waarop het berust. Hij kan binnen dertig dagen beroep aante kenen bij de commissie van beroep voor het voortgezet onderwijs. Van een verslaggever DEN HAAG De honoraria van de Nederlandse advocaten zijn niet langer bevroren op het peil van december vorig jaar Ze zijn nu weer gebracht onder de prijzenbe- schikking goederen en diensten 1974, wat betekent dat de advoca ten dé in die beschikking genoem de kostenstijgingen mogen doorbe rekenen. Het besluit de' bevriezing op te heffen is genomen door de minis ters van economische zaken en van justitie, (in samenwerking met die van sociale zaken) in afwachting van een onderzoek naar de moge lijkheid de advocatentarleven in een nieuwe wettelijke regeling on der te brengen. De regeling die daarvoor geldt staat in een wet van 1843. ARNHEM De oorzaak van het overlijden van een 31-jarige pa tiënte, mevrouw H. Pannenburg, uit Arnhem, na een onder volledige narcose uitgevoerde zogenaamde diagnostische ingreep in het diaco- nessenziekenhuis in Arnhem, is een raadsel gebleven. Zowel intern on derzoek als onderzoek door de in spectie van volksgezondheid en de justitie hebben tot de concliisie ge leid dat de ingreép juist en noodza kelijk was en dat de dood van mevrouw Pannenburg niet te wij ten is aan een medische fout. Dit hebben bestuur en directie van het diaconessenziekenhuis meege deeld. De zaak heeft zich eind ja nuari afgespeeld maar is eerst on langs bekend geworden. .Volgens de directeur-geneesheer van het Arnhemse ziekenhuis, de heer M. van den Berg. kan in zeldzame gevallen toedienen van narcose, ook al gebeurt dit volgens de regels, tot de dood leiden. In zes jaar is dit geval het tweede in dit ziekenhuis, zei hij. Bij de vrouw moesten op grond van bepaalde klachten röntgenfoto's van de bloedvaten in het hoofd worden gemaakt. Dit gebeurt onder volledige narcose. Volgens- de heer Van den Berg wordt deze ingreep, regelmatig in het ziekenhuis uitge voerd. Zes dagen na het overlijden heeft de familie van mevrouw Pan nenburg toestemming gegeven voor sectie. 'De uitslag van de sectie gaf geen enkele aanleiding tot de ver onderstelling dat sprake is geweest van een medische fout', aldus het ziekenhuis. PADERBORN Waarschijnlijk zullen de Nederlandse r.k. bisschop pen zich in november op hun maandelijkse vergadering beraden over het recente pleidooi van de aartsbisschop van Paderborn, mgr Johannes Degenhardt, voor vrijla ting van de* drie van Breda. Dr Degenhardt verzocht bij de Ne derlandse regering te pleiten voor gratie aan de drie gevangenen, die dertig jaar geleden wegens oorlogs misdaden tijdens de Duitse bezet ting ter dood zijn veroordeeld, wel ke straf later in levenslang werd gewijzigd. Wanneer je niet al te gericht de radio luistert merk je sonfM eens dat je een programma hoort dat jfr zelf nooit hebben. Dat gebeurde mij week met een rubriek die genoemd wordt. Iemand viel sen de huidige regering aan en ve a. dit kabinet niet' voldoende o hebben voor de zorgen van de denstand. De vraag werd j hoe het te verklaren was dat dit kabinet opgetreden was dere dag een kapperszaak ge was. Dat zette mij tóch wel aan het denken. Ja, hoe zo: komen? Ik dacht: misschien deze regering niet voldoende ,rQ| de bevordering van de haar-'®! Geven de .kabinetsleden zelf een slecht voorbeeld? Enfin kunt u zelf wel eens nagaanf aardig en onderhoudend s{ De volgende spreker klaagde gering aan ten aanzien vaLT" slechte accommodatie van deï°.- clubs, met name de kleine teurverenigingen. Dat mag zijn, ik heb 't niet gecontro maar je kunt natuurlijk nie: de ene kant verwijten uitdele; er niet genoeg gedaan wordt de middenstand en aan de kant staan te plukken bij de ter die over de sportvelden g Het zal toch ergens vandaan i ten komen. Het deed me sterkfrnei ken aan de Boerenpartij paar jaar geleden, die een erje h belastingverlaging in allerlei laties eiste en tegelijk eenpgde uitgaven van de overheid die e te I niet om logen. Maar dat kanjfde niemand meer bijbenen he IJjk d ijn Hi. ntie ge: Dot a« st. vijl ligir NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Hall (Gld: D. R ker te Akkerwoude c.a.; Noordoostpolder, wijkgem. Rutten: drs R. Oost. voorheei tenscb. medewerker aan de I Groningen: te Wilnis: drs J. kand. te- Katwijk aan Zee: te speet. G. Jonkers te Vriezenvefie 1 Aangenomen naar Woerden: Janossen te Amsterdam. race ♦rzi het ste bei GEREF KERKEN Beroepen te Drachten: J. Aalten. Aangenomen I Ige niel i, d Tefr v [tol naar Oppenh kand. D J. Ras te Amsterdam n5* b. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Bedankt voor Neerlandia c Winnipeg (Can.) C. Stam te int ngei GEREF. KERKEN (VRIJG B.Y Beroepen te Doesburg. Ooster Wolfheze en Velp: E. Zwartevé^v'. Voorthuizen. 1MC o Tl Nu jaagt de dood geen angst aan döor Gladys Hunt. Uitg.i uïc Kampen, 96 pag., prijs 7.90. I Qête illen elk parr gemeente in de Newyorkse wijk Harlem, had in de tijd van Martin Luther King een bloeiende kerk. door de heer C. Amman (vooi vrijgemaakt gereformeerd kant) vertaalde boekje geef Amerikaanse journaliste van cCJ'Jt ter Varsity Christian Felloi j_ (een organisatie van 'evangi 1(jeË studenten) bemoedigende gei r d( ten omtrent de dood (verdriet, „j z deren, begrafenissen, zijn de van een paar hoofdstukjes). Vroomheid in het Oude en Ni Testament door prof. dr. B. J. terhoff en drs. W. Steenbefcber: Deel 7 van de reeks Apeldo; iel studies, 48 pag., prijs 6,75 iderd boekje bevat twee lezingen, u toekc sproken op de in februari '74 denk houden studieweek van de theo de sche hogeschool der christelijk! iber; reformeerde kerken te Apeldoo iftus' Het licht op de kandelaar grart Gerardina L. van Dalfsen. Een oari: ker-uitgave over de overeen je sten' en verschillen tussen hi ieo? nisten en quakers. 15 blz. Verk oei baar door storting van 1.901? In postgiro 92216 t.n.v. dr. F. Kfiderc te Utrecht. Het nieuwse administratieadres het maandblad 'De reformator school' '(waarvan wij het th; nummer 'De Middenschool' in )U[ rubriek aankondigden) is merj A. Mulder-Kersseboom. Pepp<' 53, Waddinxveen. tel 01828-6( Bijzettafeltje Wat boekenkast? Het boek van Rien Poortvliet zou ook bij mij plaats krijgen op een bijzettafel tje... een ereplaats! Of wilt u de Heiland soms geschetst zien op een bromfiets? Inderdaad, wij zouden ei niet op uitgekeken raken. Han den af van Rien Poortvliet. Ede mw. J. Busser-Ras Van een verslaggever DEN HAAG Het C.H.-Tweede Ka merlid drs. A. D. W. Tilanus heeft staatssecretaris Hendriks gevraagd of het afleveren var. geneesmidde len zonder duidelijke aanduiding van naam of samenstelling en de gebruikswijze ervan verboden kan worden. Aanleiding voor deze vraag is het verwisselen door een patiënt van twee doosjes pillen: één voor de regulering van de hartwerking en één voor het verwijderen van over tollig vocht. Door het verwisselen van de pillen (die erg op elkaar lijken en in dezelfde soort doosjes worden geleverd) ontstond een le vensgevaarlijke toestand: er was sprake van een sterke uitdroging en een onregelmatige hartwerking. die bijtijds kon worden hersteld. De heer Tilanus vraagt de staatssecre taris een schatting te geven van het aantal ongelukken als gevolg van het verstrekken aan het pu bliek van geneesmiddelen met als enige instructie de woorden 'ge bruik bekend'. A eind ksav ove: ilenL den ande he Van de gemeente is nu een scha mele 15 of 20 percent over. De meeste gemeenteleden zijn lid ge worden van de Black Moslem Mo vement, de beweging van Ameri kaanse islamieten. Hier zijn de zwarten in de meerderheid, maar er hebben toch ook veel blanken de islam 'omhelsd'. De beweging naar de islam begon na het falen van de geweldloos- heidspolitiek van Martin Luther King. Veel Afro Amerikanen hiel den deze geweldloosheid voor 'ge probeerd en* mislukt' en in navol ging van de helden van de zwarte Amerikanen sloot men zich aan bij de islam. Malcolm X. de geestelijke vader en martelaar van de Black Panthers, de schrijver van Soul on Ice. Eldridge Cleaver en de bokser Cassius Clay zijn misschien wel de bekendste bekeerlingen van de is lam. Hoeveel islamieten er op het moment in de VS zijn is niet be kend. Een onderzoek door een on afhankelijk bureau gat aan dat ze ven percent van de zwarte Ameri kanen moslim is, maar dat cijfer werd door een gezaghebbende krant weer aangevochten. Een feit is dat de oplage van het Amerikaanse is lamitische blad Muhammad Speaks in vier jaar tijds is verzesvoudigd en dat onder de ghetto-bewoners Arabische uitdrukkingen zoals Sa laam Aleikum (vrede met u) ge meengoed geworden zijn. Juist on der de allerarmsten zijn de moslims actief. Er zijn een groeiend aantal koran-scholen (medressa's), waar behalve de koran ook wellevend heid, Afro-Amerikaanse geschiede nis. christendom en o.a. economie wordt geleerd. Deze vorm van scho ling kan overal plaats hebben, tot op de stinkende binnenplaatsjes toe. Onuitputtelijke middelen Voortdurend worden geruchten als zou de moslimbeweging onuitputte lijke financiële middelen hebben, die verstrekt worden door 'olie- sjeiks, of. zoals de genoemde reve rend O'Neal weet te melden, door de libische president Moamer Kha- daffi. In de ogen van de ex-wereldkampi oen boksen, Mohammed Ali, is de Amerikaanse islam een protestbe weging. In een interview in het Egyptische blad Al Achram, naar aanleiding van zijn bedevaart naar Mekka, zei de bokser dat het chris tendom zich destijds met hand en tand had verzet tegen de afschaf fing van de slavernij. Hij zei dat hij walgde van een passage in een van Paulus 'brieven, de apostel waarin de apostel een weggelopen slaaf terugstuurt naar zijn meester. Hij verweet het christendom dat het zeer zelden op de bres sprong tegen misstanden en slechts zwij melde over de heerlijkheden in het hiernamaals. Uiteraard volgt de Arabische wereld deze ontwikkeling met grote belangstelling, indachtig de profetie uit de koran dat de islam eens een band om de aarde zal spannen. luwei luwei IE h( het DEN BOSCH Na de pensynode in Rome brengt de ziliaanse bisschop dom Helder mara a.s. zondag in Nederland Met mgr. Bluyssen neemt morgens deel aan de eucharisti ring bij de sluiting van de Christivoettocht in Den Bosch, eindexamenkandidaten heben' jaar ingeschreven voor deze over het thema 'heel de mei de betekenis van: de totale en genees de mens. In de middag heeft dom Held Breda een gesprek met een zest mensen die zich aktief inzi voor de evangelische opdrach de moderne maatschappij Over de betekenis en de werl van de basisgemeenschi spreekt de Braziliaanse bisscbl avonds in Heemstede voor de ters en de diocesane pastorale van het bisdom Haarlem. Hed 30 c Woi mde Zuii tansv en 41 9.3 bede lierij r de Jani id d isser k1fëoS lchtt 35, 2 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2