Feyenoord boos na onwil Ajax, Amsterdam: 1 veld leilen niet voor 'happy few' VDO tegen deelname aan WK mUARDW beter bestaat er niet Schakers breken dertiende partij af en is daarom de meest verkochte Geldboete voor KNVB floewel snelle veranderingen van materiaal hoge financiële eisen stellen uel week ïrschoven 'ederlaag voor olleybalteam 'eyenoord deelt erste plaats Glöckner leidt in Rotterdam hUW KWARTET DONDERDAG 17 OKTOBER 1974 SPORT T9/K11 [Van onze sportredactie _OETINCHEM De Graafschap roeit er helemaal niets voor om roblemen te krijgen met zijn Supporters en heeft dus een ver doek van de KNVB om de compe titiewedstrijd tegen Feyenoord ij van de zondag naar de zaterdag middag te verschuiven van de jand gewezen. Feyenoord had eerder De Graafschap al om ver- ieging van het duel gevraagd _mdat de Rotterdamse club ko- imerfde dinsdag de eerste wedstrijd 7 in de tweede ronde van de Europa jjCup voor landskampioenen tegen de F Barcelona moet spelen. [Volgens Feyenoord lagen die wed- Jjstrijden te dicht bij elkaar. 7 Het terrein van De Graafschap is \|voor de ontmoeting met Feyen- lord volledig uitverkocht. Vorig [jaar kende het duel tegen de landskampioen een uiterst grillig verloop. Feyenoord won toen uit eindelijk met 75. De belang stelling was voor dit treffen ook nu weer erg groot. Als het duel nu van aanstaande zondag wordt verzet naar zaterdag vreest De Graafschap moeilijkheden met die toeschouwers die overigens toch al meer dan normaal voor een kaartje hebben moeten betalen. Feyenoord was bereid de club zeer ver tegemoet te komen. Zo had Feyenoord een garantie gegeven dat het tekort zou worden aange zuiverd als het stadion niet geheel zou zijn uitverkocht op zaterdag. Ook dat kon De Graafschap ech ter niet vermurwen. Er werd door de Doetinchemmers opgewezen dat het supporterslegi oen waarin nogal wat mensen zit ten die op zaterdag ook werken kwaad zou worden als de wed strijd zou worden verzet. De graafschap stelt dan ook dat het liever gezien had dat de KNVB de club dwingend had opgelegd op zaterdag te spelen. De problemen zouden dan worden doorgespeeld naar de KNVB. Dot seizoen is echter een regeling getroffen door de KNVB waarbij werd bepaald dat de thuisspelende vereniging kan bepalen of op zondagmiddag of op zaterdag wordt gespeeld. Van Feyenoord-zijde is men zeer boos op De Graafschap. Vooral ook omdat tot nu toe de kontak ten tussen beide verenigingen uit stekend waren. Feyenoord kwam ieder jaar voor het begin van de competitie naar Doetinchem en door een vriendschappelijke wed strijd tegen De Graafschap te spelen. Verwacht wordt er werd door Feyenoord mee ge dreigd dat de nu ontstane moeilijkheden een herhaling van de vriendschappelijke duels in de toekomst in de weg zal staan. Van onze correspondent AMSTERDAM Zoals enkele we ken geleden al was uitgelekt heeft de commissie betaald voetbal die in opdracht van de gemeente Am sterdam de toestand en de moge lijkheden van het betaald voetbal in de hoofdstad heeft bestuurd, in een lijvig rapport voorgesteld zo wel Ajax als FC Amsterdam onder te brengen in een nieuw stadion of in het Olympisch Stadion als dat grondig verbouwd is. Het rap port werd - gistermorgen officieel aangeboden. De commissie die heeft gewerkt onder leiding van ex-sportjourna list Rien Bal, is van oordeel dat er in Amsterdam plaats is voor twee verenigingen die uitkomen in het betaald voetbal. Zo nodig, zo slaat in het rapport, komen beide verenigingen ook in aan merking voor gemeentelijke steun. Bij voorkeur zou die steun zich moeten richten op het scheppen van de entourage. Vandaar de' aanbeveling tot het bouwen van een nieuw stadion of grondige restauratie van het Olympisch Stadion. Naar het oordeel van de commis sie dient de gemeente te bevorde ren dat een dergelijk project in studie wordt genomen, terwijl ook duidelijk zal moeten worden hoe de gemeente denkt hierin te partici peren. Wat de eventuele steun aan FC Amsterdam betreft is de commis sie van oordeel dat wanneer een verbetering van de kapitaalsposi tie via bestuursplannen nog on voldoende waarborgen zou bieden de gemeente zou kunnen overwe gen tot participatie, bij voorkeur in de kapitaalsfeer. Er moeten dan echter wel voorwaarden aan worden verbonden met betrekking tot de bedrijfsvereniging. Het Ajax-stadion aan de Midden weg in Amsterdam verkeert vol gens de commissie in een ongun stige positie. Gebleken is dat Ajax in de afgelopen jaren enkele mil joenen heeft geïnvesteerd in het stadion maar dat geen geld vol doende beschikbaar is voor onder houd en modernisering in de na bije toekomst. Ajax vraagt zich ook af of dat wel verantwoord zou zijn gezien de ongunstige ligging. Eventueel zou een nieuw stadion in de Bijlmer kunnen verrijzen. Maar de commissie gaf dan toch de voorkeur een restauratie van IlOt Olympiiscii Stadion, dat ook een bredere functie zal krijgen. Het Olympisch Stadion ligt aan de Amstelveense weg waa r ook Frans Otten tennisstadion ligt en waar een sportpaleis in aan bouw is. ZÜRICH De Europese Voet balunie (UEFA) heeft in Zürich de KNVB (Koninklijke Neder landse Voetbalbond) een boete opgelegd van 2000 Zwitserse franken, ongeveer 1800 gulden. De oorzaak van deze straf is dat Johan CruijTf tijdens de wed strijd Finland-Nederland (voor ronde Europees kampioenschap) met rugnummer veertien heeft gespeeld. Volgens de reglemen ten moeten de spelers van elk team de rugnummers 1 tot en met elf dragen. CF Barcelona zal zijn wedstrij den voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen tegen Feyenoord moeten spelen zonder Pina Marcial. Deze speler werd door de UEFA _voor drie wed strijden geschorst naar aanlei ding van misdragingen tijdens de eerste wedstrijd tegen Vöst Het uitblijven van spectaculaire resultaten van de Nederlandse zeiltop heeft de met de begelei- dending belaste Olympische Voorbereidings Commissie niet in paniek gebracht. 'Het is', zegt OVC-voorzitter André du Pon. 'niet best geweest, maar dit jaar voor velen een experimenteel jaar geweest. Volgend seizoen moeten de resultaten hiervan zichtbaar worden'. Met uitzondering van de FD- teams van Fred Imhoff en de broers Sjoerd en Erik Vollebregt lijkt de afstand met de absolute top voor de Nederlanders verder weg dan de laatste jaren. Ben Haartjes (Tempest), Beer Wil- emsen (ook niet in een voor aanstaande rol tijdens de we reldkampioenschappen in Hawai in de Tornado-klasse), Joop en Rob van Werkhoven (470). de Soling-teams Blok, Bakker, Roozendaal en af en toe Douze en de Finnjollen-zeilers Douze. Van Eist en Peter Vollebregt zullen het komende seizoen veel moeten goedmaken. André du Pon: 'Het voordeel is dat de top beslist niet overmoe dig kan zijn, zoals in het verle den wel eens het geval was'. Lichtpuntje voor de OVC is dat enige bekende zeilers in de Olympische boten terugkeren: Binkhorst in de Finnen en Ver hagen in de Tempest, terwijl Bouw van Wijk zich het komen de seizoen geheel op de Tornado wil werpen. Du Pon: 'Het sei zoen mag dan afgelopen zijn, er zal de komende weken in Me- demblik gewoon verder worden getraind'. - onze speciale verslaggever LRMOND/LOOSDRECHT oen Nederlands enige Tempest- ler van klasse, Ben Staartjes, tij- s het wereldkampioenschap in Olympische klasse op het IJs- meer bij Medemblik uiteindelijk n onze sportredactie ISTERDAM Ajax en. FC Ant- rp hebben overeenstemming be kt over het verzetten van de eede wedstrijd tussen beide clubs or oe tweede ronde van de UEFA ip. Deze wedstrijd was oorspron- lijk vastgesteld voor 6 november lar wordt nu op 13 november ipeeld. De wedstrijd in Amster- rn vindt normaal plaats op de estelde datum van 23 oktober. stge: "iflCO De Nederlandse heren- g heeft de derde voorronde dstrijd tijdens het wereldkampi- ischap volleybal verloren. Tegen xico bleek de ploeg niet opge- issen. Het werd 1:3 via de set- inden 15—9, 3—15, 4—15, 8—15. t duel dat werd bijgewoond door 000 bijna hysterisch wordende bei txicaanse supporters is bijzonder cidentrijk verlopen. Geert Trom- tter werd een der ernstigste chtoffers van de zwakke leiding kreeg de 'gele kaart'. De wed- rijd duurde bijna twee uur en was jzonder spectaculair, ook al om- t Nederland de eerste set naar :h had toegetrokken, laatste set duurde 50 minuten kende talrijke spectaculaire mo- enten en incidenten, daar de leidsrechters steeds meer de eep op de spelers gingen verlie- Ondanks de nederlaag, Neder ig flnd had zich reeds geplaatst voor I B eindronde en deze wedstrijd was I Uisluitend van belang voor de be- I Mtting van de eerste plaats in de tule, is het moreel onder de spe- jflQ fs goed. Trainer Ben Krysik was 8 jter tevreden, hetgeen niet direct zegd kon worden van de begelei dde arts, dr. Kriek. 'Er zijn nogal ,it blessures en dit zal zonder erlfl teer zijn invloed hebben op de op een uiterst teleurstellende zes tiende plaats eindigde, klonk het excuus dat Staartjes boot door nieuwe ontwikkelingen zoveel te kort kwam, dat er onmogelijk een betere prestatie mogelijk was ge weest. Ik heb', zei Staartjes ook, 'een nieuwe boot nodig en hoop volgend seizoen daarmee zo ver te zijn, dat ik weer met de internatio nale top mee kan komen.' Het is één voorbeeld. Een ander: Fred Imhoff. het afgelopen week einde gekroond - als Primus Inter- pares, dë beste van alle nationale kampioenen (een overigens niet helemaal eerlijke titelstrijd omdat de uitslag mede wordt bepaald door de kwaliteit van de beschikbaar ge stelde boten), raakte vorig seizoen onverwacht ver achterop bij de in één keer naar de internationale top doorgestoten Warmondse tweeling Sjoerd en Erik Vollebregt. Met hun nieuwe, in Duitsland aangeschafte boot, verbaasden zij de internatio nale FD-wereld nadat zij al eerder in de 470-klasse zeer opmerkelijke resultaten hadden geboekt. Fred Imhoff kwam dit seizoen in de FD- klasse met een nieuwe boot (romp, overigens van dezelfde makelij als die van Vollebregt) terug en maak te zijn achterstand goed. Met het aflopen van het voor .de Nederlandse (internationale en dus Olympische) top zeker niet meest succesvolle zeilseizoen van de laat ste jaren is met ondér meer deze twee voorbeelden ook de discussie naar voren gekomen of de zeilerij in de Olympische klassen niet langzamerhand een zo exclusieve bezigheid begint te worden, dat de woorden 'happy few' voor deze klei ne categorie bruikbaar zouden zijn. Te meer, omdat alle tot deze groep behorende zeilers voortdurend de laatse ontwikkelingen van materi alen dienen te volgen om niet bij voorbaat al in geslagen positie te liggen. Dat deze ontwikkeling er ook de oorzaak van is. dat topzei lers weinig belangstelling aan de dag leggen voor Olympische klas sen. De geringere belangstelling voor met name de Tempest- en IR. JAN VOLLEBREGT: 'Een boot van een topzeiler blijft zijn waarde behouden'. Solingklasse zou er mede het bewijs voor moeten vormen. KNWV (Koninklijke Nederlands Watersport Verband)-voorzitter ir. Jan Vollebregt gelooft niet in de stelling, dat slechts een bevoor rechte klasse kansen heeft om tot de top van de internationaal het hoogst gewaardeerde Olympische klassen te reiken. Vollebregt (naast Verbonds-voorzitter ook zeer nauw met het topzeilen verbonden door de activiteiten van zoons Sjoerd eri Erik inde FD-klasse, zoon Peter in de Finnjollen-klasse en echtgenote als secretaresse van de OVQ, de Olympische Voorbereidings Com missie) wijst daarbij op een aantal: zaken, die te gemakkelijk over het hoofd worden gezien. Zaken als hoge verkoopwaarde van boten bij aanschaf van een nieuwe (en hetzelfde geldt voor masten, tuigen etc.) en het feit dat het niet alleen aan de boot .ligt of men al dan niet hoog eindigt. 'Oostduitse zeilers met name', zegt ir. Volle bregt, 'blijken hun successen te be halen in boten die inmiddels 6 of 7 jaar oud _zijn. Hieruit blijkt dat je niet perse in het allernieuwste ma teriaal behoeft te varen, hoewel er natuurlijk in sommige klassen af en toe een doorbraak is. Nu in de Tempest, straks mogelijk in de FD.' Het volgen van die ontwikkelingen kost geld. Vollebregt: 'Maar happy few in de zin van slechts kapitaal krachtigen is overdreven. Er is een zekere investering. Beginnènd met een klein bootje, later groter en tenslotte wellicht zo'n Olympische boot. Maar die ontwikkeling is niet exclusief voor het zeilen. Neem een amateurfotograaf. Als die de top van het fotograferen wil bereiken schaft hij zich ook bijvoorbeeld een Hasselblatt-uitrusting aan. Zijn vo rige camera's zal hij waarschijnlijk voor een behoorlijke prijs kunnen inruilen. En zo is het met boten van zeilers op dit niveau ook. Een boot van een topzeiler blijft zijn waarde behouden, ook al is die boot voor de betreffende zeiler mis schien niet helemaal meer het bes te. Maar dat is vaak ook een per soonlijke zaak. Het gaat daarbij vaak om kleinigheden. Ligt een be paalde mast je, vind je het plezie rig varen met een ^paald tuig. Indien je met verstand van zaken koopt, niet in het wilde weg tekeer gaat, is het beslist niet zo onbetaal baar als wel eens wordt gesteld.' Dat materiaal van wezenlijke in vloed is op de prestaties is een algemeen erkende zaak. Vollebregt: 'Als je eenmaal een bepaalde top hebt bereikt, dan is het zoals overal vaak een kwestie van kleinigheden om dat kleine beetje extra eruit te nalen wat je juist voor de anderen brengt. Experimenten met je mate riaal zijn dan ook belangrijk. De tweeling (Sjoerd en Erik) heeft dat het afgelopen seizoen bijvoorbeeld gedaan. Je krijgt dan pieken in de prestaties naar boven of naar bene den.' De Olympische zeilerij heeft in Ne derland óók door de verregaande bescherming van de.OVC een stem pel van elite-groepje gekregen. Tij dens de Kielerwoche dit jaar, waar naast de complete nationale selec tie ook een groot aantal andere Nederlanders aan de start kwam. klonk het verwijt dat men zelf- maar moest aanmodderen en van de OVC geen hulp kreeg. Vollebregt: 'De Olympische voorbe reidingscommissie heeft de taak een groep geselecteerde zeilers zo voor te bereiden dat er straks een voordracht aan het Nederlandsch Olympisch Comité kan worden ge daan van zeilteams, die aan de te stellen normen voldoen. De OVC heeft wat' dat betreft zijn. werk zaamheden tot nog toe met veel inzet gedaan. Wél roept het gebeur de in Kiel bij mij als Verbonds voorzitter nu de vraag op of het Verbond niet tekortschiet bij de opvang en begeleiding van de groep juist onder de top. Of de organisa tie daarvan via de klasse-organisa ties niet kan worden verbeterd. De geuite kritiek op de OVC is dan ook feitelijk kritiek op het Verbond.' Dat de OVC zich louter beperkt tot het kleine groepje toppers is vol gens OVC-secretaresse mevrouw Vollebregt niet juist. 'We zijn in wezen een service-instantie. We helpen met trainingen, met techni sche kennis,' ook via de TARC (technische advies- en research- commissie) en zijn met zelfs een vrij brede groep zeilers begonnen. Daarbij is steeds ook gesteld dat wisselingen in de samenstelling mogelijk zijn wanneer er opkomen de zeilers zijn of in de groep tegen vallende mensen. Er zijn- voorbeel den (de 470-zeilers Louwers, en Hondel) dat we als OVC ook ande ren mee laten lopen, wanneer men zich door inzet, voorbereiding, door resultaten ook uit de grote groep zeer actieve zeilers juist onder de top naar boven werkt.' Het harde werken van de topzeilers zélf staat overigens nergens ter dis cussie. 'Ik heb bewondering voor hetgeen men ervoor over heeft', zegt ir. Vollebregt. 'Als je bijvoor beeld met happy few zou bedoelen zeilers met een bepaald karakter, met een bepaalde instelling die je niet overal tegenkomt dan zeg ik zonder meer ja.' PETER ONVLEE N, Reis van topspelers naar India zou competitie kunnen beïnvloeden mende wedstrijd', zei hij. De oeg vertrekt nu naar Toluca voor komende wedstrijden. ARIJS Als vertegenwoordiger an Feyenoord. winnaar van het EFA-Cup-toernooi in het afgelo- en seizoen, heeft aanvoerder Wim ansen in Parijs de prijs in ont- angst genomen voor de beste Eu- apese ploeg van het seizoen '73- '1. Een prijs die overigens gedeeld I3,%)est worden met Bayern tünchen. de Westduitse winnaar de Europese beker voor lands- impioenen. Bayern was vertegen- 'oordigd door Franz Beckenbauer. e uitreiking vond plaats na die n de gouden schoen, een jaarlijk- prijs voor de Europese topscorer. )eze ging naar Hector Yazalde, :ler van het Portugese Sporting ■issabon en het Argentijnse elftal, 'azalde. die 47 doelpunten maakte, 'erd gevolgd door Hans Krankl an Rapid Wien met 36 treffers zilveren schoen) en de Westduit- irs Gerd Müller 'Bayern) en Jupp ëynckes (Mönchengladbach). Van onze taf eltennismede werker AMSTELVEEN VDO heeft ernstige bezwaren tegen Nederland se deelname aan de wereldkampioenschappen tafeltennis, die van 8 tot 16 februari in Calcutta (India) worden gehouden. De Am stelveense tafeltennisvereniging vindt dat de competitie te lang komt stil te liggen. 'Dat zal ongeveer drie maanden zijn,' aldus voorzitter Ferry Verbraak. 'Daarbij komt, dat het gevaar groot is, dat de conditie van de spelers onder deze trip kan lijden. Onder meer door de injecties die ze voor het vertrek naar India krijgen toegediend. En daar kan de competitie maar al te gemakkelijk door beïnvloed worden.' Als de Nederlandse ploeg tot spec taculaire prestaties in staat zou zijn, zou VDO geen woord van pro test hebben laten horen. Maar. zegt Ferty Verbraak, 'Misschien kunnen de ploegen een paar plaatsen stij gen, maar meer ook niet. Ze zullen weer net als bij vorige gelegenhe den ergens in de middenmoot te recht komen. En dan vraag ik me af of het in zo'n geval de moeite waard is om de competitie zo lang stil te leggen. Er valt na de eerste competUie plotseling een grote stil te. En ale zal niet verbroken wor den door veel nieuws vanuit India. Want ik verwacht niet dat er veel over dit evenement zal worden ge publiceerd' De Amstelveense ereklasser - die zelf drie potentiële 'Indiagangers' in de gelederen heeft - heeft de bezwaren kenbaar gemaakt tijdens een bijeenkomst in Den Haag, waar met een afvaardiging van het NTTB-hoofdbestuur ook de andere 'leveranciers' voor de nationale ploeg aanwezig waren: Tanaka (Et- ten-Leur), Deltalloyd, en T.T. (bei de Amsterdam). Later heeft VDO de hele zaak nog eertsschriftelijk toegelicht. Maar het dagelijks be stuur van de Nederlandse Tafelten nis Bond, die dit schrijven afgelo pen maandag in een vergadering heeft besproken, is piet van ge dachten veranderd: er gaat een ploeg naar Calcutta. En daar kunnen de andere clubs vrede mee hebben. Tanaka-voorzitter Rien van Thoor: 'Ik kan me wel voorstellen dat een sponsor wel wat moeite heeft met deze trip, maar wij als amateurver eniging vinden dat we geen enkel recht hebben om onze speelster (Marian Wagemakers) te verbieden naar India te vertrekken. Integen deel. we beschouwen zo'n eventuele invitatie als een enorme eer. zowel voor Marian als voor Tanaka. Daar naast vind ik ook. dat je zo'n eve nement maar moeilijk kunt laten lopen. De ontwikkelingen ln het internatioale tafeltennis gaan zo snel. dat je achterop kunt raken als je verstek laat gaan. En dat risico mogen we als NTTB niet lopen'. TT en Deltalloyd sluiten zich hier bij aan. Wel hebben de beide clubs bezwaren gemaakt tegen de aan vang van de competitie, vier dagen na terugkomst van de ploeg uit India. De NTTB heeft oor gehad voor déze bezwaren. De eerste wed strijden worden nu pas op 2 maart gespeeld. Een ander punt van dis cussie was de medische begeleiding. Men heeft sterkgepleit om een eigen arts mee te nemen. Deze mogelijkheid' wordt nog onderzocht bij de NTTB, maar als dat. niet realiseerbaar blijkt, dan hoopt men te bereiken, dat men Indien nodig, gebruik kan maken van de arts van de Joegoslavische ploeg. Overigens laten alle clubs (ook VDO) hun spelers vrij om al dan niet naar India te gaan. Scholier René Hijne (VDO) heeft al laten weten een eventuele uitnodiging van de hand te wijzen: 'Ik zou wel willen, maar ik kan onmogelijk in verband met mijn school. Ik wil perse mijn eindexamen halen en ik kan me niet veroorloven zo'n tijd niet naar school te gaan'. VDO vond aanvankelijk, dat het bedrag dat voor dit 33ste wereld kampioenschap was uitgetrokken, veel te hoog was. Men vermoedde dat de kosten boven de 100.000 gulden zouden uitkomen. Maar Aad Scharroo, directeur van het NTTB- bondsbureau. deelt mee, dat het om een heel ander bedrag gaat. Schar roo: 'Totaal Is 42.000 gulden be groot. Daarvan krijgen we 32.000 gulden, als een incidentele uitke ring. van de NSF, en CRM. De.rest vormt een bedrag dat zeer verant woord is voor een dergelijk evene ment' TED VAN DER MEER Rtidi Glöckher is scheidsrechter bij Feyèiióord-CF Barcelona. ZURICH De Oostduitser Rudi Glöckner is door de UEFA aange wezen het duel Feyenoord-FC Bar celona. dat op dinsdag 22 oktober in Rotterdam wordt gespeeld in het kader van het toernooi om de Eu ropa Cup voor landskampioenen, te leiden. De returnwwdstrijd, die op dinsdag 5 november in Barcelona plaats vindt, is toegewezen aan de Engelsman Burns. In het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars zal de Griek Zlatanos in Warschau het duel Gwandia-PSV leiden en in Eindho ven de Joegoslaaf Gugulovic. In het toernooi om de UEFA-Cup heeft FC Twente tegen RWD Mo lenbeek in Enslhede de Tsjech Jur- sa en in Brussel de Schot Davidson. De Engelsman Taylor leidt in Milaan de wedstrijd Internazionale Milan-FC Amsterdam en in het Olympisch Stadion staat het duel onder de supervisie van de Oosten rijker Wöhrer. Ajax krijgt thuis te gen FC Antwerp te maken met Reynolds uit Wales en in Antwer pen met de Westduitser Weyland. MOSKOU De dertiende partij in de tweekamp tussen de Russen Viktor Kortsnoj en Anatoli Karpov is gisteren na 44 zetten afge broken. Karpov staat nog steeds met 20 voor. De schaker die het eerst vijf partijen heeft gewonnen heeft het recht Bobby Fischer uit te dagen voor een tweekamp om de wereldtitel. Het verloop was als volgt: WIT: Kortsjnoj ZWART: Karpov 1. Pgl-f3, Pg8-f6; 2. d2-d4, e7-e6; 3. g2-g3, b7-b6; 4. Lfl-g2, Lc8-b7; 5. c2-c4. Lf8-e7; 6. Pbl-c3. 0-0: 7. Ddl-d3. d7-d5; 8. c4xd5, Pr6xd5; 9. Pc3xd5, e6xd510. 0-0, Pb8-d7: 11. Tfl-dl. Tf8-e8; 12. Lcl-e3. Le7-d6; 13. Tal-cl, a7-a5; 14. Dd3-c2, c7- c6; 15. Pf3-el, Pd7-f6; 16. Lg2-f3, Ta8-c8; 17. Pel-g2. h7-h6, 18. Le3- f4, c6-c5; 19. Lf4xd6. Dd8xd6; 20. d4xc5, Tc8xc5; 21. Dc2-d2, Pf6-e4; 22. Dd2-f4, Dd6-c6; 23. Tclxc5, b6xc5; 24. Pg2-f3, d5-d4; 25. Pe3- c4. Dc6-a4; 26. Tdl-cl, Pe4-g5; 27. Df4-f5, Pg5.xf3 schaak: 28. e2xf3, Lb7-a6; 29. Pc4-d6, Te8-e7: 30. Df5xe5. d4-d3; 31. Dd6-d5. Da4-b4; 32. Kgl-g2, Db4xb2, 33. Tcl-c6, Db2-e5, 34. Dd5xe5, Te7xe5, 35. Pd6-e4, La6-b5, 36. Tc6-d6, f7- f5. 37. Pe4-c3, Lb5-c4, 38. f3-f4. Te5-c5, 39. Kg2-f3, Kg8-f7. 40. Kf3- e3, Kf7-e7, 41. Td6-b6. Tc5-c8. 42. Tb6-b", schaak. Ke7-f8, 43. Tb7-a7. Tc8-c5 afgebroken. De afgebroken stand luidt: Wit: Ke3, Ta7, Pc3 pionnen a2, f2. f4. g3. h2. Zwart: Kf8, Tc5, Lc4, pionnen a5, d3, f5, g7. en li6. (ADVERTENTIE) ■vieux DUJARDIN VIEUX VAN WENNEKER 9

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11