palestijnen gaan laar VN-debat Nieuwe geneesmiddelengids: een droevig stemmend boek '1 labour maakt haast •siet crisisbestrijdmg Nobelprijzen natuur- en scheikunde Opuwgewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2% extra rente maken. Met het Spaar-Extra-Boekje. de ABN Ministers verslagen in Kenia 'reugde bij PLO en woede in Israël [ilitairen naar )ston wegens issenrellen Man gijzelt meisje in Antwerpen Turkije houdt steun van VS Algemene Bank Nederland een goede grote bank Breznjew naar Sadat in januari Dfi (UW/KWARTET WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 BUITENLAND T7/DRL9/H15 heb! Josep htbklROET, TEL AVIV (AP, Reuter, UPI) De Palestijnen en Arabische nee jden hebben met grote vreugde gereageerd op het besluit van de Algemene 1 ho irgadering van de VN om de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) uit ia™j|nodigen deel te nemen aan het debat over de Palestijnse kwestie in de Ver- ligde Naties. debat zal begin november wor- ijj gehouden. In Israël heeft dit nten lul' 8rote bitterheid verwekt. oor Algemene Vergadering besloot zaak Palestijnen maandagnacht uit te n»n tëen vIa een resolutie die met ,ei5 stemmen voor, vier tegen (VS, n aai Dominicaanse Republiek en ivia) en 20 onthoudingen iaronder Nederland) werd aan- omen Van de Westeuropese D1J den stemden Frankrijk, Italië, bant Zweden en Noorwegen ef.p°' estina keert triomfantelijk te- 'r-®re naar de internationale gemeen- ap en als een volk met politieke geahten terug in zijn vaderland', zo 'f."8* klaarde de leider van de PLO- ei cegatie in New York, dr. Nabil ,2 1 ath. Sjaath zei dat PLO-leider van 5611 ^rafat 20 m08elijk zelf het do*» derland heeft zich in de VN van Kissinger mming onthouden over de reso- waarin de PLO werd uitgeno- td het debat over Palestina bij te ien. Nederland deed dit op md van het standpunt dat alleen tegenwoordigers van regeringen J?|en spreken in de Algemene J N rgadering van de VN. Dit blijkt de stemverklaring die door de ïti-A derlandse vertegenwoordigers in (AA VN is afgelegd, afv parlement. De Amerikaanse VN-ambassadeur John Scali, die namens de VS te gen de resolutie stemde, zei daarna dat hij zo had gehandeld omdat de VS bezorgd waren dat de resolutie door sommigen uitgelegd zou kun nen worden als een bevooroorde ling van het onderhandelingspro ces. Daardoor zou een duurzame vredesregeling moeilijker bereikbaar zijn. 'Zo gezien zou de resolutie uiteindelijk tegen de belangen van een Palestijnse regering kunnen werken', aldus Scali. Engeland dat blanco stemde stelde zich evenals Nederland op het standpunt dat het de gewoonte van de VN was geweest vertegenwoordi gers van organisaties, die geen re geringen zijn, uitsluitend In com missies aan te horen en nooit in de plenaire vergadering. 3 NL aende debat in de VN zal bijwo- rji, i. In Beiroet zei een PLO-woord- [jg rder dat de Palestijnen bij zon- veel belang hechten aan de enhjfdlng van Frankrijk en Italië. Het c. en twee Westeuropese landen roen toonden dat de VS geen mees- zijn in West-Europa, aldus de laad aél heeft verklaard dat de VN- L., olutie onwettig is en ertoe bij- tirt agt dat de staPPen om tot vrede het Midden-Oosten te komen s rden verstoord. Het besluit zal lël niet binden, aldus een verkla- van het ministerie van buiten- Se zaken van Israël. Het rechtse va aedblok, dat in de oppositie is. It onmiddellijk een spoedbijeen- it gevraagd van het Israëlische 'ON (Reuter) De gouverneur o de staat Massachusetts, Francis en fsent. heeft om federale troepen iwe: taagd om de rassenoniusten te de hpen. Twee bataljons van de na- ver lale garde zijn in staat van pa rein 'held gebracht, lei burgemeester van Boston zou te- V! 1 federale militairen in zijn stad P: omdat zij onvoldoende zijn ral kbereid. 3e gouverneur kwam tot zijn be- scl 'hig nadat zeven blanke studen- hi 1 waren gewond bij rellen op de v de Park High School. De moeilijk- «en gisteren begonnen toen leer let gen op de school met messen gin- ar< 1 steken. Een groot aantal blanke m 'deren vluchtte daarop naar bui- G. Het Is de vijfde week van de est: "sten die zijn veroorzaakt door Dori e tegenstellingen over 'bussing', oot 1 Per bus brengen van kinderen en ar scholen in andere wijken om rassen beter over de scholen te Welen. Denis Healy crisisbegroting vakcentrale TUC en zou daarna praten met vertegenwoordigers van de Britse industriefederatie. Eurofa De Britse minister van buitenland se zaken James Callaghan heeft gisteren verklaard dat hij hoopt dat nog voor het einde van dit jaar de onderhandelingen kunnen worden afgesloten over nieuwe voorwaar den voor het Engelse lidmaatschap van de Europese Gemeenschap. Volgend jaar zullen de Britse kie zers hun oordeel moeten uitspreken over de EG, naar alle waarschijn lijkheid via een referendum. ANTWERPEN (AP, UPI) Een ge wapende man is gisteren het huis binnengedrongen van een rijke Ant werpse diamanthandelaar. Hij heeft zich op de bovenverdieping ver schanst en houdt het zesjarige doch tertje in gijzeling van de diamant handelaar Frederik Furstenberg. Het echtpaar Furstenberg bevond zich op de begane grond. De man dreigde het meisje te doden als het echtpaar zou proberen te ontvluchten. nen schuiven. Partijleider Breznjew heeft eerder deze week in een rede in zijn land de rechten van de Palestijnen sterk benadrukt. Sayyed Jamal Badawi, de hoofdre dacteur van het dagblad Alittihad dat in Abie Dhabi verschijnt heeft voorgesteld een Arabisch fonds te stichten voor financiële steun aan joden die Israël willen verlaten om terug te keren naar hun oorspron kelijke vaderland. 'Als deze cam pagne slaagt zal het tot een ernsti ge binnenlandse crisis in Israël lei den', aldus Badawi. STOCKHOLM (Reuter, UPI) De Nobelprijs voor scheikunde is toegekend aan de Amerikaan Paul J. Flory, die veertig jaar lang de leidende onderzoeker is geweest op het gebied van zeer grote mo leculen. Hij schreef standaardwer ken over eigenschappen en vor ming van de lange ketenvormige moleculen van kunststoffen. De laatste tijd concentreert hij zich meer en meer op stoffen van bio logische oorsprong, zoals eiwitten. Prof. Flory is sinds 1961 verbon den aan de Stanford universiteit in Californië. De Nobelprijs voor natuurkunde wordt gedeeld door de Britse ster- rekundigen Martin Ryle (56) en Anthony Hewish (50) voor hun pioniersonderzoek naar de radio straling van sterren. Sir Martin Ryle, hoogleraar aan de universiteit van Cambridge. werkte het principe van de synthese-telescoop uit. Door de radiostraling uit het heelal op te vangen met een rij van schotel antennes, en de signalen onder ling te vergelijken, wordt een nauwkeurigheid bereikt die gelijk is aan die van één (theoretische) reuzenschotel waarvan die rij de middellijn is. De Nederlandse ra diotelescoop in Westerbork werkt volgens dit principe. Prof. Hewish, ook uit Cambridge, begon In 1967 een serie waarne mingen die leidde tot de onver wachte ontdekking van 'pulsars', die met constante tussenpozen van ongeveer een seconde stoots gewijs radiostraling uitzenden. Het zijn de tot een onvoorstelbaar dichte massa 'ingestorte' resten van sterren. Het bestaan van zul ke 'neutronensterren' was sinds de jaren dertig op theoretische gronden vermoed. Paul Flory Moord in Ulster BELFAST (UPI) De Britse vei ligheidstroepen hebben extra mili taire politiemensen ingeschakeld in de buitenwijken van Belfast. Dit is gebeurd wegens het groeiende aan tal sectarische moorden, dat in de afgelopen maand is gepleegd en dat in die periode een totaal van 15 heeft bereikt. Dit heeft een Britse legerwoordvoerder meegedeeld. WASHINGTON (AP, Reuter, UPI) De Amerikaanse hulp aan Turkije zal niet worden stopgezet. Het Huis van Afgevaardigden heeft zich gisteren neergelegd bij het veto, dat president Ford heeft uitgesproken over de beslissingen van het congres de hulp te beëindigen. Een resolutie om het veto van de president ongedaan te maken werd (ADVERTENTIE) Henry Kissinger, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren zijn zevendaagse reis door het Midden-Oosten en Noord- Afrika beëindigd en is naar Was hington teruggekeerd. Kissinger is vijf uur in Marokko geweest om er met koning Hassan te praten. Daarvoor bezocht hij president Boumedlenne van Algerije. Een Amerikaanse functionaris heeft verklaard dat de VS en Algerije nu bereid zijn weer wederzijdse diplo matieke betrekkingen aan te gaan. Deze werden door de junloorlog van 1967 verbroken. Kissinger herhaalde gisteren dat hij in het Midden-Oosten 'een positie ve ontwikkeling' heeft geconsta teerd die tot een vrede in dat gebied kan leiden. Een niet aan zienlijk deel van Kissingers missie is echter ook een poging geweest de Arabieren te bewegen tot het verla gen van hun olieprijzen. Volgens waarnemers is Kissinger erin geslaagd te voorkomen dat al op korte termijn de Geneefse con ferentie over het Midden-Oosten wordt hervat, waar de Sowjet-Unie in een zeer vroeg stadium de Pales tijnse kwestie naar voren had kun- erd bo j -a d^PNDEN (Reuter, UPI) De Britse premier Harold Wilson heeft id-Afft zijn kabinet een economisch program opgesteld dat de basis vormen van een reeks maatregelen ter bestrijding van de in- ie en ter stimulering van het bedrijfsleven. iter van financiën Denis Hea- ian,£ komt op 12 november met een lad tciale, tussentijdse crisisbegro- le 1 ig. In Engeland worden inmid- "V s de eerste duidelijke tekenen Zui htbaar van de economische re- iode sle, waarvoor al was gewaar- an iuwd. Pilkingstons, één van de ni( wtste Britse glasproducenten, die ;en 000 werknemers in dienst heeft, e c ndigde deze week aan dat een ur j breidingsprogram ten bedrage nJc 1 900 miljoen gulden wordt afge- t. Reden, aldus de directie, was 'beperkende overheidsbeleid' op gebied van prijzen en belastin- i. Jessel Securities, een financie- gsmaatschappij, heeft verzocht handel in haar aandelen op de dense effectenbeurs op te «ten. Het bedrijf zegt direct 36 loen gulden kasgelden nodig te ben om op de been te kunnen |ven. iffende de inflatie heeft de ïpidscommissie voor de prijzen ild dat 60 produkten, die varlë- van naaigerei tot kaas en auto- lerdelen, verder in prijs zijn ge ien. Sommige artikelen gingen 34 pet omhoog. rede, die Wilson maandagavond de economische situatie heeft •uden en waarin hij de vakbon- tot matiging opriep, is op de lense effectenbeurs gunstig 'angen. De koersen van de aan- i gingen vrijwel over de gehele omhoog. Premier Wilson heeft iren de leiders ontmoet van de Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet te gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krjjgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.) Dat levert 2% extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of -rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt u met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2% extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. (en niet alléén voor spaarders) met 223 tegen 135 stemmen aange nomen, maar bleef zeventien stem men onder de vereiste twee-derde meerderheid. Het congres besloot tot opschorting van de hulp aan Turkije omdat Amerikaanse wapens zouden zijn gebruikt in de strijd om Cyprus. Nu het congres niet in staat is gebleken het veto van Ford onge daan te maken is een einde geko men aan de dreiging van Turkije de Amerikaanse bases te ontmante len. Als Turkije deze beslissing, waarvan gisteren werd melding ge maakt, had doorgezet, zouden de Verenigde Staten zonder bases zijn komen te zitten in het strategische oostelijke deel van de Mlddelandse Zee. In het harnas Met zijn veto de vijfde tijdens zijn ambtstermijn maar het eerste werkelijk omstreden heeft Ford het congres tegen zich in het har nas gejaagd. Daarnaast kreeg hij gisteren moeilijkheden met de drie grote televisiestations in de Vere nigde Staten die weigerden een re de van de president in Kansas City (Missouri) uit te zenden omdat de ze 'geen nieuwswaarde' had. Daarna deed het Witte Huis, voor het eerst tijdens de ambtsperiode van Ford. een officieel verzoek tot uitzending. Vanochtend vroeg was niet bekend of de grote zenders hieraan gehoor zouden geven. National Broadcas ting Company (NBC) zou er de uitzending van een belangrijke honkbalwedstrijd (in de voorronde van het wereldkampioenschap tus sen Oakland en Los Angeles) voor moeten laten vallen en voelde daar weinig voor. MOSKOU (AP, Reuter, UPI) De Egyptische president Sadat en de Russische partijleider Breznjew houden in januari in Cairo een topconferentie. De top zal gaan over het ontwikkelen van de be trekkingen tussen de twee landen. Dit is gisteren in Moskou bekendge maakt, waar de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Fachmy op bezoek is. Fachmy leidt een uitge breide Egyptische delegatie, waar van ook de opperbevelhebber van de Egyptische strijdkrachten Mo hammed Gamassy deel uitmaakt. De Russlsch-Egyptlsche betrekkin gen zijn sinds 1972 gespannen. Toen zette Sadat 15.000 Russische militaire adviseurs zijn land uit. Het moet met de voorlichting over geneesmiddelen aan de gebruiker in dit land wel droef gesteld zijn. Dat is geen nieuw geluid, organisaties van apothekers, fabrikanten en artsen zijn het daar over eens. (Zij zijn het er niet over eens wat daar dan aan gebeuren moet, vandaar dat er de laatste jaren bijna niets gebeurde)Maar dat de toestand droef moet zijn, wordt scherp aangetoond door de ver schijning van Elseviers Geneesmiddelengids (Amsterdam/Brussel, 22.50) Die gids is namelijk een herdruk •wegens de zeer gunstige ontvangst van deze gegevens' van een lijst met 'uitvoerige beschrijvingen van ca. 1500 geneesmiddelen* uit deel 2 van de Winkler Prins Medische encyclopedie. Dat dit zonder veel systeem bij elkaar geharkte materi aal 'gunstig' ontvangen werd, spreekt boekdelen over het gebrek aan voorlichting. Deze geneesmid delengids is namelijk gewoon slecht. Een voorbeeld. 'DEXEDRINE (dex- tro-amphetamlni sulfas). 'Voornaamste eigenschappen: Ta blet. Stimuleert de gedachtengang en het geheugen. Vermoeidheid en de behoefte aan slaap nemen af. De eetlust wordt geremd. 'Toepassingsgebied: Ziekelijke on verschilligheid (apathie). Vetzucht. Dit preparaat wordt gecombineerd met een calorie-arm dieet: door zijn werking op het centraal ze nuwstelsel wordt het gevoel van honger minder. De stimulerende werking helpt de patiënt een eenzij dig dieet te verdragen. Bij kinderen is dit preparaat soms aangewezen bij behandeling van sommige ge dragsafwijkingen'. Einde citaat. We laten de apathie en de kinderen even voor wat ze zijn. (Wat betekent overigens 'soms' bij sommige gedragsafwij kingen?') Maar die 'vetzucht', daar mankeert iets. Ieder boek dat de indruk wekt, de leek voor te lichten over geneesmiddelen, zou hier toch Iets in de geest van de volgende tekst moeten bevatten. 'Als uw arts dit middel heeft voor geschreven, vraag hem dan waarom hij het advies van het ministerie van volksgezondheid aan zijn laars lapt. géén amfetaminen te laten gebruiken voor vermageringskuren (Geneesmiddelenbulletin. januari 1973). Dit advies berust op a) het bewezen gevaar voor verslaving aan deze pepmiddelen, en b) gerede twijfel aan de werkzaamheid voor het beoogde doel. Als u een eenzij dig dieet hebt, probeer u dan te laten verwijzen naar een diëtiste, die samen met u een minder een zijdig dieet zal bedenken'. Kortom, hier ontbreekt veel. Een onschuldiger voorbeeld. De lezer wil iets weten over vitamine A. Hij vindt: 'VITAMINE A Organon (Vitamine A). Voornaamste eigenschappen: Injec tievloeistof, capsules (parels). Vita mine A kan ook de weerstand te gen infecties verhogen. Toepassingsgebied: Vitamine A-ge brek. Voorzorg: Geen hoge dosis vitamine A tijdens de zwangerschap. Ge bruikswijze: Om de andere dag een injectie of 1-2 capsules per dag'. Einde citaat. Sobere, zo niet karige informatie. (Welke dosis is overi gens 'hoog?') Maar wie iets over vitamine A wil weten, kan dan ook veel beter kijken onder 'AROVIT (Vitamine A)'. Daar staat een vrij uitgebreid verhaal over de functie ervan. Merkwaardig genoeg is ook het toepassingsgebied ineens rui mer: 'Ter verhoging van de weer stand tegen infecties, nierstenen, vltamine-A-tekort. oorsuizingen, acne vulgaris'. (Dat laatste is pot jeslatijn voor 'jeugdpuistjes', maar dat mag de getergde gebruiker dan weer in de Medische WP opzoeken, waarschijnlijk). Wie het nu op prijs stelt, een derde mening te lezen, kan nog aardig terecht onder de D van 'DAVITA- MON A-D (Vitamine A, vitamine D2)', dat alleen wordt toegepast Ter aanvulling van de voeding voor kinderen en volwassenen'. (En bij Engelse ziekte, staat erbij, maar dat heeft alleen met de D2 te maken). Genoeg van deze wat onzinnige toestanden. Voorlichting over ge neesmiddelen is een voortreffelijke en nodige zaak. Maar dat zou dan bijvoorbeeld moeten gebeuren door een wijze en ervaren hulsarts met uitgesproken belangstelling voor het onderwerp. En niet door een anonieme figuur die klakkeloos een bloemlezing uit bijsluiters samen stelt en zelfs niet de moeite neemt om zijn materiaal anders te rang schikken dan alfabetisch volgens merknaam. Laat staan om een een duidige opvatting te bereiken over zijn onderwerp. Want als het inderdaad 'verstandig (Is), toediening van alle niet strikt voor het leven noodzakelijk geachte geneesmiddelen gedurende de eer ste drie maanden van de zwan gerschap te vermijden', dan moet dat niet toevallig vermeld worden bij één nogal potig slaapmid del, maar overal. En zeker, met .grote letters, in de inleiding. Geen van beide is het geval. En als die formulering van een overigens nuttige waarschuwing over geneesmiddelen en zwanger schap in zijn algemeenheid te scherp ls. dan moet bij dat éne slaapmiddel staan dat het tijdens de eerste drie maanden van de zwangerschap niet gebruikt moet worden. Maar Ja. zo stond het ken nelijk niet in de bijsluiter, en de samensteller van de geneesmidde lengids heeft ook niet de moeite genomen daarover na te denken. De meest komische demonstratie van niet nadenken vormt intussen de dubbele vermelding van het narcosemlddel CF3. CHBrCl, een maal als Halothan en eenmaal als Halothane. Netjes alfabetisch onder elkaar. Met licht verschillende be schrijvingen. Er staat geen woord in dat niet waar ls, dat niet. Eigenlijk is al deze aandacht voor dit domme maakwerk natuurlijk gewoon misplaatst. Maar voorlich ting over gezondheidszorg ls onder andere belangrijk omdat slechte voorlichting over gezondheidszorg ongezond is. Daarom moest het toch maar. En we zijn van Elsevier beter gewend. NAIROBI (Reuter. UPI) Bij de algemene verkiezingen die maan dag in Kenia voor de nationale vergadering zijn gehouden zijn vier leden van het kabinet onder wie minister van buitenlandse zaken. Njoroge Mungal, verslagen. Meer dan de helft van de 158 parle mentsleden werd bij de verkiezing door hun tegenstanders verslagen, waaruit volgens waarnemers blijkt dat grote delen van het Kenlase volk geen vertrouwen hebben ln de huidige regering. Men verwacht dat president Jomo Kenyatta in de komende weken zijn kabinet zal wijzigen. Diploma tieke waarnemers menen dat er geen veranderingen zullen komen in de traditionele buitenlandse po litiek van Kenia. Joods activist MOSKOU (Reuter) Politieman nen hebben gisteren getracht de bekende Joodse activist Wladimir Slepak in zijn woning in Moskou te arresteren, zo heeft zijn zoon Alexander tegen journalisten ge zegd. Hij zei dat zijn vader aan arrestatie is ontkomen door zich in zijn kamer op te sluiten. Toen de politie probeerde de deur te force ren wilde mevrouw Masja Slepak hen tegenhouden. Zij werd bewus teloos geslagen. Slepak heeft al vijf jaar geleden een uitreisvisum voor Israël aangevraagd, maar tot nu toe mag hij niet emigreren. Het is niet duidelijk waarom de autoriteiten hem wilden laten arresteren. Winne Mandela JOHANNESBURG (Reuter) Me vrouw Winnie Mandela, echtgenote van de gevangen zittende Afrikaan se leider Nelson Mandela, heeft zich gemeld bij de politie van Jo hannesburg om de zes maanden gevangenisstraf uit te zitten die zij kreeg omdat ze de beperkingen die haar binnen Johannesburg waren opgelegd, overtreden heeft. Mevrouw Mandela was schuldig be vonden aan het ontvangen van een eveneens in zijn bewegingen be perkte Zuidafrikaan, fotograaf Pe ter Magubane. Nelson Mandela, ex-leider van het verboden Afrikaanse nationale con gres, zit op het Robbeneiland voor de kust ter hoogte van Kaapstad levenslange gevangenisstraf uit we gens sabotage en het beramen van een gewelddadige omverwerping van de bestaande orde. Moetsoe weer thuis TOKIO (AFP) Het eerste Japan se door kernenergie aangedreven vrachtschip, de Moetsoe, is gisteren na sinds 26 augustus op zee te zijn geweest ln zijn thuishaven ln de baai van Moetsoe teruggekeerd. De Moetsoe, waarvan de kernreactor vlak na het vertrek lekken vertoon de, mocht zoals gemeld te rugkeren nadat aan een aantal voorwaarden van de vissers van Moetsoe was voldaan, namelijk dat binnen anderhalf jaar een nieuwe thuishaven voor het schip wordt gevonden en dat de regering steun geeft voor de bevordering van de visvangst in het gebied van Aoraori. Zuid-Afrika streng-er KAAPSTAD (Reuter, AP) De Zuidafrikaanse regering heeft giste ren in het parlement een wetsvoor stel ingediend, dat drastische straf fen stelt op activiteiten die de 'vij andigheid tussen bevolkingsgroepen in Zuid-Afrika kunnen aanmoedi gen'. De wet verbiedt het geven van inlichtingen zonder vooraf gaande toestemming der autoritei ten over 'zakelijke transacties bin nen of buiten de republiek ge voerd'. De wet lijkt in de eerste plaats bedoeld tegen de Zuidafrikaanse anti-regeringsgezinde bladen die herhaaldelijk de apartheidspolitiek hebben bekritiseerd en ook kritiek hebben geleverd op gevoelige zake lijke transacties. De bepalingen inzake apartheid op sportgebied in Zuid-Afrika zullen worden verzacht, zo heeft de minis ter van sportzaken, Piet Koornhof. aan het Zuidafrikaanse parlement meegedeeld. De verzachting betreft de voetbalsport. Over gemengde wedstrijden bij de twee voornaam ste takken van sport in Zuid-Afri ka, cricket en rugby, heeft de mi nister echter niets gezegd. India gaat door NEW DELHI (AFP) India zal voortgaan met het nemen van kernproeven met het doel zijn technische kennis ten behoeve van vreedzame doeleinden te vergroten De regering zal zich niets aantrek ken van de recente verklaring van de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Henry Kissinger, die daarin kritiek oefende op lan den die kernproeven doen terwijl zij niet over Kernwapens beschik ken, zo heeft een officiële woord voerder gisteren in New Delhi ge zegd. Verzet tegen Thieu SAIGON (Reuter) —In Zuid-Viet- nam groeit het verzet tegen presi dent Ngoejen Van Thieu. Nadat ka tholieken Thieu van corruptie had den beschuldigd, hebben nu mili tante boeddhisten de president achterbaks gedrag verweten. De boeddhistische An Kwang-frac- tle heeft in een open brief geklaagd dat vorige week donderdag een be toging tegen de perscensuur niet alleen uiteengejaagd is maar dat de geheime politie en imitatie-oor logsveteranen zijn ingeschakeld om chaos te scheppen en zo de autori teiten aanleiding te geven om in te grijpen. Bij de daarop volgende on geregeldheden werden tal van men sen gewond. Studenten, verslagge vers en boeddhistische nonnen lie gen nog ste»*rh in het ziekenhuis, aldus de An .-actie. De re- n" hard dat de b kt zou wor- d' .^ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9