Publiek waait aan bij Literama-Live blij met blik Tien vingers Radio- en televisieprogramma s J Goede sfeer in Delfts Waag-theater Miljoen garantie voor strijd tegen jeugdkanker L' Man beschoot twee ambtenaren en zichzelf aan M" Nederlander voor hasj 3''2 jaar in Griekse cel Paul Brand Chirurg in India Even puzzelen Jan Everse sr. overleden Twee mannen gewond bij draadhreuk NS TROUW/KWARTET WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 DELFT In het intieme en pas gerestaureerde Waag-theater op de Delftse markt waren maan dagavond tegen de zeventig mensen komen aanwaaien, zoals initiatiefnemer Wim Ramaker het noemde, om de eerste live-uitzending letterlijk enfiguurlijk mee te maken van NCRV's radiorubriek Literama. door Riet Diemer De opzet van Literama-LIve, radio maken over literatuur tussen en met het publiek op een bepaalde plaats eens in de maand, is de mensen spelenderwijs bezig te hou den met letterkunde. Wim Rama ker: "De mensen te laten ontdek ken dat literatuur niet moeilijk is of slaapverwekkend'. De dichters en een schrijver die achter de tafel geschaard waren hadden op de een of andere manier binding met Delft. Ze waren er geboren, woonden er of hadden er lange tijd hun domicilie gehad. Het waren dichter Berend Wineke, Journalist en dichter Jan Zitman, dichter Frans Punt en journalist en schrijver Jan H. Oosterloo. Jules de Corte als oud-Delftenaar vulde de intermezzo's met carillon-achtig pianospel en het lied 'De toren strooit z'n liedjes uit' over Delft en andere lichtvoetige versjes met hun scherpe kantjes. IJet is in de literatuur een bekende gewoonte schrijvers en dichters nauw te binden aan hun woon- of geboorteplaats, die dan ook vaak een belangrijke inbreng in hun werk heeft. Dat deed Wim Ramaker ook, maar bij Jules de Corte alleen ving hij bot. Hij woonde tweemaal in Delft. De eerste keer tien en de tweede keer negen jaar. Wim: 'Stel dat u het over had kunnen doen, zou u dan hier gebo ren willen zijn?' De Corte: 'Ik vind de plaats waar ik geboren ben erg goed. Dat was Deurne. Ik vind Delft niet onaangenaan, maar ik houd niet van absoluteren van een plaats. Ik ben niet zo'n stadsman. Geen enkele stad is ideaal.' Daarna volgde zijn pleidooi voor het beiaardspel ook in de nachtelij ke uren. 'Als ik ooit iets in te brengen had. dan werd het zoals vroeger. Wel gaat de televisie om acht uur aan. De Britse verkiezingen gaan tot diep in de nacht voor radio door, maar de beiaard moet uit.' Speciaal voor het programma had den de drie dichters een gedicht over Delft geschreven. Een jury uit 't publiek verkoos de gedichten van Berend Wineke als nummer een. Hij maakte het boven de platte grond van Delft en de titel was: 'Delft overwegend.' Doordenkend vanuit Vrijenban ben ik vandaag in staat je ook ontvankelijk te doen zijn op mijn stadsplattegrond. Kijk. je gaat Anna Boogerd zoekende door volgens plan dat gemaakt werd in goede trouw aan hoger gezag, want het Ko ningsplein is dicht bij de kern. Ik ontvouw op de markt alvast wat in sa menhang met Begijnhof en Cellebroer- straat aan geest in kaart is gébracht, hoe klein mijn schaal dan ook is. Vroeg of laat lees je zeker af dat je mij om vat in een oogopslag hier, hemels blauw tussen vrouwenrecht en de om- trekslijn van stadhuis. Dat spreekt voor een vrouw Rijnsdorp over Openbaringen HILVERSUM Dr. C. Rijnsdorp zal met ingang van 10 november een serie lezingen over 'Het laatste bijbelboek: Openbaringen' houden voor de NCRV-radio. Rijnsdorp zal een musische benadering geven van de Openbaringen. De theologische benadering is vaak te eenzijdig en dat doet de schoonheid verloren gaan. Zijn lezingen zullen in boek vorm worden uitgegeven bij Bosch en Keuning te Baarn. Werd maandagavond een half uur rechtstreeks uitgezonden van kwart over tien tot kwart voor elf op Hilversum 2 FM (de vaste tijd voortaan van Literama), een ander deel van een half uur lengte van het programma werd ingeblikt voor een volgende uitzending. Toch is zo'n half uur wel erg kort voor een programma. Als radiomaker kun je maar oppervlakkig op de zaken in gaan. Dat bleek uit de korte vraag gesprekken. terwijl journalist en schrijver Jan H. Oosterloo nauwe lijks aan het woord kwam. Goede sfeer Erg veel gelegenheid voor improvi satie, dat bij een rechtstreeks pro gramma hoort, was er ook niet, al werd het publiek er toch met een paar mlcrofoonvragen bij betrok ken. De sfeer onder 'De Waghe metten Huyse daarse innen hangt' was echter bijzonder plezierig. Literama-live probeert het steeds anders te doen. Op 25 november Oorlogsvlieger zoekt verpleegsters via de KRO-radio HILVERSUM In 'Adres onbe kend', onderdeel van het KRO-ra- dloprogramma 'Interlokaal' zal vrij dagmiddag een poging worden ge daan aan het verzoek van de En gelse oorlogsvlieger Williams tege moet te komen. Williams zoekt de Nederlandse verpleegsters, die hem dertig jaar geleden hebben verzorgd in een ziekenhuis in Apeldoorn bij de slag om Arnhem, waar hij krijgsgevangen werd gemaakt. Een Nederlandse dame in het En gelse Bristol had hem geattendeerd op het KRO-programma 'Adres on bekend', waarin mensen die elkaar uit het oog zijn verloren op verzoek worden opgespoord. komt het 'levend' publiek bijeen in de aula van het Johannes Cal- vijnlyceum in Kampen. Daar wor den geen Kamper dichters ver gaard. maar de leerlingen van de hogere klassen verkiezen twee dich ters. Dat worden waarschijnlijk Ad den Besten en Willem Wilmink, die op school worden besproken en aan wie het publiek vragen kan stellen. Tenslotte wordt het Waag-theater weer gebruikt, wanneer op 23 de cember eveneens met publiek, een hoorspel 'live' wordt uitgezonden. Het is 'Het waagstuk' van Wim Ramaker'onder regie van Ab van Eyk. AMSTERDAM Op een bijeen komst in Amsterdam heeft Jaap van Praag, voorzitter van de Neder landse Vereniging van Grammo foonplatendetailhandelaren gisteren medegedeeld, dat er een garantie is voor het eerste miljoen voor de bestrijding van Jeugdkanker. Hij zei dat er waarschijnlijk vierhonderd duizend exemplaren zullen worden verkocht van een speciale grammo foonplaat, waarvan 3,50 per plaat ten goede komt aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding. Het is de bedoeling, dat Jaap van Praag op 29 november tijdens een marathon-uitzending van de 50-jarige NCRV een cheque voor een bedrag van een miljoen gulden zal overhandigen. Zoals bekend is het doel van de NCRV voor het 25-jarige Koningin Wilhelminafonds een bedrag van 40 miljoen gulden bijeen te brengen ter bestrijding van de jeugdkanker. (ADVERTENTIE) ^Snijbonen op z'n Italiaans Smakelijk Eten uit Blik. Recept no. 3. Bereidingstijd ca. 15 minuten. 1 blik snijbonen, 1 grote ui, 100 gram bacon, 1 blikje tomatenpuree, 1 blikje champignons, (eventueel) oregano. De snijbonen en de champignons laten uitlekken. De bacon uithakken en hierin de klein gesneden ui lichtbruin fruiten. De tomatenpuree plus de oregano erbij doen. Het geheel '5 minuten laten sudderen. De snijbonen en de champignons erbij doen. Alles door elkaar scheppen en het gerecht goed doorwarmen. Op smaak afmaken met peper, menu-tip: De snijbonen serveren met een varkens schnitzel en met (instant) aardappelpuree. Oregano is overal te koop, als gedroogd kruid. Het is afkom stig uit de landen rond de Middellandse Zee. Middeleeuwse schrijvers beschouwden het als een eetlust-opwekkend kruid. Mijn kijk op blik: Thuis een voorraadje groenten in blik: dat is erg gemakkelijk. Sommige groenten zijn n.l. niet het qehele jaar door verkrijg baar. Groenten in blik wèl! En wat de voedingswaarde be treft: groenten in blik bevatten in de regel meer vitamines dan de groenten die thuis worden gekookt. Vragen? Schrijf postbus 103, Deventer. Geen nieuwe aanpak Als de VPRO er op heeft gemikt, met de documentaire over de jaren 1938-'48 de kijkers een avond lang aan het tweede net te binden, dan is dit wat mij betreft, niet gelukt. Maar, gevraagd of het de samen stellers Hofland, Keiler en Verhagen ook is gelukt, mij te doen geloven dat ik naar een geheel nieuwe aanpak heb zitten kijken, dan zeg ik: neen. Wanneer dit programma inderdaad behoort tot het nieuwe denken, zoals Hans Verhagen heeft verklaard, dan denk ik al een hele tijd bepaald niet ouderwets. De documentaire is met tal van theorieën omgeven, maar wat geldt, dat is het effect van de film zelf. Het is beslist niet de eerste pro- duktie. waarin wordt aangetoond dat er bij een bepaalde episode uit de geschiedenis 'mensen waren be trokken met dezelfde emotionele kant als wij.' En dit was juist het boeiendste element van het werk stuk, dat er zoveel in was te her kennen. Veel van wat je al lang wist, van wat jezelf hebt meege maakt als volwassen kerel. Daardoor viel het op dat de historische beelden werden be commentarieerd vanuit een heden daags denken en niet vanuit een bewuste ervaringswereld. En daar door werden ook wel eens al te gemakkelijk conclusies getrokken, zoals de bewering dat Rijnreisjes het uitzicht op wat er werkelijk aan de hand was, ontnamen. Nooit zou ik vergeten, dat we met honderden militairen in de harde winter van '39 op '40 in de Harskamp op oefe ning waren en dat een toen zeer bekende luitenant-kolonel na een dag ploeteren door de sneeuw zei: 'Mannen, de kans is groot dat we het geleerde dit voorjaar in praktijk zullen moeten brengen.' Tot over half elf heb ik de film gevolgd, mar toen was nog altijd niet bewezen, dat de wereldoorlog de sociale structuur van ons land totaal niet heeft veranderd. Er was ook nog met geen woord gerept over het feit, dat na de oorlog wel dege lijk andere figuren het regerlngs- heft in handen hadden dan in de jaren '30. Niets over kabinetten die beheerst werden door socialisten en katholieken. Of moest de veelvuldig in beeld ver schijnende oud-NSB'er model staan voor een niet naar verandering neigend denken? Deze anonieme figuur die zich visueel wel door iedereen liet herkennen, maar wiens stem bij de opname was vervormd, als om herkenning te voorkomen, deed waarheidsgetrouw verslag van de beginperiode van het nationaal socialisme. Maar zijn verhaal werd onwaarschijnlijk, toen hij bij de oorlog was aangekomen. Hij ge loofde op de 10e mei van 1940, dat de overvliegende Duitse toestellen het niet op ons land gemunt had den, maar op weg waren naar Enge land. Zijn er nog meer mensen die dit toen dachten, terwijl honderden parachutisten naar beneden kwa men en er op de vliegvelden hevig werd gevochten? Nogmaals, vele onderdelen van de film waren interessant, maaT de bedoelingen van de samenstellers bleken lang niet altijd doordacht en gefundeerd te zijn. TON HYDRA 12. Nu mocht Willem Halsker ai een zéér gespierd man zijn, toch liet hij de strenge tuchtiging van dikke Toos rustig over zich heen gaan. Dat valt wellicht te verklaren uit het feit, dat hij een nette op voeding had genoten, die hem ver hinderde zich metterdaad tegen het zwakke geslacht te verzetten. Hij trok daarom alleen maar een treu rig gezicht en zei met gesmoorde stem: 'Juffrouw Toos waarom zo dom en wreed? Begrijpt U dan niet hoe gezond body builden is?' 'Ik heb niks met al die gezondheid te maken!' nijdaste Toos. 'Body Buil den gezond! Poe, het mocht wat! Drie dagen body builden betekent drie maanden santorium om weer op te knappen! Nee, mijnheer FERDINAND Halsker, betaal je rekening en ver dwijn!' Toen zat er voor sterke Willem natuurlijk niets anders op dan te voldoen aan de wensen van dikke Toos, en zie enkele minuutjes later liep een diepbeledigde Willem Halsker al op straat. Zorgelijke trekken tekenden zich af op zijn anders zo vriendelijk gelaat en hij voerde zijn halter en zijn basviool met zich mee. Toos keek hem streng na en de baliekluiver, die lekker stond te luieren tegen een muur, dacht bij zichzelf: die gast heeft zeker zijn rekening niet be taald en nou hebben ze hem het logement uigeschopt. En Willem Halsker liep te peinzen over de wreedheid des levens. 'Als de men sen toch eens wisten wat body builden eigenlijk was dan ze me niet als een rat uit hunïace: jagen mompelde, hij. 'Dan u m den ze me als vriend verwelkom; g( Dikke Toos op haar beurt van oordeel, dat er nu wel eens he 1 aandacht besteed mocht word ifte aan smidje Verholen, die vast pijn lag te krimpen in zijn bD Ijverig ging ze een kopje kö me voor haar logeergast zetten q ir; toen ze een kwartiertje later Q5t kamer van de smid binnenliep een kopje koffie en een beschai bemerkte ze, dat de smid heleny*1 niet lag te krimpen van pijn. gendeel. Met een gelukzalige drukking op zijn gelaat lag slapen ion ibei gaf VENRAY Een 44-jarige inwoner van Venray die amok heeft ge maakt en twee ambtenaren van sociale zaken heeft beschoten, heeft zich gistermorgen bij de politie aangegeven. De man verkeerde in geldnood en eiste bij sociale zaken een bedrag van vijfduizend gulden op. Toen niet aan deze financiële wens kon worden voldaan was de man naar huis gegaan, had een pistool gehaald, en was gaan schie ten. Een ambtenaar kreeg een schampschot aan het hoofd, een andere kreeg een kogel in de lies. Deze kogel is inmiddels operatief verwijderd. De schutter heeft zich na zijn op treden in zijn woning verschanst en deelde mee tot iedere daad in staat te zijn. ATHENE De 20-jarige P L. uit Wageningen is gisteren in Grieken land veroordeeld tot' drie en een half jaar gevangenisstraf. P. L. werd in april dit Jaar door de politie in een hotel in Athene aan getroffen met één kilo hasj die hij vanuit Istanooel naar Griekenland had meegenomen. De Nederlander beweerde voor de rechtbank dat hij de hasj voor ei gen gebruik had aangeschaft en naar Nederland mee wilde nemen. 104 Al vanaf 1954. het Jaar dat John Carman directeur van college en ziekenhuis was geworden, had Paul nauw met hem samengewerkt bij de bouwplannen. Beiden hadden zij grote belangstelling voor alles wat met de bouw verband hield en alle bei zaten zij vol sprankelende idee- en. Niet altijd waren ze het eens. maar door eikaars argumenten te commentariëren en aan te vullen kwamen ze gewoonlijk tot een be tere eindconclusie dan zij alleen zouden hebben bereikt. In de herfst van 1954 waren zij samen naar Beirut geweest, in ge zelschap van dokter Jacob Chandy, chef neurochlrurg, en Sir Samuel Ranganathan, voorzitter van de raad van bestuur van Vellore. Bij die gelegenheid bestudeerden zij de bouwplannen van de Amerikaanse Universiteit te Beirut, wat een gro te invloed had op de plannen voor de nieuwe polikliniek van Vellore. Bij de meeste bouwprojecten van de jaren '50 en '60 was Paul evenals John Carman betrok ken: de verpleegstersschool. het in ternaat voor Inwonende artsen en studenten, het plattelandszieken huis en vele andere bouwwerken. Het was eigenlijk verwonderlijk hoe Pauls kennis van het bouwvak door de jaren heen bijdroeg tot zijn lepra-werk. Zo bijvoorbeeld bij het Cheshire-huls in Katpadi. Cheshi re was een luchtheld uit de tweede wereldoorlog, de enige Engelsman die meevloog met het team dat de Dorothy Clarke W il s on Uilgave: Boekenccnlrum BV atoombom op Hiroshima wierp. Dit had zijn hele leven gewijzigd. De rest van zijn leven wilde hij geven om mensen te heipen redden, in plaats van hen te vernietigen. Hij besloot tehuizen in te richten voor invaliden en ongeneeslijk zieken. Tien waren er reeds gesticht in Engeland. Daarna had hij zijn werkterrein verlegd naar India en soortgelijke tehuizen gesticht in Bombay. Calcutta en Kodaikanal. Daar had dokter Ida hem ontmoet. Dat was iets voor Pauls lepra-pa tiënten in Vellore! En zoals steeds kreeg zij ook ditmaal haar zin. In Katpadi werd een Cheshire-huis ge sticht voor lepra-patiënten, groten deels mensen die door het hospitaal waren aanbevolen. Aan Paul werd gevraagd het te helpen ontwerpen en het te openen als het gereed was. Wat waren de aanwezigen ver baasd toen bij de aanbesteding de grote dokter verheugd als een kind op handen en voeten op de grond over de blauwdrukken kroop! Pauls interesse voor nieuwbouw strekte zich ook uit tot andere pro jecten. Zo kwam er op zijn agenda de aantekening voor: 'Bouwcom missie, 6.30 n.m.. thuis'. Vanzelf sprekend nam zijn secretaresse aan dat allerlei officiële paperassen voor de vergadering in gereedheid moes ten worden gebacht. Zij had de 'commissie' eens bezig moeten zien! Haar chef liep in de oudste broek rond die hij bezat en was in zijn tuin met verscheidene uitgelaten kinderen aan het rondknoeien. Zij waren bezig bakstenen op te stape len voor een speelgebouwtje dat in aanbouw was. De kinderen hadden op een gege ven ogenblik genoeg gekregen van hun gewone bouwmethoden. Toen had Paul het plan opgevat hun te leren hoe zij een muurtje moesten metselen en hij had een paar wa genladingen stenen laten komen. Alle kinderen op het college-terrein kwamen dan bijeen en kregen ver schillende taken toebedeeld. Het liefst mengden zij uiteraard de spe cie. Pauls doel was niet alleen hen plezierig bezig te houden, maar was eveneens educatief: de kinderen kregen een grondige training in het leggen van stenen en het maken van hoekverbindingen. Op een van die namiddagen kwam een hooggeplaatst persoon Paul het verzoek overbrengen een gastcolle ge te komen geven op de Dag van de Republiek. Het was een officieel bezoek, maar onaangekondigd. Bij het huis van de familie Brand aan gekomen zag hij daar een of andere koeli in een vieze flodderige broek in de modder rondstappen, omringd door een schare luidruchtige, vrolij ke kinderen. 'Goedenmiddag', groette Paul hem, 'Kan ik iets voor u doen?' De bezoeker aarzelde. 'Ik stond me juist af te vragen of dr. Brand hier soms woont'. 'Ja, dat is het geval'. 'Is hij bij uw weten vanmiddag thuis?' 'Hij is thuis', antwoordde Paul. En toen hij de verschrikte blik van de ander bespeurde, voegde hij er gauw aan toe: 'Ik ben dokter Brand. Kan ik u ergens mee van dienst zijn?' (Wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. (7.30 Nws. 7.41 Aktua. 8 30 Nws. 8.36-8.45 Gymn. v.d. huisvr.) 9.00 (S) Wegwezen. 930 Van heinde en verre. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 11.45 (S) Cafe-chantant. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13 15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Radi okoor: mod. koormuz. 14.15 (S) Route-A 15 30 Nws. 15.33 (S) After Sesjun. NCRV: 16.00 Herv. mtddagdst 16 20 (S) Klanks- noer. 17.00 Joost (3). Overheldsvoorl.: 17.20 Mens en samenlev. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Marlnlerskapel der Kon. Marine. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum. 18.46 (S) Met uw instemm. 19 00 (S) Popul. klass. 19.30 Theolog. Etherleer gang. TROS: 20.00 (S) Close up. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua III. 22.47 Liefde ln zaken. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8.00 Nws.) 9.00 (S) Licht ork. met zangsollsten. 0.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radi oweekblad. 11.00 Nws. NOS: 11.03 Jazz uit het Hlst. Archief. 11.30 Spiegel van Duitsl. VARA: 12 00 St. Anna Parochie. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (Si Middagje Stoomradio. 1600 Nws. 16.03 Samen of gescheiden? 16.30 (S) Tea for two. 17.00 (S) Metrop. Ork. RVU: 17.35 Met het oog op Nederl. VARA: 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 1811 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Ultz. P.P.R. VARA: 18.30 (S) Tekst en muz 18.55 Scala 1925-1950. NOS: 19.40 Openb. Kunstbezit. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20 05 (S) Woensdagavond Muz.magazlne. 22.10 En toch (2). EO: 22 40 Woord der waarh. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludlum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met 13.03 Raden maar. 14.03 Pop-Kon- takt: Theo Stokkink-Show. 16.03 Hit- meesters: Vincent van Engelen Show. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 Woensdag III. 0.02 (S) Metro's Midnight Music. 1 02 Take It easy. 2 02 Meurders Methode. TROS: 6.02-7 00 Drie op Je boterham. ANP.619.10.10) Speciaal roe iooi In het tv-spel De Achilleshiel speelt de kundige acteur Martin Shaw de rol van een in de versuk keling rakende prof-voetballer. Ned. 1/20.35 0 Het IKOR maakte een film van Youth for Christ iu Nederland. Daarna volgt Kenmerk waarin aan dacht voor de brief van de bis schoppen over abortus (onder meer gesprekken met bisschop Zwart kruis uit Haarlem en dr. A. Dekker uit Dordrecht). Ned. 2/19.05 0 Een NOS-team filmde in een Loudens instituut, waar gehandi capte of in hun ontwikkeling ge remde kinderen door specialisten worden begeleid. Ned 1/21.30 0 Na een optieden van de Indo nesische muziek- en dansgroep Na- firi Tuhan, vertoont de EO de zen dingsreportage Tien jaar zaaien, maar geen oogst. Ned. 2/21.40 0 SFB brengt een show met de Britse komiek Les Dawson. Duitsl. 1/21.55 0 De Marinierskapel speelt o.a. Henk Badings' Transitions. Hilv 1/18.00 0 Voor de NCRV spreekt prof. dr. J. N. Sevenster over het antisemi tisme in Alexandrië in de eerste eeuw na Christus. Ililv 1/19.30 0 In de NOS-rubriek En Toch gaat het over nieuwe opleidingen voor verpleegkundigen. Hilv 2/22.10 TV vandaag NEDERLAND I 9.15-11.10 Schooltelevisie 16.30 Voorlichtihgsprogr. schooltelevisie KRO 17.00 Rode autobus NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.50 Socutera: Zwakzinnigenzorg NOS 20.00 Journaal PP 20.20 CP.N. 20.30 Trekking Staatsloterij 20.35 Achilleshiel 21.30 Kijken naar kinderen 21.55 Panoramiek 22.10 Studio Sport 22.35 Den Haag vandaag 22.50 Journaal üli! S: sloo: inde aten iistee: NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding-herh.les2 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Youth for Christ Nederland IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal EO 20.21 Dirkie, alleen in de woestijn 21.40 NaUri Tuhan 22.10 Tien jaar zaaien maar geen oogst 22.35 Ars Musica NOS 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Computerkunde - les 28 Islag öerle adel b deel rove ■gem b k; Horizontaal: 1. karig, 5. koningsti tel in Peru, 7. zelfzuchtig mens, 9. leefregel, 10. lidwoord (fr.), 12. zwakke, 13. dierentuin, 14. reeks, 15. leeftijd (fr.), 16. mount (afk.), 17. in orde, 18. gelijk, 19. meisjesnaam, 20. gemeenteweide, 21. schuintoelo- pende strook, 22. prochain (afk.), 23. bestuurder, 25. zeemeermin, 27. zoutzierderlj, 28. lengtemaat. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. plaats in N.Br. 3. landbouwwerktuig, 4. koning (fr.), 5. zijrivier van de Rhone, 6.'deel van de bijbel. 8. volkomen ontwikkeld insekt, 9. toe reiken, 10. uiterste grens, 11. orga nische verbinding, 12. slurf, 15. bloem, 18. inrij, 19. soort appel, 21. gindse, 24. gesneden steen, 25. scheik. element, 26. voertuig. OPLOSSING VAN GISTEREN: Horizontaal: 1. reportage; 2. egel order; 3. nol-meer-mi; 4. tas-ets- eik; 5. elan-les-da; 6. nel-ton-oom; 7. Ira-arme-ai; 8. Ee-Ede-alge; 9. regel-peer. Verticaal: 1. rentenier; 2. ego-ale- ree; 3. pels-ala;eg; 4. olm-ent-adé; 5. roet-lor-el; 6. tres-en-map: 7. adres-oele: 8. gem-ldo-age: 9. eri- ka-mier. ROTTERDAM In de nacht van maandag op dinsdag is in Rotter dam op 51-jarige leeftijd de oud voetbal-international Jan Everse overleden. Jan Everse, vader van de eerste elftal speler Jan Everse bij Feyenoord, voetbalde bij Hion, Neptunus, Xerxes en Sportclub Rotterdam. In 1949 speelde hij drie maal in het Nederlands elftal. AMSTERDAM Het treinver» tussen Haarlem en Den Haag gisteren gestoord geweest door#||0] breuk in een draagkabel. Daara ontstond een steekvlam, waara twee mensen werden gewond» DIJ van hen is de 27-jarige P. Vos M Veen (N.B.) die kleine brandwond JTRE jes in het gezicht kreeg. Hij konnjoppe behandeling in het ziekenhuisT huis gaan. Een collega van hem, de 26-j« G. M. J. Kwetters, eveneens Veen. schrok zo erg dat hij van a 3d ladder viel. Hij moest gewond Deie een ziekenhuis worden opgenomr n maar het ziet er naar uit dat aJ ia kwetsuren niet van ernstige *n d zlJn. r.nri Om kwart voor één gistermion' kon het treinverkeer weer worce r. hervat. Ook het treinverkeer w® Amsterdam en Utrecht is gfcw'' morgen in de war geweest door ee» n defect aan de rails tussen AbcoMj^0 Nleuwersluis. Deze strei was om twaalf uur opgeheven. de reizigers hebben de beide lijkheden tot aanzienlijk onffij ga, geleid. Sanl feeti op Suigt sitie «nnei Wen -in

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6