EINZ STUY WIL WEG Jan Notermans: 'Twijfel bij spelers verdwenen' Amro Spaarbiljet (gj amro bank Volley ballers halen finale Atje Keulen-Deelstra: 'Hier en daar rijden' Antwerp Go Ahead ook organisatorisch in rustiger vaarwater op ;dag Aiii Ajax Kessler: nteresse Vran Marwijk Eerste interland voor Joop Vervoort Feyenoorders zetten KNVB en Graafschap onder druk Sponsoring in gevaar Opnieuw remise -fc WARTET DINSDAG 15 OKTOBER 1974 SPORT T11/K13 M toekomst meer bij Ajax voor gepasseerde doelman [ze speciale verslaggever 1RDAM Heinz Stuy Ajax. De door de van oud-Twente doel- >iet Schrijvers naar de bank verbannen Stuy n een 'open gesprek' met er Hans Kraay te horen K, en, dat zijn kansen in ^komst bij de Amsterdam- éniet groot zijn. Stuy: heeft me verteld de ur te geven aan een jon- •eserve-doelman op de Hij heeft me alle mede- toegezegd bij een eventuele overgang naar een andere vereniging'. Heinz Stuy heeft sinds Ajax de afgelopen zomermaanden hard nekkige pogingen in het werk stelde om een nieuwe doelman te contracteren (Jan Ruiter werd af gekeurd. voor Ton Thie liepen de onderhandelingen met FC Den Haag spaak en nadat in eerste instantie FC Twente niet bereid bleek Piet Schrijvers te laten gaan. werd ook nog tevergeefs in het buitenland rondgekeken) geen werkelijk gesprek met de leiding van de .Amsterdamse ploeg gehad. Noch manager Hans Kraay (Stuy: 'Kraay zei mij nauwelijks te ken nen wat voor hem reden was om niet tot een gesprek te komen') noch een van de leden van de bestuursgroep stapte de afgelopen maanden naar Stuy toe. toch nog altijd een full-prof wiens bestaan van het spelen van wedstrijden afhankelijk is. Heinz Stuy nu: "Vorige week heb ik tenslotte maar om dat open gesprek met manager Hans Kraay gevraagd. Ik wilde weten waar ik bij Ajax aan toe was. Ik ben full- prof, ik verdien via de sport het geld voor mijn gezin. Ook als reserve heb ik het financieel be zien niet slecht. Maar het bevre digt niet'. Uit het gesprek met Kraay heeft Heinz Stuy de uiteindelijk voor hem na al die maanden niet meer onverwachte conclusie getrokken dat er voor hem bij Ajax geen toekomst meer zou zijn. Dat zijn fouten aan het einde van het vorige seizoen, toen de ploeg door vele zaken ver terugviel en de glans van de periode Cruijff ver bleekte. hem zo zwaar zijn aange rekend. dat de kans om in Ajax' ?erste terug te keren minimaal klein zijn. 'Kraay heeft gezegd in dit geval jeugd boven routine te laten prevaleren'. Heinz Stuy (29 jaar) verwacht echter nog wel dat hij nog wel een aantal jaren ac tief in het betaalde voetbal in of buiten Nederland kan acteren. 'Met mijn ervaring van al die jaren Europa Cup moet ik toch zeker wel aantrekkelijk zijn. Ik ben bereid ervoor ook financieel Heinz Stuy 'meer dan trainen en bank-zitten' wel iets op te laten schieten. Con tacten heb ik nog niet. Wellicht dat ik een makelaar in de arm neem, die voor mij de kansen bekijkt Ik wil ook best buiten Nederland spelen'. Iiortredactie iM/ ANTWERPEN De an Aja.x'-voorzitter Jaap om ook de wedstrijden en FC Antwerp voor de ide van het toernooi om Cup één dag te vervroe- schipbreuk geleden, „.leeft het bestuur van de V Jl egenstander laten weten yen zo korte termijn de jf r verschuivingen va n de t f nnen verwerken, y Antwerp om deze ver- i gevraagd om daarmee waarschijnlijke televisie- n van de wedstrijden enoord en CF Barlona te Ajax vreest dat de per voor de Europa Cup idskampioenen nadelig de hoogstwaarschijnlijk jt overweldigende publie- lling voor de wedstrijd Antwerp, een dag later gemeld heeft het betaald voetbal geen Égen de t elevisie-uitzen- nangt alles af van het fan de onderhandelingen fenoord en de NOS. On- pgen, die zodra het sta- eel is uitverkocht direct |at zullen leiden. In te- tot Ajax heeft FC bezwaar gemaakt te- I televisicuitzending van I- CF Barcelona. Iet Aziatische hockeyelftal "hawar (Pakistan) een n een Paklstaans bond- 1-0 gewqnnen. Het doel- lop naam van Abdul Ras- werk van Islahuddin en r Het Aziatische elftal, 'eken geleden in Brussel ïgen Europa, won eerder i in Karachi. Lahore en BHen reist nu naar India duels af te werken. I^HIn Amerika is een dezer onverwacht het oud-be- n de Koninklijke Neder- all en Softball Bond. Jan overleden. Jan Hartog jg recteur van de Europese fM League, de liga die het r de allerjongsten bevor- s ins lid van de commissie ie zaken met specialiteit ,,,e durende 23 jaar van n 1 maakte hij deel uit ■hh> mdsbestuur. waarvan 21 inawercle secretaris en twee I mi '-voorzitter. 0,1 etty Stöve heeft in Phoe- I rancolse Durr de finale e,lsPel gewonnen van een 1 mOai tennistoernooi. Het Ne- nf 1 ?e duo versloeg in de lona Schal lau en Pam sera iyS) met 6-3, 5-7, 6-3. De Australiër John New- I. nnaar geworden van het pel van het internationa- JH mooi in Tokio. In de rirsloeg hij zijn landge- H *ewall met 3-6 6-2 6-3. enkelspel was voor de Mario Bueno. Zij triom- 3-6 6-4 6-3 over de West- i Ebbinghaus. ..V De Belg Eddy voor de zesde achtereen- l het klassement om de 8e Pernod gewonnen. De ""en kwam uit op een to- punten. De zege leverde bedrag op van 35.000 weer 20 000 gulden). Zijn voger de Vlaeminck werd •verwinning in de Ronde ïlje tweede met 205 pun s' Belg Frans Verbeeck Fransman Raymond Pou- Hoewel Joop Zoetemelk Ronde van Frankrijk ierd raakte en het wie- hem verloren was, eln- :h nog als vijfde door Inningen in het voorsei- 'elk behaalde 145 punten snen op een bedrag van gulden). - Fred Imhoff, de nationale de Solo-klasse heeft op itse plassen de Primus wedstrijden gewonnen, •ces. waarin zestien natio nen in de diverse klas- ien. werden 16 vierkante beschikbaar gesteld door die zelf als bemanning Imhoff toonde zich ln iet respectievelijk een zes- e en eerste plaats, de verschil met Heike Blok. [A imploeglld. was evenwel i— Georg Kessler, de trai- Pertha BSC, ontkent dat pstelling zou hebben voor ps linkerspits Bert van pen belangstelling, die de [week bleek, toen namens |Ur van de Westberlijnse [de vraagprijs van club en |rd geïnformeerd. Kessler [eventuele aankoop van pijk past niet ln mijn p'eici bij de club. Ik snap [Hen aan het (overigens Marwijk en Go Ahead red) bericht komt. Van onze speciale verslaggever DEVENTER Vijf duels achtereen joeg het Deventer Go Ahead tevergeefs achter de eerste overwinning van het seizoen 1974 1975 aan. In die periode ook, toen de begeleiding van de angstig naar het geknakte zelfvertrouwen zoekende formatie een meer dan volle dagtaak van trainer Jan Notermans vergde, moest de nog steeds in Limburg wonende oefenmeester tevens een dubbelfunctie verzorgen. 'Ik heb,' zegt Notermans nu, 'een waanzinnig drukke tijd achter de rug. Als trainer en eigenlijk ook waarnemend ma nager. Wat mij betreft mag het hu snel 1 november zijn.' JT VJDE Jan Notermans is na het vertrek van manager Hans Kraay alleen verantwoordelijk geweest voor de gehele gang van zaken rond het betaalde voetbal in Deventer. Zowel op het veld als oefenmeester als achter het bureau als 'papieren' man. Een keuze tussen beide is voor Notermans niet moeilijk. 'Zon der meer het veld. Ik ben liever in de praktijk bezig.» Ik doe nog steeds zelf even graag mee. Ook de par- tijtjes en wil dan ook nog winnen. Want zó ben ik wel'. KLAP NA KLAP Jan Notermans had zich dit seizoen 1974-1975 een heel wat gunstiger start kunnen voorstellen. Maar als of het vertrek van de omstreden spits Jan Groenendijk en vrije ver dediger Niels Overweg alléén nog niet voldoende was om de start niet helemaal probleemloos in te zien, trof Go Ahead in de beginfase van de competitie ook tegenstan ders als PSV, Amsterdam. Feyen- oord. Roda en FC Utrecht, niet direct de meest gemakkelijke en zeker niet uit (Roda, Utrecht, PSV). Go Ahead kreeg klap na klap en kwam uiteindelijk in die eerste vijf duels niet verder dan één punt (tegen Amsterdam 1-1). Noter mans: 'Een samenloop van omstan digheden. maar je zit er wél mee. Vorig seizoen kregen we ook klap pen, alleen niet achter elkaar. Nu werd je een ploeg die het etiket degradatiekandidaat kreeg opge plakt'. NERVEUS De moeilijke start vrat aan het team van Go Ahead. Zaterdag, en kele uren voor het treffen met het eveneens in moeilijkheden geraakte Haarlem, was dat overduidelijk. No termans, de afgelopen week pakjes sigaretten verslindend, trof een ge heel niet meer in eigen kracht ge lovende formatie. Hij zegt: 'Voor jezelf weet je dat deze ploeg beslist niet zwakker is dan de ploeg die het afgelopen seizoen speelde. Dat je ook met dit materiaal wedstrij den kunt winnen. Iedere keer op nieuw moet je dat vertellen tijdens de besprekingen .Maar je praat die nervositeit er bij de jongens toch alleen niet uit. Ze gaan zich iedere keer na een nederlaag steeds meer afvragen of zij er inderdaad nog wel iets van kunnen. En hoe meer zij gaan twijfelen des te erger wordt het'. KRACHT Jan Notermans was daarom zater dagavond een opgelucht man. Dat zijn ploeg uiteindelijk niet met briljant voetbal had gewonnen, deed er minder toe. Dat er om aan de winst op Haarlen te komen een enorme fout van de uitblinkende Rob Boersma vooraf was gegaan, werd door Notermans persoonlijk voor die jongen wel triest gevon den. maar deed verder niets meer ter zake. 'Wat niemand kan ont kennen'. zegt hij nu dan ook, 'is dat alle spelers er zonder uitzonde ring van de eerste tot de laatste minuut hard voor hebben gewerkt. Als ploeg die zoals Go Ahead te genslag op tegenslag moet verwer ken gebruik je ontzettend veel kracht. Je wil steeds maar weer dat doelpunt maken. Die kracht kun je opbrengen zolang je niet achter staat. Kom Je achter dan klap Je in elkaar. Tegen Feyenoord maakten we zeventig minuten lang de wed strijd. Daarna sprongen we hard- ARNHEM (ANP) Voetbalarbiter Joop Vervoort leidt op 13 november in Bern de vriendschappelijke lan- denontmoeting ZwitserlandPortu gal. Het is de eerste officiële A-in terland van Vervoort, die in de Zwit serse hoofdstad zal worden geassis teerd door de grensrechters Jan Keizer en Frans Vermey. stikke in de fout en werd het 0-6. Nu met die 2-0 overwinning op Haarlem heb je ook als trainer weer iets in handen om mee te zwaaien als bewijs voor je stelling dat het met deze ploeg ook moet gaan. In wezen heb je verdedigend immers niets verloren. Ruud Geest man doet het als laatste man goed. Oude Wesselink is ook weer hele maal terug en Van Marwijk wil zich ook duidelijk bewijzen als lin kerspits. Je bent dan ook niet zwakker, je kunt meedraaien voor een zesde, zevende plaats'. Positief punt van de winst op Haarlem juist op Haarlem omdat de naam van Barry Hughes als oud-Go Ahead-trainer bij een groot, aantal spelers nog altijd wat zegt is tevens dat de thuisbalans na drie wedstrijden in evenwicht is gekomen. 'Voor een ploeg die er weer moet komen is het belangrijk te weten dat zij in de thuiswed strijden de punten kunnen pakken. Dat maakt hef uit ook gemakkelij ker'. ROOSKLEURIGER Jan Notermans ziet na dit zesde competitieweekeinde de toekomst in ieder geval weer wat rooskleuri ger in. 'Je zit nog wel in de hoek. waar de slagen vallen, maar je hebt uitzicht op aansluiting bij die grote middenmoot'. Bepalend voor de toekomst van Go Ahead is ook, dat de ploeg organisatorisch in rustiger vaarwater komt wanneer per l no vember Peter Stephan als nieuwe manager in dienst treedt en Noter mans zich geheel op Jiet technische werk kan concentreren. 'Ik heb de afgelopen weken een enkele eer de verldtraining aan mijn assistent over moeten laten omdat het ge woon niet anders meer kon. Maar het liefst blijf Ik die trainingen zelf lelden. Als oud-voetballer weet je niet alleen wat er bij de spelers leeft, maar voel je de juiste dose ring van de arbeid beter aan. Het is misschien opmerkelijk, maar ik heb nog geen lies- of dergelijke blessures gehad die duidelijk het gevolg zijn van een overbelasting van de spieren'. Go Ahead hoopt daarbij ook rustiger op het Veld zélf te kunnen komen. Met de 23-jarige Jan Notermans 'liefst op veld bezig' Joegoslaaf Josko Glujic als de man die de oplossing moet vormen voor het tot nog toe spelende spitsen probleem. Notermans zegt veel van deze van Hadjuk Split komende speler te verwachten. 'Snel. be weeglijk en ook een goede voetbal ler' Het optreden van Josko Glujic wordt enigszins vertraagd door een juist onder de knie opgelopen bles sure in de oefenwedstrijd tegen Heracles. Notermans: 'Met één of twee weken is dat in orde. Evenals zijn conditie'. PETER ONVLEE (ADVERTENTIE) Voor 607,- koopt u bij de Amro Bank een Spaarbiljet dat bij inwisseling over 5 jaar 1000,- oplevert. Dat is 393,- rente ineens (10% per jaar). Zo'n Amro Spaarbiljet is er ook van 10.000,-. U betaalt daarvoor 6070,-. Daarnaast zijn er nog spaarbiljetten met een looptijd van 2 jaar (rente 7% die voor 865,33 en 8653,33 verkrijgbaar zijn. Bij inwisseling ontvangt u resp. 1000,- en ƒ10.000,-. Amro Spaarbiljetten zijn aan toonder. Wij vertellen u graag de precieze voordelen. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De Feyenoord-in- ternationals hebben zich tot het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB gewend met het verzoek die stappen te ondernemen, waar door de voor zondagmiddag vastge stelde wedstrijd tussen De Graaf schap en Feyenoord alsnog zater dag a.s. kan worden afgewerkt. De Feyenoord-internationals zijn ont stemd over het feit dat de Doetin- chemse vereniging de Rotterdam mers medewerking weigert bij het verplaatsen van deze wedstrijd, ter wijl zij (lees Feyenoord) wél steeds De Graaf ter willen zijn en er aan het begin van het seizoen een veel publiek trekkende (dus ook veel geld opbrengende) oefenwedstrijd spelen. Feyenoords topspelers wil len het competitieduel tegen De Graafschap graag op zaterdag spe len omdat zij dan een extra dag hebben voor de voorbereiding op het Europa Cup-duel tegen CF Bar celona. Doordat dit duel naar dins dagavond is vervroegd komt die voorbereiding wat in de knel. Van onze sportredactie UTRECHT —De moeilijkheden bij de frisdrankenfabriek Raak zullen ook hun uitwerking bij de door deze firma gesponsorde clubs niet missen Hoewel de directie zegt de uitgaven in deze sector van de pu bliciteit op dezelfde wijze te zullen bekijken als in de overige sectoren ervan, staat het vast dat Raak zijn sponsoractiviteiten (in geld uitge drukt) aanzienlijk zal beperken. 'Een aantal dure takken van sport zal in de toekomst afvallen (ijshoc key is inmiddels verdwenen, het contract met de Delftse basketbal club Punch zal eveneens niet meer worden verlengd), terwijl ook de sponsoring van de reletief goedko pe sporten (handbal met rond 25.000 gulden en volleybal) nog on derwerp van gesprek zal zijn. MOSKOU (TASS) De twaalfde partij van de tweekamp tussen de Russen Viktor Kortsjnoj en Anatoly Karpov (finale van het kandidaten toernooi). is gisteren na 23 zetten in remise geëindigd. Karpov voerde de witte stukken. Van de twaalf tot dusverre gespeelde partijen zijn er tien in remise geëindigd. De overi ge twee zijn door Karpov gewon nen. De twaalfde partij verliep als volgt: Wit: ((Karpov Zwart: Kortsjnoj 1. e2-e4 e7-e6, 2. d2-d4 d7-d5, 3. Pbl-d2 c7-c5, 4. e4x d5 e6xd5. 5. Pgl-f3 Pb8-c6, 6. Lfl-b5 Lf8-d6, 7. 0-0 c5.xd4. 8. Pd2-b3 Pg8-e7, 9. Pb3xd4 0-0, 10. c2-c3 Lc8-g4, 11. Ddl-a4 Lg4-h5, 12. Lcl-e3 Dd8-c7, 13. h2-h3 Pc6-a5. 14. Lb5-d3 Pa5-c4. 15; Pd4-b5 Dc7-d7, 16. Ld3xc4 d5xc4, 17. Tfl-dl Pe7-f5, 18. Da4xc4 Lb5xf3, 19. g2xf3 Pc4xe3, 20. f2xe3 Dd7xh3, 21. Pb5xd6 Dh3-g3 schaak, 22. Kgl-fl Dg3xf3 schaak, 23. Kfl- el Df3-g3 schaak. Remise. MEXICO CITY (ANP) Het Neder lands heren volleybalteam heeft zich tijdens de wereldkampioenschappen in Mexico geplaatst voor de finale poule. Nederland won met 3-0 van Tunesië en later ook met 3-1 van de Dominicaanse Republiek, waardoor de formatie van coach Ben Krysik zich verzekerde van een van de eer ste twee plaatsen in de eerste (van de zes) voorrondegroep. Nederland moet daarin nog uitkomen tegen gastland en favoriet Mexico. De fi nale-poule bestaat overigens uit een drietal groepen, waarvan de num mers 1 en 2 uiteindelijk om de eer ste zes plaatsen zullen strijden en de nummers 3 en 4 om de plaatsen zeven tot en met twaalf. De Nederlandse volleybalteams had den zondagavond in Mexico-City het wereldkampioenschap volleybal overigens geopend op de manier, die van ze werd verwacht. Het Neder landse herenteam boekte een ge makkelijke driesetszege op Tunesië (152, 155. 156). dat nog zwak ker was dan men had gedacht en de Nederlandse dames verloren van Oost-Duitsland. Eervol, dat wel. Het werd uiteindelijk een nederlaag in vijf sets: 6—15. 15—9. 15—8, 11—15, 1115. die met de al bij voorbaat verloren wedstrijd tegen de Russin nen in het vooruitzicht, de Neder landse meisjes hoogstwaarschijnlijk een plaats bij de eerste twaalf van het eindklassement zal kosten. De Nederlandse heren hadden alle gelegenheid zich aan de gladde vloer van de zaal in Mexico City aan te passen. Tunesië bood nauwelijks enig verweer. Na een gewonnen eer ste set (152). liep de ploeg van Ben Krysik in de tweede uit tot 100. Een lichte terugval volgde. De concentratie zakte wat weg. Maar niet genoeg om de zwak serverende Tunesiëers gevaarlijk te doen wor den. Nederland won die set met 155 en de derde met 156. nadat bij de stand 74 in totaal twntig keer van service werd gewisseld. Ben Krysik. de zwijgzame trainer van de Ne derlandse herenformatie, was voor zichtig in zijn commentaar na de wedstrijd. 'Wij moeten afwachten De competitie tijdens deze wereld kampioenschappen is erg sterk', zo zei hij. En daaraan toevoegend: 'Als wij van de Dominicaanse Republiek kunnen winnen, dan ben ik al heel blij'. In de tweede wedstrijd zegevierde de Nederlandse ploeg met 3—1 over de Dominicaanse Republiek (setstan en: 15—8. 13—15, 15—6. 15—7). Af gezien van de tweede set had Neder land weinig moeite met de spelers van de Dominicaanse Republiek. De basisopstelling van Nederland: Peter van Velzen. Geert Trompetter, Bert Reparon. Ad van der Velden, Plm Uyterschout en Onno Kalf. DAMES De Nederlandse dames speelden in het nationale auditorium een spec taculaire wedstrijd tegen Oost- Duitsland. Met gedurfd aanvalsspel werd de tweede en derde set ge wonnen. Maar de conditie van de Oostduitse meisjes gaf uiteindelijk de doorslag. 'Het is jammer', aldus Ger Spijkers, de Nederlandse dames trainer. 'dat er geen overwinning voor ons ln zat. Maar Ik geloof dat wij nog nooit zo goed gespeeld heb ben als vanavond tegen Oost- Duitsland.' 'Dit verlies', zo vervolg de hij, 'zal ons waarschijnlijk een plaats bij de eerste twaalf kosten daarbij doelend op de wedstrijd, die de dames nog moeten spelen tegen de sterke Russische formatie. De speelsters sloten zich aan bij hun trainer. 'Het was een fijne wedstrijd', aldus Ria Boomsma. 'Wij hadden een goede aanval en een goede verdediging. De Oostduitse ploeg viel mij wat tegen. Ik had gedacht, dat zij sterker zouden zijn, maar zij brachten nauwelijks varia tie in hun spel.' De damesploeg spelend in de basisopstelling Lidy Schut. Truus en Mientje Gielen, Celine Spauwen. Marga Willemsen en Annemieke van der Horst boog uiteindelijk pas in de slotfase. In de vijfde set stonden de meisjes van Ger Spij kers al snel met 2-8 achter, maar wisten goed terug te komen en brachten de stand zelfs op 11-11. 'De conditie van de Oostduitse ploeg', aldus Ger Spijkers, 'is wer kelijk ongelooflijk. Om daaraan te gemoet te komen, heb ik vaak van speelsters gewisseld. Dat ging ech ter niet zo gemakkelijk, omdat wij nogal wat blessures hebben.' De Nederlandse coach had bijvoorbeeld niet de beschikking over Fransje Murphy, die verleden week tijdens een trainingswedstrijd tegen China haar pink brak en vanaf de bank de verrichtingen van de in het oranje en zwart gestoken dames- ploeg volgde. Daarnaast heeft Ce line Spauwen een lichte rugblessu re. DEN HAAG (ANP) Toen afgelopen winter Atje Keulen-Deelstra haar afscheid van de wedstrijdsport aankondigde, leek een markante periode in het damesschaatsen voorgoed ten einde. Inmiddels lijkt het besluit van de viervoudige wereldkampioene toch minder vast te staan dan aanvankelijk werd aangenomen. In een Interview met de Leeuwarder Courant (kop: Twijfels bekruipen Atje Keulen-Deelstra) laat de 35-jarige Irnsumse, die deze zomer doortrainde om ontwenningsverschijnselen te voorkomen, door schemeren dat zij zich het komende seizoen wellicht toch nog wel eens op de baan zal laten zien. Atje Keulen: 'Aan een echte terugkeer denk ik nog niet. nationale kam pioenschappen of zo. Maar mijn conditie is niet slecht en ik zal zo hier en daar nog wel rijden. Het is natuurlijk wel zo dat er dit jaar wat namen zijn weggevallen cn echte sprintsters zijn er haast niet meer.' Een moge lijke deelneming aan de sprintkampioenschappen dus? Atje Keulen: 'Ik ben het op het ogenblik niet van plan en misschien rijd Ik ook gewoon slecht.' De wereldkampioene acht het uitgesloten dat er van bondswege, bij mindere resultaten van de damestop. een beroep op haar zal worden ge daan om >veer lid te worden van de kernploeg: 'Dat is nog nooit gebeurd.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13