Strijdlustige Brown wil een zelfstandig Curagao dichtbij ^mmentaar Geldelijke steun voor journalistieke en politieke strijd gevraagd ii Labour? iname (1) "iname (2) ■HgPi Kraan raakt stroomkabel: twee doden Kritiek huurders op nota van Gruyters COURVOISIER Dood in sloot gevonden het weer Oktoberkou ESB&SSI PvdA en PPR willen Brabantse burgemeesters stoten, klappen en trappen t.v.bruid borrelbril vogelwacht T4/w KWARTET ZATERDAG 12 OKTOBER 1974 BINNENLAND T5/K7 Wilsons Labour Partij verkeert begrijpelijke jubelstemming nu overigens zeer krappe meerderheid heeft veroverd Lagerhuis. heeft Labour werkelijk gewon- verkiezingen hebben geens- fundamentele tegenstellingen iken, die bestaan tusSen de lende Britse bevolkingsgroepen n iet beleid dat Labour al sinds m ri tracht te voeren. Het Labour- jk' - mma voorziet onder meer in tmee n voor nieuwe nationalisaties en en ontrole op de sleutelsectoren t Britse industrie. Dit kernstuk i D^der zwa pressie van de vak- en de linkervleugel van La- i het program opgenomen, door de beter gesitueerde Britse ïklasse en vooral door het be- keu was tegen deze voornemens oppositie gevoerd. e?® 2 lijkt dat omstreeks 40 procent Ij le Britse kiezers partij heeft n voor Labour. Dit is aanzien- nder dan de absolute meerder- no(* n niet al te veel meer dan de die de Conservatieven hebben ven. Premier Harold Wilson, n nature gematigd politicus, zal ee rekening moeten houden, nu de ernstige economische een zo groot mogelijke natio- ensgezindheid vergt. v/ omdat Labour in het Lagerhuis n minimale absolute meerder- eeft gekregen zal dit door de leugel van de partij en door de iden worden beschouwd als een nandaat van de kiezers om het aJ den Labourprogram onverkort voeren. Dit betekent dat binnen alle kiemen aanwezig zijn en heftig conflict tussen gema- pn links. Dit conflict dreigt ibët t nog te worden aangewakkerd onderlinge onenigheid over de of Engeland lid moet blijven Europese Gemeenschap, moet Engeland nu door een Ier moeilijke periode gaan lood- •t een kabinet, waarvan de jke samenhang al bij voorbaat betwijfeld. Onderlinge ruzies in regerende top wil maar al te iggin daj een resoluut beleid lege blijft en dat wordt gegre- ir compromissen, die de pro- niet oplossen. In de huidige ligheden ware het voor Enge- !er geweest als de kiezers de ifinitief hadden doorgehakt en lidelijk achter één partij hadden ard. 'Hoeft geen ramp te zijn als een nafhankelijk wordt als het geen vet heeft (de geschiedenis levert d «"beelden van), maar het is wel rges rvelend. e h 1 Suriname volgens het pro- n ia nog ruim een jaar de tijd voor de onafhankelijkheid op 1 1976, zit er weinig schot in erk aan die grondwet. Geen timer, die politiek gezien iets 0(^?| elt, heeft zich nog in het open- jyja litgelaten wat er allemaal precies grondwet zou moeten staan met over zulke voor de hand din en als de staatsvorm. rryq r over naar buiten komt, wijst uwens op dat (zo er al over gedacht) die gedachten erg troe- n. evenwel is, dat de hele sfeer m de totstandkoming van die 'et al bij voorbaat grondig ver- i. Een Nederlander mag niet an met die constatering alleen, tatuut heeft in menig opzicht Suriname (en de Antillen) de :nis, die hier de grondwet heeft, une en de Antillen hebben wel Dort grondwet (dat stuk heet staatsregeling), maar die ver stelt zozeer het Statuur, dat zij r dat Statuut geen zelfstandig leiden kan; iets wat de Neder- grondwet wel degelijk kan. bewijs hoe dat Statuur alle bedoelingen ten spijt inder- och op een koloniale 'situatie is. Nederland draagt uit het len dus zeker een hoeveelheid mee ten aanzien van de moei den, die er nu in Suriname zijn. is weiiswaar een achtergrond van oeilijkheden. die nu in Suriname en, maar toch niet de verklaring, erklaring moet veel meer gezocht i in de sfeer van wantrouwen gegroeid is rondom de afkondi- van de onafhankelijkheid. De ?e oppositieleider Lachmon heeft hij het voor het zeggen had, zo de boot afgehouden dat niemand meer gelooft als hij zegt ten leste toch te willen meewerken de totstandkoming van de onaf- dijkheid. 'at nu terecht is of niet: in ame bestaat de indruk dat Lach- vp het laatste ogenblik zich toch 'ereid verklaard heeft om mee te fn. om al meewerkend juist goed Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De opstand van de 30e mei 1969 in Willemstad op Curagao is hier in Nederland al bijna vergeten, evenals de naam van Stanley Brown de gedreven en idealistische uitgever van het Curagaose weekblad/pamflet 'Vito' en de man, die toen kans zag de ontevredenheid en teleurstellingen te verwoorden van Zonder twijfel had hij, als hij dat had gewild, op het ogenblik kunnen meespelen in het politieke spel van de Antillen. Hij -heeft na die 30e mei in de gevangenis gezeten (ver dacht van ophitsing en het aanzet ten tot brandstichting), maar daar na was er voor hem een comforta bele zetel in de Antilliaanse staten (het landsparlement). Terwijl hij in de gevangenis zat. was hij geko zen op de lijst van het Frente Obrero; het arbeidersfront dat uit die opstand van de 30e mei was voortgekomen. Stanley Biown heeft echter zijn draai niet kunnen vinden of anders gezegd: hij heeft zich na een poosje vol walging afgekeerd van de Frente Obrero, die zich maar al te gemakkelijk liet inpak ken door de machthebbers op het eiland. Op een gegeven ogenblik, zo constateert Brown, was de helft van die partij gewoon 'opgekocht' door belanghebbenden en was er zo'n verpeste sfeer van corruptie ontstaan, dat je niet meer wist wie van de leden je nu wel en wie je niet kon vertrouwen. Brown verliet het parlement en de Frente Obrero, die tot een refor mistische partij geworden was. 'Kijk', zegt Brown, 'die Frente Obrero was een arbeiderspartij en het is gebleken dat structurele ver anderingen niet kunnen worden doorgevoerd door een arbeiderspar tij. Zo'n arbeiderspartij is er steeds op uit om m ee te doen, om een steeds grotere hap te krijgen van het nationale inkomen. Vito heeft daarentegen steeds structurele ver anderingen voortgestaan'. Begenadigd schrijver Het blad 'Vito' bestaat niet meer. Alleen de naam leeft nog voort in een stichting, die zich inzet voor cultureel en politiek vormingswerk. Brown een goed en bezield spre ker, maar boven alles een begena digd schrijver die het papiaments (de omgangstaal van Curacao, Aruba en Bonaire (tot in alle uithoeken van gevoelens en uitdrukkingsmo gelijkheden beheerst wil echter zijn blad weer terug heben. Het is 'kapotgemaakt', zoals hij zelf zegt door allerlei machinaties met de drukkerij. Brown is nu in Nederland om ma teriële steun te zoeken voor zijn werk op Curacao en bij het woord 'materiële steun' denkt hij niet in de laatste plaats aan geld om o.a. zo'n klein en handig drukkerijtje te kopen, zoals die in Nederland be drijven en actiegroepen ten dienste staan. Voor die steun heeft hij opgericht de stichting Chirino (postgiro 3243324 ten name van Stichting Chirino te Amsterdam). Met het geld dat de stichting hier binnen haalt. wil hij de Curacaose arbei der; de kleine boer, de visser 'ont wikkelingshulp' geven. Want het verhaal dat Stanley Brown van Curacao meebrengt over de besteding van de Nederlandse ontwikkelingsgelden verschilt nage noeg niet van de verhalen die van elders komen, namelijk hoe die gel den toch steeds voornamelijk ten goede blijken te komen aan de grote bedrijven en de grote onder nemers, die daardoor kans zien hun bedrijven nog rendabeler op te zet- de armsten onder de Curagaose bevolking. Stanley Brown is nu tijdelijk in Nederland om hier steun te zoe ken voor zijn politieke en journalistieke strijd. Want op Curagao is die 30e mei 1969 nog allerminst vergeten, zoals Brown bijna da gelijks tot zijn schade moet ervaren. ten tweede daarmee samenhan gend: dat de Nederlandse Antillen als land natuurlijk een fictie is een willekeurig samenraapsel van zes eilanden, die niets anders met elkaar te maken dan dat zij een paar honderd jaar van uit één cen traal punt zijn geadministreerd. Beklemt die verbrokkeldheid die eilandlijke sfeer Brown dan niet? Natuurlijk wel, maar de onafhanke lijkheid die hij nu voor zijn land Curacao vraagt, is geen einddoel. Dat einddoel is een grote federatie ve opbouw van al die landen en volken in het Caraibisch gebied. Om tot die grote federatie te komen, is onafhankelijkheid van Curaao (én Van Aruba, én van Bonaire én van St. Maarten wellicht Saba en St. Eustatius zouden misschien nog even bij Nederland moeten blijven) een voorwaarde vooraf. 1 i Stanley Brown ten en in de regel wel uitkijken om hun winsten in het ontwikkelings land te herinvesteren. Op die ma nier vloeit een aanzienlijk deel van de ontwikkelingshulp na een paar jaar in de vorm van winsten het land weer uit. Wat nu de stichting Chirino wil, is: aanknopen bij wat er aan eigen, echt Curacaose structuur aanwezig is en dat stimuleren t enbehoeve van de Curacaose bevolking. 'Het is toch een schandaal', zegt Brown, 'dat de grote, met ontwikkelings hulp opgezette toeristen-industrie bijna alle op Curacao verbouwde groenten en fruit en bijna alle aangevocerde vis opkoopt, zodat de prijzen voor de bevolking tot waant zinnige hoogte zijn gestegen'. Geen verslagenheid Teleurstelling bij Brown dus over alles wat er gebeurd is, maar toch beslist geen verslagenheid. Integen deel: hij is nog steeds uiterst, strijdlustig. Hij is ook zeer perti nent en concreet in zijn politieke program: onafhankelijkheid voor Curacao gelijk met Suriname dat wil dus zeggen: uiterlijk op 31 de cember 1975. En wie er zich over verbaasd dat Brown steeds over Curacao spreekt als over 'een land' en nooit over Curacao als onderdeel van de Ne derlandse Antillen, krijgt van hem ten horen: ten eerste dat de Nederlander zich toch niet de eigen, typisch eiland lijke sfeer van hetCaribisch gebied kan indenken (waar elk eiland een 'land' is en élke bevolking een 'volk' en waar niemand het andere 'land' en het andere 'volk' kent) en Van een verslaggever SCHIJNDEL Twee mensen zijn gistermorgen omgekomen toen een kraan, die vervoerd werd op een dieplader, in aanraking kwam met een over de weg gespannen hoog spanningskabel. De slachtoffers zijn de 38-jarige chauffeur van de diep lader J. J. Vissers uit Breda en de 52-jarige dragline-machinist W. Len sen uit Hardinxveld-Giessendam. Zij werden door de stroom getrof fen. De dieplader was eigendom van een transportbedrijf uit Breda. Het on geluk gebeurde tijdens het lossen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Nederlands Ver bond van Huurdersorganisaties heeft naast waardering ook kritiek op de nota Huur- en Subsidiebeleid van minister Gruyters (Volkshuis vesting). Het fundamentele be zwaar richt zich 'op de onmacht (onwil) van de regering de positie van de werkelijke veroorzakers van de hoge huurlasten aan te tasten'. Hiermee wordt gedoeld op de kapi taalverschaffers. Zonder socialise ring van de financiering, aldus het verbond, zal een sociaal huurbeleid uitmonden in grote lasten voor de belastingbetaler en of veel grotere huurverhogingen dan de aangekon digde acht procent. 'Kort en goed komt het er op neer. dat de regering een sociaal woning- beleid voorstaat, waarvan de kosten gedragen moeten worden óf direkt door de huurders, óf indirekt door de belastingbetaler. De struktuur van de maatschappij waarin wij leven blijft buiten beschouwing en wordt zelfs beschermd. (ADVERTENTIE) Le Cognac de Napoléon dwars re gaan liggen. En ten aanzien van de totstandkoming van de grond wet heeft Lachmon een grote invloed, omdat de regeringspartijen in het par lement hem en zijn VHP-fractie nodig hebben voor een twee-derde meerder heid. Nederland stelt zich nu op het stand punt dat de totstandkoming van die Surinaamse grondwet een zuiver in tern-Surinaamse zaak is, waar Neder land desgevraagd alleen wat techni sche hand- en spandiensten aan wil verlenen. Dat is een formeel juist standpunt, maar het helpt niemand ook maar een pas verder. Het zou juister zijn als Nederlandse bewindslieden, de leden van deze regering en de parlementa riërs van de regeringspartijen met het persoonlijk krediet dat zij in Suriname hebben, zullen aandringen op gema tigdheid om alsnog een oplossing te vinden. En als het niet mogelijk blijkt in de Surinaamse staten een grondwet op te stellen zonder gezichtsverlies voor die- of-die, waarom stellen de Surinamers dan niet een speciale grondwetgevende vergadering in? Formeel kan dat waarschijnlijk niet, maar wat er nu gebeurt (gaat gebeu ren) klopt evenmin. En het voordeel van een heel nieuwe weg is dat het land straks bij de onafhankelijkheid heel wat emoties zullen worden be spaard. Van een verslaggever NIJEVEEN De achttienjarige B. Markus uit Nijeveen (Drente) is dood in een sloot aangetroffen. De jongen is vermoedelijk met zijn brommer door de mist misleid. Van onze weerkundige medewerker Nederland heelt de koudste eerste oktober-decade (tien dagen) van de afgelopen veertig jaar achter de rug. De gemiddelde etmaaltempera- tuur in De Bilt overhet tijdvak 1-10 oktober was 7.7 graden Celsius, een afwijking van 3.7 gr. C. Slechts tweemaal eerder deze eeuw was de temperatuur begin oktober lager, te weten in 1912 (gemiddeld 6.9) en 1936 (6.7 gr. C.). Dit laatste jaar sloeg alles, mede door de invloed van drie vorstnachten, met in De Bilt éénmaal bijna 2 gr. C. Over de laatste honderd jaar ge rekend kwam de vorige eeuw alleen 1888 met 7.1 gr. C. lager dan het nu pas voorbije tijdvak en leverde 1881 een even lage uitslag op als oktober 1974. 1902 kwam met gemiddeld 7.8 gr. C. juist iets hoger uit, hoewel het toen van 3 t.e.m. 5 oktober met etmaalgemiddelden van respectie velijk 3,1, 4.1, en 6.0 gr. C. wel extreem koud was. Het laagste et maalgemiddelde in de huidige maand was 6 gr. C. op de 8e, de grootste afwijking 5.6) deed zich voor op de eerste oktoberdag. Het bijzondere van de afgelopen tien dagen was de hardnekkigheid, waarmee de etmaalgemiddelden on der tien graden bleven, in feite al vanaf 27 september. Nu de Oostzee-depressie steeds ver der opvult, gaan wij een rustig weekeinde tegemoet. Tussen het la gedrukgebied en een belangrijk At lantisch maximum (1.032 millibar wordt echter nog altijd koude lucht aangevoerd, ivaarin de nachtvorst kansen in het binnenland groter worden. Dit houdt verband met het naderbij komen van een uitloper van genoemd maximum via de Noordzee. Vooral in de kustgebie den vallen er aanvankelijk nog en kele buien. In Noordwest-Rusland en Scandi navië is een toestand met lichte BEWOLKING WINDRICHTING ZONNIG n OPKLARINGEN REGEN HAGEI vorst begonnen. Oslo meldde gister avond sneeuwval bij O gr. C. De uiterste noordpunt van Finland meldde uit Ivalo gisteravond 7 gr. C. na een maximum van 4, het Noordzweedse Kiruna 8 na een maximum van 5. Op verschillende plaatsen werd sneeuwval waargenomen. In örebro ten westen van Stockholm viel tien millimeter aan regen en sneeuw bij een maximum-temperatuur van 2 en een temperatuur van 0 gr. C. gisteravond 7 uur, dauwpunt 1 10 gr. C. bij een luchtdrukwaar- In het noord-Zweedse Malung viel 6 mm aan sneeuwneerslag. Het deze week eerder genoemde Chosse- da-Chard can de Karische Zee in het uiterste noorden van Rusland rapporteerde om 4 uur gistermiddag 10 gr. C. bij een Ichtdrukwaar- de van 1.031 millibar. Verbetering: op Ameland is in de eerste oktober-decade 50 millimeter regen gevallen tegenover 85 mm normaal in de hele maand. Weerrapporten van gisteren. Weer max. temp. en neerslag. Amsterdam mist 12 2 De Bilt mist 13 0.1 Deelen mist 13 0.5 Eelde zwaar bew. 13 0 Eindhoven mist 13 1 Den Helder regenbui 11 8 Luchth. R'dam mist 12 3 Twente mist 11 1 Vlissingen licht bew. 12 2 Zuid Limburg geheel bew. 11 3 Aberdeen half bew. 10 2 Berlijn geheel bew. 11 1 Frankfort mist 12 0 Genève regen 11 1 Helsinki regen 9 4 Innsbrtick zwaar bew. 14 0 Locarno regen 15 4 Londen zwaar bew. 10 4 Mtlnchen onbewolkt 10 2 Oslo onbewolkt 8 0 Split zwaar bew. 18 0 Stockholm geheel bew. 6 6 IIOOG WATER VHsslngen: 12.12-0.00; HarlngvMetslulzen: 1.14-13.47: Rotterdam: 2.32-14.41; Sche- veningen: 0.43-13.15: IJmulden: 1.22- 13.52; Den Helder; 5.30-18.35; Harllngen: 7.35-20.50; Delfzijl: 9.40-22 29. HOOG WATER MAANDAG 14 OKTOBER VHsslngen: 0.39-12.58; HarlngvMetslulzen: 2.07-14 33; Rotterdam: 3.22-15.26; Sche- venlngen: 1.36-14.03; IJmulden: 2.13- 14.38; Den Helder: 645-19.36; Harllngen: 8.43-21.45; Delfzijl: 10.36-23.18. EINDHOVEN De PvdA en de PPR in Noord-Brabant willen in deze provincie burgemeesterzetels gaan bezetten. Tot nu toe heeft Noord-Brabant slechts één PvdA- burgemeester in de persoor van mr. J. van der Lee. burgemeester van Eindhoven. De provinciale bes turen van beide partijen zullen de binnenkort te verwachten vacatures in Noord-Brabant inventariseren. Ook zal een lijst worden samenge steld van eventuele PvdA- en PPR- kandidaten. onder redactie van loessmil Ogen zijn er nog niet gesneu veld, neusbeentjes nog niet ge broken en oren nog niet ge scheurd, maar dat kan haast niet lang meer uitblijven. Nog zo'n anderhalve maand, dan lo pen er een paar honderd man nen en vrouwen méér rond die helemaal niet bang zijn om 's avonds laat alleen over straat te gaan of over een stille weg naar huis te moeten fietsen. Zouden ze iemand tegenkomen met minder prettige bedoelingen, dan kunnen ze 'm aan. Als ze willen kunnen ze zelfs hard toeslaan. Dat hebben ze dan ge leerd op de spoedcursus zelfver dediging, die ze op het ogenlik nog volgen op een van de 38 sportscholen in het land die zo'n cursus geven. Het risico van een verwonding of zelfs blijvend letsel is voor une hen molesteert bepaald niet klein. 'De man die 's avonds laat bijvoorbeeld een vrouw aanvalt moet er op rekenen dat hij nu de kans loopt een oog kwijt te raken', is een uitspraak van ju doleraar J. D. Schilder, die een sportschool in Velp heeft. Hij heeft het initiatief genomen tot deze training in zelfverdediging, omdat hij vindt dat het in ons land steeds onveiliger wordt, dat de politie niet veel doet om de burgers te beschermen en dat die mensen dus zichzelf moeten leren beschermen. Vorige maand startte de cursus op 38 sport scholen in vijftien plaatsen in het land en nu doen er al enkele honderden mensen aan mee: meest vrouwen, maar ook man nen, erg jonge meisjes en ook bejaarden. Mensen die persoon lijk akelige ervaringen hebben opgedaan en mensen die zoiets vóór willen zijn. De animo blijkt zo groot dat er hier en daar alweer nieuwe cursussen begon nen zijn en het eind van al die belangstelling lijkt nog niet in zicht. Het gaat om twaalf lessen, zegt judoleraar Van den Heuvel (ook van die Velpse sportschool), waarin de cursisten geen grepen of worpen leren, maar in hoofd zaak slaan, stoten en trappen. Voor deze cursus zijn 'de meest werkzame delen' van karate en jiu-jitsu uitgezocht, die iedere leek kan toepassen. Je kunt het geen sport meer noemen, wel pure zelfverdediging. Je moet natuurlijk wel leren waar je moet slaan, stoten of trappen. Behoorlijk hard dus en in veler ogen zelfs wreed. Wil iedereen dat wel zo? 'Wij trainen de mensen er op, dat die aanrander of overvaller ook geen lekkere jongen is', zegt Van den Heuvel. 'Tegen zo iemand mag je best hard iets terugdoen. Als iemand je bijvoorbeeld probeert te wur gen. moet je daar verder niet bij nadenken, maar doen.' Bestaat er geen gevaar dat een cursist in een zenuwachtige stemming een onschuldige voor een aanvaller aanziet met alle gevolgen van dien? 'Zelf moet je nooit aan vallen. Pas zodra je wórdt aan gevallen doe je iets. En altijd afstand bewaren.' Een cursist wordt hier niet tot een James Bond opgeleid die het tegen een hele groep of een overvaller met pistool kan opne men. Denkbaar is wel dat ie mand schrikt als hij merkt dat de ander zich behoorlijk kan weren. Niets terugdoen is altijd erger, zegt de judoleraar, die met zijn collega's de leerlingen er van probeert te doordringen in geval van nood beslist toe te passen wat ze op de cursus ge leerd hebben. Pas dan kun je 's avonds rustig alleen over straat. Meer inlichtingen bij de Velpse sportschool 08302-3511. Twee vrouwen van achtentwin tig jaar en een man van dertig zullen de spits afbijten: ze gaan over hun privié-leven vertellen, over hun baan. hun hobby's, over het type man respectieve lijk vrouw met wie ze getrouwd zouden willen zijn en iedereen zal dat soort intimiteiten kun nen zien en horen. Iedereen tenminste die het WDR-pro- gramma op Duitsland 3 kan vangen, want dat is het televi sienet dat, morgenavond om negen uur voor het eerst, één keer per maand een drie kwar tier durende 'huwelijksmarkt' op het scherm gaat brengen. 'Hu welijk niet uitgesloten' heet het programma, waarin tijdens het gesprek beelden van huis, in richting en omgeving van de kandidaten worden getoond om een zo compleet mogelijke in druk te geven. 'Het krankzinnigste idee van het jaar' heeft een Keulse krant al over het programma geschreven, maar de makers hebben het vol ste vertrouwen in hun pogingen tot het leggen van contacten tussen zoekenden. Ze gaan ui terst discreet te werk, want hoe veel de kijker ook van het leven van een kandidaat te weten komt, achter de naam en adres komt ie niet. Kandidaten wor den uitsluitend bij de voornaam genoemd en liefhebbers moeten hun brieven aan de studio stu ren. Producer en nu ook t.v.- huwelijksmakelaar Rolf Spina- rends zegt aanvankelijk te hebben gevreesd dat geen enkele eenzame bereid zou zijn in beeld te komen, maar dat viel mee: twee dames van de studio die mogelijke kandidaten persoon lijk benaderden, hadden er in een handomdraai over de hon derd op hun lijstje genoteerd, uit wie er in eerste instantie twaalf zijn geselecteerd. Die krijgen (behalve vergoeding van onkosten) geen geld voor hun medewerking. Vrijwel zeker wél stapels brieven van aanbidders en aanbidsters, want zelfs nu al is er een schriftelijke liefdesver klaring voor een van de nog onbekende t.v.-bruiden gearri veerd. wat maar weer bewijst dat "iefde best blind kan zijn. 'Of deze beelbuis-methode echt werkt, kunnen we natuurlijk pas zeggen als we de eerste trouw foto ontvangen', zegt Spinrads. De man met deze vreemdsoorti ge glazen in z'n bril is de Noordwijkse opticien A. Booden. Hij fabriceerde een bril met dubbele (borrel-) glazen, weinig doorzichtig en evenmin blik-ver- ruimend, maar dat was dan ook juist de bedoeling: de opticien wil met zijn 'borrelgiaasjesbril' duidelijk laten merken dat hij de 'blaaspijpjeswet' van 1 no vember hoogst ondoorzichtig vindt. Zijn constructie lijkt een variant op het aloude glaasje-op (je hoofd). Iaat je rijden. Vandaag en morgen zijn ze de hele dag nog (vanavond trou wens ouk) In het restaurant Beekse Bergen In Hilvarenbeek te zien: honderden grote- en grasparkieten op een nationale parkietenshow. Het zijn niet al leen kleurige, maar ook kostbare vogels: met elkaar zijn ze wel een kwart miljoen waard, reden waarom elke nacht twee waken de heren zich op luchtbedden in het restaurant uitstrekken. Er is ook een vogelbeurs in hetzelfde gebouw en bovendien worden er diverse tentoonstellingsvogels op hun kwaliteiten gekeurd. Simpkins heeft ontdekt wat cr aan uw ajuto .mankeert. U stond zonder benzine'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7