Biblioteek wil deuren veel wijder opengooien dichtbij •en lerdebat-1 -nerdebat-2 nerdebat- 3 Speciale week moet drempels wegnemen J. N. Scholten gt ongelijk NBLC: twee miljoen lezers Sii i Meer subsidie Overleg over 'informatieve etikettering' het weer - Kwakkelen weerrapporten 'weet je wetje' ook aan tafel papierberg goudprijs trapgrap bescheiden sap T4yir KWARTET VRIJDAG 11 OKTOBER 1974 BINNENLAND T5/K7 :©i ter-president Den Uyl heeft gis- in de sfeer van openhartigheid :t Tweede-Kamerdebat van deze heeft gekenmerkt, erkend dat er shouden, irritaties en twijfels be- tussen de fracties die in de e samenwerken. En wat meer is, 4cft gezegd dat het kabinet het lede tot zijn taak rekent, strub- en van deze aard weg te nemen, kunnen het waarderen dat de :r die bedoeling heeft en dat ede van gisteren ervan getuigt llin daarmee op belangrijke punten on ïrnst maakt. De verwerkelijking iet programma van het kabinet weerstanden op, het is een zaak trijd, heeft de minister-president idei 1 Dat hij die strijd aandurft wac n we vaak genoeg gemerkt. Wij hem nu ook horen verklaren ,kk« ;t kabinet het beleid moet voeren lat )t maatschappelijke aanvaarding l^. 1 in dat laatste moet het kabinet - j1( n aangemoedigd. Een beleid dat aanhang in de samenleving zal er mogelijk wat vlakker en uitzien en tot minder spannen- uaties leiden dan gedurfde plan- spectaculaire doelen, die de evolkingsgroep aan de andere al en te ruw ontworstelt. Maar de pjnaar een maatschappelijk aan- J beleid is de enige die beveiligt wat de heer Aantjes dezer da ft genoemd: de vernieling van flementaire democratie. •n bewijs van zijn goede wil ten van dragelijke verhoudingen de coalitie vatten wij op het- ie premier zij het zeer in het heeft gezegd over de ïg van programcolleges. Deze an scheiding van geesten in het rlijke en regionale bestuur moet is de minister-president voldoen :paalde voorwaarden om niet in komen met democratische jels. Tot die voorwaarden hij, dat dergelijke colleges niet overleg met minderheden tot ;onien. Voorts meent hij dat het van democratisch gedrag bepaald door de manier waarop erheden met minderheden om aken als deze zijn in feite een deling van de gang van zaken ming van sommige programcol- die hier en daar tot zoveel :e wrijving en ergernis hebben tussen partijgenoten van die die op landelijk niveau tot een :e samenwerking moeten zien te Maar de programcolleges zijn I eenmaal en wij zullen ook 4vaar zij de toets van de premier funnen doorstaan er geduren- ir jaar mee moeten leven. Daar elfs een minister-president niets oen. er Den Uyl heeft gisteren met leid verzekerd dat de regering wil afdoen van de veel vorm ig- :n veelkleurigheid van het parti- initiatief. Wij twijfelen niet aan oede bedoelingen, maar vrezen premier niet de onrust heeft wegnemen bij organisaties en ngen die naar het kabinet in el van plan is via een nieuw iebeleid naar grotere en doelma- ïerbanden zullen worden geleid, lethoden en middelen van dat beleid zijn nog niet ontworpen, er Van Doorn (CRM) is ermee en hem behoort daarbij tenmin-' :t voordeel van de twijfel te n gegund. Maar het zal een lastig karwei worden, zijn doel eiken en tegelijkertijd alle geva- in vervlakking en vergrijzing te ken. die op de loer liggen. Wij dat d: minister uiterst behoed- te werk za! gaan. len onzer verslaggevers JRICHEM De Kroon heeft N. Scholten. Tweede Kamer- 1 ior de ARP en ex-burgemees- in de vroegere gemeente Rijs- in het ongelijk gesteld door estemmingsplan Het Dijkje te itlgen. De gemeenteraad van tijk stelde het plan, in 1971 waarna ook Gedeputeerde van Noord-Brabant hun Buring eraan hechtten. het nu in de gemeente Wou- ïm (waaraan Rijswijk is toe- P' gelegen bestemmingsplan advocaat jhr. mr. Th. Sand- it Rijswijk planologische be- ingedlend. Mr. Sandberg, rathn de felste tegenstanders van ileid van de toenmalige bur- ..ster Scholten, meent dat met ist mietiging van 't plan zijn pla- TN ische bezwaren stuk voor stuk nderkend. Scholten is buitenslands en voor commentaar onbereik- Ook aannemer Van der Stoel e) inkeveen. die als gevolg van lesluit van de Kroon zijn op .jx Ben in het bestemmingsplan •la: ^gen bruggen moet weghalen, voor commentaar onbereik- De mogelijkheid bestaat, dat inemer een els tot schadever- ig zal indienen bij de gemeen- idrichem. sl( uit Nil n Het Nederlands biblio theek en lektuur cen trum, opgericht op 8 april 1972, is ontstaan uit een fusie van vijf landelijke organisaties die zich vanuit ver schillende levensbe schouwingen met het bibliotheekwerk bezig hielden. Deze vijf in het NBLC opgegane organisaties zijnde Centrale vereniging voor openbare biblio theken. het Katholiek bibliotheek- en lectuur centrum, het Christe lijk lektuur centrum, de Stichting CJV lec- (HU tuurvoorziening en het 5 bibliotheekwezen van de Maatschappij tot |N nut van 't algemeen. Het NBLC omvat on- geveer 450 leden-in- stellingen, ongeveer 180 volksbibliotheken (niet door het rijk ge subsidieerde, niet- commerciële, door vrij willigers beheerde bi bliotheken) en onge veer 2000 persoonlijke leden. De leden-instel lingen beheren 900 openbare bibliotheken met een totaal boe kenbezit van 17.500.000. De ruim twee miljoen inge schreven lezers lenen jaarlijks ongeveer 85 miljoen boeken. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Bij het Nederlands bibliotheek- en lektuurcentrum (NBLC) zijn ze niet kinderachtig. Jarenlang hebben ze aangedrongen op een wette lijke regeling van het bibliotheekwerk, en nu de Tweede Kamer met die regeling akkoord is gegaan, De vreugde is natuurlijk wat voor- barig, want het wetsontwerp moet de Eerste Kamer nog passeren. Dick Reumer, de directeur van het NBLC, blijkt de senatoren ook al lerminst over het hoofd te hebben gezien. 'Ze kunnen de wet nog ver werpen', zegt hij wat zorgelijk. 'Als ze dat doen, betekent dat weer uitstel voor jaren. Dat zou een ramp zijn'. Reumer is vooral beducht voor de afgevaardigden van de chrlsten-de- mocratiscme partijen. In de Tweede Kamer stelden KVP, ARP en CHU zich duchtig te weer tegen het door staatssecretaris W. Meijer (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) ingediende wetsontwerp. Ze hadden geen bezwaar tegen een biblio theekwet, maar waren het niet eens met de opvatting van de staatsse cretaris dat de rijksoverheid een gemeente of provincie moet kun nen verplichten tot oprichting van een bibliotheek. Die verplichting vloeit voort uit de opvatting van staatssecretaris Meijer dat een bibliotheek een 'basis voorziening' in de samenleving is; waar zo'n voorziening niet aanwe zig is, moet die kunnen worden afgedwongen. De confessionele par tijen (ook de kleine) verzetten zich tegen dit plan, omdat zij daarin een aantasting van de gemeentelij ke en provinciale autonomie zagen. Reumer vond en vindt dat geen goed argument. 'Als ergens tien mensen besluiten een bibliotheek op te richten en ze vragen rijks subsidie aan, komt die bibliotheek er toch ook. Die autonomie is een gezond principe, maar je mag het niet als doel op zichzelf gaan zien'. De directeur van het NBLC ver moedt trouwens dat de bezorgdheid om de plaatselijke autonomie voor al werd gebruikt als stok om de rode hond te slaan. 'Ik kreeg de indruk dat de angst heeft meege speeld dat hier een socialistisch stokpaardje werd bereden. Het was opmerkelijk dat de confessionele partijen één blok vormden, en dat bijvoorbeeld Andriessen zelf tijdens het debat vier keer interrumpeerde. Volgens Reumer hebben enkele te genstemmers achteraf hun spijt be tuigd. Als straks ook de Eerste Kamer dank kan worden gebracht, zal de bibliotheekwet op 1 juli 1975 in werking kunnen treden. De rijks subsidie, die over 1974 ongeveer 55 miljoen gulden bedraagt, zal dan geleidelijk worden verhoogd. Op den duur zal het rijk honderd pro cent van de personeelskosten en twintig procent van de overige kos ten gaan subsidiëren. 'We zullen veel meer financiële ruimte krijgen', zegt Dick Reumer, auteur van drie nota's waarin hij. wijzend op steeds groter geldge brek, zo ongeveer de doodsklok over de openbare bibliotheken luidde. Er zal eindelijk kunnen worden voor zien in vacatures (op het ogenblik ongeveer honderd), de huisvesting van veel bibliotheken zal verbeterd kunnen worden, er zullen weer steken ze hun dankbaarheid ook niet onder stoelen of banken. Aanplakbiljetten op ramen en deuren van het NBLC-pand aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag juichen: 'De Bibliotheekwet is aanvaard! Bedankt Staatssekretaris! Bedankt Tweede Kamer! Bedankt ambtenaren van C.R.M.!' Dick Reumer: 'Bedankt'. eens wat meer boeken aangeschaft kunnen worden. Met het overheidsgeld zullen ook allerlei activiteiten uitgebouwd of ontwikkeld kunnen worden. De bi bliotheekdeuren zijn ('stilte a.u.b.') allang niet meer gesloten, maar ze kunnen en moeten nog veel verder opengegooid worden. Reumer: 'We moeten meer gaan inspelen op lo kale ontwikkelingen. De bibliotheek moet informatie, en dan vooral handzame informatie, aanreiken over onderwerpen die op een gegeven ogenblik in de belangstelling staan. Discussiegroepen, actie groepen. plaatselijke verenigin gen. een oudervereniging van maar wat, moeten een oeroep op de bibliotheek kunnen doen. Het moet zo zijn, dat de mensen hun wensen kenbaar gaan maken, en dat mogen dan ook best eisen zijn'. Tijdens de landelijke bibliotheek- week, die vanmiddag in Utrecht door staatssecretaris Meijer wordt geopend en die tot en met 19 okto ber duurt, zal die veranderde en veranderende bibliotheek in het licht van de schijnwerpers komen te staan. 'Nog steeds merken we', zegt Dick Reumer. 'dat grote groe pen onbekend zijn met wat de bi bliotheek nu al is en wat ze wil'. In het hele land zullen bibliothe ken allerlei manifestaties houden om door de jaren heen opgeworpen drempels te slechten. In het Jaar beurs-congrescentrum in Utrecht zal vandaag, morgen en maandag een informatiebeurs met actuele publikaties van meer dan honderd organisaties, actiegroepen en over heidsinstellingen worden gehouden. Onderwijzers, leraren, ambtenaren en welzijnswerkers zullen op speci ale bibliotheekdagen worden geïn formeerd over de (toekomstige) dienstverlening van de bibliotheek. Het is voor het eerst dat zo'n bibli- otheekweek op touw is gezet. Er zal geen traditie van worden gemaakt. 'We gaan het niet elk jaar herha len', zegt Reumer. 'Nederland wordt toch al vergeven van de weken. Het zou ook te veel energie kosten. Deze week hebben we helemaal ge organiseerd buiten het normale werk om. We hebben geen bureau aangetrokken of zo. Misschien dat we over' een paar jaar nog eens zo'n week houden'. Over een paar jaar is het waar schijnlijk de gewoonste zaak van de wereld dat er zoiets als een bibliotheekwet bestaat, en zal ver moedelijk (tenzij ergens op een zolder) in geen enkele bibliotheek meer een 'crisisnota' van Dick Reu mer te vinden zijn. Lubbers tegenover de werkgevers DEN HAAG Minister Lubbers zal met het bureau van de stichting informatieve etikettering overleg gen op welke wijze de werkzaamhe den van dit bureau ook in de toe komst het beste kunnen worden gegarandeerd. De minister zei dit in antwoord op vragen van het PvdA-kamerlid Kolthoff. Drs. Lubbers, die in zijn antwoord uitging van liquidatie van de stich ting 'tenzij er een wonder gebeurt', verschilt duidelijk van mening met de raad van Nederlandse werkge vers over de vraag welke produkten in de toekomst in aanmerking ko men voor een informatief etiket. De raad van Nederlandse werkge vers ziet het etiket uitsluitend van toepassing op aspecten van veilig heid en gezondheid. De minister van economische zaken daarente gen benadrukte zijn al eerder uit gesproken standpunt, dat het infor matief etiket ook van kracht moet worden voor alle duurzame con sumptie-artikelen. Minister Lubbers wil de voorberei ding van informatieve etiketten ook in de toekomst niet recht streeks bij zijn ministerie onder brengen, hoewel dit ministerie wel tot taak zou hebben eventuele wet telijke ondersteuningsmaatregelen te ontwikkelen. Het ministerie zal in ieder geval wel op korte termijn —in samenwerking met het bureau van de stichting informatieve eti kettering Nederland nagaan op welke wijze de thans al toegepaste etiketten veilig gesteld kunnen worden. Ook al zou de stichting, die negen jaar geleden werd opgericht door het bedrijfsleven en de consu mentenorganisaties, in december in haar huidige opzet worden opgehe ven. Van onze weerkundige medewerker Wie van verandering en afwisseling in het weer houdt komt deze week niet aan zijn trekken. Afgaande op de kaart van gisteravond 7 uur blijft voorlopig alles bij het oude. De twee hoofdrolspelers in het weerdrama zijn een lage drukgebied boven Zuidoost-Zweden en een ho ge drukgebied boven de Oceaan. Tussen beide systemen blijft een onstabiele noordwestelijke tot noordelijke stroming doorgaans de dienst uitmaken. Dit komt voor ons neer op een voortdurende import van Noordzeebuien of buitjes, die worden afgewisseld door zonnige intermezzi. Gisteren regende het ook weer op verscheidene plaatsen, maar de buien waren over het algemeen minder krachtig dan woensdag. Dat kwam door de aanwezigheid van een 'warm plafond' in de hogere niveau's. Dat was daar gekomen door de Zweedse depressie. Je kon het zien aan de buienwolken die omhooggaande vrij snel afplatten. Het zag er gistermorgen aanvanke lijk naar uit, dat de boven Zweden tot 990 millibaar uitdiepende de pressie een sterk aanwakkerend ef fect op de noordwestelijke wind zou uitoefenen. De Londense weerdienst verwachtte boven de Noordzee zelfs kracht 9 Beaufort, maar daar is het niet van gekomen. Ook het aaneen gesloten regengebied, dat gister morgen in het Zweedse Fisby over de voorafgaande 12 uur 21 millime ter neerslag had achtergelaten, in Greifswald (DDR) 12 mm en in Kopenhagen 2 mm. verplaatste zich nauwelijks meer in westelijke rich ting: een gelukje voor ons dus. Er is tot nu toe in oktober dan ook meer regen gevallen dan goed voor de weiden en tuinen is: op Ame land bijna 85 mm tegen 75 normaal in de hele maand. Al is de barome ter op het ogenblik lui toch leeft er Weerrapporten uur. max.temp. uur: van gisteravond 19 en neerslag van 7-19 Amsterdam licht bew. 12 2 De Bilt onbewolkt 13 0 Deelen mist 13 0.5 Eelde onbewolkt 13 0 Eindhoven zwaar bew. 13 1 Den Helder licht bew. 11 4 Luchth. R'dam mist 12 3 Twente licht bew. 11 1 Vlissingen zwaar bew. 12 1 Zd.-Limburg regenbui 11 3 Aberdeen regenbui 10 1 Barcelona half bew. 20 0 Berlijn half bew. 11 0 Bordeaux zwaar bew. 16 9 Brussel regenbui 11 1 Frankfort half bew. 12 0 Genève half bew. 11 1 Helsinki regen 9 2 Innsbrück zwaar bew. 14 0 Lissabon zwaar bew. 22 3 Lqcarno licht bew. 15 0 Londen zwaar bew. 10 3 Luxemburg half bew. 11 0 Madrid zwaar bew. 18 0 Malaga zwaar bew. 27 0 Mallorca zwaar bew. 22 0 München onbewolkt 10 2 Nice half bew. 17 0 Oslo zwaar bew. 8 0 Parijs geheel bew. 14 0.4 Split onbewolkt 18 0 Stockholm geheel bew. 6 5 bij de weerkundigen in West-Euro pa een bescheiden hoop, dat het weer zich tegen en tijdens het wee keinde wat zal stabiliseren. De de pressie bij Zuidoost-Zweden vult flink op en verzwakt verder en mogelijk weet een uitloper van het Oceanische maximum de buien wat beter in toom te houden. In de kustgebieden zullen ze wel het langst blijven hangen ln de temperatuur is geen belang rijke vooruitgang te verwachten, eerder een achteruitgang in de nacht in het binnenland. Lekker warm was het gistermiddag in Sevilla (28 graden Celsius) en Malaga (27 gr. C Rond de rots van Gibraltar werd 25 gr. C. be reikt, op Corsica 19 gr. C. Een flinke regensom pikten wij gistera vond op van Söderhamm aan de Zweedse oostkust: 16 mm. Ore- grund 12 mm. Het station St. Abb's Head aan de Schotse oostkust kwam tot 9 mm. In ons eigen land tapten Rotterdam, Den Helder en Maastricht 3 a 4 mm neerslag af. op laatstgenoemd station onweerde het in de vooravond. HOOG WATER voor 12 oktober Vllssln- gen: 11.0923.47, Hanngviietsluizen 0 0412.49, Rotterdam: 1.24—13.44. Sche- venlngen: 12.170.00, IJmulden: 0.19 12.56. Den Helder: 359—17 14. Harltngen: onder redactie van loessmit Wie bij een van de éénenveertig wegrestaurants en motels in dit land aanlegt om daar een sma kelijk hapje met bijbehorend drankje te nuttigen zal binnen kort het glas heffend of mes en vork opnemend, de waarschu wing onder ogen krijgen vooral niet teveel te drinken. 'Weet je wetje, laat je rijden' en nog veel meer staat er op de place mat. waarmee ze in die restaurants en motels de tafeltjes gaan dek ken. Dat doen ze met het oog op de nieuwe wet. die vanaf 1 no vember iedere gemotoriseerde weggebruiker bij alcoholcontrole verplicht op het al bekende pijp je te blazen en eventueel daarna een bloedproef te laten nemen. Op de tafelmatjes wordt uitge legd wat de nieuwe wet inhoudt aan de hand van tekeningetjes met verklarende tekst. Het man netje dat op de matjes de con trole-procedure van het begin tot het bittere eind ondergaat, vertrekt op het laatste plaatje zonder auto, trappend echter een met zijn bagage beladen bakfiets naar huis. 'De echte kater komt pas later' is het droeve besluit van het verhaal, dat inhaakt op de aktie die Veilig Verkeer Ne derland al een poosje voert met diezelfde leus, 'weet je wetje', laat je rijden.' Zou zo'n tafelmatje de restau rantbezoeker iets zeggen? 'Dat denken wij wel', zegt de heer F. Sj. van Paasschen van Veilig Verkeer. 'Het belangrijkste is dat zo dc weggebruiker met onze boodschap wordt geconfronteerd op het moment dat hij gaat drinken.' De aktie is maar een onderdeel van een campagne die Veilig Verkeer voert. De vereni ging heeft alle horeca-ondeme- mingen van groot tot klein be naderd en vindt de houding van de ondernemers bijzonder posi tief. Een kleine tienduizend be drijven ongeveer dertig pro cent hebben tot gisteren al gereageerd: ze willen affiches ophangen, folders en stickers onder de aandacht van het pu bliek brengen, kortom: de bood schap van Veilig Verkeer door geven. Slijterijen werken met schenkkurken met leuzen, zo'n duizend caféhouders hebben zich aangemeld voor de voorlich tingsbijeenkomsten over de nieuwe alcoholwet die overal in het land door Veilig Verkeer ge organiseerd worden. Zoveel be drijven vragen om de voorlich- Vorig jaar heeft de rijksuniversi teit in Groningen er zestienhon derd ton papier doorheen ge jaagd. heeft de Groninger uni versiteitskrant uitgerekend: ruim 31 miljoen vellen van (on geveer) bloknootformaat. wat neerkomt op zo'n 1800 vellen per jaar voor elk van de zeventien duizend leden van de universi teitsbevolking Naast elkaar zou den al die vellen een oppervlak te beslaan van één miljoen ne genhonderdtwintigduizend vier kante meter Voor de fabricage zouden 177 bomen van dertig meter hoog en zestig centimeter, dik nodig geweest zijn Op het ogenblik zou zo'n gigantische papierberg (die had best wat kleiner kunnen zijn vinden ze overigens op de universiteit) 38 miljoen gulden kosten Een secretaresse stapte in Rome op de trein naar Cassino, een ritje dat haar op 4.59 kwam Maar ze reisde niet alleen: ze had een jampotje bij zich. waar in twee goudvissen zaten Nu had dat potje makkelijk in een tas kunnen staan, onzichtbaar voor anderen in de trein, maar dat was niet zo De conducteur ontwaarde de lieve diertjes dan ook onmiddellijk en vroeg naar hun spoorkaartje Dat kon de secretaresse niet tonen, waarop de conducteur onverwijld 25 vorderde, de toeslag die volgens hem voor meereizende dieren betaeld diende te worden Te gek. zei de secretaresse, weigerde te betalen en gooide de zaak hogerop. Maar de spoorwegen ga ven haar ook officieel ongelijk: de Italiaanse spoorreglementen kennen een bepaling waarin staat dat voor dieren in de trein een toeslag van ongeveer ƒ12.50 per stuk neergeteld moet wor den. als ze tenminste niet zwaarder zijn dan vijfentwintig kilo In dat geval wordt het ver voer nog een stuk duurder tingsfolder voor hun chauffeurs, dat er al anderhalf miljoen exemplaren gedrukt moesten worden. Grote horeca-onderne- mingeji proberen de alcohol problemen op te vangen door hun klanten vervoer of goedkoop onderdak aan te bieden. In Noord-Brabant wil de VVV een wedstrijd voor horeca-onderne- mers uitschrijven waarin het er om gaat wie de lekkerste alco holvrije of -arme cocktail be denkt. Kortom: de medewerking van de horecawereld is groot. 'Eigenlijk hébben we geen en kele negatieve reactie gekregen', zegt de lieer Van Paasschen. die alleen teleurgesteld is over de houding van het openbaar ver voer. Met trams en bussen gaat het wel de grote steden ope reren al met nachtbussen, expe rimenteren er mee of zijn er over aan het praten maar de Spoorwegen doen helemaal niets. 'Een logische consequentie van de nieuwe wet zou toch moeten zijn dat je 's nachts met bus en trein thuis kunt komen.' Die kans is nog niet helemaal verkeken, want dezer dagen heeft Veilig Verkeer daar een gesprek over met de Spoono gen. Bij wijze van serieus grapje brengt de Raleigh-fabriek elk jaar een exclusief nieuwtje op de kinderwagenbeurs in Londen Dit 'car is het een kinderwagen die ook als trapautootje gébruikt kan worden Zo gauw de passa gier groot en sterk genoeg is kan mama ophouden met duwen en kan de kleine haar werk al trappend op de pedalen overne men Moeders en kinderen blij ken het een geweldig idee te vinden, maar het is niet Ra leigh's bedoeling de trapkinder- wagen in produktie te nemen Hoewel het ding goed bruikbaar is. blijft het een grapje Het overkomt elke krant en ver moedelijk elk week- en maand blad en alle omroepen wel. maar de NCRV heeft zo'n telefoontje nu eens .etterlijk ln de omroep- gids afgedrukt: Een onbekende rijkelijk voorzien van valse bescheidenheid, belt naar de Hier en Nu-radiostudio: 'Ik geef u een belangrijke da tum. 12 november 1974 Dan is een lid van u. dokter Keizer, vijftig jaar arts' 'En waar woont dokter Keizer?' 'Dat kunt u zelf wel nagaan' 'Met wie spreek ik eigenlijk?' 'Dat zeg ik liever niet' 'Dus u bent dokter Keizer zelf?' 'Daar geef ik liever geen ant woord op' 'Dus', concludeert de redacteur aan de andere kant, 'u bént dokter Keizer Waarom zegt u dan niet waar u woont?' 'Omdat u het zelf kunt nagaan' Daarop werd de telefoon neerge legd U weet dus nu, aldus de gids, waarom u op 12 november in de NCRV-uitzendingen niets over een dokter Keizer zult ho ren Ook op de Landbouw Hoge school in Wagenlngen houden ze rekening met de 'blaaspijpjes- wet': zo gauw die wet in wer king is getreden, gaan ze bijeen komsten waar drankjes worden aangeboden, meer alcoholvrije sappen serveren. Het weekblad van de LH meldt, dat de obers mogelijk na de tweede ronde al leen nog limonades, prik, jus d'o- ranges en ander alcoholvrij sap op hun bladen zullen meedra gen. 'Dal wil hij altijd hebben als Simpkins hem wil spreken'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7