rsjechoslowaak ziet tabiele prijzen Is zijn goed recht Sparen gelijkmatiger bij RPS dan handelsbanken lezig bedrijf Suikerbietenoogst stagneert door zware regenval Maanman RAI stand 166 Enorme autovoorraden Meenman RAI stand 166 r Meenman RAI stand 166 Geneefse bank moet sluiten Nieuwe toewijzing van vorderingen op Herstatt-bank Meenman RAI stand 166 OPEC juicht kleinere olie-import VS toe NEW YORK WILLIG DOW JOIMES INDEX r Meenman RAI stand 166 IUW/KWARTET VRIJDAG 11 OKTOBER 1974 ECONOMIE EN FINANCIëN TPNOZHS19/K2I (ADVERTENTIE) jf kvoorbereiding: en hoe Veenman dat nu oplost met tekstgeheugen. Op de Beurs! T*" 3*- "Tür HST .5^- 7* or Henk Thomas NO In Tsjechoslowakije worden stabiele prijzen meer gezien als iets waarop men recht heeft als een lang vervlogen droom, die nooit werkelijkheid zal worden. HALFWEG/DINTELOORD Als gevolg van de grote regenval de afgelopen weken kunnen de suikerfabrieken in ons land niet op topcapaciteit werken. De bietencampagne kan niet goed van de grond komen, omdat de boeren de suikerbieten moeilijk kunnen rooien. Op de zware kleigronden blijkt dat zelfs helemaal on mogelijk. het wat later. binnen te krijgen. Wèl heeft het feit. dat de aanvoer stagneerde de suikerfa brieken extra kosten opgeleverd. Of de prijs van suiker hierdoor zal stijgen, wilde men echter niet kwijt. "Dat hangt af van de situatie op de wereldsuikermarkt en van de EG-politiek', zo zei men. De bietencampagne wordt belem merd. omdat de boer niet met zijn zware mechanische rooimachlnes het onder water staande land op kan. r dan eens heeft de regering iaard, dat de kosten van de rdere grondstoffen geheel ten zullen komen van de staat en zullen worden afgewenteld op schouders van de consument. verklaringen worden voor een ngrijk deel ook in de praktijk evoerd. gezien de officiële tlijn, dat produkten van dezelf- kwaliteit steeds dezelfde prijs ten hebben en dat de prijs pas loogd mag worden als de kwali- verbetert. wel men zich over het alge- a&n deze richtlijn houdt, ikt men er ook af en toe ge- Ik van om versluierde prijsstij- jen door te voeren. Als bijvoor- d de maaltijden in de vele res- ants (de stedelijke bevolking meestal buitenshuis) duurder den, dan heet het officieel dat eetgelegenheid in een andere, ere, klasse is Ingedeeld. Ean an- voorbeeld is het pakje koffie, plotseling een nieuwe verpak- heeft. Gezegd wordt dan, dat ;wallteit verbeterd is en dat dus >rijs omhoog mag. ;temin is er in Tsjecho-Slowa- nauwelijks sprake van inflatie, prijzen stijgen er per jaar met Iddeld driekwart procent. Een entage, dat het 'kapitalistische' ten als muziek in de oren moet ken. Inderdaad draagt met zo'n :entage de staat de last van de prijzen op de wereldgrond- fenmarkten en niet de consu- Hoe zwaar die last is. wordt officiële zijde niet onthuld, r licht is hij «liet. uitzondering op de stabiele- ten-politiek werd noodge- ngen in maart jl. gemaakt, werden de benzineprijzen bij- erdubbeld. Opvallens daarbij is de prijsstijging, maar het tijd- waarop Tsjecho-Slowakije zijn [iemaatregelen nam, nl. toen ;re landen alweer van de he tende maatregelen afstapten. In april werd bovenstaande sverhoging van kracht, werden heidsbeperkingen afgekondigd kreeg de benzinedistributie 10 ent minder te verdelen, urende de winter mochten de één miljoen autorijders van eho-Slowakije zoveel en op an- miteerde hoeveelheden benzine en als ze verkozen. Intussen lie- de olievoorraden angstwekkend g en faalden pogingen van de ring om olie op de wereld- 'kt te kopen. Tot voor een paar jaar kocht Tsje cho-Slowakije al zijn olie in de Sowjet-Unie. Nu dekt de Sowjet- Unie nog maar 90 procent van de behoefte, wat betekent dat rond 1,5 miljoen ton per jaar elders moet worden ingekocht. Deze hoeveel heid, waarvoor bijna viermaal zo veel moet worden betaald, drukt zwaar op de toch al krappe voor raad buitenlandse betaalmiddelen. Werd in de meeste la«iden een zon dagrijverbod ingesteld, zo niet in Tsjecho-Slowakije, waar sinds 1969 de belangrijkste doelstelling van de economische politiek de verbetering van de levensstandaard of het wel zijn van de bevolking is en waar de regering dus maar lieVer afziet van het nemen van impopulaire maat regelen. Daarom ook heeft de rege ring, in een poging om de pil van de benzineprijsverhoging wat te vergulden, de motorrijtuigenbelas ting afgeschaft. De wens om de bevolking tevreden te stemmen is vermoedelijk ook de reden geweest waarom ae overheid zolang met de zuinigheidsmaatregelen heeft ge wacht. Toen de minister voor prijzen (het Tsjechoslowaakse kabinet laat geen levensdetail onberoerd, hetgeen zich manifesteert in het zeer grote aantal ministers), de heer Sabol- cik, voor de televisie de prijsverho ging van benzine aankondigde, gaf hij de grote olieconcerns de schuld van de energiecrisis en repte met geen woord over de prijsverhogin gen. die de Arabische landen een zijdig hadden vastgesteld. Dit laat ste moet gezien worden als een diplomatieke kunstgreep, aangezien het vooral het Midden Oosten is waarop Tsjecho-Slowakije is aange wezen voor zijn aanvullende olie voorzieningen. Bovendien heeft het land, in het kielzog van de Sowjet- Unie, zeer nauwe relaties met de Arabieren. In 1971, het eerste jaar van het huidige vijfjarenplan voor de CO MECON, waarin ook Tsjecho-Slo wakije deelneemt, kreeg het land ruim 10.5 miljoen ton ruwe olie van Rusland. Deze hoeveelheid, zo kan van officiële zijde worden verno- EFFECTENKOERSEX AVONDVERKEER In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koereen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gisteren). AKZO 46.40 gb-46.80 (46.20). Hoogovens (62.00). Kon. Olie 66.00 gb-67.00 gl (66.90). Philips 24.30 gb-24.90 gl (24.60). Unilever 76.20-77.00 gl (75.80). KLM (43 00). men, zal in 1975 zijn opgelopen tot rond 18 miljoen ton. In de Tsje choslowaakse nieuwsmedia is veel publiciteit gegeven aan het feit. dat de prijs van Russische olie gedu rende de energiecrisis stabiel is ge bleven.'Moskou zal echter, wanneer het lopende vijfjaren-plan afloopt, zijn bondgenoten aanzienlijk dieper in de beurs laten tasten om de olierekening te vereffenen. Onverkochte auto's zover het oog reikt. Het beeld van één van de opslagterreinen van Fiat in Turijn, Het concern heeft donderdag voor 71.000 werknemers tot eind januari een 24-urige werkweek ingevoerd om op deze manier te proberen de enorme autovoorra den wat te verminderen. Gevreesd wordt, dat deze maatregel ern stige gevolgen zal hebben voor andere sectoren van de Italiaanse economie. De grote vakbonden hebben uit protest tegen het be sluit van de Fiat-leiding voor a.s. woensdag een nationale 24-uurs staking afgekondigd voor de metaalindustrie, in welke bedrijfstak 1,4 miljoen arbeiders werkzaam zijn. (ADVERTENTIE) Veenman slaat toe op de EfficiencyBeurs meteen on-geëvenaard kopieer-aanbod. Veel animo voor ter mij ndeposito' s Van een onzer verslaggevers TILBURG Spaarders bij de Rijkspostspaarbank sparen veel regelmatiger dan mensen, die geld inleggen en opvragen bij een handelsbank. Vooral het deel van de rekeninghouders bij handelsban ken, dat gevoelig is voor de rente op de geldmarkt, obligatiemarkt of aandelenmarkt reageert vol komen tegengesteld aan de spaarders bij de RPS. Deze ontdekking onthulde dr. J. G. Post van de Algemene Bank Neder land tijdens een bijeenkomst van het Nederlands Instituut voor het Bank- en Effectenbedrijf in Til burg. Als Illustratie voor zijn stel ling verklaarde dr. Post dat het totale spaartegoed bij de handels banken in de periode juli 1973-jifli 1974 met 9.5 pet. is gedaald, terwijl het bij de RPS nog met 8 pet. toenam. De landbouwkredietinstel lingen lagen er tussen in met een toename van het totale saldo met 2,8 pet. De opvallende verschillen doen zich voor zowel bij het storten als bij het opvragen van geld. De inlage- activitelt van RPS-spaarders is zeer stabiel, aldus dr. Post en wordt af en toe slechts in lichte mate on derbroken door een grote schom meling in de ontwikkeling van het reële inkomen of door een belang rijke verstoring van de conjunc- (ADVERTENTIE) li alles van adresseren te weten, moet u f Meenman naarVeenmanopde EfficiencyBeurs. RAI stand 16b nst Rijn-Schelde pet. hoger TERDAM De door Rijn- Blde-Verolme behaalde resulta- over de eerste 32 weken van geven een brutowinststijging ongeveer 20 procent aan tegen- dezelfde periode van het vo- jaar. Voor het hele boekjaar wordt dezelfde winststijging racht. igere omzet Key STERDAM De omzet in geld Houthandel voorheen G. Key het eerste halfjaar van 1974 is iet hoger geweest dan in dezelf- ^Iperiode van 1973. De in het te halfjaar van 1974 behaalde H jtaten waren alleszins bevredi- len de duidelijke achteruitgang bouwmarkt verwacht de di- !e voor het tweede halfjaar een het eerste halfjaar achterblij- de omzetontwikkeling en lagere ltaten. Vooralsnog verwacht zij dat het resultaat over 1974 zal terblijven bij dat over 1973. 1973 steeg het nettoresultaat 429.000 tot 513.000 bij een ruim 27 procent gestegen om- van 41.5 min (excl. BTW). rse reductie op 12%- ikenhuislening STERDAM Op de 12 pet obli elening 1974 per 1975-1989V 35T 7 9 min ten laste van de Istelijke Vereniging tot verple- van langdurige zieken 'Het inehuis' te Utrecht is voor een anig bedrag ingeschreven dat toewijzing een belangrijke Auctie moet worden toegepast. HVA verwacht ffelijke winst AMSTERDAM Op grond van de totale resultaten van de maanden januari tot en met september van dit jaar kan bij HVA, onvoorziene omstandigheden voorbehouden een concernwinst worden verwacht, die niet veel zal afwijken van de winst over 1973, aldus de maatschappij In 1973 steeg de nettowinst van HVA van 6.7 min tot 12 3 min of per (gecorrigeerd) aandeel van 100 van 11.20 tot 16.95. Het dividend werd toen verhoogd van 6 tot 7 pet Het bestuur achtte het moeilijk, het winstniveau van 1973 in het lopende jaar te handhaven. Winst Zaalberg: bleef achter LEIDEN De resultaten van Ko ninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaal berg en Zoon zijn in het eerste halfjaar 1974 achtergebleven bij die over dezelfde periode van vorig jaar. Hoewel in een bedrijf als Zaalberg in verband met seizoens invloeden een voorspelling moei lijk blijft, meent de directie te moeten verwachten dat het jaarre sultaat duidelijk lager zal zijn dan dat van voorgaand jaar. In 1973 bedroeg de nettowinst van Zaalberg 692.000, waaruit een onveranderd dividend van 9 pet werd uitgekeerd. Elsevier wil Britse uitgever overnemen AMSTERDAM Uitgeversmaat schappij Elsevier voert besprekin gen met Encyclopaedic Britannica te Chicago over overneming van Phaidon Press te Londen, een maatschappij behorend tot de Ency clopaedia Britannica groep. Phaidon is een bekende uitgeverij van boeken op het gebied van kunst in de breedste zin. Men wil mede op basis van sterk gepopula riseerde uitgaven aansluiten bij de toenemende belangstelling voor kunst. Daarnaast zullen vele vor men van naslagwerken in de En gelse taal gaan verschijnen, waar van Elsevier het world copyright heeft of zal gaan ontwikkelen. De overwogen toetreding van Phai don past in het meerjarenplan van Elseviers hoofdgroep (publieks- en educatieve boeken), waarbij de ves tiging van eigen uitgeverijen of distributiecentrales in een aantal belangrijke taalgebieden wordt be oogd. Gelijk dividend Dessaux OSS Tapijtfabriek H. Desseaux zal over het boekjaar 1973-74 een onveranderd dividend van 5 per gewoon aandeel van 20 voorstel len. De omzet steeg met ruim 13 pet tot 133.5 min en het exploita tiesaldo met bijna 7 pet tot 21.9 min. De winst per aandeel bedroeg 16.08 (v.j. 15.27). Nijverdal-Ten Cate beperkt produktie ALMELO Door het achterblijven van de vraag in de markt ziet Koninklijke Textielfabrieken Nij- verdal-ten Cate NV zich genood zaakt tijdelijk de produktie te be perken. zo heeft het bedrijf be kendgemaakt. De beperking betreft de bedrijven in Nijverdal. Gelderman in Olden- zaal en het bedrijf 'Indie' in Alme lo. Een woordvoerder van Nijver- dal-ten Cate kon niet zeggen hoe veel personeelsleden hierbij betrok ken zijn, aangezien de beperking niet alle afdelingen van genoemde bedrijven betreft (ADVERTENTIE) Veer zo'n attente gimmick in het Veenman J Beursnieuws: schrijfmachine met lint-cassette. tuur. Spaarders bij handelsbanken leggen veel onregelmatiger ln en gebleken is dat deze schommelin gen voor 75 pet. afhankelijk zijn van het verschil tussen de spaar- rente en het rendement op obliga tieleningen. Wordt dat verschil gro ter, dat legt de spaarder onmiddel lijk minder in. Bij de opvragingsactiviteiten door het publiek onderscheiden de RPS- spaarders zich ook al weer door hun grote regelmaat van optreden. De handelsbankspaarders gedragen zich ook hier grillig, maar in tegen stelling tot de activiteit bij het storten, heeft het obligatieren dement hier nauwelijks invloed. Des te meer de aandelenkoersen. Stijgen deze. dan neemt ook de opvragingsactivlteit sterk toe en daalt de aandelenmarkt, dan wordt er veel minder opgenomen. De laatste tijd. bij het slechte beurskli- maat. wordt er nauwelijks geld op gevraagd om in aandelen te be leggen GELDMARKT Een belangrijkere oorzaak dan de beurs is voor het toe- of afnemend opvragen de geldmarkt. Des te groter het verschil tussen geld marktrente en spaarrente. des te meer er opgevraagd wordt. Naar schatting is binnen een jaar tijd een miljard gulden van de spaar gelden bij handelsbanken over geheveld naar termijndeposito's, dat zijn rekeningen, waarbij men geld voor een bepaalde korte perio de vastlegt. (Iets anders dan een spaarrekening met opzegtermijn. Dan legt men voor onbepaalde tijd een' bedrag in, maar moet men bij opvraging een afgesproken termijn van te voren In acht nemen). De geldmarkt is attractief gewor den door haar hoge rente. Desge vraagd vertelde men bij de ABN, dat wie voor drie maanden geld in deposito afgeeft. 93i pet. rente krijgt, een percentage overigens, dat van dag tot dag schommelt. Een spaarrekening met drie maan den opzegtermijn geeft maar 5^ pet. rente en wie op een spaarreke ning een rente wil ontvangen van omstreeks 93^ pet. zal zijn geld toch voor drie a vier jaar moeten vastleggen, iets wat weinig aan trekkelijk is voor mensen, die hun geld op korte termijn beschikbaar willen hebben. (Het sparen met zeer lange looptijden doet het ove rigens goed bij de banken). Vroeger hadden de termijndepositi- torekeningen geen enkele aantrek kelijkheid voor spaarders. Een paar jaar geleden gaven ze een half of 1 pet. rente waar de spaarrente op 4 a 6 pet. lag, afhankelijk van de opzegtermijn. Dr. Post wees er in zijn rede op. dat de rentegevoeligheid vooral bij grote spaarders een rol speelt. Voor een storting op een termijndeposi torekening vragen de meeste ban ken een minimumstorting van 10.000, wanneer het om een ter mijn van drie maanden gaat, zo bleek bij navraag. Wil een spaarder zijn geld voor een nog kortere ter mijn in deposito geven, bijvoor beeld voor een of twee maanden, dan wordt een minimumbedrag van 25.000 gevraagd. De populariteit van de termijnde positorekeningen is overigens niet slechts te danken aan mensen, die geld daarop overhevelen van hun spaarrekeningen. Door de dalende tendens op de beurs wachten veel beleggers liever af en in plaats van aandelen te kopen 'stallen' ze hun geld liever een paar maanden bij een bank. Dr. Post constateerde, dat de ver schillen tussen RPS en handelsban ken liggen in de ongelijke samen stelling van het spaardersbestand. De handelsbanken blijken in verge lijking met het RPS over veel 'zo genaamde' grote kritische spaar ders' te beschikken. Dit brengt mee, dat de stabiliteit van de .spaarstroom bij de RPS ruim vier maal zo groot is als bij de handels banken. Volgens dr. Post zal de RPS zich in de eerste plaats moeten richten op handhaving van het marktaandeel, terwijl de handelsbanken meer aandacht moeten besteden aan de stabiliteit van de spaarstroom. Door de huidige instabiliteit dreigt er al voortdurend een verstoring van het evenwicht tussen de hoe veelheid geld. die een bank op lan ge termijn uitzet en de hoeveelheid geld, dat op langere termijn wordt aangetrokken. In principe moeten deze twee tegengestelde stromen evengroot zijn. De suikerfabriek in Breda bijvoor beeld draait maar op 60 procent van haar vermogen. De aanvoer van bieten in Zeeuws-Vlaanderen ligt zelfs onder de vijftig procent. Voor boeren op de lichtere gronden is een extra premie van 2 gulden, inmiddels verhoogd tot vier gulden, per ton suikerbleten beschikbaar gesteld om de aanvoer te stimule ren. Het effect daarvan is echter gering, aldus een woordvoerder van de suikerfabriek in Halfweg. De suikerfabriek in Halfweg steekt overigens, samen met de Friesch- Groningsche suikerfabriek en de suikerfabriek in Vierverlaten (Gr), nog gunstig af tegenover de andere suikerproducenten. In Halfweg is de aanvoer slechts een paar dagen gestagneerd geweest, maar momen teel draalt men weer op topcapaci teit. Dit is mogelijk door de aan voer van bieten uit de Noordoost en Flevopolder. De aanvoer van uit Noord- en Zuid-Holland is aanzien lijk slechter. De situatie in Gronin gen en Friesland is beter, omdat daar aanzienlijk minder regen is gevallen. Volgens de woordvoerder van de suikerfabriek in Halfweg heeft de zware regenval geen nadelige in vloed op de kwaliteit (suikergehal te) van de bieten. Men verwacht ook dezelfde hoeveelheden, zij Codecommissie tegen misbruik van woord 'garantie' DEN HAAG De Commissie tot Handhaving van de Nederlandse Code voor het Reclamewezen is in het geweer gekomen tegen misbruik van de woorden 'garantie' en 'gega randeerd' in advertenties. Zij heeft een algemene aanbeveling doen uitgaan, waarin zij zegt, dat recla me moet worden geweigerd, waarin over 'garantie' wordt gesproken, maar die niet in alle opzichten voldoet aan artikel negen van de gedragsregelen: 'waar in een recla me-uiting over garantie wordt ge sproken, behoren de omvang, de inhoud, de tijdsduur en de beteke nis van die garantie op duidelijke wijze te worden uitgedrukt'. De Codecommissie is tot deze alge mene aanbeveling gekomen, omdat haar gebleken is. dat in toenemen de mate in advertenties, met het oogmerk de overtuigingskracht te vergroten, gebruik wordt gemaakt van de woorden 'garantie' c.q. 'ge garandeerd', zonder dat de vermel de garantie op de juiste wijze wordt verklaard. De Codecommissie heeft voorts uit spraak gedaan in drie klachten van het Konsumenten Kontakt en in al deze gevallen de klachten gegrond verklaard. Het ging om een niet- terecht gebruik van het woord 'rijks-erkend' in een advertentie van de Nederlandse Opleidlngs- school voor Mannequins en Koersen ÏD Montreal Schoonheidspecialistes in Den Haag. om een verwarrend afbeta lingsoverzicht voor diepvriesklsten Bovls in een advertentie van Radio Mo- Husky dern in Rotterdam en om een ver- Nat. Gas warrende kortingsaanbieding in Naf* Resource» een advertentie van De Gruyter. sheii canada GENEVE Banque de Crédit In ternational in Genève heeft surséan ce van betaling aangevraagd en haar kantoren gesloten ln afwach ting van een beslissing van de be voegde instanties. De bank stond ln het middelpunt van een geschil rond de Israeli Corporation. een ontwikkelings maatschappij die gesteund wordt door de Israëlische regering. Deze heeft het Israëlische ministerie van financiën opdracht gegeven na te gaan of de Israeli Corporation wet ten heeft overtreden door geld on der te brengen bij financiële instel lingen die geassocieerd zijn met de Zwitserse financier Tiber Rosen- baum. de voornaamste aandeelhou der van Banque de Credit Interna tional. De bank is de afgelopen twee dagen gesloten geweest, maar volgens functionarissen had dat te maken met Joodse feestdagen. KEULEN De neutrale bemiddelaar in de Herstatt-affalre, Gunter Vo gelsang, heeft nieuwe voorstellen gedaan voor verdeling van het be drag dat voor uitkering aan schuld eisers van Bankhaus IX). Herstatt KGAA in Keulen beschikbaar is. Hij wil aan particuliere rekening houders 65 procent van hun vor deringen toewijzen, aan binnen landse banken 45 procent en aan gemeenten en buitenlandse banken elk 55 procent. Zijn voorstel van september luidde 60 procent voor particulieren 55 procent voor buitenlandse banken en 40 procent voor binnenlandse banken en gemeenten. Daarentegen was onder meer bezwaar gemaakt door de stad Keulen de grootste rekeninghouder met een tegoed van 189 miljoen mark. 8/10 9/10 10/10 1.0b 1.15 13% 14% 14% 13% 13% 13% 3 73L 3.721 3.73 1 10% 12% 12% (ADVERTENTIE) Nieuw bij Veenman op de Beurs: o.a. verkleind kopiëren èn automatisch kopiëren van kettingformulieren. NEW VORK 9/1010/10 WENEN De Organisatie van Olie JcfMndu.tMe, 37» ^36 Exporterende Landen (OPEC) Allied Chemical 27% 31 juicht het besluit van president £51o,?,8 VAmerican Brands 3133% Ford de olie-Invoer van de Vere- American can. 25 25% nigde Staten te verminderen toe, Am cyanamid 18% 19% aldus het in Wenen gevestigde Am Eiectr Powernu nu hoofdkantoor van de organisatie. Motors 5 5 Het besluit is in overeenstemming Am smelt Fej 17 17 met het beleid van de OPEC ten T®' Tel 4|i't aanzien van het behoud van oliere- Anaconda 16% 16% serves. Armco Sleel 20 20;; President Ford deelde deze week in Atiant. Richfield 82% 80 zijn economische boodschap aan Bendix 23 het Amerikaanse Congres mee. dat de olie-invoer tot eind 1975 met één miljoen vaten per dag zal wor- 27 17 17% 18% den verminderd. Zegslieden van het c'lanese "C B' 29» 30» OPEC-hoofdkantoor hebben opge- chase Manhattan 27% 29 merkt, dat de Verenigde Staten ook SËJül®!® 8ysteem zonder het besluit van Ford vol- cittya service 37% 40 gend jaar waarschijnlijk niet zoveel Colgate Paimoiivt 19% 21 olie hadden kunnen kopen als in £011 industries 23% 25 vnrirrn inrpn Commonw Edlsor 21% 22% vorige jaren. Cons Edison 7 7% Venezuela, de voornaamste olicle- cont. Can 22% 22% verander van de Verenigde Staten, £ont 011 37% 38% is van plan zijn produktie met tien cSrtSwSghtA 17 procent te verminderen. Sommige Dart ind. 12% 13% Arabische landen overwegen even- geere and Co. 34 35% eens minder te gaan produceren. Du"poDt™iut ioi*im* NKD. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie $25-% (24 'i Unilever $28%-29 (27%-28). PhillDS First Nat City S9%-% (8%-9%) en KLM $15% (16). Opgave Hornblower en Weeks. Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel <6 Tel Getty OU C.I lette Glmbel Brothers 17% 18 Goodyear I an P Gulf OU 37% 19% 20»% 36% 35% 11% 11% 21% 21% 116123% 24% Illinois Central Ind 12% 13% Instlco 5% 5% Int Busln Mach 172176% Intern Harvester 21% 21% Int Nick of Cao 23% 24% Int Paper 39% 42 Int Tel it Tel 15% 15% Llng Lemco Voug 9% Litton Ind 5% Lockheed Alrcrof 3% 3% Allegheny Pow S 14% A k zona 13% Am Sanrtard Amsted Ind. 34% oait at v/ijiu Indusl. Sporen LU III. Ubl. Mods Bavu* ül«ars 8 okt. 602.63 135 06 63.20 64 14 857.4 Cerro 1 9 okt 631.02 141.95 65.25 64.20 865.3 ChaflD?urn Qorn Aand. Ohl. lol. It. 8 okt. 15 460 20 120 1789 856 551 9 okt. 18.820 18.700 1.789 1212 266 Fluor Corp 10 Okt. 26.360 23.080 1.846 1.323 261 Gen Cigar Marcor 15% 16% Martin Marietta 15 14% May Dep Stores 20 20'/* McDonnell Doug) 10% 10% Mobil OU Corp 36% 36% Nabisco 24% 25% Nat Cash Resist 21% 21% Nat Distillers 13% 13?. Nat Gvpsuro 11 10% Nat Steel 32% 32% Net Lead Ind 12% 13 Int Bank for ReC8%b>8%b Int Flav Frae 27% 26?. Int Paper ($4) Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 15 15% 16 15% 6% 16% Madison Fund Nat Can. NY Genu A North West R 7% 7% 4 3%b 59% 59% Olln 15% 16% Pac Gas and El 17% 18% Penn Central 1% 1% Pepslco 33% 35% Phelps Dodge 31 31% Philip Morris 41% 43% Philips Petr 37% 38% Procter it Gambi 69 »i 72% RCA 12 12% Republic Steel 21 22% Reynolds Ind. 39 42% Royal Dutch Petr 24% 25% Santa Fé Ind. 25», 26% Sears Roebuck 47 48». Shell OH 36% 36*4 Southern Co 11% 11 Southern Pacific 26?. 27% Southern Rallw 37 37% Sperry Rand 25% 26 Stand OH Calif. 24 24% Stand Oil Indl&m 78% 82 Studebak. Worth 21 22 Sun Oil 38». 39% Texas Gulf 23 22% Texas Inst. 63% 63% Transamerlca 6% 5% Unilever V 27% 28 Unlon Carbide 38 40 Unl Royal 7% 7% United Aircraft 26% 28?. United Brands 3% 3% US Steel 40% 41% West Union Tel. 10% 10% Westinghouse SI. 10 10 Wool worth 10». 11 N Am Philips Co 14% 15% Occidental petr. 9% 8% Pacific Lignt 15% 15% Public Service 13% 13% Reliance Group 7% 8% Standard Brands 41% 43% Tandy 14% 14% Union Eiectr. 11% 11% Umtea Eiectr. 5% 3% Ugi Corp. 11% 11% Wester r> Bancorp 14% 14% (ADVERTENTIE) Op de EfficiencyBeurs bij Veenman: o.a. post frankeren en gelijk sluiten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 21