Geen schot in Nederlandse oecumene Camara: kerk heeft Marx gelijk gegeven Hoekendijk verwacht tienduizend jongeren ilisihsl1' Vrijwillig vroeg naar school om te bidden Vandaag Conferenties* pc m Trouw Kwartet Actiegroep aan KTHA opgericht 'Gevangenisstraf onbetaalbaar', zegt verdediger Beroepingswe B Nieuwe boek TROUW/KWARTET DONDERDAG 10 OKTOBER 1974 KERK/BINNENLAND door Aidert Schipper Op 25 en 26 november praten in de Blije Werelt in Lunteren de vertegenwoordigers van de kerken die lid zijn van de raad van kerken in Nederland over de resultaten van de drie in Utrecht ge houden gespreksdagen van de kerkenconferentie 1974. Aan het gesprek In deze beleids- conf eren tie wordt deelgenomen door alle beleidsbepalende mensen uit de top van de rooms katholieke kerk en uit de synodes van de protestante kerken. Nadat in ons land meer dan honderd gespreks groepen een seizoen lang hebben overlegd over het thema van de kerkenconferentie 'bevrijding tot geloof, gemeenschap, gerechtigheid', zijn op 21 en 28 september en op 5 oktober ongeveer 1.300 personen samengekomen voor de gespreksda gen in de Utrechtse Jaarbeurs. Op 21 september hield de voorzitter van de raad van kerken, prof. dr. H. Berkhof een inleiding waarin hij vaststelde dat de oecumene er in Nederland slechter voorstaat dan enkele jaren geleden. Dit pessimis tische beeld is in de twee andere gespreksdagen bevestigd. De ker kenconferentie. waartoe het start sein werd gegeven in 1972, toen in Utrecht het centraal comité van de wereldraad van kerken bijeenkwam, had een triomfale manifestatie kunnen worden van de eenheid die Christus aan de kerk geeft In dienst en getuigenis. De conferen tie is het niet geworden. Zij werd een bewijs van onvermogen. Het lijkt voor iemand, die ook al weer zo'n jaar of tien de oecumeni sche beweging gadeslaat alsof deze beweging zich tot een soort deno minatie ontwikkelt, waar de zelfde gezichten te vinden zijn als tien jaar geleden. 'Wc worden oud', stel de een van de oude bekenden vast. De 'oecumenische paradepaardjes', zoals radiopastor Alje Klamer deze groep tien jaar geleden vergoelij kend noemde, zijn aan een rusthuis voor moegerende hitten toe. De ge zichten zijn niet alleen hetzelfde, ook in de gespreksthema's is nau welijks iets veranderd. Het nieuwe nu is de twijfel aan God, de polari satie, het wegblijven van de jonge ren en voorts teleurstelling en ont moediging. De vraag komt op of het wel zo'n verstandig besluit geweest is. zes jaar geleden de Nederlandse oecu mene boven het hobby-isme van ongeduldige jongeren en verziende ouderen uit te tillen op het niveau van de professionele kerkleiding. Toen de huidige raad in 1968 werd opgericht wekte dat de hoop dat de eenheid van de kerken in ons land een extra impuls zou ontvangen. Helaas moet nu vastgesteld worden dat het tegendeel het geval is ge weest. De oude oecumenische raad vrat aan het geweten van de kerk leiding. De oecumenische jeugd raad irriteerde soms verschrikke lijk. Deze creatieve irritatie is er nu goeddeels uit. Sociale vragen Wat te noemen overblijft is een wel sterk gegroeide praktische sa menwerking binnen de raad van Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet. Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Coalitie Ik maak bezwaar tegen het artikel van uw redakteur Van Enk (Tr/Kw 5 okt.) met als kop: 'Stemming in PvdA kan gevaar voor coalitie zijn'. In een dergelijk artikel verwacht ik een genuanceerd verhaal, waarbij kennelijk gebruik is gemaakt van verschillende politieke bronnen. Als de stemming in een bepaalde poli tieke partij centraal staat mag ver wacht worden dat hij in eerste instantie daar de stemming peilt. In plaats daarvan is hij alleen te rade gegaan bij die confessionele politici die vinden dat m.n. de ra- dikaliserende achterban van de PvdA, die 'maar wat aan rotzooit en klunst' de regeringscoalitie in gevaar brengt. De confessionelen zijn in het artikel de goedheid zel ve. 'Zij lieten de PvdA regeren in de hoop dat het afglijden naar onredelijkheid tot staan zou komen' (het ontgaat uw redakteur kenne lijk hoe polariserend zo'n hautain zinnetje werkt). Het wordt door uw redakteur betreurd dat bij de PvdA niemand 'aan de top is die durft te roepen dat het nu afgelopen moet zijn' (gedoeld wordt op het gerot zooi bij de aanhang). Van mij kant heb ik medelijden met de confessi onelen waar dit soort leiders ken nelijk nog wel bestaan. Speelt heimwee naar 'the old time politics' de heer Van Enk parten? De teneur van het artikel wordt niet door de 'kop' gedekt. Die had moeten zijn: 'Stemming in de AR/KVP kan ge vaar voor coalitie zijn'. Uw artikel is daar een van de bewijzen van. Enschede X. Buurman Wegen Voor mij heeft minister Westerterp volkomen gelijk met zijn plannen inzake een vermindering van de aanleg van rijkswegen. Wat wordt er jaarlijks schandelijk veel geld en land verspild aan nieuwe wegen. Rijst er nergens de vraag waar dat allemaal voor nodig is? Ja, we zul- De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B.V. De Christeüike Pers Directie: Ing. O. Postma, F. Diemer Hoofdredactie: J. Tamminga. Hoofdkantoor: NZ. Voor burgwal 280, Postbus 859, A'dam Telefoon 020-22 03 83. Postgiro" 26 92 74. Bank: Nea. Midd. Bank (rek nr 69 73 60 768). Gem giro X 500. len onze kilometerteller wat sneller kunnen laten draaien. Zijn er nu zo weinig mensen die het zonde vinden van al het kostbare land dat hieraan verloren gaat? Later staan we er versteld van dat er zo beroerd weinig land over Is en er bijna nergens meer landbouw kan worden bedreven, laat staan dat een zondagse wandeling nog ge maakt kan worden. En dan heb ik het nog niet eens over al het geld dat er aan wordt uitgegeven. Santpoort May Bcrkouwer Kerk en kind 'Kerk' zegt een kind niets, las ik met teleurstelling over een onder zoek op Westduitse scholen. Waar ligt de schuld? Zijn. het niet veelal de ouders en ouderen zelf? Zou het niet beter zijn jonge kinderen voor het naar bed gaan ln plaats van verhaaltjes op.de t'.v. (hoe onschul dig misschien ook) uit de kinder bijbel te vertellen en ze jong mee te nemen naar de kerk? Al begrij pen zij niet alles, zij nemen er toch wat van mee. Het gezamenlijk zin gen en bidden met de ouders kan al zo'n diepe indruk maken in jon ge kinderharten. Heeft de Heere Jezus niet zelf .gezegd: Laat de kin deren tot mij komen en verhindert ze niet. Veel ouders onthouden dit hun kinderen door het jachtige le ven. Er moet liefde tot den Heere en Zijn dienst jong gekweekt wor den. Hilversum luw. J. Lenten -de Wit Kernenergie (2) De heer Ashmann gaat uit van de gedachte, dat vérdere technische vooruitgang nodig is: steeds meer Industrie, steeds meer welvaart. Hier tegenover wil ik stellen dat een evenwichtige stabilisatie van onze welvaart hier in het Westen moet worden nagestreefd. Alvorens te denken aan nog meer welvaart dienen wij aandacht te schenken aan een redelijke vedreling van de welvaart over de wereld. Inderdaad leven wij vrijer, langer en gezonder dan de mensen in de arme landen van de derde wereld. Juist daarom moeten wij zuinig zijn met energie verbruik en alles doen om het wel vaartspeil van de derde wereld te verhogen door b.v. ruim te betalen voor de grondstoffen en matige prijzen te berekenen voor onze in- dustrleprodukten, door renteloos te Investeren en door ons tevreden te stellen met ons Inkomen, dat over het algemeen ruim voldoende is om in de eerste levensbehoeften te voorzien. Verder zegt Ashmann dat risico's onvermijdelijk zijn in de techniek, maar hij vergeet dat die bij vlieg tuigen b.v. hoogstens enkele hon derden mensen betreffen, terwijl de risico's van kernenergie wereldom vattend zijn en van zeer lange duur. De atoombommen op Nagasa ki maken na 30 jaar nog steeds slachtoffers, hun radio-activiteit werkt nog door in het nageslacht. Zeist F. Wanrooy juist was betekent het, dat na 1940 de toestand veranderde. Dit was echter niet zo. Integendeel: Er kwamen nog '40 minuten langer licht' bij. Een klein stukje historie. Vóór 14 mei 1940 hadden we de zgn. Amsterdamse tijd. In Engeland was het 20 min. vroeger, in Duits land 40 min. later dan bij ons. Bij het ingaan van de zomertijd in de drie landen (Ned. Eng. en Duitsl.) bleven de verschillen dus gelijk. Een voorstel om in ons land de Middel-Europese tijd in te voeren werd door de Tweede Kamer aan genomen, maar door de Eerst eKa- mer verworpen. Nu komen op 10 mei 1940 de Duitsers hier en 'beve len' de klokken op M.E,-tijd te zetten, dus 40 min. later, Na de oorlpg is wel de zomertijd verdwe nen, maar niet de 40 min. van de M.E.-tijd. We zouden dus kunnen zeggen dat we van ons vooroorlogse uur zomertijd permanent al 40 min. hebben. Wat m.i. niet impliceert dat de zomertijd niet meer behoeft te worden ingevoerd. Hazerswoude A. A. Boehmer Prinses (3) Zomertijd Graag zou ik een kleine aanvulling willen geven op het stukje 'Ruim de helft van alle Nederlanders wil weer zomertijd' (4 okt.). U schreef 'Vóór 1940 hadden we in ons land zomertijd en wintertijd'. Als dit Had opheffing van 'Prinses' niet voorkomen kunnen worden? Was het niet mogelijk hier eerder be kendheid aan te geven om een oplossing te vinden? Kan 'Prinses' in 1975 niet doorgaan, al is het bijv. in ander formaat en met min der artikelen? Juist omdat 'Prinses' een christelijk weekblad is, heb ik het vanaf het begin gelezen. Ook ben ik niet van plan een neutraal damesblad te gaan lezen, zodat het me ontzettend spijten zou als 'Prin ses' ophield te bestaan. Baarn mw Ch. Stein-van Lecrsum Roken Uit uw krant vernam ik, dat de Club van Actieve Nietrokers nu bij minister Vorrink heeft aangedron gen om tabakswinkeliers te straffen als zij rookwaar verkopen aan jeug digen onder 16 jaar. Het wordt duidelijk dat deze Club weinig han dig optreedt. Immers het verzoek had in zeker opzicht beter aan de minister van justitie gericht kun nen zijn. Maar zelfs dan nog was men voorbijgegaan aan het welbe kende feit, dat in nogal wat ge meenten zulke politiebepalingen reeds bestaan. Dat deze niet of nauwelijks kunnen worden nage leefd, komt omdat enerzijds siga rettenautomaten langs de openbare weg zijn opgesteld en anderzijds de politiesterkte in de regel te gering is voor voldoende toezicht op be doelde overtredingen. Ik blijf Ho pen, dat de Club zich uitsluitend beperkt tot egocentrisch klagen in eigen kleine kring en niet telkens een zorgvuldig geraamde actie doorkruist, die gericht is op het laten verdwijnen van tabak. Amsterdam dr. L. Mcinsma Wanideeën Wanldeeën over Nederland die nog voortleven in het buitenland wer den aan de kaak gesteld in Jan Brokken's artikel 'Onzin over ons land' (5 okt). Beide amusant en ergerlijk. Overigens leven Neder landers op hun beurt ook onder de dom-astrante illusie dat zij de volle waarheid over vele andere landen zouden kennen, denk maar aan Zuidelijk Afrika. Men zou waar schijnlijk zonder veel gevaar voor over Irijving kunnen stellen dat sommige andere landen wellicht evenveel en meer voorbeelden zou den kunnen geven van onzin over hun land, die Nederlanders over hen uitkramen. Dricl T. Boekkooi WEST CALDWELL (VS) (NCNS) De wet dreigt een stokje te steken voor de vroomheid van ee<i honderd scholieren van de middelbare school van West Caldwell in de Amerikaanse staat New Jersey. Zij plegen 's morgens vroeger op school te komen om vrijwillig en op eigen initiatief met elkaar te bidden voordat de lessen begin nen. Tot nu toe hielden zij hun bijeenkomsten in een lokaal dat toevallig open was. Maar nu zij toestemming hebben gevraagd aan het schoolbestuur zijn de poppen aan het dansen. Volgens voorzitster Shirley Coombs zou deze gebedspraktijk in het schoolgebouw in strijd zijn met een uitspraak van de hoge raad uit 1963 over het ge bed op de openbare school. An dere leden van het schoolbestuur maken zich zorgen, omdat de studenten tijdens hun bidden nog niet onder de schoolverzeke- ring vallen. Weer anderen zijn bang, dat hiermee het hek van de dam is en dat allerlei gods dienstige groepen een beroep zullen doen op ruimte in de school. (ADVERTENTIE) Namens de raad van kerken werd de laatste gespreksdag in Utrecht geopend door bisschop Ernst van Breda. Hij pleitte in zijn rede voor strijd tegen het racisme in ons land. kerken, vooral in de sectie sociale vragen. De centrale persoonlijkhe den binnen deze sectie zijn drs. J. E. van Veen en dr. H. M. de Lange, die niet moe worden hun mede sectieleden en via hen de rest van de kerken met hun neus te drukken op de implicaties van het evangelie in de samenleving vandaag de dag. Naar aanleiding van de autovrije zondagen plaatsten zij nog eens een paar vraagtekens bij het gang bare productie- en consumptiepa troon. En jongstleden zaterdag op de derde gespreksdag in Utrecht scherpte dr. De Lange opnieuw een aantal dingen aan door te wijzen op de inflatie, waar de zwakken het slachtoffer van worden, op de ver deling van wat er in onze samenle ving te verdelen is en op de zwakke kanten van de huidige prestatie- en succesmaatschappij. In deze sectie leeft de oecumene naar zijn diepere bedoeling. Met de kern van de oecumene gaat het in ons land niet zo beroerd, maar de schil, de kerkhereniging, het sa- menvieren en het samengeloven, de schil is aangevreten en goed ook. ROME 'Wij hebben Marx in zekere zin gelijk gegeven door de onderdrukten, de arme en de rijke landen een opium voor het volk te bieden'. Zo heeft de Braziliaanse aartsbisschop Helder Ca mara gezegd in een toespraak in een sectie van de bisschoppensy node. De kerk heeft toegelaten, dat een kleine minderheid de absurde situ atie heeft geschapen, dat meer dan twee derde van de mensheid in beneden-menselijke omstandighe den leeft. Het geld, dat nu wordt besteed aan de bewapeningswed loop, is genoeg om de hele mens heid een menswaardig bestaan te verzekeren. Tegenover onrecht is neutralisme onmogelijk, zei de bis schop. Hij meende, dat de jeugd in het marxisme zoekt, wat ze in de kerk niet vindt. Tegenover de ver volging door linkse of rechtse tota litaire regeringen nemen ze hun toevlucht tot terrorisme, als ze al niet vervallen in cynisme of drugs. Derde wereld De besprekingen op de bisschop pensynode in Rome gaan zich steeds meer toespitsen op de pro blemen in de derde wereld. De bis schoppen daarvandaan eisen voor hun plaatselijke kerken meer zelf standigheid en vrijheid om natio naal cultuurgoed in het kerkelijk leven te integreren en stellen vaak de westerse vormen van het chris tendom aan de kaak. Zo laakte aartsbisschop Fernandes van New Delhi het theologische voorbereidingsrapport sterk. Uit dit rapport had hij de indruk gekregen, dat de oude kerkleer van voor het concilie de kop weer opstak, waarin het praktisch alleen gaat over de verkondiging en over de toediening van de sacramenten. Maar, aldus Fernandes, je kunt geen spirituali teit preken aan een lege maag. Belangrijke concepten zoals de plu riformiteit binnen de katholieke kerk schijnen volgens hem tussen wal en schip geraakt te zijn. Aartsbisschop Thiandoum van Da kar vroeg om meer erkenning van de culturen van Afrika in de litur gie. Een heel ander geluid kwam van de Poolse bisschop Ablewicz, die ervoor pleitte, dat de synode een soort model-katechismus voor de hele wereld zou samenstellen. Daarin zouden de voornaamste waarheden van het christendom moeten worden opgesomd als te genwicht tegen de huidige verwar ring. Vanmiddag zal dr. Philip Potter, Deze week in Hervormd Nederland o.a.: Zwaardere straffen helpen niet Gesprek met de Bond tegen het vloeken. - Voor Angola is de weg lang en bloedig. De gereforhierede synode: Mag men een vrouw leven opdringen, dat zij niet wil? Hans Bouma: Wijsheid uit de eerste hand. Dr. van den Heuvel: Daar zaten die rijke kerken een tikje beteuterd van te kij ken. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: TELEF.NR Abonnementsprijs 23,— per half jaar; 46,per jaar. Abonnementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland, Antw.nummer 1776, Den Haag. ïid; ZUSTER MARTHA In de onvolprezen Fabeltjes EU neemt zuster Martha geen plaats in. Zij is de rechterhanfc dokter Meindert het Paard en al tuu-tuutend door het grol renbos. Opvallend is vooral grote welbehagen in ziekte kwalen. Haar hartstocht om en zielige mensen in hun nooi bij te staan gaat zo ver dat allereerste indikaties wie hel |rdï ook is onder de wol wil hebbe ,i hem vervolgens vol te spuiten vertroetelen. Zelfs Dokter Me het Paard gaat dit wel eens t Hij mag dan weliswaar nooi Cl diploma als arts gehaald hqel hij weet desniettemin wel van de artsenij af dat de op en zieligen beluste ijver vanl verpleegster hem tot protest b !gg, Daar zijn wij niet voor, kan h ij, veelbetekenend opmerken. Wi alleen om werkelijk zieke ra te helpen in hun nood. Soms ik dat wij wel eens in de atten Laste 'l' ïfrsl le ijg' ordf 2 :ek Ida Martha-fout- vallen. Ons op de nood van de naaste niet omslaan in'een advertere if.r,r IIJK Van der Louw U verwijt het CDA in Rotterdam ten onrechte de burgemeestersop volging in de verkiezingsstrijd aan de orde te hebben gesteld. We heb ben de burgemeestersopvolging be wust niet aan de orde gesteld. Slechts éénmaal is n.a.v. een vraag uit de zaal de naam van wethouder Vos genoemd. Bij mijn weten is de naam van Blesheuvel nimmer ge noemd. We hebben toen gezegd dat het zeer reëel was dat de opvolger van Thomassen weer een socialist zou zijn. De verkiezingsstrijd verlie zen en toch een CDA-burgemeester claimen zou het CDA alleen maar belachelijk gemaakt hebben. Ook is het onjuist dat het CDA op gespan nen voet met wethouder Vierssen zou staan. Juist Vierssen kon de gepolariseerde minderheidshouding van de PvdA op de juiste, waarde schatten. Wethouder Vierssen ls volgens ons wel een uitstekende kandidaat-burgemeester maar is voor de PvdA onaanvaardbaar. Dat de PvdA-Rotterdam ons bestuurlijk buiten spel gezet neeft (zij wilden onder geen voorwaarde een pro gram-college of afspiegelingscolle ge) heeft inderdaad te maken met de arrogantie van de macht. Als het doorgaat zal niet André van der Louw met zijn wethouders Rotter dam besturen, maar het politiek- wetenschappelijk bureau van de PvdA-Rotterdam de lakens uitde len. Vierssen noemt dit sarcastisch het 'Politbureau'. Dat is de dreiging die erachter zit. Rotterdam Dick Hoek Arjos R.dam lid centr. kiesv. AR R.dam Israël Het Palestina Comité ziet een een voudige oplossing. Het vroegere Britse mandaatgebied Palestina moet een democratische staat Pa lestina worden, waar alle Palestij- nen en alle burgers die op het ogenblik in Israël wonen 'gelijke rechten' hebben. Gelijke rechten voor Palestljnen en joden in één land en dan nog wel onder Ara bisch bestuur? Gelooft het Palesti na Comité dit zelf? O ja. we maken een staat met gelijke rechten, zoals in Syrië bijvoorbeeld. Rotterdam E. F. Schnitker Helder Camara secretaris-generaal van de wereld raad van kerken, zich tot de bis schoppen richten. AMSTERDAM Op de katholieke theologische hogeschool te Amster dam hebben 28 docenten en stu denten het initiatief genomen voor een 'actiegroep KTHA'. De actie groep meent dat het ontslag van professor H. van Luijk onaanvaard baar is. De huidige besluiteloosheid op de KTHA dreigt volgens haar te leiden tot een berusten in het ont slag. zelfs zonder enig protest. De groep wil het protest tegen het ontslag van Van Luijk publiek en duidelijk vorm geven. Concrete ak- tiepunten zijn: het houden van he arings over het ontslag van Van Luijk op 21. 22 en 23 oktober om 19.30 uur op de KTHA. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG 'We moeten niet te scheutig zijn met het uitdelen van gevangenisstraffen, want <}at wordt zo langzamerhand onbetaalbaar'. Dit is ongeveer de* strekking van het pleidooi dat de veredediger mr. H. A. Groen tijdens een zitting van het Haagse gerechtshof hield. Hij kwam op voor een 27-jarige timmerman uit Den Haag die onder invloed een auto slingerend door Scheveningen had gereden. De Ha genaar was aldoor de politierechter veroordeeld. Mr. Groen ging niet akkoord met het verzoek van de aanklager het vonnis van de poli tierechter te bevestigen. Dat vonnis' luidde: twee weken gevangenisstraf én negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Interkerkelijke zendingsdagen van de Nederlandse zendingsraad. The ma: de kerk aan het werk ginds én hier. Vertoning van de nieuwe Kom over de brug kleurenfilm. Za terdag 12 oktober in 'De Baai', Et- ten Leur (met dr. A. H. v. d. Heuvel en drs. G. J. van Butselaar)zater dag 19 oktober in 'De Tamboer', Hoogeveen (met mr. C. B. Posthu mus Meijjes en ds. H. Olde)zater dag 26 oktober in de Vredekerk, Maartensdijklaan 126 en de Paas- kerk, Harmelenstraat 108, Den Haag (ds. L. R. Krol en ds. A. de Haan). Steeds van half elf tot vier uur. Crèches aanwezig voor kinde ren tot en met aclit jaar. die nood. Soms komen mi schriften onder ogen en ho klanken door de ether die ml zuster Martha doen denken. Martha is niet zo'n goede Haar persoonlijke zelfbeves - heerst over de nood van an Die anderen behoren dan op. nood te zijn, anders voelt Martha zich niet gelukkig. lijke hulp zal iets moeten kllP_v van een stille aanwezigheid een soms vertwijfeld mee- met de naaste om hem, me respekt voor zijn leven, na' zijn. NED. HERV. KERK Beroepen te Zevenhuizen Overgaauw te Vriezen veen: te en Losdorp: C. v. d. Berg te 1 horn; te Nieuw-Lekkerland: Hoek, kand. te Katwijk aan Z Ransdorp (toez.); M. J. G. kand. te Utrecht. Aangenomen naar Nijverda Bouman, laatstelijk predika Geldrop, thans te Wetzhaus Duitsland: naar Wijckel A. Ban te Abbenbroek Toegelaten tot de evangelie ning en beroepbaar gesteld Hoek, C. Fockstraat 9 te K aan Zee: W. L. Pera. Korte straat 28, Enkhuizen: M. Smith, Groezelaan 89, Utree A. Vlok, Gladiolenstr. 39. Wi gen (beroepbaar na 2 jan.) GEREF. KERKEN Beroepen te Bergen op Zoo Wolvis kand. aldaar die dit heeft aangenomen: tot pred. delijke dienst te Vreeland: dr Bos. em. pred. wonende te HfJ wijk die dit beroep heeft aai" men (verb. ber.). Aangenomen naar Schoonrei1 kand. J. W. v. d. Linden te A veen (verb. ber.). !0Cl pc irdt PHl :ing itba ?VB h Van een onzer verslaggevers UTRECHT Evangelist Ben Hoekendijk organiseert zaterdag een massameeting voor jongeren in de Julianahal van de Utrecht se jaarbeurs onder het motto 'Een stralende toekomst door Jezus Christus'. Hij verwacht tienduizend jongeren uit vrijwel alle ker ken. Omdat de vorige 'One Way Day' achtduizend jonge mensen op de been bracht, lijkt dit haalbaar. Het program van deze dag omvat getui genissen, prediking en het optreden van zanggroepen. Ruim zeventig zendingsgenootschappen en andere christelijke organisaties, variërend van Johan Maasbach wereldzending tot het Nederlands bijbelgenoot schap zijn met informaties verte genwoordigd. De podiumprogramma's beginnen om tien uur, twee uur, kwart over vier en zeven uur. In het avondpro gramma zal de bekende Zweedse zanggroep Choralerna haar musical Living waters opvoeren. Van Neder landse bodem werken aan deze dag de zanggroepen The Burning Cand les en The Lighters mee. Sprekers zijn Ben Hoekendijk, Jo han Frinsel (Directeur van Tot Heil des Volks) en Nico van Bil- jouw. Verder nemen geloofsgetuige nissen van jonge christenen een belangrijke plaats in het program ma in. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Schilwolde: Goedhart te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Franklin Lakes H. Rijksen te Zoetermeer. Bedankt voor Amsterdam-! Honkoop te Kampen. da ■tba ipag aesi spa hee ar Stoel 's Middags lhtervieuwen Ben Hoe kendijk en zijn vrouw Wiesje be kende Nederlanders in een 'ge heimzinnige stoel' op het podium. Tot het laatst blijft een geheim, wie dat zijn. Vorig jaar zaten ma joor Bosschardt van het Leger des Heils, Bob Meijer en pater Koop- mans in de stoel. Er zal een aparte afdeling zijn voor doven, waar drie tolken voor vertaling in gebaren taal zullen zorgen. Honderdvijftig gehoor-gehandicapten hebben hun komst al aangekondigd'. Over het thema van deze massabij eenkomst zegt Hoekendijk: 'Over Ben Hoekendijk de hele wereld is een onbehaaglijk gevoel van angst en depressie. Maar als je Jezus in je hart hebt, kun je leven. Je weet dan dat vernieuwing mogelijk is. Dan alleen kun je optimistisch zijn'. Er zullen steeds 250 'nazorgers' klaar staan om met jongeren die daarom vragen afzonderlijk te pra ten en te bidden. De organisatie legt er telkens de nadruk op. dat het een geestelijke manifestatie is met het doel mensen tot geloof te brengen. Daarom heeft Ben Hoe kendijk degenen, die sympatiseren met deze dag. dan ook opgeroepen om vandaag, donderdag, te vasten voor het welslagen van de One Way Day. De Middenschool Thema Lei( mer van het maandblad 'De zoo matorische school' over de m ulv school. O.a. artikel van het la de-Kamerlid G. van Leijei rip (CHU). Hierin maant de heeJ Leijenhorst tot voorzichtighe le aanzien van de middenschoo perimenten die uit de school ,e zelf voorkomen zoals het i L._ mavo-l.b.o. in Franeker veri in„c de voorkeur. (Telefoonnummf °J: administratie: 070-558831). t i:„ Wat is filosoferen? afscheidsi t van dr ir H. van Riessen ,r r september 1974 aan de tech hji hogeschool, te Delft. Uitgav ,i.pnJ Delftse Universitaire Pers te I ,u AO-boekje 1531: Open school C. J. J. Wiedhaup, alg. dir Stichting IVIO. Uitg. IVIO, Q„1 stad. 20 blz - ƒ1.25. "U De paradijsbouwers, anti-kui Spectrum, Utrecht. 127 blz - Onderzoek naar onze toeïu door R. L. Heilbroner. De eco d en historicus Heilbromer Qes zoekt hoe we het hoofd kvol bieden aan de dreigende cat ha fen die ons door het rapport s 6ntp Club van Rome en andere ir n' voorspeld. Uitg. Spectrum, U 95 blz - ƒ12.50. 2e c Kasper in de onderwereld, do3r Lampo. De eerste druk van nne( roman verscheen onder de ti oven goden moeten hun getal h jjeid Dit was het boekenweekges 1 hp, van 1969. 3e druk. Uitg. M „pru. hoff, Amsterdam 189 blz - 1 3aal Kind op komst, door A. S( mans. Een boek voor aanst en jonge ouders van uitg. Co ieve] Amsterdam. 144 blz - 12.50. p v De schone schuld door M. Ot r Sn De auteur duidt de crisis van jerst( moderne maatschappij als een, iSbeE bewust-worden van de gronde blemen. Uitg. De Nederl ig or Boekhandel, Amsterdam 111 bel 13,90. nige opmerkingen over de ge de omgeving door S. M. Pruys, pj^ luwe I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2