4 Dekker drijft conflict op spits !OMBERE TOEKOMST VOOR SPARTA A "Piet Roomer in commissie Loting beker Knobel negeert PSV'ers JW/KWARTET MAANDAG 7 OKTOBER 1974 SPORT T9/K9 [STERDAM Oud-internatio- il scheidsrechter Piet Roomer gisteren benoemd in de •heidsrecli terscommissie betaald octbal. Roomer vervult één van twee vacatures, die is ont- a door het bedanken van Joop [artens en Karei van der Meer. .ist S, et. met 1 n anavond zal beslist worden of. i zo ja door wie, de tweede mature zal worden vervuld. tuii e benoeming van Piet Roomer ne oot gisteren na een spoedberaad f Papendrecht voorlopig een roe- weekeind af. Zaterdag reeds kdden zes van de zeven interna- onale Nederlandse scheidsrech- rs (Theo Roosten. Charles Cor- r. Leo van der Kroft. Joop Ver dort, Arie van Gemert en Jan ^eizer. Frans Derks distancieerde zich van deze actie) in een tele gram hun teleurstelling en ver ontrusting geuit over de ontwik kelingen met betrekking tot de samenstelling van de scheidsrech- terscommissie. De zes zijn het niet eens met het feit dat de beoordelingscommissie ongewij zigd is gehandhaafd en vreesden in- en extern conflictsituaties. Joop Vervoort, tevens voorzitter van de BBSV (belangenorganisa tie van scheidsrechters in het be taalde voetbal) laakté gisteren na het benoemen van Piet Roomer het feit dat de BBSV geen werke lijke inspraak in deze benoeming had gehad en vroeg zich af waar om het sectiebestuur betaald voetbal (aan wie het telegram was gericht) niet was overgegaan tot het benoemen van een forma tiecommissie om de vacatures op te vullen. In die commissie had den alle betrokkenen moeten zijn vertegenwoordigd. Vervoort uitte felle kritiek op scheidsrechters- commissie-voorzitter mr. Kern kamp (tevens bestuurslid van de sectie betaald voetbal), die in zijn ogen mede verantwoordelijk was voor de gespannen situatie bin nen de verdeelde scheidsrechters- wereld. Het bestuur van FC Twente heeft zondag overigens verklaard scheidsrechter Arie van Gemert gaarne in het Diekmanstadion te verwelkomen ondanks l^et feit dat de Ensckedese eredivisieclub op zaterdag 28 september mede door een aantal minder gelukkige be slissingen van Van Gemert tegen Ajax een nederlaag van 0-1 leed. DORDRECHT De loting voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker die op 24 no vember wordt gespeeld, had het volgende resultaat: Fortuna SC-FC Twente, Roda JC- FC Amsterdam, Ajax-Hcluiond Sport, AZ'67-FC VVV. FC Dor- drecht-Sparta, Telstar-Hermes DVS, MVV-Feyenoord, RBC-PSV, IJsselmeervogels-SC Amersfoort, Go Ahead-FC Utrecht, Haarlem- De Graafschap. FC Den Haag-SC Cambuur, Excelsior-Heracles, Wa- geningen-PEC, Volendam-NAC, FC Vlaardingen-FC Groningen AMSTERDAM Bondscoach Ge orge Knobel heeft nu Johan Cruijff en Johan Neeskens niet beschikbaar zijn voor de wedstrijd van het Nederlands elf tal tegen Zwitserland (woensdag avond in Rotterdam) weer geen beroep gedaan op spelers van ere divisie-lijstaanvoerder PSV. De selectie bestaat uit: Jongbloed (FC Amsterdam), Schrijvers, Suurbier, Haan, Krol, Rep en Geels (allen Ajax), Van Hanegem, Jansen, Schneider, De Jong en Ressel (allen Feyenoord), Ren- senbrink (Anderlecht), Peters (NEC), Notten en Van Ierssel (beiden FC Twente). Zeker nu de twee 'Spaanse Neder landers' door de verplichtingen, die Barcelona woensdag in Parijs heeft, niet met het Nederlands elftal kunnen spelen, was de keu ze van bijvoorbeeld de PSV'ers Van Kraay, Lubse, Van der Kuij- len (in topvorm momenteel) of René van de Kerkhof logisch ge weest. Maar Knobel heeft vastgehouden aan zijn groep van spelers, die ook is meegeweest naar de wedstrijden in Zweden en Fin land. Hoewel manager Ben van Gelder het niet met die woorden toe geeft, is het duidelijk, dat er langzamerhand wrevel begint te ontstaan in het PSV-kamp inzake het Nederlands elftal. Van Gelder reageerde gisteravond: 'Als de heer Knobel uit vakoverwegingen handelt, kunnen we er vrede mee hebben, maar wanneer het een kwestie van rancune is, vinden wij het landzamerhand een vrij zielige zaak'. Zoals bekend stelden de PSV'ers zich op zachte andrang van het bestuur niet beschikbaar voor de interland tegen Zweden. Een wei gering die vooral bij de 'vedetten' van Oranje kwaad bloed zette. 'Maar', zo vervolgde Van Gelder, 'men moet niet denken dat men er In Eindhoven wakker van ligt. Destijds niet en nu ook niet'. Merkwaardig lijkt ook de keuze van Feyenoorder Wim van Hane gem, die woensdag nog weigerde met zijn club naar het Noordierse Coleraine te reizen. Van Hanegem zegt echter momenteel weer in staat te zijn om te spelen. Van Hanegem gisteren: 'Vanaf woens dag heb ik elke dag aangepast getraind. Daarnaast heeft Fysio therapeut Ed van Breukelen me constant behandeld. Wat mij be treft, speel ik woensdag'. 52 iiddenvelder-sonder-contract bekijkt duel tegen AZ 67 vanaf de tribune uws ;igi] 5TERDAM Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, stak ongenoegen na afloop van het duel tegen AZ '67 (00) niet ir stoelen of banken. Niet het FC Amsterdam dat gistermid- teverSeefs iets probeerde op te roepen van de ploeg die vorig gekoesterd werd als een spektakelploeg, kreeg de gram van :JS p over zich uitgestort. Eén man, Chris Dekker, kreeg een ste- veeg uit de pan. 'Dinsdagavond is er een bestuursvergadering me<lan zal bekeken worden welke straf Dekker krijgt. Hij heeft ekr ploeg in de steek gelaten. Hij heeft zich misdragen. Als het op U. ndï mij ligt zou er een zware straf uitkomen maar ik weet niet het bestuur zal beslissen.' Dekker was toen al weer ver en. Hij had de prestaties van club vanaf de tribune gevolgd. Jllig om zelf mee te draaien. a,xesloten om het conflict met n msterdam dan nu ook maar op jjj lts te drijven. zie srhouding tussen Chris Dekker Amsterdam is al geruime tijd ondoorzichtig. Vorig jaar kon- >eide partijen niet tot een op r sluitende overeenkomst ko- Uiteindelijk werd besloten afspraak te maken waarbij er in het goed draaiende FC ■k lerdam zijn plaats kreeg en de les ondanks het feit dat el keen contract geen sprake was :h ontving. Een weinig zeker- gevende gang van zaken die r niet tot onoplosbare proble- enl! |Jdde. Dekker wist zich zoda- ip de voorgrond te spelen zelfs Rinus Michels hem voor het h llkampioenschap bij de FIFA uk' 1 bij de top-veertig waaruit de du' lilleve selectie werd gemaakt. VSFER "h Dekker stond toen sterk. Wist okt at er voor hem belangstelling ld en wachtte rustig de ge- enissen af. Vooral uit de erkwestie die rond FC Twen- Notten oprees hoopte hij H«nst te halen. Dat mislukte (us moest hij wel weer aan de lan hangen. Hij speelde bij FC erdam als puur amateur. (ADVERTENTIE) leem toch maar ver een occasion m de V W-dealer garantie - ANWB-keuring- ©-servicepaspoort Kreeg geen premies en geen ver goedingen. Hij wilde wel een con tract afsluiten met FC Amsterdam, maar verlangde dan ook een- forse verhoging. Een zaak die afsprong. Zoals ook de transfer naar MVV niet door kon gaan. Manager Tonnie Bruins Slot van FC Amsterdam: 'Wij hebben de transfersom toen al laten zakken tot 175.000 gulden. Maar Chris vroeg een handgeld bij MW van 150.000 gulden en toen sprong de zaak weer af.' De zaak werd ten slotte vorige week op de spits gedre ven. Chris Dekker liet via zijn va der die hem adviseert, weten, dat hij als er geen contract zou worden gesloten op de markt zou gaan helpen bij de petten-nering van zijn broer. Voetballen voor FC Am sterdam kwam in ieder geval niet meer ter sprake voor er een slui tende overeenkomst kon worden opgesteld. Een dreigement waarover Dé Stoop zegt: 'Ik wist van niets, hij heeft het wel tegen een paar kranten gezegd, maar ik ben niet benaderd. En hij doet dit ook nog op een moment dat Leen van der Merkt geblesseerd is en met wedstrijden tegen Ajax en Inter Milaan voor de boeg. Dat verdient een duidelijke straf vind ik. Ik neem het hem hoogst kwalijk.' Trainer Pim van de Meent was wel op de hoogte van de aktie die Chris Dekker wilde onder nemen. 'Ik heb vrijdag lang met hem gepraat. Maar ik kan er niets over zeggen. Ik sta tussen hem en het bestuur in.' Een oplossing van het conflict lijkt voorlopig niet in zicht. Zeker niet nu Dekker een daad stelde waarvan hij wist dat FC Amsterdam er slecht op zou reageren. De standpunten zijn ver hard, Dekker krijgt ongetwijfeld hij is immers een amateur die zonder goede redenen afschrijft voor een wedstrijd een schor sing. En daarna? Tonnie Bruins Slot veelbetekenende 'Stoop heeft zich er geloof ik wel bij neergelegd dat we dit seizoen misschien niet opnieuw als topclub mee zullen draaien maar als goede middenmo ter waarbij degradatie is uitgeslo ten' spreekt wat dat betreft boek delen. TRIBUNE Chris Dekker zat gistermiddag op de tribune naast Abe van den Ban een speler die met hem en de geblesseerde Leen van der Merkt De ver doorgedrongen Otto (rechts) ziet een schot gestuit door AZ-doelman Vooys Een suppoost van het Olympisch Stadion controleert de kaartjes van v.l.n.r.: Abe van den Ban (onderhandelt nauwelijks meer over een contract met FC Amsterdam), Chris Dekker (weigert voor lopig te spelen) en Rob Boersma (ex-FC Amsterdam, thans Haar lem). een zeer sterk middenveld vormde. Van den Ban kan ook niet tot overeenstemming komen met FC Amsterdam. Bruins Slot: 'De onder handelingen met hem staan wel op een erg laag pitje.' Achter dat duo zat dan ook nog Frank Kramer die door FC Amsterdam vorig seizoen werd uitgeleend aan MVV. FC Am sterdam heeft nog wel een optie op hem. maar Kramer stelt zelf: 'Mij zien ze voorlopig niet meer spelen en zeker niet voor FC Amsterdam. Nu kom ik een keertje kijken en dan hoor je wel meteen dat ik wel weer tot een overeenkomst kan ko men met FC Amsterdam. Dat is zeker niet waar. Al dacht ik wel even tijdens de wedstrijd, zal ik m'n korte broek maar weer aan doen, me warmlopen en dan naar Van de Meent stappen en zeggen 'zal ik dan maar weer Pim.' Voor de show, dat wel.' POVER Kramer had waarschijnlijk wel wat show kunnen brengen, want veel amusants viel er op het veld nu niet bepaald te genieten. AZ'67 en FC Amsterdam bouwden vorig sei zoen een goede naam op met karak- tervoetbal-mét-resultaten. De wed strijd van gistermiddag was daar van een uiterst pover aftrekseltje. Spektakel was het geen moment. Het leek er twee keer even op. Eerst toen was het overigens al diep in de tweede helft! via Bobby Vosmaer die de enige combi natie van enige formaat van de negentig minuten (samen met Vre- denburg) afrondde met een te ge haast en slecht gericht schot over de ver voor zijn doel staande Jong bloed. maar ook over het doel. (Vosmaer: 'De bal sprong even op RUUD VERDONCK er schouwspel tegen MVV levert door vele fouten toch nog gelijkspel (2-2) op TERDAM Onvoorstelbare fouten zijn er in het duel tussen ta en MVV (2-2) aan beide kanten gemaakt. Wie beweert dat ieil van het voetbal in de eredivisie zich de laatste weken in artse lijn beweegt, komt daar wel snel van op terug, wanneer egentig minuten lang toeschouwer is geweest op Spangen. :n of nooit kon hij daar zijn hart ophalen aan een oogstrelend ent, zelden of nooit werd er een poging ondernomen om de van vaak domme fouten te. doorbreken met een positieve Sparta-MVV zal dan ook de geschiedenis ingaan als een st pover schouwspel, waarbij de vraag kan worden gesteld tie spelers zich tijdens hun ongetwijfeld intensieve trainings- d uitvoeren en of zij zich wel bewust met hun vak bezig en. heeft, zich nog het meest in leve zin gemanifesteerd. De tie van Leo Steegman die het 7 de in het huwelijk getreden Arne Skipper moest stellen, trde als een kip zonder kop. elke vorm van organisatie en het aan het onvermogen van egenstander dat het er nog en 2-2-score afkwam. Slechts 'aal konden de Maastrichte- efficiënt profiteren van ko- verdedigingsfouten in Spar- aatste lijn, die meende dat defensieve taak ongeveer in leving van de middellijn lag. OXDERING "onder dat invaller Sjef Vlo- na twintig minuten ongehin- ia een passje van Kleton op Doesburg afstormde en vervolgens moeiteloos raak schoot: 0-1. Vlodrop was ingevallen voor de Engelsman Gray wiens linkerknie tot verwondering van trainer Leo Canjels zwaar was omzwachteld. 'Ik had hem kort voor de wedstrijd nog gevraagd waarvoor dat nodig was', legde Canjels later uit, 'maar toen Gray vertelde dat het geen blessure betrof, heb ik er verder geen aan dacht aan besteed, maar toen ik hem na een paar minuten al zag hinken, ging er een lichtje bij me branden. Dit kan natuurlijk niet. Ik "zal hem er dan ook flink over onderhouden'. Canjels zal overigens zijn wisseling niet hebben betreurd, want de voormalige amateur-speler van het Limburgse MKC was een van de weinige MW'ers die iets positiefs met de bal kon uitvoeren. Kort na Cees van de Munnik maakt 2-2 in het duel tegen MW. Doelman Matthijssen is kansloos tegen de inzet van de Spartaan. MW's verrassende openingstreffer kopte Venneker een inzet van Van de Munnik achter doelman Mat thijssen, maar toen de defensie van Sparta andermaal in de fout ging. lag voor Colombain de weg open MW naar 1-2 te tillen. Daarmee illustrerend hoe hardleers de verde diging van de Rotterdammers was. Luc Bolkestein, de jeugdige libero wiens taak het is leiding te geven aan de organisatie in de defensie, faalde volledig. Je kunt duidelijk aan hem zien dat zijn studie aan de Haagse sportacademie hem hele maal in beslag neemt. De iaatste week heeft hij maar één keer ge traind'. aldus Steegmans visie op de grote hiaten in het spel van zijn volgelingen. Bolkestein als de zondebok aanwijzen voor het falen van Sparta zou echter on rechtvaardig zijn. Het gehele elftal kon zich geen moment naar een acceptabel niveau tillen. Zelfs rou tiniers als Heyerman, Venneker en Walbeek rommelden maar wat aan. Terecht stelde MW-trainer Canjels dat hij geen hoge dunk had van zijn tegenstander. 'Verdedigend is de ploeg zeer kwetsbaar en aanval lend zit er geen variatie in. Elke bal wordt hoog voor het doel ge gooid'. ONGECONTROLEERD Daar konden Dijkstra en de lange Lacroix de zaken gemakkelijk kla ren. hoewel zij zich bijzonder gul toonden in het weggeven van hoek schoppen. Zo een twaalf van de zestien hoekschoppen die Sparta mocht nemen waren rechtstreeks het gevolg van ongecontroleerde acties van de MW'ers. De Maas trichtenaren die in de tweede helft via Bonfrère. die uitstekend was aangespeeld door de Fin Laine, een opgelegde kans kregen om de wed strijd te beslissen, konden daar echter geen gebruik van maken. En dat schonk Sparta het laatste restje energie om met een ondoor KNVB beker Hermes DVSFC Den Bosch 11 (Hermes DVS w.n.s.) IJsselmeervogelsLimburgia 10 FC Dordrecht—SW 2—1 NECFC Groningen 23 (na verl.) RBCVeendam 10 (na verl.) HeerenveenFortuna SC 22 (Fortuna SC w.n.s.) Helmond SportElinkwijk 10 SC CambuurWillem II 11 (Cambuur w.n.s.) PEC ZwolleSpakenburg 20 FC VVV—Vitesse 5—1 FC VlaardingenHuizen 10 (na verl.) SC AmersfoortEindhoven 21 HeraclesQuick N 72 GermanicusVolendam 12 FC AmsterdamAZ'67 Sparta—MVV Ajax 5 5 0 0 10 14—3 PSV 5 5 0 0 10 16—6 Feyenoord 5 4 0 1 8 20—3 FC Den Haag 5 2 3 0 7 7—2 Roda JC 5 3 1 1 7 9—8 FC Twente 5 2 2 1 6 7—2 De Graafschap 5 2 2 1 6 5—5 FC Amsterdam 5 1 3 1 5 6—5 Sparta 5 1 3 1 5 9—8 AZ'67 5 1 3 1 5 2—2 MVV 5 1 2 2 4 6—8 Excelsior 5 1 2 2 4 4—7 Telstar 5 1 2 2 4 4—8 FC Utrecht 5 1 2 2 4 5—9 Wageningen 5 0 2 3 2 4—8 NAC 5 0 1 4 1 5—14 Haarlem 5 0 1 4 1 4—15 Go Ahead 5 0 1 4 1 3—17 en toen raakte ik 'm niet goed'). En later toen invaller Geert Meier gedurende een kwartier zijn onmis kenbare klasse mocht tonen én een onmisbare kans weggaf aan. Nico Jansen. De Amsterdamse spits richtte met de ogen dicht en de voet verkeerd helemaal fout. Meer valt er nauwelijks te vertellen. Ex cuses van twee kanten waren er daarentegen des te meer. FC Am sterdam met zijn gehavende ploeg waarin het middenveld geen body had. Omdat spelers als Otto en Karte de lichaamskracht missen en onvoldoende gewend zijn aan het niveau. AZ'67 dat ook een aantal spelers (De Vries, Hoogesteger, Van Rijsoever) kan opnoemen die niet klaar zijn voor het grote werk door blessures. Zo moest Bobby Vosmaer het nu op de rechtervleugel probe ren terwijl hij waarschijnlijk een doorslaggevende inbreng had kun nen hebben op het middenveld. Vosmaer: 'Ik sta wel liever op het middenveld. Maar het kan nu een maal niet anders. Akkoord zeg ik dan. En voor hetzelfde geld had ik nog een doelpunt gemaakt ook.' FC AMSTERDAM: Jongbloed: FUnkevleu- gel, Karte. Fransz (Olk), Koopman; Hu- sers. Blanchi. Visser; Otto, Jansen, Van der Lem (Meijer). AZ'67: Vooys; De Vries. Meyer, Mol, Vonk; Vosmaer. Wlldbret, Nygaard; Mul ders. Kist. Vredenburg. Zaterdag: Go Ahead-Haarlem (20 u), PSV-FC Utrecht (20 u). Zondag: NAC-Excelslor, Wagenlngen- Sparta, Telstar-MVV. FC Twente-FC Den Haag. FC Amsterdam-Ajax. Roda JC-De Graafschap, Feyenoord-AZ'67. Zondag: PEC-Veendara. SC Amersfoort- FC Dordrecht, SVV-FC Den Bosch. Volen- dam-Heerenveen. FC VW-Helmond Sport, SC Cambuur-Eindhoven. NEC-Her- acles. Willem n-FC Vlaardingen, FC Gro- nlngen-Fortuna 8C. Juist Ingevuld ziet het formulier van Sporttoto 6 er als volgt uit: 3—1—1—3—3—3—1—3—1 1 3—1—1 Het aantal deelnemers aan Toto no. 6 bedroeg 314.673. die voor een Inleg zorg den van 814.294.Het prijzenbedrag Is 388.689.waarvan voor de 1 e prijs 155.475,2e prijs 97.172,3e prijs 136.041,—. Er hebben zich op dit moment geen deel nemers gemeld voor de eerste prijs. De winnende cijfers van Lotto no. 6 zijn:' 1 2 3 33 40 41 Reservegetal: 19. Het aantal deelnemers aan Lotto no. 6 bedroeg 864 694, die voor een inleg zorg den van 3.061.3330 gulden. Het prijzen bedrag Is 1.017.753, De prijzen zijn: le prijs (lncl. Jackpot) 672.56e.—, 2e prijs 145.413,—3e prijs 218.119.—. 4e prijs ƒ290.826,—, 5e prijs 290.826.—. DUITSE LOTTO De winnende getallen ln de Duitse Lotto zijn: 3 16 24 35 44 49. Reservegetal: 34. dacht offensief een grote pressie op het Maastrichtse doel uit te oefe nen. Het was uiteindelijk Van de Munnik die via een voorzet van Van Staveren een 2-2-score kon afdwingen. Canjels verwisselde Lai ne ln de slotfase nog voor Nele mans omdat 'de Fin hem was te gengevallen'. Maar dat is volgens de Maastrichtse oefenmeester geen wonder. 'Hij is donderdag pas aan gekomen en hij heeft nog maar één keer meegetraind. Hij kende nie mand van de jongens. Probeer dan maar eens een goede wedstrijd te spelen'. Hoewel Canjels het betreurde dat zijn ploeg de mogelijkheid op een overwinning niet had gegrepen, staat MW er in elk geval beter voor dan Sparta. De Maastrichtse formatie heeft wat meer kwaliteit in haar gelederen en beweegt zich heel wat soepeler en intelligenter over de grasmat dan Sparta dat voor trieste tijden staat. SPARTA-MW 2—2 (1—2) 20. Vlodrop 01: 21. Venneker 11; 37. Colombain 1—2: 76. Van de Munnik 2—2: Scheids rechter: Jonker. Toeschouwers: 6.800. SPARTA: Doesburg. Jansen. Visser. Bal- kensteln. Meutstege; Van der Veen (Van Esdonk). Walbeek. Van de Munnik; Heyerman, Venneker. Van Staveren (Mi- chlelsen). MW: Mathljssen; Braam. Dijkstra. La croix. Colombain: Gray (Vlodrop). Streu- er. Koratgens; Lalne (Nelmans) Bonfrere. Kleton. RICHARD MATTHIJSSE HOOFDKLASSE A RVC-EDO 4—3; AFC-De Spartaan 3—1; Unltas-Gouda afg. Zllvermeeuwen-Papen- drecht 2—1; SDW-CVV 21; SDW 6 5 0 1 10 14—9 Rood Wit A 5 4 1 0 9 11—5 EDO 5 3 1 1 7 12—6 Zilvermeeuwen 6 3 1 2 7 12—11 Unitas 4 2 2 0 6 7—5 uvs 5 2 2 1 6 74 Ilermes DVS 5 1 3 1 5 5—4 RVC 6 2 0 4 4 13—14 Papendrecht 4 1 1 2 3 2—3 Gouda 4 1 1 2 3 3—7 Elinkwijk 5 1 1 3 3 6—7 De Spartaan 5 1 1 3 3 10—15 cvv 4 0 2 2 2 3—7 afc 6 1 0 5 2 6—14 De wedstrijd PapendrechtCW, die op 22 september bij de stand 11 werd gestaakt, is niet in deze stand verwerkt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9