'Ik hoop dat het een echt christelijke school blijft' Je Mooy verwacht nieuwe mrgemeester in december 1r v.d.wiel Agenda van Leiden Rookartikelen ontvreemd £PPP iii v.d.wiel Voetgangster na aanrijding overleden Weer ingebroken bij Den Blanken Koudekerk bekert Bejaard echtpaar 0p eigen terrein omgekomen ofstem Sassenheim ordt nu kerkkoor Bij militairen te gast Lege horden bij hutspotmaaltijd Open huis bij politie Leiden viert feest Pastorie biedt nu huisvesting aan Dienstverlening T2*R0UW/KWARTET ZATERDAG 5 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO Directrice Schuyt weg bij opleiding gezinsverzorgsters gezinsverzorgsters. Groter dan het aanbod. Dat komt omdat de mees ten snel trouwen. Gemiddeld werkt een gezinsverzorgster tweeeneen- half jaar. Dan gaan ze 'met ver vroegd pensioen' zoals wij dat noe men. Er zijn maar weinig gezins verzorgsters die echt hun pensioen halen'. Mejuffrouw Schuyt neemt afscheid met één uitdrukkelijke wens: 'Ik hoop van harte dat het een echt christelijke school zal blijven in de wezenlijke zin. We hebben altijd geprobeerd een echt clristelijke school te zijn. Geprobeerd iets van de geest van Jezus Christus uit te dragen. Niet alleen in woord, maar ook in de daad'. Meisjeswerk Hoe komt iemand er toe docente te worden aan een instituut dat ge zinsverzorgsters opleidt. 'Ik heb al tijd in het meisjeswerk en in het jeugdwerk gezeten'. Bijna vijf jaar was mejuffrouw Schuyt in dienst van de Christen Jonge Vrouwenfe deratie. Vlak na de oorlog hield die zich bezig met jeugdopvang van meisjes buiten schoolverband. Te genwoordig gebeurt dat voor moei lijk opvoedbare jeugd, maar toen niet. Alhoewel die jeugd toen ook wel moeilijk was,.maar dat kwam omdat ze veel hadden meegemaakt. Meisjes die in de oorlog allebei hun ouders in één keer verlorenDe opleiding was drie maanden, in tern. Er kwamen meisjes van aller lei scholen. Allemaal meisjes die door de één of andere reden in de oorlog hun opleiding niet hadden afgemaakt. Na die drie maanden gingen ze, nog steeds vanuit het internaat, werken als hulp in de gezinnen. Dat was eigenlijk de eer ste gezinshulp. Als ze een jaar in zo'n internaat hadden gezeten kre gen ze een certificaat. Later is dat uitgebouwd tot een vooropleiding voor de opleiding tot het eenvoudig sociale beroep. Een 'sociaal eenvou dig' beroep is bijvoorbeeld kraam verzorgster. Hostels Na die bijna vijf jaar van jeugdop vang is mejuffrouw Schuyt in dienst gegaan bij het Engelse YW- CA, de associatie van jonge chris ten vrouwen. 'Ik heb in Engeland hostel-work gedaan. Een hostel is een huis, waar jeugdigen een ka- De interkerkelijke opleidings school voor gezinsverzorging is dit jaar gestart met een opleiding nieuwe stijl, waaro ver de heer K. Zwitser uit Katwijk de scepter zwaait. De heer Zwitser is waarnemend directeur. Hij zal mejuffrouw Schuyt als directeur opvolgen. Men is doende voor de school een nieuw gebouw te krijgen. Dat zal wellicht in 1976 ver rijzen aan de Turkooislaan. EIDEN De jeugd aanspreken op z'n zelfstandigheid. Niet je moetmaar wil je. Met die ge- lachte heeft mejuffrouw T. Schuyt ruim twintig jaar de interkerkelijke opleidingsschool voor ge- nverzorgsters in Leiden geleid. Gezinsverzorgsters zijn meisjes en vrouwen die een opleiding heb- len genoten om ontwrichte gezinnen op te vangen. Niet alleen huishoudelijk, maar vooral ook so- Donderdag neemt mejuffrouw Schuyt officieel afscheid wegens het bereiken van de pensioen- i Gerechtigde leeftijd. Tussen drie en vijf is er dan een receptie in het gemeentecentrum, ho urerfee had helemaal niet de bedoeling iart n Leiden te blijven, maar dat is onHnders uitgepakt. 'Het groefde Mo teeds'. zegt mejuffrouw Schuyt, 'en at maakte het juist zo boeiend'. HE fU moet ze, nog steeds tijdens de roei van de school en van de leg ïhoud van de opleiding, afhaken, hij jat is moeilijk. De jeugd boeit mij maiio bijzonder dat ik het moeilijk mo indt dat los te laten. Het is echt grijj iet zo dat ik jubelend met pensi- ze ien ga', zegt ze met een eigenaar- stembuiging, let ministerie vond dit beroep be- ingrijk', zegt ze. 'Het is een belan- toelrijk stuk volksleven. En wanneer meisjes eenmaal zijn getrouwd, 3 do an kunnen ze belangrijke kernen at Cormen is gemeenschappen', ar 'ntwricht gezin hon e opleiding tot gezinsverzorgster Pre moeilijk, omdat het opleidt voor za<m zwaar beroep. Een gezinsver- traj irgster is geen verkapte huishoud- iar er of een verkapte werkster. Het *et iemand die een ontwricht gezin de oet opvangen. Niet alleen huis- •l0^. oudelijk, maar ook sociaal. Daar- t dlfei komen gezinsverzorgsters met w°feel problemen in aanraking. Pro- Pr0Memen waarvoor ze, naast de huis- od oudelijke vakkennis, moeten zijn a ,egerust. Ze komen in gezinnen :ldi§aar de moeder MS heeft, of kan- L c :r. Dan moet een gezinsverzorg- 5 16 er zo'n gezin opvangen. Ze moet 'oblemen kunnen aanhoren en iderkennen, maar ze mag er niet tn dokteren. Ze moet wel kunnen irwijzen naar instellingen die so- aal een oplossing kunnen bieden advies kunnen geven. De gezins- irzorgster heeft zwijgplicht, oor de opleiding waren de aan- aande gezinsverzorgsters twee tar intern in de school aan de hijnsburgerweg. In dat internaat oont ook de staf. 'Dat intern wo rn is belangrijk om los te komen in het eigen milieu. Ieder milieu eeft het recht zo te zijn. Als u r luis van de grond wil eten in en laats van gebruik te maken van ïn tafel, dat is dat uw goed en ïvervreemdbaar recht. De meisjes leren andere milieu's te er- innen. Het is nu niet meer ver- :ht om intern te zijn. omdat het ^•Jbouw daarvoor te klein is'. De tot gezinsverzorgster in "èiden telt momenteel 61 lcerlin- u is een enorme vraag naar de mer kunnen huren en waar ze dan toch enig toezicht hadden. Hostels waren er niet alleen voor studen ten, maar ook voor werkende jon geren. De huisvesting voor werken de jongeren wilde ik in Nederland gaan opzetten. Een huis, met zelf bestuur. Waar de meisjes die erin wonen zelf een bestuur vormen, waardoor ze het gevoel hebben als zlefstandige te worden aangespro ken. Ik ben toen in Engeland en ook in Schotland geweest. Ik zou dat dan voor de Christen Jonge Vrouwenfederatie in Nederland op zetten. Maar van dat plan is niet terecht gekomen Er was intussen een ander bestuur en het plan is toen onder de tafel gekomen'. 'Ik was nee terug in Leiden toen het bestuur van de nieuwe oplei dingsschool voor gezinsverzorgsters mij vroeg om directrice te worden. Ze. zochten iemand met ervaring en ze hebben toen gevraagd of ik het wilde doen'. Aanvankelijk was de opleiding door het ministerie inge deeld bij het nijverheidsonderwijs. Nu is de opleiding middelbaar soci aal en pedagogisch onderwijs. Daarvan zijn in Nederland momen teel 24 scholen'. 'De groei van de school was niet alleen in de breedte, maar ook in de diepte. Het is meer ingepast in het maatschappelijk werk en daar moest de opleiding steeds weer naar toe worden geleid. De leerlin gen moesten steeds meer worden bekwaamd in de sociale kant van het werk'. We hebben vaak op de bres moeten staan voor de status van dit beroep. Ze zijn geen ver kapte werksters of huishoudsters'. Open 'Ik vind het geweldig als ik hoor wat ze presteren. En als we het daar dan toch over hebben, de jeugd is ongetwijfeld veranderd in vergelijking met vroeger. Ze zijn meer open. Ze zeggen waar het op edereen mas solliciteren IJNSBURG Donderdag 10 oktober half acht is er een vergadering van de raad. Tijdens deze ver- tdering zal de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, Mr. Vrolijk, aanwezig zijn, om in ver- tnd met de burgemeestersvakature de raad te horen. heer H. de Mooy loco-burge- ;ester (63) is sinds het overlijden n burgemeester Koomans, 12 juli, em ico' en zal dit blijven tot er een euwe burgemeester is. )e vindt u het loco-burgemeester zijn? Er is natuurlijk meer werk u wanneer u alleen wethouder nt. de eerste plaats doe ik dit niet or het eerst. De burgemeester is eens eerder 4-5 maanden uit de ulatie geweest. Tegen het werk ik niet op, maar de belasting en mijn normale werk, daar wil binnen afzienbare tijd van af. Je oet er goed je hersens bijhouden, iar het gemeentelijke werk doe ik et plezier'. uister t gaat u in de raad precies be lten. 'e gaan zeer zeker niet over per- nen spreken. Wel over de hoeda- gheid van de persoon-. Iedereen ig zijn wensen kenbaar maken, elke politieke kant ze uit willen, illen ze iemand met ervaring, ja nee. Iedereen mag solliciteren. u bij geruchte hoort dat er nand gesolliciteerd heeft, dat maar dat is voor de raad duister. De commissaris van de ko ningin moet verslag uitbrengen, een voordracht doen aan de minis ter van binnenlandse zaken, voor die tijd staat ongeveer vier maan den. Hij zal dat zeker in oktober moeten beslissen voor zichzelf'. Wanneer denkt u dat Rijnsburg een nieuwe burgemeester kan heb ben? 'Ik vermoed toch wel, dat we onge veer december de nieuwe burge meester kunnen begroeten. In ieder geval voor januari.' Heeft u enig idee uit welke politie ke richting de burgemeester zal ko men? Het is toch meestal zo, dat hij uit de grootste partij komt, in dit geval de A.R.? "Voor Rijnsburg acht ik het ook een heel normale zaak, dat de nieuwe burgemeester een A.R. man is. Voor mij ligt het eigenlijk voor de hand'. LEIDEN Van een schoenenzaak aan de Donkersteeg in donderdag nacht om half elf een ruit inge gooid. De schonen, die daardoor onbeheerd kwamen te staan, wer den door de politie veilig gesteld. Ook van een sigarenwinkel aan de Korevaarstraat- werd in de nacht van donderdag op vrijdag een ruit venield, waarna een onbekend aan tal aanstekers werd ontvreemd. -Bij Wernink aan de Hoge Morsweg zijn in de nacht van woensdag op donderdag uit de kantine 50 pakjes shag, en wat jenever en cognac gestolen. De schade bedraagt 465. Aan de Langgegracht werden in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongelui van 20 en 18 jaar- aangehouden.toen zij bij 'Electro- bouw' aan de Langegracht probeer den in te breken. Ze werden op heterdaad betrapt. ADVERTENTIE biedt brillen om in te bijten! 'n Merkwaardige gewoonte. Vaak gesignaleerd bij gekon- centreerde mensen, duisterende mensen. Intelligente mensen. Kritische mensen. Misschien kochten ze juist déarom hun montuur bij v.d. Wiel. Wie weet weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn GZ Stadhuis. 7.30 uur: gemi DINSDAG 8 OKTOBER Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Konlngskerk 8 uur afd. Noord Christen- vrouwenbond, huishoudelijke vergade ring. WOENSDAG 9 OKTOBER Dijkstraat 2a, lOtot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 10 OKTOBER Stadhul6 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christen vrouwenbond ds. M. H. Boogert over het boek van dr. P. Boer winkel 'Einde of nieuw begin'. VRIJDAG II OKTOBER Langebrug 63. 8 uur E. Ouweneel te Arnhem over 'De gemeente van do leven de God toen'. oude Praag'. Noordelnde 2a (voorin. Zeevaartschool). 7 uur nam. lnformatielnstuif LJA voor Jeugd- buurt- en clubhuiswerk. ZATERDAG 12 OKTOBER Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: "Dansen" en 'De uitzondering en de regel', door deNleuwe Komedie FILMS IN LEIDEN TOT 10 OKTOBER: Lido: Steenstraat 39. tel. 24310. Emma- nuelle' 18 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 do extra voorst. 16.45 uur en zo 16.15 uur Studio: Steenstraat 39. tel. 33210 Elec tric Glider In blue'. 18 1. Tijden zie Lido Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 De nonnen van Sant Arcangeio'. ld J. dag 14.30. 19 en 21.15 uur. zo ooi 16 45 uur. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. 'Allcla' 18 J. dag. 14 30. 19 en 21.15 uur: zo 14.15, 16.30 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd tel. 24919 "Tne E\or eist' 18 J. Dag. 19 en 21.30 u<r. Tevens do en vr 14.30 uur, ma en al géén voorstellingen. Kindermatinee 'Winnetou tegen witte Buffel" a l. wo en za 14.30 zo 14 en 16.15 uur Nachtvoorstelling 'Who is afraid of Virginia Woolf', 18 J. en za 24 uur Rex: Haarlemmerstraat 52, tel 25414 De drie Musketiers', 14 J. 19 en 21.15 uur: ma. dl, do. vr en zo 14 30 uur. zurka der liefden'. 18 J. vr en za 23.30 uur. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 4 oktober tot (ADVERTENTIE) Mejuffrouw Schuijt met haar hond Herco, die haar al vijftien jaar ver gezelt. Herco heeft jaren met juffrouw Schuijt in het internaat van de school gewoond. staat. Soms klinkt dat brutaal, maar dat is niet zo bedoeld. Het is vaak een gebrek aan woordkeus. Je moet daarom als leerkracht goed kunnen incasseren. Leerlingen zijn vaak met een gebrek aan woord keus opgevoed. Ze zijn zo ontzet tend graag zelfstandig. Soms wel wat overmoedig, maar dat hoort bij de jeugd. -En als je ze op hun zelfstandigheid aanspreekt, kun je van alles met deze jeugd bereiken'. exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg 1b. lel. (01718)-13036- LEIDEN Donderdagvond om 21.55 is een 68-jarige inwoonster uit Oegstgeest overreden door een auto, toen zij schuin de Lammern- schansweg overstak. Ze liep vanaf de middenberm in de richting van de bushalte ter hoogte van de De Sitterlaan. De automobilist, een 21- jarige Leidenaar l^on een aanrij ding niet voorkomen. De vrouw werd met een gecompliceerde bo venbeenbreuk en waarschijnlijk ander inwendig letsel naar het AZL overgebracht, waar ze later over leed. -Een 35-jarige vrouw uit Leiden kwam in de nacht van donderdag op vrijdag op de Hoge Rijndijk bij de Burggravenlaan in een slip te recht, waardoor ze de macht over het stuur kwijtraakte. Ze reed hier- b ijde op het midden van de weg staande verkeersgeleiders omver en sloeg daardoor over de kop. Haar auto werd geheel vernield. Zelf mankeerde ze niets. ZOETERWOUDE Voor de tweede maal ln één week is ingebroken in de radio- en televisiezaak Den Blanken, één van de vier dagwin kels in de Kerklaan. Vorige week werd in de nacht vandonderdag op vrijdag Ingebroken en werd voor 5000 aan artiekelen meegenomen, nu werd weer ingebroken in de nacht van donderdag op vrijdag. Evenals vorige week kwam (en) de dader(s) binnen door een latje bij het grote raam te verwijderen. Daarbij begaf de ruit het, zodat men waarschijnlijk overhaast de vlucht moest nemen. Alleen twee kleurentelevisie-apparaten, waarde ongeveer 4000 werden meegeno men. SSENHEIM Het hervormd rkkoor De Lofstem wordt, na 51 ir te hebben bestaan, opgeheven, irzaak is dat dirigent Job C. de les geen kans meer ziet het koor peil te houden. Het beschikt er te weinig mannenstemmen, den die willen doorgaan met zin hebben de kerkeraad van de her- rmde gemeente nu gevraagd of een hervormd kerkkoor mogen richten. Dit koor zou geleid kun- worden door organist Hans Nieuwkoop. De kerkeraad icht het initiatief toe. Noodzake- is echter wel dat er zich man- n aanmelden. Dat kan bij C. van everden. Hoofdstraat 207, tel 114 en bij mevr T v d Plas-Kuijt, rcissenlaan 3, tel 10633. LEIDEN Kinderen van acht jaar van allerlei Leidse scholen waren gisteren te gast van de de Leidse kokschool. In de Doelen-kazerne was het touwtrekken geblazen. De kinderen hebben schermd tegen de regen, kostelijk vermaakt. militairen van zich daar, be- VOORHOUT Vandaag wordt op de begraafplaats bij de rk kerk het echtpaar Van den Berg-Nieuwen- dijk ter aarde besteld. Het woonde aan de Jac. van Beuerenweg 116 en heeft deze week ln zijn woning, ten gevolge van kolendampvergiftiging, de dood gevonden. Woensdagmorgen omstreeks het middaguur werd het echtpaar P- van den Berg (78) en M. van den Berg-Nieuwendijk (79) dood in zijn woning aangetroffen. Zij woonden al 38 jaar op genoemd adres. In een alleenstaand huisje, maar op maar enige meters afstand van hun buren, de familie Van Schooten- Does, waar zij een goed contact mee hadden. Woensdagmorgen kwam iemand van een slagerij een pakje vlees brengen. Hij kreeg geen gehoor en voeg aan mevrouw Van Schooten dit in bewaring te nemen. Deze kreeg direct argwaan en kwam tot de ontstellende ontdek king, dat beide echtelieden naast elkaar op een bed op de kamervloer naast de kachtel. Dokter Lempers constateerde dat belden gestorven waren. Een in de kamer verblijvend hondje, dat zij al zes jaar hadden, bleek geen nadelige gevolgen van de kolendamp te hebben ondervon den. Het echtpaar had geen kinde ren. KOUDEKERK De bekerwedstrijd (eerste ronde) tussen Lisser Boys en Koudekerk zal vanmiddag niet worden gespeeld in Llsse, wat aan vankelijk in de bedoeling lag, maar in Koudekerk. De aanvang is om 14 uur. LEIDEN Het bestuur van de drie October vereniging betreurt het in hoge mate, dat een aantal deelne mers aan d-i hutspotmaaltijd letter lijk en figuurlijk niet aan zijn trek ken ls gekomen. Zoals bekend, moest men. om aan deze maaltijd deel te nemen, een kaart hebben. Er ls bij de toegang tot de maaltijd onvoldoende con trole op de kaarten geweest, zodat ook een aantal mensen zonder kaart een portie heeft genuttigd. Toen de hutspot op was, kon een aantal kaarthouders onverrichterza- ke teruggaan. Om hun teleurstelling daarover wet te nemen, staat voor hen van daag nog een portie klaar ln de Doelenkazerne, en wel tussen half 12 en half 1. Dit geldt zowel voor de gedupeerden die hun kaart niet meer hebben als voor hen die nog wel over een kaart beschikken. 11 oktober door de Doeza-apotheek, IX>e- zastraat Lelden en de apotheek Van Breest Smallenburg, Leiderdorp. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. door de Oegstgeester apotheek Wllhelminapark 8 Oegstgeest en de Voorachoten6e apotheek. TENTOONTSTELLINGENJ.h LEIDEN Stedelijk Museum "De Laken hal': Oude Singel 28-32, ma. t.e.m. za. 10- 17 uur. Zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot en met 1-12 'Lelden '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Bolsotkade 2a, ma. t.e.m. vr. 9-12 uur, 14.00-17.00 uur za. 9.00-12.00 uur. Tot en met 29-11 400 Jaar Viering Leldens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeente lijke Archiefdienst en stukken uit bet archief van de 3 oktober-Verenlglng. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steenstr. 1. Ma. t.e.m. za. 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken', het leven en werken op het Zuldzee-ellandje Moce (f IJ l-groep). Koninklijk Nederlands Legermuseum: Posthuislaan 7. Ma. t.e.m. vr. 9 12.30 en 13.15-17 uur. Zaterdag's dicht en aon- dag's open van 13.00-17.00 uur. Een nieuw onderdeel van de permanente ex positie met betrekking tot de 80-jarige oorlog. Academiegebouw: Rapenburg 73. en L.A.K.-Foljer: Levendaal 150. 3e verdie ping. Tot 31 oktober Jan Krejcl en Oldrlch Kulhanek. grafiek uit Praag. Galerie v.d. Vllst: Botermarkt 3. Dl. t.e.m. za. 10-18 uur. Thus Bult met aquarellen en Han Boerrichter met kera miek tot 1 november. Drukkerij De Bink: Rooseveitstraat '2- ma. t.e.m. vr. 8-17 uur. Hans van Omme ren met foto's en beeldend werk tot eind oktober. Hortus Botanicus: Nonnensteeg 3. 3 ok tober tot en met 5 oktober. Bioementen- toonstelllng. DEN HAAG De Haagse gemeen tepolitie houdt vandaag in het hoofdbureau aan het Burgemeester de Monchyplein open huis. Van 9 tot 5 uur kunnen geïnteresseerden films zien, het politiemuseum be zoeken en geïnformeerd worden over een loopbaan bij de politie. Zaterdag 5 oktober: 9.0024.00 uur, Lunapark op het terrein van de Groenoordhal. 9.00—12.00 uur. Pols stok Verspringen. Dressuur Politie honden. Parachutespringen, speel weide Van Vollenhovenkade. 10.30 16.30 uur, Muziek Stadhuisplein, w.o. optreden Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 10.3011.00 uur, Pelgrimfathers vloot, Galgewater bij Bostelbrug. 10.30—12.00 uur. An tieke Auto's rondrit door de Bin nenstad. 15.00 uur. Grote Histori sche Optocht. 'De Tyrannie Verdrij ven'. 0.0022.30 uur. Muziekavond, Stadsgehoorzaal (Rijnlands Man nenkoor. Leidse Sleuteltjes enz.). 20.3023.00 uur, Radio Drive in Show. 2 bands, Groenoordhal. 22.30 uur. Groot Slot Vuurwerk, terrein achter de Groenoordhal. Zondag 6 oktober: Zuiderkerk, 7 uur: bijeenkomst Interkerkelijke Evange lisatie Samenwerking, ter afsluiting van den Berg te Oegstgeest over 'Haring en wittebrood'. ALPHEN Minister H. W. van doorn van CRM opende donderdag middag officieel de nieuwe hulsves ting van deStichtlng Maatschappe lijke Dienstverlening 'Midden Rijn land'. In zijn openingswoord sprak de mi nister over de goede begeleiding en communicatie, die de maatschappe lijke tak van dienst moet hebben met diverse instanties zoals de ge meentelijke sociale dienst en ande re welzijnslnstelllngen'. Samenwer king is niet alleen overleg, maar ook de wil om te zoeken naar beleidspunten waarmee gewerkt moet worden'. Aldus minister van Doorn, die de openingsdaad ver richtte door ballonnen op te laten vanaf de Avifaunaboot die achter het nieuwe onderkomen gemeerd lag. Ook burgemeester mr. R. M. Gallas hoopte op goede samenwerking tus sen de maatschappelijke dienst en de gemeentelijke sociale dienst. HIJ maakte van de gelegenheid gebruik de aandacht van de minister te vragen voor de nleuwbouwplannen van het sociaal-cultureel centrum 'De Kom', dat in wezen ook een stukje welzijn is'. De voorzitter van de Stichting. H.M.G. Wishaupt, zei in zijn ope ningswoord: 'Ons werk moet een open deur zijn voor al diegenen die ons hulpaanbod willen gebruiken'. Volgens de heer Wishaupt zal het maatschappelijk werk steeds meer moeten zoeken naar de oorzaken van de geconstateerde nood en waar nodig verwijzen naar andere instanties. Ook hij sprak van de noodzaak tot samenwerking op vele terreinen. Nadat de ballonnen opgelaten wa ren- waarvan vele inplaats van het luchtruim, het water verkozen- be zichtigde de minister het nlewe pand (een voormalige pastorie) aan de Emmalaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 oktober Groenteveiling. Aanvoer 7800 bloemko len. 187 ton waapeen, 2600 bos penen. Prijzen waspeen AI 310-480, II 260-620, BI 230-500. Cl 310-500. II 200-270. bloem- 33-80. breekpeen 240-830. knolselde rij 44-47. peterselie 23. aardappelen 17. prei 29-55. prlnsessebonen 80-240, rode kool 17-23. selderij 17-18. spitskool 28-37. spruiten 28-66. uien 700-710.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3