:n grafische bedrijven eel foute investeringen Bezig bedrijf Auto-industrie in VS ziet het niet zitten Staalafzet Hoesch in Duitsland loopt achteruit Chase maakte 'rekenfoutje' Kissinger wil internationale beperking van olieverbruik J SHEPP" L Wall Street gemakkelijk 28juW/KWARTET ZATERDAG 5 OKTOBER 1974 \erkgelegenheid zal niet toenemen FINANCIëN EN ECONOMIE T29/K29 IBTERDAM In de grafi- e industrie is sprake van een ;r F te lichtvaardig aanschaffen I nieuwe apparatuur. Men ft teveel de neiging van Swe investeringen verbete ren te verwachten die ei- lijk moeten komen van een jr beleid, management, com- ciële instelling en doelmatig- De werkgelegenheid in de ische bedrijfstak heeft de ing te stagneren. ijn twee in het oog springende lusies uit het eindrapport van itructuuronderzoek in de grafi- industrie. Het onderzoek is ,teld in opdracht van het Kon. rlands Verbond van Drukkerij- de Nederlandsche Bond van binders-Patroons en de Vere- g van Grafische Reproduktie ,rnemingen. ^llend is. dat bij veel bedrijven t gedane investeringen niet rendabel zijn. Er blijkt een nhang te bestaan tussen hoge igen aan investeringen en een bedrijfsresultaat. Op zich zelf dat natuurlijk vaker voor. nieuwe machines aanschaft in de eerste jaren te maken versterkte afschrijvingen, aan- erliezen, kinderzoektes en het dat er nog te weinig werk is de nieuwe apparatuur. Toch is lgens het rapport meer aan de Investeringenn zijn vaak of >erd of zijn te vroeg gedaan. Sommige bedrijven schaffen een machine in een zo vroeg stadium aan. dat de industrie nog geen er varing heeft in het gebruik en in een later stadium worden de ma chines doorgaans goedkoper. Foute investeringen worden gedaan, wan neer er onvoldoende onderzoek is gedaan naar de omvang en de ont wikkeling van de markt. Samenvat tend hebben de samenstellers van het rapport het bezwaar dat teveel wordt geinvesteerd op basis van louter technische maatstaven en te weinig op basis van commercieel- financiele maatstaven. Feitelijk is dat koortsachtig inves teren in steeds wat nieuws hele maal niet nodig. Bijna alle grafi sche ondernemers verwachten, dat er in hu nbedrijfstak geen revoluti onaire ontwikkelingen zullen plaatsvinden. Er zijn weliswaar technisch gezien zeer ingrijpende zaken aan de gang. zoals de opmars van het fotografisch zetten, maar er is slechts één ontwikkeling, die een zeer belangrijke invloed kan hebben op de structuur van de bedrijfstak. Dat is het samenbreng gen binnen één bedrijf van druk ken en afwerken bij het vervaardi gen van boeken. De situatie is in het algemeen rustig genoeg om tot een weloverwogen investeringsge drag te komen. De groei van het papierverbruik in verhouding tot de groei van het nationaal inkomen vormt een dui delijke afspiegeling voor de ontwik keling in de grafische bedrijfstak. Al enige tientallen jaren gaat het papierverbruik harder vooruit dan NEW YORK De op twee ua grootste bank ter wereld. Chase Manhattan Bank. heeft de eerste negen maanden van dit jaar afgesloten met een verlies van 15 miljoen dollar. Dat komt doordat in de boe ken van Chase Manhattan een te hoge waarde was aan gegeven voor de obligatiepor- tefcuillc (34 miljoen dollar boven de werkelijke waarde). De foutieve registratie is in middels gecorrigeerd. De di recteur die verantwoordelijk is voor "deze ernstige beoor delingsfout' is ontslagen. De Amerikaanse financiële we reld heeft geschrokken en verontrust gereageerd. De verbazing gold niet zozeer de grootte van de rekenfout, maar veeleer het feit dat dit kon gebeuren bij een belan grijke en solide bank als Cha se Manhattan. Komende jaar zal slech t n orden NEW YORK Het komende jaar zal voor de Amerikaanse auto industrie een slecht jaar worden. Dit is, blijkens een artikel in Business Week, de mening van de raad van bestuur van de Ford fabrieken. Ford. evenals General Motors en Chrysler - de 'grote drie' van De troit - zullen het moeten hebben van de kleine wagens, die zij echter nog niet in voldoende hoeveelheden kwamen produceren in eigen land. Door de oliecrisis is het publiek in de VS auto's gaan kopen, die zuinig in het gebruik zijn. De omschake ling daarop heeft Detroit veel tijd gekost. Toen de produktie op gang kwam. had dit al twee miljoen ver moedelijke klanten gekost. En nu beginnen zich ook de gevolgen van de inflatie en de materiaaltekorten terdege af te tekenen. Hoewel de winsten van General Motors Ford en Chrysler flink zijn ei Jezus, Uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van ons hart. Heden behaagde het de Here van leven en dood in Zijn heerlijkheid tot Zich te nemen, na een door genade gedragen langdurig lij den. onze lieve zorgzame Vader en Grootvader Pieter Adrianus Ligteringen weduwnaar van Saartie Geertruida Mulder op de leeftijd van 78 jaar Baarn: J. H Ligteringen Th. F. Ligteringen-Michon Haren: C. J. van der Zanden- Ligteringen J. van der Zanden Haarlem: B. H Ligteringen C. Ligteringen-Arnoldus Den Dolder: T. Ligteringen L. Ligteringen-Wij brands PurmerendP. A. Ligteringen A. C. Ligteringen-Smit Oegstgeest: J. Ligteringen C. G. Ligteringen-Jessurun en kleinkinderen Amsterdam. 3 oktober 1974 Huize „De Kimme". Beemsterstraat 546 Correspondentie-adres J. H. Ligteringen. Jullanalaan 2. Baarn Verzoeke geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek maan dagavond van 9-10 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisver eniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 8 ok tober om 15 uur op de begraafplaats ..Zorg- vlied" aan de Amsteldijk Vertrek van de Vondelsiraat uur. ongeveer 14.15 Na een rijk gezegend leven werd uit ons mid den weggenomen mijn geliefde Man. onze lieve zorgzame Vader en Grootvader Fokke Oostra op de leeftijd van 86 jaar. ..Maar blij vooruitzicht dat mij streelt". Psalm 17 8 O.B. Middenmeer: Middenmeer: Haarlem Bolnes: F. Oostra-Klopstra D. üostra R. Oostra M. Oostra-Postma Elisabeth-Ann A. Oostra S. Oostra R. de Jong-Oostra P. de Jong Jeanet en Carla Middenmeer. 4 oktober 1974 Flevoweg 2 De rouwdienst zal gehouden worden op dins dag 8 oktober om 13.30 uur in de Gereformeer de Kerk te Middenmeer, waarna de teraarde bestelling op de algemene begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ..De Meerbaak". Prof. ter Veenweg 2 te Mid denmeer. Liever geen bezoek aan huis In grote verslagenheid geven wij kennis van het zeer plotselinge overlijden van onze lieve Broer, Zwager en Oom Julicn Johannes Peschar afkomstig uit Heemstede en wonend in Nw Castle (Aus). Hij bereikte de leeftijd van 48 jaar en laat zijn vrouw Frea Foeken met de zeven kinderen in groot verdriet achter. Wij dragen hen op in uw gebeden. 'Heer. Gij zijt ons een toevlucht geweest van geslacht tot geslachtPs. 90. Tzum: A. P. Peschar C. H. Peschar-Frowijn J. H. Peschar E. Peschar-Story G. J. Story Heemstede: A. J. Stroethof-Peschar F. A. Stroethof Heemstede: C. Peschar L. Peschar-van der Putten Franeker: P. van der Staaij-Peschar K. I G. van der Staaij Bloemendaal: C. Peschar neven en nichten 30 september 1974. Tzum: Bournemouth: ons gezamenlijk inkomen, maar de verwachting is, dat het groeitempo in de komende jaren gelijk op zal gaan met dat van de nationale verdiensten. De omzetontwikkeling wordt dus vertraagd, wat weer be tekent, dat de steeds toenemende kosten onvoldoende gedekt kunnen worden. Het zou verleidelijk zijn om dit bezwaar op te vangen door de of- ferteprijzen van het grafische pro- dukt te verhogen. Maar dat werkt volgens de samenstellers van het rapport averechts: er zal zelfs een extra stagnatie van de omzet door optreden. Opvangen van de moei lijkheid door technische vernieu wingen gaat ook al niet, want dan zitten de bedrijven weer met over capaciteit. Alles bijeen is er - aldus het rapport - zeker geen plaats voor de verwachting, dat de werk gelegenheid zal toenemen. Zou als gevolg van de sinds 1973 gewijzigde situatie op de voornaamste markten voor grondstoffen en energiebron nen de groei van het nationaal produkt voor langere tijd stagne ren. dan moet zelfs een afneming van de werkgelegenheid worden ge vreesd. Niet gelijk Overigens zal het groeitempo bin nen de grafische industrie niet overal gelijk zijn in de komende jaren. Hier en daar zal men meer personeel nodig hebben, in andere groepen zal men minder mensen kunnen gebruiken. De rapporteurs verwachten, dat de werkgelegen heid in de industrieel georganiseer de grafische bedrijven (waar nu 55.000 mensen werken) zal dalen en dat de ambachtelijke of traditi oneel georganiseerde ondernemin gen (doorgaans minder dan 50 werknemers per bedrijf) om meer personeel zullen vragen. Bij de kleinere zaken zal men nu eenmaal minder overgaan op arbeidsbespa rende ptoduktiemethoden. Toch kunnen deze zich handhaven van wege het eigen terrein dat zij be strijken. Die afbakening tussen industriële en ambachtelijke bedrijven zal in de komende jaren nog stijgen. De industriële bedrijven zullen zich meer en meer uitsluitend toeleggen op de fabrikage van boeken, kran ten. tijdschriften, gezins- en opi niebladen en kettingformulieren en verder op de vervaardiging van technisch hoogstaand verpakkings- en reclamemateriaal. Daar staan dan de ambachtelijke bedrijven te genover. die doorgaans een lokale of regionale verzorgende taak heb ben en vaak de totale grafische behoeften van, hun afnemers ver zorgen. Ook vervaardigen zij kan toordrukwerk. Die kleine bedrijven overheersen de grafische bedrijfstak. In 1970 waren bij het Koninklijk Verbond van Drukkerijen bijv. ruim 2.000 onder nemingen aangesloten, die zich of alleen bezighielden met drukken, of ook zetsel vervaardigden. Van dit aantal waren er 1480 met 10 of minder technische werknemers en 160 met meer dan 50 technische werknemers. Ook van de 330 boek binderijen had het merendeel 10 of minder technisch krachten in dienst. Rendement In de periode van 1967 tot heden bereikte de bedrijfstak jaarlijks een omzetstijging van 9 pet. (dat is iets meer dan de geldontwaarding. Het gemiddeld rendement daalde echter van 1967 tot eind 1972. Een alge mene tendens is dat de binderijen het iets beter doen dan de drukke rijen. terwijl reproduktie-onderne- mingen en krantebedrijven bene den het gemiddelde liggen. Wat de omzet betreft kwam aan het licht, dat bedrijven beneden het gemid delde liggen. Wat de omzet betreft kwam aan het licht, dat bedrijven beneden het gemiddelde liggen. Wat de omzet betreft kwam aan het licht, dat bedrijven van minder dan 75 werknemers harder groeiden dan grote ondernemingen. Om die omzet te bevorderen zouden de drukkerijen meer belangstelling moeten tonen voor produkten, die een vervangingsmogelijkheid zijn voor grafische artikelen. Als voor beeld noemt het rapport de moge lijke gedeeltelijke vervanging van sommige naslagwerken door data banken (dat kunnen kaartsystemen zijn die met behulp van de compu ter tot stand komen. De grafische ondernemers wordt aangeraden meer deel te nemen in de ontwikkeling van die vervan gingsartikelen. hetzij door toeleve ring hetzij door eigen exploitatie. Omzetverlies Dreigend omzetverlies bestaat door dat nogal wat grotere bedrijven een eigen huisdrukkerij hebben. Dat bestaat al lang, maar de neiging bestaat tot toeneming van dit ver schijnsel. TV-ultzendingen en on derwijs wekken een acute vraag op naar drukwerk, dat zeer snel be schikbaar moet zijn. Door bepaalde technische ontwikkelingen is het voor de huisdrukkerijen van niet- grafische ondernemingen inderdaad mogelijk aan die vraag te beant woorden. Het rapport raadt de gra fische industrie ondermeer aan of wel hetzelfde drukwerk volgens de traditionele techniek concurrerend te maken ofwel voorlichtingsacties te beginnen. Ondernemingen die hun eigen drukwerk vervaardigen zou men de overweging moeten ge ven of dit inderdaad terecht is. Doel: bereiken van prijsdaling WASHINGTON De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, wil dat er in internationaal verband wordt afgesproken het olieverbruik met vijftien procent te beperken. Dit met als doel een daling van de olieprijzen te bewerkstelligen. Dit is onthuld door de New York Times. Kissinger ontvouwde deze strategie het afgelopen weekeinde in Washington op een geheime mi nistersconferentie van de VS. Ja pan. West-Dultsland, Frankrijk en Engeland. Kissinger beschouwt een internati onaal bezuinigingsprogramma als de enige mogelijkheid om aan een economische catastrofe te ontko men. Volgens de minister is er een acuut gevaar, dat westerse demo cratie n ineen zullen storten met daarna een communistische' macht sovername als het prijsdictaat van de olieproducerende landen blijft bestaan en de olieverbruikende landen in de richting van een ban kroet worden gedreven. Kissinger noemde als voorbeeld Frankrijk, dat verleden week heeft besloten tot een beperking van de olie-toevoer met 10 pet. Als de voornaamste geïndustrialiseerde landen hun olieverbruik met 15 procent verminderen zal dat naar de mening van Amerika resulteren in een verdubbeling van de over- produktie. die momenteel ongeveer zes miljoen vaten per dag bedraagt. De toeneming van deze overtollige hoeveelheid zal volgens Kissinger een scheuring teweegbrengen bin nen het kartel van olieproduceren de landen, de OPEC. Voor zover bekend hebben de over ige deelnemers aan het ministerso- verleg van het afgelopen weekeinde alleen maar toegezegd Kissingers voorstel binnen de eigen regerin- gedaald. gaan de fabrieken toch voor in 1975 forse bedragen beste den aan nieuwe modellen en het wijzigen van de bestaande. De vraag dringt zich hierbij op. hoe lang men hier mee kan doorgaan nu er steeds minder geld binnen komt. Er wordt al zware concurrentie on dervonden van kleine auto's uit Eu ropa en Japan. Maar de 'grote drie' hopen terug te slaan, in eigen land met de Kadett en de Chevette (G.M.), de Escort (Ford) en de Simca. die in Frankrijk wordt ge maakt. American Motors wil in 1975 in Amerika een nieuwe kleine wagen, een 'sub-compact'. Pacer geheten. introduceren. Verder wordt nog gewerkt aan het ontwer pen van een 'mini' volgens Euro pees voorbeeld. (ADVERTENTIE) COURVOISIER Le Cognac de Napoléon gen nader te zullen bespreken. Eu ropese diplomaten in Washington zeiden, dat de bereidheid om Kis singers strategie te volgen groter zou zijn geweest als de Verenigde Staten zelf reeds een bezuinigings- programma zouden hebben gehad. (ADVERTENTIE) SPANJES KONINGSGOUD VOOR i GELD Sherrydrtnker. Indien u gewoonlijk 12 flessen sherry Ineens koopt. d»n is het voor u de moeite waard om deze annonce te zenden aan. ANTWOORDNUMMER 2245 AMSTERDAM (geen postzegel nodig). U ontvangt dan vrijblijvend een offerte direct van de exporteur van wereld beroemde Engelse Merk Sherries (In Spanje gebotteld) met een kor ting van ruim 50% op de vast gestelde verkoopprijs Levering franco huls rechtstreeks uit Tran sito New York af Amsterdam/Rot terdam. resp. af depot Nijmegen GRATIS PROEFELES VERKRIJGBAAR Naam: Adres; \Tn. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren 5 224 -4 (234-4Philips s 8%-'. (84-4). Unilever 26(264-4) en KLM $147» f151» Opgave Hornblower Weeks. DOW JONES INDEX IndusL Sporen Utlll. Obi. Mods 2 okt. 601.53 128.52 61.25 64.23 853.1 3 okt. 587.61 125.93 64.18 60.90 375.58 4 okt. 584.56 127.71 6L54 64.13 875.4 Compensatie gevonden in export DORTMUND Hoesch, de Westduitse partner van Hoogovens in het staalconcern ESTEL, ondervindt een teruggang in de afzet van staalprodukten op de Westduitse markt als gevolg van de daar heersende moeilijkheden in de auto- en bouwindustrie. Tot nu toe wordt deze teruggang echter ruimschoots gecompenseerd door de uitvoer. Aand. Obi. Tot. II. I.. 2 okt. 12.230 12.700 1.731 819 511 3 okt. 13.150 16.900 1.762 398 953 4 okt. 15.910 17.950 1.774 673 670 ROTTERDAM Furness heeft he eerste halfjaar 1974 afgesloten met een geconsolideerde winst na belas tingen van 5,6 min, tegen 4.9 min in de eerste helft van 1973. De omzet beliep 153.1 (116.7) min. Uitgekeerd wordt een interim-divi- Koersen in Montreal dend van - naar keuze - f 3 in contanten of ƒ1 in aandelen ten - 'O 3 laste van dc agioreserve. Verwacht Husky 13 13 wordt, dat de nettowinst van 1974 Nat. Gas 19,3 met ca-20 p" 2al ïïesssxsz At At overtreffen. she!] canada 104 104 (ADVERTENTIE) Dit heeft de jeer J. Fischer, voor zitter van de raa'd van bestuur van Hoesch, verklaard. De toestand op de exportmarkten, met name voor walsstaal en afgezien van fljnblik en bouwstaal. was tot nu toe goed. De laatste tijd is er echter een duide lijke afzwakking De huidige grote orderportefeuille van Hoesch ga randeert een volledig gebruik van de capaciteit tot het eind van dit jaar. Ondanks deze verheugende ontwik keling toonde de heer Fischer zich niet tevreden over de huidige toe stand op de Westduitse markt, waardoor Hoesch mogelijk te af hankelijk van de uitvoer werdt. Tot voor enkele jaren werd 80 pet van de produkten van Hoesch afgezet op de Westduitse markt en 20 pet in het buitenland. In 1973 was het exportpercentage gestegen tot 29 en het zal dit jaar verder toenemen tot 36 Op het gebied van de grondstoffen moet Hoesch in het komende jaar aanzienlijke problemen oplossen. Het aanbod en de kwaliteit van de new york 3/10 4/10 ertsen laten te wensen over. terwijl acf industries 314 334 kolen over de gehele wereld schaars £jjg> log los zijn. Daarbij zullen de prijzen een Aium. co or Am 367* 364 belangrijke rol gaan spelen. ESTEL American Brands 294 294 heeft zich op korte termijn evenwe Amecyanamaid 184 geen zorgen te maken over de le- AmEiectrPower 154 154 verantie van grondstoffen. Hoesch Ara Metai climax 334 34 heeft langlopende contracten voor SK«t*és Fel its nu de levering van kolen afgesloten Am Tel Tel 40 i 404 met de Westduitse Ruhrkohle. Ampex Anaconda 14'» 15 Arraco Steel 184 19 Atlant. Richfield 74 4 76'* Bendix 204 22 Bethl Steel 24 4 24 4 Boeing 154 154 Burlington Ind. 164 164 Converteerbare lening OGEM aan Schokbeton KAMPEN De converteerbare le ning die OGEM onderhands aan Schokbeton zal verstrekken zal ca. 8 min groot zijn en een rente dragen van 10 pet. Na conversie zal OGEM over een aantal jaren een meerderheidsbelang in Schokbeton krijgen. Er zal geen bod worden gedaan op het uitstaande aandelen kapitaal van Schobeton. dat 6.8 min bedraagt. De aandelen Schok beton blijven genoteerd op de Am sterdamse beurs. Hogere winst bij Beers' Zonen DEN HAAG Beers' Zonen (im porteur van bedrijfstwagens) heeft over het eerste halfjaar van 1974 opnieuw een aanmerkelijke omzet- en winststijging geboekt als gevolg van de stijgende vraag naar zware wegtransporteenheden. Deze ten dentie zet zich ook in het tweede halfjaar voort. Het bedrijf verwacht dat een verhoogd dividend zal kun nen worden gedeclareerd over het vergrote kapitaal. In 1973 werd 24 pet dividend uitgekeerd plus een herkapitalisatie van 25 pet alsmede een contant dividend van 6.25 pet ter voldoening van de daaraan ver bonden belasting. Toewijzing Akzo-lening AMSTERDAM Op de 11.25 pet 10-jarige obligatielening van 75 min door Akzo is voor een zodanig bedrag ingeschreven, dat de toewij zingen slechts gering zullen zijn. Goede gang van zaken bij Aspa-Groep ZANDAM De gang van zaken bij de Aspa Groep (kantoormachi nes. - meubelen en - systemen) is in de eerste vijf maanden van het op 1 april begonnen boekjaar 1974- 1975 goed geweest. De groepsomzet steeg met 22 pet ten opzichte van dezelfde periode van het vooraf gaande boekjaar. Verwacht wordt, d&t het boekjaar met een gelijke of Forbo-Krommenie wil werktijdverkorting Can Pacific Ry 12 124 Celanese 27 4 27 zelfs hogere winst dan die in het .92,? vorige boekjaar zal worden afgeslo- Chrysler 12114 ten. Clttys Service 33 4 33 4 Colgate PalmollV) 17 174 Colt Industries 214 217» Commonw Edlsor 20 4 204 Cons Edison 0?» 64 Cont. Can 214 214 Cont. Oil 32 7» 32 4 KROMMENIE In verband met de curtiss wnght 74 7 scherpe daling van de vraag naar S"!51l®yr,ght A ,,T ,,77 vloerbeekklng In mt name Duits- Deete anj Co 3030tï land en Frankrijk is de tot het Dow Chemical 507» 514 Zwitserse concern Forbo behorende Du Pont (E" 974 »44 Forbo-Krommenie (Linoleum- Eastman Kodak 624 604 Krommenie) genoodzaakt om maatregelen te bestuderen om aan F|rst Nat city 23 224 de stagnatie, die hierdoor wordt veroorzaakt, het hoofd te bieden. Admiral Corp u-,» Gedacht wordt aan een periode van Allegheny Pow s 124 i--.» werktijdverkorting voor een deel a,pH „j* a van het produktlebedrijf. Aratert. ind. 334 164 '67, 33 327. 174 '64 35 4 35 4 104 '04 184 164 1041104 22 Skol samen met Belgische brouwerij 414b>lVi 44 Can Breweries Cerro 114 114 Chad 00 urn Corn BREDA Skol Brouwerijen Neder- Chase Select Fd 23 8123.72 land zijn tot definitieve overeen- Columbia Gas 174 ie stemming gekomen over samenwer- co?tDTeieDhon® 23!o king met dc brouwerij Le Coq d Or Co T»lc"h0"« 10 11 te Verviers in België, die eigenares Fluor Corp 20'4 21 is van het merk Skol in België. Gen cigar 104 104 Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Gllette Glmbel Brothers 2l«i 16. Goodyear I an P 17 4 164 Gulf Oil 184 184 Illinois Central Ind 12 12 Instico 5 7» 54 Int Busln Mach 15741564 Intern Harvester 194 194 Int Nick of Can 22 4 21 4 Int Paper 35 «4 354 Int Tel 61 Tel 14', 14 4 15 15 Llng Lemco Voug 84 84 Litton Ind 4 4 4 4 Lockheed Alrcraf 34 34 Marcor 154 15 Martin Marietta 137* 14 MayDepStores 164 164 McDonnell Dougl 94 104 Mobil OU Corp 32 4 32 4 Nabisco 234 23 4 Nat Cash Reglst 184 194 Nat Distillers 134 13 Nat Gvpsum 10 94 Nat Steel 31 31 Net Lead Ind 124 124 Int Bank for Re:98 4b)84b Int Flav Frag 22 4 22 4 Int Paper ($4 33 4 32 4 Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger OHn 154 154 PacGasandEl 17 4 17 4 Penn Central 14 14 Pepslco 294 304 Phelps Dodge 274 274 Philip Morris 35 4 36 Philips Petr 324 334 Procter A: Gambl 68 4 68 4 RCA 104 104 Republic Steel 214 207» Reynolds Ind. 38 4 38 4 Royal Dutch Petr 23',» 22 4 Santa Fé Ind. 22 22 Sears Roebuck 484 45', Shell Oil 317» 324 Southern Co 10 104 Southern Pacific 254 257» Southern Railw 32 4 32 4 Sperry Rand 24 4 244 Stand Oil Calif. 20 4 214 Stand OU Indlani 714 72 4 54 74 Madison Fund Nat. Can. NY Centr. A North West R Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Westinghouse El. Woolworth N Am Philips Co 12 4 12 H Occidental petr. 84 84 254 254 34 3 4 36 37 4 ReUance Croup Union Eieclr. 97» k United Corps 54 5', United Gas 104 114 Western Bancorp 14 13»,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 29