Feyenoord slechtste tegenstander' Angst bij Scylla voor strafzaak Tyres r oedknop& veilig op deband met de groene stip arcelona-manager Caraben onthutst Loting IJsselmeervogels: derde keer nu wel succesvol? pits Kohn Viet ntevreden hb Haarms: rweg loting niet jngunstig an der Meent: k zie er jet tegenop ilast voetbal Primeurs Murlel sPark/DE: BROEIKAS BIJ DE RIVIER ƒ12,50 CONTACT Vancouver trekt zich terug J4/K2 /KWARTET ZATERDAG 5 OKTOBER 1974 SPORT dI )S- I voor ■eek- nds) tot ssie- ;den. met T25 K25 (ADVERTENTIE) SCHEDE Spitz Kohn, de ,ch van FC Twente, was t ontevreden' met. Racing ite Daring Molenbeek als ment in de tweede ronde het toernooi om de UE- Cup. 'Verder kan ik er nig zinnigs over zeggen, dat ik die ploeg nog nooit zien spelen. Zo gauw zich ter een mogelijkheid voor- t zal ik naar België gaan- die knapen eens aan het te zien. Een zwakke eder is het in geen geval, nt als je Dundee, dat be id sterker is geworden ds wij er vorig seizoen te- vrijs. i moesten opboksen, uit- pkelt. moet je toch wel l in je mars hebben'. de Bob Haamrs ■A geen juichkreten los bij vernemen van Ajax' vol- •M ide tegenstander in het mooi om de UEFA-Cup. j hterrustig relativerend I hij:. 'Ik vind het geen iinstige loting. Na lange hebben we eindelijk weer een Belgische tegenstan- en het lijkt me dat we er fijne pot van kunnen \Jcen. Het is een pittige te- partij, waarbij we natuur de zaak niet moeten gaan er schatten. Het voordeel lat we in Jan Mulder en id Geels twee man hebben het Belgische voetbal van dichtbij hebben meege- ikt. Van die ervaringen we zeker het nodige 'ijt kunnen trekken. FC werp is, net als alle Belgi- teams, op eigen véld ral erg ongevaarlijk. Ik de idee dat de kracht van Antwerp en Stoke City eveer gelijkwaardig is. We ben allemaal kunnen zien sterk de Engelsen waren, dan kunnen we ons op- ken voor weer een zware moeting'. STERDAM De loting is FC Amsterdam niet als bom ingeslagen, noch gaf :euze van het lot dat het aanse Internazionale uit beker bracht, aanleiding 'veel optimisme. Trainer van der Meent: 'Ik zie er tegenop. Laat ze maar en. Misschien praat ik na op wel anders. Het feit er nu eenmaal en ik ga )ol vertrouwen naar toe. rom zou het niet mogelijk Inter te pakken. Bij FC terdam is alles mogelijk. hetzelfde geld kunnen een pak slaag krijgen, het kan ook andersom akken. Sportief gezien is natuurlijk een erg aan- 'celijke tegenstander, r als je dan ziet tegen Ajax en Twente moeten men, krijgen wij weer de Althans op papier. Want gaan de centjes toch meespreken en dan kun mslotte beter naar België ~len. dan naar Italië. Inter- M ionaal heeft deze ploeg W steeds een grote naam. f mslotte speelde Inter drie V geleden nog in de finale W de Europa Cup tegen en dat zegt toch wel jongens zijn er vrij nuch- onder. Ze vinden het wel want een tegenstander naam is altijd beter dan Hibernians uit Malta, rbij nog komt dat ivij na- rlijk erg gunstig zitten qua liciteit, ivant onze thuis- strijd spelen we gelijk PSV, dus veel concurren ts er Voor ons dan niet. endien vrinden ze allemaal htig dat we eerst naar an toe moeten. Houwen iet daar redelijk dan zien iet beslist niet pessimis- tegemoet'. Van onze sportredactie GENEVE Armando Caraben, de manager van CF Barcelona was verre van vrolijk toen hij hoor de, dat zijn club in de tweede ronde van het toernooi om de EuroDa Cup voor landskampioenen tegen Feyenoord moet spelen. 'Dit is het slechtste resultaat, dat wij kunnen hebben Voor ons is Fevenoord een hoogst ongelukkige tegenstander. Het is de ploeg, voor wie wij de meeste vrees hebben' aldus Caraben, die verder zei, dat Johan Neeskens waarschijnlijk voor drie weken zal zijn uitgeschakeld als gevolg van een hielblessure, die hij afgelopen woensdag opliep. Met Feyenoord-CF Barcelona, de club van Michels, Neeskens en Cruijff, komt het voor de vierde keer in de geschiedenis van de Europa Cup I tot een confrontatie tussen de kampioenen van Neder land en Spanje. Eerder speelde Feyenoord tegen Real Madrid, Ajax tegen dezelfde ploeg en later stuit ten de An mmers nog eens op Atletico h Het lijdt wel geen twijfel da .espeouevelijke stadi ons, Nou-o~..ip en de 'Kuip', bij beide gelegenneden (23 oktober en 6 november) zullen uitpuilen, ge zien de veie sentimenten die ge paard gaan met het dubbele duel CF Barcelona zal op 23 oktober vrijwel zeker niet kunnen beschikken over topscorer Marclal, die een schorsing door de UEFA boven het hoofd hangt, en middenvelder Johan Neeskens, die een spier heeft ge scheurd. ZWARE TAAK Club de Futbol Barcelona staat dit seizoen voor een zware taak. Na het behalen van de Spaanse titel, na jarenlang verlies tegen de Madri- leense hegemonie alleen Valen cia onderbrak die machtspositie eist Catalonie, dat dit seizoen ook de Europa Cup naar de havenstad wordt gebracht. Het staat voor alle Catalanen vast, dat dit ook zal I gebeuren. 'Want', zeggen de aan- hangers, 'met Cruijff en, in minde re mate Neeskens kan het gewoon niet misgaan'. CF Barcelona is een - ploeg, die aanvallend voetbal prefe- reert. Rinus Michels, de trainer, die AAG (ANP) De volgende gen van de KNVB hebben dstrijden voor zaterdag afge- Souda, Den Haag, Haarlem, Noord-Holland, Rotterdam iland. BARCELONA CF Barcelona heeft zo wel ln het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen als bij de bekerwin naars één keer de finale gehaald. In het toernooi voor landskampioenen speelden d,e Api^ja?rden in 1961 ln Bern de eindstrijd tegen Benflca. De Portugezen zegevierden met 3-2. In de strijd om Europa Cup II verloor CF Barcelona in 1069. in Bazel met dezelfde cijfers van het, Tsjechische Soovan Bratislava, m het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen woordlg het UEFA Cup-toernooi T-_,he-5b,en de Catlanen méér succes ge had. Drie keer werd deze trofee gewon nen ln 1958 1960 (Birmingham 1-1 en 4- 1) en in 1966 (Real Zaragoza 0-1 en 4-2 na verlenging) werd gezegevierd. In het huidige toernooi om de Eurooa gup voor landskampioenen won XF BARCELONA IN DE EERSTE RONDE VAN HET Oostenrijkse Voest Llnz In Ltnz werd het 0-0. aar ln het eigen stadion gingen de Oostenrijkers kansloos met O-o ten onder. na een moeilijke beginfase op han den wordt gedragen, moet zijn te am wel met offensieve bedoelingen het veld insturen, omdat de verde diging van de Catalaanse formatie niet uitblinkt door geweldig en be trouwbaar spel. Michels zou het liefst enkele verdedigers willen Ver vangen door jongere talenten, maar de 'socios' leden met aanzienlij ke invloed houden vast aan rou tiniers als Rife, Torres en De la Cruz, die allen rond de dertig zijn. Eén man is zijn plaats reeds kwijt geraakt, namelijk doelman Sadurni. Zijn plaats wordt momenteel inge nomen door Mora, die meer ver trouwen geniet van Michels. De de fensie van CF Barcelona is met snel spel open te breken, Want alleen linkervleugel verdediger Cos- tas kan tempo maken. MIDDENVELD De meeste kracht van de club ligt op het middenveld en in de aanval De grote man is natuurlijk Johan Cruijff, die alles bepaalt. Cruijff regelt alle aanvallen en heeft door zijn weergaloze spel zijn medespe lers naar een hoger niveau getrok ken De uit de gratie geraakte Mar- cial werd geïnspireerd door de Ne derlander en was vorig seizoen een gevaarlijke schutter. Hij eindigde op de topscorerslijst met 17 doel punten als tweede achter Quini van Gijon. Cruijff bleef met één treffer achter. Op het middenveld beschikt CF Barcelona ln Asensi over een speler van het type Wim Jansen. Asensi is een man. die 90 minuten zwoegt en overal is te vinden. Hij is een linksbenige speler, die sterk is in de één-twee combinatie. Naast hem is dan Johan Neeskens geko men, die voor meer verdedigende steun moet zorgen. Neeskens vecht in de ploeg voor de gunst van het publiek, want zijn komst betekende voor Hugo Sotil de reservebank. Johan Cruijff ontving deze week voor de tweede keer in zijn carrière de Gouden Bal, de onderscheiding voor de voetballer van het jaar. Cruijff, die ter gelegenheid van dit feit een 'feestje' in Barcelona gaf, maakte bekend dat hij woensdag niet met het Nederlands elftal legen Zwitserland zal spe len. Hij speelt die dag met Barcelona een vriendschappelijke wedstrijd in Parijs. Pogingen van de KNVB de wedstrijd naar dinsdag te verplaatsen hebben door een alsnog afwijzende reactie vanuit Zwitserland ook niets opgeleverd. Op de foto: Johan Cruijff en Jacques Ferrand, de manager van France Football, die de Nederlander de Gouden Bal overhandigde. Ferrand is te vens een van de organisatoren van de vriendschappelijke wedstrijd van Barcelona, woensdag in Parijs. Omdat er niet meer dan twee bui tenlanders per wedstrijd mogen spelen en Michels de voorkeur geeft aan Neeskens moet de Peruaan vanaf de kant toezien. Sotil is ra zend populair bij de Catalanen. Zijn snelle dribbles brengen de supporters in grote vervoering, maar van meeverdedigen heeft de Zuidamerikaan niet veel weet. Een andere speler, die reeds jaren in het eerste team uitkomt is Rexach. Deze linkervleugelspeler is gevreesd om zijn kopballen en ook het ne men van een vrije schop beheerst hij volkomen. Juan Carlos is de aanvoerder van 'Barca', de Cata laanse naam van het team. Een gedegen middenvelder, die op alle posities bruikbaar is. Van de spelers, die voornamelijk op de reservebank zitten en af en toe mogen invallen zijn verdediger Gallego (oud-international), Juani- to en Clares de belangrijksten. De basisopstelling van CF Barcelo na is: Mora: Rife, Torres, De la Cruz, Costas: Neeskens, Asensi, Ju an Carlos; Marclal, Cruijff. Rexach (Clares) BOEIEND De loting voor de tweede ronde van de Europese bekertoernooien heeft vooral bij de landskampioenen nog enkele boeiende krachtmetingen opgeleverd. Afgezien van het voor Nederland ongemeen interessante duel Feyenoord-CF Barcelona, is Bayern München-1. FC Magdeburg toch wel de wedstrijd met de mees te pikante aspecten. De Westduitse kampioensploeg, momenteel slecht in vorm, zal dan op clubniveau revanche kunnen nemen voor de nederlaag van het nationale elftal tegen Oost Duitsland tijdens het wereldkampioenschap. Bovendien komt het door deze loting toch nog tot een strijd om de 'Super Cup', want Bayern München won het af gelopen seizoen de Europa Cup I en Magdeburg (in Rotterdam) de Eu ropa Cup II. De Oostduitse club weigerde enkele maanden geleden de duels om het algehele kampi oenschap met Bayern München aan te gaan. Bayern. dat vorig jaar de Oostduit se kampioen Dynamo Dresden uit schakelde, is dit seizoen verzwakt door het vertrek van llnker-vleu- gelverdediger Paul Breitner naar Real Madrid, terwijl het momenteel door de slechte resultaten in de competitie, vermoedelijk veroor zaakt door naweeën van het W.K., niet botert tussen president Neu- Zoekt u een stijlvol boek? Kies uit de Contact-Primeurs Titels van wereldfaam in kwalitatief hoogstaande vertaling, prachtig verpakt in linnen omslag net goudstempel. •In de boekhandel: i Kingsley Amis/DOOD IN THEE-ONDER-EEN-KAP 15,00 j Doris Lessinq/DE ZOMER VOOR HET DONKER 17,50 Iris Murdoch/DE ZWARTE PRINS f 25,00 VsWI ILOVsA Iris Murdoch/VLUCHT VOOR DE TOVENAAR ƒ20,00 Europa Cup 1 Feyenoord (Ned)-CF Barcelo na (Spa), Bayern München (WDld)-l. FC Magdeburg (ODld). Anderlecht (Bel)- Olympiakos Piraeus Gri), Ruch Chorzov (Pol)-Fenerbah- ee Istanbul (Tur), Ujpest Dozsa (Hon)-Leeds United (Eng). HJK Helsinki (Fin)-At- vidaberg FF (Zwe). Hajduk Split (Joe) - AS St. Etienne (Era), Ararat Jerevan (Rus)- Celtic Cork (Ier). Europa Cup 2 Gwardia Warschau (Pol)-PSV Eindhoven (Ned), Dundee United (Schot)-Bursaspor (Tur), Carl Zeiss-Jena (PDU- Benfixa (Par), Malmoe FF (Zwe)-Reipas Lahti (Fin), Avenir Beggen (Lux) -Rode Ster Belgrado (Joe), Real Madrid (Spa)-Austria Wien (Oos), Eintracht Frankfort (WDl)-Dinamo Kiev (Sov), Liverpool (GBr)-Ferencvaros (Hon). UEFA Cup Internazionale Milaan (Ita)- FC Amsterdam (Ned), Dina- mo Boekarest (Roe)-l. FC Köln (WD1), FC Nantes (Fra) -Banik Ostrava (Tsj), Dynamo Dresden (ODl)-Di- namo MMOSKOU (Sov), Ra- ba F.to Gyocr (Hon)-Fortuna Dusseldorp (WD1). Djurgaar- den (Zwe)-Dukla Praag (Tsj), Partizan Belgrado Joe)-Portadown (Ier), FC Twente (Ned)-RWD Molen beek (Bel), Velez Mostar (Joe)-Rapid Wien (Oos), Derby County (GBr)-Ateleti- co Madrid (Spa), IISV Ham burg (WDl)-Steagul Rosa Braxov (Roe), Hibernian Schot )-Juventus (Ita), SSC Napoli (Ita)-FC Porto (Por), Borussia Mönchcngladbach (WDl)-Olympique Lyon (Fran), Grasshoppers (Zwi)- Real Zaragoza (Spa). Ajax (Ned)-FC Antwerp (Bel). De wedstrijden voor de twee de ronde van de Europese be kertoernooien worden op 23 oktober en 6 november ge speeld. Negen (muiteurclubs in 'behuilde bekerstrijd SPAKENBURG HUIZEN Het sectiebestuai betaald voetbal laat geen gelegenheid voorbijgaan het bekervoetbal in Nederland te populariseren. Zo werd twee jaar geleden voor de sterkste ama teursteams de mogelijkheid gecreëerd zich mét de professionele clubs te manifesteren in de strijd om de KNVB-bokaal. Een kans die de secties zondag- en zaterdagamateurvoetbal met beide han den aangrepen. Van de 28 clubs, die komend weekend de eerste ronde betwisten, komen nu zelfs al negen uit het amateurvoetbal, bal. dekker en trainer Udo Lattek. Zowel Bayern München als de 1. FC Magdeburg waren dit seizoen in de eerste ronde vrijgesteld. GWARDIA Wanneer PSV-trainer Kees Rijvers iets wil weten over Gwardia War schau. de tegenstander van zijn club in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, kan het te rade gaan bij Wiel Coerver. Feyenoord immers versloeg vorig seizoen in de tweede ronde van het UEFA Cup toernooi immers Gwardia. Thuis werd het 31, uit 01. Lex Schoenmaker miste in deze wed strijd (6 november 1973) een straf schop. Gwardia Warschau speelt al twintig jaar in de Poolse eerste divisie. In 1959 en 1973 eindigde de ploeg als tweede De dit jaar zijn dertigste verjaardag vierende vereniging, verloor de bekerfinale van het vo rig seizoen met 02 van Ruch Chorzov, de landskampioen, die ui teraard met Europa Cup I-toernooi prefereerde. Gwardia speelde twee keer in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars en twee keer in de UEFA-Cup. In de eerste ronde van Europa Cup 2 versloeg de club dit jaar FC Bologna (It.). Voor van Feyenoord te verliezen schakelden de Polen vorig jaar Fe rencvaros (Hongarije) uit. Momenteel neemt Gwardia op de ranglijst van de eerste divisie de vijfde plaats in met 8 punten uit 7 wedstrijden. International Vladislav Zmuda heeft Gwardia kort geleden de rug toegekeerd. Als representanten van het zater dagvoetbal treden dit keer de kam pioenen Huizen en Spakenburg en bekerwinnaar IJsselmeervogels aan. Van enig overigens ongegrond opti misme valt er bij dit drietal echter niets te bespeuren. Integendeel, men stelt zich zeer realistisch op. Ogenschijnlijk wacht IJsselmeervo gels in eigen omgeving tegen Lim- burgïa de minste problemen. Oe- fenmeester Pierre Stevenaar be strijdt deze veronderstelling: 'Op papier is Limburgia favoriet. Ver geet niet, dat het met een aantal ex-profs in het veld verschijnt'. De Spakenburgse brigade neemt- al voor de derde keer deel aan de 'betaalde beker', waaruit het achter eenvolgens door Roda JC (4-0) en PEC (3-1) meteen werd gewipt. 'In mentaal en conditioneel opzicht komen we gewoon tekort tegen dergelijke tegenstanders', herinnert hij zich. Dat IJsselmeervogels vol doende kwaliteit (o.a. Aalt Kok en Jan Vedder) herbergt valt nauwe lijks te ontkennen. Stevenaart meldt trots: 'Vóór het begin van de competitie hebben we van Wage- ningen gewonnen met 3-2'. Daar entegen werd wél van FC Utrecht verloren, zij het slechts met 2-1. 'Ach. zo'n wedstrijd als tegen Lim burgia is wel leuk en ook wel be langrijk. maar de competitie is tóch belangrijker', verklaart Stevenaart. 'IJsselmeervogels (tweede plaats op de ranglijst) is er veel aan gelegen dit seizoende zaterdagtitel te vero veren, die het in 1972 en 1973 juist de neus voorbij zag gaan'. De Amersfoortse trainer: 'Maar zowel tegen Zwart Wit als tegen Noord- wijk gingen we toen door blunders in de defensie de boot in. Het is een kwestie van concentratie, die op het beslissende ogenblik ont brak'. Het werkklimaat in Spakenburg is voor een trainer uitermate gunstig. Het betaalde voetbal heeft er door het zéér protestantse karakter van het dorp totaal geen aantrekkings kracht (alléén Wout Heinen aan vaardde in het verre verleden een aanbod van HVC). 'Bovendien heeft een Spakenburger véél karakter', verduidelijkt Stevenaart, die beves tigt dat de prestaties van 'rivaal' Spakenburg óók zijn spelers stimu leren. Collega Wi m Kraneveldt (Spaken burg 'Er heerst een grote rivali teit tussen de twee verenigingen, waardoor ze elkaar steeds stimule ren tot nog betere prestaties. Als Spakenburg heeft gewonnen, kijken ze altijd naar de uitslag van IJssel meervogels. En als die heeft verlo ren, is er leedvermaak. Andersom is dat trouwens ook het geval. Je wéét hoe dat gaat in zo'n dorp, niet waar?' Spakenburg is evenals IJsselmeer vogels voor een belangrijk deel af hankelijk van het karakter. Krane veldt over de mentaliteit van zijn elftal: 'Het zijn vechters. Ze knok ken om elke meter. Een goede techniek ontbreekt daarbij even min. Maar soms wordt er nog wel eens opportunistisch gevoetbald. Dat gebeurt dan onbewust. Dan ge ven ze van die lange ballen'. De komende bekerconfrontatie bij PEC Zwolle is voor Spakenburg een Scheidsrechter Schilder:Het gedonder moet numaar eens over zijn' (ADVERTENTIE) Van onze tafeltennismedewerkcr LEIDEN Scylla zal zondagmiddag enkele uren in opperste spanning zitten. De tafeltennisclub moet zich dan voor de NTTB-strafcommissie verantwoorden voor de moeilijkhe den die zich zaterdag 21 september in de Lcidse speelzaal voordeden. Tijdens de thuiswedstrijd tegen TSF verbood scheidsrechter Hans Schilder in de negende partij Scylla-speler Wibo van Gennip om verder te spelen. Direct daarop deelde Scylla-voorzit- ster Ria Bakker mee, dat Anton- Will van Zoelen zijn partij tegen Hans van den Broek niet meer zou spelen. "Vanwege', ^erxlaarde ze la ter, 'de te geladen sfeer in de zaal. Ik vond het maar beter om niet verder te laten spelen alhoewel ik me realiseer dat nel reglementair niet helemaal juist is'.. WANGEDRAG In het rapport dat de scheidsrech ters Lower en Sen..der over deze affaire hebben opgemaakt en waar van de strafcommissie inmiddels in het bezit is. zijn enkele vernieti gende punten ten aanzien van Scylla opgenomen. Hans Schilder: 'Het is steeds weer hetzelfde gedon der met Scylla. Dat moet nu maar eens goed over zijn!' De Volendamse arbiter beschuldigt de Leidenaren van ernstig wange drag. 'Van Gennip heeft een groot aantal waarschuwingen gekregen. Steedsliep hij weer naar Gerard Bakker, de aanvoerder. Dat wekt de agressie op bij het publiek. Net als het gedrag van Bakker zelf. Die plaatste vanaf het begin al verve lende opmerkingen over de arbitra ge. En we kregen ook geen toe stemming om even van de telefoon gebruik te maken om het bondsbu- reau in- Voorburg in te lichten Bij zijn beslissing om Van Gennip in de partij tegen Lingen verder spelen te verbieden ging Schilder uit van artikel drie van het scheidsiechtersreglement 'Daarin staat dat je een -peler het verder- spelen kunt verbieden als er sprake is van wangedrag. Van Gennip kreeg zo'n 40 waarschuwingen, waaronder één officiële. Hij ging steeds tekeer over die beslissingen. Omdat hij ln de fout blééf gaan, heb ik op een gegeven moment de knoop doorge hakt'. POLITIE Scylla-voorzitster Ria Bakker stelt daartegenover: 'Het is persé niet waar, dat de heren niet mochten telefoneren. Schilder vroeg het mij en ik zei: natuurlijk meneer Schil der, waar wilt u naartoe bellen? Ik bel de politie zei hij. Toen stelde ik voor: als u het zo opvat, kunt u dan maar niet beter weggaan? Dat vond hij een uitstekend idee en ik begeleidde de belde scheidsrechters naar de buitendeur'. De Leidse onderwijzeres memoreerde verder nog enkele onplezierige op merkingen van Hans Schilder aan haar adres ('Toen wist hij waar schijnlijk nog niet dat ik de voor zitster van Scylla was') en aan dat van een argeloos binnenlopende oud-vourzitter. 'Ik realiseer me ter dege'. aldus Ria Bakker. 'Dat dat scheidsrechtersrapport erg belas tend voor ons kan zijn. Maar ik vind wel dat de normale gedragsre gels ook hier in acht genomen moeten worden. Het moet niet zo zijn, dat het woord van de scheids rechter heilig is en dat dat van de 'beklaagde' niet meetelt. Maar ik moet toegeven, dat ik de zitting van zondag eg somber tegemoet zie'. FORMALITEIT Ook al omdat zc bang is voor beïn vloeding van het NTTB-hoofdbe- stuur, dat de strafcommissie een brief over de 'affaire Scylla' heeft gestuurd. Maar de heer Abbenliuis, de voorzitter van de strafcommis sie, stelt Ria Bakker gerust: 'Ik beschouw dat schrijven louter als een formaliteit. Het hoofdbestuur heeft het staken van de wedstrijd gemeld. Ten overvloede, want wij zouden wel een erg zwakke straf commissie zijn, als we ons door zo'n brief zouden laten beïnvloeden'. TED VAN DER MEER goede gelegenheid zich in de schijnwerpers te plaatsen van de landelijke publiciteitsmedia. 'We staan zelfs op het toto-formulier. Dat is ons nog nóóit overkomen', lacht Kraneveldt. Over de beker ontmoeting zegt hij: 'Het wordt ontegenzeggelijk een erg moeilijke wedstrijd. PEC staat hoog op de ranglijst. Eén ding staat vast: Spa kenburg zal proberen zo positief mogelijk te voetballen'. Dat Spakenburg in de onderste re gionen van de zaterdag eerste klas vertoeft heeft verschillende oorza ken. Blessures (Rik Beukers, Lub Heinen. Bert Hartog) en schorsin gen (Rudolf en Gerrit Koelewijn) waren daar mede debet aan. Voeg daarbij het feit. dat routiniers als Jaap Koelewijn en Jan Bos hun loopbaan wensten te beëindigen en dat Balt Gmelig pas de training heeft hervat na een langdurige knieblessure, dan valt het teleur stellende optreden tijdens de com petitie-ouverture te verklaren. Kra neveldt stelt vast: 'Door die ont wikkeling was er minder routine in het elftal. Waardoor we tóch wel kwetsbaar bleken, wanneer we on der druk kwamen te staan'. Van de drie zaterdagvertegenwoor digers beschikt Huizen zondermeer over de meeste technische kwalitei ten. Noodgedwongen (door een ge brek aan aanvalsspitsen) hanteert Huizen een wat behoudend 4-4-2 concept (mét opkomende midden velders), dat vorige competitie wel zijn vruchten heeft afgeworpen. Trainer Henk Buskermolen had zijn ronde beker zal zondag plaats hebben ln cle bestuurskamer van de FC Dordrecht na afloop van de bekerwedstrijd FC Dor drecht - SVV voor de eerste ronde. In de tweede ronde, die zal worden gespeeld op zondag 24 november, (eventueel zaterdag 23 novemberi zullen ook de re-dlvlsle- clubs uitkomen. De eerste acht van de competitie-eindstand. Feyenoord. FU Twente. Ajax. PSV, FC Amsterdam. Tel star. AZ'67 en Sparta, zijn voor deze ronde 'geplaatst', hetgeen betekent dat ze niet tegen elkaar kunnen uitkomen. Aan de tweede ronde nemen totaal 32 clubs deel. de veertien winnaars uit de eerste ronde en de achttien eredivisie clubs. hoop gevestigd op de nieuwe aan valler Anton Meyers (een voorma lig Ajax-amateur) om zodoende ge leidelijk aan een iets aanvallender patroon te creëren. Meyers vertrok evenwel tijdens de voorbereidings periode met vakantie (Buskermo len: 'Dat heeft hem een terugval bezorgt'). Een bescheiden positie halverwege het klassement is een weinig sensationeel begin van de competitie voor Huizen. Buskermolen voert nagenoeg de zelfde excuses aan als Spakenburgs trainer Wim Kraneveldt: blessures (Molenaar) en schorsingen (Visser. Van Leeuwen). Buskermolen: 'Van Slooten en Meyers vertrokken bo vendien in augustus met vakantie. Dick Kruimer tekende een contract bij Lokeren en een paar andere spelers waren uit vorm. Als je dan nog weet. dat de competitie voor ons óók nog één week eerder be gon Henk Buskermolen beschouwt het bekertreffen tegen FC Vlaardingen als 'een soort premie op het kampi oenschap'. Hij zei daarover: 'Je probeert natuurlijk zo goed moge lijk voor de dag te komen. Maar hoe je het ook bekijkt: het blijft een moeilijke zaak om een behoor lijk resultaat te behalen. Een feit is. dat FC Vlaardingen méér traint dan Huizen. Dus er moet wel ver schil tussen de twee elftallen be staan'. WIM HUISMAN LAUSANNE (Reuter) De Cana dese stad Vancouver heeft zich te- ruggebetrokken als kandidaat voor de organisatie van de Olympische winterspelen in 1980. Dit maakte een woordvoerder van het Interna tionale Olympische Comité in Lau sanne bekkkkend. Als enige kandidaa voor dat Jaar is nu overgebleven de Amerikaanse plaats Lake Placid in de staat New York. Lake Placid zal zich tijdens het 74e congres van het IOC. dat van 20 oktober tot 24 otober in Wenen wordt gehouden, wel officieel moeten presenteren. Eerder had de Franse plaats Cha- monix zich reeds teruggetrokken. Op 23 otober zal de beslissing vallen waar de Olympische Zomer spelen van 1980 worden gehouden (kandidaten: Moskou en Los Ange les). Tevens zal worden bekeken of Lake Placid geschikt 1 sals kandi daat voor de organisatie van de Olympische Winterspelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 25