Hoogtepunten van het 3-oktoberfeest Foto's van Wim Croese en Dirk Ketting DUW/KWARTET VRIJDAG 4 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO L3 Het bezoek van koningin Juliana aan feestvierend Leiden was voor veel Leidenaars een absoluut hoogtepunt. Op de foto boven een plaat van de Koningin, geflankeerd door prinses Beatrix (links) en Leidens burgemeester Vis (rechts). Naast burgemeester Vis één van de Geuzen. Onze fotograaf Willem Croese kreeg zowat de op de rechter foto acterende commando op zijn hoofd: de commando's gaven een fraaie show weg op het Stadhuisplein, dat voor deze dag was veranderd in een muziekplein. Op de linkerfoto een vroege plaat die de fotograaf nam op de kermis bij de Groenoordhal. De ker mis is in Leiden altijd erg populair. Het was er dan ook erg druk vandaag. Dat zal het de komende twee feestdagen ook nog wel zijn. Foto rechts: prinses Beatrix aan de traditionele hutspotmaaltijd. De koraalmuziek in het Van der Werfpark trok dit jaar heel veel belangstellenden. Onder leiding van Herman de Wolff werd ge speeld en gezongen. Zijn hoed en jas wachtten geduldig aan zijn voe ten. Onder het toeziend oog van talloze fotografen en een nog veel groter publiek nuttigde de Koningin de hutspot. De vorstin liet zich de hutspot goed smaken. Voorzitter van de Drie-Octobervereeniging mr. De Ruyter de Wildt liet zich bij de maaltijd ook niet onbetuigd. De binnenkomst van de Geuzen vormde een fraai gezicht. Ook daarvoor was grote belangstelling. Zeker bij de Waag waar de Geuzen zouden meren. Daar stonden de ko ningin. prins Bernhard en prinses Beatrix en dus een grote menigte. De linker foto is genomen op de markt aan de Mare. Behalve de ieder jaar terugkomende stalletjes waren er dit jaar opvallend veel beoefenaren van oude ambachten. Op de foto een dame bezig met het vervaardigen van kaarsen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3