Belastingen Alkemade omhoog Buitenarbeid meer in trek bij sociale werkvoorziening fflWDCWGO® IKEBANA Akkoord over ontslag van CPN-leraar Nog in '74 stemmen over twee Gelderse ruilverkavelingen Woningwetwoningen in plan Rijnsoever Mertens: kritisch zelfonderzoek van WSW blijft nodig 1 deBijenkorfJpj 0 Familieberichten SPOORTJE SPELEN UV Leidens ontzet TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 OKTOBER 1974 ALKEMADE Volgens de gemeentebegroting voor 1975 zijn de totale uitgaven voor de gewone dienst 13.564.588,42, dat is 2.891.527,92 (ongeveer 27 pet.) meer dan in 1974. De inkomsten worden geraamd op 13.229.633,63, wat een meeropbrengst van 2.700.458,39 (26 pet.) betekent. Door de hogere uitgaven en het achterblijven van de inkomsten moet ter dekking van het begro tingstekort de beschikking over de saldi-reserve 191.069,53 hoger worden geraamd dan in 1974, na melijk op 334.954,79. Er komen in de begroting enkele tegenvallers voor. Met name het pontveer De BonttariCI Kaag en het gemeentelijke zwem bad zorgen voor een tekort. Deze voorzieningen vergen voor 1975 resp. 104.561,73 en 67.891.35 méér. Geprobeerd moet worden bei de accommodaties zoveel mogelijk self-supporting te doen zijn. de Stichting Bejaardenhuisvesting. In 1975 zal worden begonnen met het dempen van de sloot langs de zuidzijde van de Oud-Adeselaan in de bebouwde kom. Bezien wordt of een reorganisatie bij de ophaal dienst van het huisvuil efficiënt is. Voor de Kaagpont wordt voor 1975 een aanzienlijk verlies verwacht. De tarieven zullen, als de raad het goed vindt, worden verhoogd. Het voorstel luidt dat voetgangers 50 cent gaan betalen (nu 40 cent), automobilisten 1,50 (nu 1.25) en vrachtwagens enz. 3,75 (nu ƒ3). In Rijpwetering zal in 1975 een begin worden gemaakt met een voet/fietspad tussen Rijpwetering en Oud-Ade. Over het onderwijs meldt de toe lichting, dat op 1 augustus 1975 het schoolgeld voor kleuteronderwijs wordt afgeschaft. Verder zal de tweede fase worden gerealiseerd van een verbetering van de vergoe dingsbedragen voor het kleuteron derwijs. Mogelijkheden worden on derzocht om te komen tot de bouw van een sporthal. Naar verwachting zal met ingang van het seizoen 1975/1976 het sportpark in west- Alkemade in gebruik worden geno men. Mertens opent in Zivolle kweker] van duizend vierkante meter Natuurgebied Om het tekort van 334.954,79 tot een meer aanvaardbaar bedrag te rug te brengen zullen B. en W. de raad voorstellen enkele belastingen te verhogen. Met name worden ge noemd straatbelasting, rioolbelas ting. reinigingsrecht en personele belasting. De gemeentelijke leges zullen met gemiddeld 10 pet wor den verhoogd. De meeropbrengst van al deze verhogingen wordt ge raamd op 151.000. Voor 1975 staan de volgende werk zaamheden op het programma. In het kader van het streekplan zal in de voorschriften van de bestem mingsplannen De Gogh. Rijpwete ring en Oud-Ade een fasering met betrekking tot de woningbouw moeten worden opgenomen. Het plan De Gogh zal verder worden uitgewerkt, terwijl bovendien een herziening van dat plan in voorbe reiding is. B. en W. hopen nog dit jaar met een voorstel te komen tot vaststelling van het bestemmings plan natuurgebieden. Zeer binnen kort zal het plan landelijk gebied- oost, waarbinnen ook het omstre den derde tuinbouwgebied is gele gen. ter visie worden gelegd. Omstreeks mei zal in het kader van bouwstroom II met nog eens 72 woningen in Roelofarendsveen worden begonnen. Voor Rijpwete ring is een bouwplan voor een nog nader vast te stellen aantal wonin gen in voorbereiding. De bouwplan nen worden ontwikkeld en uitge voerd in samenwerking met de wo ningbouwvereniging Alkemade en ZWOLLE De vereniging van voortgezet onderwijs te Zwolle gaat akkoord met de ontslagprocedure tegen de CPN-godsdienstleraar Ger Los. Cp een buitengewone leden vergadering. waar ongeveer 500 mensen aanwezig waren, bleek een overgrote meerderheid van de leden het beieid van het bestuur te steu nen. Aan de opiniepeiling onder de leden ging een uitvoerige discussie vooraf, waarin zowel voor- als te genstanders van het aangezegde ontslag aan het woord kwamen. Het bestuur zal nu op de ingeslagen weg voortgaan. De heer Los en zijn raadsman zullen deze week gehoord worden. Het bestuur zal dan binnen veertien dagen een besluit nemen over eventueel ontslag. Een bericht over de brief van theo logiestudenten inzake het voorge nomen ontslag van Gert Los blijkt enig misverstand gewekt te hebben bij de lezers. In deze open brief zeggen de ondertekenaars dat ze bezorgd °n bedroefd zijn over de aankondiging van het Zwolse schoolbestuur, dat de heer Los ont slagen zal worden (Trouw/Kwartet van 1 oktober). Ter verduidelijking het volgende. De brief is ondertekend door een aantal plaatselijke verenigingen van theologiestudenten. In sommi ge gevallen is de brief getekend namens een hele faculteitsvereni ging van theologie-studenten (zo bijvoorbeeld bij de Vrije Universi- ARNHEM Gedeputeerden van Gelderland menen dat er' nog dit jaar gestemd zal moeten worden over twee zich voortslepende ruil verkavelingsprojecten in deze pro vincie. namelijk die te Dinxperlo en in het Rijk van Nijmegen. Dat deelde gedeputeerde mr. O. W. A. baron Van Verschuer mee in dq gisteren in Arnhem gehouden ver gadering van provinciale staten. Hij wees erop dat gedeputeerden van oordeel zijn dat daarbij gelet moet worden op de belangen van de landbouw maar dat evenzeer te gemoet dient te worden gekomen aan hen die een democratischer procedure wensen (tot nog toe worden de thuisblijvers nog als voorstemmers beschouwd). Om in dit stadium al zoveel mogelijk aan sluiting te krijgen bij de te ver wachten nieuwe wetgeving in dit opzicht..wilde de heer Van Verschu er alle erbij betrokken landbouwers met nadruk aansporen straks hun stem uit te brengen KATWIJK Het rijk gaat akkoord met de bouw varT 134 woningwet woningen in het bestemmingsplan Rijnsoever. Er mag een gemiddelde huurprijs worden berekend van mi nimaal 248,35 en maximaal 296,90 per maand. Hierin zijn be grepen de vaste kosten voor de aanleg van de centrale verwar mingsinstallatie. De stookkosten komen rechtstreeks ten laste van de huurders. Aan woningbouwvereniging 'De Brittenburg' zal worden verzocht de leningen ten behoeve van de wo ningbouw te sluiten. Van een onzer verslaggevers ZWOLLE Buitenarbeid blijkt steeds meer in trek te komen bij hen die in de WSW (de Wet So ciale Werkvoorziening) zitten. Vooral werkzaamheden zoals het kweken van planten, heesters en bomen en de aanleg van openbaar groen, plantsoentjes en speelterreinen in nieuwe wijken. Staats secretaris P. J. J. Mertens heeft aan de rand van Zwolle in de buurtschap Herfte, een nogal opmer kelijk object op dit terrein geopend: een kwekerij van duizend vierkante meter, uitgaande van een cultuur- en civieltechnisch werkverband waarin tien genabuurde gemeenten deelnemen. Tot voor kort werd er, als het over de WSW-cantra ging, altijd gespro ken van sociale werkplaatsen. Dat kwam ook omdat het accent voor heen eenzijdig lag op de industriële activiteiten, die er werden ontwik keld. In de loop der jaren echter is het beeld gewijzigd. Van de vijftigduizend WSW-werk- nemers zijn er op het moment twintigduizend in andere bedrijfs sectoren werkzaam. Zo zijn er nu in Nederland al minister Boers- ma heeft er enige weken geleden in Groningen mededelingen over ge daan ruim zestig administratieve service-centra, waar zevenduizend hoofdarbeiders werken. Buiten dat maken de buitenobjecten meer op gang, en wel in die mate, dat die thans aan niet minder dan aan dertienduizend mensen werk ver schaffen. Alternatief werk Het instituut van de sociale werk voorziening schept aangepaste, al ternatieve (hoewel niet meer uit sluitend zeer eenvoudige) werkgele genheid voor hen die wat men noemt beperkt-arbeidsgeschlkt zijn. Dat kan zijn door lichamelijke en/of geestelijke afwijkingen. Het kan ook zijn omdat men om een heel persoonlijke reden, zonder me disch geconstateerde afwijkingen, in het vrije bedrijf moeilijk of ln het geheel niet plaatsbaar is. Bij de vijftigduizend WAS-werkers is daar in ongeveer tien procent van de gevallen sprake van. Door elkaar ligt het arbeidstempo bij de WSW-werkers wat anders dan in het vrije bedrijf. Er wordt in de WSW wat beloning betreft, geen onderscheid gemaakt tussen mannen en vrouwen. In de WSW krijgt men in ieder geval het mini- mum-loon. Momenteel omvat de Sociale Werk voorziening in Nederland rond 180 industriële centra, zestig admini stratieve centra en ongeveer vijftig tuincentra, naast nog een aanzien lijk aantal gespreide werkobjecten. Er zijn enige duizenden leiding ge vende functionarissen- Ongeveer zestig bedrijfsartsen begeleiden de WSW-werkers. Daarnaast beschikt men over een aantal deskundigen op het gebied van de personeels zorg, de arbeidstechniek, de in- en verkoop enz. De bruto-exploitatielasten van de Sociale Werkplaatsen in ons -land, om die term nog maar eens te gebruiken bedraagt jaarlijks vele honderden miljoenen guldens. On geveer 25 procent daarvan wordt 'terugverdiend' wegens aan derden geleverde produkten. Dat kunnen fabrieken zijn, grossiers en derge lijke. Het forse bedrag dat uit de over- heidspot komt geeft een enigszins vertekend beeld, en dat in ongun stige zin. Er Is nameiijk ook een moeilijk in geldswaarde uit te drukken opbrengst in natura we gens cultuurtechnische, civieltech nische. administratieve of dienst verlenende werkzaamheden 'ten al gemenen nutte' (overheidslichamen, particuliere instellingen zonder winstoogmerk enz.). Daarnaast zou nog een zwaarder beroep op de sociale wetten gedaan worden als velen niet via de WSW te werk waren gesteld. Een prettig neveneffect voorts is ook dst in een aantal gevallen vanuit de WSW terugkeer naar het vrije bedrijf mogelijk blijkt. Sinds 1967 waren dat er ongeveer achttienduizend. Schaalvergroting' Conflicten tussen de sociale werk voorziening en het bedrijfsleven zijn niet denkbeeldig. De objecten mogen enerzijds niet de werkgele genheid van anderen in gevaar brengen. Anderzijds mogen de prijs-, leverings- en betalingsvoor waarden niet zo zijn. dat het vrije bedrijf onverantwoorde concurren tie wordt aangedaan. De plaatselijke overheid moet in deze opzichten op een juiste uitvoe ring van de wet attent zijn. Zij moet klachten serieus onderzoeken en eventueel maatregelen treffen. Tot haar bevoegdheid behoort be paalde orders ongedaan te maken. Indien de gemeente in gebreke blijft, zijn er beroepsmogelijkheden. In laatste instantie doet de minis ter uitspraak, na een commissie van de SER gehoord te hebben. Het cultuur- en civieltechnisch werkverband (CCTW) in Zwolle, waarvan de nieuwe kwekerij, werk plaatsen en kantoren vandaag door staatssecretaris Mertens worden ge opend. is een duidelijk voorbeeld van de schaalvergroting, die de laatste tijd overeenkomstig het ver langen van de rijksoverheid ook op dit terrein plaats vindt- In het CCTW te Zwolle werken tien ge meenten samen. Vanuit een grote straal om de Overijsselse hoofdstad heen komen de WSW-werkers elke dag naar Herfte toe. Zij werken er voor de industrie, zij doen er admi nistratief werk, zij vinden hun werk ook in toenemende mate op de prachtige kwekerijen die op een terrein van veertien hectare rond om een oude boerderij zij'h aange legd. Uniek is dat ze dit bedrijf zelf heben opgebouwd, inclusief de voor het doel aangepaste behuizing. In Zwolle werken nu ongeveer zes honderd personen in WSW-ver band. In overeenstemming met de algemene tendens stijgt het aantal buitenwerkers er. Het zijn er thans ongeveer 150. In de landelijk gele gen buurtschap Herfte is hiervoor met eigen krachten een fraaie, rui me en praktische accommodatie geschapen. Van een onzer verslaggevers ZWOLLE Staatssecretaris P. J. J. Mertens van Sociale Zaken heeft gisteren, toen hij in Zwole de nieuwe acommodatie van het Cul tuur- en Civieltechnisch Werkver band opende erop gewezen dat in het uitvoeringsvlak van de Wet So ciale Werkvoorziening van tijd tot tijd kritisch zelfonderzoek nodig is. 'Wat so sociale werkvoorziening voor verschillende groepen van mensen in hun situatie kan beteke nen', aldus de heer Mertens. 'dat wordt voor een belangrijk deel be paald door het in lokaal of regio naal verband gevoerde beleid. Men heeft dat de zwakte van de WSW genoemd, maar zelf zou ik heteer- der haar sterke zijde willen noe men.' De heer Mertens, dis er zijn vreug de over uitsprak dat Zwolie en een aantal omliggende gemeenten el kaar op WSW-terrein hebben ge vonden een schaaivergroting die ook kan leiden tot het in uitvoe ring nemen van hoogwaardiger werkobjecten zei dat zo'n kri tisch zelfonderzoek de mogelijkheid geeft de werkvoorziening naar vorm en omvang af te stemmen op de behoefte van de streek. Daarbij zullen werkleiding, werknemers, or ganisaties van gehandicapten in stellingen voor BLO enz. betrokken moeten worden. Hij dacht niet ie der hem zijn oproep in dank zal afnemen, 'maar', aldus de staatsse cretaris, 'het gaat nu eenmaal niet om een instituut. Het gaat om de belangen van mensen, kwetsbare mensen veelal. En mensen zijn veel moeite waard.' Klassiek Engels aardewerk. Gedecoreerd met een riviergezicht, in rose, bruin en grijsgroen. Als oktoberprijswinner bij een 23-delig tafelservies (247.40) een 26-delig ontbijtservies van 183.10 voor 50.- Of bij een 12-delig ontbijt servies (131.35) een botervlootj'e peper-en-zout-stelletje en jampot en 6 eierdopjes van samen 79.65 voor 18.65 Afd. romantisch tafelen Prestige snelkookpan,.,.^. Van blank aluminium en geschikt voor gas en elektra. Inhoud zeven liter. Door hoge deksel meer ruimte. Inclusief receptenboekje en gebruiks aanwijzing. Adviesprijs 105.- Bijenkorfprijs 79.- Als prijswinner 66.- Afd. pannerie Serveerplateaus. Uit eerlijk vertind blik, dat best mag krassen omdat 't daardoor een beetje mooier wordt. Makkelijk te'reinigen. Exclusief voor de Bijenkorf. Ronde, ovale en rechthoekige plateaus in diverse maten 3.75-10.50 Afd. serveren en bewaren Kaasfondue-set. L,*.1 Een gezellig gedecoreerde caquelon met ^ie bijpassende borden. Nauwelijks zichtbare ;age oneffenheden zijn goed voor 40% korting. led Caquelon en borden normaal 33.25 en 3.95 'uge! Als prijswinners 19.95 en 2.50 Toegift: Chalet fonduemaaltijd van 6.50 ttie, voor 4.50 Afd. pannerie Keuls en Frans aardewerk. Met de hand beschilderde grijs-blauwe Keulse kannen (v.a. 4.95), boterpotjes (v.a. 1.95), strooiers (v.a. 5.95), eierdopjes (v.a. 2.95). Uit Frankrijk: wit grès aardewerk, erg rus.tiek en ovenvast. Voorraadpotten (v.a. 3.95), schenkkan (v.a. 9.95), azijnpot met kraantje 19.95, slakkeschaaltje (voor 6 stuks) 12.95 Afd. landelijk eten Moulinex Grill A 7. f Roestvrij edelstaal met zelfreinigende binnen- wanden. Energiebesparende dubbele wanden. Twee grillstanden j: met wipschakelaar en controlelampje. Klok voor instellen grilltijd. 1400 W, verbruik 0,14 cent per uur; Met grilluitrustind1 geen 229.- maar als prijswinner 179.- Afd. elektr. apparaten OKTOBERMARKT IN •hodo hayakawa dejapanse kunst van het bloemen schikken Artlatfek® bloemschlkkln- gen, afgebeeld In fraaie kleurenfoto'a. Nieuwe en modernste toepassingen van Ikebana. Een volledi ge handleiding. Met vele schematische tekeningen. f7.40 Vsihjgbatr h de boekbands! Zumir t Riming WjginTngin Elke WKttKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenneid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de t.ehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. Van de Schepper ontvingen wij nieuw leven. In de zekerheid dat Zijn hand ook haar zal leiden in het nieuwe land, stellen wij u blij in kennis van de geboorte van Marïje F. Sj. Hoornstra M. Hoornstra-Deurloo Kitty 1 oktober 1974 Bolestein 85, Amsterdam. Tijdelijk: V.U.-ziekenhuis, Amsterdam. Even 'stoom afblazen' met ROMANTIEK EN TECH NIEKVAN HET MODEL- SPOORBEDRUF door H. F. Enter, staf medewerker van de N.S. Speels geschreven boek voor liefhebbers van mo- delspoorwegbouw. Be wonderaars van d'al- oude stoomlocomotief, smalspoorfans en en thousiasten voor grotere modellen komen ruim schoots aan hun trek ken. Vele voorbeelden, toepassingen en sug gesties voor zelfbouw. Kortom: een modelboek! Met tientallen foto's en tekeningen. Geb.f16,90 Verkrijgbaar bij uw boekhandel L. J. VEEN WAGENINGEN juFTDjrNftmi „Veilig in Jezus armen" Na jaren van liefdevolle verzorging in de „Hooge Burch" te Zwammerdam werd door de Here God Thuis gehaald onze Ester op de leeftijd van 6 jaar. W. F. Paalman E. W. J. B. I. Paalman-Kraak Zwammerdam. 28 september 1974. De begrafenis heeft in alle stilte plaats gevon den. In de volle zekerheid van zijn geloof ontsliep heden onze lieve Vader, Grootvader en Huis genoot Willem Meilof sedert 1959 weduwnaar van P. R. van Vliet, Ridder ln de Orde van Oranje-Nassau, op de leeftijd van 85 jaar. Driehuis: J. Meilof F. Meilof-Rinsema Castricum: W. Meilof M. G. T Kamphuis Den Haag: A. Th. Meilof C. W. M. T. Schijvens Haarlem: Mevrouw T. Aalbers Haarlem. 1 oktober 1974. Vredenrijkstraat 5. Gelegenheid om afscheid te nemen in de rouw kamer, Parklaan 36 te Haarlem, 's middags van 34 uur en 's avonds van 77.30 uur. De rouwdienst zal D.V. worden gehoucien in de Koningkerk (ingang Zocherstraat 32) op zaterdag 5 oktober om 11 uur, waarna de be grafenis zal plaatshebben om 12 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. GEEN BEZOEK AAN HUIS. „Jezus Uw verzoenend sterven is het rustpunt van ons hart". Heden is geheel onverwacht naar zijn eeuwig huis, tot onze grote droefheid, mijn zeer ge liefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader Pieter Adrianus Maaskant op de leeftijd van 68 jaar. N. Maaskant-den Ouden' L. G. de Bonté-Maaskant M. de Bonte J. Maaskant G. Maaskant-Sinon J. A. Biesbroek-Maaskant G. Biesbroek A. van Dijk-Maaskant R. C. van Dijk Willy en Pim Joke en Bernhard en kleinkinderen- Ridderkerk, 1 oktober 1974. Pruimendijk 194. Post H.I. Ambacht. Geen bloemen - Geen toespraken Gelegenheid tot condoleren donderdag a.s. van 19.30 tot 21.00 uur aan het woonhuis. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 5 ok tober a.s. op de begraafplaats Vredehof te Ridderkerk. Vertrek vanaf het sterfhuis om 9.30 uur. Aan komst in de kapel om plm. 9.45 uur, waar de rouwdienst zal worden gehouden. Heden nam God zacht en kalm uit ons midden weg onze lieve Vader. Groot- en Overgrootvader Jacob Plokker weduwnaar van Neeltje van der Plas. eerder weduwnaar van Jannetje Klok. in de gezegende ouderdom van 91 Jaar. Utrecht: P. Plokker K. Plokker-v.d.Plas Katwijk: A. Ouwehand-Plokker TP. Ouwehand Voorthuizen: J. Polhout-Plokker Katwijk: A. Kuijt-Plokker C. Kuijt P. Plokker E. Plokker-de Jong J. Plokker E. Plokker-Barnhoorn T. Plokker A. Plokkcr-v.d. Plas A. N. Verburg-Plokker D. Verburg A. Plokker Kloln- en achterklein kinderen. Katwijk aan Zee. 2 okt. 1974 Voorstraat 90. Rouwbezoek: des nam. van 3 5 en 7—0 uur aan de Sparrenlaan 4. alwaar de overledene ls opgebaard. De rouwdienst zal gehou den worden zaterdag 5 okt. 1974, des morgens 11.45 uur. ln de Vredeskerk. Voorstraat 35. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 12.30 uur op de nieuwe begraafplaats "Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ln de hope de Eeuwigen levens, onze lieve Zuster. Behuwdzuster en Tante. Mejuffrouw Catharina Weekhout ln de ouderdom van 74 laren. Ps. 45:7 (berijmd) Uit aller naam: G. L. Weekhout. Dordrecht. 2 oktober 1974. Ceramstraat 104. Geen bloemen. De overledene ligt opge baard in de rouwkapel van het Refaja-Diaconessen- huls. van der Steenhoven- plcin 1. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag- en zaterdagJ avond van 6.30-7.30 uur. Vertrek vanaf het Kerk gebouw van de Ger. Ge meente. Kasperspad 28 te 11.15 uur. Heden ontvlhgen wij het bericht, dat onze oud-werk nemer en collega J. v. d. Mol ls overleden. Dlrektie en personeel van de B.V. Sleephelling Mij. Scheveningen. Op 3 oktober 1574 werd Leiden in opdracht van Prins Wll^rd lem van Oranje door de Geuzen onder leiding van Boisur eer ontzet. f'. Co l me De voorzijde toont het portret van Willem van Oranje, goChtei modelleerd naar de gravure van Hendrick Goltzius. Deze penning Is geslagen In 14-karaats goud en zuiver zilvei B. 1000 exemplarep 6 gram 0 22,8 mm 152,-^^^^ C. 500 exemplaren 11 gram 0 28 mm 223, D. 100 exemplaren 20 gram 0 38 mm f 428,4 E. 50 exemplaren 40 gram 0 38 mmè/ 798,-L F. 25 exemplaren 60 gram 0 38 mm 1078,41 •Z. zuiver zilver 25 gram 0 38 mm zonder diamant Bijpassende gouden muntranden leverbaar Levertijd 4-6 weken Prijzen Inclusief b.t.\L Alle penningen zijn genummerd, gezet met 1 echte diamaF en voorzien'van garantie-, tevens verzekeringsbewijs. Te bestellen bi] banken, juweliers en rechtstreeks bij de I ORANJE MUNT - POSTBUS 4700 - DEN HA/ HERENGRACHT 22 - TEL. 070 - 64.6S.2j Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Pijn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwy] Nice Da wetenschap kont tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam- el wijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H* Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hai aambeien. Sperti Preparation H en ontsmettend. Voor snelle, afdoende heh: van aambeien is er mi- middel: Sperti Prepara zalf en zetpillen,.Ha d Smeedt het Ijzer els het heet!" Het recht van de werknemers!0"6" medezeggenschap, op montfl v^n heid wordt door vrijwel niemaP Isab€ meer ontkend. De democratie klopt poorten van het bedrijfsli Werkgevers en werknemer men moeten deer vorm geven. De christelijke werkt-daaraan van hart! omdat zij uitgaat van de waardigheid van alle in evangelische geest Daarvoor hebben we alle ten nodig, leder, die op manier wil meewerken aar nieuwing van de aamenl hoort erbij. Meldt u daarom ook i POSTBUS 2475-UTREC Overweldigd door de grote belangstelling bij schillende jubilea, zeggen Wij allen, die op enift wijze blijk hebben gegeven van hun belangsu!,. ,eel hiervoor hartelijk dank. T"e koi Fam. Jongerius. Heulweg 103, Kwintsheul Fam. Bosman, Irenestraat 24, Wateringen

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8