Gehandicapte uit zijn isolement halen Winkelcentrum Aarhof geopend Leiden viert feest Twee Duitse delinquenten in Noordwijk opgepakt Agenda van Leiden Oude Kerk van schuimrubber Home Centre-bomen komen naast kerk irdt c (lendi rs bli Afdeling Katwijk van "Philadelphia" vijf jaar KATWIJK De protestants- christelijke (dus interkerkelij ke) oudervereniging Philadel phia (het Griekse woord voor 'broederliefde')afdeling Kat wijk en Omstreken (Valkenburg en Wassenaar) werd in 1969 op gericht en bestaat dus vijf jaar. In de landelijke organisatie zijn de afdelingen samengebundeld. De oprichters bedoelden de be geleiding van en de zorg voor het geestelijk gehandicapte kind. Tijdens een prettig gesprek met voorzitter Valkenburg (ln Wasse naar) werden mij de opzet, de be doeling. de plaatsbepaling en de aktiviteiten van Philadelphia dui delijk. 'We beperken ons tot de geestelijk gehandicapten, al zijn sommigen ook lichamelijk gebrekkig'. Alléén kinderen? "Ook volwassenen. We spreken dan ook liever van pupillen, die we willen begeleiden van de wieg tot het graf'. Hoe komt u aan de adressen? 'Hier of daar wordt ons een geval gesignaleerd. Daar zijn we dan erg blij mee. We proberen steeds kon- takt te krijgen. Maar dat gaat niet zo gemakkelijk. De mensen hebben vaak angst of willen er niet over praten. Onze taak is. zo'n gehandi capte uit zijn isolement te halen. Dit kan in blijvend gezinsverband of in een dagverblijf buitenshuis. We willen de ouders steunen door mede iets voor hun kind te doen, hun de richting wijzen, meer niet. omdat we geen verdere bevoegdheid hebben. Daar zijn andere instanties voor. Je mag niet langs elkaar heen werken. Onze taak is alleen die nend. In Katwijk is nu een gezinsvervan gend tehuis in aanbouw. We zijn bezig met daarvoor een team te vormen. Dit zal dan bestaan uit een arts, een psycholoog en een maatschappelijk werker (ster). Als oudervereniging werken we tot op heden niet met deskundigen. Met dat gezinsvervangende tehuis gaat dat dus wel gebeuren'. Hoeveel leden heeft u? 'Op 't moment 354, waarvan hon derd. die zelf een gehandicapt kind hebben. De anderen zijn belang stellend. met de geestelijk niet vol- waardigen begaan en willen ons werk financieel steunen'. Regelmatig' kontakt De meeste leden van de afdeling ongeveer 90 procent, wonen in Katwijk. Daarom spelen zich hier de aktiviteiten af. 'We houden regelmatig kontakt met de ouders: tweemaal per jaar is er een ledenvergadering. Dit is het enige niet. We organiseren gezellige avonden voor de kinderen, waar ook de ouders komen. Er worden films gedraaid, een muziekgezel schap speelt. We streven er naar. de kinderen er zoveel mogelijk ak- tief bij te betrekken. Kort geleden hielden we nog een voorlichtingsa vond in verband met de bouw van het gezinsvervangende tehuis in Katwijk. Je komt dan vanzelf tot de problematiek van de toelating. Hierbij kulmineerde de ouder-kind- verhouding. Die wordt door zo'n tehuis gedeeltelijk verbroken. Niet alle ouders zijn daar zo gemakkelijk toe bereid. Maar anderzijds kan men ook plotseling, bij overlijden bijvoorbeeld, voor dit probleem ko men te staan. Daarom is het beter, dat men naar zo'n scheiding toe groeit'. De pupillen kunnen zes keer per jaar 'n aangepaste kerkdienst bijwo nen. Die gaan telkens van een an dere kerk uit, want alle gezindten doen er aan mee. Deze diensten worden altijd in Katwijk gehouden. De predikanten wisselen. Alléén zij, die daarvoor geschikt zijn, treden op. 'Op 15 september hadden we nog zo'n dienst in het kerkelijk cen trum. Die ging van de vrijgemaak- ten-buiten-verband uit. Dominee Van den Berg had een volle zaal met pupillen, ouders en belangstel lenden. Het vraagt natuurlijk een speciaal talent, om geestelijk ge handicapten te kunnen aanspre ken'. 'Een jaar geleden zijn we ook met het catechisatie-onderricht gestart. Vroeger deed de heer Van Oostende dat, nu, na zijn vertrek, geeft de heer Mieremet het. Ook hierbij krij gen we de medewerking van alle kerkgenootschappen'. Ik dacht, dat er op dit terrein althans iets van de algemene inter kerkelijkheid terecht komt, zonder ruzies en andere narigheid. Het kan dus blijkbaar wel. Aanschouwelijk Maar hoe kun je nu zulke minder of weinig valide jonge mensen moeilijke geloofszaken aan 't ver stand brengen? Is dat niet veel te hoog gegrepen? 'Het gaat volgens een bepaalde ook alweer sterk aangepaste methode, met flanellen bord, dia's, een boek met tekeningen', legde de heer Val kenburg mij uit. 'Sommigen kunnen lezen, maar het is toch vooral aan schouwelijk onderwijs. Omdat Juist deze mensen in bevattingsvermo gen onderling sterk verschillen, is het de kunst, het zo te geven, dat iedereen er iets aan heeft. Het gaat ook niet in de eérste plaats om kennis. Wel is deze catechisatie er op gericht dat de pupillen later in eigen kerk belijdenis kunnen doen'. Of ze door al die zorgen en bewuste geestelijke leiding nog vooruitgaan in bevattingsvermogen? 'Dat is moeilijk te zeggen, omdat ze zich zo weinig kunnen uiten. Merk waardig is wel, dat vele van die kinderen muzikaal zijn. In de kerk dienst van 15 september hadden we een muziekgroep van de Van den Berghstichting. Wat zo'n bijeen komst uitwerkt? Ik zou er geen antwoord op kunnen geven, 'k ge loof, dat het meer in het gezin tot uiting komt. Wij zaaien. God geeft de oogst'. Op de catechisatie-avond, donder dag in de Juliana-mavo, wordt er verder aan handenarbeid gedaan en gezongen. Gemiddeld tien ét vijftien kinderen nemen er vrijwillig aan deel. Die groepjes voor catechisatie, knutselen en zingen zijn niet pre cies dezelfde. Het ls wel gemakke lijk, alles op één avond te doen. Dan hoeven de kinderen maar één keer per week gehaald en gebracht te worden. Een heel prettige, bovendien duide lijk succesvolle aktlviteit is het zwemmen op zaterdagmorgen. In drie opeenvolgende groepen zwem men een vijftig pupillen van half negen tot tien uur 's zaterdagsmor gens in de Overdekte. 'Dat is heel aardig werk', vindt voorzitter Valkenburg, 'want hier zie je zichtbaar resultaat. Met veel ge noegen heb ik verleden jaar zes a- en b-diploma's kunnen uitreiken. De geslaagden hadden aan de vol ledige eisen voldaan!' Johan van Wolfswinkel V. orfc-nl om.-c-irï t-3c-"reftïö k ort-nifm v.'S-uit-He-ïc&io1 kor t -n ïou iL'f-to 11~3 o kort-nicuwn-iiit-3G-"ïr^Io kort-niomm-iiit-il c-Tcfrïo KATWIJK De Hervormde Vrou- - wenvereniging in Katwijk aan den, Rijn houdt op 9 en 10 oktober een; verkoopdag in de Ontmoetingskerki aan de Nieuwe Duinweg. Er zijnfK veel artikelen te koop, waarcmdeiym handwerken, maar ook kippen, rol-' lades, worsten enz. Woensdagmid-| dag zijn er voor de kinderen leuk ei spelletjes. De opbrengst is voor defai restauratie van de Dorpskerk. WOUBRUGGE De IJsvereniging gen van Woubrugge, Hoogmade, Rijnsaterwoude en Leiderdorp orga niseren op de kunstijsbaan Uithof onder auspiciën van de KNSB trai-J ningen voor jongelui van 10 tot 14r jaar- De trainingen zijn twintig-BS1 maal op zaterdag vanaf midden ok tober van 17.30 tot 18.45 uur. Gega-ioe' digden kunnen zich opgeven bij J)lnl F. Jansen te Hoogmade, J. H. B5 1 Boer in Woubrugge en J. van Vel-;llu aal iets zilveren jubileumv an het Koningii^ Wilhelmina Fonds voor de Kanker-fjef bestrijding en de gouden Neder landse Christelijke Radio Vereni ging (NCRV) is een comité in hei leven geroepen voor de landelijki inzameling 'Geven voor Levei waarvan de opbrengst bestemd ii voor de bestrijding van kanker om der jeugdigen. zen en A. Kwik te Leiderdorp. LISSE In het kader van ïL'ór.' ALPHEN Dinsdagochtend is ook nog het sociaal-cultureel door burgemeester R. M. Gal- centrum 'de Kom' is gerealiseerd las het nieuwe winkelcentrum (op 100 meter afstand van 'De 'De Aarhofgeopend. 'Straks als Aarhof') heeft Alphen een nieuw LEIDEN' XVandaag, morgen en overmorgen tussen elf uur 's ochtends en acht uur 's avonds kan men in de Oranjerie van de Hortus, Rapenburg 73 terecht voor nog een 3 oktober tentoonstelling. Ditmaal geen Leiden's ontzet, maar de prestaties van de Leidse Bond van Amateur Tuindersver enigingen. Bloemen en planten, met zorg geteeld door een deel van de duizend leden van de Bond, gaan de Hortus een stevige, maar tijdelijke bezitsuitbreiding geven. Deze drie dagen zijn de eerste gelegenheid sinds twaalf jaar om het gezamenlijk werk te aanschouwen van alle aangeslo ten bonden: 'Ons Buiten', 'Oostvliet'. 'Roomburg'. 'Onderlinge Turnvereni ging', "Mater Sprenger' en 'Zonneveld'. Een extra attractie vormt een pre sentatie van de Leidse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot be vordering van bijenteelt. Deze afdeling, die volgend jaar met cursussen bijenteelt zal beginnen, laat Iets zien over de huisvesting van bijen en de honingbereiding. hart gekregen zonder dat daar een harttransplantatie voor no- dis was; zei de burgemeester bij de opening. En verder: 'Het centrum kan zich meten met de winkelcentra Leid- senhage en Amstelveen. Met de bouw van de Aarhof wordt weer eens bevestigd, dat er weer een schakel is voltooid in de keten van voorzieningen, die Alphen als groeikern heeft en zal krijgen'. De burgemeester maakte van de gelegenheid gebruik om nogmaals een beroep te doen om meer steun van de provinciale- en rijksoverheid aan de gemeenten. Hij vond het moeilijk te begrijpen dat enerzijds miljoenen guldens besteeds worden aan projecten zoals deze (waarmee hij overigens wel erg blij was) maar dat anderzijds de aanleg van goede toegangswegen rondom Al phen erg moeilijk verloopt. Voor de openingswoorden van de burgemeester had de heer Feddes, directeur van bouwmaatschappij Bredero de overkappingen over de bushalte en de verbindlngssteeg tussen de Aarhof en de Mander- sloostraat overgedragen aan de ge meente. Tevens overhandigde hij de maquette van een stuk groen dat tussen het winkelcentrum en de parkeerplaats zal komen. Hij schonk hiervoor een aantal essen. De directeur van één van de wa renhuizen. de heer de Roo zegde zeven banken toe voor dit plekje groen. Hierna greep het grote burenge beuren plaats. Tuinkabouter Omstreeks 11 uur landde een heli kopter met daarin Johny Kraay- kamp met in zijn handen een sleu tel. Gekleed als tuinkabouter (hier mee teruggrijpend naar de vroegere eigenaar van de grond de heer Lemkes) sprak komiek Johnny enke le woorden tot de burgemeester op de hem welbekende wijze. Daarna werden de toegangsdeuren geopend. De omvangrijke menigte kooplusti gen en nleuwsgieriigen kon vervol gens bezit nemen van het winkel centrum, dat zich de hele dag mocht verheugen in een grote be langstelling. Jubilarissen bij de Leidse brandweer LEIDEN Gistermiddag vierden de hoofdbrandwachten E. J. van der Reyden en C. Jongbloed hun respectievelijk 25- en 12,5 Jarig ju bileum bij de Leidse brandweer met een ontvangst in de kantine aan de Langeburg. Door de Nederlandse vereniging van Brandweercomman danten en de Koninklijke Brand weervereniging werden als blijk van erkentelijkheid 'plakken' aan geboden Ook waren er geschen ken. NOORDWIJK De bejaarden van Huize St. Jeroen maakten dinsdag een sensationele gebeurtenis mee. Onder hun ogen arresteerde de po litie een zware jongen, die enkele seconden tevoren op z'n gymschoentjes in hun sociëteit op dook. Bij de hoofdingang liep hij regelrecht in de armen van de re cherche, die hem tegen de muur zette en fouilleerde. De man bleek een 30-Jarige machinebankwerker uit het Duitse Versen te zijn, die in zijn vaderland wegens een reeks inbraken in de gevangenis was ge zet, maar samen met zijn maat in het kwaad, een 34-jarige zeeman uit Emden, een paar weken geleden was ontvlucht. De zeeman was daags tevoren reeds aangehouden, toen hij tegen mid dernacht beladen met flessen bier en andere dranken, flink onder in vloed op straat werd aangetroffen. Bij een onderzoek werd vastgesteld, dat de spiritualiën afkomstig waren uit de kantine van de voetbalvere niging 'Noordwijk' waar het duo die avond had Ingebroken. De belde voortvluchtlgen bleken te hulzen ln een tent, die zij op een bijna on vindbare plek hadden opgesteld in de bossen van het landgoed 'Of- fem'. Later kwam aan het licht, dat zij de tent en een paar fietsen op hun tocht van Duitsland naar de kust hadden gestolen. Toen de machinebankwerker be merkte dat zijn medegevangene was Ingerekend, vond hij het raad zaam niet naar de tent terug te gaan. Gisternacht kroop hij weg onder een dekzeil van een vracht wagen op het terrein van de bou wonderneming 'Erica'. De Duitser werd gevonden door een chauffeur, die 's morgens het zeil wegtrok, waarna de clandestiene slaper de benen nam en wegrende in de richting van de Beeklaan. Er werd een uitgebreide zoekaktie Ingesteld en een poosje later zag een hoofda gent van de Noordwijkse politie de gezochte tussen de bejaardenwo ningen van het Jeroenspark ver dwijnen. Brutaalweg stapte de in breker even later het bejaarden centrum binnen, kennelijk met het Academische examens LEIDEN Geslaagd voor: kand. ex. spaanse taal- en letterkunde de dames I Hoogeveen en E B Col- thoff. Kand. ex. Japanse taal- en letterkunde de heer J Scholten: doet. ex. notarieel recht de heren I J J van Breda en T C Akkerman, V N H Bonga. doel er via de hoofdingang weer vandoor te gaan. Beide oosterburen zijn aan het po litiebureau ingesloten. Zij moeten in Duitsland nog enkele jaren ge vangenisstraf uitzitten. jevo LISSE Woensdag 2 oktober grof huisvuil worden opgehaaldfer 's morgens in de dinsdagwijk meevar uitzondering van de Poelpolder eifit. de vrijdagwijk en flats Meer en,ais Duin. 's Middags is de do«derdaghn wijk aan de beurt. Woensdag u oktober wordt grof vuil opgehaalde j in de hele Poelpolder ('smorgensj,uw en in de maandagwijk, uitgezonjr j derd de Poelpolder('s middags). en LISSE Vrijdag om 8 uur zal ij de Pauluskerk aan de Ruishoornjer laan een contactavond worden gel houden metde ouders van leerling n gen van de christelijke MAVOfrso school. De maquette van de nieuwjans bouw zal getoond en toegelicltrscl worden. ee li n i 1- reema KATWIJK Omdat hij in perioden van slecht weer graag wat om handm a heeft begon de oud-haringvisser J. Kulk (Hoorslaan) een paar weianten geleden inet het nabootsen van de Oude Kerk. Dat is in de loop der tijdÉn scl wel meer gebeurd, maar het bijzondere van dit geval is dat Kulk gebrft lev< gemaakt heeft van eenvoudige materialen als schuimplastic en lijm. Inderc 77-jarige Kulk heeft zijn werkstuk zonder tekening gemaakt. Maar dattale c wel te doen voor een geboren en getogen Katwijker die deze kerk bove^__^ dien in zijn praktijk als amateurschilder enkele malen als object hel gekozen. De heer Kulk, die overigens ook vaak buiten Katwijk vertoef in de tijd dat hij op de grote vaart betrokken was, is van plan nog enkele van deze projecten te vervaardigen. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Gehoorzaal 8 uur Jublleum-lnvitatlecon- cert De Burcht. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. uur over het energiebeleid. Groenoordhal Vebo-tentoonstelllng. Rijnlands Lyceum Oegstgeest: 8 uur •Kwartetten met Pons Jansen. Stadhuis 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Vestestraat 0. 8.30 uur Imperium, op voering van 'Majeur-mlneur' en "Halliu- cls' door mlmetheater 'Kruimels'. Marekerk 8 uur: concert Joop Brons, orgel en Han Kapelaan hobo. ZATERDAG 28 SEPTEMBER Vestestraat 40, 8.30 uur Imperium, op voering van 'Majeur-mlneur' en 'Hallucls' door mlmetheater 'Kruimels'. Groenoordhal Levendaal 8.15 uur "De Grote Wolf. Proeftheater waarin beang steigende nachtmerries elkaar afwisselen. ZONDAG '29 SEPTEMBER Groenoordhal: kattententoonstelling. DINSDAG 1 OKTOBER Collegezaal Sterrewacht 8 uur: drs. A. G. de Bruyn over 'Recente spectaculaire ontdekkingen met de Westerbork-radlote- lescoop'. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Koffiekamer Gehoorzaal 4.30 tot 5.43 uur: receptie J. G. Lamere ter gelegen heid van 40-Jarlg Jubileum bij de Raad van Arbeid Lelden. WOENSDAG 2 OKTOBER Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 27 september tot 4 oktober, inclusief 3 oktober, door de Haven-apotheek, Haven te Lelden en de apotheek Voorschoten. Tevens op za terdag tot 1 uur door dc Oegstgeester apotheek, Wllhelminapark 8. Films In Lelden tot 26 september: Lldo: Steenstraat 39. Tel. 24130. 'Mister Majestyk' 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Zondag extra 16.16 uur. 'studio: Steenstraat 39. tel. 33210. 'Story Scellerate' 18 J. tijden zie Lldo. Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 The Exorcist' 18 J. dag. 14.30 19 en 21.30 uur. Trianon, Breestraat 31. tel. 23875. 'Ben Hur'. 14 J. dag. 14 en 20 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. 'Het Pornobed' 18 J. dag. 19 en 21.15 uur. ma. dl. do. vr. en zo. 14.30 uur. Klnderm. 'Cleopatra' wo. en za. 14.30 uur. Nacht. vr. en za. 2330 uur 'Blue Movie'. camera: 'Caesar en Rosall' 14 j. dag. 19 en 21.15 uur. Tevens do. vr. ma. en dl. 14.30 uur. Klnderm. Robin Hood za. en wo. 14 30 zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. 'Blind Terror' vr. en za. 23.30 uur. FILMS IN LEIDEN TOT 10 OKTOBER: Lldo: Stoenstraat 39. tel. 24310. 'Emma- nuelle' 18 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 do extra voorst. 16.45 uur en zo 16.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210 'Elec tric Glider in blue'. 18 J. Tijden zie Lldo Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 De nonnen van Sant Arcangelo', 18 j. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. zo ooi 16 45 uur. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. 'Alicia' 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur; zo 14.15, 16.30 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd tel. 24919 'The Exor cist' 18 J. Dag. 19 en 21.30 uur Tevens do en vr 14.30 uur, ma en dl géén voorstellingen. Kindermatinee 'Wlnnetou tegen witte Buffel' a.l. wo en za 14.30 zo 14 en 16.15 uur Nachtvoorstelling "Who Is afraid of Virginia Woolf', 18 J. en za 24 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25114 'De drie Musketiers'. 14 j. 19 en 21.15 uur: ma. dl. do. vr en zo 14.30 uur. Kindermatinee 'Asterix on Cleopatra" wo en za 14.30 uur. Nachtvoorstelling "Ma zurka der liefden', 18 j. vr en zh 23.30 uur. TENTOONTSTELLINGENJ .h LEIDEN Stedelijk Museum 'De Laken hal': Oude Singel 28-32. ma. t.e.m. za. 10- 17 uur. Zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot en met 1-12 'Lelden '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Bolsotkade 2a. ma. t.ean. vr. 9-12 uur, 14.00-17.00 uur za. 9.00-12.00 uur. Tot en met 29-11 400 Jaar Viering Leidens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeente lijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 "ktober-Verenlglng. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steenstr. 1. Ma. t.e.m. feestdagen 13-1 'Zuidzee uit de werken op het (f IJl-groep). Koninklijk Posthulslaan 13.15-17 uur. dag's open van nieuw onderdeel van positie met betrekking oorlog. Academiegebouw: Rapenburg L.A.K.-FolJer: Levendaal 150. 3e vei ping. Tot 31 oktober Jan Krejcl Oldrlch Kulbanek, grafiek uit Praag. Galerie v.d. Vllst: Botermarkt 3. t.e.m. za. 10-18 uur. Thus Buit aquarellen en Han Boerrlchter met k mlek tot 1 november. Drukkerij De Bink: Rooseveltstraal ma. t.e.m. vr. 8-17 uur. Hans van On ren met foto's en beeldend werk tot oktober Hortus Botanicus Nonnensteeg 3. 3 tober tot en met 5 oktober. Bloemen toonstelling. TROUW, KWARTET DONDERDAG 3 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO L4uc ^.ElDE^^yTZfL m Feestprogramma in punten ter ge legenheid van 400 jaar Leidens Ontzet. Tot zondag 1 december: Tentoon stelling 'Lelden 1974', ln het Stede lijk Museum 'De Lakenhal'. Tot zaterdag 29 november: Ten toonstelling '400 Jaar viering van Leidens Ontzet', ln het Gemeente lijk Archiefgebouw. Maandag 30 september t.e.m. zater dag 5 oktober: Officieel bezoek van Hr. Ms. Hefrlng, patrouillevaartuig van de Kon. Harmonie. Te bezichti gen van 14.30 tot 16.30 u. Maandag 30 september t.e.m. zater dag 5 oktober: 18.3022.30 uur Wa terorgel, Boommarkt met front naar Apothekersdljk. Donderdag 3 oktober t.e.m. zaterdag 5 oktober: Bloemententoonstelling in de Hortus. Donderdag 3 oktober: 7.00 uur. Re veille, door het Leldsch Politie Mu ziekgezelschap, op het bordes van het Stadhuis, zijde Vismarkt. 7.00— 10.00 uur. Uitreiking Haring en Wittebrood, in het Waaggebouw. 7.308.30 uur. Geluidswagens, rondgang door de stadswijken, ge legen bulten de singels. 8.00 uur. Koraalmuzlek. ln het Van der Werfpark, dirigent Herman de Wolff, muzikale begeleiding Chr. Muziekvereniging 'Concordia'. 8.159.45 uur. Concert op het Waaghoofd. door het eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband 'De Burcht'. 8.459.30 uur. Carillon bespeling. Stadhuis toren. 9.00 4.00 uur. Feestelijke Markt, langs de Haarlemmerweg van Maresingel tot Musschenbroekstraat. 9.00— 24.00 Lunapark, op het terrein van de 'Groenoordhal'. 9.30—17.15 uur. Muziek. Stadhuisplein, w.o. optre den Kon. Militaire Kapel. 9.30 uur. Koninklijk Bezoek. 9.35 uur. In tocht van de Watergeuzen, meren af bij de Waag. 9.4518.00 uur. Spuiten Fontein. Vismarkt. 10.00 uur. Oplaten van 2.000 postduiven. Stadhuisplein. 10.0013.00 uur. Kinderspelen, op de Breestraat. 10.0017.00 uur. Oud Hollandse Markt, Lange Mare van Haarlem merstraat tot Oude Vest. 10.30 12.00 uur. Herdenking Pieterskerk. 10.3011.30 uur. Commando De monstratie. Ned. Leger. Stadhuis plein. 12.00 uur. Japans Dagvuur werk, vanaf Waaghoofd. 12.30 14.00 uur. Hutspot maaltijd. Rapen burg (beide zijden v. Nonnenbrug- Nleuwsteegbrug). 14.0016.00 uur. Draaiorgel-Concours. Pieterskerkhof (bij Gravensteen). 14.0015.00 uur. Eerste optreden Trabergroep. Schuttersveld. 16.30—17.30 uur. Tweede optreden Trabergroep, Schuttersveld. 20.151.30 Lelden Festival met bal na. Stadsgehoor zaal. 21.001.00 uur. Beat- en Dixl- land Feest op de Breestraat. terras Sociëteit Minerva. Vrijdag 4 oktober: 8.3012.00 uur. Kinderwedstrijden, terrein Doelen kazerne. 9.0010.30 uur. Grote hen- gelwedstrljd voor de jeugd in de Witte Singel en de Zoeterwoudse Singel. 9.00—17.00 uur. Puzzeltoch- ten voor de Jeugd. 9.3015.00 uur. Ontspanning voor Gehandicapten. Stadsgehoorzaal. 10.00 uur. Interna tionaal Politie Volleybaltoernooi 5 Mei hal. 14.00 uur. Hutspot-Toch ten. voor wielrijders. 14.00—24.00 uur. Lunapark, op het terrein van de Groenhoordhal. 19.0022.30 uur. Majoretten-Concours, deelnemers uit België, Frankrijk en Nederland. Chr. Geref. Kerk. Steenschuur 9, 8 uur: herdenkingssamenkomst, prof. dr. W. H. Velema te Apeldoorn spreekt over: 'Denk elke dag aan wat Zijn almacht vermag'. Zaterdag 5 oktober: 9.0024.00 uur. Lunapark op het terrein van de Groenoordhal. 9.0012.00 uur. Pols stok Verspringen. Dressuur Politie honden, Parachutespringen, speel weide Van Vollenhovenkade. 10.30 16.30 uur. Muziek Stadhuisplein, w.o. optreden Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 10.30 - 11.00 uur. Pelgrimfathers vloot. Galgewater bij Bostelbrug. 10.30—12.00 uur. An tieke Auto's rondrit door de Bin nenstad. 15.00 uur. Grote Histori sche Optocht. 'De Tyrannle Verdrij ven'. 0.0022.30 uur. Muziekavond, Stadsgehoorzaal (Rijnlands Man nenkoor. Leidse Sleuteltjes enz.). 20.3023.00 uur. Radio Drive in Show, 2 bands, Groenoordhal. 23.30 uur. Groot Slot Vuurwerk, terrein achter de Groenoordhal. Zondag 6 oktober: Zuiderkerk. 7uur: bijeenkomst Interkerkelijke Evange lisatie Samenwerking, ter afsluiting van den Berg te Oegstgeest over 'Haring en wittebrood' VALKENBURG De door Home Centre geschonken bomen zullen binnenkort geplant worden naast de hervormde kerk. De gemeente kan voor 150 per Jaar een grote schuur huren van de provincie, ten behoeve van Ge meentewerken. De agenda leverde voor de raad weinig stof op. Alleen de aanschaf van leerlingensets voor de openbare school zorgde voor enige discussie. Het voorstel om 1038.20 beschikbaar te stellen kwam in stemming. Het werd aan genomen: mevr. A M. de Jong-de Graaf f e nmevr. Van der Broe- Westerlnk waren tegen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4