FC Twente wankelend verder FEYENOORD MAAKT ZICH NIET DRUK Leo Horn wil terug Herfststorm bij Bayern München doelman Henny Ardesch houdt Ipswich Town in slotfase van winst Onvolwassen ockeysters erdedigen tel in '76 Denemarken vraagt om onderzoek van UEFA Aanval op trainer Udo Lattek Achtste partij afgebroken lOUW/KWARTET DONDERDAG 3 OKTOBER 1974 SPORT T13/K15 in onze speciale verslaggever ISCHEDE Honderd seconden voordat de tweede act tussen de Twente en Ipswich Town afliep, leek de Enschedese formatie pnog uit het UEFA Cup-toernooi te worden gestoten. Bij een 1-1 and, die voor Twente genoeg was, kon Brian Talbot op een af- and van amper tien meter vrij aanleggen. Verwoestend hard aide Talbot uit. Het was Henny Ardesch, die zich toen voor al- d de dank van alles wat Twente was over zich deed uitstorten, ibuleus was zijn redding. Twente, dat gedurende de tweede wed- ijd altijd het initiatief aan de Britten had moeten laten, bleef teindelijk op 1-1 steken. Na de 2-2 remise in Engeland was het noeg voor de volgende ronde. iar vraag niet, wat Twente alle- lal heeft moeten doorstaan in de urn tegen Ipswich Town. Na het elie openingsdoelpunt van Jaap Is, is Twente vrijwel niet meer n aanvallende acties toegekomen, (t uitvallen van Jaap Bos was de ecte oorzaak, dat het bij Twente de hoopvolle begin allengs min- gesmeerd ging lopen. Ipswich vn kreeg de gelegenheid con- int het initiatief te kunnen ne- n en zo bleef dit tot het laatste iment van de wedstrijd. Dat de itten er uiteindelijk niet in zijn ilaagd met de eer te gaan strij- weegt nauwelijks op tegen het jrdeel van een spanningsvol ver- p. De ijzeren afweer van Twen doelman Henny Ardesch heeft t but not least de uitslag in het irdeel van de Enschedeeërs be- ild. Twente en Ipswich Town tra- elkaar in exact dezelfde sa- nsteling tegemoet, als waarmee •rtien dagen eerder in Ipswich duel begon. FC Twente dus met ms Thijssen, wiens meespelen het laatste moment een dubieu- aangelegenheid was, op het mid- ïveld. De opstelling van Ipswich ekende voorts, dat de Engelse eg weer niet compleet aan de rt verscheen. Mick Lambert, de ïsbuiten, bleef ook nu gebles- rd buiten de lijnen. Evenals in wich was Clive Woods zijn ver- ïger. 'ar io, IOLERAINE Opnieuw is 'eyenoord de afgelopen dagen op een negatieve manier in het ieuws gekomen. De kwestie Willem van Hanegem, de man lie openlijk weigerde werk te verrichten voor zijn werkgever ie hem een vorstelijk salaris letaalt, heeft heel wat tongen in eroering gebracht. Kon Willem verkelijk niet spelen of wilde lij met dit demonstratieve ge- iaar de medische staf van 'eyenoord ter discussie stellen. Van Hanegem zelf heeft, zoals meer van zijn collega's, weinig vertrouwen in de medische he- Celeiding, zoals die bij de lands- ampioen wordt uitgeoefend, i'an Hanegem laat zich liever door Pierre van den Akker in Seist behandelen, dan door Ge ard Meijer, raadpleegt voor zijn dessures liever een andere arts clubarts Max Abarbanel. !ortom, er bestaat geen vertrou- vensrelatie meer tussen patiënt in arts. Het onvermogen van en club als Feyenoord, die al •ele jaren topvoetbal bedrijft is, lat de leiding kennelijk niet in itaat is, problemen, of het nu is net een speler of met een trai ler, intern op te lossen. De pu- licitcitsmedia zijn nu weer de joosdoeners, die de affaire Van Hanegem hebben opgeblazen. Gemakshalve wordt dan maar rergeten, dat van de zijde van ie Rotterdamse club niets is of vordt ondernomen om tot een •penhartige gedachtenwisseling komen. Jokter Abarbanel is nerveuzer lan ooit en loopt met een grote loog om de pers heen. Voor •ommentaar verwijst hij naar nanager Guus Brox, die laco- biek zegt dat een affaire als deze nu eenmaal bij hoort. Maar laarmee maakt hij er zich wel met een Jantje van Leiden af. "eyenoord is niet zomaar een lerderangsclub, maar de lands- campioen die Europa Cup-voet- >al speelt en het zich niet kan 'eroorloven zich onvolwassen te gedragen. Met een klein beetje ract en overleg had er nooit een lieuwe rel rond Wim van Hane- ;em behoeven te ontstaan. De lachende derde is trainer Wiel 'oerver die altijd al heeft be weerd, dat de werksfeer niet op timaal is. Wie dat een gezonde situatie noemt, mag het zeggen. R.M. JSSEL (ANP) De Nederland- dameshockeyploeg, houdster van wereldbeker, De Josselin de igtrofee, moet haar titel in 1976 Berlijn verdedigen. Dit heeft de irnationale hockeyfederatie H) in Brussel besloten. bestuur van de FIH gaf verder goedkeuring aan een internati- le competitie, die in de toe- ïst zal dienen als kwalificatie r het eindtoernool voor het we ikampioenschap voor heren. De ste competitie van de 'Intercon- :ntal Cup' zal In 1977 in België rden gespeeld. FIH waarschuwde de Italiaanse ïkeybond met betrekking tot het rag van Italiaanse elftalen in irnationale competities. Ook de Italiaanse bond gevraagd onderzoek in te stellen naar de Handigheden waaronder Indiase Iers hebben gespeeld bij Itali- ise clubs. De toch al goede uitgangspositie van FC Twente veranderde dus met een al in een nog rooskleuriger perspectief. Binnen vijf minuten had de Twentse formatie al twee reële kansen gecreërd. Achtereen volgens waren het Johan Zuidema en Frans Thijssen die zich fraaie mogelijkheden verschaften. Bij de eerste gelegenheid toonde Zuidema na zijn in eerste instantie fraaie actie evenwel iets te egoïstisch en vervolgens werd de fraaie beweging van Thijsen niet afgerond. Maar toch kwam al snel de ope ningstreffer. René Notten liep door het al eerder uitgespeelde rechter verdedigingsblok van de Britten, en stelde Jaap Bos in staat de eerste ling in te lopen: 10. Een goal die tevens het einde betekende voor de goalgetter. Hij blesseerde zich bij het scoren dusdanig, dat hij drie minuten later op moest geven ten faveure van Jan Jeuring. Ondanks dat fraaie begin toch ook een te genslag. En daar bleef het niet bij, want voordat Twente zich aan de nieuwe situatie kon aanpassen, lag de zeer onverwachte gelijkmaker achter Henny Ardesch. Na een combinatie tussen Colin Harper en Trevor Whymark bleek Kalle Oranen niet tijdig terug op zijn stek. Whymark plaatste op Talbot, die strak raak- schoot: 11. FC Twente moest er kenelijk even van bekomen. Het verloor de greep op het gebeuren en reageerde ach terin vooral via de toch als fair befaamde Cees van Ierssel met vier overtredingen op rij tegenover de balvaardige Clive Woods. Het was in die periode, dat Ardesch door middel van enkele knap uitgevoer de acties met diepe teugen voor opluchting zorgde. De wissel van Jeuring voor Bos was er natuurlijk niet vreemd aan, dat het bij Twente plotseling minder marcheerde. Twente is traditioneel altijd gevaarlijk vla de vleugels en Jeuring heeft nu eenmaal niet de specifieke kwaliteiten die Bos wel heeft. Na verloop van tijd verhuisde Jeuring naar de spits, waarna Zui dema op rechts kwam te staan. Maar Juist daar ontstonden de proble men, toen bleek dat Harbur en Hamilton niet voldoende werden afgestopt. Ipswich kreeg vooral op het middenveld teveel ruimte. PRECAIR Tijdens de wellicht bezinning bren- Twente-doelman Henny Ardesch verricht één van zijn reddingen in de strijd tegen Ipswich Town. Hij stompt de bal weg, terwijl Not ten, De Vries en Van der Vall toekijken. gende rust, moet Twente hebben beseft in welke precaire situatie het verkeerde. Een gevaarlijke stand te meer, die 1-1, aangezien een tweede goal van Ipswich weieens verstrek kende gevolgen had kunnen heb ben. Want de realiteit was wel ge weest, dat Twente zich na die storm achtige beginfase geen enkele doelrijpe kans meer had gekregen. Het centrumduo Kevin Beattie-Go- lin Harper sloot de zaak potdicht af. Vandaar de wens van Twente het spel zo ver mogelijk van de eigen vesting te laten afspelen. Hetgeen overigens bij lange na niet lukte. Sterker nog, Twente kon het spel niet de wending geven die het zo volgaarne wenste. Het werd er aanvankelijk ook niet beter op toen Jan Jeuring bij een duel met doel man Sivell geblesseerd raakte. De invaller moest plaats maken voor Niels Overweg. De boomlange Over weg nam de bewaking van Whymark voor zijn rekening. Hij werd daarmee een vijfde verdedi ger. Later zou bijken hoe nodig deze extra man in de afweer nodig was. Kort na die wisseling kreeg Ipswich met een blessure te maken van de vermaarde David Johson, de rechtsbuiten die tot dat moment in tegenstelling tot eerdere optredens tegen FC Twente zich niet zo had kunnen onderscheiden. Zijn ver vanger heette Eric Gates. Maar dat betekende allerminst dat Ipswich het initiatief verspeelde. In 'T NAUW Twente werd steeds meer in het nauw gedrongen en nam uiteinde lijk genoegen met die zo hachelijke rol. Slechts bij vlagen bleek de ploeg nog in staat uit die verdedi gende stelling te kruipen. En bij die sporadische momenten bleek dan dat de scherpte van met name Johan Zuidema niet toereikend was. Ipswich, dat het duel dicteer de, ging een kwartier voor tijd over op een laatste noodgreep. De klas- serijke centrumverdediger Kevin Beattie nam plaats in de spits. Tal bot werd zodoende voorstopper. Maar aangezien er maar weinig meer te stoppen was maakte ook hij deel uit van het legioen aanvallers. De haast verstikkende greep waarin FC Twente was gevangen, bleek uiteindelijk dan toch niet dodelijk. Moeilijk was het echter wel ge weest. Voor eigen publiek was FC Twente vrijwel niet aan de bak geweest. FC Twcnte-Ipswlch Town 11 9. Bos 1-0, 16. Hamilton 11. Scheidsrechter Schiller (Oost.) Toeschouwers: 16.000. FC Twente: Ardesch: Van Ierssel, De Vries. Dorst. Oranen: Thijssen, Van der Vall. Notten: Bos. (Jeuring), Zuidema, Pahlplatz. Ipswich Town: Sivell: Burley, Hunter, Bettle, Harper. Talbot. Hamilton, Vlljoen; Johnson, Whymark, Woods. MATTY VERKAMMAN KOPENHAGEN De Deense voetbalbond heeft de UEFA (Europese Voetbal Unie) ge vraagd de berichten in Spaanse kranten te controle ren, waarin melding werd ge maakt van het feit, dat Ro berto Martinez vorige week als 'ongerechtigde speler' zou hebben meegespeeld in het Spaanse nationale elftal te gen Denemarken. Martinez zou niet in het bezit zijn van de Spaanse nationaliteit. De secretaris-generaal van de Deense voetbalbond, Erik Hyldstrup, zei gisteren in Ko penhagen: 'Ik heb vernomen dat de Real Madrld-speler Martinez een Braziliaan is en er niet tijdig in is geslaagd de Spaanse nationaliteit te verkrijgen. Ik betwijfel echter of de Spaanse voetbalbond een dergelijke fout niet zou hebben opgemerkt en of de berichten werkelijk waar zijn, maar we hebben in ieder ge val de UEFA om een onder zoek gevraagd. Indien Marti nez Inderdaad niet gerechtigd zou zijn geweest om te spelen - Denemarken verloor vorige week in Kopenhagen met 1 2 - zullen wij alsnog een pro test indienen en wachten dan de UEFA-beslissing dienaan gaande af. Martinez scoorde overigens het tweede Spaanse doelpunt. Barcelona BARCELONA/SAO PAULO De Spaanse kampioensclub FC Barcelona wil naast Johan Cruljff. Johan Neeskens en Hugo Sotil (Peru) een vierde buitenlander contracteren: de Braziliaan Mario Marinho Ulibari. Deze international, die 27 jaar is, moet de Spaan se club een bedrag van 300.000 dollar (ongeveer 800.000 gulden) kosten. Ma rinho, die tijdens het eind toernool om het wereldkam pioenschap in het Braziliaan se elftal uitkwam, kwam gis teren naar Barcelona om de besprekingen af te ronden. Van onze speciale verslaggever COLERAINE Willem van Hanegem had eens moeten weten, hoe de bevolking van het zestienduizend zielen tellende kleurloze Coleraine heeft teleurgesteld door zijn openlijke rebellie. De gast vrije bestuursleden van Feyenoords tegenstander hadden het handjevol supporters en de journalisten aan de vooravond van het treffen smekend gevraagd, niet rond te bazuinen, dat Van Hane gem op het appèl ontbrak. |lfP| 'De mensen hier zijn bijna gek van hem. Zij hebben hem tijdens de wereldkampioenschappen evenzeer bewonderd als het voetbalfenomeen Johan Cruijff', lichtte de bejaarde praeses Jack Doherty van Coleraine toe. 'Daarom verheugen zij er zich zo op, de Feyenoorder nu met hun ogen te zien. De mensen zijn niet verwend. Het Bingo-spel is hun be langrijkste vermaak'. Van Hane- gems afwezigheid werd, ook uit commerciële motieven, angstvallig tot enkele minuten voor de wed strijd geheim gehouden. Maar toen de speaker de opstelling van de Nederlandse titelhouder bekend maakte, voer een golf van teleur stelling door de rijen op de tribu nes. De supporters van Coleraine voelden zich bekocht. WEINIG WAARDE Maar enfin, het is allemaal toch nog wel best leuk geworden voor de mensen, zoals trainer Wiel Coerver van Feyenoord later glimlachend kon opmerken. Niemand heeft zich echt druk behoeven te maken en we hebben moeiteloos gewonnen (1-4). Wat wil je nog als een Peter Ressel en een Theo de Jong op halve kracht spelen.' De Limburger voegde er nog aan toe, dat wanneer ook Peter Ressel was uitgevallen Theo de Jong had halverwege de tweede helft plaats gemaakt voor zijn naamgenoot René de Jong hij Treijtel in de spits had gepos teerd en Reitsma in het doel. om dat het arsenaal aan reserves was uitgeput. Met die opmerking is in feite al geïllustreerd, hoe weinig waarde de Nederlandse titelhouder aan dit duel hechtte, daarbij verge tend echter, dat Nederland in het buitenland een naam heeft hoog te houden. Goed, de Rotterdammers waren dan weliswaar gehandicapt door de af wezigheid van Van Hanegem. Pamljak, Olsen en Krlstensen, zij hadden wel wat meer interesse mo gen tonen. Met traag uitgevoerd breedtespel bewogen de Feyenoor- ders zich plichtmatig over de gras mat. Het was eigenlijk jammer, dat de welwillende Noordierse amateurs het vermogen misten om de on>- geïnspireerde Nederlanders efficiënt af te straffen. Er verdwenen af en toe wel wat in haast afgevuurde schoten van Simpson en Dickson in de richting van doelman Treijtel, voor de rest konden Everse, Jansen, Schneider en Vos de povere, maar vaak krachten slopende acties van hun tegenstanders op hun sloffen aan. Acties die met een krachtdadig applaus van de zesduizend toe schouwers werden ondersteund. VOORSPRONG Wat de profs van Feyenoord daar tegenover stelden, was de moeite van het memoreren niet waard. Na tuurlijk beriepen zij zich later op het feit, dat de wedstrijd toch niets voorstelde en dat zij door twee doelpunten van Lex Schoenmaker de eerste helft nog maar met een 0-2 voorsprong hadden afgesloten, maar dat neemt niet weg, dat zij tegenover het publiek het showas pect nooit hadden mogen veron achtzamen. Coleraine heeft kort na de onderbreking, waarin de toe schouwers zich konden vermaken met een amusante partij touwtrek ken, getracht de confrontatie via Cochrane tn Dickson nog wat fleur te geven. Maar de pret van een doelpunt was voor de Noordieren vooralsnog niet weggelegd. Wel het verdriet van een derde Feyenoord- treffer, waaraan dit keer de hard werkende Willi Kreuz zijn naam verbond. De wedstrijd was intussen afgegle den naar het niveau van een krachtmeting tussen twee bedrijf s- elftallen, die tijdens de lunchpauze de benen even willen strekken. Voor Coleraine voltrok zich toch nog een klein wondertje, toen Simpson en McNutt door de Feyen- oord-defensie glipten en eerst ge noemde onder overweldigende ova- MüNCHEN (SID) Er woedt een storm bij Bayern München. Nu de prestaties van de Duitse kampioensploeg even wisselvallig zijn als het najaarsweer steekt de wind uit diverse richtingen op. Nadat voorzit ter Wilhelm Neudecker in de maandagkranten de aanval had geopend op trainer Udo Lattek, heeft deze, eveneens in het openbaar, terugge slagen. De club-president had de oefenmeester verweten dat deze niet hard genoeg werkte en te weinig aandacht besteedde aan de jeugd. Lattek, die zijn contract bij Bayern juist heeft verlengd, zegt nu: 'Wat wil Neudecker, dat we voor de wedstrijden ook nog in de bus en het vliegtuig trainen? Het zou mij geen moeite kosten de spelers dag en nacht te laten werken, maar dan gaan ze helemaal kapot'. De spelers staan intussen achter Udo Lattek. Eén van hen. die niet genoemd wenst te worden: 'Ik geloof dat de heer Neudecker de zaak een beetje opblaast'. Bayern München staat na zes wedstrijden (drie keer winst en drie keer verlies) op de ongebruikelijke elfde plaats van de Bundesliga-ranglijst. Er gaan geruchten dat Neudecker, om Lattek te tarten, voorlopig Franz Beckenbauer het heft in handen wil geven. Deze zou de ploeg weer in het rechte spoor moeten brengen, zoals hij dat ook tijdens het W.K. met het Duitse elftal heeft ge daan. Neudecker vindt dat Lattek verscheidene vedetten, niet name Höness, te veel de vrije hand laat om er lucratieve 'bijbaantjes' op na te houden. MOSKOU (TASS) De achtste matchpartij van de tweekamp tus sen de Russen Karpov en Kortsjo- noj is gisteren na de 41ste zet afgebroken. Karpov leidt in deze tweekamp, waarvan de winnaar het recht verwerft om titelhouder Bobby Fischer uit te dagen, met 2- 0. De schaker, die het eerst vijf partijen wint is winnaar van de tweekamp. Wit Karpov. Zwart Kortsnoj. 1. e2-e4, e7-e6; 2. d2-d4, d7-d5; 3. Pdl-d2, c7-c5; 4. c4xd5, e6xd5; 5. Pgl -f3, Pb8-c6; 6. Lfl-b5, Lf8-d6; 7. d4x c5, Ld6xc58. 0-0, Pg8-e7; 9. Pd2- b3, Lc5-d6; 10. Cs-c3, Lc8-g4; 11. Pb3-d4, 0-0; 12. Ddl-a4, Lg4-h5; 12. Ddl-a4, Lg4-b5; 13. Tfl-el, Dd8-c7; 14. h2-h3, Lh5-g6; 15. Lcl-g5, a7-a6; 16. Lb5-fl, h7-h6; 17. Lg5xe7, Pc6xe718 Tal-dl, Pe7-c6; 19. Lfl-d3, Lg6-h5; 20. g2-g4, Lli5-g6; 21. da4-c2, Lg6xd3; 22. Dc2x d3, Ta8-d8; 23. Tel-e2, Lf8-e8; 24. Pd4-f5, Te8xe2; 25. Dd3xe2, Ld6-f4; 26. Tdl-el, g7-g6; 27. Pf5-e7 schaak, Pc6xe728. De2xe7, Dc7-b6; 29. Kgl- g2, Kg8-g730. Tel-dl, Lf4-d6; 31. De7-e2, Ld6-c7. 32. Tdl-d3, Db6-e6; 33. De2-dl, Lc7- b6; 34. Td3-d2, De6-e4; 35. b2-b3, Td8-d6; 36 c3-cc4, h6-h5; 37. Td2x d5, Td6xd5; 38. DdlxdS, De4xd5; 39. c4xd5, h5xg4; 40. h3xg4, Kg7-f6. 41. Kg2-fl. Zwart gaf zijn volgende zet onder couvert af. Arie van Gemert stopt met fluiten Lex Schoenmaker drie doelpunten ties scoorde: 1-3. Mede dankzij een vriendelijke geste van de IJslandse scheidsrechter Sigurdsson kon Schoenmaker uit een strafschop Feyenoord naar 1-4 tillen. MEDELEVEN Treijtel had tussendoor nog een paar moeilijke momenten door staan, nadat alweer Simpson hem het leven zuur had gemaakt. Ja, een doelverdediger kan het ln een Europa Cupevenement soms zwaar te verduren krijgen. Een woord van medeleven met Coleraine is nog wel op zijn plaats. De toch al niet rijke club moet diep In de buidel tasten om uit de onkosten van deze wedstrijd te komen. Coleraine (Ierl.)- Feyenoord (Ned.) 14 (0—2). 27: Schoenmaker 0-1, 44: Schoen maker J)-2, 56^ Kreuz 0-3. 65: Simpson 1-3 recht 6000. Coleraine: Crossan; McCurdy, McNutt, Campbell. Jackson: Murray, Jennings. Simpson: Cochrane. Guy. Dlkson. Feyenoord: Treytel: Jansen, Eversc. Schneider. Vos; Theo de Jong. (René de Jong). Van Deale. Van Til: Kreuz. Schoen maker. Ressel. RICHARD MATTHIJSSE Van onze sportredactie AMSTERDAM De kans is er groot dat ex-scheidsrechter Leo Horn binnenkort toch een plaats krijgt binnen de hele KNVB-or- ganisatie. De Amsterdammer heeft gistermiddag een gesprek ge had met mr. Jacques Hogewoning, voorzitter van de sectie betaald voetbal, waarin de mogelijkheden zijn besproken om Horn een plaats te geven binnen de scheidsrechterscommissie betaald voet bal. Leo Hom heeft toegezegd zo'n functie hooguit één of twee sei zoenen te willen vervullen. Binnen de scheidsrechterscommis sie is al enige tijd grote onenig heid. Dat gebeurde nadat de scheidsrechterscommissie de volg orde van de internationale lijst zoals die door de beoordelingscom missie was vastgesteld, weer veran derde. De hele beoordelingscommis sie trad daarop af maar door be middeling van mr. Kernkamp (lid van het sectlebestuur en scheids rechterscommissie betaald voetbal). Het gevolg was dat de KNVB be sloot de oude beoordelingscommis sie weer uit te nodigen het werk op te nemen. Daarop hebben nu de ex-scheidsrechters Karei van der Meer en Joop Martens die deel uit maakten van de scheidsrechters commissie besloten de hun opnieuw aangeboden functie te weigeren. Zij vinden de wijze waarop de beoorde lingscommissie (voorzitter Stout- handel en leden Eeden. Van Leeu wen en Schalks) de hele zaak in de publiciteit heeft gebracht onjuist. In een brief aan het sectlebestuur hebben Van der Meer en Martens gemeld dat er geen wederzijds ver trouwen bestaat om het werk goed te kunnen verrichten Verder tonen belde heren zich zeer verbaasd over de uitnodiging die mr. Kernkamp heeft ontvangen om voorzitter te worden van de scheldsrechterscom- misie die zo nauw dient samen te werken met de beoordelingscom missie. Van der Meer en Schalks schrijven dat de verstandhouding tussen Stouthandel en Kernkamp te slecht is om samen te werken. In de brief staat onder meer: 'De heer Kernkamp over de heer Stout handel- 'hij is mijn grootste vij and'; de heer Stouthandel over de heer Kernkamp: 'hij is niet eerlijk'. Verder vinden Van der Meer en Martens ook dat eerst maar eens de vertrouwenskwestie die tussen Stouthandel en de BSBV (scheids- rechtersbond) is gerezen uit de we reld moet worden geholpen. Gelet op al die zaken concluderen de heren dat zij de uitnodiging van de KNVB niet kunen aannemen. Om de commissie nu toch te bemannen heeft de KNVB gisteren dus al be sprekingen gevoerd met Leo Hom. Een man die binnen de KNVB door kernachtige en dikwijls ook onge nuanceerde uitspraken nogal moei lijk te aanvaarden is. In de huidige situatie lijkt men echter graag over die weerstanden heen te stappen om uit een mogelijke impasse te komen. Horn ziet voldoende moge lijkheden om te gaan werken, zeker ook omdat hij mogelijkheden ziet 'om de goede Nederlandse scheids rechters die zijn te begeleiden naar een hoog internationaal ni veau'. De benoeming, zo beaamde ook Hom zal niet direct van een leien dakje lopen. 'Alles hangt van de clubs af'. BEDREIGD Arie van Gemert, de zaterdagavond zo bekritiseerde man-in-'t-zwart bij Ajax - FC Twente, stopt met flui ten. In de dagen na zijn slechte arbitrage is hij enkele keren (tele fonisch) bedreigd door nog steeds woedende aanhangers van FC Twente. Dinsdag nam hij op aan dringen van zijn vrouw het besluit het leiden van voetbalwedstrijden eraan te geven. 'Mijn vrouw wil dat ik stop', zo lichtte hij zijn besluit toe. 'Ik denk er niet meer aan om onder dergelijke omstandigheden verder te gaan'. Zijn woning stond onder extra politiebewaking. Arie van Gemert had eerder reeds besloten de gisteravond in Luxem burg gespeelde wedstrijd tussen Differdange en Olymplque Lyon niet meer te lelden 'Wegens rug klachten'. luidde maandag al zijn beslissing. Frans Derks nam het 'karwei' als vervanger over. De scheidsrechters' Ammissle was gisteren overigrns n g net officieel van het beslir' - ibbeldam- mer Van Gom i »i>gte. *We hebben s dat de wedstrij 1 ente de laatste geweest'. Bij d«- - lissie be- stori.i van Ge- me. ij.i rUst te guiin die derhal ve hiel meer nodig zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15