Waar werkt Karei? - een onthullende testvraag joncalves houdt slag om de arm net verkiezingen talië ontsnapt aan schtse staatsgreep? enscher voorzitter an vrije democraten Nixon mag voorlopig nog niet getuigen Priester op de tractor Palestijnse leiders overwegen een regering in ballingschap China's verjaardag zonder Mao en Tsjoe livering onder officieren ilitie Zuidafrika (odt mijnwerkers EXPORT JONGE JENEVER Psychologische valkuilen rond kerncentrales Zieke eerste minister op diner Bolivia smoort linkse beweging Servan-Schreiber bij oprichters Nieuwe partij in Frankrijk DUW/KWARTET WOENSDAG 2 OKTOBER 1974 BUITENLAND T7/K9 5SABON (Reuter, AP, UPI) Premier Goncalves van Portugal ft gisteren vrije verkiezingen in het voorjaar van 1975 aange- ïdigd. Ofschoon hij benadrukte dat het een erezaak van hem en ;ijnen was, zich te houden aan de belofte van de strijdkrachten het waarnemers op, dat hij de toevoeging maakte: 'tenzij er onverwachts gebeurt'. Later herhaalde een regeringswoord- rder dit voorbehoud nadrukkelijk tegenover de buitenlandse goed ingelichte zijde werd ver- _;n dat het Portugese leger mdagavond na de toespraak van ola in staat van paraatheid gebracht. Het zou een voor smaatregel zijn geweest voor geval aanhangers van de ex- iident binnen het leger in actie ien komen. De zuivering in de dkrachten wordt voortgezet. De tten publiceerden een lijst met namen van 103 officieren ir het grootste deel kapiteins en oors die plotseling op no- ;lef zijn gesteld. mier Gongalves kondigde aan hij van plan was de ministers I voorlichting en van defensie, èectlevelljk majoor Sauches rio en luitenant kolonel Mario nino Miguel te vervangen. De ienstelling van het nieuwe kabi- 'zou pas in de loop van vandaag ^nd worden. [Portugese minister van bulten- Sse zaken Marlo Soares heeft de tnlgde Staten de verzekering even dat zijn land lid blijft van NAVO en zijn internationale plichtingen zal nakomen, zo is Washington medegedeeld. Uit Irid wordt gemeld, dat talrijke lugezen na het aftreden van lldent Spinola over de Spaanse is zijn binnengekomen en asyl ben gevraagd. Inmiddels zijn in abon 78 bankrekeningen ge- Ikeerd van personen van wie coed wordt dat zij tegen de iwe regering hebben samenge- fren en de bezitting van meer driehonderd personen die in afgelopen weekeinde zijn gear- eerd werden verbeurd verklaard, tieke waarnemers in Lissabon (en het niet uitgesloten dat Spl- ANNESBURG (AP) De poli van Zuid-Afrlka heeft zondag ïurd op een menigte van 500 erige Malawlse mijnwerkers en bij twee personen gedood en gewond, aldus meldde het ^Afrikaanse Persbureau glste- Dit gebeurde in de plaats Ma- ïa, bij Rusenberg. m politiemensen werden ge el tijdens het incident dat was taan nadat Zuid-Afrikanen van thillende rassen met elkaar in (cht waren geraakt. nola als hoofd van een conservatie ve partij aan de komende verkie zingen zal deelnemen. Zijn woning wordt door troepen bewaakt. De Portugese pers blijft hem goedge zind. Dlarlo de Noticias schreef: 'Het enige dat we nu zouden moe ten doen is onze bewondering uiten voor de man, die, hoe zeker hij ook meende te zijn van zijn gelijk, zich toch met ere wist neer te leggen bij de gebleken werkelijkheid*. Spinola zou volgens het blad onvergetelijk blijven vanwege 'zijn eigen bijzon dere stijl zijn moedige interventies en de vastberadenheid waarmee hij het verblinde oude regiem weer stond, vooral wat betreft de koloni ale problemen'. MPLA gerust Minder vleiend voor Spinola was het commentaar van de leider van de MPLA, de grootste bevrijdings beweging van Angola, dr. Agostinho Neto. Die kondigde zijna plannen om de guerllla-oorlog te hervatten nu weer af omdat de MPLA na het vertrek van Spinola weer meer ver trouwen heeft gekregen in de Por tugese voornemens met dit rijke wingewest. 'Spinola speelde een zeer gevaarlijk spel', aldus Neto, 'Hij kweekte marionetten en luis terde naar leiders van politieke partijen die het volk van Angola niet vertegenwoordigen'. Volgens Neto steunde Spinola de Portugese kolonisten in Angola en was hij klaar om hun eigen van een blank minderheidsbewind in te willigen. Zuidafrlkaanse soldaten zouden reeds in drie kampen aan blanke Angolezen een militaire training geven. De opleiding wordt volgens Neto georganiseerd door de nieuwe christen-democratische partij, het Angolees Verenigd Front en het Angolees Verzetsfront alle opge richt door Portugese kolonisten na de staatsgreep van april in Lissa bon. In de Angolese hoofdstad Loeanda zijn verscherpte veiligheidsmaatre gelen getroffen. Het avondblad Di- ario kreeg de opdracht van de au toriteiten om de tekst van Splnola's bewogen afscheidsrede niet a f te drukken. Portugals buurland Spanje vierde gisteren de 38ste verjaardag van Franco's machtsovername met als enige dissonant tweeduizend stakende arbeiders van een auto mobielindustrie in Valladolid die de straat op kwamen en een stevig handgemeen met de politie aangin gen. t nieuwe partijbestuur hebben 'egend gematigde politici zit- Tot vice-voorzitters zijn geko- e leider van de FDP-fractie in ondsdag. Wolfgang Mischnlck, actievoorzitster in de Beierse ag, Hildegard Hamm-Brtlcher lans Friderichs, minister van (mische zaken in het West- i coalitiekabinet. Ijl Mischnlck en Hildegard p met grote meerderheid wer- fekozen kwam Friderichs maar net de hakken over de sloot, pdge pion van de linkervleugel het partijbestuur wist door te is de 39-Jarige jurist Mar- ingemann, die voorstel van ler werd aangewezen, de verkiezing van Genscher (ADVERTENTIE) t-i In proevers schenken elkaar DE JONGE JENEVER MET KWALITEITSCERTIFICAAT Morgen uit het ziekenh uis CAIRO, NEW YORK, TEL AVIV (Reuter, UPI, AP) Palestijnse leiders overwegen de vorming van een regering in ballingschap, als de Algemene vergadering van de Verenigde Naties een resolu tie aanneemt, die gunstig is voor de zaak van de Palestijnen. Het debat over de Palestijnse kwes tie zal waarschijnlijk pas volgende maand beginnen. Gehoopt wordt op een resolutie, waarin de kwestie als een politieke aangelegenheid en als een nationale zaak wordt aange merkt en niet wordt beschouwd als een humanitair probleem, dat slechts hulpverlening aan de Pales tijnse vluchtelingen noodzakelijk zou maken. In de Algemene vergadering van de VN verklaarde Ismail Fahmy, de Egyptische minister van buiten landse zaken, dat de volkerenorga nisatie de onvervreemdbare rechten van het Palestijnse volk moet er kennen, met Inbegrip van zijn recht op zelfbeschikking, zonder tussenkomst van buitenaf en met de verzekering van zijn nationale onafhankelijkhei d en terugkeer naar zijn vaderland. Fahml prees de 'opbouwende rol' van de EEG in kwesties die het Midden-Oosten raken. HIJ Juicht de opening toe van een samenspraak tussen de EEG en de Arabische landen. De Europese lan den zijn naar zijn mening in staat om veel bij te dragen tot het vesti gen van vrede en welvaart in het Midden-Oosten. De minister sprak ook zijn voldoening uit over de •betrekkelijke wijziging in de hou ding van de Verenigde Staten. Israël meldt dat zijn troepen drie Arabische commando's hebben ge dood bij botsingen aan de grenzen ftE (Reuter) Een rechtse samenzwering die in augustus tegen de jaanse staat beraamd werd, omvatte het plan tot ontvoering van pre- Mariano Rumor, aldus kringen in het ministerie van justitie in Ro lens deze kringen heeft minister van defensie Giulio Andreottl vorige k een rapport van de geheime dienst gestuurd aan de Officier van itie in Rome dat gaat over beweringen dat bij de staatsgreeppoging hinste vier generaals van de landmacht betrokken waren. Staatsgreep had 26 augustus zullen plaatshebben en moeten beginnen de ontvoering van de premier, andere vooraanstaande chrlstcndemo- en. communistische partijleiders en vakbondsfunctionarissen, aldus de gen. Üidaat linkse jongeren géén tweede man (BURG (DPA) De Westduitse minister van buitenlandse n, Hans-Dietrich Genscher, is gisteren in Hamburg op het ijcongres van de vrijle democraten tot voorzitter van deze li- le partij gekozen. Hij kreeg 276 van de 362 stemmen. Gen- r volgt Walter Scheel op, die het voorzitterschap moest neer- in toen hij bondspresident werd. De 47-jarige jurist Genscher 22 jaar lid van de FDP en sinds negen jaar van de bondsdag. 'Ik ken Kjarel goed. Hij woonde vroeger naast mij. Hij is erg verlegen en teruggetrokken. Altijd be reid om iemand te helpen, maar toch interesseert hij zich weinig voor mensen, voor de werkelijkheid om zich heen. Een zachtmoedige en ordelijke geest. Hij heeft behoefte aan orde en regelmaat. Hij let erg op details.' Hoe denkt u dat Karei zijn boterham verdient? Als (a) boer, (b) vertegenwoor diger, (c) piloot, (d) bibliothecaris, of (e) arts. twee vice-voorzitters tevoren al vast. voor de vervulling van de derde vice-voorzitterszetel was gro te belangstelling aangezien men verwachtte uit de keus tussen Fri derichs en Maihofer de toekomstige koers van de liberale partij te kun nen vaststellen. Vermoedelijk heb ben de afgevaardigden uit het cen trum van de partij de doorslag voor de verkiezing van Friderichs gege ven. Maihofer, de 'vader van de Frelbur- ger stellingen van het sociale libe ralisme' is het Idool van links liberale Jongeren. Frederichs heeft de faam van een nuchtere pragma ticus, die als minister van economi sche zaken in korte tijd naam maakte. Dat was een makkelijke. Karei werkt natuurlijk ln een bibliotheek. Maar hoe komt u nu precies tot zo'n veronderstelling? Volgens Amos Tversky en Daniël Kahne- man, psychologen van de He breeuwse universiteit ln Jeruzalem, hebt u het principe van de gelijke nis toegepast. De karakterbeschrij ving van Karei lijkt meer op de ideeën die u (en ik) over een bibliothecaris hebben, dan op een van de andere mogelijkheden. En dus zal hij dat wel zijn. Onder de titel 'Oordelen in onze kerheid' hebben Tversky en Kahne- man een verrassende beschouwing geschreven over die situaties die iedereen ontelbare keren tegen komt: het vormen van een ver wachting, een waarschijnlijke uit komst, terwijl Je te weinig gegevens hebt. (Science, vól. 185, pag. 1124- 1131). Dat principe van de gelijkenis werkt in de meeste gevallen erg goed. Maar er zijn omstandigheden waaronder het meestal mis gaat, en daar hoort Karei ook een beetje bij. Karei zou ook best boer kunnen zijn. Maar omdat hij meer op ons beeld van een bibliothecaris lijkt, vinden we dat het waarschijnlijk ste. Bij de afweging van die twee mogelijkheden houden wij geen re kening met iets dat we bij nader inzien best weten: dat er in dit land veel en veel meer boeren zijn dan bibliothecarissen. Uit dat oogpunt is het veel waar schijnlijker dat Karei boer fs. Zijn karakterschets wijst misschien een andere kant op, maar het is de vraag of dat de doorslag moet ge ven. Maar die vraag stellen we onszelf gewoon niet (omdat het meestal niet nodig is), en daarom zitten we er ln dit soort gevallen (meestal) naast met ons oordeel. Aanpak Zo hebben Tversky en Kahneman een groot aantal gevallen bijeenge bracht. waarin onze gebruikelijke manleren om in een situatie van onzekerheid toch tot een oordeel te komen, systematisch en voorspel baar falen. Een belangrijk voor beeld uit het leven gegrepen is dat van de vlleginstructeurs. Die merkten op dat als zij een leerling een pluimpje gaven omdat hij een uitzonderlijk zachte landing had gemaakt, dezelfde man het de vol gende keer meestal slechter deed. Omgekeerd, wanneer zij een leer ling krachtig toespreken omdat hij zijn toestel uitzonderlijk hard tegen de baan had gekwakt, ging het de volgende keer meestal een stuk be ter. Conclusie van de instructeurs: Je kunt de Jongens het beste stevig aanpakken, met de positieve bena dering bereik je veel minder. Nee, zeggen Tversky en Kahneman, Je kunt uitrekenen dat dat psycholo gisch gezichtsbedrog is. Immers: uitzonderlijk zacht ls uitzonderlijk. En dat betekent toch al, dat dezelf de man het de volgende keer waar schijnlijk wat minder goed doet, nog helemaal afgezien van wat een instructeur al dan niet tegen hem zegt. Voor de uitzonderlijk slechte landing geldt in omgekeerde rich ting precies hetzelfde. De algemene ervaring ln de psychologie is, dat pluimpjes wan neer iemand iets goed doet, meer invloed hebben dan boze toespra ken wanneer het fout gaat. En die instructeurs komen gewoon tot een onjuiste conclusie, die de resultaten van hun opleiding alleen maar ach teruit zal helpen. Dit soort situaties komt veel 'vaker voor, en de beide psychologen gaan hier nog wat verder in hun conclu sies. Omdat de zuivere waarschijn lijkheidsrekening tot gevolg heeft, schrijven zij, dat gedrag meestal beter wordt na 'straf en meestal slechter na 'beloning', worden mensen meestal beloond voor het straffen van anderen, en meestal gestraft voor het belonen van an deren. ('Straf' en 'beloning' worden hier nog steeds ln de psychologi sche betekenis gebruikt - rf.). Toch iets om over na te denken. Ook voor hun collega's, menen de beide Israëli's, want het effect 'schijnt te zijn ontsnapt aan de aandacht van mensen die dit ter rein bestuderen'. Dat is overigens het aardige van hun hele collectie systematische misverstanden: ge trainde wetenschapsmensen zijn er Ofschoon niet uitmuntend door aangepaste bedrijfskleding bewerken Grieksorthodoxe priesters vaak als invallers de akkers van gevluchte boeren op Cyprus. WASHINGTON (Reuter, UPI) - De arts van ex-premier Nixon heeft meegedeeld, dat de voor malige Amerikaanse president morgen het ziekenhuis kan ver laten, maar dat het nog ver scheidene maanden zal duren voor hij als getuige kan optre den in een proces. Dr. John Lungren van het Long Beach Memorial Hospital heeft ver der gezegd, dat hij erop tegen is, dat Nixon over twee a drie weken schriftelijke verklaringen verstrekt bestemd voor het Watergate-proces tegen voormalige medewerkers van Nixon, dat gisteren in Washington begon. Nixon bevindt zich sinds maandag vorige week in het zie kenhuis voor een behandeling te gen bloedproppen in zijn linker been en rechterlong. FORD Intussen heeft Nixons opvolger pre sident Gerald Ford, in een brief aan de democratische afgevaardig de William L. Hungate meegedeeld, dat hij persoonlijk voor een sub commissie van het Huis van afge vaardigden wil verschijnen om ant woord te geven op vragen rond de vrijwaring van strafvervolging die hij aan ex-president Nixon gegeven heeft. De vragen van het Huls zijn vervat in twee moties. De president schreef Hungate dat hij zijn opwachting voor de sub commissie binnen de komende tien dagen op een wederzijds aanvaard baar tijdstip wil maken. Ford was tot gisteren de tijd gegeven te ant woorden op veertien vragen die twee leden van het congres hebben gesteld over de beweegredenen van de president zijn voorganger op 8 september onvoorwaardelijk te be hoeden voor strafvervolging in de Watergate-affaire. Onder die vragen zijn of Ford op de hoogte was van Nixons geestelij ke of lichamelijke toestand vóór 8 september, of hij wist dat tegen Nixon een aanklacht op handen was en of hij dit besprak met zijn staf en zo ja. met wie en of hij over de amnestie van tevoren over leg pleegde met de minister van Justitie of de speciale Officier van Justitie voor Watergate. Jaworskl. met Libanon en Jordanië. Op de lichamen van de Arabieren werden ontplofbare stoffen en andere sabo- tagemateriaal aangetroffen. De Is raëlische troepen leden geen verlie zen. Jordanië heeft de Arabische Liga in Cairo laten weten dat het nooit wapens heeft verkocht aan Zuid- Af rlka noch dit ooit doen zal. De adjunct-secretaris-generaal van de Liga, dr. Sayed Nofal, zei dat hij een boodschap van premier Zeld El-Rifai van Jordanië had gekregen waarin 'categorisch' Britse krante- berlchten werden tegengesproken als zou Amman een raketsysteem en 41 Centurlon-tanks van Britse makelij aan Zuid-Afrlka nebben doorverkocht. Nofal heeft de Jordaanse ontken ning zoveelste in een reeks doorgestuurd aan de secretaris-ge neraal van de organisatie van Afri kaanse eenheid. PEKING (AP, Reuter, UPI) In tegenstelling tot de verwachtin gen zijn partijvoorzitter Mao Tse-toeng en eerste minister Tsjoe En-lai geen van beiden verschenen bij de viering van de 25e ver jaardag van de Chinese Volksrepubliek. Tsjoe, die al vier maanden ernstig ziek is, verscheen maandagavond voor het eerst sinds acht weken weer in het openbaar toen hij ter gelegenheid van een banket meer dan 4000 gasten toesprak in de Grote Zaal van het Volk in Peking. De 76-jarige premier was naar de ontvangst gekomen vanuit het zie kenhuis en keerde daar later weer terug. Tsjoe beklemtoonde dat Chi na blijft vasthouden aan het prin cipe van onafhankelijkheid en zelf standigheid terwijl het de nationale eenheid poogt te behouden. 'De volksrepubliek China', zo zei Tsjoe volgens het persbureau Nieuw Chi na, heeft de revolutionaire strijd van 25 Jaar onder de leiding van de communistische partij en de grote voorzitter Mao doorstaan. Het Chi nese volk, dat herhaalde sabotage- pogingen van klasse vijanden heeft verijdeld, verwelkomt dit schitte rende festival vandaag met prachti ge resultaten. Het semi-koloniale, seml-feodale oude China is veran derd in een socialistisch nieuw Chi na, waar een begin van welvaart ls bereikt'. De afwezigheid van Mao, die overi gens sinds mei niet meer in het openbaar is verschenen maar rede lijk gezond zou zijn, wordt vooral gezien dat de oudere Chinese lei ders de fakkel willen overdragen aan Jongeren. Aanval Moskou De Sowjet-Unie heeft na een felici tatie-boodschap maandag gisteren een felle aanval gedaan op commu- ongeveer even gevoelig voor als an deren. Een manier die mensen gebruiken om te schatten hoevaak iets zal gebeuren, of hoe groot de kans is dat iets gebeurt, is het principe van de beschikbaarheid. Wie de kans op hartaanvallen bij mensen van middelbare leeftijd wil schat ten, kan zich daartoe gevallen on der zijn kennissen te binnen halen. In het algemeen een zeer bruikbare methode, maar er kan alweer verte kening optreden. Wie net een auto op zijn kop langs de kant van de weg heeft zien liggen, heeft tijdelijk het gevoel dat er toch flink wat onge lukken gebeuren. (Dat ls ook waar, maar het gaat hier om de tijdelijke verandering in de persoonlijke schatting, veroorzaakt door de heel directe beschikbaarheid van een sprekend voorbeeld). Die beschikbaarheid kan zich ook ln de verbeelding van de schatter afspelen. Zo wordt het risico van een avontuurlijke expeditie, schrij ven Tversky en Kahneman, beoor deeld door zich toevallige omstan digheden voor te stellen die men met de beschikbare uitrusting en mankracht niet aankan. Als veel van dat soort moeilijkheden leven dig worden voorgesteld, ls het mo gelijk om de expeditie buitenge woon gevaarlijk te laten lijken, hoewel het gemak waarmee men zich rampen voorstelt, geen ver band hoeft te houden met de waar schijnlijkheid dat zij zich ook wer kelijk zullen voordoen. Omgekeerd kan het risico van een onderneming grotelijks worden on derschat, wanneer een aantal mo gelijke gevaren grotelijks wordt on derschat, of gewoonweg niet ln de geest opkomt. Valt hier iets te herkennen van de manier waarop voor- en tegenstan ders van kernenergie, met de beste bedoelingen, langs elkaar heen blij ven praten? Toch iets om over na te denken. (Eerlijkheidshalve moeten we nog even terug naar het begin. Ik heb nooit naast Karei gewoond. Ik ken hem helemaal niet. Karei is, mèt zijn karakterwchets, van Tversky en Kahneman geleend. Ook het uitgaan van onbetrouwbare of nietszeggende gegevens leidt vol gens T K tot onjuiste oordeels vorming. Misschien is Karei wel piloot. In ieder geval is oordelen in onzekerheid moeilijker dan je zou denken). LA PAZ (Reuter) De militaire regering van Bolivia heeft bekend gemaakt dat zij een linkse, subver sieve beweging onder leiding van de verbannen generaal Eladlo San chez Glronda, de kop heeft inge drukt. Deze generaal zou hebben samengezworen tegen het bewind van generaal Hugo Banzer, en daarbij de hulp hebben gehad van 'bepaalde politieke partijen en linkse extremisten, die het land vanuit het buitenland binnengeko men waren'. Sanchez Glronda werd zaterdag ge arresteerd en verbannen naar Bue nos Aires. Volgens de Braziliaanse minister van buitenlandse zaken Antonio Azevedo da Sllvelra zullen president Ford en minister van buitenlandse zaken Kissinger van de Verenigde Staten volgend Jaar een bezoek brengen aan Brazilië. De minister zei dat Kissinger In Januari naar Brazilië gaat en Ford op een later vast te stellen datum. Kissinger naar Moskou MOSKOU (AFP) De Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, zal van 23 tot 27 oktober een bezoek aan de Sowjet- Unle brengen. Dit heeft het Russi sche persbureau TASS bekendge maakt. Kissinger zal in Moskou kwesties van wederzijds belang be spreken, aldus TASS. Later werd in Washington meege deeld, dat Kisinger ook naar India, Pakistan, Bangladesj, Italië en mo gelijk Joegoslavië en Iran gaat. nistich China. Moskou beschuldigde Mao ervan het internationale com munisme te hebben verdeeld. In de partijkrant Prawda werd de partij leider ervan beschuldigd een natio nalistische, politiek der grote mo gendheden te bedrijven. Kremlino- logen noemde de aanval van de Sowjet-Unle weliswaar niet nieuw, maar aanmerkelijk feller dan de afgelopen Jaren. In Moskou ver luidde gisteravond dat de Sowjet- Russische minister van defensie Adrew GretsJko zou aftreden. De maarschalk staat zeer sceptische tegen over Internationale 'ontspan ning'. PARIJS (Reuter) In Frankrijk is een nieuwe politieke partij ge vormd. Het ls een liberale groepe ring, die de 'radicale socialistische hervormingspartij' heet. De oprich ters zijn de leider van de radicale partij. Jean-Jacques Servan-Schrei ber en vier leden van de regering- Giscard. De vorming van de nieuwe partij, die omstreeks 15 zetels zal hebben in de 490 zetels tellende nationale vergadering, volgt op zes in het afgelopen weekeinde gehouden tussentijdse verkiezingen, waarbij de snel groeiende socialistische partij goede vorderingen boekte, zij het nog geen zetels. De verkiezingen werden gehouden teneinde zes voormalige ministers van de vorige Gaullistische rege- rlng-Pompidou ln de gelegenheid te stellen de zetels terug te winnen die zij door toetreding tot die rege ring prijsgaven. Maar slechts twee der Gaullistische ministers: ex-premier Pierre Mess- mer en de oude UDR-partlJleider Olivier Guichard slaagden erin in de eerste ronde hun parlementaire zetels te heroveren. De andere vier voormalige ministers zullen het aanstaande zondag in de tweede ronde nogmaals moeten proberen. Jean-Jacques Servan-Schreiber en de mede-oprichters van de nieuwe liberale partij hebben slechts in het vage de algemene doelstellingen van de partij in een communiqué aangegeven. Maar de bedoeling is waarschijnlijk, stemmen te werven voor het centrum van Giscard, die thans naar de socialistische partij van Francois Mitterrand gaan. De nieuwe partij zal niet slechts de Radicale Partij vervangen, maar tevens een eind maken aan een politieke poging, die bekend is als 'hervormingsbeweging*. Vertrouwen Ruim vijftig procent der Fransen heeft vertrouwen in president Va- léry Giscard d'Estalng. Zo blijkt uit een enquête die is gepubliceerd in het dagblad L'Aurore. Volgens het conservatieve dagblad heeft 53 pro cent van de Fransen vertrouwen in de sinds vier maanden president zijnde Giscard d'Estalng, heeft 38 procent dit niet en zou 9 procent het niet weten. (ADVERTENTIE) Vis op zfo Japans Snijd 1 teentje knoflook, 1 ul en 2 balletjes gember klein. Vermeng dit met 1 eetlepel suiker, 1 dl niet zoete sojasaus en 1 dl water in platte schotel. Leg in deze saus gedurende 2 uur 400 g in vingerdikke plakken gesne den visfilets. Bak daarna de plakken onder af en toe keren in 3 5 minuten gaar. De saus warm mèt de vis opdienen. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9