De Houtkamp moet De Ruigekamp worden amro-pierson fund Kalkar en geweten M Leiderdorpse werkgroep in rapport: Na 3 oktober Onbetrouwbaar Patroon Functies Trapveld amro-pierson fund Bouwspeelplaats Kamermuziek Groene Kerk Marktberichten Feest van klank en kleur poi TROUW KWARTET DINSDAG 1 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO L4 LEIDERDORP 'De Ruigekamp, een andere uitbreiding van de Houtkamp' is de titel van een hecht doortimmerd betoog dat de werkgroep 'Leefbaarheid' van het centrum milieuzorg Leiderdorp aan het papier van een gestencild rapport toevertrouwd. Het be vat, de titel verraadt dat al, suggesties aan alle betrokkenen bij de gemeentelijke overheid over de toekomst van het nog braak lig gende deel van de Houtkamp het gebied dat wordt omsloten door Engelendaal. Laan van Ouderzorg, Van Diepeningenlaan en Per sant Snoepweg. I.czers schrijven In het Westduitse plaatsje Kalkar wordt een met natrium gekoelde snelle kweekreactor gebouwd voor rekening van de bondsrepubliek Duitsland. België. Luxemburg en Nederland. Dat kost veel geld en elk land draagt zijn steentje bij. Daarom is op 1 juli 1973 in Neder land een wet in werking getreden, waarmee een heffing ingesteld werd op de levering van electrische energie. De electriciteitsbedrijven moeten dus in eerste instantie die heffing aan het rijk betalen. De opbrengst wordt gestort in een 'fonds ontwikkeling snelle kweekre actor'. Voorts wordt in dezelfde wet be paald. dat de electriciteitsbedrijven bevoegd zijn die heffing door te berekenen aan hun afnemers van electriciteit. En dat doen ze dan ook. U vindt op uw electriciteitsre- kening een 'Kalkarheffing van 36 pet.', ook wel Rijksenergieheffing genoemd. Of men het leuk vindt of niet. die heffing moet betaald wor den: het staat in de wet. De bereidheid tot betalen neemt echter bij sommige mensen af naarmate men zich bewust is van de mogelijke gevolgen van dit alles We kunnen het. dachten wij. er wel over eens zijn. dat zo n reactor wel nodig is. De tot op heden aange boorde energiebronnen, met name gas en olie, zullen toch wel eens uitgeput raken. En wat dan? Kern energie lijkt dan de enige moge lijkheid. Maar nu is er in Drenthe iemand geweest, die zich afvroeg wat we eigenlijk aan het doen zijn en hij kwam o.a. tot de volgende conclusie: bij het proces van op wekking van energie door middel van kernsplijting komen enorme hoeveelheden radioactief materiaal vrij. De schade, die de radioactieve stra ling kan toebrengen aan mensen, die eraan blootgesteld worden is van tweeërlei aard: in de vorm van somatische schade of in de vorm van genetische schade, welke in de volgende generaties doorwerkt. De tijd. die radioactieve stoffen nodig hebben om weer in stabiele, d.w.z. in niet radioactieve toestand te ko men. varieert van enkele seconden tot miljoenen jaren. Men ziet op dit moment nog geen kans die tijd te bekorten. De consequentie daar van is dat het afval gedurende mil joenen jaren op een veilige manier opgeslagen moet worden. En over de vraag hoe dat dan moet gebeu ren is het laatste woord ook nog niet gezegd. Op grond nu van onze verantwoor delijkheid ten opzichte van toe komstige generaties vond die me neer in Drenthe het niet verant woord om door betaling van de Kalkarheffing' bij te dragen aan de ontwikkeling van massale pro ductie van kernenergie met alle gevolgend van dien. Hij weigerde dan ook de heffing te betalen op grond van bovengenoemde overwe gingen. die als gewetensbezwaren gekenmerkt kunnen worden. Het electriciteitsbedrijf staakte toen de levering van electriciteit aan die meneer. In een kort geding voor de recht bank stelde hij dat het electrici teitsbedrijf niet bevoegd was de stroomleverantie te staken. De pre sident van de rechtbank was het daarmee eens maar in hoger beroep vond het hof dat het energiebedrijf wél dat recht had. Nu willen wij in dit bestek niet ingaan op Alle argu- meten pro en contra. Waar wij wél bij stil willen staan is de vraag of het electriciteitsbedrijf geen misbruik heeft gemaakt van zijn monopoliepositie ten aanzien van de levering van elektrische stroom. Hierbij speelt het evenre digheidsbeginsel een grote rol. We bedoelen hiermee de verhouding tussen dwangmaatregel (staken le verantie) en wanprestatie (niet be talen van de heffing). Naar onze mening staan die in geen verhou ding tot elkaar omdat tegenover de geringheid van de wanprestatie (het gaat ten slotte om een zij het regelmatig terugkerend gering be drag) een strafmaatregel staat die inbreuk maakt op een haast sub jectief recht op levering van elec triciteit. Stroom is één van de pri maire levensbehoefte. Het zorgvuldigheidsbeginsel werd eveneens geweld aangedaan, want juist aan openbare lichamen, die een monopolie uitoefenen t.a.v. de eerste levensbehoeften moeten hoge eisen gesteld worden met betrek king tot de algemene beginselen van behoorlijk bestuur. En het met een dergelijke maatregel doorbre ken van gewetensbezwaren kan toch moeilijk in overeenstemming gebracht worden met die beginse len. Zo komen we tot de conclusie dat er. in tegenstelling bijvoorbeeld tot de Dienstplichtwet, bij de 'Kalkar- heffing' geen plaats is voor gewe tensbezwaren. Het is naar onze me ning dringend gewenst die ruimte wél te scheppen door een speciaal fonds te vormen, waar de gewe tensbezwaren erkend zouden kun nen worden en waardoor ondergra ving van de doelstelling van de wet. de ontwikkeling van kernener gie. voorkomen kan worden. Wets wijziging in deze zin dringt t emeer omdat de regering juist besloten heeft nog vóór 1985 drie kernreac toren te bouwen. C. A. Been. A. van Heusdenstraat 17. Ter Aar. De 400-jaar Herdenking heeft Lei den geleerd dat je van feest tot feest kunt verder gaan. Graag ge ven we toe. dat er niet élk jaar zulke feestelijkheden zullen kunnen worden voorzien, maar toch Drie-octobervieringen zijn moeilijk weg te denken uit het leven van de Leidse volksgemeenschap. Onlosma kelijk daarmee verbonden het eten van hutspot en het nuttigen van haring en wittebrood. Maar wie daarmee nog na drie october wil doorgaan, nu ja Uw bedenking is begrijpelijk, probeert u toch eens met ons na te denken over 'haring en wittebrood na drie october' I.K E.S. U zeker nog bekend van de Leidato nodigt u uit tot het bijwonen van de bijzondere evan- gelisatiedienst in de Zuiderkerk. Lammenschansweg Leiden. Daar zal ds. M. R. van den Berg. Geref. pred. vrijgemaakt (buiten verband) ons de vraag voorleggen: 'Haring en Wittebrood?' Medewerking van een speciaal daarvoor gevormd koor. the Trumpets of the Lord. massa zang en solist. Organist: Chris Ha- negraaff. Meer dan de moeite waard, dus komen met vrienden en kennissen. Hartelijk welkom in de Zuiderkerk op zondagavond 6 oktober om 7 uur. Toegang vrij. Leiden, ds. G. van Mameren. Merelstraat 41 Het nog braak-liggende gebied, vroeger agrarisch, is sinds 1965 da nig verwilderd. Algesloten van wijk- afwatering zijn de laaggelegen ge deelten veranderd in moerasachtige gebiedjes. De gemeente heeft vol gens de werkgroep het plan een groot deel van het terrein (drie hectare) te vergraven. Dat gedeelte zal een vijver worden die gaat die nen voor de opvang van overtollig rioolwater, wanneer de rioolbuizen stelsel het aanbod door zware re genval niet aankan. Tegelijk zal de vijver dienen voor recreatie, om er met kano's in te varen. Ook be staan er plannen om tussen d e geprojecteerde vijver en het Enge lendaal een nieuw gemeentehuis te bouwen. De werkgroep Leefbaarheid van het centrum Milieuzorg Leiderdorp ziet geen va»n beide plannen zitten en draagt daarom een alternatief aan voor de plannen. 'In principe moet hygiënisch onbetrouwbaar ri oolwater geweerd worden uit woon- en recreatiegebieden', schrijft de werkgroep. 'Het is bepaald niet zo dat verontreinigde stoffen va*i de ene op de andere dag zijn verdwe nen. In de zomer zal de grootste behoefte aan recreatie bestaan. De gemiddeld vier tot zes overstortin- gen van het riool vinden ook hoofdzakelijk in de zomer plaats, bij zwaar onweer'. 'Het is de vraag of in de ontworpen bergvijver met twee overstorten de kwaliteit van het water niet ernstig zal worden aangetast wanneer er zoveel organisch materiaal en bac teriën uit het riool in de vijver terechtkomen. Na de overstort kan het zuurstofgehalte van het water tijdelijk teruglopen met alle gevol gen van dien: rotting v^n bezon ken slijkdeeltjes. gepaard gaande met stank, bacteriën, virussen en andere ziektekiemen zullen minder snel verdwijnen. Gevolg is ook een biologisch gezien arme vegetatie in de vijver, waarbij algenbloei kan optreden (erwtensoepwater). 'Ri- ooltechnisch is volgens de werk groep een andere plaats- voor een vijver mogelijk, door een driehon derd meter lange rioolleiding te leggen naar het open water bij de Winkelhof. Dat ziet de werkgroep als een veel betere mogelijkheid, op voorwaarde dat het water bij de Wipfcelhof niet voor recreatie zal worden gebruikt, zoals de geprojecteerde vijver in de Houtkamp. De vijver bij dc winkel hof zou dan steile oevers moeten krijgen, met een afrastering van hekken en struiken. Ook het plaat sen van een fontein zou het recrea tieve gebruik van die vijver kunnen tegengaan, omdat men zichzelf ver oordeelt tot een nat pak. Daarbij is een fontein bevorderlijk voor de zuurstoftoevoer, die op zijn beurt de zelfreinigende werking van het water bevordert. trapveldje (al aanwezig) en een bouwspeelplaats (aan te leggen)'. 'De Ruigekamp lijkt minder ge schikt voor onderwijsdoeleinden, in schoolverband, omdat het 'ordelijke rondlopen' in schrille tegenstelling zou staan met het spelen in het zelfde gebied in een andere situa tie. Bovendien zou het gebied bij massale betreding flink kunnen worden gestoord in haar natuurlij ke ontwikkeling'. 'Door genoemde funkties wordt Lei derdorp een gebied rijker dat door z'n ongepolijst karakter contras teert met de reeds aanwezige groengebieden en een andere 'na tuur' dichter bij de bewoners brengt. 'Om het avontuurlijke ka rakter te behouden en de mogelijk er zich te handhaven, te vestigen en te bewaren, moet de ontsluiting heden voor planten en dieren om op bescheiden schaal plaatsvinden. De entree van het gebied zal gera- liseerd moeten worden door middel van blink eindigende startpaden over korte afstand. Hierbij kan ge bruik worden gemaakt van reeds bestaande 'natuurlijke' paden. Door het hele gebied kan gewoon gelo pen worden: er ontwikkelen zicht vanzelf- zoals de praktijk laat zien- smalle looproutes. Deze startpaden zulle verhard kunnen worden miet behulp van klinkers, oude bakste nen, slakken of houtstrooisel (maar geen trottoirtegels of grintasfalt).' 'De naoorlogse woonwijken worden gekenmerkt door fantasieloze rechtlijnige en rechthoekige patro nen. Bomen, en beplanting, meest al van uitheemse oorsprong, dien den als opsmuk van straat en wo ning Met deze aanplant werd het rechtlijnige en hoekigepatroon nauwelijks doorbroken. Ook de vaak schaarse parken vertoonden weinig avontuurlijks. Het groen had geen andere functie dan opsmuk van bebouwing en opvullen van dode hoeken. Men stond erbij en keek ernaar'. 'De laatste jaren worden bovenge noemde groenvoorzienings- ideeën steeds meer verlaten: inheemse planten komen aan bod. terwijl de ingerichte groengebieden een na tuurlijker aanblik krijgen. CML sluit zich- daarbij aan en is voor stander van het behoud van een ongepolijst groengebied dat deel uitmaakt van de Houtkamp'. 'Zo n ongepolijst groengebied moot gelegenheid kunnen bieden tot eenvoudige natuurbeleving. Het moet een avontuurlijk karakter dra»en en daardoor uitnodigen tot gebruik. Dat avontuurlijk karkater is vooral van belang omdat het onverwachte, het zelf ontdekken, de eigen exploratie alleen in een ruig te mogelijk is: met inschakeling van al je zintuigen de omgeving ervaren: ruiken, kijken, plukken, nat pak halen enz. Hierbij kan men ook denken aan meer georganiseer de gebruiksgebiedjes zoals een (ADVERTENTIE) T"i.n nn r<»cpirrlif'irilili*il^n l»n Een op researchfacilitcitcn cn know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij dc belangen internatio naal gespreid zijn. En dc beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig gcselckteerdc aandelen. solide vermogensbeheer. Ruigekamp dat gelegen is tussen de Munnikenweg. Engelendaal en de Houtkamp kan gebruikt worden als bouwspeelplaats. Hier zullen dan palen, boomstammetjes, planken e.d. gedeponeerd moeten worden, waarvan kinderen allerlei kon- strukties kunnen maken. In de buurt moet een drinkwaterkraan en een sanitair blok gebouwd worden: ook moeten fietsenrekken worden geplaatst'. 'Het grondwaterpeil zal in de hand gehouden moeten worden; afwate ring kan geschieden via overloop drempels op de grachten in de Houtkamp (winter-situatie), terwijl 's zomers water uit de zelfe grach ten via duikers ingelaten kan wor den. We krijgen dan twee streefpei- len voor het gebied: een winterpeil. ongeveer gelijk aan de gemiddelde hoogte van het maaiveld, dat gelei delijk bereikt wordt doo rvasthou- den van overtollige neerslag, en een zomerpeil b.v. gelijk aan het peil van het overige water in de Houtkamp. De verbinding met het overige Houtkampwater kan ge schieden door middel van een af sluitbare duiker en een winteraf- voersloot met een stuw. Alle in het rapport genoemde mo gelijkheden, de werkgroep schrijft dat heel nadrukkelijk, zijn sugge sties. Suggesties die het overwegen waard moeten zijn voor Leiderdorp. De werkgroep vraagt nadrukkelijk, aan de gemeenteraad en de ge meentelijke commissies besluiten die de door hen genoemde plannen onmogelijk maken uit te stellen tot de behandeling van hun rapport. En voor wat betreft de bouw van een nieuw raadhuis langs het Enge lendaal: de werkgroep zag het be staande raadhuis gebruikt, of een nieuw gebouw bij de Winkelhof, waar meer mensen toch al naartoe- komen. 'De Munnikenweg kan weer in ere worden hersteld b.v. als half ver harde weg (geen toegang voor fiets, bromfiets of auto's)- De weg zou verbindingen kunnen hebben met de bouwspeelplaats e«n het trapveld. De moerassige delen en dichtbe groeide riet-wilgenroosje-welden zijn minder toegankelijk: dat moet zo blijven: sommige hoeken moe ten- zonder grote kunstmatige af perkingen - juist moeilijk of niet bereikbaar zijn'. 'Het trottoir langs de Ruigekamp- kant van de Laan van Ouderzorg zal verbreed moeten worden. Naast het verbrede trottoir, op de rand van de Ruigekamp. kunnen - af en toe onderbroken - dicht opeen- staande wilgenbossages worden aangelegd, of andere inheemse soorten die op deze grond ook goed gedijen, zoals lijsterbes, meidoorn, grauwe els. berk. es en vlier. Deze bossages dienen voor het gedeelte lijk aan het oog onttrekken van de flats. Tussen de bossages kan een uitzichtheuvel worden aangelegd van ongeveer 1.50 a 2.00 meter- hoogte, toegankelijk met een boom stamtrappetje. Vanaf deze hoogte zal men met name het minder toe gankelijke natte gedeelte moeten kunnen overzien'. 'Langs de verlenging van de Mun nikenweg richting trapveldje zou den knotwilgenrijen kunnen wor den aangeplant. De bestaande es sen wal langs de sloot bij het zelfde veld moet worden doorgetrokken richting Laan van Ouderzorg om dit veldje af te schermen van de rest van de Ruigekamp. Een ge deelte van het moeras kan af ge- placht worden, b.v. het nu minst begroeide gedeelte, waarna inzaai- ine kan plaatsvinden van b.v. moe- rasandijvie. zulten en andere fraaie moeraswaterplanten. He' maaiveld ter plekke moet dan verlaagd wor den tot grondwaterniveau'. 'Inzaaien van het gehele gebied lijkt niet nodig, omdat dit wel langs natuurlijke weg gebeurt. Wel kan men enkele soorten helpen, zoals in de nattere delen b.v. koe koeksbloem en moerasvergeetmij- nietje en in de drogere dele b-v. kattedoorn. Een grotere gevarieerd heid dan nu reeds bestaat komt langs natuurlijke weg tot stand, zoals te zien is aan wilgen, vlier, enz. Het oude bruggetje bij de ge sloopte woning zal vervangen moe ten worden. De nog aanwezige prikkeldraadomheining met paalt jes dienst, evenals vuilresten. zoals plastic zakken, oud bouwmateriaal, te worden verwijderd.' 'Het gebied gelegen in de hoek die wordtbegrensd door de Laan van Ouderzorg en v. Dipeningenlaa.n kan dienen voor de aanleg van een schooltuincomplex. Het deel van de OEGSTGEEST Evenals vorig jaar bleek er voor de serie kamer muziekconcerten. die K en O orga niseert in Oegstgeest, een buitenge woon grote belangstelling te be staan. De fluitiste Abbie de Quant, leerlinge van Koos Verheul en prijswinnares op diverse concour sen. opende de rij, begeleid door de pianiste Elizabeth van Malde. Zij speelden in de Grote Kerk. Het programma werd geopend met een Sicilienne en Burlesque van Alfredo Casella. De eenheid in het duo was groot. Abbie de Quants technieK gaai', de fluitkiank ner gens schril of scherp. De piano klonk van mijn plaats af dof, doch Elizabeth van Malde had een wat forse, maar levendige aanpak. Heel mooi werd het doodsthema dat Schuberts variaties op een zij ner liederen uit 'Die schone Mülle- rin' inluidt, geëxposeerd. De piano bleef mij wat aan de droge kant. de fluitiste legde meer lyriek in haar partij. Dra. A. van der Veen-Wiersma. ADVERTENTIE HOOGHEEMRAADSCHAP I VAN RIJNLAND Op de afdeling beheerszaken ter secretarie kan op korte termijn worden geplaatst een TYPISTE Zij. die in het bezit zijn van een Mulo/Mavo-diploma en een type diploma genieten de voorkeur. Type-ervaring is vereist. Het salaris bedraagt, afhankelijk van leeftijd en ervaring, 1.127,— - ƒ1.485.— per maand, exclusief de toeslag ad 45,per maand ingevolge de Machtigingswet. De bij de overheid gebruikelijke secundaire arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de secretaris-rentmeester van Rijnland. Breestraat 59 te Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. 27 september Groenteveiling. Aanvoer 8000 bloem kolen. 155 ton waspeen. 3000 bos penen. Prijzen waspeen AI 19-30. All 13-28, BI 43-54. Bil 20-24. Cl 29-36. CII 17-28, Dit bloemkool 61 77-123. II 23-90. 81 72-111. 7 II 25-62. 12 I 30-89, II 27-39. andijvie 14- 32. boerekool 87. bos peen I 47-76, breek- peen 280-780. krulpeterselle 30-39. peter selie 30 kervel 27. pronkbonen 60-1J2. c. prei 55-56. prlnsessebonen 200-220. radijs irfr 27. rode kool 15-17. selderij 24-29. sla I 7 uul spitskool 27-28. tomaten 260. J. van sch doo nigi (th« vu- Kar Leii Pas' HÏOP Aan de markt werden aangevoerd: 104 kisten kabeljauw: 1156 kisten kool- vis: 145 kisten schelvis: 40 kisten wij-r ting; 266 kisten makreel: 13 kisten varla.jstUl BESOMMINGEN VL 112: 180: IJM 9: 7.200. BESOMMINGEN Per 1 kg In guldens: heilbot 10.80-7.60. per 40 kg In guldens: schelvis 1 schelvis 2 60: schelvis 3 152-67: schelvis^ 4 49: wijting 2 49. kabeljauw l 92 kabeljauw 2 98-92; kabel jauw 3 86-84: kabelajuw 4 90-86: kabel lauw 5 55-50; koolvls 2 77 74; kooltis 96-76: kool vis 4 54-38: leng 85 poontje! 17: makreel 3 17.80-17.60: makreel 2 25 17.60; haai 37. LEIDEN Groente- en truivelllng 31 september: appelen 45-77, peren 29-30 aardappelen 9-19. andijvie 32-42, pronk kool 19-29. groene kool 29-36, spitskoo 43-46. postelein 131-139. prei 35-59, spina 7.1e 101-132. spruiten A 112-110. B 117-124 C 96-101. tomaten A 695-720. B 665-675. 600-675. uien 23-29. witlof 310. meloenei 120-125. knolselderij 53-61. komkommer 11 58. komkommers A 38-42. B 25-27. 21-24. D 20-22. sla licht 19-24. sla zwa! 27-31. bleekselderij 37. peterselie 8-1 selderij 20-23. paprika's kg 42, stuk 24-31 KATWIJK AAN DEN RIJN 30 septem ber groenteveiling: Aanvoer bloemkoicr 6200. waspeen 9300 ton en penen 230( bos. Prijzen waspeen AI 370-510. II 270 580. BI 770-1060. Cl 670-690. bloemkool per bak 102-140. II 31-101. 8 per bak 92 130. II 22-74. 12 per bak 63-102. andi.iv 28-36. bos peen 48-91. breekpeen 350-931 krulpeterselie 36, prei 50. prlnsessebonei 120. rode kool 17-23. selderij 24-35, sla 10 14. snijbonen 150-170. spitskool 25-31 uien 320-640. KATWIJ KAAN ZEE —Aan de harin gafslag verschenen: IJM 57. 152 kantje: KW 49. 633 k.. KW 42 en KW 135. 615 k KW 4 1. 293 kantjes. Prils: volle harin 120-118. steurhèxlng 89-104. dens: tarbot 5.79—5.61, grote toni A 2.9811.51. grootmiddel tong 11.31-7 A el tong 10.72—10.12. tonK 10.60. klelnmlddej tong LEIDEN Op de Boommarkt. aan dc boorden van de Rijn, staat in deze feestweek een Wiener Waterorgel opgesteld. Vanaf de andere oever aan de Apothekersdijk kan men tot en met zaterdag van 18.30 tot 22.30 uur het het water-, klanken- en kleurensproeiende wonderding in werking zien. De eigenaar, tevens bespeler, de heer I. L. van Vilstercn uit het Friese Ap pelscha, vertelde mij dat het bassin waarboven de talloze pijpen en pijp jes zijn gemonteerd, 16.000 liter water bevat. Op de maat van de ham mond-orgelmuziek spuiten de stralen in steeds wisselende grootten en richtingen met meer of mindere, nu en dan zelfs met zeer grote kracht omhoog. Bij liet terugvallen komen de watermassa's weer in het bassin terecht, zodat er een voortdurende kringloop aan dc gang blijft. De vier grootste fonteinen vormen een stralenkrans, wisselend in zuiver wit. zacht roze. topaas cn turkoois, in velerlei onderlinge schakeringen. De organist werkt op toetsen en met een samenstel van knoppen cn hefboompjes in onderlinge harmonie. De stralen bewegen zich recht, kronkelend en in bogen, zodat er een ka- leidoskoop van figuren en kleuren ontstaat. De grondbreedte van het watertoneel is 17 meter, dc diepte 10 meter. Weerspiegeld in het water van dc Rijn leveren de licht- en kleureffecten op de klanken van de muziek een boeiend schouwspel op. I 9.78—9.31. tong II 7.02—6.57. Per 40 kg In guldens: schelvis 1 12688, schelvis L schelvis jtlng 5 wijting 4 5941, schar 6748, stripte schelvis 82—67. schol 4'75—60, kabeljauw 1 120-< schol 4s43. steenbólk '»i rT schol 2 92—70. schol vd-1 imr. 87. kabeljauw 2 14896. kabeljauw 132—104. kabeljauw 4 118—96. kabeljauf 5 94—54. koolvls 1 77 koolvls 2 731 koolvls 3 92—76. kool vis 4 67—34. tarbö 388120. griet 236—105. tongschar 128-Stail 100. heek 2 150—122. hammen 236—20<vjen poontjes 42—34. krab 41—20, makreel en 3 10—20. haring 37.56—28.80. rodjwil poon 6749. kreeftjes 144126, haal 67H Aan de maandagmarkt werden te IJmujMr. den aangevoerd: 14.050 kg. tong. 92 .lsteirech' tarbot en griet. 1232 kisten kabelajuw. 5Uie kisten koolvls. 1392 kisten schelvis. 84L~i. ei vis. kisten wijting. 1634 kisten schol. 61 kla°Plc£ ten schar. 3.312 kisten haring. 438 klstolgepa makreel. 121 kisten varia. weet BESOMMINGEN rfi KW4 5 800. KW24 10.800. KW29 23.50tUI U1 KW34 14.300. KW41 4 900, KW43 27.5üUVOerC KE49 11.100. KW51 19.400. KW87 7.70Cln t KW88 17.000. KW 106 6 500. KW113 -80(LIfln< KW121 13.000. KW145 17 900. KW14tdl°"; 12.600. KW150 8 3n0 KW152 9.000. KW18'iegCl£ 10.500. KW P9 'KW 194 15.40Uop a KW! 71 ■•0 700 KW21 Upbrj 5.700. KM 30 000. KW21®~„« 8 00 W «>0 300 VL'VOOrS 13 M23 l5.00QStaat

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4