André van Gerven: nooit de eerste man van PSY Bols introduceert voorde liefhebbers: Moeilijk schaakwerk in tweekamp Kortsnoi-Karpov 'Volley halsters prefereren ook medisch zekerheid' viEtr? Bols Vieux Grand Supérieur Jan de Man wil Jan van Beveren in het doel Bill Sheridan nieuwe coach basketballers Tweede Finse international Timo Rahja naar MW Volen dammer geschorst Jimmy Connors overschrijdt 200.000 dollar Fortuna Dusseldorp in tweede ronde I de zachte,smaakvolle vieux TROUW/KWARTET VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 SPORT 113-K17 Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Met de komst van nieuwe twijfels aan de gezond heid van PSV's klassekeeper Jan van Beveren zijn de schijnwer pers in Eindhoven snel verplaatst in de richting van de man die sinds vorig seizoen bekend staat als een uiterst betrouwbaar al ternatief, André van Gerven. Zo gaat dat in de top van de voet ballerij, en dat vooral, omdat juist PSV zich nou eenmaal geen misstap, zelfs geen kleintje, kan veroorloven. Er is hoop, dat Van Beveren snel weer herstelt, maar even duidelijk is er het gegeven dat PSV niet kan wachten, zelfs niet op Jan van Beveren. - Afgelopen zaterdag kon André van Gerven, tegen Go Ahead, reeds een volle wedstrijd aan het werk, om dat Van Beveren zich toen al niet lekker voelde. PSV's tweede keeper, pas 21 jaar oud, voelt duidelijk aan. dat hij zich op de plek van Van Beveren geen fout kan veroorloven. 'Bij clubs als Ajax. Feyenoord en PSV'. zegt de wat introverte, maar sympathieke Van Gerven, 'krijg je hooguit vijftien ballen per wed strijd. Maak je één fout, dan krijg je nauwelijks de kans meer om die goed te maken. Tenminste niet in dezelfde wedstrijd. Dat is het ver velende als je bij een topclub zit. En dan zeker als een man als Jan van Beveren eerste keeper is. Als ik tegen Go Ahead zou zijn afgegaan, dan was mijn hele prestatie van het vorig seizoen wat mij betreft voor niks geweest'. Het leven van een tweede keeper gaat niet over rozen. André van Gerven mag vorig seizoen dan zo'n dertig wed strijden voor PSV hebben ge speeld, er waren ook momen ten dat de man achter Jan van Beveren moest afzien. Zoals hier in de bekerwed strijd tegen Ajax in Rotter dam. PSV won uiteindelijk, maar alvorens dat gebeurde moest André van Gerven toe zien hoe Ajax scoorde. PSV versloeg Ajax tenslotte met 2- 1 en rekende vervolgens in de finale af met NAC (6-0) AMSTERDAM Bill Sheridan, de coach van Punch uit Delft is de nieuwe coach van de nationale he- renploeg geworden. Eén en ander in volledige overeenstemming met de Delftse vereniging. Sheridan zal in functie blijven tot en met de Euro pese kampioenschappen die in mei 1975 in West-Duitsland worden ge houden. Sheridan heeft de leegte die ontstaan is door het niet ver schijnen van de Amerikaan Howie Landa. opgevuld. Als voorbereiding op de Europese titelstrijd worden in oktober een tweetal wedstrijden gespeeld tegen Denemarken en Finland. In 1975 zal in Groningen een vierlanden- toernooi plaatsvinden. Nederland zal tevens deelnemen aan-een zes- landentoernooi in Hongarije waar aan o.a. ook de Sowjet-Unie en Cuba hun medewerking hebben toegezegd. MAASTRICHT Leo Can- jels, trainer van MVV, is in Helsinki tot overeenstemming gekomen met een tweede Finse international. Na links buiten Juha Pekke Laine is ook de aanvallende midden speler Timo Rahja, eveneens van HJK uit Helsinki, ak koord gegaan met de voor stellen van MW. De onge huwde 25-jarige Finse mid denvelder zal echter later naar Nederland komen dan Laine. Laine wil eerst nog op 2 oktober de tweede wedstrijd uit het toernooi om de Euro pa Cup I met zijn vereniging HJK spelen tegen La Valetta uit Malta. Rahja, die zowel tegen Polen als Nederland het Finse doelpunt maakte, zal vermoedelijk vijf weken later naar Nederland afreizen. Hij neemt namelijk aan dat HJK zijn achterstand van 0-1 in Helsinki zal wegwerken en wil dan ook nog de tweede ronde van de Europa Cup I met zijn club mee maken. Canjels, die na het vertrek van Brokamp naar Ajax vijf nieuwe spelers aantrok (de twee Finnen, Wever. Streuer en Kleton) is gelukkig met zijn Finse aanwinsten. 'In de eerste plaats zijn Laine en Rahja goede voetballers en verder zijn zij goedkoop. Voor een met een Ra/nja vergelijk bare speler uit Nederland (Chris Dekker) was ik zeker 300.000 gulden aan transfer en persoonlijke eisen kwijt geweest. Voor de Finnen be hoeft niets aan de clubs te worden betaald en de spelers zijn met minder geld tevre den. Er zijn natuurlijk wel bijkomende kosten, zoals ver huizing en behuizing, een bij drage van de club bij aan schaf van een auto en een tegemoetkoming in de reis kosten wanneer zij eens naar Finland terug willen of moe ten. Alles bij elkaar echter komt de vereniging toch veel voordeliger uit'. ZEER GEWAARDEERDE André van Gerven keepte in de afgelopen competitie al meer dan dertig wedstrijden in PSV's eerste elftal en acteerde daarin regelma tig, zoals hij zelf stelt 'niet goed en niet slecht'. Van Gerven groeide, door de langdurige blessure van Jan van Beveren, in het afgelopen jaar uit tot één van de meest mar kante figuren uit de eredivisie; ta melijk onbekend bij het grote pu bliek, maar zeer gewaardeerd bij de PSV-spelers, die vanaf een bepaald moment simpel inzagen dat ze ver der moesten met Van Gerven, het talent dat bij leven en welzijn van Jan van Beveren tevreden bankzit ter was Van Gerven zegt: 'Dat is mijn geluk geweest. Ik gun Jan van Beveren oprecht het beste. Ik hoop het meest van allemaal, dat Jan ook nü weer snel herstelt. Alleen al omdat ik nooit van mijn leven zo'n langdurige blessure zou kunnen verdragen. Maar aan de andere kant heb ik als tweede man bij de spelers het vertrouwen gekregen, omdat Jan zolang wegbleef. Dat is typisch PSV, iedereen wordt geaccepteerd. Als PSV een spitsspe- ler zou aantrekken van een vierde klasse amateurclub en die jongen zou meteen opgesteld worden, dan zouden er gegarandeerd tien PSV- ers om hem heenlopen om hem te bedienen. Zo gaat het momenteel ook met Peter Dahlqvist, hoewel dat natuurlijk een voetballer van grote klasse is. Ik wil er alleen maar mee zeggen, dat de acceptatie je plaats in het elftal bepaalt' 'De trainer en de spelers hebben vertrouwen in degene die opgesteld staat. Dat is bij PSV een soort wet. Er blijft natuurlijk altijd verschil tussen Jan van Beveren en mij. Als Jan een bal loslaat is er voor het publiek niks loos. Maar als het mij gebeurt, dan voel ik het hek op me af komen. Daar zal ik nooit aan wennen. Jan de Man wil Van Beve ren en niet die Van Gerven. Maar bij de spelers is er acceptatie, Was die er niet geweest, dan had ik allang niet meer bij PSV gezeteh'. VERADEMING! André van Gerven, die al veertien jaar (thuis) in het Belgische Ha- mont woont en die ooit nog een jaar bij het Amsterdamse Blauw Wit met Jan Fransz samenspeelde, is niet van plan om eeuwig bij PSV te blijven hangen. Hij heeft al drie maal op rij een éénjarig PSV-con- tract getekend, maar zal aan het eind van dit jaar zijn keus maken. Niet omdat hij te weinig aan de bak komt (zoals veel kortzichtige profvoetballers vaak uitkramen), maar omdat Van Gerven zich dan rijp voelt, beladen met PSV-erva- ringen, om een eigen koers als eerste keeper te gaan varen. Van Gerven zegt: 'Ik heb van tevoren (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) De Volendam- speler S. Smit is door de strafcommissie van de KNVB tot 1 april 1975 geschorst. Na eerst een waarschuwing te hebben gehad wegens het vasthouden van een werd gezonden. De overige straffen zien er als volgt uit: Volendam: J. Plat 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk; P. Middelkoop 1 wed strijd plus 1 voorwaardelijk G. van Gene 1 wedstrijd plus ƒ75. Ajax: E. Kraal 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk. J. van Veenendaal 2 wedstrijden plus 100. PSV: M Meulenbroeks 1 wedstrijd plus ƒ150. Feyenoord: M. van der Korput 1 Willem II: T. Seters 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk. 10 Vissers 1 wedstrijd. SVV: R. de Nljs 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk. E. Slavenburg l wed strijd plus 1 voorwaardelijk J. Vorsten- bos 2 wedstrijden plus 1 voorwaarde- Vitesse: B Heerslnk 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk. H Ubbink 1 voorwaar delijk plus 125. lïeracles: H. Looms 1 wedstrijd plus ƒ75. Go Ahead: P. Braakhekke 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk. SC Cam buur: H. van der Meulen 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk plus 75. FC Claardingen: P. Roelofs 1 wed strijd Helmond Sport: A, Eykemans twee wedstrijden Willem II W. Vissers 1 wedstrijd voorwaardelijk omgezet in 1 duel onvoorwaardelijk. Uteuze/f em een plezier... IbolsVmc Supérieur. bepaald, dat ik hooguit driejaar bij PSV zou blijven. Omdat Jan van Beveren nog steeds niet helemaal fit was. heb ik vóór dit seizoen nog één jaar getekend, maar beslist voor de laatste keer'- 'Ik vo*id het ook te vroeg om weg te gaan, omdat ik van Van Beveren nog ontzettend veel kan leren. PSV is voor mij een stage, ook nu nog. Een soort trainersschool waar ik mijn. ogen de kost kan geven. Van Beveren is wat dat betreft een ver ademing. Door zijn, aanwezigheid ben ik me bij PSV eerste man gaan voelen. Want met hem kan nie mand concurreren. Als je bij PSV tweede keeper bent, dan ben je bij talloze andere verenigingen abso luut de eerste. Dat beeld ik me niet in, dat is gewoon zo'. ERVARINGEN Van Gerven leeft al twee jaar lang zonder de illusie dat hij Jan van Beveren ooit zal kunnen verdrin gen. Slechts een blessure van PSV's topkeeper, geeft het 'studerende' talent Van Gerven de kans om zich te manifesteren. Dat is nü dan plotseling weer het geval, maar niemand weet, hoelang Van Ger- ven's kans aanwezig blijft en tege lijk staat alweer vast, dat hij plaats zal moeten maken, zo gauw Jan van Beveren weer in optimale con ditie is. Van Gerven heeft er geen moeite mee, omdat hij de factor- Van Beveren al bij zijn komst heeft ingecalculeerd. Hij zegt: 'De waar heid is, dat Jan op mij een schat aan ervaringen overbrengt. Die kan niemand me meer afnemen. Ga ik bij PSV weg, dan kan ik alles wat ik h eb bijgeleerd in de praktijk brengen. 'Alles wat ik nu aan wedstrijden in PSV's eerste speel, is meegenomen. Het verlost me van de bank die me overigens helemaal niet frustreert. Ik weet van mezelf dat ik langs de lijn maar voor 80% geconcentreerd ben. Op de bank ben ik als een toeschouwer. Ik beleef het gebeuren van de buitenkant, maar ik hoef er alleen niet voor te betalen. Wie zegt dat hij als reservekeeper aan de kant voor de volle 100% gecon centreerd is. die roept bij mij twij fels op- Want de kans dat een keeper tijdens een wedstrijd moet invallen is 1 op 100'. JAN VAN DER KROON LOS ANGELES De Amerikaanse tenniser Jimmy Connors heeft de finale herenenkelspel van het In ternationale tennistoernooi in Los Angeles gewonnen. Hij versloeg zijn landgenoot Harold Salomon met 6—3, 6—1. Connors over schreed hierdoor als eerste prof in dit seizoen de verdienstengrens van 200.000 dollar. PROFTENNISCIRCUIT DEN HAAG Tom Okker zal dins dag 1 oktober in de Rodahal in Kerkrade waar de opening plaats vindt van het zesdaagse proftennls- circuit door Nederland in het enkelspel uitkomen tegen de Au straliër Tony Roche. In het dubbel spel treedt hij met partner Cliff Drysdale (ZA) aan tegen Roche en de Joegoslaaf Nikki Pilic. Drysdale en Pilic spelen voorts een enkel spelpartij. Het programma van de eerste helft van het proftenniscir- cuit is: Dinsdag 1 oktober (Rodahal. Kerk rade) Drysdale-Pilic. Roche-Ok- ker, Drysdale en Okker tegen Ro che en Pilic. Woensdag 2 oktober (Kennemerhal, Haarlem) Pilic-Roche, Drysdale- Okker, Drysdale en Roche tegen Okker-Pilic. Donderdag 3 oktober (Thialf Hee renveen): Drysdale-Roche. Okker- Pilic, Drysdale en Pilic tegen Ok- ker-Roche. DUSSELDORP (SID) Fortuna Dusselaorp heeft zich op eigen ter rein geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup. De Westduitsers wonnen in de 2e wedstrijd van de eerste ronde met 31 van het Italiaanse Torino. Bij de rust leidde Fortuna reeds met 31. De eerste wedstrijd eindigde gelijk: 11. Damescoach Ger Spijkers stopt na Mexico Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM 'De successen die de Oosteuropese ploegen beha len zijn natuurlijk geweldig. Dat zou ik als trainer ook wel willen behalen, maar ik zal er Nederland beslist niet voor willen verlaten. Ik ben veel te blij dat ik hier in dit land woon', aldus Ger Spij kers, de 38-jarige trainer-coach van het Nederlandse dames vol leybalteam, dat op zondag 13 oktober in Mexico de strijd om het wereldkampioenschap start tegen Oost-Duitsland. Een waarschijn lijk te moeilijke opgave voor de Oranje-dames. 'Ach, je weet het nooit. Normaal moeten we kansloos zijn, maar als alles meezit, wie weet wat er dón lukt'. Spijkers baseert dat kleine kansje op succes op grond van de ervaring die zijn clubteam en Nederlands, kampioen VCH had in de Europa Cup strijd tegen de Oostduitse kampioen Dynamo Berlin. 'De stemming in het team is prima. Er is gelukkig niemand die sterallures heeft. Zoiets bederft alleen maar de stemming in de ploeg. Er is nu een zeer ongedwongen sfeer in het team. De meisjes staan er allemaal nogal nuchter tegenover. Je weet dat mede door de medische begelei ding in de Oosteuropese landen hier in het westen een enorme achterstand ontstaan is. Wij zijn nog niet zover, of liever wij willen zon begeleiding niet', aldus de Heerlense PTT-ambtenaar. 'De meisjes tiebben voor Mexico hard moeten werken. Vrijwel elk weekeinde was er een tweetal wed strijden. Dat is niet voor niets ge daan. We willen natuurlijk zover mogelijk komen. De meisjes willen echter geen wissel op de toekomst trekken. De leden van het Neder lands team vergeten gewoon niet. dat ze meisjes zijn. Meisjes die natuurlijk volleybal enorm leuk vinden. Maar ze gaan niet zover dat ze terwille van een onzekere toekomst hun konditie met hulp middelen gaan opvoeren. Kijk, dat gebeurt in andere landen wel'. 'Bij de Nederlandse dames preva leert de zekerheid. De gevolgen er van aanvaardt men als normaal. Men waagt zich niet aan experi menten zolang niet zeker is. dat het gebruik van preparaten abso luut niet schadelijk is. Medisch is er op dit gebied nog niets bewezen. Bij het wel gebruiken van die pre paraten blijf je een grote lichame lijke onzekerheid houden. Zelfs van de preparaten die bijvoorbeeld een wijziging in de menstruatie bren gen. Men heeft genoeg voorbeelden, dat wanneer preparaten gebruikt zijn er bij een uitputting ook een volkomen in elkaar storten is ont staan'. 'Ik beweer natuurlijk niet', aldus Spijkers. 'Dat het_ in de toekomst hier in Nederland niet zal gebeu ren. In de eerste plaats zijn we er hier in Nederland niet aan gewend om er mee te trainen. Daar kan natuurlijk ineens een verandering inkomen. Als er een jonge ambi tieuze oefenmeester mee durft te werken en er bovendien succes mee heeft, dan kan de hele houding er ineens door veranderen. Maar voor lopig zie ik dat zeker bij meisjes nog niet zo zitten. Dat betekent natuurlijk, dat je die achterstand op landen die dat wel doen nooit meer inloopt. We zijn daar langza merhand wel aan gewend'. 'Toch dacht ik, dat juist tegen een land als Rusland door de Neder landse dames met enorme inzet ge speeld zal worden. Ze zien de Rus sische dames als een soort robot verschijnen. Ze weten wat daar achter zit. De vergelijking met hun omstandigheden zal ze dan enorm prikkelen. Al winnen ze dan geen set, voor elk punt zal gevochten worden', aldus Spijkers, die na het Mexico-avontuur zijn aktiviteiten als trainer-coach van het nationale damesteam gaat beëindigen. 'Ik heb het allemaal met enorm plezier ge daan. Het kost me echter allemaal teveel tijd. Ik heb dit 3 jaar ge daan. Dat is voldoende'. 'Het is goed als er nu weer een ander komt. Nieuwe bezems vegen schoon. Ik kan al het werk wat eraan verbonden is, niet meer kombineren met wat ik in mijn vereniging moet doen. Bovendien heb ik nog een gezin. Kijk, als ik iets doe, dan wil het goed doen. Daar mis ik echter de tijd voor. Dat heeft tot gevolg dat je kommunika- tiestoornissen krijgt. Is die er een- 1 ijfde partij na 67 zetten toch remise UVltdK' |(V5 MOSKOU (ANP) De vijfde partij van de match tussen Kortsjnoi en Karpov is na 67 zetten in remise geëindigd. De partij was aanvankelijk na de 40ste zet van Karpov afgebro ken. Karpov leidt nog altijd met 1-0. In de afgebroken stelling stond Kar pov een pion voor maar Kortsjnoi had een sterke vrij pion, die ook door de wat ongelukkige positie van de zwarte paarden tactische kansen gaf. De stelling, die zeer lastig was te beoordelen, bood echter onvol doende winstkansen. De partij was vanaf de opening zeer moeilijk. Karpov kreeg omstreeks de 20ste zet duidelijk voordeel op de damevleugel. Kortsjnoi antwoordde met een centrumstoot waarna grote verwikkelingen ontstonden en de partij de tekenen van tijdnood ging vertonen. De stand in de match is nog steeds 1—0 voor Karpov. De partij had het volgende verloop: WIT: Kortsjnoi ZWART: Karpov 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. Pbl-c3. e7-e6; 3. Pgl-f3, b7-b6; 4. g2-g3, Lc8-b7; 5. Lfl-g2, Lf8-e76. d2-d4. 0-0; 7. Ddl- c2, c7-c5; 8. d4-D5, e6.xd5; 9. Pf3-g5. g7-g6; 10. Dc2-Dl, D7-D6; 11. 0-0, Pb8-a6; 12. c4xD5, Pa6-c7; 13. a2-a3, Pf6-D714. Pg5-f3. Le7-f6: 15. e2-e4. b6-b5; 16. Lcl-f4. Pd7-b6; 17. Tfl-el, a7-a5; 18. Ddl-c2, Lf6-g7; 19. Tal- Dl, b5-b4; 20. Pc3-bl, Lb7-a6; 21. h2- h4. Zeer in aanmerking komt 21 .Pcd5: 22. e.6: Pf5: 23. gf4. Met een moeilijk te beoordelen stelling. 21. Tf8-e8; 22. Lf4-g5, Dd8-d7; 23. Kgl-hs2, b4xa3; 24. Pblxa3, Dd7- a4; 25. e4-e5, Lg7-f8; 26. Dc2xa4, Pb6xa4; 27. e5xd6, Lf8xd6; 28. Lg5-cl. Ta8-b8; 29. Pf3-d2. Een bijzonder fraaie en diep be rekende manoeuvre. Het is trouwens de enige manier voor wit om niet snel ten onder te gaan. 29La6ye2; 30. Pd2-c4. Le2xdl; 31. Tel.xdl, Te8-d8; 32. Pc4xd6, Td8x d6; 33. Pa3-c4, Td6-f6. Zwart kan de kwaliteit niet handha ven. Na 33 Td7 komt 34. d6 ge volgd door 35. Lc6. 34. Lcl-fl, Tf6xf4. Ook dit is gedwongen. 35. g3xf4, Pa4xb2; 36. Tdl-bl, a5-a4'; maal dan doorbreek Je ze niet meer. Dan blijf je In een vicieuze cirkel doorgaan. Was er een hele goede begeleiding dan was het wat anders. Maar ik moet nu achter teveel dingen aangaan, die eigen lijk een ander zou moeten doen'. Met wat voor erfenis komt zijn op volger te zitten? 'Ach dat hangt er helemaal vanaf wat de NeVoBo gaat steken in de trainingen. Als men daarop gaat bezuinigen, wel dan val je vanzelf wel terug. Ik dacht dat het Nederlandse volleybal gewoon moet proberen het beste van West-Europa te zijn. Er moeten natuurlijk voor landen als West- Duitsland en Italië, die op het ogenblik duidelijk opkomen ook mogelijkheden blijven bestaan. Het is ongezond als we een eenzame positie innemen. Aan de andere kant moeten we onze plaats door misplaatste bezuinigingen ook niet zo maar prijs geven'. 'Kijk, met mijn klubteam wil ik na tuurlijk wel van bekende Oosteuro pese ploegen winnen. Incidenteel gebeurt dat ook wel. Maar de kans is zo klein, dat wil je die groter maken je zo onnoemelijk veel moet doen, dat het haast niet meer op te brengen is. Daarom vind ik, dat de NeVoBo zich beter op fiet Westen kan blijven richten. Er zijn natuur lijk een paar uitzonderingen. Kijk als ik me VCH in een Europa Cup toernooi twee keer win van de Joe goslavische kampioen Partizan- Reyeka, wel dan vind lk, dat ook het Nederlandse team daarvan moet winnen. Zo zijn er nog een paar landen te noemen, waar we beslist niet kansloos tegenover zijn, denk maar aan Tsjechoslowaklje en Hongarije'. KOOS HAMER Ger Spijkers 37. d5-d6. Als wit .het paard neemt loopt de zwarte a-pion door. 37Pc7-e6; 38. Lg2-d5. a4-a3; 39. Pc4xa3, Pe6xf4; 40. Ld5xf3. Tb8-b4. In deze lastige stelling werd de par tij afgebroken. Een mogelijk vervolg is 41. d7 Pe6; 42. Ld5 Pd8: 43. Tel Kg7. Een zeer sterke zet voor wit is ook 41. Pc2. Zwart antwoordt daar waarschijnlijk het best op 41 Tb6. De partij verliep in de tweede zitting als volgt: 41. D6-67, Pf4-e6; 42. Pa3-c2, Tb4- b8; 43. Pc2-e3, Tg8-f8; 44. Pe3-c4, Tb8-b4; 45. Lf3-d5, Tb4xc4; 46. Ld5x e6, Kf8-e7; 47. Le6xc4, Pb2xc4; 48. Tbl-dl, Ke7-d8; 49. Kh2-g3, Pc4-e5; 50. Kg3-f4, Pe5xd7; 51. Kf4-g5, Kd8- e7; 52. Kg5-h6, Pd7-e5; 53. Kh6xh7, Pe5-f3; 54. Tdl-hl, Ke7-e6; 55. Kh7- g7, C5-c4; 56. Thl-h3, Pf3-e5; 57. Th3-a3, Ke6-f5; 58. Ta3-c3, Kf5-e4; 59. Tc3-cl, Ke4-d4; 60. F2-14, Pe5- d3; 61. Tcl-fl, Kd4-e4; 62. F4-f5, Pd3-c5; 63. Kg7-f6, Pe5-g4 schaak; 64. Kf6-g5, Pg4-e3; 65. F5xg6, F7xg6; 66. Tfl-cl, Ke4-d3; 67. Kg5.xg6. Pc3-g2. Na deze zetten werd remise overeen gekomen. ALGEMEEN Sporttoto 4 van het af gelopen weekeinde heelt maar liefst spelde uitslagen opgeleverd, die per 255 winnaars met dertien juist voor kolom een bedrag van 638 gulden ont vangen. In de lotto daarentegen was er niemand die zes cijfers Juist aan kruiste. Slechts één gelukkige had vijf cijfers en het reservegetal goed (twee de prijs), hetgeen een bedrag van bij na twee ton oplevert De resultaten van toto en lotto van zondag 22 september zijn: Toto: Aantal deelnemers 328.206. Inleg ƒ857.571,Prljzenbedrag 407.346. Ie prijs: 255 winnaars, die elk ƒ638, ontvangen: 2e prijs: 5.557 winnaars, die elk ƒ18.ontvangen: 3e prijs: 35.034 wlnnaras. die elk ƒ4.ontvan gen. Lotto: Aantal deelnemers: 726.812. In leg ƒ2.441.044,Prljzenbedrag ƒ1.159.496.Ie prijs: geen winnaars, het bedrag van de le prijs gaatvoor 4/5 naar de overige prijsklassen en voor 1/5 naar de Jackpot (ƒ81.164. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 197.114.ontvangt: 3e prijs: 42 win naars. die elk bruto 6.073,ontvan gen: 4e prijs: 4.187 winnaars, die elk ƒ74.ontvangen: 5e prijs: 7.885 win naars. die elk ƒ39.ontvangen. BOKSEN Rudy Lubbers zal tijdens het tweede boksgala. op 14 oktober ln het Ahoy-sportpaleis ln Rotterdam, een partij ln het half zwaargewicht boksen tegen de Argentijn Ramon Avenamar Peralta. TENNIS Het Engelse team heeft ln Londen tegen Iran een voorsprong van 2-0 genomen. Het ls een duel voor de tweede ronde van het toer nooi om de Davls-beker ln de Europe se zone. In het eerste enkelspel had Roger Taylor geen moeite met zijn 17-jarige tegenspeler Mansouri Bahra- ml: 6-0. 6-0 en 6-2. In het tweede enkelspel zegevirde John Lloyd even eens in drie sets over AU Madanl: 6-1. 7-5 en 6-2. VOETBAL Voor de eerste evlsle County-Chelsea 4-1. Wést Ham Uni ted-Birmingham city 3-0. VOETBAL SpartaRusland 32 (0—0). Skipper: l—O, Fedotov: 1—l. Van de Munnik: 2—1. Motchaiöze: 22. Toeschouwers: 1500. VOETBAL Het Tsjechoslowaakse voetbalelftal heeft Oost-Dultsland ln een vriendschappelijke wedstrijd met 3—1 (31) verslagen. Het was de eer ste maal ln 17 Jaar dat de Tsjechoslo- waken van de Oostduttsers wonnen, aldus het persbureau CTK. VOETBAL Denemarken heeft gister avond in Kopenhagen met 21 verlo ren van Spanje. Nygaard van AZ '67 scoorde voor de Denen, Claramunt en Roberto Martinez deden hetzelfde aan de andere kant. Er waren 27.300 toe schouwers. De wedstrijd werd gespeeld ln het kader van het Europees kam pioenschap voor landenploegen. WATERSKI Tijdens Internationale wedstrijden ln Pretoria heeft de Ne derlandse Willy Staehle zich gekwali ficeerd voor de finales slalom en figuren. In het onderdeel slalom be zette zij na de voorwedstrijden met 23 boeien de tweede plaats achter de Italiaanse Silvia Terraciano (28 boel en). In de figuren was Wllly Staehle met 2640 punten derde achter de Finse Vappu Barck (2900) en de Zuldarrlkaanse Caroline Dormem (2750). IJSHOCKEY Het Nederalndse IJs hockey team zal op 14 maart In Sappo ro de eerste wedstrijd voor het toer nooi om het wereldkampioenschap (groep b) tegen West Duitsland spe len. Het programma van Nederland ls: 14 maart: Nederland—West Duitsland 16 maart: Nederland—Italië 17 maart: NederlandRoemenie 19 maart: NederlandZwitserland 20 maart: JoegoslaviëNederland 22 maart: DDRNederland 23 maart: NederlandJapah

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17