'Maar dertig procent van PTT'ers hoeft mee naar 't noorden' Zeventig jaar getrouwd journalist(e) D'66 Gelderland opgeheven Boekbinderij sluit: 25 man op straat Jongen tegen trein 'Limburg Airlines' wil weer op Londen vliegen Familieberichten likdoorns TROUW/KWARTET VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 Nederlandse Christelijke Radiovereniging De NCRV-gids, met een wekelijkse oplage van zo'n 480.000 exemplaren, mag een goed gelezen omroepblad worden genoemd. Daar zouden interessante cijfers over te verstrekken zijn. Dit gegeven moet een gidsredacteur(trice) stimuleren om uitstekend te schrijven. Een gidsredacteur(trice) werkt bovendien in een van de boeiendste 'wereldjes' van Nederland: de omroep. Laat in verband met uitbreiding op de redactie van de NCRV-gids nu plaats zijn voor een Wie solliciteert, moet behalve goed kunnen schrijven, organiseren en voorts die karakter eigenschappen bezitten, waardoor hij(zij) wordt opgenomen in een enthousiast team. Belangstellenden, die de doelstelling van de NCRV onder schrijven, worden verzocht schriftelijk te solliciteren bij de hoofdredacteur van de NCRV-gids, Stationsplein 62, Baarn. Inlichtingen worden desgewenst gaarne verstrekt (tel. 02154- 5251, toestel 125). Zeventig procent hebben we zelf wel, zegt burgemeester van Leeuwarden Van een verslaggever LEEUWARDEN Bij een overplaatsing van de centrale direc tie van de PTT naar het Noorden des lands hoeft slechts dertig procent van de huidige werknemers mee te verhuizen. Burgemees ter J. S. Brandsma van Leeuwarden heeft dit gezegd tegen de in- dustrialisatieraad der Friese kernen, die een bezoek aan de Friese hoofdstad bracht. Van een verslaggever ARNHEM Leden en bestuur van de regio Gelderland van D'66 heb ben besloten de regionale afdeling op te heffen. Het opheffingsbeslult werd unaniem genomen. Men was teleurgesteld over de uit komsten van het landelijk congres van D'66, zaterdag In Amsterdam, waarin 60 pet. van de leden zich voor opheffing van de partij uit sprak. De provinciale werkgroep van D'66 in Gelderland, die statenleden van advies diende, zal als afzonderlijke groep nog activiteiten op politiek -terrein blijven uitoefenen. Deze groep heeft geen organisatorische banden meer met de partij. In de Gelderse staten en de Gelderse hoofdstad is D'66 na de verkiezin gen van dit jaar niet meer verte genwoordigd. De heer Brandsmavond dat de dwang, die volgens sommigen nodig zou zijn om deze rijksdienst over te plaatsen, schromelijk overdreven wordt. Volgens hem zal de over plaatsing een proces worden dat vijf tot tien jaar in beslag neemt, waarbij 'bij voorbeeld in 1975 al' met vrijwilligers begonnen kan worden. De heer Brandsma meent dat zij die niet mee naar het Noorden willen, dat ruimschoots de tijd krij gen om elders emplooi te vinden, terwijl er ook een gedeelte langs natuurlijke weg pensionering zal afvloeien. De Leeuwarder burgemeester zei dat de overplaatsing met alle huidi ge werknemers in een jaar tijd niet alleen onmogelijke, maar ook een onwenselijke operatie zal zijn. 'We zullen slechts dertig tot veertig procent van die werknemers nodig hebben. D e overige zestig tot ze ventig procent hebben we zelf wel', zei hij. Hij voegde hieraan toe: 'Wij hebben hier in het Noorden zelfs wel kandidaat-hoofddirecteuren voor de PTT'. De heer Brandsma wees er verder op dat jaarlijks 1200 jongeren in de leeftijd van 15 tot 24 jaar de pro vincie Friesland verlaten. Achthon derd van hen doen dit omdat zij door het achterblijven van de groei van het aantal arbeidsplaatsen op hoger niveau er niet aan de slag kunnen. Volgens de burgemeester heeft Leeuwarden geen behoefte' aan een tweede girovestiging of Iets dergelijks, omdat hiermee slechts de werkgelegenheid op lager niveau is gediend. De reactie van de PTT-dlrectle op de plannen van de regering vond hij niet verrassend en ook niet gevaarlijk. HIJ dacht dat de rege ring meer moeite met de vakbon den zal krijgen. Overigens meende hij dat de regering moeilijk kan terugkrabbelen omdat 'tijdens de verkiezingen zowel links als rechts bezworen hebben dat het feest door zal gaan'. LEEUWARDEN De boekbinderij De Jong en Co in Leeuwar den. 25 werknemers, zal in oktober de deuren sluiten. Dit betekent het ontslag voor deze werknemers. EMMEN De 18-jarige Henricus- de Vreede uit Erica (gemeente Em- men) is gistermorgen om het leven gekomen toen hij met zijn brom fiets op een niet beveiligd overpad van de spoorlijn Emmen-Nieuw Amsterdam tegen de reizigerstrein naar Zwolle botste. De jongen was op slag dood. BEEK De luchtvaartmaatschap pij 'Limburg Airlines Is van plan opnieuw een dienst te openen tus sen de luchthaven Zuid-Limburg en het vliegveld Gattwlck bij Londen. Enkele maanden geleden zijn deze diensten gestaakt. De energiecrisis was toen volgens de directie de oorzaak van de moeilijkheden. Het personeel kwam op straat te staan en de vliegtuigen Fokker Friendships we-den verkoctit. Limburg Airlines wil nu vliegen met het straalvliegtuig VFW-614. Er zijn ook plannen om vrachtvluch ten te maken. Elko WERKDAG behalve uterrtags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder ni>. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACIIT uur. Na d* tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de i ehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. GETROUWD: Jan Bos Jeanne Wierda Rotterdam. 26 september 1974. DresselhuyMtraat 26 b. Heden nam God van ons weg na een lang durige ziekte onze lieve Vrouw en Moeder Maart je Janssen-Schipper oud 45 jaar. C. D. J. Janssen Irene Hazerswoude. 24 september 1974. Rhynenburcherlaan 7. Geen bezoek Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaats vinden vrijdag 27 september op de Algemene Begraafplaats te Koudekerk aan den Rijn. Aankomst aan de aula half één. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis ln de aula. Heden nam de Heere. geheel onverwachts, uit ons midden weg. onze lieve Behuwdzuster en Tante. Mejuffrouw Elizabeth Bos ln de ouderdom van 75 jaren. Uit aller naam: J. Plomp-Bos Dordrecht, 23 september 1974. Bejaardencentrum Weedonk". Vreedonklaan 2. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag avond van 7 tot 8 uur. Correspondentie-adres: Jacob van Ruisdaelstraat 36. De begrafenis zal D.V. plaatshebben heden, 27 september a.s. op de Algemene Begraaf plaats. Vooraf wordt er een rouwdienst, ge houden in het Bejaardencentrum „Vreedonk", aanvang 10.30 uur. Vertrek vanaf Vreedonklaan 2 te 11.15 uur. Na een langdurige ziekte heeft God tot Zich genomen mijn Innig geliefde Dochter, en onze lieve Behuwddochter, Zuster en Behuwdzuster Maaltje Janssen-Schipper op de leeftijd van 45 Jaar. Leiden: A. Schipper-Noordervllet T. 'Janssen-de Leeuw H. J. M. Ouwersloot- Schipper C. Ouwersloot H. Schipper R. Schipper-Visser J. Schipper J. W. J. Schipper-Pranger J Klein-Janssen J. Klein Beamsvtlle (Canada!: Ridgevllle (Canada): Valkenburg (Z.H.): Leiden, 24 september 1974, Corelllstraat 49. Na een langdurige ziekte is van ons heenge gaan onze Zwager, Oom en Oud-oom Magchiel Groenewoud sedert 9 Juli 1968 weduwnaar van W. J. Okker in de ouderdom van 85 jaar. Mede namens de familie: J. Metselaar Hzn. Zeist, 24 september 1974. Herv. Bejaarden Centrum „Amandelhof". Arnh. Bovenweg 2. Corr.adres: J. Metselaar, Bergweg Noord 69, Bergschenhoek. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de ..Amandelhof". Er zal een rouwdienst worden gehouden ln de Kapel van de „Amandelhof" óp vrijdag 27 sep tember a.s„ aanvang 11.0'J uur, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats aan de Woudenbergseweg te Zeist om 12.00 uur. Vertrek vanaf Arnh. bovenweg 2 om 11.45 uur. Na afloop van de plechtigheid ls er gelegen heid tot condoleren ln de ontvangkamer van de begraafplaats. Het mee-leven, het mee-verdrlet hebben, het mee- verwachten van het 'andere uur' (Gezang 300 5) en de nieuwe stad met fundamenten was groot na het heengaan van Emmy Luirink-KIamer Allen die wij, om verschillende redenen, niet met een dankbrief konden bereiken zeg ik op deze wijze, ook namens de kinderen, uit de grond van mijn hart: Dank! H. L. Luirlnk Haarlem, september 1974, Rijksstraatweg 541III. Heden overleed na een moedig gedragen lijden onze lieve Broer en Oom Pieter Ravensbergcn echtgenoot van P. van Egmond oud 81 jaar. Voorschoten W. Ravensbergen Katwijk a.d. Rijn: M. P. van Egmond- Ravensbergen nichten en neven. Ik ben de opstanding en het leven. Joh., 11 25. Heden ging geheel onver wacht van ons heen. onze ileve Zuster. Schoonzuster en Tante Maria Maat op de leeftijd van 67 Jaar. Familie MAAT. Corr. adres: Hazerswoude (dorp) Burg. Warnaarkade 11. De overledene is opge baard in. het Rouwcen- trum Van der Lult, Haag- weg 31. Lelden. Thuis geen bezoek. De rouwdienst ls bepaald op vrijdag 27 september a.s. om 11 uur ln de aula van de alg. begraafplaats a.d. Hoogmade8eweg te Leiderdorp. waarna de begrafenis zal plaats vin den. SNELWEG MET WONDEROLIE Geen omslachtige lik doornpleisters of gevaar lijk gepeuter met scheer mesjes en zo. Aanstippen met NOXACORN vloei stof is zo eenvoudig, hygi ënisch en verantwoord. NOXACORN bevat o.a. verzachtende wonderolie met Jodium en een pijn stillend middel. NOXA CORN maakt vlug een eind aan de pijn. Eeltplek- ken en eksterogen ver dwijnen met wortel en al. NOXACORN ontsmettend likdoornmiddel. Snel, pijnloos, afdoend. De 89-jarige A. Lenunens cn zijn 87-jarige vrouw J. C. Lemmens-Claes uit het Brabantse Hapert vierden gisteren hun 70-jarig huwelijksfeest. dit Is! vetoeg voormannen Mannenveloer staat voor zachte soepele stol Daar zijn pakken van, in uniof gedessineerd. Omdat het nieuw is, fantastisch gesneden! Gazè passen en ontdek: MANNEN-VELOER. Vanaf 160; I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16