'andheelkunde it met kiespijn TyresoleS cdkqop& veilig op de band met de groene stip ënetiaanse tweeling' olijke belevenis uoridering van drinkwater helpt Schoolklas teruggezet FAMILIEBERICHTEN Opera bezet Daudt wil geen geen kandidaats colleges geven 'Stinkend rijk' Cyprus Comité begint hulpactie Waltmans (PPR): geen uitbouw meer van kernenergie VHIJW/KWARTET ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND Kil :en onzer verslaggevers TERDAM Het zit met de tandheelkundige zorg in Nederland aardig scheef. 'Er zijn symp- n\ aldus staatssecretaris Hendriks, 'die voor de overheid de vraag opwerpen in hoeverre de 'an de geleidelijke ontwikkeling kan blijven voortbestaan'. ibben 1 jrak in het hol van de leeuw, het motto 'Idealisme en rea- congresseert in de Vrije Uni- eit de Maatschappij tot Be ring der Tandheelkunde, die >p de vijf tandartsen organl- Tot het realisme droeg Hen- waarschuwing bij dat de ïld, 'gaarne in goed samen- iet uw Maatschappij', sterk de aan de pols zal moeten hou- e realistische stemming droeg e secretaris van de Centrale voor de volksgezzondheid, dr. Lapré bij, met een economl- doorlichting. De tandartsen in 1972 bruto 600 miljoen om, waarvan een kwart voor ng van de ziekenfondsen (die ocent van de bevolking be en). In de particuliere sector zij een monopoliepositie, zij eenzijdig de prijzen vast- Tegen die tweedeling zou menleving wel eens bezwaar in gaan maken. CNV-bestuurder L. de Graaf jraag wat meer duidelijkheid le tarieven, ook uit een oog van inkomenspolitiek. Hij chuwde maar vast dat uitbrei- van het ziekenfondspakket us beperking van de behande- n de particuliere sfeer) zeker epaard zou gaan met volledl- mpensatle voor gederfde in- en uit particuliere behande- istisch eel andere, maar even realis- benadering had tandarts G. lewijn Gelpke, als bestuurslid e Maatschappij belast met de e voorlichting. In een verras- betoog liet hij zien waarom iet goed k&n gaan met de eelkundige zorg, svaarom de sie zo verwarrend is, en wat :maal zou moeten veranderen !t in de laatste plaats in de van staatssecretaris Hen en zijn adviesorganen, de ene kant staat de leek, DrdenSollewijn Gelpke, die vast- voi. flat tandheelkundige hulp vrij to' Zowel tandartsen als leken probe ren gedreven door een groot idea lisme, deeloplossingen aan de man te brengen, uitgaande van te een voudige opvattingen over het pro bleem. Dat levert een warboel op, waar niemand meer een beleid uit kan bakken. De individuele tand arts raakt daardoor het spoor bijs ter en 'zal gauw geneigd zijn elke voorgestelde verandering als een bedreiging te ervaren.' En de lnvi- diduele leek krijgt de Indruk dat zijn problemen bewust worden ver onachtzaamd. Verwarring Een deel van de spraakverwarring begint volgens Sollewijn Gelpke met onduidelijkheden over de vraag naar tandheelkundige hulp. Onge veer 95 procent van de mensen heeft afwijkingen in mond of gebit die eigenlijk verzorging behoeven. Ongeveer de helft denkt dat er niets aan de hand is, 40 tot 50 procent weet wel degelijk dat er hulp nodig is. Dat is nog niet hetzelfde als echt naar de tandarts gaan: slechts 25 tot 30 procent vraagt ook werkelijk om tandheel kundige hulp. Daarvan wordt 15 tot 20 procent afdoende geholpen? en zo'n tien procent stoot zijn neus. Die tien procent wordt meestal ver sleten voor het hele probleem: diér gaan nu eigenlijk alle moeilijkhe den over, aldus Sollewijn Gelpke. En dan wordt er gepraat over op voeren van de mankracht om het probleem op te lossen. Dat levert dan wat spraakverwarring op met de mensen die vooral zien dat de behoefte aan zorg 95 procent is, dat dus zowat eenzesde van die behoef te door de gezamenlijke tandartsen Wordt gedekt en dat dus geen denkbare opvoering van mankracht dó£r veel aan verandert. Dat Inzicht had Sollewijn ook in de net ingediende Structuurnota Ge zondheidszorg gemist. 'Men ver schaft zich een alibi door wel enke le malen het woord preventie te noemen en doet er dan verder maar het zwijgen toe.' We weten onvoldoende, welke ziek ten en afwijkingen voorkomen (het gaat lang niet alleen om cariës) en bij welke bevolkingsgroepen. We weten wel, dat tot nu toe alle pogingen om de bevolking en de overheid te doordringen van de noodzaak en de mogelijkheid van effectieve preventie, zijn mislukt. Maar we weten aanzienlijk minder van de redenen waarom het niet lukt. We weten wel. dat er bij de bevolking een heel groot tekort be staat aan informatie. Informatie over het ontstaan van de ziekten, de mogelijkheden om ze te voorko men en behandelen. Maar we we ten niet welke bevolkingsgroepen op dit punt welke tekorten hebben, en hoe we daarin kunnen voorzien. 'Hoe denkt de bevolking, hoe doet de bevolking en wat wil de bevol king in al haar samenstellende ge ledingen eigenlijk met de tandheel kundige zorg? Wij weten het niet. Dat is heel vervelend. Erger is, dat de beleidsverantwoordelijke Instan ties ook niets ondernemen om het te weten te komen, en het dus kennelijk niet erg belangrijk vin den.' UDEN De heer F. Her mans, inspecteur van het ba sisonderwijs, zal een diep gaand onderzoek instellen naar de redenen die hebben geleid tot het terugzetten van een hele derde klas (24 leer lingen) naar de tweede klas op een basisschool in Volkel (Noord-Brabant). Indien mo gelijk zal door de heer Her mans worden geadviseerd deze maatregel ongedaan te maken. Het betreft een derde klas van een dit Jaar begonnen basisschool. De leerlingen van deze school zijn afkomstig van twee andere basisscholen in Volkel, waar sprake was van een leerllngenoverschot. De overplaatsing naar een nieuwe school vond klassikaal plaats. De kinderen kwamen van de basisschool 'De Ruif, waar al Jarenlang een systeem wordt gehanteerd waarin goede en minder goede leerlingen in aparte klassen worden ge plaatst. Volgens H. Hermkens, het hoofd van de nieuwe baisschool, had de groep niet het niveau, dat verwacht mag worden van een derde klas. Het merendeel van de ouders was bereid het advies van de heer Hermkens te volgen en de klas als geheel terug te zetten. Deze maatregel werd echter genomen zonder het schoolbestuur en de inspec teur daarin te kennen. 'Piepsysteem' •wart. blkbaar is als hij in het fonds OploSSHlg in vrij onbetaalbaar in het B geval. ie andere kant staat de tand- ïe hele dag te boren met het .frustrerende gevoel dat hij (een theelepeltje de oceaan hept. De enige oplossing is een sterke oplossing van veelvormige preven tie van tandziekten ,en de gerichte verzorging van risicogroepen. Voor beide zal het nodig zijn om over veel rosier informatie te beschikken. S, Zonder die gegevens, aldus Solle wijn Gelpke, is het niet mogelijk, tot een verantwoorde planning van de zorg te komen. Men tast in het duister, wat praktisch neerkomt op beleidvoering volgens het bekende 'piepsysteem'. 'Dat wil zeggen, er gebeurt pas wat, als er uit de be volking gepiept wordt. Wat er dan gebeurt, is meestal niet meer dan eenvoudige symptoombestrijding.' Dat komt erop neer dat de huidige tandheelkundige zorg geen duidelij ke doelstellingen heeft geformu leerd, en dus ook nergens aan kan worden getoetst. Sollewijn heeft zijn twijfels over de resultaten. Hij spreekt van tandheelkundige oplap- kunst. Om zicht op een doel te krijgen, moet een Landelijk infor matiesysteem Tandheelkunde de noodzakelijke gegevens boven water brengen. En dan moeten we nog de bereidheid opbrengen om naar die gegevens te handelen. Niet eens zo voor de hand liggend, want er zijn twee dingen die we wél zeker weten maar waar we erg weinig op uit doen. Ten eerste: drinkwaterfluori- dering helpt. Ten tweede: de huidi ge schooltandverzorging helpt op lange termijn niet. Ber Huising ^HAAG Wij waren donderdagavond bij de Haagse Comedie 1 Koninklijke Schouwburg plezierig uit. Aan de Venetiaanse ing, van Goldoni, levendig en luchtig geregiseerd door Jules trds, losjes versierd met allerlei grapjes terzijde, en lekker gespeeld, door Guido de Moor vooral, hadden wij een vro- 'televenis. de officiële première niet. koest verleden zaterdag afge- forden wegens het gijzellngs- l en is verschoven naar vana- ;Maar dan zijn er meer pre- I, en dus mochten wij don- al komen. (Goldoni schreef het spel in -oor een commedia dell'arte, meer wilde geven dan een waarop zij konden impro- i, en ook van het spelen met wilde verlossen. Bovendien it hij voor Cesare d'Arbes, oemde Pantalone, een dub- voor twee heel verschillende n. i van zijn talent, teltje tweeling is een sukkelige 1450 ei, de andere is een Jongeling uwd dt en bravoure. Zij komen toe- zonder het van elkaar te tegelijk in Verona,'waar de oortdurend voor de ander gehouden, en omgekeerd. Ie 'verloofde' van de een, en liefde van de ander, door een ïn, vijanden, meiden en en. De vijanden zijn mede- iars en daar is een heel ge- bij, die aan het vergiftigen maar ook dat blijft leuk. VA- wijs' Want diep gaan de gevoelens niet. De liefde is oppervlakkig. Dè heb zucht gaat dieper. De trouw en de onbetrouwbaarheid zijn maar be trekkelijk. Zo kan een meisje van goeden huize gemakkelijk gehouden worden voor een van lichte zeden, worden vrienden verraders, kan ie dereen de Juwelendief zijn, en de aanstaande bruid, van de een of de ander, aan het slot het zoekgeraak te zusje worden. Goldoni wist vermakelijk te goo chelen met al die onwaarschijnlijk heden. En al wilde hij van die oud geworden commedia dell'arte af, hij zat er, wat de uitvoering betreft, nog aardig aan vast. Vandaar dat de Haagse Comedie onder Jules Royaards' regie vrij en speels met het stuk omsprong en er. geestig, van alles bijbedacht: terzijdes tot het publiek, conflicten met de souf fleur, aanloopjes tot een opera, en komische bijzaken als overwippen de vlooien en het nodig-moeten, zodat de een en de ander elkaar nazitten door een toilet met twee deuren. Dan is de tweeling Guido de Moor bijna tegelijkertijd op het toneel. (ADVERTENTIE) Overigens komt hij er als de een en de ander ook nauwelijks af. Hij is bijzonder komisch als de onnozele hals, met de paraplu, die bijna zie lig door alle onbegrepen verwikke lingen heensukkelt, en tenslotte mooi mal sterft. En" ook die andere tweeling, die wel wat ijdel maar geenszins belachelijk Is, brengt hij met een heerlijke humor. Dat is dus een virtuoos stukje werk. Fran- cine Dreessen is het temperament volle bruidje dat zuster wordt, en Lisbeth Cells is een heftige gelief de. Samen kiften zij op vechten af om haar tweeling. Ellis van den Brink is een charmante, ondeugen de en een beetje romantische Co- lombine, die haar Arlecchino lief inpalmt. Lucas Dietens doet hem bewegelijk in de aloude Harlekij- ken-stijl. Eric van Ingen doet de schijnheilige schurk, Eli Blom is een melancholieke berustende Brig- hella, de huisknecht. Reinier Hei- demann en Jaap Wieringa zijn op schepperige, vechtlustige medemin naars, die eigenlijk maar doen als of. Leo de Hartogh speelt de geld- grage vader. Peter Hoeksema voert een komiek politiestelletje aan. De kostuums van Hans Noordhoek Hegt zijn fleurig, het decor van Harry Wich is technisch handig maar wat koel en schraal. Jurriaan Andriessen zorgde voor bijbehoren de muziekjes. Wim Sonneveld-penning AMSTERDAM Ter herinnering aan Wim Sonneveld heeft de Ko ninklijke Begeer B.V. gouden, zilve ren en bronzen penningen geslagen naar ontwerp van Joop Hekman. Er staat ook een nog door Sonneveld ontworpen vignet op. Hij bepaalde in zijn testament, dat de opbrengst van deze penningen voor de Hart stichting zou moeten zijn. De pen ningen zijn, van heden af, dan ook te koop op contactpunten van de Nederlandse Hartstichting, o.m. op de stand op de Damesbeurs in Den Haag. VENETIë Het concert van het Symphony Orkest van Chicago, donderdagavond in Venetië, kon niet doorgaan, want het Fenice Opera Gebouw was bezet door het perso neel, dat al drie maanden geen salaris had ontvangen, en op span doeken aan het gebouw mededeel de: Wij moeten ons baantje verde* digen Wij kunnen niet leven van beloften De Fenice is een culturele erfenis die gered en her leefd moet worden voor de bestwil van een stad ln doodsstrijd. De bezetters blijven ln het theater tot dat de regering bereid is de crisis op te lossen. AMSTERDAM De Amsterdamse politicoloog prof. dr. H. Daudt wei gert ook dit jaar college te geven aan studenten die hun kandidaats politicologie nog niet gehaald heb ben. Ondanks het feit dat vele of ficiële instanties van ambtenaren rechter tot en met kamercommissie voor onderwijs en wetenschappen hebben vastgesteld dat het onder wijs in de subfaculteit politicologie aan de Amsterdamse universiteit niet voldoet aan de eisen, is er nog niets aan gedaan om het onderwijs in deze subfaculteit in betere banen te lelden, vindt prof. Daudt. Het programma zoals dat nu wordt 'afgedraaid' voor JongereJaars stu denten is in strijd met de .wet en het academisch statuut en daarom wil Daudt geen onderwijs aan deze studenten geven. Bovendien is er gebrek aan mankracht, al loopt Daudt zich niet het vuur uit de slof fen die vacatures vervuld te krijgen. Het college van bestuur vindt dat Daudt daar eerst maar voor moet zorgen, voordat over andere perso neelsproblemen in deze subfaculteit gepraat wordt. Als Daudt niet vóór vandaag ver^ klaart zich ln te spannen voor de vervulling van drie openstaande plaatsen, dan zal liet college van bestuur met de subfaculteit overleg gen om op een andere manier het onderwijs aan Jongerejaarsstuden ten te laten verzorgen. Van een verslaggever GOES De Gemeente Goes gaat de eigenaar van een gras- en groenvoederdrogerij voor een be drag van 1.164.000 gulden uitkopen. Het bedrijf bezorgt vele bewoners van Goes stankoverlast. De eige naar van het bedrijf had voor de sluiting in eerste instantie 1.25 mil joen gevraagd maar de gemeente raad vond dat bedrag te hoog. De droger heeft zijn eis daarna laten zakken tot het dikke miljoen dat de gemeente nu wil oversteken. Van een verslaggever DEN HAAG Een uit Nederlan ders en Grieken bestaand 'Cyprus Comité' gaat de komende weken geld inzamelen voor de kwart mil joen vluchtelingen op Cyprus. Dit geld zal via een speciale giroreke ning van Ihet Nederlandse Rode Kruis (124.000) aan. het internatio nale rode kruis in Geneve worden overgemaakt. Het is bestemd voor zowel Grieks-Cypriotische als Turks-cypriotische vluchtelingen. Het Cyprus Comité, dat op Grieks initiatief is opgericht, hoopt ook in Nederland wonende Turken in zijn activiteit te betrekken. Volgens het hoge commissariaat voor de vluch telingen van de Verenigde Naties is voor de hulp een bedrag van 22 miljoen dollar vereist. Het Neder landse Rode Kruis heeft uit eigen middelen 100.000 Zwitserse francs en medicamenten ter waarde van ongeveer 18.000 gulden overge maakt. Op de speciale girorekening is tot nu toe ongeveer 3.000 gulden ontvangen. Van een verslaggever HEERLEN Het Tweede Kamerlid Waltmans van de PPR heeft giste ravond op een anti-KalkarbiJeen- komst in Heerlen gezegd te ver wachten dat de Nederlandse rege ring afziet van verdere uitbouw van de kernenergie en daardoor ervan blijkt geeft zwaar te tillen aan de bezwaren van de PPR. 'De PPR', aldus het kamerlid, 'is van oordeel dat kernenergie nooit zal kunnen voldoen aan de voorwaarden welke dienen te worden gesteld aan mi lieu, vrede, welzijn en verdeling van macht'. Met dankbaarheid delen wij mede dat op 1 aeptember ta Pawa B.P. 482. Isiro, Republic du Zaïre ls geboren onze klein zoon Rutger van Kaalte Boulevard 142. Katwijk aan Zee. Met diepe droefheid, delen wij u mede, dat God heden, onverwacht tot Zich heeft ge roepen, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Broer en Zwager Simon Arie Jol echtgenoot van Catharina van Mazijk, in de leeftijd van 56 Jaar. Wij weten hem en onszelf in Gods hand Valkenswaard: C. Jol-van Mazijk Peter Hans Canada: D. Jol A. Jol-de Graaf Den Haag: M. Jol Canada: C. Jol-van de Zwan Maarn: A. M. van Mazijk Alphen a/d Rijn: A. Th. de Jong-van Mazijk W. de Jong Valkenswaard, 19 september 1974. Heistraat 10. De rouwdienst, waarbij u beleefd wordt uitge nodigd, zal plaats hebben op maandag 23 sep tember a.s. om 11.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Julianastraat te Valkenswaard, waarna de teraardebestelling zal geschieden op de al gemene begraafplaats „Eikenhof" te Valkens waard. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het St. Josephziekenhuis te Eindhoven, ingang Floralaan. Bezoek: zaterdag 21 september en zondag 22 september van 15.30 tot 16.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis, ln de bovengenoemde kerk. Op Zijn tijd riep God tot Zich, voor ons on verwacht. onze lieve Broer en Zwager Simon Arie Jol Canada: D. Jol A. Jol-de Graaf Den Haag: M. Jol Canada: C. Jol-van de Zwan Maarn: A. M. van Mazijk Alphen a/d Rijn: A. Th. de Jong-van Mazijk W. de Jong. Valkenswaard, 19 september 1974. Beveel gerust uw wegen, al wat U 't harte deert, der trouwe hoed' en zegen van Hem, die 't al regeert. In vrede ontslapen mijn geliefde Man, onze Vader en Grootvader Johannes Hoogstraten echtgenoot van S. G. Jasperse in de ouderdom van 73 jaar. Rijnsburg: S. G. Hoogstraten- Jasperse J. Hoogstraten D. Hoogstraten- v. d. MelJ 2e Exloërmond: G. S. Verhart- Hoogstraten W. C. Verhart Rijnsburg: N. Kralt-Hoogstraten D. Kralt en kleinkinderen Rijnsburg: 19 september 1974 Abdijlaan 59. De overledene ls opgebaard ln de aula van Huize Avondzon. Gelegenheid tot condole ren 21-23 sept. 's avonds van 7.30-9 uur, Ingang Smitstraat. De rouwdienst zal gehou den worden op dinsdag 24 sept. a.s. om 2.30 uur njn. ln de Ned. Herv. kerk te Rijnsburg. waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats aldaar. Geen toespraken. Geen bloemen. Heden nam de Here tot Zich onze lieve Broeder, Zwager en Oom Johannes Hoogstraten te Rljnsburg, Abdijla&n 59. In de ouderdom van 73 jaar. Lelden: M. M. van Biezen- Hoogstraten Heemstede: O. F. J. de Ridder- Hoogstraten Mede namens neven en nichten Heemstede, 19 september 1974 Von Bruchen Focklaan 8. De Here heeft tot Zich genomen ons gewaardeerd lid van het koor J. Hoogstraten op de leeftijd van 73 Jaar. Het Bestuur en de Raad van Commissarissen van de Woningbouwvereniging Spinoza te Rijnsburg heeft met leedwezen kennis geno men van het overlijden op 20 september 1974 van de Heer Johannes Hoogstraten die gedurende vele jaren deel uitmaakte van ons bestuur. Dankbaar zullen wij blijven gedenken met welke inzet hij zijn werk voor onze vereniging verrichtte. Namens het bestuur: C. Noort, voorzitter G. v. Egmond, secretaris Plotseling werd uit ons midden weggenomen, de heer P. J. Kusters ln leven conciërge aan onze school. Zijn bijzonder goede inzet en prettige om gang met docenten en leerlingen zullen ln onze herinnering voortleven. Moge de Heere zijn vrouw en kinderen troos ten in dit grote verlies. Wij zullen hem niet licht vergeten. Bestuur. Dlrektie en Docenten van De Christelijke School voor de Detailhandel De oudercommissie van de Christelijke School voor de Detailhandel te Rotterdam geeft met droefheid kennis van het plotseling overlijden van de conciërge van de school, de heer P. J. Kusters De warme belangstelling die hij had voor het welzijn van de leerlingen zal ons met dank baarheid blijven vervullen. Moge de Heere zijn vrouw en kinderen troos ten. D. M. v. d. Bos, voorzitter Ons bereikte het droeve bericht dat de con ciërge van onze school, de heer P. J. Kusters plotseling werd weggenomen. Wij beschouwden hem als een goede vriend, die altijd bereid was ons te helpen. De Leerlingen van de Christelijke School voor de Detailhandel ALGEMENE KENNISGEVING Na een ernstige ziekte ging in vrede van ons heen onze goede Man, Vader en Grootvader Pieter van Dorp on de leeftijd van 66 Jaar. Oegstgeest: M. van Dorp-Poortman Leusden (Z.)Dirk en DInl van Dorp- Wentlnk Annemarle en Eveline Bolsward: Pieter en Tineke Venema- van Dorp Marjolijn Tanzania: Jan van Dorp Oegstgeest: Plet en Ans van Dorp- de Kloet Bart en Martij n Oegstgeest, 20 september 1974, Hofdijck 82. Geen toespraken Geen bloemen Thuis geen bezoek De rouwdienst is bepaald op dinsdag 24 sep tember a.s. om 11 uur in de „Groene- of Willi- brordkerk" te Oegstgeest, waarna de begrafe nis zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Kerk. Met gevoelens van leedwezen stellen wij u in kennis van het overlijden van onze geachte Werkgever, de heer P. van Dorp architect B.N.A. Wij kunnen ln dankbaarheid terug zien op al de Jaren waarin wij hem hebben leren kennen als een Inspirerende persoonlijkheid. Bureau Leiden: Nic Zwaan Krijn Durieux Henk Oost Bureau Zeist: Mevr. J. de Bruyn- Kiekens P. W. van Vliet C. Breeschoten J. Klinkhamer J. Ruijssenaars Leiden, 20 september 1974. Heden nam de Heer tot Zich, onze lieve Moe der, Behuwd- en Grootmoeder Aiida Woutrina Sepers-Staas in de ouderdom van 82 Jaar. Amstelveen: D. Sepers Ch. Sepers-DIJkhulzen Lorain e Amsterdam: G. C. J. Meln-Sepers F. Meln Ada. Gert en Carel 's-Gravenhage, 19 september 1974 Correspondentie-adres Majoor Fransstraat 11, Amstelveen. De overledene is opgebaard ln het Bejaarden centrum „Moerwijk", Twickelstraat 120. Bezoekuur uitsluitend maandag van 19.30- 20.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden op dins dag 24 september te 10.30 uur in de aula van het Bejaardencentrum, waarna de teraardebe stelling zal plaatshebben in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats Kerkhoflaan te 11.45 uur. Na een langdurig lijden overleed heden op de leeftijd van 66 jaar mijn beste Vriend en Compagnon Pieter van Dorp architect B.NA. Hij was een bouwmeester, die ons altijd een voorbeeld zal blijven. Leiden, 20 september 1974. Ir. J. Jonkman In verband met dit overlijden zal ons kantoor op dinsdag 24 september gesloten zijn. De belangstelling, die wij in allerlei vorm uit alle delen des lands en uit allerlei levenskring ter ge legenheid van ons gouden huwelijksfeest mochten ontvangen, heeft deze dag tot een stralende gebeur tenis gemaakt. Mogen wij voorlopig volstaan langs deze weg allen die van hun belangstelling in welke vorm ook blijk gaven onze dank te betuigen? W. C. F. Scheps P. Scheps-Bruggeman Den Haag, september 1974. Éindstede 32. Voor Uw medeleven, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Willem Brouwer betuigen wij U onze hartelijke dank. Mede namens verdere familie: G. W. Brouwer-van Dokkum Heieen Wim en Hilly Kees en kleinkinderen 's-Gravenhage, september 1974. Copemicuslaan 129.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11