Tien vingers Onafhankelijkheid Suriname is toets voor hele beleid Tros wint, NCRV handhaaft zich, Avro gehalveerd *3 is Bijna de helft wil bede in troonrede Radio- en televisieprogramma's ■I Minister Pronk voor hervormde jeugd: Geen eenzijdige stop immigratie van Siu'inamers Amper dertien minuten muziek Dagrecept Duidelijkheid voor Van Doorn Paul Brand Chirurg in India NVSH akkoord met bemiddelingsplan Even puzzelen IN TROUW, KWARTET MAANDAG 16 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV DRIEBERGEN Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking ziet de onafhankelijkheid van Suriname als een uitdaging, een toest voor het totale Nederlandse beleid. Wat het belang aangaat overtreft deze zaak nog de energiecrisis van de afgelopen winter. Als wij niet voorkomen dat alles weer gemodelleerd wordt naar Ne derlandse wensen en verlangens (een gevaar, waaraan zowel links als rechts steeds weer blootstaan) dan hebben wij gefaald en is de rest bla-bla. Daarom ook is het komende jaar. tot de onafhanke lijkheid van Suriname op 31 de cember 1975 van het grootste be lang. Minister Pronk sprak zaterdagmid dag in Driebergen op een conferen tie over de toekomst van Suriname op uitnodiging van de hervormde en katholieke jeugdraad. Die toe komst zag minister Pronk niet zo somber in. gezien de grote moge lijkheden die er in Suriname zijn landbouw. mijnbouw, water kracht). Toch zijn er ook heel wat moeilijk heden. Zo is Suriname uit econo misch oogpunt een te dun bevolkt land. Het is eigenlijk te klein voor economische onafhankelijkheid. Een bevolking van een paar hon derdduizend man vormt niet alleen een onvoldoende eigen markt, maar is eigenlijk ook te klein om de nodige besparingen op te leveren voor het overnemen van de Suri naamse economie Terecht echter streeft de Suri naamse regering dit laatste niet na. Politieke onafhankelijkheid is im mers niet het einddoel ('stelt op zichzelf niets voor', zei de minister zelfs) maar slechts een middel, een voorwaarde vooraf om de economi sche onafhankelijkheid te bereiken. Om Suriname evenwel de kans te geven een dergelijk lot te ontgaan, om het economische zelfbeschik king te geven. Is een versnelde invoer van buitenlandse deviezen nodig met andere woorden: ver snelde ontwikkelingshulp. Maar dan zal die hulp wel op een andere, een meer 'neutrale' wijze moeten wor den gegeven als in het verleden. DRIEBERGEN' Een eenzijdige Nederlandse beslissing om een stop in te stellen op de kcrtnst \an Surinamer» naar ons land zou een falikant verkeerde beslissing zijn. aldus minister Pronk zaterdag in zijn toespraak op de conferentie van de hervormde katholieke jeugd raad. De minister stelde zijn gehoor dan ook onmiddellijk gerust: een derge lijke eenzijdige opgelegde stop zal er niet komen. Dan zal bijvoorbeeld de beslissing over het hoe en wat van de besteding van die gelden in Para maribo moeten worden gelegd, dan zal voortgang moeten worden ge maakt met de Surinamisering van de economie en het bedrijfsleven, dan zal vooral ook een einde moe ten komen aan de export van kapi taal uit Suriname, want. 'het is toch schandelijk zoals de betalingsbalans van Suriname er uit ziet', aldus een duidelijke boze minister Pronk. Macro-economisch gezien heeft die hele Nederlandse ontwikkelingshulp aan Suriname in niet veel anders geresulteerd dan in de mogelijkheid van een particuliere kapitaalexport. Als een losse, particuliere gedachte (en beslist niet als eenuitgewerkt politiek plan) lanceerde minister Pronk daarom de gedachte van een economisch verdrag tussen Neder land en een onafhankelijk Surina me een verdrag waardoor1 Suri name eisen kan stellen aan buiten landse investeerders in Suriname en zich niet als andere ontwikke lingslanden zal moeten laten chan teren. Bij eventuele omroepverkiezingen: HILVERSUM Bij omroepverkiezingen zou de .Tros de. grootste omroep van ons' land worden met 25,3 procent van de stemmen. Op de tweede plaats komt dan de Vara met 18,1 procent van de stemmen. Drie cn vier (met elk 14,8 procent van de stemmen) zouden zijn de NCRV en de Avro. Na deze vier volgen de KRO met 12.6 procent, de VPRO met 11,2 procent en tenslotte de EO met 3,3 procent van de stemmen. door Adr. Hager AMSTERDAM Na nauwelijks dertien minuten muziek, mocht het publiek zaterdagavond de foyers van het Con certgebouw weer gaan opzoeken. Dertien minuten Bruck ner en dan toch twee complete werken, namelijk de drie orkest stukken en de mars in d. De componist zou bepaald niet ge lukkig geweest zijn met de uitvoe ring van deze werken, zelfs niet door de Wiener Philharmoniker on der leiding van Claudio Abbado. Hij erkende deze vroege onvolwassen composities op latere leeftijd niet meer. Vereerd zou de meester ongetwij feld wel zijn geweest met het Bruckner-feest. dat de afgelopen week in Amsterdam werd gegeven. Bruckner streefde immer naar er kenning in de vorm van getuig schriften. diploma's, eredoctoraten en dergelijke. De drie orkeststukken zijn afstam melingen in rechte lijn van Men delssohn. Men houdt het nauwelijks voor mogelijk, dat het pennevruch- ten van Bruckner zijn. deze werkjes die aanvullingen lijken op Men- delssohns Midzomernachtsdroom. De mars is nu en dan een veredel de voetbalmars en men kon zich indenken, dat de componist dit muzikale 'kind' later verstootte. Bruckner en de Wiener Philharmo niker kennen elkaar. Hij bood des tijds zijn tweede symfonie aan het orkest aan. doch dirigent Dessoff noemde het werk 'Unsinn'. Zo n componist wordt niet rijk van de publicatierechten. de vrijgezel Bruckner moest dan ook op andere wijze in zijn onderhoud voorzien. Abbado en het orkest hebben met de weergave van de zevende symfo nie iets aan de componist willen goedmaken. Bruckners zevende is de in klank opgezette verering voor Wagner en de droefheid na zijn overlijden. Een In Memoriam, waarbij het niet toevallig is dat er overeenkomst bestaat tussen het adagio en het 'non confunder' uit het Te Deum. Die Wiener Philharmoniker kon men het meest bewonderen in het Scherzo. Bewonderen om de onge looflijk mooie klank van het koper, om de gedisciplineerde perfectie van de strijkers, om het verfijnde aandeel van de houtblazers, om de imponerende orkestklank als totali teit. Abbado. dirigerend zonder par tituur. bracht een weergave die uit blonk door helderheid en doorzich tigheid. door majestueuze kracht en ingehouden tederheid. Een sponta ne visie zonder opsmuk, een de monstratie van orkestraal superver mogen. Geen visie met uitzonderlij ke diepgang: Abbado stelde de par tituur in dienst van het orkest, niet andersom. Hij had voor de vertol king niet meer nodig dan zestig minuten, in plaats van de gebrui kelijke vijfenzestig. Na zes minuten applaus stonden we reeds om tien over tien in de Van Baerlestraat. Vergeleken met de aanhang van de omroepverenigingen zoals die nu gemeten wordt, gaan de Tros, de VARA en de VPRO er bij omroep verkiezingen op vooruit: handhaaft de NCRV zich. blijft er van de 'super-status' waarop de AVRO zich beroept niets meer over (bij verkie zingen wordt deze omroep gehal veerd) krijgt de KRO flinke klap pen en is er voor de EO nauwelijks plaats meer. Deze cijfers zijn afkomstig van een onderzoek dat op 29 mei gelijk met de gemeenteraadsverkiezingen is uitgevoerd bij 117 stembussen in 94 gemeenten. Bovendien zijn er om ook de mening van de thuisblijvers hij de verkezingen in de resultaten te verwerken nog eens ruim 3.500 mensen thuis opgezocht en ondervraagd. Het onderzoek is gedaan door het Amsterdamse bureau Inter-View, in opdracht van de Partij van de Ar beid en met financiële steun van het ministerie van CRM. De resul taten van het onderzoek zijn zater dag bekendgemaakt in het VARA- radioprogramma 'In de Rooie Haan.' Plan uit 1972 Het onderzoek is een uitvloeisel van een door de omroepcommissie van de PvdA in 1972 gelanceerd plan voor verdeling van de zend tijd. Volgens dat plan zouden gelijk met de verkiezingen voor de pro- Opmerkelijk SMIDJE VERHOLEN vinciale staten omroepverkiezin gen moeten worden gehouden. Op grond van de uitslagen van (Jeze omroepverkiezingen moe6t dan- de De sleutel van de verdeling- was volgens" dit .plan: A-ofnroèp dórden voor de komende vier jaar alle gegadigden die meer dan twaalf procent van de geldige stemmen hadden gekregen. Wie tussen acht en twaalf procent kreeg, zou zich B-omroep mogen noemen en wie tussen vier cn acht procent haalde, kreeg de status van C-omroep. (Ter toelichting: op dit ogenblik Zijn. ncrv, KRO. AVRO en VARA een A-omroep.-de Tros-is B-omroep en de. VPRO en de EO C^omroep Volgens deze verkiezingsuitslagen zouden Tros. VARA. NCRV en AVRO A-omroep zijn: KRO en VPRO B-omroep en zou de EO moeten verdwijnen). Pikant rundvlees 400 gr. stooflappen sap van 2 citroenen 2 eei'j. ketjap 2 teentjes knoflook 50 gr. margarine peper, zout bloem. 2 dl. wafer. Wrijf het vléés 'in met peper, zout' en fijngewreven knoflook. Haal het door de bloem en bak het bruin in de hete margarine. Doe er het ci troensap. de ketiap en het water bij en laat het vlees in drie kwar tier tot een uur gaar stoven. Mcnutip: Pikant rundvlees, bloem kool. kerriesaus, gekookte aardap pelen. chocoladevla met peren. Als de Nederlanders in het stemhokje van hun verkiezingsbureau mogen uitmaken hoeveel zendtijd de omroepen krijgen toebedeeld, dan komt de TROS met 25.3 tegen 14.8 procent vér boven de AVRO als superomroep uit de bus. U kunt daarover elders meer lezen. Minister Van Doorn, die de groei van deze omroep poogde in te dammen, onder andere met de uitdaging eindelijk eens een gezicht te tonen via een heuse actualiteitenrubriek, weet sinds zondagavond waar hij aan toe is. En misschien heeft hij er als progressief man nu wel spijt van. dat hij de TROS niet uitsluitend met vrijblijvend amusement heeft bezig gelaten. In een extra uitzending van Aktua TV werd duidelijk een mening uitgesproken, onder andere omtrent mensen die van alles en nog wat willen democratiseren en zelfs consideratie tonen met brutaal geweld van bijvoorbeeld leden van het zogenaamde Japanse 'rode leger'. Hoofdredacteur Metsemaekers van het Finanicieel Dagblad deed geen vage toespelingen, maar noemde met name de hoogleraar mr. Peters, die zich zaterdag in Brandpunt keerde tegen harde acties tegen terroristen. Hij vond dat in-feite een onbeschaafde manier van reageren. Metsemaekers daarentegen vindt het ontstellend, dat men. terwijl een dramatische gijzeling nog voortduurt, al gaat zitten filosoferen over het geweld en daarbij veel te veel begrip toont voor terroristen. Hij noemde dat het voeren van de krokodil, ofwel: ie laten opvreten. Het in Aktua opgenomen gesprek van TROS-correspondent Bob Kroon met een Japanse journalist, zal door de bij de gijzellngsaffaire betrokken autoriteiten met belang stelling zijn gevolgd. De actie van de drie Japanners ln Den Haag is volgens hun landgenoot een wraakneming op Frankrijk, dat met de arrestatie van Yoetaka Foeroeya diverse subversieve plannen verijdelde. De nu op Schiphol vertoevende Yoetaka zou niets voor uitwisseling tegen de elf gegijzelden voelen, omdat hij zoveel aan de Franse politie heeft onthuld, dat zijn bevrijding alleen zijn iikwidatie kan betekenen. Na de herhaling van de charmante jeugdfilm Santiago's Ark, hééft de VARA zaterdagavond waarschijn lijk alleen de fervente dijenkletsers een plezier gedaan met de opvoering van Feydeau's 'Hotel Het. Paradijs'. Een even drukke als domme en tot op de draad verslaten klucht. Berend Boudewijn. de populaire quizmaster, moest het laatste pro menadeconcert in Londen van com mentaar voorzien. Zijn stem klonk Verkouden ön"dat zal de reden geweest- zijn van een vervelende. oageju.teresseerde .bgge.^iding Het voor een dergelijk concert veel te moeilijke en te langdurige piano concert van Benjamin Britten kreeg nauwelijks veertig tellen applaus. Brandpunt-hield zich in een paar etappes bezig met de gijzeling. Daar toe behoorde een bezoek aan agent Koster, die door een van de Jappen in de arm werd geschoten. Hij: is 22 jaar en zijn eveneens gewond geraakte vrouwelijke collega 21. In het door mij bekeken deel van de uitzending heb ik niet'horen vtragen of de Haagse politie niet wat meer ervaren agenten naar de Franse ambassade had moeten sturen. Toppunt van saaiheid was zohdag Het Yoghurtmysterie: zonde van de anderhalf uur zendtijd. Hoogtepunt werd Bronowski's uitlpg van de wereld van het atoom. TON HYDRA 126. 'Waarom streek die mijnheer Aron Mazzle over zijn eigen stoppe lige wangen?' wilde de oude hertog Egoneel weten. - 'Aron zei tegen mij. dat een zó voortreffelijk ge schoren persoon voor iets beters bestemd was dan voor bordewasser', vervolgde Rudolf. 'Hij zag in mij een voortvarend en wilskrachtig persoon. Hij greep mij plotseling bij mij lurven, dwong mij ontslag te nemen als bordewasser en duwde mij buiten in- een gereed staande bestelwagen. We reden in snelle vaart naar zijn kantoor en daar deed hij me plaats nemen achter een groot schrijfbureau. Vervolgens duwde hij me een dure sigaar in de mond en riep hij vrolijk uit: 'Ha- hadaar zit mijn nieuwe com pagnon en hij wist er zelf nog niets van!' - 'C....Ccompagnon?' sta melde ik verbaasd. - 'Jazeker!' ant woordde Aron Mazzle. 'Jij bent mijn nieuwe compagnon. Ik zag al dadelijk dat jij wel voor iets beters in de wieg was gelegd dan voor bordewasser. Zeg maar op. Wat wil je verdienen? Vierhonderd dollar in de week? - 'Wat!? Vierhonderd dol lar?' riep ik verbaasd uit. - 'Niet genoeg?'was Arons bescheid. 'Goed. dan maken we er zeshonderd van. Maar dan praten we er ook verder niet meer over'. - Ziet u nu. beste vader, hoe snel een bordewasser in de States een goede baan kan krij gen? - Och. och, och....' zuchtte Egoneel verbaasd. 'Wat een goede scheerzeep allemaal al niet voor een mens kan doen. En hoe beviel je het werk bij mijnheer Mazzle? - 'Opperbest! Ik had geen betere baas kunnen krijgen!' riep Rudolf blij uit. 'Hij deed alles om het maar goed naar de zin te mal We hebben samen knetterhard werkt en na verloop van een ai jaren waren we geen gewone deniertjes meer. Toen hadden overal grote zaken staan. Mazzle von Zwiebelbeiss. zu Heissei stens Super Market, afgekort zwie's Super Market....' - 'Wat is een sjoeper maarkit?' vroeg smjE£ Verholen. - 'O dat is een zelfbedieningswinkel ln het grote antwoordde Rudolf. 'De ken gingen prachtig en wij vanE" Mazwie verdienden geld als wa J, w Maar ja. toen stierf de brave A aa' onverwachts. Ik erfde de hele maar daarmee had ik mijn Aron niet terug.. - 'Even was stil... Ier< M ötc *r pra FERDINAND Een paar opmerkelijke punten bij deze verkiezingen: De Tros neemt de eerste plaats in bij kiezers op de CPN. DS'70 en Boerenpartij: De AVRO is nogal populair bij VVD-kie7ers: •Tongeren hebben een voorkeur voor Tros en VPRO: In het hele land is de Tros de grootste omroep, behalve ln de drie noordelijke provincies. Daar is de NCRV nummer één. DEN HAAG Van de 973 door het NIPO ondervraagden vindt 49 procent dat de bede aan het eind van de troonrede moet terugkeren, veertien pro cent zegt dat die bede eruit moet blijven en 37 procent kan het niets schelen. Het NIPO vroeg ook of het de mensen interesseert wat de regering op Prinsjesdag gaat aankondigen. Ja. antwoordde zestig procent, 'niet zo erg' zei 26 procent en veertien procent interesseert het helemaal niet Morgen gaat 64 procent op de televisie kijken naar het uitspreken van de troonrede (69 procent vrouwen en 59 procent mannen), vijf procent luistert dan naar de radio. 29 procent gaat niet kijken of luisteren cn twee procent gaf geen antwoord. Aan het behoud van de bede in de troonrede zijn hel meest gehecht de genen die op de CHU hebben gestemd: 91 procent. Het minst gehecht daar aan zijn de PvdA-stemmers: 27 procent. 77 'Eruit! Zoon van een varken! Eruit. Jij smerige. Hij hield abrupt zijn mond. plotse ling oog in oog met een wrekende furie die omhoog was gerezen van de vloer waar zij had gelegen 'Waag het niet mijn patiënt met een vinger aan te raken! Ik neem hem mee naar mijn zoon. dokter Brand in Veilore. dokter Paul Brand'. Gedwee maakte de man zich uit de voeten. Pauls moeder had Karuninasan ontmoet op een van haar bergtoch ten. Hij was uit zijn dorp verban nen vanwege zijn lepra, en was aan het bedelen geslagen. Toen Evelyn Brand hem daar zo in zijn wrakki ge optrekje zag zitten, voelde zij dadelijk een groot medelijden met hem en stond erop hem zelf de 250 kilometer naar Veilore weg te bren gen. 'Kijk eens. Paul. wat die Jongen er erg aan toe is! Hij moet bedelen omdat hij nergens anders toe in staat is. Zijn beide handen en voe ten zijn verlamd, en op beide voe ten heeft hij zweren' Paul onderzocht hem: zijn handen gingen niet meer open. zijn voeten werden langzaamaan geheel aan getast door grote open wonden Zijn behandeling ving aan. Het kostte maanden voordat de wonden enigszins genezen waren, en vervol- Dorothy Clarke Wilson gens werden zijn handen en voeten een voor een geopereerd. Meer dan een jaar verbleef hij in het hospi taal. Een van de andere patiënten leerde hem lezen, en toen hij de verhalen over Jezus hoorde kreeg hij nieuwe hoop. Hij wilde naar huis terug, om zijn nieuwe handen en voeten, en zijn nieuwe kennis, te gebruiken. Paul zei tegen hem: 'Je moet erg op je handen en voeten passen. Ga eerst eens naar dokter Robinson'. 'Oom Robbie' maakte voor Karuni nasan een paar zachte schoenen, die ook nog mooi waren. Liefderijk werkte hij ze af. 'Deze moet je dragen', legde hij uit, 'dan wordt hPt gewicht dat de voet moet op vangen gelijkmatig verdeeld over de hele voetzool. Als je met blote voeten loopt of een platte schoen draagt komen de oude zweren weer terug'. Karuninasan was trots en blij. Ais een gelukkig mens keerde hij terug naar Granny Brand, in de bergen. Zij gaf hem nieuwe kleren en zond hem naar zijn geboortedorp, om daar een nieuw leven te beginnen Hij bleek de enige man te zijn daar die lezen en schrijven kon. en hij startte een klein avondschooltje Overdag werkte hij op de akkers En als het zondag was. reed hij op een pony naar het dorp v/aar Granny Brand vertoefde om daar in het kleine kapelletje de kerk dienst bij te wonen. Toen Paul zijn moeder bezocht in haar verre woonplaats, beklom hij het steile rotspad naar Karunina- sahs dorp. De Jongeman begroette hem hartelijk, toonde hem zijn handen, zijn school, zijn boeken. Toen bekeek Paul zijn voeten. 'Waarom draag je dat verband?' vroeg hij. Hij wikkelde het af en constateerde dat de zweren in hevige mate wa ren teruggekeerd. Hier en daar lag her bot bloot. 'Karuninasan! Waar zijn je schoe nen?' 'O! Die heb ik nog wel!' Hij troon de Paul mee naar zijn huis en wees op een plank. Daar ;ag een prach tig paar schoenen, ingepakt in bruin papier. Trots liet hij ze zien. 'Ziet u? Ik heb ze zorgvuldig be waard. Ik draag ze 's zondags als ik naar de kerk ga'. De families Brand en Webb brach ten voor het eerst hun vakantie gezamenlijk door ln 1954. en het beviel hun zo goed dat dit een gewoonte werd die zij bijna tien jaar volhielden. Paul had dokter Webb ontmoet toen hij. op verlof ln Engeland, een groep mogelijke zendingskandida ten toesprak. John Webb, die had gestudeerd in Oxford en specialist was in pediatrie, zei later dat het door Pauls enthousiasme was geko men. dat hij naar Veilore was ge gaan om daar de leiding op zich te nemen van de pediatrische afde ling. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN umceïal dol» njthou* :-A<TZI.'N MerctTMOoiE, cadeau! NOU. PUKK1E, WAT VIND JE VAN) ZÜM PRACHTIGER Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM T o VARA: 7.00 Nws. .7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S)- Spitpuur. (7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 8.11-8.23 Dingen v.d. dag.) 9.15 (S) Strijkork lichte muz. 9,35 Waterst. 9 40 Schoolradio. 9.50 (S) Muz. voor luis teraars. 11.00 Nws. 11.03 (S) Klass. muz. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO- 12.15 VPRO-Maandag. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit, morgen dat. 13.20 (S) VPRO-Maandag-Muz. AVRO. 14.45 Reg. zaken 15.10 (S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 15.35 (S) Biels en Co. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Hits v.d. Kids. 16.30 (S) Mlkaddo. 17.40 Overheldsvoorl.: Politie nu. 17.55 Med AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Gesproken brief. 18.25 (S) Jazz Spectrum. PP: 19 00 Uitz. D'66. NOS: .19.1.0 (S' Harm en Tanf. in Nederl. en Eur. 19 30 (S) Müzlbas. 20.00 (Sl Vrij spraak. 21.50 Ultgebr. rep. 22.15 Voor blinden cn slechtzienden. 22.25 Ultz. v.d. Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hob- byscoop. 23.20 (S) Jazz ln Aktle. 23.55- 24.00 Nws HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Plein publ. (10 30 Nws.) 10.50 Schoolradio 11.00 (S) Voor de kleuters. 11.15 In 't zilver. 11.55 Med. 12.00 (S) Kllima Ha- wailans Show. 12.21 Voor boer en tuin der. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12 41 (S) Hier en nu. met aansl: Makro. 13.00 (Sl Operetteconc 14.00 Schoolradio. 14.25 (S) Sopraan, bas en piano: klass. liederen. 15.00 Mid- dagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6. (16.30 (S) Hier en nu 16.50 Pleister plaats. Overheldsvoorl.: 17.20 Voorspel tot ontw.samenwerk. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18 00 (Si Bandstand. PP: 18.19 D.S.'70. NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Toelicht, bij het nws. 18.48 (S) NCRV Vocaal Ensemble: Portugese volksliederen. 19 00 (S) Al wat het boek vermag, met 19.30 (Si Literama. 20.00 Nws. 20.05 Avond overdenking. 20 15 Koningskind uit Schie- broek. 22.00 (S) Amatl-Kwartetklass. muz. 33.00 Gemeenschap en bevrijding 23 35 (Si Viool en plano: hedend. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO. 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 Pep op Drie. 11.03 (S) Drie draalt op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag met 13.03 Raden maar. TROS: 14.03 Pop- kontakt met: Van twee tot drie op III. 15.03 Pop-kontakt met: Hugo van Gelde ren Show. 16.03 Hitmecsters. 17.03 Hit- meesters met:. Htlv. III-Tlp Dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter. 20.02 Radiojournaal. 20.05 (S) Take the 8- train. 21.02 Negen-Uur-Show. 22.02 (S) Superclean Dreammachlne. 23.02 (S) "Vanavond laat. 0.05 (S) Dat had je gedroomd. 1.02 Cees van ZIJtveld. 2.02 Continu de nacht door. 5.02-7.00 Voor dag en dauw. (2.02. 4.02 en 6.02 Radio- Journaal.) AMSTERDAM Het bestuur van de NVSH stemt in met het plan van mevrouw Zeldenrust tot het formeren van een ondersteunende commissie. Het meent, dat deze poging van neutrale zijde een garantie kan In houden dat beide groepen zich in de samenstelling kunnen terugvin den. In leder geval zal het bestuur zich ten opzichte van een dergelij ke steungroep positief opstellen. Grarja,da m&akte een film van Britse én Nederlandse kinabren die elkaar de loef probeerden af te steken in zang, spel. intelligentie en amusement. Ned. 2-19.30 Als ze bij de NCRV op zoek zijn naar de ware vader (Ned. 2-20.21), laat de AVRO opnieuw de uitwer king zien van De Stille Kracht. Ned. 1-20.21 Televier Magazine gaat uiteraard in op het gijzelingsdrama, Cees van Drongelen spreekt met Cornelius Ryan, wiens jongste boek Eén brug te ver. in Nederlandse vertaling is verschenen, daarna volgt een be langwekkend gesprek met prins Bernhard over de slag bij Arnhem. Ned. 1-21.40 Van dr. C. Rijnsdorp, de be kende medewerker van de NCRV en van onze bladen, die donderdag 80 jaar hoopt te worden, maakte Henk Glimmerveen een radio-portret. Hilv. 2-20.15 Over het leven van dr. C. Rijns dorp stelde Jan Pieter Visser een televisiefilm samen, die in Ander Nieuws wordt uitgezonden. Ned. 2-22.00 De mooiste melodieën van Em merich Kalman zijn te besluisteren in Machen wir's den Schwalben nach. Hilv. 2-13.00 Wim Ramaker vraagt in Litera ma aandacht voor de nationale bi- bliotheekweek. Hilv. 2-19.30 NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert de Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Stille kracht (2) 21.40 Televizler Magazine NOS 22.30 Staatsloterij 22.35 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Gemeenteraad les 5 NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 EmilII 19.30 Dat kan ik ook NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Zo vader zo zoon 20.45 Doris Daij 21.10 Doc Elliot 22.00 Ander nieuws NOS 22.25 Journaal 22.30 Voorl. school televisie 'a: Vai de: iïjde inr wel „lier Horizontaal: 2. Ruiterfeest, 7. zang stem. 8. hoeveelheid, 9. hoofddeksel, 10. Lof, 12. knopje op een priktol. 13. vogel, 15. luister, 17. drukte. 19. voorzetsel, 20. deel van de bijbel, 21. schade, 24. strijdperk, 26. laag vlakte, 27. soort bier, 29. kip loop, 30. meisjesnaam. 32. on| aan auto, 33. eenjarig kalf. 34. Verticaal: 1. platte steen. 2. hond, 3. vrouwenfiguur met geheven armen, 4. plaats in land. 5. wilde haver. 6. kerke ceremoniën, 10. achting, 11. ho klepper. 13. lengtemaat. 14. di iej 16. zelfkant, 18. gehoororgaan gebergte in Rusland. 23. elk laan. 25. mist, 28. water in land. 30. werktuig van de gouds 31. loot. OPLOSSING VAN VRIJDAG Hor.: 1. pat. 5. ode. 8. mortier oker. 12. rapé. 14. kar. 15. per set. 18. ?olok, 20. staal. 21. mi 22. liter, 24. pon, 26 sar, 27, 29. Erls, 31. beta. 32. penibel Pan. 34. sta. Vert.: 2. Amer. 3. tor, 4. ste« oer. 6. dras. 7. pok, 9. pet kantoor. 13. pendant. 15. polis romer. 18. gal, 19. kor. 23. talis pek, 25. nipa, 27. eelt. 28. tak sen, 31. bes. stai :id Dit een de waa acti den zou< zet. Ge Het jart een nai: den mei

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4