Leidens ontzet thema Spel zonder grenzen Fant CHRYSAL 1 ien vingers NOS-programma s in nieuwe seizoen Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Luchtmacht niet hogerop Wie draagt üw I I levensrisico? E&L Met auto.onder trein Brush Out Hairspray Fantkomt "l als béste uit debus. Paul Brand Chirurg in India TROUW KWARTET DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND T4fw Eerste finale uit Nederland op 18 december Van onze radio- en tv-redactie LEIDEN -De NCRV en de NOS gaan op het terrein naast molen De Valk in Leiden een krachttoer volvoeren: op 18 december wordt voor het eerst vanuit Nederland de finale uitgezonden van het Spel zonder grenzen. Men rekent op zo'n honderd miljoen kijkers, niet alleen uit de deelnemende landen, maar ook uit een aantal landen achter het IJzeren Gordijn, uit de Scandinavische landen en een groot deel van Noord-Afrika. Nieuw-Zeeland, Australië en Japan zullen het programma op een later tijdstip te zien krijgen. SMIDJE VERHOLEN Nederland Is tijdens de finale van Spel zonder Grenzen vertegenwoor digd door een team uit Zandvoort. De andere deelnemende landen la ten zich vertegenwoordigen door ploegen uit Rosenheim (West- Duitsland). Nancy (Frankrijk). Farnham (Groot-Brittannië). Muo- tathal (Oostenrijk). Marostika (Ita lië en Vilvoorde (België). Voor de finale werkt de NCRV met drie in plaats de gebruikelijke twee commentatoren. Uiteraard zijn Ba rend Barendse en Dick Passchier van de partij, maar het onderdeel de Rode Draad zal Dik Bikker van NCRV-radio van commentaar voor zien. Voor de uitzending is een bedrag van 360.000 gulden uitgetrokken. Een deel daarvan omgeslagen naar het kijkersaantal betaalt de Nederlandse omroep. De gemeente Leiden heeft een bedrag van vijf tigduizend gulden uitgetrokken voor de uitzending, in het kader van de 3 oktoberviering. Daarvoor worden allerlei werken verricht die voor de uitzending noodzakelijk zijn. 3 Oktober is ook het thema van de spel-zonder-grenzen-finaie. Het is volgende maand vierhonderd jaar geleden dat Leiden werd bevrijd van het beleg door Spanjaarden. Leiden hoopt zich door deze uitzen ding voor een groot publiek te kun nen presenteren. Het belooft een week van de uitzending zal de NCRV een filmpje van twintig mi nuten over Leiden uitzenden. Aan het begin van Spel zonder Grenzen zal een kort impressie-filmpje over Leiden te zien zijn. Dat laatste is DEN HAAG Minister Vredeling ziet geen mogelijkheid de minimum hooete waarop militaire vliegtuigen mogen opereren te wijzigen. De fractievoorzitter van D'66 dr. Ter louw had om een wijziging van de minimum-vlieghoogte gevraagd om geluidsoverlast te beperken. In zijn antwoord zegt de heer Vredeling dat het beoefenen van navigatie- vluchten op lage hoogte boven land van groot belang is voor de vliegers van de luchtmacht. Een conflict van belangen is daarbij volgens hem niet te vermijden, maar hij meent dat het algemeen belang dit vordert. De minister geeft overigens de verzekering dat de luchtmacht het uiterste doet om de onaangena me bij-effecten zo gering mogelijk te houden. in alle landen te zien die de uit zending overnemen. De NCRV zal de uitzendingen van Zeskamp niet voortzetten. Wel de uitzendingen van Spel zonder Grenzen. Dat laatste programma, in tegenstelling tot het eerste, ver heugt zich in Nederland in een groeiende kijkdichtheid. (advertentie) E&L doet dat. m En zij tilt er zeer zwaar aan. y- m Zodat u van t beste verzekerd p P kunt zijn. Elke goede verzekeringadviseur y, weet dat. Gelukkig. p Equity Law Levensverzekeringen helder als glas Korte Voorhout 20 Den Haag Tel. 070-4692 62* uiteraard met hutspot worden Informatieve rubriek op zondagavond gesjouwd, er is een broodroof in de uitzending opgenomen, kanon-du wen, tonnenloop. vissen, een steek spel. een ophaalbrug en tot slot een jubileumrace met een anderhalve meter grote nep-taari. omdat het de tiende en dus jubileumfinale van spel zonder grenzen wordt. Aan de uitzending zal een kleding groep van dertig personen deelne men. die een levend en "historisch' decor moeten vormen voor de spel letjes die de geschiedenis van Lei- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van oktober zal de NOS-televisie op dens ontzet als basis hebben, in de zondagavond een nieuw informatief programma brengen onder de titel '1 op zondag'. Het komt na 'Studio Sport' op de buis, dat twintig minuten eerder zal beginnen, direct na het journaal van (advertentie)- zeven uur. Het avondprogramma van de NOS wordt op zondag geopend met een kleuterserie, om half zeven gevolgd door een jeugdserie. snijbloemenvoedsel Ook een bloem kan niet leven van water alleen. Bloemen hebben Chrysal nodig om echt mooi te worden. Enom lang mooi te blijven. lan? mooiCHRYSATI MOblaMlM .1 VOORDEEL- PRIJS 1,95 Maak nü voordelig kermis met Chrysal. Tijdelijk van 2,40 voor 1,95. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Pruimenpasteitjes I kleine hladerdecgpasleibakjos 150 gr. kwark 150 gr. poedersuiker 250 gr. pruimen De pruimen wassen en ontpitten. De room stijfkloppen en met de suiker door de kwark roeren. De bladerdeegpasteibakjes hiermee vullen. Garneren met de pruimen en direct opdienen. Menutip: Biefstuk tartaar, spinazie met eieren, aardappelen, pruimen pasteitjes. Het informatieve programma '1 op zondag' wordt rechtstreeks uit stu dio Concordia in Bussum uitgezon den. Het verschijnt iedere week en duurt vijftig minuten. Maatschap pelijke en culturele ontwikkelingen van deze tijd 'worden op een liclit- verteerbare manier gesignaleerd en toegelicht.' '1 op zondag' heeft een aantal regel matig terugkerende rubrieken, die elk door een eigen presentator of presentatrice op het scherm worden gebracht. De rubrieken zijn: film. conflict, sport, binnenland, reporta ge. kunst, amusement, gezondheid en actueel. Eenmaal per maand zal W. L. Brugsma een persoon inter viewen in een speciale aflevering. Later op de zondagavond wordt de eigen geproduceerde familieserie 'De wolvenman' naar het script van Dick Walda over het thema ouder worden, uitgezonden. Is deze serie afgelopen, dan wordt een buiten lands produkt op dit vlak gekozen. Met Panoramiek en Zienswijze wordt de avond besloten 'Uit de kunst' 'Uit de kunst', het culturele pro gramma van de vrijdagavond komt eens in de veertien dagen als 'Beeldspraak' op een nader te bepa len tijdstip op het scherm. Het zal niet zozeer de actualiteit volgen als wel naar aanleiding van de actuali teit op het kunstzinnig vlak achter gronden en beweegredenen actuali seren. Ook maatschappelijke uitin gen zullen aan bod komen, zoals industriële vormgeving, architec tuur en de media (pers. radio en televisie). Op radiogebied zijn een antal nieu we programma's te verwachten zo als 'De media en de feiten'. Dit is een programmareeks over de ma nier waarop controleerbare feiten in de nieuwsmedia worden weerge geven. Voorts heeft de NOS een aantal programma's gereed over de jaren dertig. Derdejaars leerlingen van een kunstacademie krijgen de kans zich in een kunstprogramma voor de microfoon te presenteren. Voetbal op zaterdag De NOS-radio wil ook voetbalwed strijden op zaterdagavond gaan verslaan, omdat 'steeds meer voet balwedstrijden uit de vaderlandse competitie op zaterdagavond wor den gespeeld Omdat de NCRV-ra- dio zich hier al een aantal jaren mee heeft beziggehouden probeert de NOS nu te overleggen. Zoals eerder meegedeeld zijn een aantal min of meer bekende NOS- radioprogramma's vervallen, zoals 'Komt u maar'. Ook zijn er met ingang van oktober een aantal ver huizingen te constateren: Joürna- listenforum en Gastcollege gaan naar de zondagavond, 'meer over minderheden' naar de maandag morgen en het programma voor de buitenlandse werknemers, naar de zondagmiddag. Chili-reportages misten coördinatie De in Hamburg vervaardigde serie 'De Melchiors' behoort zeker niet tot de belangrijke televisie- feuilletons. Maar wanneer plotse ling hele rissen Nederlandse acteurs daarin optreden, wil je wel even blijven zitten. Bij de aftiteling bleek, dat de KRO aan de zeventiende aflevering had mee gewerkt. Echter, zelfs in het huis orgaan van deze omroep was de rolverdeling niet opgenomen. Niemand vond het kennelijk aardig om te vermelden, dat onder andere Johan Ooms. Lex Schoorel, Henk Richters. Jan Retèl. Bert Dijkstra en Allard van der Scheer meededen. Zouden de spelers aan deze Duitse schnabbel liever geen ruchtbaarheid hebben willen geven? 'Kenmerk' herdacht het feit. dat het Chileense volk een jaar geleden zijn vrijheid door een fascistische staatsgreep verloor. Een kundige montage van filmbeelden van Chilenen. die destijds onder be scherming van de Nederlandse ambassade konden ontsnappen, en interviews met deze vluchtelingen die nu in ons land vertoeven. Directer dan door een praat programma met allerlei commen tatoren werden we zo bepaald bij het lot van de ontheemden hier en de verdrukten ginds. Een paar uur later lanceerde 'Panoramiek' een programma over hetzelfde onderwerp met tal van identieke beelden, waaruit bleek dat er van coördinatie weer eens geen sprake was. Dr. Cola Debrot, oud-gouverneur van de Nederlandse Antillen, is een heel lijvige figuur. Zijn kwaliteiten en ideeën kwamen wel aan bod in de film van zijn landgenoot Sherman de Jésus. maar er gaat te weinig aantrekkingskracht van uit. Het verhaal is te onsamen hangend en de persoonlijkheid van dr. Debrot wordt nauwelijks gepeild. Aan een man die op zulke markante punten in maatschappij en cultuur heeft gestaan of nog altijd staat, zijn belangwekkender uitspraken te ontlokken. Zeker waar het de toekomst van de soeve- reiner wordende rijksdelen betreft. Eerst ieder voor zich een poosje zelfstandig, dan een federatie gevormd. Dat laat zich raden. Maar wat dan? Zijn e? kapers in het Caraïbisch gebied te vrezen? De KRO gerieft een groot aantal kijkers met de Marlon Brando- cyclus. 'On the waterfront', één van de belangrijkste films van deze grillige man. kon men echter niet te pakken krijgen. Die lag kennelijk al bij de NOS op de plank. Wat zou het attent zijn geweest, als de overkoepelende stichting deze film aan de KRO ook had afgestaan. Maar nes hoor. ze komt er zelf mee op de proppen, nota bene slechts een dag nadat in de cyclus 'De man met het slangenvel' was uitgezonden. Overdaad schaadt. TON HYDRA 123. Aan teruggeven van het oude papier kwam Jodocus echter niet dadelijk toe, want juist toen ging de bel. Zwaar galmde het geluid van de bronzen klok door de gan gen en met waardige tred schreed Jodocus op de voordeur af. Toen hij de deur geopend had, zag hij een gebukte figuur staan, die met drukke bewegingen een simpel va liesje opende. 'Dag mijnheer.' zei de gebukte figuur. 'Is er misschien nog het een of ander nodig in het kasteel? Een stuk of wat veters? Wat garen en band? Een zakje kamferballen of wat stevige bor stels misschien? Bent u misschien ook toe aan een paar stevige bre tels?' - 'Het spijt me koopman, pak de boel maarweer rap in', zei Jodocus waardig. 'Aan de deur wordt niet gekocht'. - 'Ook geen fraaie ansichtkaarten? drong de ge bukte figuur aan. 'Ik heb ze in alle soorten en prijzen. De meer serieu ze met prachtige berglandschappen zijn billijk. Ik heb ze echter ook in het komische genre rpet felicitaties, leuke kereltjes en dol-grappige rijmpjes'. - 'Nee. nee', zei Jodocus nogmaals. 'Aan de deur wordt niet gekocht en ongevraagd drukwerk wordt niet teruggegeven'. - Toen richtte de gebukte figuur zich in zijn volle lengte op en met een brede zwaai nam hij zijn hoed af. 'Het was maar een grap Jodocus'. lachte hij gul. - Onthutst keek de brave Jodocus de vreemdeling aan. 'Nee.....' dat kan niet waar zijn'. riep hij toen uit. 'Is het slechtsizai luchtspiegeling of een gezichti drog, dat ik aanschouw? Zijtljte het werkelijk, jongeheer Rucf Ochwat zijt ge groot gei den!" - Inderdaad, Jodocus, ikjrs- het', zei de vreemdeling. 'Rn vis von Zwiebelbeiss zu HeissenLje; sten is teruggekeerd in zijn ejj geboortehuis. Vertel mij nu g1 hoe mijnheer mijn vader wet maakt'. - Aangedaan pinkte nuihet de trouwe Jodocus een traan zijn oog. 'Mijnheer uw vader i het nu weer redelijk wel', legd^ uit. 'Hij heeft juist gedineerd gste een goede vriend, aan wie wi;de dit kasteel alles, ja zelfs ons 1^ n te danken hebben. Ga maar g naar hem toe. Hij zal u zelfL alles uitleggen.... GILZE RIJEN J- Op een overweg even buiten Gilze Rijen is de 35- jarige T. Wagemakers uit die plaats met zijn auto op een onbegrijpelij ke manier onder een goederentrein terechtgekomen en om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde gis ternacht. De heer Wagemakers had al enige tijd met de trein opgere den. Dat kon ter plaatse omdat de weg parallel aan de spoorbaan ligt. Op de overweg werd de wageh ge grepen. en zeker 500 meter meege sleurd. De brandweer heeft het wrak van de wagen uit de locomo tief moeten wegzagen. De oorzaak van dit ongeluk is voor de politie nog een raadsel. (advertentie) Waarom zou u -as—f teveel betalen? 74 Gezamenlijk brachten ze een mid dag door bij de rivier in de omge ving, waarbij zij wederwaardighe den uitwisselden. Ook hier. in dit gebied, kwam lepra veel voor. en een van de doktoren uit de buurt had destijds bij Paul stage gelopen, waaruit maar weer eens bleek hoe wereldomvattend het zendingswerk was. Pauls reis voerde hem ook naar de Congo. Zuid-Afrika en Kenya, waarbij hij diep onder de indruk kwam van de enorme stroomver snelling waarin al die landen wa ren terechtgekomen die bezig wa ren zich te verheffen uit hun ach tergebleven staat. Het trof hem. dat Afrika in sterke tegenstelling tot India nooit iets had gekend dat te vergelijken was met India's oude ossekar of zijn eeuwenoude rijkdom aan kennis en de continuïteit van zijn beschaving. Het lag allemaal op een heel ander peil. Het - meeste van wat Paul vertelde vond een coed onthaal. Maar hij ontmoette ook wel verzet tegen zijn theorieën. In een leprozerie in Zuld- Afrlka zag hij patiënten met grote blaren op hun handen. Die komen beslist van verbandlo zen. Ze zijn te voorkomen', zij hij 'egen de lepra-specialist van het instituut, en hij vertelde hem van zijn eigen ervaringen In het Cen trum van Nieuw Leven. Zijn collega monsterde hem koel ATi Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Scbreudcr Ultgarer Boekencentrum BV tjes. 'En hoe lang zei u dat u zich met lepra bezighoudt?' 'Een jaar of acht', was Pauls ant woord. 'En met slechts acht jaar ervaring komt u mij hier vertellen dat mijn jarenlange ondervinding waarde loos is?' beet de man Paul toe. 'Ik houd mij m'n leven al met lepra bezig, en ik wéét dat lepra steeds weer blaren in de handpalm ver oorzaakt'. 'Mag ik een voorstel doen?' drong Paul vasthoudend aan. 'Zouden we niet wat vocht uit zo'n blaar kun nen aftappen en dit. samen met wat weefsel uit de handpalm, on derzoeken op aanwijzingen dat er sprake is van aantasting door le pra'? De arts snoof verachtelijk. 'Waar kan dat nu goed voor zijn. Lach wekkend.' Paul stond verstomd over 's mans gebrek aan logica. Dit was nu een te goeder naam en faam bekend staand dokter en weten schapsman. die zóveel zei als: som mige leprapatiënten krijgen blaren en dus worden blaren veroorzaakt door lepra. Dwazer kon het al niet. Hij was blij tenslotte in het. laatste van al die vliegtuigen die hem overal heen gebracht hadden te kunnen klimmen en weer in Ma dras neer te strijken, waar kennis sen. collega's en familie hem op wachtten. Nooit meer zou hij zich beklagen over zijn gebrek aan mid delen. onvoldoende hulp. of andere bezwaren waarmee hij in Vellore te PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN :D£ MUIZEN KOMEN NlcT ACHTER ME AAM AIS IK FLUIT -HOE KRIJG IKZEUITHUI5J, ,voo t. d lfwi jelij Radio vandaag Speciaal maken had. Hij had zoveel plaatsen gezien waar men met erger proble men kampte. Hoopvol trok Paul de nieuwe schoen uit en bekeek de voetzool van Sadagopan. Hij schudde het hoofd en lachte wat wrang. De zweren waren weer teruggekomen. 'Pavum! Jammer! Ik dacht zo stel lig dat dit het nu was. Volgende keer beter, zullen wij maar zeggen'. Sadagopan lachte terug, op zijn be scheiden. vriendelijke manier. 'Het geeft niet. dokter', zei hij haast verontschuldigend, alsof het zijn schuld was dat de proefneming was mislukt. 'Op een dag zullen we het winnen'. Het was misschien wel de dertigste keer dat zijn voeten helemaal ge nezen waren en Paul hem enthou siast een nieuw soort schoen aan paste. met de verzekering: 'Dit keer zullen we het. zéker weten te voor komen!' Waarop Sadagopan. altijd het proefkonijn, er enkele dagen, of soms weken of maanden, op liep. om telkens weer terug te komen met dezelfde ontstekingen. Voeten! Pauls strijd om verwondin gen en misvormingen tegen te gaan bij de ongevoelige voeten van de lepralijders was heel wat lang duriger en ontmoedigender dan zijn gevecht met handen, neuzen en wenkbrauwen. In die eerste tijd in Chingleput besefte hij niet met wat een enorm probleem hij te maken had. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Dag met een plaatje, (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.4U Schoolradio. 10.00 (S) V d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, met 11.55 Beursber. 12.30 Mod. Platteland. 12.35 <31 Sportre- vue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Mod. muz. 14.00 (S) Operetteconc. 15.00 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radi ojournaal. 16.05 (S) Jumbo-Set. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 V.V.D. IKOR: 18.30 Kleur. NCRV: 19.00 Leger des Heilskwart." 19.15 Kerk vandaag. 19.35 (S) Veel gevr. gewij de muz. 20.00 (S) Zomaar zomers. 21.25 Mr. A.B. Roosjen tachtig. 21.55 (S) Orgei- conc.: klass. muz. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 22 ou Kommunes en kommunltelten. 23.05 (S) Russisch avondconc. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7 08 (S) Preludium. 7.30 Nws 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 <S> Podium v.d. vrouw. 9.20 (S) Onder de hoogtezon. 10.00 (S) Klas». ork.muz. 10.30 Nws. 10.33 (S) Radio Kamerork.: klass. muz. 11.30 Hier en nu Extra. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia. 12.15 (S) Jeugdkoor met solisten. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12 41 (S) Hier en nu. 12.53 (S) MIddagpauzedst. 13.13 (S) Draaischijf. 15.00 Pïanowerken uit de romant. 15.30 Nws. 15.33 <S) Pianokwar tet: klass. muz. 16 00 Uur natuur, met 1630 <ST Hier en nu. 17.00 Kindervisie 17 30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. m vrije tijd. 18.30 Nws. 18 41 Wereldpanora ma. 1853 Zojuist verschenen. AVRO: 19.00 Trefpunt. 19.30 (S )Kerkorgelconc. NOS: 1950 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20 05 Radiojournaal. 20.10 (S) Radloobilh. ork. en Groot Omr.koor: bij de muz. 23.20 (S> Essay. 23.50 Radio journaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM in TROS: 7.02 Drie op Je boterham: Vaak 's ochtends, met verkeersinf. KRO: 9 03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verz. 12 03 fS) Drie tussen de middag, met 13.03 Raden maar14.03 Pop-Kon- takt: Theo Stokkink Show. NOS: 16.03 Hitmeesters - Daverende dertig op Drie. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19 02 (S) Drie loopt achter. 20.02 (S> Poster. 21.02 (S) Sesjun-Jazz en Blues. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. 23.02 (S) T De AVRO herhaalt het boeien de gesprek van Hildegard Knef met Willem Duys. Ncd. 2/20.21 Het laatste onkruid wordt ge wied in de slotaflevering van de VPRO-seric over het 'Wilde Wes ten'. Ned. 1/21.25 Love of a kind, is de eerste televisiedocumentaire van Lord Snowdon, echtgenoot van prinses Margaret. De film gaat over de relatie mens en dier. Ned. 2/21.30 O Na bet tv-concert van de big band van Thad Jones en Mel Lewis bi.i de AVRO (Ned. 2/22.10) is in het EO-programma te luisteren naar de Wiener Philharnioniker. Onder leiding van Karl Böhm wordt de symfonie nr. 28 KV 200 van Mozart uitgevoerd. Ned. 1/22.45 In het Duitse wetenschappelij ke magazine wordt een pas ontwik kelde methode getoond om de vrij hoge zuigelingensterfte in de Bondsrepubliek terug te dringen. Duitsl. 1/20.15 Met een speciaal radio-programma eert de NCRV haar oud-voorzitter mr. A. B. Roosjen, die morgen zijn tachtigste verjaardag viert. Hilv. 1/21.25 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 VanOekel's Discohoek 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 All in the family 20.45 Zipcode in Guinee-Bissau 21.25 West EO 22.00 Gods weeskinderen 22.15 Wereld van getallen 22.45 ArsMusica NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 Grote katten NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Duijs op donderd. 21.30 Sprake van liefde 22.10 Thad Jones-Mel Lewis Big Band'74 NOS 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal iake uit jnerr restel gen It ni ha: fnerr be I de j woi prd van bP, ien e ferd lieve (rond jtte b, W2 fren kan ling tre< varte hee: aan' van nen. bl Horizontaal 1. bond 2. oevergewas- voorvoegsel- niet dicht opeen staande 3. eek hoorn (gew.) -Europeaan-land bouwwerktuig 4. aanleg-vaarwel 5. vochtig-voertuig-gevangenis 6. vat met een hengsel-behoeftige 7. bo- terton-muggelarve 8. schortje boom-telwoord 9. uitruster van schepen-meisjesnaam Verticaal 1.- schroefboor-peulvrucht 2. boom- bergweide-wees gegroet (Lat). 3. part- in het jaar der wereld (afk. 1 2 3 4 S 6 7 8 9 2 4 S 6 7 8 9 kleurstof 5. koor-dwaas-lof 6. temaat-vervoermiddel-rivier in lië 7. wreedaard-rank (Z.N.) is (afk. Lat).-bijnaam van vogeleigenschap 9. aalgeer-vul Oplossing van gisteren Hor. 1. strop. 5. serre, 10. T<% politier, 13. ende, 15. it. 16. ren. 20. Gea, 22. nat. 23. lip error. 26. teler. 27. Ran, 28. IÈf0 ere, 31. santori. 34. om. 35. 37. Duodenum. 41. on, 42. ester e, denet. Lat), -wiel. 4. vervelend wezen - Vert. 1. steiger. 2. ton. 3. ope :l Po. 5. si. 6. eter. 7. R.O. 8. Rei iaai 9. ert, 12. lama. 14. daarna 17. H 18. etter. 19. ellens, 21. Erasums present. 29. kroon. 32. node. ieme. 34. ode, 36. toe, 38 Ot, 39pan. 40. Ur. ui i s we in ijke eersl ging zij Sgal larf it ee ka 1< belli ie is doe

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6