'Geschiedenis van Naaldwijk' na 50 jaar herdrukt Niet alle commissies in Noordwijk openbaar Over beruchte en bekende mensen.... g^gse raadslede" a"e Burgemeester Benthuizen wees zijn verkiezing in streekenergiebedrijf af Jeugdhaven Alphen richt zich ook op natuur en milieu Ook een fotogroep bij Oegstgeester jongerenwerk Stabiel ledental bij schaakclub Visserij berichten Gewonde bij Bols-brand Nieuwe Leidse Courant Nieuwe Wetering heeft manege Burgerlijke stand Overdekte in Rijnsburg STAD EN REGIO NOORDWIJK Bij een discussie over de openbaarheid van de raads commissies bleek tijdens de raads vergadering da^t er verschil van me ning bestaat tussen links en de rest van de raad over de vraag of de commissie voor openbare werken en de commissie voor de nutsbe drijven openbaar moeten zijn. De raad besloot met de stemmen van PvdA en PPR tegen, aan deze com missies een besloten karakter te geven. Openbaar zijn de commissies voor culturele zaken, voor sport en jeugdzaken, voor middenstand en toerisme en voor de weekmarkt. De commissies zien er als volgt uit: algemene bestuursaangelegenhe den: Alkemade, Korbee, Admiraal, Bedijn en Schelvis; openbare wer ken: De Witt, Faase, Korbee, Schaap en De Ridder: ruimtelijke ordening: Alkemade, De Geus, Kor bee, Bedijn en Verweij; financiën: De Geus. Schelvis en Admiraal; nutsbedrijven: Benschop. Faase. Rublngh, Voorham en Verweij; cul- ALPHEN —Het programma van de Stichting Jeugdhaven Alphen dat uitgevoerd in en vanuit het cen trum in de Willemstraat omvat ook weer peuterwerk. Voor belangstel lende ouders is het goed te weten dat de peuterspeelochtend donder dagochtend 5 september weer start. Hij begint om 9 uur en eindigt om 12 uur. De kosten zijn voorlopig nog 1,50 per speelochtend. In oktober zal er een oudercontact avond komen waar mogelijk ook de ouders van de peuterspeeloch tend in Zwammerdam aanwezig zullen zijn. In de derde week van september is er een vergadering van het Wilhel- mlnakwartier, de groep buurtbewo ners die de koffie-inn samen met Jeugdhaven weer gaat opzetten. Die. zich ook verder zal verdiepen in de gemeentelijke plannen om eventu eel een tunnel onder de Juliana- brug te bouwen. In de buurt zijn daar nogal wat bezwaren tegen en men wil graag inzage hebben in de plannen van de gemeente en niet voor een voldongen feit komen te staan. De kleuters uit West zijn welkom op woensdagmiddag van 2-3 uur en vrijdagmiddag van 4-5 uur. De 6-, 7-, 8- en 9-jarigen woensdagmiddag voor een spelinstuif van 4.30-5 uur. De 10- en 11-Jarigen voor een spel instuif op vrijdagmiddag van 4-5 uur. De tieners van 12. 13 en 14 jaar voor een ontmoetingsgroep op maandagavond van 7-9 uur. De leerlingen van de middelbare school op dinsdagmiddag van 3-5 uur voor een ontmoetings- en re lax-inloop die gratis is. Binnenkort zal er begonnen worden met een vormings- en aktiegroep rond het onderwerp 'Natuur-milieu en welke taak hebben het klubhuis en de jeugd daarin te vervullen?' Mogelijk start na overleg met an dere instanties ook nog een ont moetingsgroep lichamelijk gehandi capten en andere jeugd. Huiswerk begeleiding kan ook weer. pas ech ter als de leraar en ouders in over leg met het team van Jeugdhaven tot de konklusie komen dat het nodig is. Bemanning Lisser raadscommissies LISSE De nieuwe gemeenteraad van Lisse koos tot lid van de com missie openbare werken: W. J. de Munk. H. J. Slootbeek. B.-G. Vijf huizen, A. A. Kalis, mevrouw Van Ruiten-van der Zalm, L. W. Rober- tus, H. Nieuwenhuis. Financiën: G. v. d. Berg. H. A. Smith, P. G. Segers, A. A. Kalis, mevrouw Van Ruiten-van der Zalm. J. Osephius. Onderwijs: G. v. d. Berg, W. J. de Munk, B. G. Vijfhuizen, W. M. Ros- dorff, P. G. Segers, mevrouw Van Ruiten-van der Zalm, J. Osephius. Ruimtelijke Ordening: W. J. de Munk, H. J. Slootbeek. J. H. Sal man. H. A. Smith. W. M. Rosdorff, H. Nieuwenhuis. J. Osephius, me vrouw Van Ruiten-van der Zalm. Georganiseerd overleg: J. H. Sal man, B. G. Vijfhuizen, L. W. Rober- tus, mevrouw Van Ruiten-van der Zalm. plv. leden: W. N. Rosdorff, W. J. de Munk, H. A. Smith, J. Osephius. Commissie bezwaarschriften alg. bijstandswet: J. H. Salman en A. A. Kalis. Woningwet- en bouwverordening: H. C. Mens, H. A. Smith, A. A. Kalis, L. W. Robertus. Sport en recreatie: H. J. Sloothaak J. H. Salman. H. A. Smith, W. N. Rosdorff, niet-raadsleden" J. Weer man. G. C. B. van Dijk, mevrouw J. N. Beelen-Beekman, mevrouw A. Oosthoek-van Wijk. Samenwerkingsorgaan Bollen streek: H. C. M. Mens, A. A. Kalis, H. A. Smith. OEGSTGEEST Het clubwerk van de Stichting Jeugd en Jongeren werk te Oegstgeest start ook dit jaar met twee inschrijvingen. Deze inschrijving is op vrijdagmiddag 6 september van 4 tot 5.30 uur en op zaterdag 7 september van 10 tot 11.30 uur, beide keren in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg. Met de inschrijving is er een door lopende filmvoorstelling die onge veer drie kwartier duurt. Er gaan weer zo'n 22 groepen van start voor-jongens en meisjes van 6 tot en met 15 jaar in de week van IS september, waarbij een foto groep voor 13 tot 15-jarigen. turele zaken: Benschop, mej. Van Dam en Schaap; verdeling woon ruimte: Benschop. Mesker. Bedijn en De Ridder; sport- en jeugdza ken: Mesker. mej. Van Dam, Schel vis. Admiraal: middenstand en toe risme: De Witt. Rubingh, Voorham, Admiraal; georganiseerd overleg: Benschop. Mesker. De Ridder, Voor ham en Rubingh; sportfondsenbad: Jansen, De Geus, Korbee, Schaap: samenwerkingsorgaan Bollenstreek Van Duyn, Alkemade en Korbee. Icort-TiicurS-niif-ric-ïonio V. ori —hi nu v5-"Ji\t-dr,-TC<;ld kor t -n I i t-3 £Üo korl-TiJoüwrï-ixit-Ho-ïo^Io kort-nioin/n-uit-dc-Togio VOORSCHOTEN —In de commis sie van advies en bijstand voor openbare werken koos de gemeen teraad S. Begeer (WD), P. J. Scheele (CDA). J. Goosens (PPV) en W. Iestra (PCC). In de commissie financiën: H. J. M. Moerdman (WD), C. J. M. Meershoek (CDA), T. J. Potma (PPV) en W. Iestra (PCC). In de commissie onderwijs: me vrouw M. E. Bloembergen-Munters (VVD), L. L. Marcelis (CDA). J. Visser (PPV) en W. Iestra (PCC). Benoemd tot leden van het Gewest Leiden mevrouw mr. M. E. Bloem bergen-Munters. L. L. Marselis en H. van Wijk. KOUDEKERK In de dinsdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Koudekerk wer den de drie nieuwe leden van de raad, de heren Slot (PCP) Kimpel (PvdA) en Kammeraad (VVD) ex tra welkom geheten.Het benoemen van leden voor de commissies verg de nogal wat tijd. Voornamelijk over het Overlegorgaan Rijnstreek waren de meningen nogal verdeeld. Uiteindelijk werd hiervoo r burge meester V. d. Linden gekozen, met als plaatsvervangend lid de heer Slot.-Beiden hebben eveneens zit ting in de commissie vuilverwer king, terwijl de heer Dorrepaal (Gem. Bel.) werd benoemd voor de Stichting Bejaarden. WARMOND De werkgroep Kate- chese voorvolwassenen houdt een enquête. Men wil weten of er vol doende interesse is voor gespreks- avonden die worden gehouden in het Trefpunt. Als er voldoende belang stelling is zal hiermee in oktober worden begonnen. LISSE De commissie huisbroei Lisse-Engel heeft besloten de huis- broeiwedstrljd voor bolgewassen te laten doorgaan. De wedstrijd wordt gehouden op 21 en 22 februari. LISSE Op 30 september begin nen weer allerlei cursussen: Maan dagavond 20.30-22.30 uur potten bakken-boetseren voor gevorder den; dinsdagmiddag 13.45-15.45 creatief werken volwassenen; van 16 tot 17.30 uur voor de jeugd vanaf 8 jaar; woensdagmiddag 14 tot 15.30 uur kreatief werken jeugd tot 8 jaar; woensdagavond 20.30- 22.30 uur pottenbakken boetseren voor beginners; donderdagmorgen: 9.30 11.30 uur kreatief werken en pottenbakken-boetseren; donder dagmiddag 16 tot 16.30 uur vanaf 8 jaar. Donderdagavond 20.30 tot 22.30 uur kreatief werken vanaf 16 Jaar. Deze cursussen worden gegeven in 'De Woelige Stal' aan de Grachtweg 9. Theatervorming-beweging: maan dagmiddag 16 tot 17.30 uur vanaf 8 jaar; donderdagmiddag 16 tot 17.30 uur 6-8 jaar in de openbare school aan de Heereweg. Men kan zich opgeven bij Trudy van der Eerden Zwanendreef 22 Lisse (15575), Ria Hulsman Jos. Israelstraat 25 (14847). VALKENBURG Valken '68 houdt een ledenvergadering op vrijdag 6 september om 8 uur in het clubge bouw in het Duyfrak. Er is een bestuursverkiezing en er zal worden gesproken over contributieverho ging. KATWIJK Burgemeester A. G. Vermeulen heropent vrijdagavond 6 september om 7.30 uur het clubhuis van de Stichting Jeugdwerk Kat wijk en de Wijkvereniging Koestai- Overduin. LISSE Zondag 8 september wordt een Interkerkelijke aange paste gezinsdienst gehouden voor gehandicapten in de kapel Nieuw- Vredenhof te Heemstede. Voorgan ger is ds. G. den Heeten uit Nieuw- Vennep. RIJNSBURG De voorzitter van de Rijnsburgse Schaakclub zei tij dens de jaarvergadering dat de ver eniging een redelijk goed jaar ach ter de rug heeft. Het eerste tiental eindigde in de competitie van de LSB in de derde klasse B als twee de, met slechts één punt achter stand. Het ledental bleef stabiel. Er zijn ongeveer vijftig leden, waaronder enkele meisjes. Clubkampioen is H. Tijsterman. A. Tenwolde werd winnaar in groep B. In C won W. Heemskerk, die ook jeugdkampioen werd. Kees Drieber gen werd winnaar van de pro bleem-wedstrijd voor de jeugd groep. Een tiental en een zestal zullen deelnemen aan de competitie van de LSB. Ook zal een zestal aan de jeugdcompetitie meedoen. Een commissie zal uitmaken hoe het veertigjarig Jubileum volgend jaar kan worden gevierd. De clubavonden beginnen maandag 9 september voor de jeugd een week later. TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 Van onze Westlandredactie NAALDWIJK De Naaldweker mete de meeste internationale bekendheid was zonder twijfel Martinus Dorpius, als Maarten Bathelomeuszn. van Dorp, geboren in 1485. Dorpius was literator en dokter in de godsgeleerdheid toen hij Erasmus en Thomas More tot zijn vrienden kon rekenen en daarmee tot ver buiten de landsgrenzen bekend was. Internationale bekendheid was er niet weggelegd voor Franclscus Verburch. Toch was deze priester de man. die de tuinbouw in het Westland introduceerde en met de ze daad de basis legde voor de grote faam van het gebied. Zowel aan Dorplus als aan Verburch zijn vele pagina's gewijd in het boek 'Geschiedenis van Naaldwijk'. Ed ward van Bergen schreef het in 1924. Nu, vijftig jaar later, ls liet boek herdrukt, ongewijzigd, óók in de spelling. Het is een lijvig boek werk, beginnend met een hoofd stuk over de naamsoorsprong van de gemeente, eindigend met de schoolstrijd. Franclscus Verburch was een ze- SCHEVENINGEN 4 september. Besom mingen trawlers: SCH 10 1550, SCH 123 12.320. Besommingen kustvlssers: OD 8 44UU. Noteringen per kg: tong g 7.90-9.80. tong cm 8.30-11.40. tong km 9-10.50. tong i 8.20-8.40. II 6-6.50. tarbot IV 3.10-3.50. griet I 4.50-4.55. n 3.50-3.60. Per 40 kg: schol m 100-110, schol kl 93. schar 69-70. bot 18.50. verse haring 30-35. Notering gezouten haring per Kantje: volle haring 132-135. steurharlng 94-130. gezouten makreel 83. Aanvoer: 13 kisten diversen, 12 schol. 396 haring. 590 kg tong en tarbot. 1240 kantjes gez. haring en 45 kantjes gez. makreel Verwachte aanvoer voor heden: ca o kustvlssers. AANVOER IJMUIDEN. 4 september 115 kg. tong. 2 kisten tarbot. 2 kisten kabeljauw. 21 kisten schol. 5 kisten schar. 10 kisten diversen. Prijzen per kilogram: gr. tong 7.53. grjn.tong 8.98. kl.m.tong 9.10: tong i 9.36. II 6.16. tarbot 9.82. Per stuk: kreeft 24.03. Per 40 kilogram: tarbot 282—149. griet 212—146. kabeljauw IV 144: schol I 74. II 88. III 104. IV 98—90; schar 52; r.poon 82. haal 88—72. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG Slechts twee kustvlssers (slecht weer): Ü/.75 1.100. ODIO 1 3.500. De trawler- Vloot bevindt zich ver van huls op de Atlantische Oceaan. ventiende eeuwse monnik. Hij en andere kloosterlingen waren vaak als arbeiders op het land te vinden, maar toen de Hervorming kwam werden zij verdreven en bleven de gronden onverzorgd achter. 'Jaren vlogen voorbij', aldus Van Bergen, 'zonder dat de historie iets ver meldt. waaruit blijkt dat hier aan tuinbouw, aan vruchtenteelt werd gedaan en misschien ware die rijke bron van inkomsten voor immer verloren geweest Indien Franclscus niet tot eerste Westlandse pastoor na de Hervorming ware aangesteld'. Hoe dan ook. men hoeft alleen maar naar de huidige omzetten van de veilingen te kijken om te zien. dat de tuinbouw het Westland geen windeieren heeft gelegd. Een meer illuster figuur dan Ver burch was zeker Adrlaan Adri- aanszn. van Hazerswoude. die zich eerst uitgaf voor profeet en later voor de 'Coninck van Yserahel'. Hel en verdoemenis predikend trok hij door het Westland. maar redding belovend als men goederen en geld aan hem af stond. De procureur- generaal van Zuid-Holland tole reerde dit optreden echter niet en stuurde In 1535 zijn mannen op de 'Coninck' af. Na een belegering van het huis in Poeldijk, waar Van Ha zerswoude en zijn volgelingen hun spulletjes opgeslagen hadden, werd 'de man Godts' naar een schavot te Den Haag gebracht. 'Aldaar werd zijn herdt allevendlch uitgenomen, zijn hooft afeehouen en gestelt te worden ope een staeck ende zijn lichaem gequarteleert (gevleren- deeld-red.)'. Martinus Dorpius stierf op een heel wat minder bloedige wijze. In 1515 overleed hij na een langdurige ziekte. Erasmus, pijnlijk getroffen door de dood van zijn vriend, dichtte een grafschrift, waarin hij vertelde hoezeer de theologische wereld Dorpius' heengaan betreur de. Erasmus was het met wie Dor pius enkele jaren daarvoor regel matig 'pennetwisten' uitvocht. De Naaldwijkse theoloog had het aan gedurfd om Erasmus' Lof der Zot heid te bekritiseren, zij het op hof felijke wijze. En ere wie ere toe komt Dorpius hoorde Erasmus toegeven, dat er wel het een en ander op dat boek viel aan te merken. Thomas More. de grote hu manist en staatsman, die later als tegenstander van de kerkelijke macht op het schavot stierf, nam het voor Erasmus op. Een pittige briefwisseling en een jarenlange vriendschap met Dorpius vloeiden hieruit voort. Het gaat te ver om op deze pagina nog meer beruchte en bekende mensen uit de Naaldwijkse historie tevoorschijn te halen. Aan de hand van 'De geschiedenis van Naald wijk' zou dat echter helemaal niet moeilijk zijn. We volstaan toch met het noemen van een burgemeester die het is precies 120 jaar gele den gewapend met een revolver een herberg binnenstoof en het be vel tot ontruiming gaf. De naam van de doortastende burgemeester was J. de Bruin ('Geschiedenis van Naaldwijk' van E. van ergen. Heruitgave van In- ter ook Internatioal te Schiedam en Boekhandel Vingerling te Naald wijk tot 1 o ktober 45, daarna 49,50). RIJNSBURG De raad besloot, in het vervolg met een proeftijd van een Jaar de raadsleden in de gelegenheid te stellen alle com missievergaderingen bij te wonen. Hiermee kwam hij tegemoet aan een jarenlange wens van verschei dene leden. Acht van de vijftien raadsleden stemden er nu voor. De bouwers van de achtentwintig bedrijfswoningen op het industrie terrein hadden tot ongenoegen van het college en de raad gebruik ge maakt van een leemte in de voor schriften en een woning verkocht zonder bedrijfsruimte. De bedrijfs ruimte was weer aan een ander verkocht. Om een en ander te voorkomen zal voor de tweede fase een bepaling worden opgenomen dat de bedrijfsruimte niet mag worden losgekoppeld van de daarbij behorende woning. Als de Dahliastraat naar de Tul penstraat wordt doorgetrokken zal er een soort binnenterrein ont staan. De heer T. Kralt stelde voor hier een peutergebouw neer te zet ten. Loco-burgemeester De Mooy vond dit een goede tip. De raad voelde er niet voor om Frederiksoord duizend gulden sub sidie te geven ter gelegenheid van de viering van het duizendjarig be staan. Inwilliging zou betekenen dat alle buurtverenigingen ook om Commissieleden in Valkenburg VALKENBURG De volgende raadscommissieleden werden be noemd: gemeenschappelijke rege ling Werkvoorzieningschap: Th. v. d. Meij en J. v. d. Meij; Vuilafvoer: G. Vis en N. van 't Wout; regeling Gewest Leiden (in liquidatie): J. Schipper; gemeenschappelijke rege ling 'Het Waterbos' J. v. d. Hoef. J. Schipper. G. L. v. d. Water; Streek- energiebedrijf N. van 't Wout; sub sidiecommissie: A. M. de Jong-de Graaff en J. v. d. Meij; Milieu hygiëne: mevr. A. M. v. d. roek- Westerink en J. Schipper; Ruimte lijke Ordening en Woningbouw: mevrouw A. M. v. d. Broek-Weste rink; A. M. de Jong-de Graaff en J. v. d. Meij. een bedrag zouden kunnen vragen. Er is een pot met ongeveer 50.000 tot 60.000 beschikbaar. Voor de basketbalclub wordt een speelveld aangelegd tussen de Waardlaan en het Kanaal. Op 10 oktober wordt een openbare informatiebijeenkomst gehouden over de benoeming van een burge meester. NIEUW-VENNEP Gistermiddag omstreeks kwart voor twee ont stond een explosie bij Lucas Bols in Nieuw-Vennep, waarna een begin van brand werd geconstateerd. De 28-jarlge frabrieksarbeider G. W. Dannijs uit Beinsdorp werd met brandwonden naar het Rode Kruis- ziekenhuis in Beverwijk vervoerd. De explosie ontstond in één van de bedrijfsgebouwen waar grond- en hulpstoffen liggen opgeslagen. De direktie verwacht dat eerst in de loop van vandaag komt vast te staan wat de oorzaak van de explo sie is geweest en wat de totale schade zal zijn. De bedrijfsbrandweer van Lucas Bols en de gemeentelijke brand weer van Haarlemmermeer be dwongen de brand. Dank zij de veiligheidsmaatregelen van het ge bouw kon erger worden voorkomen. De bedrijfsuitoefening ondervindt geen nadeel. Verwacht wordt dat de schade niet boven de honderdduizend gulden uitkomt. WOUBRUGGE In de onderwijs commissie zijn gekozen de raadsle den Van Wieringen, Noordam, Fa- ber en Bochove; in de commissie voor Ruimtelijke Ordening Sijses, Venhulzen. Van Hijkoop, Markx, Taal en de burgemeester. Bij de rondvraag drong Venhuizen op grond van de zondagsheiliging er op aan, andermaal de vuilniszak ken niet langer op maandagmorgen te laten ophalen. Het eigea ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS NIEUWE WETERING De manége die wordt geëxploiteerd door de Stichting Manége Nieuwe Wetering is klaar. De ruiters en ruitertjes hebben er al kennis mee gemaakt, maar vrijdagavond om 8 uur zal de officiële opening plaatshebben. Hoe dat zal gebeuren wil het bestuur van de stichting nog niet kwijt. Vooral de Wetering Ruiters zijn blij met deze fraaie accommodatie die zij van de stichting huren. Ook andere rijverenigingen en particulieren kunnen van de manége gebruik maken. Bedrijfsleider Is Bas Vergunst. achter wiens boerderij de manége Is gelegen. In de manége zijn ook stallen ondergebracht, zowel voor eigen paarden als voor pensiongasten. veroorzaken. Burgemeester Keyzer deelde nog mee dat wethouder Van Noort als loco-burgemeester zou optreden en dat de raadsvergaderingen in prin cipe op de tweede maandag van iedere maand zouden plaatshebben. BENTHUIZEN Niet de verkiezing van de wethouders leverde in de raad moeilijkheden op, maar de afvaardiging in het overleg orgaan Midden-Holland (toekomstig gewest) en het streekenergie- bedrijf. De raad wilde burgemeester Keijzer niet in het toekom stige gewest hebben, maar een gekozen vertegenwoordiger. Het werden wethouder Seybel (PvdA) en de heer W. Vonkeman (CDA) met als plaatsvervangers wethouder A. van Noort (CDA) en de heer J. Leune (SGP). Toen burgemeester Keyzer wel voor het streekenerglebedrijf gekozen werd. waar hij in het dagelijks bestuur zit. weigerde hij dit te aan vaarden. omdat de raad dan vol gens hem niet konsekwent zou zijn door voor het ene wel een politieke vertegenwoordiger te kiezen en voor het andere niet. Hoewel de heren Vonkeman en Leune bleven volhouden dat het streekenerglebe drijf een zaak van een totaal ande re orde is. en de belangen van de gemeente door de weigering van de burgemeester geschaad zouden wor den. volhardde de voorzitter. De volgende vergadering komt de raad hierop terug. Namens de SGP zei de heer Leune nog dat zijn fraktie erg teleurge steld was. geen steun in het vooro verleg te hebben gehad, voor herin voering van het ambtsgebed, met name niet van het CDA. Hij zag in het ambtsgebed een erkenning dat de gemeente onder Gods zegen wil de werken. De heer Vonkeman zei namens het CDA dat hij waarde ring had voor de wijze waarop de SGP dit naar voren gebracht had en hij hoopte dat deze nuance geen verwijdering tussen de partijen zou KATWIJK Geboren: Gerrlt J z v P van Duljn en C E J Schoneveld, Jacoba M d v B van der Plas en C L van der Bent. Nlcollne M d v P van Duin en M van Egmond. Jan A W z v J Guljt en J C Nussbaumer. Cornells B z v C J Dorregeest en C C Oudshoorn. Andreas J z v A J J Caspers en L J Korsman. Nlcolaas z v N J Kulk en J van Kralln- gen. Marieke J d v E J Bergman en D Ketting. Michael J G z v J G Blase en J Remmelzwaal. Ondertrouwd: J Vooijs en E Imthorn. A C Messemaker en T van Duljvenvoorde. L de Best en C E van Duijvenboden. G A Overdljk en C J van der Kamp. T Barnhoor nen A Haasnoot. C Guljt en C van DuUvenbode. A Elstgeest en W J Schut. Gehuwd: R C Mehclz en N van der Plas. J K Ouwehand en H Geitenbeek. C Hoek en A L Noppen. A J Sip en A C C Timmermans. C Remmelzwaal en G Kuljt, P A Kraaijenoord en M Matlé. H J W van den Haak en T M Prins. A Palsgrak en M N C Klein Bekman. Overleden: Petrus T Mullman 83 Jaar. RIJNSBURG Woensdagmorgen werd de eerste paal voor het overdekte zwembad 'Het Waterbos' geslagen. Wethouder en loco-burgmeester II. de Mooij mocht de handeling verrichten. De ongeveer 14 meter lange paal verdween langzaam de grond ln. Op de betonnen patl waren 12 strepen aangegeven, waarboven een rood-wit- blauwe band. Het weer werkte niet bepaald mee, al kon de paal tussen de buien door worden geheid. Het complete zwembadcomité was present, evenals het merendeel van de gemeenteraad van Rijnsburg en Val kenburg. Ook burgemeester N. van 't Wout van Valkenburg. Een delegatie schoolkinderen woonde de gebeurte nis bij. De kinderen kregen na afloop een zak metfruit en snoep. Later had in het gemeentehuis een bijeenkomst plaats met genodigden. Loco-burgemeester De Mooij voerde hier het woord en er werd getoost op een voorspoedige bouw. Volgend jaar september hoopt men de eerste duik in het bad te kunnen nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4