Autodief is pupil kinderrechter O vereenstemm ing tussen veehandel en middenstand Bethlehemkerk De Kooi bestaat veertig jaar Links college in Leiden biedt nog geen garantie voor echt links beleid Nieuwkoop bouwt nieuwe kantine Familieberichten Neo-realisme in Lakenhal Geen omslag maar oppervlakte in Nieuwkoop DANSLES? Grof vuil Leiden Burgerlijke stand K2 TROUW/KWARTET DINSDAG 3 SEPTEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 i A Vorige week slaags met politie Noordwijk door Willem Chr. Nijeboer LEIDEN De 68-jarige wedu we Jansje van der Meij en haar 33-jarige gedeeltelijk gehandi capte zoon Karei Leonardus van der Mey blijken de twee slacht offers van de dodenrit die een 17-jarige Leidse jongen zondag avond achtervolgd door de Leid se politie, maakte. De jongeman was met een gestolen Volvo 164 E door de politie van Hoogmade gesignaleerd. Dat was aan de Leidse politie doorgegeven, die de knaap bij de Willem de Zwijgerlaan op de kruising met het Engelendaal opwachtte. 130 km/u feuri. Vee buiten Groenoordhal tijdens Leidato Van een onzer verslaggevers LEIDEN Vrijdag 6 september om 7 uur zal het Leidse Tweede Kamerlid mevrouw Gardeniers de dertiende Leidato-huishoud- show openen. De ow is dit jaar grootser opgezet dan ooit in de geschiedenis van de Leidato. Op een totale oppervlakte van ruim 13.000 vierkante meter staan dit jaar 275 stands met bijna duizend medewerkers. Het aantal deelnemers aan de huishoudshow be draagt 153, dat is 13 meer als vorig jaar. Met een snelheid van rond 130 km/u kwam hij uit Hoogmade de Willem de Zwijgerlaan opstuiven, ternauwernood bijgehouden door de Fiat van de Leidse politie. Op het Stationsplein koos de vluchteling de linkerweghelft, waar hij rake lings om auto's heen carambole rend. de Steenstraat inschoot, ook al óp de verkeerde weghelft. Intus sen had de achtervolgende politie auto zwaailicht en sirene in wer king gesteld. De politieauto lag op dat moment een goed eind achter, maar uit de richting Kort Rapen burg zag de jongen een tweede politie-auto naderen, reden waarom hij vanaf de Blauwpoortsbrug rechtdoor de wandelpromenade van de Haarlemmerstraat is ingescho ten, nog altijd met een snelheid van ongeveer 135 km/u. Met sirene en zwaailicht volgde de tweede po litieauto de jongeman, omdat men in de politieauto door de sirene en het zwaailicht het publiek op de komst van de dolleman opmerkelijk hoopte te maken. Die opzet is tot aan de fotozaak van Lindhout gelukt. Daar stonden of liepen, dat heeft de politie niet kunnen herleiden, mevrouw Van der Mey met haar zoon. Ze moeten op slag dood zijn geweest. De ze ventienjarige jongen van V. kwam met de auto tegen de pui van boekhandelaar Zandvliet tot stil stand. Hij is uit de auto geslingerd en blijkt een scheur in zijn schedel te hebben opgelopen. Hij ligt op de afdeling neurologie van het Leids Academisch Ziekenhuis. Van V. is een kinderrechterpupil, onder toe zicht geplaatst in het Cortenaerhuis in Rotterdam, waar hij vijf dagen van de week verbleef. Hij staat bekend als 'goed agressief'. Brutaal Nog het vorige weekeinde raakte hij in gevecht met de Noordwijkse politie, die hem betrapte op een poging tot diefstal. Dit weekeinde mocht hij zondag vrij om zijn meisje in Leiden te bezoeken. Of hij daar inderdaad is geweest is niet bekend. Brutaal is ook de wijze waarop hij de zes cylinder Volvo van de Leidse chirurg heeft gestolen. Hij heeft de arts zien komen, zijn auto op slot zetten en zijn autosleutels in het colbertjasje zien glijden. Daarop is hij de arts gevolgd in het zieken huis. Nadat de arts zijn colbert voor zijn witte jas had verwisseld, heeft Van V. de sleutels uit het colbert gehaald en de auto meege nomen. Een kwartier later was de diefstal al ontdekt, omdat de arts iets in zijn auto had laten liggen, dat hij eruit wilde halen. Sleutels en auto waren toen weg. 'Deze jongen is natuurlijk ziek', constateerde vanmorgen hoofdin specteur Cornelisse van de Leidse politie. 'Wat ik alleen niet begrijp is dat een jongen vijf dagen van de week onder toezicht moet blijven en twee dagen niet. Als ik iets mankeer wat voor mijn omgeving gevaarlijk is, laten we zeggen pok ken, zeggen ze toch ook niet: vijf dagen afzonderen en die twee da gen niet'. De vader van de 17-jarige heeft volgens de politie meermalen ge vraagd of zijn zoon niet helemaal kon worden ingesloten, omdat hij zo agressief is. Gistermorgen, na afloop van de persconferentie, zou de Leidse politie de jongeman een verhoor gaan afnemen in het zie kenhuis, als zijn toestand dat toe laat. In hoeverre het geheugen van de jongeman door de scheur in zijn schedel heeft geleden is ook nog niet bekend. Publiek Woedend publiek heeft zondaga vond geprobeerd de jongen uit de EHD-wagen te krijgen. Dat heeft de politie maar met moeite kunnen voorkomen. 'Moord' werd er uit het publiek geroepen. 'Wij zijn een open internaat', zegt de mevrouw van de staf van het Cortenaerhuis. die haar naam on der geen beding in de krant wil hebben. 'De jongens zijn volledig vrij om te gaan en te staan waar ze willen. We proberen ze ook zo veel mogelijk te verenigen met hun ou ders. Als dat niet kan, horen ze hier niet thuis. Wij waren er van overtuigd, dat de jongen hier niet hoorde, maar dan is hij natuurlijk nog niet la minute weg. Als wij vinden dat hij hier niet thuishoort, gebeurt er eerst een onderzoek. An ders zou men weer kunnen zeggen: ze doen maar'. Blijft dat de jongen toestemming had om naar Leiden te gaan. 'We hebben hier geen tralies. Je kunt natuurlijk zeggen: blijf binnen, maar wie had gezegd of hij dan zijn agressie niet nog meer had opgekropt en er volgende week iets was gebeurd. En dan: als je zegt dat hij binnen moet blijven is dat al gauw vrijheidsberoving. En dat gaat ook niet zomaar. Van wat hij vorige week in Noordwijkerhout heeft uitgehaald is nog geen rap port binnen. Hij is daarvoor nog niet bij de kinderrechter geweest. En danwij zijn geen strafinter- naat. Wij zijn een instelling die kinderen opneemt, die om sociale redenen niet thuis kunnen blijven. Ze moeten hier normaal kunnen leven, alsof ze thuis waren. En als zo'n jongen dat niet wil, dan heb ben wij niet het recht om hem tegen te houden'. In het Cortenaerhuis zitten niet alleen kinderrechterpupillen, maar ook voogdijkinderen en kinderen die zijn geplaatst door de sociale dienst. In het tehuis gedroeg de jongeman zich 'brutaal, niet agres sief'. 'De buitenwacht oordeelt zo gemak kelijk', verzucht de mevrouw. 'Ze moesten hier maar eens komen werken. Je moet je soms in 87 bochten wringen voor een beetje elegante oplossing. En als zo'n knaap niet wil plaats je hem ook niet zo maar in een andere inrich ting, want hij moet gemotiveerd zijn'. %ropdeFirató 1 30aug.-8sept. i CPN-fractie Leiden: toegangf5- AMSTERDAM! rk n te ssel: Ede: llen- Am- De voorbereidingen voor de show brachten dit keer nogal wat moei lijkheden met zich mee vertelde de heer Wolfslag van het Leidato-co- mité. Er was veel diplomatiek over leg met de veemarkt nodig, voordat de Leidato weer haar tenten kon opslaan in de Groenoordhal. Uit eindelijk hebben echter boeren en middenstanders elkaar gevonden. De veemarkt zal volgende week op het Groenoordhalterrein buiten worden gehouden en in grote ten- Iten. Hobbyclubs leus orre- ipera. dln. Het meest bijzondere aan deze Lei dato is de expositie 'M'n vrije tijd m'n bezigheid'. Onder dit motto presenteren zich alle moge lijke hobbyclubs uit Leiden en om geving, zoals de 'Eerste Leidse vere niging van kanarieliefhebbers en vogelbescherming, de Zanger', de ario; Aquariumvereniging 'de Natuur- rch) vriend', postduivenverenigingen, postzegelverzamelaars enz. Behalve deze deelnemers aan de Leidato zijn er nog enlele niet-commerciële I instellingen, die een stand op de huishoudshow hebben. Dit zijn o.a. I het Rode Kruis, die geld verzamelt voor haar welfare-werk, de Dieren bescherming, 'Melanea', een instel- ling voor ontwikkelingssamenwer- king en de Federatie voor vrouwe lijke vrijwilligers, die haar banken- actie nog weer eens onder de aan dacht van de Leidenaars wil bren- an 25"'gen' rtohir Gratis proeven Elke middag en twee keer per i het avond wordt in het restaurant een n ko- gratis modeshow gegeven door Peek edere. cl°PPenburg. Voor geïnteresseer- lezen den in drukprocedé's is er een •1 bij stand van de bekende firma Johan ook Enschede en Zn., die ter plaatse prenten gaat drukken. In de 'gewo- onke- ne' stands zijn weer de meest uit- aria's een lopende artikelen, te vinden vinden. Zo zijn er acht stands met Daar- woninginrichtingsartikelen, voor i aap met doe-het-zelf-machines en bber', materialen, zes stands met boeken, letten twee met kranten en weekbladen en negen met dranken, kaas, vlees- waren, ijs, poffertjes, hapjes en na tuurlijk vrij proeven en keuren. n die ®en aantal artikelen zal ook wor- daan. den gedemonstreerd. Een kleine tellen;bloemlezing hieruit: naaimachines, •kster bedrukken van T-shirts, grijpknij- eike'pers- massage-apparatuur, wateront- s bij harders, zelf mak envan schilderij- tapijtknopen enz. Ook is er nog ;ebon-'aen rommelmarkt ten bate van de een Panken-Aktie van eerder genoemde 'Federatie van vrouwelijke vrijwilli- (gers- -Hutspotjongen In het kader van de 3-oktoberfees- ten zijn er ook fraaie beeldjes te koop met de beeltenis van de 'Huts- De beeldjes zijn gego- uit een mengsel van kleurstof r.-k.en metaal en kosten 12,50. Er zit it de^en .Hutspotrecept bij en een be- po- schrijving in vier talen. Het idee Vol.- ;v°°r dit beeldje komt van raadslid straf(e" straks waarschijnlijk wethouder van economische zaken) van Aken, die in Nijmegen soortgelijke beeld jes van Marie van Niemeghen zag. VVV-directeur Dekker was erg con tent met het beeldje, dat het goed zal kunnen gaan doen in het kader van de Leiden-promotion. Het beeldje is ook verkrijgbaar bij het VW maar is op de Leidato tegen een gereduceerde prijs te koop. Ook de boekjes met de herdenkingsze gels van Leidéhs Ontzet zijn in een nieuwe uitgave verkrijgbaar. Op 7 september is er een zoge naamde Leidatoloop en op 8 sep tember een fietssterrenrit. Deelne mers kunnen voor drie gulden in schrijven en hoeven dan verder geen toegangsgeld voor de huis houdshow te betalen, (voor kinde ren tot 15 jaar is het inschrijfgeld 1.50. Gratis parkeren De toegangsprijs voor de Leidato is al drie jaar niet verhoogd. Het be draagt drie gulden (kinderen tot 12 jaar 1,50). Parkeren is gratis. Als iedere automobilist op een efficiën te wijze parkeert, zat er geen par keerprobleem ontstaan, meende de heer Wolfslag van het Leidatocomi- té. Op de Leidato worden net als vorig jaar weer zo'n zestigduizend bezoe kers uit Leiden en omgeving ver wacht, dat is maar liefst twintig procent van de totale bevolking uit Leiden en omgeving, vertelde hij nog. De huishoudshow, die vrijdagavond open gaat, is daarna elke dag van 13 tot 17 uur en van 19 tot 22.30 uur geopend en tenslotte zondag 15 september van 13 tot 18 uur. NIEUWKOOP Voor de laatste maal in de kleine kantine, werd de algemene jaarvergadering gehouden van de Sportvereniging 'Nieuw koop'. Het sportcomplex is klaar en de verhuizing naar het nieuwe do mein, wacht alleen nog op het ge reedkomen van de kantine en de kleedgelegenheden, die de leden bezig zijn te bouwen. Voorzitter A. Vijfhuizen bracht hul de aan al diegenen die elk uurtje van hun tijd besteden aan de kan- tinebouw. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden goedgekeurd en uit het ver slag van A. Kwakkenbos bleek hoe omvangrijk de werkzaamheden van het bestuur van de bijna 300 leden tellende vereniging zijn. De spor tieve resultaten zijn het afgelopen jaar niet zo goed geweest. De ver gadering ging akkoord met de ver hoging van de contributie: junio ren en pupillen tot en met 14 jaar 30; junioren van 15 tot en met 17 jaar 50 en voor de ouderen 100 per jaar. Gezien de aanzienlijke uitbreiding van de werkzaamheden werd het bestuur met drie leden uitgebreid tot elf. OVERLEDEN: Jacob van Delft. 73 .iaar. Abdijlaan 27 Rijnsburg. Begrafenis woensdag op hervormde begraafplaats, na rouwdienst 0111 half 3 in lierv. ketl^. Jacoba Dorst, 75 jaar, huize Groenhoven Leiden. Begrafenis woensdag 3 uur op Rhijnliof. Isakc Pardon. 77 Jaar, Driftstraat 5 Lei den. Rouwdienst woensdag 12 uur in aula Rhijnhof, waarna begrafenis. Cornelis de Wolf. 87 jaar. Rijn en Vliet Leiden. Begrafenis woensdag 10.30 nur op Rhijnhof. Geertruida van Duiven bod e-van der Sloot, 68 jaar, Leuvenstraat 26 Lelden. Begrafenis donderdag 12.30 uur op Rhijnhof. LEIDEN In de Lakenhal is een kleine tentoonstelling in gericht van drie zgn. neo-rea- listen, de Leidenaar Fer Hak kaart en Rein Dool en de al oudere Haagse schilder Co Westerik. Onder de werken bevinden zich drie schilderij en, die de Lakenhal heeft ge kocht. Deze schilderijen zijn van recente datum. De drie kunstenaars zijn ver tegenwoordigers van een mo dern realisme, dat men zowel zakelijk als poëtisch mag noemen, zakelijk omdat het een herkenbare werkelijkheid uitbeeldt op een vrij objektie- ve manier, poëtisch omdat die werkelijkheid door de schil ders op een strikt persoonlij ke maniet wordt gezien. De onderwerpen lenen zich ook niet voor een koele, on persoonlijke weergave. Zij to nen mensen, die onze tijdge noten zijn, maar ze worden wel in situaties geplaatst, die iets over hun menselijkheid onthullen. Dat geldt zeker voor Westerik. Ook op de schilderijen van Hakkaart speelt de mens een hoofdrol. Op het schilderij 'Kermistruck' uit 1969 stellen de figuren duidelijk meer voor dan alleen zichzelf. Rein Dool stelt in zijn werk ver baasd vast hoeveel vreemde mensen, maar daarbij blijven zijn figuren wel ménsen. Dool glimlacht er hoogstens om. hij lacht ze niet uit. Wat. de techniek van de schil derijen betreft: het werk van Dool doet minder zorgvuldig aan. Hij werkt meer direkt op het gevoel, improviseert ook meer tijdens het ontstaan van het werk. NIEUWKOOP De economische waarde van een stuk grond of van een gebouw zal de norm zijn waar op de hoogte van de onroerend- gbedbelasting in Nieuwkoop zal worden vastgesteld. Daartoe heeft de gemeenteraad in oude samen stelling besloten na een uitvoerig debat. De nieuwe raad zal zich moeten uitspreken over de vraag of de huurwaarde of de getaxeerde waarde uitgangspunt zal worden van de vaststelling van de onroe- rendgoedbelasting. De mogelijkheid om de hoogte van de belasting om te slaan naar de oppervlakte van het perceel wees de raad af. Zeker is dat wanneer de regeling defini tief is. de inwoners van Nieuwkoop uitvoerig op de hoogte zullen wor den gesteld. Een landbouwer aan het Zuideinde zal zijn pas gebouwde schuur moe ten afbreken. Hij had zonder ver gunning zijn oude schuur afgebro ken en er een grotere voor laten zetten. Zijn beroepschrift aan de raad werd afgewezen. Zeventigduizend gulden zal Nieuw koop extra kunnen afschrijven op kleine onderwijs-investeringen. Ook kan een bedrag van 115.000 wor den gereserveerd voor de aanleg van de riolering 'Zuideinde-Dorps straat.' De stichting 'Gezondheidszorg Nieuwkoop' krijgt een extra subsi die, omdat de stichting met een tekort zit dat de leden niet kunnen bijpassen. De peuterspeelzalen in Nieuwkoop zullen worden gecentraliseerd. Alle speelzalen zullen worden onderge bracht in 'De Paddestoel'. De cen tralisatie heeft tot gevolg dat er geen gebruik meer kan worden ge maakt van 'De Zudde'. LEIDEN De communistische fractie in de Leidse gemeenteraad heeft met betrekking tot de vor ming van het college van B. en W. vanavond ook in Leiden de volgende verklaring opgesteld: De CPN gaat ervan uit dat voor de oplossing van de Leidse problemen een zo progressief mogelijk college noodzakelijk is. De mate van pro gressiviteit. van een partij wordt niet bepaald door het etiket dat zij zichzelf opplakt, maar door pro gram en uitvoering daarvan. Als zodanig zou voor ons ook een af spiegelingscollege aanvaardbaar kunnen zijn mits dat bereid is met de belangen van de werkende be volking in Leiden rekening te hou den. In de afgelopen vier jaar is Leiden bestuurd door een rechts college. Wij willen er nogmaals op wijzen dat in 1970 de PvdA het college van B. W. heeft uitgeleverd aan de rechtse partijen in de raad. Door toen te weigeren in het college zitting te nemen is schade toege bracht aan de belangen van de werkende bevolking in Leiden. De oppositierol die de PvdA meende te moeten vervullen heeft niet bijge dragen tot een ander beleid van het college. Nu volgens de ontvangen berichten de PvdA met een combinatie van PPR. PSP en D'66 alle wethouders- zetels willen bezetten, wil de CPN opmerken dat een dergelijk college nog geen garantie biedt voor een werkelijk links beleid. Program en samenstelling van de combinatie laten daarover nog veel in het on gewisse. Voor Leiden is in de eerste plaats noodzakelijk dat aan de verbetering van de oude arbeiderswijken voor rang wordt verleend zowel wat de woningen als de woonomgeving be treft. Daarbij zal rekening met de draagkracht van de bewoners ge houden moeten worden. Ook de werkgelegenheid verdient extra aandacht van het gemeentebestuur. LEIDEN De Bethlehemkerk aan de Driftstraat bestaat veertig jaar. De gecombineerde hervorm de wijkgemeente Kooiwijk-Pniël wil dat herdenken op woensdag 18 september met een bijeen komst in de kerk zelf en daarna in het wijkgebouw Irene. Wie over de begintijd uit eigen ervaring wat wil vertellen, krijgt die avond daartoe de geiegenheid. in, ar-i ska ja eitjes paro- aken; uit- ovei; kerk- kin;} n uitr (ADVERTENTIE) Jongelui - Ouderen Gehuwden Evert Castelein Zie adv. rubriek lessen De Bethlehemkerk toen nog Kooikapel—werd gebouwd ten tij de van ds. Joh. W. Groot Enzerink, wiens beeltenis nog is te zien op een plakuette in de gang van het wijkgebouw. Na hem hebben de predikanten Streeder, Spruyt, De Ruiter en Poor in de Kooiwijk gewerkt. Nu is ds. Pannekoek pre dikant van de samengevoegde wijk gemeente Kooiwijk-Pniël. Toen de kerk in gebruik werd ge nomen, was zij niet af. De verlich ting en verwarming lieten al spoe dig te wensen over en vele jaren heeft de kerk het zonder regel moeten doen. De heer Van der Lin den, nu orgelbouwer te Leiderdorp, heeft lange tijd de gemeentezang aan een harmonium begeleid dat stond op de galerij boven de preek stoel. Vele gemeenteleden hebben zich in de loop der jaren ingezet ook kleine Java-lokaal, het gymnastiek lokaal achter de school aan de Medusastraat. Het is aan de doorzettingskracht van ds. Groot Enzerink en zijn medestanders te danken, dat de kerk er toch is gekomen. En later werd bevestigd dat zij in een be hoefte voorzag, temeer omdat de predikanten van de Kooi altijd ook mensen uit andere stadsdelen naar deze kerk wisten te trekken. De Kooi-predikanten stonden bekend als 'confessioneel' en voor die pre diking is in Leiden steeds een rui me plaats geweest In de rij van voorgangers mag de naam van de godsdienstonderwijzer De Groot niet ontbreken. In vaca tureperioden nam hij vrijwel het gehele pastoraat over. Hij preekte regelmatig in de Kooikapel en was bij vele Kooibewoners thuis een vertrouwde gast. buiten de wijk om de kerk in de Kooi bij te staan. Aan de bouw van DubbcltjCS&Ctiö de kerk is heel wat voorafgegaan. Niet iedereen in hervormd Leiden was ervan overtuigd, dat de Kooi een eigen kerk moest hebben. Im mers. de kerkelijkheid van de Kooi zelf bood een te smalle basis om het voornemen economisch aan vaardbaar te maken. Voordien kerkte de Kooi in het Acties voor de Kooikapel konden al bij voorbaat rekenen op een gun stig onthaal, tot ver buiten de wijk. De 'dubbeltjesactie', die vooral ten doel had om kerk en wijkgebouw die voorzieningen te geven die bij de bouw van de kerk achterwege waren gebleven, had haar contribu anten over de hele stad. En jaren lang hebben er mensen mee gelo pen die niet eens in de Kooi (meer) woonden. De toenemende onkerkelijkheid is ook aan de Bethlehemkerk niet voorbijgegaan. Het is er wat min der druk geworden. Zowel zondags morgens als in de week. Maar toch meent de kerkeraad, dat er voor deze kerk in het wijkwerk nog een plaats is. Vandaar dat op 18 sep tember niet alleen wordt terugge blikt maar ook vooruitgezien. Een belangrijk besluit was de sa menvoeging van Kooi en Pniël en kele jaren geleden. Voor twee pre dikanten bestond geen financiële ruimte meer. Toen ds. Schoonheim naar Limburg was vertrokken, nam de Kooi-predikant ook zijn aandeel in de pastorale bearbeiding van de hervormde gemeente voor zijn re kening. De wijkavond van 18 september kan men een uitdrukking noemen van deze verbondenheid tussen de beide wijkgemeenten, want hij is bedoeld voor de hele Kooiwijk- Pniël. De datum voor deze avond is niet zo gelukkig gekozen, omdat op 18 september in Leiden het Spel zonder Grenzen wordt gespeeld en ieder dan wel aan de buis zal wil- ltn zitten. De uitholling van de positie van de gemeenteraad via gewesten en wijk raden zal bij ons verzet ontmoe ten. De benarde financiële positie van de stad is het sleutelvraagstuk voor de komende tijd. De PvdA en de combinatie willen dat probleem, net als het rechtse college, oplossen door tarieven en belastingen te verhogen. Als dat ten koste moet gaan van de werkende bevolking dan wijzen wij dergelijke verhogin gen van de hand. De gemeenteraad en het college van B. en W. zullen zich krachtiger tegen die delen van de regeringspo- litiek moeten verzetten die in strijd zijn met de belangen van Leiden. De belangrijkste schuld van de Leidse nood ligt immers in Den Haag. Van de regering, zeker van een zich progressief noemende, moet worden verlangd dat extra financiën ter beschikking worden gesteld om die nood te lenigen. De gelden kunnen onttrokken worden aan de NAVO-bewapening en de huizenhoog opgelopen winsten van de multi-nationals. De CPN zal zijn stem geven aan de wethouders van de combinatie van de samenwerkende progressieve partijen. Wij willen daarbij wel op merken dat ieder voorstel van dit college kritisch door ons zal worden beoordeeld. Voorstellen die tegen de belangen van de Leidse werken de bevolking indruisen zullen afge wezen worden waarbij wij niet zul len schromen de mensen voor hun belangen in beweging te brengen. Een werkelijk linkse politiek kan slechts d.m.v. actie tot stand ge bracht worden. LEIDEN Woensdag wordt in de vol gende stralen grol vuil opgehaald: Lam- menschansweg (beide zijden van Zoeter- woudseslngel tot Station), Kamerlingn Onnesplein. de Sitterlaan, v. d. Waals straat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vrles- straat, Kapteynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoflstraat, Bakhuis Roozeboomstraat, M. Treublaan, Stieltjes- straat. Franchlmontlaan. v. d. Hoeven- straat, Kanaalweg (van v. Vollenhove- plein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan, Beyerlncklaan, Temmlnckstraat. Surlngarstraat, Burggravenlaan, Asser straat. Schol tenstraat. Moddermanstraat, Oppenhelmstraat. Donderdag zijn de volgende straten aan de beurt: Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandse- kerksteeg. Pelikaanstraat. Koestraat. Lege Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Duizend- draadsteeg, Van der Werfstraat, Meer manshof, Druckerstraat. Maredorpsed- warsstraat, G re venstraat. Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvlssen- steeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Sin gel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat. Volmolengracht, Oostdwars- gracht. Koolstraat, Emmastraat, Baat straat. Haarlemmerstraat (van "iurfmarjt tot Mare), Stille Rijn, Apothekersdijk. Scha- pensteeg. Goegerritsteeg. Prlnsessekade. Turfmarkt. Steenstraat, Beestenmarkt. Nwe. Beestenmarkt. Kort Galgewater, Morsstraat, Smldssteeg, Narmsteeg. Kruisstraat, le en 2e Blnnevestgracht. St. Aagtenstraat. Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Schelstraat, Nieuwe Mare, Oude Singe (van Mare tot Turfmarkt- brug), Pokkestraat. Vrijdag komt de kraakwagen in deze straten: Van Vollenhovenkade en plein. Snouck Hurgronjestraat. Hulzlngastraat. Uhlenbeckkade. Colenbranderstraat. Meyerskade, Duyvendakstraat. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenhoven- pleln), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozystraat. de Goejeestraat. Cosljnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelmlna- brug). Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot WllhelmlnabrugK Catharlnastraat. RUn- stroomstraat. Hoge Rijndijk - van wilhelmlm iljnvreugd. Bru„„ Besjeslaan/ Park 'Die Leythe', Roombur- Rhijnvreugd), rhljr Naast de kerk staat het wijkgebouw Irene. In de loop der jaren heeft dat zijn nut ruim bewezen. Het is verheugend, dat dit gebouw in het centrum van de wijk een nieuwe functie heeft gekregen. Het is enige tijd geleden dienstencen- tr\rm geworden, een heel nuttige instelling in een stadsgedeelte waar de oudere mensen een belangrijk percentage in de bevolkingssamen stelling vertegenwoordigen. gerweg. Aarstraat. Meerburgerkade en straat. Gouwestraat. Amstelstraat. Leede straat, Wlerlckstraat. IJsselkade. Speel hof. Vllststraat. Zaanstraat, Maasstraat. Merwedestraat. Drechtstraat, Llng<*traat. Spaarnestraat. Lekstraat. Castellum- LEIDEN Geboren: Anton J z v A M Riebeek en J J M Ouwerkerk. Remco J L z v J T Wltteman en B J M van Schalk. Martlnus A z v J J Molders en M A A WIJnants, Gerrlt-Jan z v G Buurman en M van der Helden. Willem N z v N G Batenburg en T W Boekhoven. Caroline d v J Piet en L M van Wlrdum. Overleden: F T Maas geb 1 feb. 1902 man. Gehuwd: CAR Stahn en I M Davis.F Frankhuizen en P C M van Dlemen. J de Vos en G van Zeist. S T de Boer en G W C P Klemel, S Scholten en M Briöt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3