Veronica verdwijnt vanmiddag zes uur definitief van toneel i xen vingers Radio- en televisieprogramma's Scherp protest tegen 'onderwij s-loterij' Na een woelig bestaan van veertien jaar Korter werken in metaalbedrijf Electriciteit wordt duurder Op één gymnasium allemaal 'nieten' Paul Brand Chirurg in India |o ee TROUW/KWARTET ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV DU1 SMIDJE VERHOLEN Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Om zes uur vanmiddag is het eindelijk zover. Radio Veronica gaat uit de lucht, na een af en toe woelig bestaan van veertien jaar. En in al die jaren doken er regelmatig koppen op in de kranten als 'Veronica binnenkort uit de ether' en Pira tenzenders moeten stoppen'. De gebroeders Verwey en program maleider Rob Out hebben zich er nooit zo druk over gemaakt. Want geen enkele regering durfde die impopulaire maatregel te nemen door Veronica het zwijgen op te leggen. Maar met het hui dige kabinet moest het er toch van komen. •We kunnen het eigenlijk nog niet geloven', zeggen de mensen van de radiozender. 'Het is Ineens zo snel gegaan. We hadden eigenlijk ge hoopt dat we nog een maand mochten doorgaan, daaro m kwam die datum van 1 september toch nog als een verrassing'. De afgelo pen weken heeft er een vreemde, onwezenlijke stemming geheerst in de studio's van Veronica. Men was druk in de weer met het maken van afscheidsprogramma's, toen eenmaal duidelijk was dat het met ingang van 1 september afgelopen zou zijn. De laatste zenddagen van Veronica hebben in het teken van de herinnering gestaan. Zo werden bandjes van tien Jaar geleden ge draaid, met platen uit die tijd en met de stemmen van verdwenen disc-jockeys zoals Joost den DraaiJ- er, Jan van Veen en Gerard de Vries. Ook een man als nieuwslezer Harmen Siezen van het NOS-jour- naal was drie jaar lang platen-aan- elkaar-prater bij Veronica. Alleen de reclameboodschappen waren van deze tijd. Vanuit zee En die reclame, daar ging het nou allemaal om. De Nederlandse wet geving laat geen ruimte voor com merciële zenders en dus bedacht het groepje zakenlieden veertien Jaar geleden dat er dan maar van uit zee moest worden uitgezonden. Opzet was natuurlijk geld verdie nen, ook al wil nu wel eens re suggestie worden gewekt dat Ver onica gekomen is om 'dat grote gat in de ether te vullen' door het draaien van plaatjes op de populai re toer. Behalve door het feit dat er af en toe melding werd gemaakt van het eventuele verdwijnen van Veronica, kwam het zendschlp ook op andere manieren in het nieuws. Grote lief dadigheidsacties, bijvoorbeeld voor de Hartstihting haalden de voorpa gina's en dan was er nog de ge ruchtmakende zaak met de aanslag op de Mebo II, het zendschip van Radio Noordzee, waardoor 'Oom Buil' Verwelj in het gevang terecht kwam. Die hele aanslag heeft Ver onica niet veel aan populariteit ge kost. Integendeel: de programma's werden steeds meer favoriet bij (voornamelijk) huisvrouwen en Jongeren. Demonstratie Maar toen dan eindelijk ook de Veronicamensen begonnen te be seffen dat dit kabinet resoluut een einde zou maken aan de 'piraterij', kwamen de acties op gang. Grote demonstraties in Den Haag, politici werden bestookt met brieven en telegrammen, een grootscheepse le denwerfactie kwam op gang en toen de minister er ook niets voor bleek te voelen om een vierde 'Hil versum' aan Veronica toe te wijzen, verzette men bij het schip de ba kens en wilde men aspirant-omroep worden. Er kwamen duizenden 'tien Van een onzer verslaggevers BRUMMEN Het metaalbedrijf Simmods in Brummen heeft werk tijdverkorting aangevraagd voor 350 van haar 450 personeelsleden. De verkorting van de werktijd met twee dagen per week is het bedrijf toegestaan. Simmods levert vooral produkten aan aannmersbedrijven. gulden leden' en minister Van Doorn (oud-KRO-voorzltter) zat opgescheept met een aanvraag. Er werd geteld en na een hele tijd kwam de minister met de medede ling dat te weinig Veronica-leden in het bezit waren van een luister en kijkgeldkaart. De Veronica Omroep Stichting haalde het niet en dat terwijl men had gehoopt om direct na het sta ken van de uitzendingen vanaf het schip, met het zenden vanaf de wal te beginnen. Programmaleider Rob Out had al een dikke stapel sollici tatiebrieven op zijn bureau, van 'bekende mensen' uit de omroepen die zo wilden overstappen naar Veronica, dat met een totaalpro gramma voor radio en televisie zou kunnen komen. Het weekblad 'Ver onica 538' zou worden omgebouwd tot een programmablad. Nu bekend is geworden dat dit blad niet zal verdwijnen, maar is overgenomen door een uitgeverij die het in de leesportefeuille zal stoppen. De Veronicamensen hebben altijd ge schermd met de uitspraak: 'Veroni ca is ingeburgerd bij het Neder landse volk en heeft zich daardoor bestaansrecht verworven', alsof je iemand die veertien jaar zonder rijbewijs rijdt, dan maar ineens zo'n roze papiertje moet overhandi gen, 'omdat hij toch al veertien jaar zonder brokkend) reed'. Rob Out: 'We zijn nu in beroep bij de Kroon en hopen toch in april te kunnen gaan beginnen met wat men noemt 'legale' uitzendingen. Er is door CRM erg scherp geteld, hebben we de Indruk. Té scherp en ik heb ook het idee dat men op een heel andere manier heeft geteld dan destijds bij EO en VPRO en TROS het geval is geweest'. Buil Verweij: 'Die hele telling zie ik als een discriminatie'. Weemoedig Intussen heerst er een weemoedige stemming in de studio's van Veron ica te Hilversum. Officieel heet het dat nog niemand een andere baan heeft aangenomen, omdat 'de hele club hier toch wel erg aan elkaar hangt, ook al zijn er natuurlijk wel eens ruzietjes, zoals in elk bedrijf'. Van een verslaggever DEN HAAG Er zit een verhoging in de lucht voor de elektriciteitsta rieven voor alle kleinverbruikers. De verhoging zal in de buurt van de tien procent liggen maar zal van elektriciteitsbedrijf tot elektrici teitsbedrijf uiteen lopen. De verhoging is nodig wegens de algemene stijging van de kapitaal- en andere kosten, waarmede de elektriciteitsbedrijven te maken hebben. Ir. J. H. Bakker, directeur van de S.E.P. (samenwerkende elektriciteits produktie bedrijven) te Arnhem heeft dit in antwoord op vragen meegedeeld. Daarnaast, aldus ir. Bakker, is er nog de geleidelijke stijging van de elektriciteitstarieven, die plaats vindt op grond van de gestegen brandstofkosten. De prijs van het aardgas voor grootverbruikers als de elektricititsbedrijven is gekop peld aan de ontwikkeling van de olieprijs. Later vindt men hierdoor de gestegen brandstofkosten voor de energiebedrijven terug in de elektricititsrekening. De gestegen olieprijzen zijn nu bezig door te werken in de elektriciteitstarieven. 113. 'Wat is er? Is er iets niet in orde?' wilden de anderen geschrok ken weten. 'Vraég je dat nog?' brulde Nosco, die woest in het rond zwaaide met het papier. 'Of er iets niet in orde is? Dat zou ik denken! Weet je wat er op dit papier staat?' 'Hoe kenne wij dat wete?' grom de Platvink-Jantje. 'Benne wij soms tellepetistische helderlezende gedachtenkijkers?' En in het grove brein van dikke Jantje kwam een ongeloofwaardige gedachte op. 'Ja, Nosco', riepen de anderen toen door elkaar. 'Jantje heeft gelijk. Zeg op! wat staat er op dat papier?' 'Er staat een versje op!' brulde Nosco, die helemaal door het dolle heen was. 'Hier.dit staat er'. En Nosco, droeg zo goed en zo kwaad als het ging het volgende fraaie stukje poëzie voor: FERDINAND 'Een boefje wou uit stelen gaan, Maar zag het goud voor zigeuners aan. Toen kwam de bus en hij was blij, Doch 't goud dat was al lang voor bij. 'Verhip!' riep Jantje schor uit en hij wist, dat zijn sombere vermoe dens waarheid waren geworden. 'Ik snap het! Ze hebbe ons tuk gehad, Nosco. Dat ken niet anders. Die zigeuners hadde netuurlijk het goud in d'rlui smerige wage, en wij hebbe ze rustig late lope'. 'Wat zeg je daar?' gilde Nosco, die nu werkelijk niet meer wist wat hij deed. 'Hebben jullie dat kostelijke goud voorbij laten lopen? Ezels! Apekoppen! Vooruit Asmar! We zullen ze! Sla d'r op!' En meteen begon de woeste professor het ge vecht. De domoor.want ja, hij mocht dan al handig kunnenkt maar in een gevecht van Lroj tegen man was hij natuurlij kf opgewassen tegen de behef straatvechters ais Franse Sjaf Platvink-Jantje. Deze warenja mers opgegroeid in sloppen] stegen, waar het leven een f. leerschool vormt en waar mf 5 vroeg zijn vuisten leert gebrtjop Het verbaast osn dan ook helf N niet, dat het gevecht vrij eindigde met de absolute nedfT van Asmar em Nosco, waarbij' te vermelden valt, dat Asmar P hitte van het gevecht geregekenl verkeerde op zijn kop sloegU^ zijn fraaie wandelstokje. -f. overwinnaars strikten nu ach» hun dasjes recht en zelden: altijd goed de zake zelf efj bi; regele met slaande argumenteLeii i] zal In het gebouw van Veronica te Hilversum gaat het voor het laatst nog gewoon toe. Programmaleider Rob Out bezig met de opnamen voor de laatste uitzending. Directeur Verweij houdt zich voor lopig bezig met de afwikkeling van wat de zaak Veronica was en is. Er moet een finale afrekening ge maakt worden met de belastingen, het GAK moet betaald en dan de BUMA en STEMRA nog. Door het verdwijnen van Veronica zullen de ze twee laatste instituten hun in komsten fors zien dalen, want Ver onica betaalde altijd keurig op tijd. Voor het personeel is een 'bevredi gende afvloeiingsregeling' getrof fen, waar iedereen mee akkoord is gegaan. Er zijn echter nogal wat adverteerders die hun boodschap pen nu in het water zien vallen omdat ze wel hebben betaald voor nog een aantal uitzendingen, maar nu niet kunnen uitgezonden wor den. In de contracten met de fir ma's heeft echter altijd de bepaling gestaan dat, wanneer men van overheidswege moet stoppen, Ver onica niet aan het verplichtingen kan voldoen. Dat ook een aantal disc-jockeys van Hilversum III het niet leuk vindt dat Veronica verdwijnt is da gelijks te horen want regelmatig wordt de nieuwe plaat van Peter Koelewijn gedraaid, met als titel 'Veronica sorry' die de daverende dertig van Hilversum III is binnen geschoten. 'Veronica blijft, als u wilt' was de slogan. Men wilde niet en vanmiddag om zes uur 'zinkt' het schip. Van een verslaggever SCHIEDAM Rector drs. W. A. Visser en leraren van het stedelijk gymnasium in Schiedam hebben bij de minister van onderwijs en wetenschappen een protest ingediend tegen wat zij noemen het 'onderwijs-loterij-beleid'. gend keer nóg eens willen pro beren de studie van hun keuze te verwerkelijken. Eén van de geslaagden werd in Antwerpen toegelaten tot een medische op leiding, de vierde (een meisje) is naar de Landbouwhogeschool in Wageningen gegaan in hoop langs een andere weg in het ziekenhuis of de gezondheidszorg terecht te komen. Nummer vijf is uit wanhoop begonnen aan een rechtenstudie, met de be doeling zich volgend jaar weer voor medicijnen aan te melden. De zesde had als tweede keus biologie maar kreeg ook daar voor een 'niet'. Deze laatste is radeloos, werkt af en toe eens een paar dagen maar ziet het niet meer zitten, aldus conrector L. H. Kosten van het gymnasi um. De ernst van de situatie dreef rector en leraren tot deze vorm van een 'open protest'. Alle geslaagden van het gymna sium die voor een studierichting moesten loten, zijn uitgeloot, na een opleiding van tenminste zes jaar, waarbij met het oog op de verdere studie het juiste vakken pakket moest worden gekozen. In hun brief schrijven de lera ren te verwachten dat de be windsman een menselijke oplos sing voor deze 'nieten' zal weten te vinden. Van de achttien eind examenkandidaten slaagden er zestien, van wie er vijftien naar de universiteit wilden. Negen van hen behoefden niét te loten omdat zij een studierichting hadden waarvoor géén stop gold. De andere zes wilden medicijnen of diergeneeskunde gaan stude ren en moesten loten. De 'nie ten' hebben tot gevolg gehad dat twee van hen vervroegd in dienst gegaan zijn en een vol- Dokter Penns methode was de hele neus weg te nemen, een flink stuk huid van het voorhoofd te nemen om een nieuwe neus te modelleren, en tenslotte het voorhoofd te her stellen met een stuk huid uit de dij. Paul was er van onder de indruk en besloot die methode in Vellore eens te beproeven. Een kleine week bracht hij door bij zijn schoonouders in Kaapstad. Daarna begaven zij zich gezamen lijk naar Durban en gingen daar scheep naar India. Paul had nu de halve wereld bereisd, en hij was daarbij tot de slotsom gekomen dat hij en zijn team baanbrekend werk deden. Er viel heel wat te leren van mensen die zich bezig hielden met handchirurgle, maar voorzover het lepra-patienten betrof was er nie mand die hen veel verder kon hel pen. Enigszins teleurgesteld aan vaardde hij de thuisreis, maar des ondanks met grote kennis en ver trouwen. De vijf jaar van de tweede periode die het gezin Brand in India door bracht was een tijd van moeizame maar zichtbare vooruitgang. Voor Paul betekende het, dat hij voort durend nieuwe technieken opbouw de, met veel vallen en opstaan. Ook voor Margaret was het pionieren: voor de kinderen was het een tijd waarin zij snel groter werden. Het was beslist verbazingwekkend dat er met hen niet vaker ongelukken gebeurden, want de aantrekkings kracht die gevaarlijke spelletjes op hen hadden nam met de jaren slechts toe. 'Zij moeten wel een heel leger be schermengelen hebben', verzuchtte Margaret wel eens, 'die dag en nacht in de weer zijn'. Hun nieuwe huis bood verleidelijke kansen. Het had allerlei muurtjes en borstweringen, en als zij vanaf Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schrcudcr een naar voren stekend punt met een grote sprong kans zagen op het dak te komen en zich daar in evenwicht te houden, was daar een enorme tamarinde, waarvan de hoogste takken in de buurt kwa men van de schoorsteen. Al gauw hadden de kinderen de kunst onder de knie vanaf die schoorsteen een van de takken van de boom te pakken te krijgen en zo weer naar beneden te klauteren, precies zoals zo nu en dan de apen uit de omgeving dat deden. Estelle was niet zo behendig. Toen Margaret eens thuis kwam betrapte zij haar twee verdiepingen hoog, in wankel evenwicht tussen de schoorsteen en de tamarindeboom. Als de tak waaraan zij zich vast hield het begaf, zou niets haar val kunnen stuiten. Verstijfd van schik gaf Margaret aan de anderen aan wijzingen: 'Mary! Pak Estelle om haar middel, zó.Trek haar nu naar Je toe.Pas toen zij veilig de grond hadden bereikt gaf Margaret lucht aan haar gevoelens: 'Estelle Brand, heb niet het lef dat nóg eens te doen!' Het huis was binnen de kortste tijd de ontmoetingsplaats van alle kin deren van het collegeterrein, en het was een wonder dat dokter David en zijn vrouw, die naast hen woon den, het allemaal overleefden. De kinderen waren onuitputtelijk in het 'bedenken van nieuwe spelle tjes. Als het regende verstopten zij met alles wat ze konden vinden de regenpijpen en dakgoten en ver maakten zich op de platte daken in de plassen die zich daar vormden. Bijzonder geliefd was het ook water over de buitentrappen naar bene den te shceppen en dan al plassend en ploeterend van boven naar be neden te rennen. 'Chips' werd een ware meester in de klimkunst. Graag klom hij langs de regenpijpen het nieuwe studen tenhuis binnen, waar hij onmisken bare sporen van zijn aanwezigheid achterliet een vorm van ont spanning die Jean al gauw van hem overnam. Lang zagen zij kans aan ontdekking te ontsnappen. Eindelijk kregen de studenten hen te pakken, sleurden hen de trappen af en lieten hen kopje onder gaan in de vijver. 'Ga nu maar naar huis, om het aan je vader te vertellen', adviseerden ze hun niet zonder leedvermaak. Maar Chips kon het desondanks goed met de studenten vinden. Zij Radio vandaag HILVERSUM I VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 (S) Z.O. VPRO: 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. VARA: 8.11 Dingen v.d. dag. 8.Z3 (S) Z.O., met 9.35-9.40 Waterst. 10.30 (S) Z.I.. met 11.00 Nws. 13.00 Nws. 13.11 Wegens vakantie gesloten. NOS: 14.45 (S) NOS-Jazz. 15.05 25 Jaar kankerbe- strljd. 15.10 Progr. v.d. bultenl. werkn. met 16.00 Nws. ZEVENDEDAGSADVEN TISTEN: Zal God een Harmagedon toe staan. NOS 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. 18.20 (S) Varle-bls. 18.55 Oproer Kraalt. 19.30 (S) Brassband Magazine. 20.00 (S) VARA feliciteert. 22.00 Werel den onder de schedel. 22.30 Nws. 22.4U (S) Hoe later op de avond. 23.05 Acn Jade jaren 50. En verder? 23.55-24.00 HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos. met 7.30 Nws; 7.41-8.00 Aktua; 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. Hulsvr. 10.00 (S) V.d. kinderen. 10.30 Nws. 10.33 (S) Plaat- vaeria. 11.30 (S) Wegwezen, met 1155 Med. 12.16 Overheidsvoorl.: Werk en wel zijn. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Aktua. 13.00 (S) Tross-Country. 13.45 (S) Bad meesterrevue. 15.00 (S) Als dat zou kun nen. (15.30 Nws.) 17.08 Prometheus XIII. 17.30 Nws. 17.32 Aktua. 17.50 (S) Cafe- chantant. TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) Close-up 19.00 (S) Cone, a la carte. 20.00 Nws. 20.05 (S) Klaviertuosltelten. 20.30 Aktua- klankb. 20.55 (S) Klass. muz. EO: 22.30 Avondoverdenk. 22.50 Klankbord. 23.05 (S) Postludlum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Drie op je boterham 9.03 (S) Tot uw dst. 10.03 Muz. bij de koffie. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Los vast. 14.03 (S) Elpee Pop. 15.03 (S) Filter. 16.03 (S) Sportshow-I. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. NCRV: 19.02 (S) Dlscorama. 20.02 After eight met Engelse hits. 22.02 Strictly Country Style. 22 30 (S) Jazztlme. 22.55 Med. 23.02 (S) Sportshow II. 0.02 (S) Late date. 2.02 (S) Bent u daar nog? 6.02 (S) Morgenstemm. 6.45-7.00 (S) Zon dagmorgen. Speciaal TV vandaag Gerard Cox in een repertoire van acht liedjes. Ned. 2 20.20 Voordat Joop Reinboud verslag uitbrengt van het Landelijk pasto raal overleg (22.50) is de KRO pre sent met een aflevering van Brand punt. Ned. I 22.00 Vara's ombudsman Hans Ouwer- kerk besteedt weer aandacht aan de problemen van enkelingen en groepen. Ned. 2 20.45 Wegens het parallel lopen zullen de kijkers moeten kiezen tussen de Wrekers (21.10) en Dagboek van een onderwijzer. Ned. 2 21.15 In 'Brandpunt' aandacht voor het verdwijnen van het dagblad De Tijd en de start van het gelijkna mige weekblad. Tevens nieuws over de Nederlander Van der Aar, die al zes jaar in Turkse gevangenissen verblijft en wiens gezondheidstoe stand verslechtert. Ned. 1 22.00 Vaak wantrouwend gevolgd door gemeenteleden proberen in Duits land een predikant en zijn mede- werekers jongeren te helpen die in de knoei zitten. Duitsl. 1 17.15 De radiorubriek Filter van de NCRV is ingeschakeld bij de actie van Veilig Verkeer Nederland tegen het toenemend alcoholgebruik on der jongeren die van bromfietsen gebruik maken. Hilv. 3 15.03 aan P" )nd cht NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal KRO 16.02 Bloementuin 16.15 Verhaal van een meisje en een paard Daarna: Avonturen op een struisvogelboerderij NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor een briefkaart op dele rang NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 MIK 21.10 Wrekers 22.00 Brandpunt KRO RKK 22.50 Landelijk pastoraal overleled! NOS 23.10 Journaal :lai mp pie i d rij ch )fc NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Coronation Street NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Gerard Cox en Rogier van Otterloo 20.45 Ombudsman 21.15 Dagboek van een onderwijzer (4) NOS 22.25 Journaal !1S( Radio-morgen Speciaal TV-morgen namen hem wel eens mee als ze gingen vissen, of picknicken, en hij was ontroostbaar, toen hij, negen jaar geworden, onder moeders vleu gels weg moest om naar de Breeks' school te gaan. de Britse kostschool in Ootacamund. Paul vermaakte zich met de kinde ren als hij maar even tijd kon vinden. Zo hielp hij ze bij het bouwen van een hut in de wijdver takte tamarinde voor hun huis. Het werd een prachtig beuwwerk, een meter of drie, vier, boven de grond. Een emmer diende als boodschap- penliftje. De openingen maakten zij dicht met muskietennetten, maar toen de kinderen er 's nachts wilden gaan slapen, bleken, er meer muskieten binnen dan buiten te zijn. zodat daarvan niets kon ko5- men. Ongelukken konden echter niet he lemaal uitblijven. Paul werd op een keer opgeschrikt door een luide gil. Jean was bij het beklimmen van de boom haar evenwicht kwijtgeraakt doordat zij was aangevallen door een paar dikke zwarte mieren. Zij viel en brak een arm. Paul bracht haastig een pleisterverband aan en reed haar in de oude Vanguard naar het ziekenhuis, waar de arm werd gezet. Alles liep nog goed af. Bij een andere gelegenheid kostte een voetzoeker Chips bijna een oog. Hij was wel steeds gewaarschuwd er vanaf te blijven, maar gehoor zaamheid was niet zijn grootste deugd. Toen het ding niet ont brandde, ging hij erheen en gaf er een stevige klap op. Gelukkig had hij de tegenwoordigheid van geest zijn gezicht met beide handen te beschermen, maar hij liep zware brandwonden op. 'Mag ik misschien een stukje ijs hebben?' vroeg hij zijn moeder ti mide, schromend zijn ongehoor zaamheid te bekennen. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.10 Voor stad en land. 8.17 Ontbijten met Letty. 9.00 Sportmed. en Weer. 9.05 Sound of musi cals. HUMAN. VERB.: 9.45 Tragiek der redelljkh. IKOR: 10.00 (S) Korte kerkdst met kinderen. 10.30 Doopsgezinde kerkdst ln Aalsmeer. 11.25 Wilde Ganzen, ii.au Muz. uit Ghana. AVRO: 12.00 (S) Muzi kaal Onthaal. 13.00 Nws. 13.10 Toestand ln de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30 (S) Delta. 14.09 (S) Klass. gltaarmuz. NOS: 14.30 Radio Hllv. 1940-1945 (III) 15.17 Van ta-ta tot totale taal. 15.2/ Gamma van alpha en beta. 15.52 Nuleen- entwlntigvljftig. 16.15 Journallstenforum. VRA: 17.00 (S) Nederl. Kamerork. met solisten: mod. muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.15 Dat het u wel moge bekomen! 18.45 (S) Licht ork. met zangsollsteq. 19.15 Gesproken portret. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Vandaag dit, morgen dat. 19.40 Anton Constandse. 20.00 VPRO-zondag. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Vanavond laat sport. 23.65-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweg. 8.15 Ba- dlnerle (S). 9.00 Nws. 9.10 Waterst. U.lo (S) Laudate. 10.00 (S) Eucharistievler. 11.00 Nws. 11.02 (S) Brunchconc.: semi- klass. muz. 11.55 Med. 12.00 Kruispunt. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Bultenl. comm. NOS: 13.00 (S) Zondagmiddag- Ouverture. 14.00 (S) A'dams Philh. Ork.: klass. en mod. muz. In de pauze: ca. 14.40-15.10 Adempauze. 16,00 (S) Let tne 18.45 Lied v.d. week. 18.58 Wilde Ganzen. NOS: 19.00 Nws. 19.07 (S) Muz. uit ae Middeleeuwen en Renaissance. 19.45 (8) Muz. uit de Barok. 20.30 Zin-Tuig. NCRV: 21.00 (S) Klass. kerkcant. 21.30 Macht en onmacht ln de 20e eeuw. 21.45 (S) Meisjeskoor met orgelbegel. 22.05 (8) Kerkorgelconc.: klass. muz. 22.45 (S) Ra dio Kamerork.: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham: Lukraak. 9.02 Juist op zondag. 10.02 (8) Muz. Mozaïek. VARA: 11.02 (S) Kllnk- Klaar - zonder nonsens. 12.02 (S) Met vrlendel. groeten. 13.02 (S) NAR. NOS: 14.02 Langs de lijn. (Tussen 14.02-14.30 Voorbesch. E.K.Atletlek Rome.) 18.01 Joost mag niet eten. KRO: 1902 (8) KRO-op-drle: Tombola. 23.02 (S) Voer voor vogels. 0.02 (S) In the still of tne nlght. 2.02 (P)laatwerk. 4.02-7.00 Vincent van Engelen-show. Van Bach tot 'Godspell' is een Engelse documentaire over het kerk lied, die door het Ikor wordt uit gezonden. Ned. 1 17.00 De NCRV brengt weer een be langwekkende aflevering uit de Franse serie Als de dag van giste ren. Deze keer loopt het overzicht van Korea tot Vietnam. Ned. 1 19.35 Het gedramatiseerde leven van Garibaldi voert de kijkers naar Zuid-Amerika. Giuseppe vecht mee voor de bevrijding van Indianen en negerslaven in Rio Grande; hij wordt gevangen genomen en ge marteld. Ned. 2 20.45 Een zeer bijzondere televisiebe werking van Shakespeare's mees terwerk Hamlet wordt vanavond en maandag door de NCRV uitgezon den. Ned. 1 20.30 Na het achtste deel van De mens in wording, dat de industriële revolutie tot onderwerp heeft (21.45), vertoont de NOS het slot van De geheimen van het surrealis me. Ned. 2 22.35 De NDR laat het slot zien van de driedelige tv-film over de Britse treinberoving in 1963. Duitsl. 1 20.15 De CVK-dienst komt uit de ge- ref. kerk van Enkhuizen. Ds. C. W. de Bruijne preekt over 'Onze Vader die in de hemelen zijt'. Hilv. 2 17.00 Het derde deel van de radiodo cumentaire over de Nederlandse omroep in bezettingstijd heeft sa botage en ander verzet tot onder werp. NEDERLAND I KRO RKK 11.30 Eucharistieviering vanuit Noordwijker- hout NOS 15.30 Journaal 15.32 Ti-ta-tovenaar 15.57 Untamed World 16.22 Sport-Eurovisie: W.K.Roeien 16.55 Toto IKOR 17.00 Van Bach tot Godspell 17.30 Wilde Ganzen TELEAC 18.40 Sportleiding - les 0 NOS 18.55 Brigadier Dog 19.00 Journaal NCRV 19.05 Kom nu met zang 19.35 Als de dag van gisteren (6) 20.30 Hamlet (1) KRO RKK 22.20 Landelijk Pastoraal Overleg NOS 22.40 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Gemeenteraad - les 2 18.47 Vooraf: inf. over schooltelevisie IKOR KRO RKK 18.50 Woord voor woord NOS 18.55 Brigadier Dog 19.00 Partridge Family 19.25 Studio Sport 20.40 Journaal 20.45 Jonge Garibaldi (2) 21.45 Mens in wording (8) 22.35 Geheimen v.h. Surrealisme (2) 23.30 Journaal ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6