Toeristenmarkt Katwijk voor herhaling vatbaar Oegstgeest krijgt een ruimere televisiekeus V Katwijkse KOLOM Taakverdeling zes wethouders rond Pronk miste maar één vergadering Fa. De Ru opgeheven Gemeente Voorhout neeit St. Agnes toch niet ove H) Door Niekjan van Kesteren «Vogelaar (Noordwijk): Ik beminde de kruitdamp Winkelcentrum Aarhof voor 90 pet bezet Hazerswoude binnen twee jaar nieuwe openbare basisschool SCH 108 te water H. A. Visser nr. 1 in Zaanstad Burgerlijke stand Veel liefs voor twee wethouders van Hillegom Onderzoek naar *nelbus Alphen- Amsterdam v.v. Nertsenfokker mag nog niet uitbreiden Ter Leede heeft kastekort Nieuwe Leidse Courant TROUW/KWARTET ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO (W/ Nog wat meer oude ambachten (ADVERTENTIE) KATWIJK De toeristenmarkt, die dit jaar voor het eerst in aKtwijk gehouden is, is een succes ge weest. Dat mag althans geconcludeerd worden uit de reacties van de betrokken partijen. Zowel de vertegenwoordigers van de handel als van het toerisme gaven te kennen dat zij de proef voor herha ling vatbaar achtten. 11S INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718)-13036. NOORDWIJK De gemeenteraad meubelen van Noorclwijk heeft donderdaga vond afscheid genomen van een aantal leden: de heer Abcouwer, de heer Schaafsma, mevrouw Van Nes, mej. Koopman, de heer Oostdam, de heer Van Riemsdijk en de heer Vogelaar. Allen kregen van de bur gemeester grote waardering te ho ren, inzonderheid de heer Vogelaar, die bijna veertig jaar lid van de raad is geweest. KATWIJK Jaren geleden fietste er eens een man met zijn zoontje door het dorp toen er kermis ge houden werd. Toen het zoontje er naar wees en vroeg wat dat was zei hij: 'dat is de wereld, jongen'. 'Zul len we dan naar de wereld gaan', vroeg het jongetje. De man schud de z'n hoofd en fietste door. Die man heeft van de week voor het laatst in de gemeenteraad geze ten. A. Pronk. Arie. Het is mis schien overdreven te zeggen dat nu hij weggegaan is er ook een tijd perk afgesloten is. Dat is te bom bastisch. Maar het is wel zo dat het aantal raadsleden, dat in het altijd voortgaande geschil tussen Katwijk en de wereld zo onverveerd als Pronk partij kiest voor Katwijk, steeds kleiner wordt. 'Ik heb in al die jaren maar één vergadering ge mist'. zei hij er zelf van. En hij heeft er niet eens een lintje voor gehad. Daar konden ze op het mi nisterie niet aan beginnen, zeiden ze, omdat er vandaag de dag zoveel raadsleden met pensioen gaan dat er bij wijze van spreken geen bij houden aan is. Geen onderscheiding dus voor Pronk. En ook niet voor Berkhey. die o.ok wel een beetje was als Pronk maar fanatieker. C. van der Plas is wel ridder geworden. Maar hij is behalve raadslid ook nog een poosje wethouder geweest. En dat scheelt. Overigens is het wel iets bijzonders, zo'n afscheidsavondje van de ge meenteraad. Als je je ogen dicht deed had je kunnen denken dat je in de kantine van een confectiebe drijf was waar een hele generatie medewerkers tegelijk werd uitge zwaaid. Bedanken, praten over val len en opstaan en zeggen dat er wel eens wat geweest is maar dat dat altijd weer is uitgepraat. En dan applaus. Bonte stoet Er waren nog heel wat toespraken. Alle scheldenden bedankten voor de goede woorden die zij hadden mogen aanhoren. Zelfs N. Parle- vliet, aan wie je kon zien dat hij niet van plan was zich in de bonte stoet van sprekers te scharen, werd op het laatst, omdat iedereen het deed, toch gedwongen tot een dan kwoord. Hij gebruikte er slechts vijf woorden voor. Dat was net iets minder dan de meeste anderen. Aardig was nog dat ver vertrekken de raadsleden door maar liefst twee vertegenwoordigers van de raad werden bedankt. Door J. Vink, de nieuwe nestor, en door mr. J. van der Plas, die de langste carrière als raadslid heeft en daarom trouwens ook nog even aanspraak heeft ge maakt op de strelende titel van 'nestor van de raad'. Groot gebouw Wat de concrete politiek aangaat was het deze week een slappe ver gadering. Er werd zonder al teveel morren een miljoen gegeven voor de bouw van een Centrale Accomö- datie. (Op veler verzoekeen Cen trale Accomodatie is een groot ge bouw waarin verschillende vertrek ken gemaakt worden zodat allerlei instellingen die in de samenleving werkzaam zijn hun activiteiten kunnen ontplooien). Verder werden er weinig grote dingen gedaan in de raad. Maar het is ook een beetje een windstille periode. Men is bezig met orde op zaken te stellen voor de komende vier jaar. Er worden regelingen getroffen wat het aantal commissies betreft, (het ziet er naar uit dat er negen com missies zullen worden ingesteld i.p.v. vijf zoals men eerst van plan was) en de wethouders zijn deze week bezig geweest hun onderlinge werkverdeling af te spreken. Daar zijn ze mee klaar. Het meest opmerkelijke van de onderlinge af spraken is dat niet Van Raalte wethouder van Openbare Werken wordt, maar Bergman. Dat is op het eerste gezicht wat vreemd. Bergman doet al jaren bedrijven en financiën die posten gaan nu voor het grootste deel over naar Van Raalte, die nieuw in het college komt en niet minder van Openbare Werken afweet dan Bergman, er moeten nu dus twee wethouders ingewerkt worden in plaats van een. Maar het punt was dat Van Raalte de afgelopen vier Jaar vooral oppo sitie gevoerd heeft tegen zaken die Openbare Werken betroffen. Het Centrumpaln. de diverse hoogbouw- voorstellen. Dat vond men in het college niet leuk, dat vonden ook de ambtenaren niet leuk. Daarom geen Van Raalte op Openbare Wer ken. Zo gaat dat. Koos den Hollander, de voorzitter van het comité 'Princestraat Ac tief', zei dat de markt zijn ver wachtingen overtroffen heeft. 'Er is over het algemeen sprake geweest van een goede omzet, bij de een meer dan bij de ander, maar dat hou je toch. De belang stelling is goed tot zeer goed ge weest, dus ligt de conclusie voor de hand dat de zaak volgend jaar weer opgezet zal moeten worden. Het is te hopen dat dan ook de vertegen woordigers van de ambulante han del meer dan nu het geval was in klederdracht zullen verschijnen. Dat hebben ze dit jaar nogal eens nagelaten. Begrijpelijk hoor, want zo'n kleder dracht kost wel een paar centen, ik ALPHEN Het winkelcentrum Aarhof nadert met rasse schreden zijn voltooiing. In de laatste weken voor de officiële opening op 2 okto ber zullen vooral de winkeliers nog veel werk moeten verzetten wat betreft de inrichting van hun win kel en het uiterlijke aanzien. Hierin wordt grote varitatie verkegen, om dat men de vrijheid heeft naar eigen idee het vooraanzicht te be palen. Bij de ingang van Albert Heyn en de Hema zullen twee kiosken ko men. één met bloemen en de ande re met groente en fruit Het winkelcentrum is nu voor 90 proc bezet: 44 winkelruimten zijn verhuurd. Over het restant aan winkelruimte zijn voor nog onder handelingen gaande. De laatste drie maanden hebben vier nieuwe be drijven een pand gehuurd. Het zijn Verkade (dierenbenodigdheden) Arty (ijssalon-pannekoeken). Bak ker Bikker (broodwinkel) en uit zendbureau Luba. Van woensdag 2 oktober tot en met zaterdag 5 oktober zal er een ope ningsfeest plaatshebben. In ieder geval zulle woensdag en donderdag extra koopavonden worden gehou den, ook de winkels in de Van Mandersoolstraat doen hieraan mee. De belangenvereniging van de Aar hof-winkeliers heeft een voorlopig bestuur gevormd; de heren Allart, Van der Jagt, Krol, Stegers en af gevaardigden van Empeo, de Maat schappij voor Projectontwikkeling. denk een kleine achthonderd gul den, en die ga je niet zomaar uitgeven, vooral niet als je niet weet hoe zo'n markt als deze uit zal pakken. Overigens, moet ik zeggen dat een van de n^eest opvallende kanten aan deze markt de goede, echte goede samenwerking tussen middenstanders en ambulante han delaren was. Daarmee is de basis gelegd voor een vruchtbare samen werking in de komende jaren'. Omzetstijgingen Het lijdt weinig twijfel dat die samenwerking in de toekomst ge handhaafd zal kunnen blijven. We liswaar moet de gemeente zich daar nog over beraden maar ook zij is van mening dat de toeristische markt de moeite waard geweest. Een van de belangrijkste organisa toren ervan, voorlichtingsambte naar Visser, liet zich tenminste in deze geest uit. 'Wij zijn tevreden. De partijen die gebaat waren bij de commerciële kant van de zaak zijn aan hun trekken gekomen, er zijn omzetstij gingen gemeld van 25 tot 50 pro cent, en ook het toerische aspect is voldoende benadrukt. Dat wil zeg gen, de toeristen hebben in deze markt een onderwerp van vermaak gezien. Dat blijkt ook wel uit het feit dat bij de diverse loterijen er een groot aantal winnaars uit de categorie toeristen was, bovendien was de publieke belangstelling der mate groot en verschillend van sa menstelling dat zij echt niet alleen gevormd kan zijn uit de Katwijkse bevolking. Ik geloof echter dat wij de toeristische kant van de zaak volgend jaar nog meer moeten be klemtonen. Het assortiment van evenementen zal bijvoorbeeld uit gebreid moeten worden, terwijl ook het aantal kramen groter moet worden'. Chr. Verplancke van VVV ten slotte was ook al een en al tevredenheid. 'De markt is zondermeer positief uitgevallen. Als er volgend jaar nog wat meer oude ambachten bij be trokken worden, dan wordt dit een evenement dat Katwijk uit toeris tisch oogpunt bezien goed kan ge bruiken'. HAZERSWOUDE Binnen twee jaar zal een nieuwe basisschool voor openbaar onderwijs in Hazers woude kunnen worden gerealiseerd. Dat zei wethouder Van der Werf tijdens de laatste raadsvergadering die in de 'oude' samenstelling werd gehouden. Ondanks het feit dat de openbare basisschool een lokaal heeft gekregen bij garage Slootweg, heeft de school toch haar urgentie verklaring voor een nieuw schoollo kaal behouden. Schoolhoofd W. van der Lecq is eervol ontslag verleend. Burgemeester Ten Heuvelhof ver wachtte dat het openbaar kleuter schooltje nog in september gereed zal komen. Lang werd ook gesproken in de Hazerswoudse raadzaal over de Ste delijke lichtfabrieken van Leidenj waarvan Hazerswoude haar electri- citeit betrekt. 'Onlangs is. er een vergadering gehouden', vertelde de burgemeester, 'die niet uitblonk door een aangename .sfeer'. De houding van een aantal andere ge meenten, die hun electriciteit van de SLF betrekken, had de burge meester nogal verbaasd. Tijdens die vergadering kwam tariefsverhoging ter sprake. Omdat die wijzigingen in het tarief nogal fors zijn, zullen ze eerst bij de raden van de diverse gemeenten ter sprake moeten ko men. Een 'slinkse' Hazerswoudenaar had, terwijl de gemeentebode even weg was, papieren op 'de tafels van de raadsleden gelegd, waarop een plei dooi stond het krediet voor gron donderzoek en voor het riolering plan in een volgende vergadering te behandelen. De burgemeester vond de handelwijze van de man 'onfraai'. De raad ging niet op het schriftelijke voorstel van de ver ontrustende Hazerswoudenaar in en keurde beide kredieten goed. LEIDEN Het Leidse banketbak kersbedrijf van de fa. P. de Ru en Zn. is failliet verklaard. De fa. De Ru was gevestigd aan de Hooi gracht en had filialen aan de Haar lemmerstraat (twee), Sumatrastraat en Rijndijkstraat. Het filiaal aan het Levendaal is al enige tijd geslo ten. De fa. De Ru en Zn was een typisch familiebedrijf met zes man personeel. Deze hebben ontslag gekregen. Tot curator is aangesteld mr. L. D. H. Hamer van het Leidse advocatenkantoor Geelkerken en De Graaf. Hoog en laag water KATWIJK Zondag 1 september, hoog water, 3.01 15.22, Laag water 11.16 23.32, Maandag 2 september, hoog water 3.31 15.33, Laag water 11.49. LEIDEN Gistermiddag is bij Boot aan de Sumatrastraat de diepvries-hektrawler Onderneming II (Sell 108) te water gelaten. Op de Zijldijk stonden duizenden mensen het spectaculaire schouwspel gade te slaan. Hoge golven overspoelden het wegdek en opnieuw werd een aantal kijkers door het water onaangenaam verrast. De Sch 108 werd gebouwd in opdracht van Corn. Vrolijk te IJmuiden. OEGSTGEEST Op het scheiden van de markt, negen raadeleden verlaten het politieke toneel, nam de Oegstgeester raad nog een aantal belangrijke beslissingen. De invoering van een centrale antenne-inrichting sprak de volle tribune wellicht het meest aan, omdat dit een verruiming betekent in de televisie-ontvangst. Na de realisering van de plannen zal men immer snaast de kanalen Nederland I en II tevens België Vlaams en Duitsland I en II kunnen ontvangen. De raad kon zich verenigen met het voorstel van B. en W. De antenne- inrichting wordt uitgevoerd door de firma Multivisie B.V. die tevens exploitant is. In navolging van andere gemeen ten wordt vrijstelling verleend van precariorechten voor kabels e.d. De heren Brouwer (PC) en Briët (VVD) alsmede de dames Bekker en Van Belle (PvdA) waren hier tegen gekant, omdat de gemeente daardoor grote inkomsten mist. Nieuw Leids programc allege LEIDEN Het staat nu al vast hoe de taken in het linkse pro gramcollege, dat dinsdag naar het zich laat aanzien zijn werk begint, zijn verdeeld. Als alle raadsleden dinsdag in de raad aanwezig zijn, zal de wethou dersverkiezing niet meer dan een formele zaak zijn. Over de portefeuilleverdeling tussen de wethouders zijn de PvdA en de kombinatie PPR-PSP-D'66 het nu eens geworden. Het nieuwe team gaat werken met drie wethouder skoppels en geeft burgemeester Vis in het programcollege niet meer dan zijn wettelijke taken: openbare orde, veiligheid en algemene zaken. De drie wethouderskoppels gaan elk één van de sectoren welzijn, be stuur en wonen 'bemannen'. De so cialisten Van Dam en Van Aken gaan 'bestuur' doen. waarbij Van Dam drie zogenaamde middelporte feuilles krijgt: financiële aangele genheden. informatiezaken, organi satie en planning. Van Aken krijgt ook één middelen- portefeuille. die van personeelsza ken. Verder krijgt hij economische aangelegenheden en bedrijven. Hij krijgt ook één zogenaamd taakvelt, namelijk intergemeentelijke sa menwerking. Een taakveld is een reeks taken, die door één wethou der worden gecoördineerd maar die het gehele college betreffen. De socialisten Waal en Verboom vormen samen het koppel 'wonen'. Waal krijgt daarvan verkeer, ruim telijke ordening en openbare wer ken onder zijn beheer, verder on roerend goed en het taakveld bin- nenstadsproblematiek. Verboom krijgt huisvesting, woningverbete ring en wijkverbetering. WELZIJN Over de verdeling van de sector 'welzijn' was men het niet direct eens. Beide kandidaten wilden on derwijs. Bij stemming kreeg Tesse- laar echter drie keer zoveel stem men voor onderwijs, zodat hij dit gaat 'doen'. Verder vallen sport en recreatie, samenlevingsopbouw en het taakveld binnengemeentelijke decentralisatie onder hem. Voor Oosterman blijven over de andere taken uit de welzijnssector, te weten sociale zorg en maat schappelijk werk, volksgezondheid, het taakveld milieubeheer en cul tuur. Er is uitgegaan van zes wethouders. Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring gehecht aan een raadsbesluit, dat dit mogelijk maakt. Overigens moet de raad voor de wethouders"erkiezing het aantal wethouders nog vaststellen. Eerste loco-burgemeester wordt Van Aken. Heft men wél precariorechten dan worden deze in de tarieven doorbe rekend en 'dat willen wij niet, onze filosofie is iedereen zo snel moge lijk te laten profiteren', aldus we thouder Temminck. Wil men van een aansluiting gebruik maken, dan bedragen de kosten zonder entreeg eld: 11,80 per maand. Met een een malig entreegeld van 174,- gulden wordt dit 9,20 per maand en bij 522.- gulden zelfd 4 gulden per maand, gebaseerd op een periode van 8 jaar. Bij verhuizing zal de nieuwe bewoner de entree kunnen overnemen. Is dit niet het geval dan wordt een bepaald gedeelte van het reeds betaalde verrekend. In het kader van de bijstand zullen de geldende normen worden gehan teerd, voegde wethouder Thorn (CRM) er aan toe. Dat wil zeggen dat er geen ruimte is voor extra bijstand omdat in feite in huidige uitkering is ingecalculeerd. De heer Brouwer (PC) vond bij andere raadsleden steun voor zijn voorstel om de precariorechten toch te hef fen. Hij haalde het met één stem verschil nét niet. De reconstructie en uitbreiding van hockey- en tennisvelden is in een stroomversnelling gekomen. Het werk kan zo snel mogelijk begon nen worden wat betreft de volgen de fase. Wethouder Van der Voet deelde dit mee. De heer Van Veen ging wat diper in op de samenwerking tussen ge- LEIDEN De heer H. A. Visser, directeur van de dienst financiën van de gemeente Leiden, staat als eerste op een voordracht van B. en W. van Zaanstad voor de benoe ming tot gemeentesecretaris aldaar. In 1968 werd de heer Visser admi nistrateur van de afdeling finan ciën. Twee jaar geleden volgde zijn benoeming tot hoofd. De waarnemend directeur van de afdeling financiën in Leiden, de heer D. de Loor, wordt binnenkort chef van de hoofdafdeling finan ciën en economie te Zwolle. Hij kwam In 1971 naar Leiden. Vogelaar zei in zijn dankwoord, een groot gevoel van dankbaar overheerste. De mooiste ondersc ding vond hij de benoeming ereburger van de gemeente No y j wijk door de gemeenteraad.^ voordracht van burgemeester nike. Hij gaf toe, dat zijn kritiek oppositie weieens te scherp i dicaal waren geweest. 'Ik bem nu eenmaal de kruitdamp'. In zijn kritiek op de bar-danc en de hinder, die de bevol daarvan ondervond had hij in ontwaardiging de persoon var burgemeester weieens op een ex™ me wijze betrokken. 'Het siert als magistraat dat hij mij altij aP een zeer welwillende wijze is ven behandelen en het door gesignaleerde kwaad heeft kend'. Burgemeester Bonnikeit I was 13173 dagen raadslid en dagen wethouder. Een uiterst kwaam waarnemend burgemee ële Vier burgemeesters installeerd den en niemand beter dan u kanj geschiedenis van Noordwijk na schrijven. Dit is een uitnodigi r aldus mr. Bonnike. Passage uifen rede van de burgemeester: 'U in deze raad nog wel eens nal LEIDEN Geboren: Leendert M z Vooijs en P Kuijt, Petra M E d Gabel en E Wilting, Cécile J d v van der Greft en C G Gerrltse. Man v J van der Zeeuw en C D Koome. Overleden: H N Geijsman geb 7 1914 man, M W E Kop geb 2 nov. 1 v I Jansen, W P H Kurpershoek ge sep 1882 man, L A Vogelenzang ge dec 1896 geh gew met J Heymans, van den Berg geb 7 okt. 1903 magi,* - -- •- OOR mnn van der Spelt geb 29 mrt 1906 Gehuwd: J D Stuart en E C Stoute Neuteboom en P J Zwikker. meente en de stichting 'De Krogt'. De PC treedt loyaal tegemoet aan de verlangens van de VVD: 'Ik hoop dat deze fractie ons straks ook zo tegemoet zal treden waar het de aanleg van .een overdekt zwembad betreft', aldus Van Veen die van de liberalen royaal het 'ja woord' kreeg. Restte daarna een afscheidswoord van de burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga aan het adres van de scheidende raadsleden te weten: de dames Bekker en Van Belle (PvdA), mevrouw Van Lookeren (D'66), me vrouw M. E. Gouverneur (KVP), mevrouw De Wael Malefijt Spruijt (VVD) en de heren Brouwer (PC), Olivier (D'66), Plate en Slaghek (VVD). Zij allen ontvingen een fraaie tafe laansteker met inscriptie en me vrouw Gouverneur (als oudste vrouwelijke raadslid) kreeg een wandbord waarop het Oegstgeester raadhuis. HILLEGOM Bij het afscheid van de scheidende raadsleden las we thouder Van Dam een schrijven van de zieke burgemeester voor met dank aan de vertrekkende acht voor het verrichte werk. 'U hebt uw taak voortreffelijk vervuld'. Collega Van Dam huldigde wethou der Van der Vinne. Nooit in Hille-. goms geschiedenis werden in acht jaar wethouderschap zoveel scholen gebouwd. Wethouder Van Rede werd gekenschetst als een wethou der die het grootste gemeentelijke apparaat aanvoerde (openbare wer ken), veel kritiek ontving maar die meesterlijk wist te pareren. Afscheid namen verder: de heer Colenbrander, de heer Leuloux, ir. Clignett, de heer Meskers, de heer Out en de heer Van Nieuwpoort. Wethouder Van Rede ontving een flessenrek, wethouder Van der Vin ne een barometer. Onderwijs-we- thouder Van der Vinne kreeg van oppositieleider socialist Van der Laan een verzoenend gebaar. VOORHOUT In de gemeente raadsvergadering deelde burge meester Stolwijk mee, dat B. en W. een mogelijkheid hadden gezien om de stichting Bejaardencentrum Nieuw-Schoonooord niet op te hef fen, mits de statuten worden gewij zigd. Als dat gebeurt, kan het voor stel tot overneming door de ge meente Voorhout van Huize St. Ag nes vervallen. B. en W. stelden nu vo'or: de finan ciële verplichtingen van dè stich ting overnemen op basis van de liquidatiebalans per 30 juni 1974 en de stichting vragen een statuten wijziging te realiseren. De wijziging houdt in dat de bepaling dat de helft van het aantal bestuursleden op voordracht van de broedercon- gregatie wordt benoemd, vervalt. Daardoor zou de exploitatie van St. Agnes gewoon kunnen doorgaan. De raad nam het nieuwe voorstel aan. De heer Warmenhoven zei, dat HAZERSWOUDE De snelbusver- binding tussen Alphen aan den Rijn en Den Haag, drie maal 's morgens van Alphen naar Den Haag en even zo veel maal 's avonds terug, blijkt niet het succes te worden dat men had 'gedacht toen men aan de proefnemingen begon. Westnederland overweegt dan oon de snelbusverbinding op te heffen - of ook voor Hazerswoudenaren aan trekkelijk te maken door in die gemeente ook twee halteplaatsen te maken. De stopplaatsen in Hazers woude worden: Gemeneweg en Dorpsstraat. In Hazerswoude wordt door Westnederland enquêteformu lieren uitgereikt, die door belang stellenden voor een snelbusverbin ding kunnen worden opgestuurd naar de directeur van openbare werken in Alphen aan den Rijn. Wellicht is het mogelijk door ge wijzigde vertrektijden de snelbus aantrekkelijker te maken voor het publiek. Ook wordt onderzocht of er inte resse bestaat voor een snelbusver binding van Alphen aan den Rijn naar Amsterdam en Schiphol. nieuwbouw het doel moet blij maar niet alleen: alleen met partner zal de stichting dat kuniek verwerkelijken. Met die paran doelde hij op de broedercongrejhel in Amsterdam, waarmee de st ting in bespreking was om menlijk een nieuw bejaarden-fc~n, zorgingshuis te bouwen, na de keuring van St. Agnes door Staten. Het voorstel tot subsidie ir herstel wegens stormschade aai boerderij Jacoba van Beiereifon; 136 werd teruggenomen voor handeling in de nieuwe gemeefelij raad. Afscheid werd genomen van raadsleden mevr. Van Dijk, ir. Os, mevr. Van Lochem, de Moot en de heer Hoek. Vi ej do< iet Raadhuisbouw blijft urgent in Woubruggt WOUBRUGGE Tijdens de ste vergadering van de oude werden eerst tussen voorzitter vijf niet terugkerende raadsl veel woorde n van waardering sproken. Burgemeester Brouwei Koning gaf ook een overzicht de in de afgelopen periode stand gekomen zaken. De raad besloot twee bezwerz schriften, te weten van C. Cromvoirt en R. Munniksma Hoogmade niet ontvankelijk te klaren. Besloten werd grond van 32 aan de Kerkstraat te verkopen 2598 aan de PTT voor de uitl ding van de telefooncentrale. Wat betreft de afwijzende besc r king van GS op het raadsbe om 500.000 beschikbaar te stmt voor nieuwbouw van het raadïen bleef de voorzitter bij het stoers punt dat deze zaak prioriteit behouden. De raadhuiscomm heeft de bouwplannen grondig studeerd en zal aan B. en W. ai uitbrengen. dei B fH 5-a SASSENHEIM Voor de eerste maal werd de ledenvergadering van Ter Leede in het nieuwe clubge bouw gehouden. Het jaarverslag van de secretaris was in mineur. Het afgelopen seizoen gaat de ge schiedenis in als het seizoen van de telerustellingen, mede door de de gradatie van het eerste elftal. En kele elftallen werden kampioen. Het kontrakt met trainer Van der Horst werd verlengd, de jeugdtrai- ning is in handen van Jan de Vries. Ter Leede heeft 164 senio renleden, 37 niet-spelende leden, 54 a-junioren, 11 b-c junioren, 11 pu pillen en 140 steunende leden, in totaal 617, wat een kleine terug gang is ten opzeihte van het vorige seizoen. De kas laat een nadelig saldo van 2453,76 zien. Besloten werd de contributie te verhogen. Het eigen ochtendblad voor ólk protestants Christelijk gezin in Lelden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS ngL ALPHEN De raad van Al|t vergaderde voor de laatste maape de huidige samenstelling. DisciN ontstond bij het'probleem va»4 Aarlanderveense nertsenfokker' P Verboom, die zijn bedrijf wil p breiden met nog vijf hokken]0 eerste instantie wezen b. en w. [C( verzoek af, waarna Verboom inP® roep ging. De geschillencommp1 was verdeeld: drie tegen en Ui voor. B. en W. besloten een vooj aan de raad te doen, om hetL> roepschrift wél gegrond te veijt! ren, zij het met ^bepalingen. De heer van Vliet (ARP) di^ een voorstel in om de uitbreiPI toe te staan met de toevoegingi- dit de laatste moet zijn. Weth< Duin vond het niet duldbaar, ontsiert de omgeving', vond Het voorstel van B. en W. kreel stemmen voor en 12 tegen, ]n voorstel van Van Vliet eindigde] beslist: 11 - 11. Het hele voobl werd teruggenomen en komt irs volgende raad weer aan de ordeS Een ander punt was het bescn baar stellen van een sloopkrë C voor panden in de Hoorn. De frjj is nodig voor Industriële bet wing. Kortmann vroeg uitstel dat het bedrag niet klopte met fel ,er in de raadscommissies werd noemd. Wethouder Van Leeul s was bereid het voorspel een ma*1' uit te stellen. po Aan het einde van de raadsve^1 dering memoreerde burgemetf] R. M. Gallas de afgelopen vie: u ren. De raadsleden die niet terugkeren kregen een glazen met het gemeentewapen. Ol, hen bevonden zich ook de wetFö ders H. J. Houben en J. C. L. Laatstgenoemde kreeg de geml11 telijke erepenning in zilver ui reikt, waarin gegraveerd: scherpzinnig, bekwaam en wijs bestuurder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4