REVANCHE' VOOR ANS GRAVESTEYN Bescheiden rol atleten Feyenoord: alles draait om resultaat Okkev, Zwaan en Stöve ronde verder op Forest Hills Schorsing Zuid-Afrika gehandhaafd eredivisie 71-75 T22-1 W/KWARTET ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1974 SPORT T21-K23 ulanks fout van jury via herkansing toch plaats in de halve finales onze roeimedewerker CERN Skiffeuse Ans Gra- leyn is er na de dubbel twee tweede Nederlandse verte- jwoordigster in geslaagd tot aalve finales door te dringen, maal gesproken had zij de iede dag van deze wereldkam- fcnschappen niet aan de start iven te verschijnen maar ir een merkwaardig incident rd zij in de voorwedstrijden onrechte uitgeschakeld. jdeze voorwedstrijden was een |e plaats voldoende om in de je finales te mogen starten en ele tientallen meters voor de Bh had Ans Gravesteyn de derde lts vast in handen en leek de k beslist. Zodra het puntje van boot de finishlijn passeert klinkt er vanaf de finishtoren een geluidssignaal. Bij het derde signaal liet de Nederlandse skiffeuse lopen en de Zwitserse Marisa Ernst die op dat moment in vierde positie lag kwam vanzelfsprekend snel dich terbij, langszij en ging haar vervol gens voorbij. Onder het publiek aan de kant was toen reeds enige con sternatie ontstaan daar men de in druk had dat de oranjegekleurde skiffeuse nogal vroeg had laten lo pen. Toen het scorebord dan ook onmiskenbaar aantoonde dat Zwit serland derde en Nederland als vierde was geëindigd bleek deze veronderstelling juist te zijn. Ans Gravesteyn verklaarde na afloop teleurgesteld dat zij duidelijk drie signalen had gehoord en niet in de gaten had dat zij op het moment dat het derde signaal klonk de fi nish nog niet bereikt had. De func tionarissen op de toren ontkenden echter ten stelligste dat -zij een signaal teveel hadden gegeven waarmee de kous af was. Chef d'équipe Wil Lippits: 'Protes teren heeft geen zin. want wij kun nen niets bewijzen'. Daarmee had zij het bij het rechte eind. Want hoewel er binnen de Nederlandse équipe nogal wat twijfels waren over wie het nu bij het rechte eind had zal het inderdaad geen enkele zin hebben gehad de zaak op de spits te drijven. Gisteravond heeft mr. U. J. Suermondt voorzitter van de Nederlandse roeibond de zaak toch in de juryvergadering ter sprake gebracht en bleken de be treffende functionarissen tot inkeer te zijn gekomen en bood het orga- nisatiecommittee zijn excuses aan. Gevolgen voor de uitslag had deze bekentenis evenwel niet maar Ans Gravesteyn voelde zich vanzelfspre kend een stuk prettiger en kon gesterkt door de wetenschap dat zij buiten haar schuld de eerste kans niet had kunnen grijpen via de herkansingen alsnog proberen tot de demi-finales door te dringen. Zij slaagde daarin. Door achter de Eu ropese kampioene van vorig jaar de Russische Ramonschkene die eer gisteren in de sterkste voorwed strijd tegen alle verwachtingen in ten onder ging en de Amerikaanse Joan Lind nu werkelijk de derde plaats te bezetten. Onbegrijpelijk was het echter dat in deze skif- herkansing waarbij de eerste drie aankomenden zich weer klasseer den wederom precies dezelfde fout werd gemaakt als de dag ervoor. Deze keer gebeurde het echter toen de eerste drie skiffeuses al door de finish waren. Toen de nummers vier en vijf vlak na elkaar hun race beëindigden klonken er drie ge luidssignalen. Gevolgen had het de ze maal niet meer maar vanavond zullen er op de juryvergadering wel weer wat lastige vraagjes gesteld worden. Overigens verloopt dit kampioen schap organisatorisch nog niet zo perfekt als van de zeer geroutineer de Regattaverein Luzern zou mogen worden verwacht. Met de uitslagen op het scorebord wordt van tijd tot tijd geweldig gegoocheld en het te levisiecircuit verzorgd voorlopig al leen nog maar testbeelden. Vlak voor de aanvang van de voorwed strijden kwam men opeens tot de ontdekking dat de reserveriemen die altijd bij de start gereed liggen voor als er in de start een mocht sneuvelen nog niet ter plaatse wa ren. Zo zijn er wel meer dingen die nog niet geolied lopen. Voor Ans Gravesteyn beginnen de problemen vandaag overigens ei genlijk pas goed want het zal haar de grootste moeite kosten om de halve finales te overleven. Brons winnares 1973 Edith Eckbauer en de Franse Anthoine Annlck zal zij ongetwijfeld niet kunnen bijbenen zodat zij de andere concurrenten achter zich zal moeten houden om de derde plaats die voldoende is voor het bereiken van de finale veilig te stellen. Een (te?) zware opgave. HERKANSINGEN: Sliil: eerste drie naar halve finales): 1. Sowjet-Unie 3.42.1a. 2. Verenigde Staten 3.45.17. 3. Nederland (Ans Gravesteln) 3.47.61. 4. Australië 3.58.54. 5. Engeland 3.58.61. 6. Canada 4.02.09. Dubbel vier (eerste drie naar halve fina les): Dorde herkansing: 1. Tsjcchoslowa- kije 3.20.10. 2. Nederland (DOS) 3.22.07. 3. Denemarken 3 26.58. 4. Zweden 3.30.93. 5. Engeland 3.40.17. uropese titelstrijd tweegevecht tussen Rusland en Oost-Duits/and |lië DME 'Arrivederci a Roma', stond er drie jaar geleden bij de litingsceremonie van de tiende Europese atletiekkampioenschap- n in Helsinki op het electronische scorebord. Drie jaar zijn er Öertdien verstreken en van 1 t.m. 8 september zal de top van Europese atletiek in het Olympisch stadion van Rome strij- in om de 39 titels die er te vergeven zijn. mond Heerenveen lopen in Rome resp. de 400 en 200 meter en d 64 x 400 meter. Op de individuele num mers zullen zij waarschijnlijk de series niet overleven maar mis schien zit er voor beiden een nieuw nationaal record in. Het tweetal zal aangevuld met Frank Nusse en Rijn van der Heuvel ook de 4 x 400 meter lopen. Het kwartet, dat ruim een week geleden in Oslo zijn af vaardiging naar Rome afdwong met een nieuw Nederlands record van 3.06.8 moet redelijkerwijs de eind strijd kunnen halen. .ië heeft voor de tweede keer in geschiedenis van de Europese mpioenschappen de organisatie n dit evenement toevertrouwd jregen. In 1934 organiseerden de lianen in Turijn de eerste kam- ienschappen met 294 atleten uit landen voor 1100 toeschouwers, itallen die nu belachelijk voorko- :n. Nederland veroverde toen drie iden medailles door sprinter Berger, die de 100 en 200 iter won. en Wim Peeters, die it 14,89 meter de beste hinktsap- inger was. In Rome zal niemand in de zes dames en zeven heren, e KNAU heeft afgevaardigd reke- ■en op eremetaal. De grote strijd ti het goud, zilver en brons zal inieuw gaan tussen Oost-Duits- nd en de Sowjet-Unie. Oost- uitsland dat voor de vierde maal s zelfstandige natie aan de kam- oenschappen deelneemt, verover- drie jaar geleden in Helsinki aalf gouden, dertienzilveren en iven bronzen medailles en ver eng daarmee voor de eerste maal le Russen van de vrijwel onaan- istbare leiderspositie. De Sowjet Unie haalde in de Finse hoofdstad pn score van 9-3-8. De derde 'daats was voor West Duitsland (5- r5). ederland zal in het geweld van ome als zovele andere landen een il op het tweede of zelfs derde an spelen. De vergelijking met de inden waar 'sport' een nationaal elang vormt, is niet meer te door- taan. In Rome zullen landen als ulgarije, Roemenië en Tsjechoslo- rakije, die de laatste jaren een norme vooruitgang hebben ge- laakt, ongetwijfeld ook op de oorgrond treden, al zullen deze .Naties de strijd met de grootmach ten pog niet aan kunnen. P lome zal met zijn 'I Campionati lurópei di atletica' een belangrijk ussenstation vormen op weg naar Montreal, waar in 1976 de Olympi- che Spelen worden gehouden. In dünchen loste de Sowjet Unie de herenigde Staten als de toonaange- ende atletieknatie van de wereld if. In de 'eeuwige stad' moeten de tussen die positie zien te handha ven. Een jaar geleden bij de finale van de strijd om de Europa Cup in Sdinburgh deelden de Sowjet Unie en Oost Duitsland de eer. De Rus- en zegevierden bij de heren terwijl )ij de dames Oost-Duitsland over le sterkste ploeg beschikte. De strijd tussen de socialistische leer- neester en zijn leerling zal niet illeen in Europa met grote interes- ie worden gevolgd maar ook in de Verenigde Staten en Japan waar de wedstrijden voor de eerste maal in ie geschiedenis rechtstreeks op de televisie worden uitgezonden. HEREN Nederland is in Rome vertegen woordigd met zes dames en zeven heren. De ploeg is een derde klei ner dan de afvaardiging naar Hel sinki, die daar roemloos ten onder ging. Alleen' Haido Scharn, die er nu ook weer bij is, haalde in Hel sinki een finaleplaats (1500 meter). Het zou een goede prestatie zijn als de Arnhemmer dat in Rome kan ^herhalen. Ervaring bij Europese kampioenschappen hebben in de Nederlandse ploeg behalve Haico Scharn bij de lieren ook Frank Nusse en Jos Hermens. Frank Nusse kwam in Helsinki uitop de tien kamp en werd op dit zware num mer negentiende met 7311 punten. De Amsterdamse student beoefent het all-round nummer van de atle tiek niet meer en is volledig over geschakeld naar de 400 meter hor den waarop hij met 50.5 seconden nationaal recordhouder is. Nusse zou met enig geluk in Rometot de beste acht van Europa kunnen be horen. Zo'n hoge klassering lijkt voor Jan Struyk, die in tweede Instantie aan de ploeg werd toege voegd, op de 400 meter horden niet weggelegd. Jos Hermens is in de drie jaar die sedert Helsinki zijn verstreken, enorm gegroeid. De Nij meegse onderwijzer verbeterde in de Finse hoofdstad in de series het Nederlands record tot 13.47.2. een tijd waarom hij nu lacht. Zowel op de vijf als tien kilometer kan Jos Hermens een rol van betekenis spelen, al zal hij waarschijnlijk net Iets te kort schieten in de strijd om de medailles. Toine van de Goolberg en Ray- DAMES Bij de dames waren Wilma van Gooi, Trudy Wunderlnk en Anne- mieke Bouma drie geleden ook in Helsinki. Wilma van Gooi, die haar vierde Europese kampioenschap te gemoet gaat, is nog steeds een goe- desprintster maar haar pure snel heid is duidelijk minder geworden. Voor haar lijkt een halve finale- plaatsop de 100 en 200 meter het maximum. Trudy Wunderlnk hoopt in Rome haar Nederlands record op de 400 meter (52,5) scherper te stellen. De Muidense, die bij de nationale kampioenschappen de ti tels op de 200 en 400 meter pakte, kan misschien tot de finale reiken. Hoogspringster Annemieke Bouma debuteerde in Helsinki als 15-jarige en werd toen met 1.70 meter ex. aequo 21e. De Haarlemse is door vele wedstrijden gerijpt, wat vorig jaar bij de Europese jeugdkampi oenschappen in Duisburg waar zij zilver veroverde, al duidelijk werd. Met haar 1.84 meter staat Anne mieke Bouma goed genoteerd op de Europese ranglijst. Een plaats bij de eerste acht moet voor haar haal baar zijn. Met hoge verwachtingen wordt uitgekeken naar het optreden van Ciska Janssen, die bij het ver springen en op de vijfkamp ult- Vanavond Go Ahead-FC Amsterdam Zondag MVV-PSV FC Den Haag-Sparla Ajax-Excelsior De Graafschap-NAC AZ'67-Wageningen Haarlem-Telstar FC Utrecht-FC Twente Feyenoord-Roda JC Op weg naar Rome. Van links naar rechts, Frank Nusse, Jos Hermens en Toine van Goolberg, daar achter het coach-duo Wil Westphal en Noordenbos, in de rug 'gesteund' door Ciska Jansen. komt. De 29-jarige Amsterdamse, die begin dit jaar na een langdurig verblijf op de Antillen naar Neder land terugkeerde, heeft een gewel dig seizoen achter de rug. Zij bracht het Nederlands record ver springen op 6.45 meter en maakte ook een goede vijfkamp (4306 pun ten). Zelf is zij ervan overtuigd dat haar record verspringen nog aan zienlijk verbeterd kan worden ter wijl zij ook gelooft dat het punten totaal van 4440 punten, waarmee Mieke van Wissen het vijf kampre cord houdt, in de buurt van de 4500 punten kan worden gebracht. Wan neer Ciska Janssen in beide geval len slaagt, heeft zij haar uitzending volkomen waar gemaakt. Elly van Beuzekom en Lida Kuys, de twee speerwerpsters die med op grond van hun Jeugd door de KNAU waardig werden bevonden voor Rome. zullen de grootste moeite hebben om de kwalificatie- eis van 54.00 meter te halen. Het merendeel van de Nederlandse afvaardiging komt al op de eerste wedstrijddag in actie. Op maandag 2 september worden namelijk ver werkt: de series 100 meter dames. 400 meter horden, 400 meter dames en heren, speerwerpen en versprin gen dames (kwalificatie) en de fl- 3ale van de tien kilometer. Heerenveen-FC Dordrecht Helmond Sport-Veendam Eindhovcn-PEC Heracles-SC Amersfoort FC Vlaardingen-SVV Fortuna SC-Volendam Vitesse-FC WV FC Groningen-SC Cam buur Willem II-NEC FOREST HILLS (UPI) Tom Ok- ker heeft in de eerste ronde heren enkelspel van de open Ameri kaanse tenniskampioenschappen in Forest Hills gewonnen van de Ame rikaan Erik van Dillen. De als zesde geplaatste Nederlander zegevierde in vier sets: 57, 61, 75, 62. Bij de dames versloeg Betty Stöve in de eerste ronde de Frangaise Madeleine Fuchs met 64. 6—2. Naast Tom Okker en Betty Stöve plaatste ook Tine Zwaan zich voor de tweede ronde. De Amsterdamse speelster zegevierde met 1—6, 6—2, 63 over de Australische Karen Krantzcke. ROME (Reuter) Het con gres van de Internationale Amateur Atletiek Federatie GAAF) heeft zich in Rome met 183 tegen 152 uitgespro ken tegen een gedeeltelijke opheffing van de schorsing van Zuid-Afrika. Het bestuur van de IAAF had daartoe (met 9 tegen 5 stemmen) donderdag een advies gege ven. Het bestuur doelde op categorie d van de schorsing, wedstrijden tussen twee of meer landen die lid zijn van de IAAF. De beslissing van het congres, die volgde na een debat van bijna twee uur, betekent dat Zuidafrikaanse atleten nog twee jaar zijn uitgesloten van deelneming aan elk soort internationale wedstrijden, dus ook de Olympische Spelen van 1976 in Montreal. De zitting eindigde met een klein incident toen Afrikaan se gedelegeerden het een he vig teleurgestelde dr. Hannes Botha, voorzitter van de Zuidafrikaanse atletiekfedera- tie, onmogelijk maakten een tweede keer aan het woord te komen. Zuid-Afrika heeft op internationale betrekkingen in tennis, squash, trampline- springen en voor een gering deel badminton. CHINA TOEGELATEN Tijdens hetzelfde 29ste con gres van de IAAF is besloten atleten uit China toe te staan deel te nemen aan internati onale wedstrijden. Om dit te bereiken zullen de reglemen ten worden aangepast. In het nieuwe reglement zal het aan niet-leden worden toegestaan deel te nemen aan wedstrij den met IAAF-leden. Nu kun nen zonder problemen Chine se atleten uitkomen tijdens de Aziatische spelen, die 1 september in Teheran begin nen. In 1937 zijn Chinezen voor de laatste maal verte genwoordigd geweest bij een grote atletiekwedstrijd. OOK ZWEMPLOEG TEHERAN De Chinese zwemploeg mag deelnemen aan de Aziatische Spelen die op 1 september in Teheran beginnen. Dr. Harold Hen- ning, voorzitter van de inter nationale zwemfederatie (FI NAL heeft dat vrijdag bekend gemaakt en verklaarde de be slissing te hebben genomen om 'de sportiviteit en ontwik keling van de zwemsport aan te moedigen.' De eventuele beslissing China weer toe te laten tot de FINA stuit voor alsnog op moeilijkheden ook al refereerde een nieuwe brief door China aan de federatie gericht, niet aan de gebruike lijke uittreding van Taiwan. Over die kwestie zal de FINA in een vergadering van 14 tot 16 september in Cairo nog uitvoerig praten. KINGSTON Sjoerd en Erik Vol- lebregt hebben na de vijfde race in de Flying Dutchmanklasse tijdens de Voor-Olympische wedstrijden bij Kingston de leiding in het klasse ment overgenomen van de West duitser Jörg Diesch. De Vollebregts finishten als tweede en Diesch werd vijfde. In het klassement heb ben de Vollebregts nu 22.7 punten tegen 24 punten voor Diesch. Fred Imhof, die net als in de vierde race twaalfde werd, bezet de derde plaats in de stand met 32.7 punten. Vuur smeult nog na in gelederen van Rotterdamse kampioensploeg door Richard Matthijsse ROTTERDAM Heerste er aan het begin van de vorige compe titie-aflevering bij Feyenoord, dat door de aanvankelijk bewie rookte trainer Ernst Happel tamelijk ontredderd was achtergela ten, een sfeer van onzekerheid over de nabije toekomst, aan de vooravond van het nieuwe seizoen barst de regerende landskam pioen van optimisme. Nuchter beschouwd is daar ook alle reden toe. De Rotterdammers, die voor het eerst na vele jaren kunnen te rugzien op een rustige transferperiode, zagen al hun verlangens ingewilligd. Willi Kreuz. de 25-jarige Oosten rijkse international, die Feyenoord al geruime tijd in het vizier had, kon van het noodlijdende Sparta voor een slordige acht ton worden losgeweekt. Op de ietwat gedrongen schouders van de beminnelijke We ner ligt de zware taak de vader landse kampioen van zijn spitspro- bleem te bevrijden. Kreuz heeft het kritische legioen in enkele oefen wedstrijden echter nog niet kunnen overtuigen, maar Wiel Coerver en de oud-Spartaan hebben voorlopig om clementie gevraagd. 'Kreuz heeft tijd nodig om te acclimatise ren. om te wennen aan een inten sieve tralnlngsarbeid en om over te schakelen want in het laatste sei zoen heeft hij bij Sparta achter de voorhoede gelopen', neemt Coerver zijn nieuwe aanwinst in bescher ming. OPTIMISME Kreuz zelf etaleert een onverwoest baar optimisme, dat zich uit in de opmerking dat de grootste angst om te falen van hem is afgevallen. 'In Nice schoot ik er twee doelpun ten in. Als ik mijn vorm van twee jaar geleden weer terug heb. hoop ik Feyenoord minstens aan twintig doelpunten te helpen'. Kreuz ploe tert en zwoegt nu bij Feyenoord. ook in de niet verplichte trainings uren. aan zijn conditie en sprint snelheid. Maar het blijft overigens nog altijd een klemmende vraag of de man. die bij Admira Wacker zijn carrière begon, het de komende pe riode beter zal doen dan de meer verguisde dan bewierookte Lex Schoenmaker, die ondanks alle striemende kritieken in Feyenoords kampioensjaar toch maar tekende voor achttien doelpunten. Een ge geven dat Schoenmaker nog altijd niet de erkenning heeft bezorgd waarnaar hij zo intens hunkert. Vandaar ook zijn talrijke pogingen elders emplooi (El Espanol, FC Den Haag) te vinden. Pogingen, die ge doemd waren te stranden, omdat Feyenoord minimaal zes ton van zijn speler verlengt. Een bedrag dat een te groot obstakel vormt om zijn loopbaan een andere wending te geven. Het is overigens nog maar de vraag of Schoenmaker eigenlijk wel zo graag van club wil verande ren. omdat hij in zijn hart weet dat hij bij Feyenoord 'leeft' bij de gra tie van unieke talenten als Wim van Hanegem en Jurgen Kristen- sen. Wellicht is het de voormalige door Cor Coster, de schoonvader des vaderlands, louter te doen om een aanzienlijke positieverbetering. Jolin Steen Olsen, Willy Kreuz en trainer Wiel Coerver. Veelbe sproken figuren in de Rotterdamse Kuip. Bij verreweg de meeste voetbalprofs speelt het geld een overheersende positie in hun leven. Schoenmaker zit nog tot 1 juni aan zijn huidige werkgever vastgeklonken en is in dit stadium van zijn leven hij werd onlangs 27 jaar sterk ge porteerd voor een driejarig con tract. Manager Guus Brox: 'We denken er niet aan om daar nu over te praten. Destijds hebben we hem een dergelijke verbintenis voorgelegd, maar toen voelde Lex daar niets voor. Volgend jaar pra ten we opnieuw. Als er gegadigden voor hem zijn, zullen we die te woord staan en onze eisen op tafel leggen. Maar er is geen sprake van dat we Schoenmaker voor een ap pel en een ei van de hand willen doen'. NADAGEN Schoenmaker weet duidelijk waar hij aan toe is. Hij zal in het nieuwe seizoen meer in de dug-out vertoe ven dan binnen het strijdperk. Dat geldt al evenzeer voor Feyenoords tweede aankoop, de van FC Utrecht afkomstige Deense middenvelder John Steen Olsen (hij werd geruild voor Henk Wery). Zijn aankoop heeft in brede kring nogal wat verbazing gewekt, omdat het van weinig visie getuigt een speler Olsen is 31 in de nad&gen van zijn carrière te contracteren. Maar trainer Coerver ziet daarin geen enkel probleem. Hij wijst erop dat Olsen een uitstekende wisselspeler is met karakter en een groot incas seringsvermogen. Leeftijd, nog steeds volgens de Limburger, doet er dan niet toe. En in een jaar dat Feyenoord op twee fronten ten strijde moet trekken, zijn karakter en werklust bepalend voor het suc ces. 'Olsen past precies bij Feyen oord. Hij zal er ook geen probleem van maken dat hij zelden in de basisopstelling zal voorkomen.' Nadrukkelijker dan ooit zal alles bij Feyenoord het komend seizoen draaien om de onderlinge concur rentie. Vooral in de laatste linie zal de strijd hevig zijn. Wim Rljsber- gen zal het moeten uitvechten met Dick Schneider, die na zijn menis cusoperatie vastbesloten is defini tief terug te keren in het keur korps. Wat de consequenties zullen zijn. is nog niet duidelijk. Schnei der: 'Ik heb lang genoeg berust in de hele situatie. Ik wil nu terug naar de top. De weg is nog ver. Ik weet het. Tegen Chelsea was het voor de eerste maal sinds mijn operatie dat ik zonder enige pijn heb gevoetbald. Ik zal me nu niet meer van positie laten verdringen. Rijsbergen: 'Ik voorspel dat er bij Feyenoord weer veel spanningen zullen zijn. Dat brengt de figuur Coerver al met zich mee. Hij is een man die niet van zijn standpunt is af te brengen. Ik zou ook niet weten hoe hij het probleem moet oplossen. Schneider moet spelen, dat is duidelijk. Maar hij zal zich voor honderd procent moeten in zetten. Aan de andere kant kan Coerver ook niet om mij heen na de wereldkampioenschappen in West-Duitsland. Ik ben met nog betere papieren teruggekomen. Maar Je weet nooit of vorm blij vend is. Op dit ogenblik ondervind ik nog geregeld last van een knie blessure. Ik zal ook weer moeten wennen aan de backpositie, omdat Ramljak een Ideale voorstopper is. Ik zie niet in waarom Coerver hem zou opofferen ten gunste van mij'. CONFLICTEN De uitspraken van Schneider en Rijsbergen zijn typerend voor de moordende concurrentiestrijd die er binnen de selectiegroep van Feyen oord heerst. Voor Wiel Coerver enerzijds een hoogst prettige om standigheid, maar anderzijds een situatie die conflicten tot gevolg kan hebben. Maar conflicten schij nen bij Coervers aanpak te horen. Hij gaat ze niet uit de weg cn schuwt ook niet om de strijd aan te binden met een uitgesproken diri genten-vedette als Wim van Hane gem. In de slotfase van het laatste seizoen kwam het tot een explosie. De beleidsgroep betaald voetbal van benijden. Want Feyenoord moet dig te doven, maar het vuur smeult nog en er is maar weinig nodig voor een nieuwe brand. De rege rende landskampioen, het is duide lijk, gaat zowel op het nationale als Europese front een bewogen tijd tegemoet. Alles zal, zoals overal in de sportwereld, afhangen van het resultaat. Wiel Coerver is niet te benijden. Want Feynoord moet weer kampioen worden. Coerver wiens verbintenis over tien maan den ten einde loopt zegt met zijn overbekend enthousiasme: 'We hebben nu een geweldige groep. De onderlinge sfeer is nog nooit zo goed geweest. En opnieuw zullen we het moeten hebben van een geweldige vechtlust en karakter. Daarbij past geen franje.' Woorden die Wiel Coerver ten voeten uit tekenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 23