Verhogingen Spaarrente bijdeNMB 11% Aërodynamica: nu voor zuinigheid autobiografie Autokeus w probleem ook het onze Aanvullendeopleidingen 9 °r 10% Kans verkeerd vakkenpakket bij te werken Ditekt opvraagbare tegoeden Tegoeden met opzegtermijn VasteTermijn Spaarrekeningen* 12/0 Nieuwe postzegelboekjes AAGRUNOL M, RPV-motor eerst in Volvo 264 Renault 16 L, TL, TS, TX T W KWARTET ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND'AUTONIEUWS T19-K19 IOOL J :Wie was de dichter van een versje dat begint met de rsch is naeckt gelyck een pier 't is nochtans een vrolick dier, ndigt zo: Het groot beslagh is een pak, Jeyne staet is groot gemack. pord: Ook wij zijn benieuwd e dichter van dit vers, waar- Ie complete tekst in ons bezit weest is. Is er ook een boekje of 'erk in de handel, waarin omt de volledige geschiedenis iet geslacht van de Heren van rode? En de geschiedenis van ine te Santpoort? oord: Het aardige boekje (Uit- Vermande-IJmuiden dat over 'rode en zijn bewoners is ge nen is uitverkocht, maar in ival aanwezig in de bibliothe- van Haarlem, Santpoort en n. In het boek van Calcoen: lemerland' en het boek 'Kas- Serie De Schoonheid van and') bladzij 33 34 zal u wat aardige bijzonderheden 1 In het genoemde boek 'Kas- is een grote lijst van voor u nfgrijke aantekeningen en lite- Tenslotte verwijzen wij het driedelige boekwerk van lerts van Blokland e.a. 'Ned. ilen en hun historie', dat voor- nealogisch is georiënteerd'. Deze diertjes vonden we op blder en op de trap. Is het lijk ze te determineren? oord: Een meeltor (dat is het' ste beestje) en een tapijtke- De beestjes hebben het te gekregen door de hete augus- n en laten zich dan gewoon beneden vallen. Ze leven alle- ,1 an rommel die tussen de dak en en het dakbeschot ligt: uit- ielen van vogels en gemummi- •de vogeltjes, die uit hun nest lid of gevallen vzijn. Die meel- n doen niet veel kwaad, maar apijtkevers moet u toch wel in ;aten houden. Kasten vóór de ir stevig controleren. De in- luchten en uitkloppen, maar het 's middags kil gaat worden enhalen. Bij zeer veel kevertjes arren moet het dak eens laten imen en nesten of resten van ;n laten verwijderen. \g\ Ik hoorde laatst een jongen jen meisje, die door het tweede lelijk van hun vader en moeder gezinsrelatie leefden, noemen met de naam van 'tafelbroeder en -zus' Is dit de betekenis van dit woord? Antwoord: Deze betekenis is wel aardig gevonden maar klopt niet met de oorspronkelijke bedoeling van het woord: Collega, makker, maat, maar ook als klaploper, de man die men altijd aan de tafel van een ander kan vinden. De uit drukking 'Huichelachtige tafelbroe ders' is ook bekend. Men bedoelt daarmee: 'Mensen die aan de tafel des Heren deelnemen (als maat, makker) maar dit niet doen met de goede intentie en gesteldheid. Maar ook bedoelt men ermee: mensen die proberen langs een om wegje het heil van de verlossing zich eigen te maken, klaplopers op de genade. Wat nu de jongen en het meisje betreft, spreekt men ge meenlijk over stiefzusters en -broers uit vroegere huwelijken. Aangezien het verschijnsel als zo danig de laatste tientallen jaren vrij algemeen geworden is, zou het ons niet verbazen, als de Neder landse taal deze benaming als een goede oplossing had gevonden. Vraag: Ik heb last van konijnen die mijn huis (duingrond) dreigen te ondergraven. Het is een ware plaag, ook wat de tuin rondom het huis betreft. Antwoord: Er is maar één middel dat u mag toepassen: Gaas en nog eens gaas. Een eindje in de grond om heel uw terrein heen. Een ste vig hek met een raster er voor en erachter, en om uw huis heen lo pend en rennend een kleine felle hond (die natuurlijk niet op z'n eigen houtje buiten dat hek op jacht mag gaan). Vervolgens moet u, als dit niet helpt of niet moge lijk is, eens een praatje gaan ma ken met de duinpolitie, in wiens rayon uw huis staat. Voor uw bij zondere geval zal hij u zeker van advies kunnen dienen. In geen ge val met vergif gaan werken: denk aan de ramp van de myxomatose! Ook niet met klemmen en strikken op een niet afgezet terrein. De offi ciële weg is de enige als u uw werk met- het gaas hebt gedaan. Vraag: Wat is nu gezonder: de zg. frisse groenten van de groentewin kel, waarvan ik de herkomst niet weet. of mijn eigen, onbespoten groenten uit mijn diepvries. Antwoord: Als u nu de beschikking heeft over uw eigen onbespoten groenten uit eigen tuin, gebruik die Vragen (één per brief) zenden naar: Uw probleem ook het onze, Postbus 507i Voorburg. Naam en adres vermelden. Eén gulden aan postzegels bijsluiten. Geheimhou ding is verzekerd. (ADVERTENTIE) Met ingang van 1 september a.s. worden de rentevergoedingen op een aantal spaarvormen verhoogd. Op spaarrekeningen en spaarboekjes. Was 5/%. Op spaarrekeningen en spaarboekjes met een opzegtermijn van3 maanden. Was.5/4%. Op spaarrekeningen met een opzegtermijn van 6 maanden. Ongewijzigd. Op spaarrekeningen met een opzegtermijn van 12 maanden. Ongewijzigd. Op spaarrekeningen met een opzegtermijn van 24 maanden. 71/ 0/ Ongewijzigd. Op spaarrekeningen met een vaste termijn van 2 jaar. Op spaarrekeningen met een vaste termijn van 3 jaar. Op spaarrekeningen met een vaste termijn van 4 jaar. Ongewijzigd. Op spaarrekeningen met Was 93/4nc een vaste termijn van 5 jaar. +Op reeds gestorte bedragen op lopende Vaste Termijn Spaarrekeningen wordt gedurende de loop tijd geen rentewijziging doorgevoerd. De rente op het Spaarpapier aan toonder blijft ongewijzigd. Afhankelijk van spaartermijn 7 tot 10 'A°ó. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK geeft loon naar sparen dan hoe meer, hoe liever. Kan u zelf wat u niet vers gebruikt snel en goed invriezen, dan verliest u niet veel van de voordelen, al moet u gedurende de wintermaanden in elk geval steeds bijspijkeren met vitaminerijke vruchten. Wat de groenten uit de winkel betreft: on ze keuringsdienst van waren moe ten we niet uitvlakken: Als de groenten niet in orde zijn. mogen ze niet verkocht worden. Vraag: Er bestond vroeger een fonds, waaruit verre afstammelin gen van jonkvrouwe Clara van Sparwoude bij hun huwelijk een uitkering ontvingen. Bij welke in stantie kan ik informaties verkrij gen omtrent Jkvr. van Sparwoude en haar familiewapen? Antwoord: Op het Centraal bureau voor de genealogie. Nassaulaan 12, Den Haag. deelde men ons mede dat het fonds reeds lang geleden werrd opgeheven en dat het geld is opgemaakt. Bij ditzelfde bureau kan men inlichtingen inwinnen over de andere gedeelten van uw vraag. Vraag: Welke instantie houdt zich bezig met uitkeringen aan invalide oorlogsslachtoffers? Antwoord: De dienst van het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk die zich met de invalide oorlogsslachtoffers bezig houdt, is gevestigd Javastraat 42, Den Haag, maar de sociale dienst van uw gemeente beschikt ook over de nodige formulieren en gegevens. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Eindexamenleerlin gen die voor de studie van hun keuze een verkeerd vakkenpakket gekozen hebben, zullen op de een of andere manier die foute keuze moeten zien te herstellen. Als ze alsnog een vak willen 'halen' via het schriftelijk onderwijs, dan doen ze er verstandig aan zich tot de Leidse onderwijsinstellingen of de Arnhemse PBNA te wenden. Die twee instellingen voor schriftelijk onderwijs hebben tenminste van het ministerie van onderwijs goed keuring gekregen om aanvullende opleidingen te verzorgen voor leer lingen die onvolledige vakkenpak ketten willen bijwerken. Zo'n extra studietje gaat de leerling wel tijd en geld kosten. In Leiden (bij de LOI) wordt voor een mo derne taal vier maanden gerekend, voor wiskunde tien, natuurkunde zeven en scheikunde ook zeven maanden. Die berekening gaat uit van drie uur studie per dag: een fulltime leerling kan er dus aan zienlijk korter over doep. Maar in elk geval zal die aanvullende studie er de oorzaak van zijn dat hij een jaar later pas aan zijn universitaire of beroepsstudie kan beginnen, waar het allemaal om begonnen was. Tenzij hij direct na zijn eind examen achter de boeken is gaan zitten en nu het aanvullende pa piertje in zijn zak heeft. Wat de kosten betreft: het LOI rekent per studie per maand veertig gulden en als je sneller studeert wordt dat bedrag evenredig hoger. UIT Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatic wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS Hoofdcommissaris (slot) Moord (slot) Weten de smekers om strengere straffen niet, dat zij (wij) naar de maatstaf van Gods wet evenmin vrijheid verdienen? Wanneer zal het 'Ik dank U, dat ik niet ben zoals.dat uit hun brieven spreekt, plaats maken voor 'Wees mij zondaar genadig'? Wie van ons gaat vrij uit? Arnhem Kom ga met ons (slot) Het is mij onbegrijpelijk, hoe vrij- gemaakten anderen nog kunnen opwekken 'Kom ga met ons', zonder daaraan toe te voegen 'en doe niet als wij'. Ten gevolge van het jegens elkaar hanteren van wat men in de artikelen 17, 28 en 29 van de ge loofsbelijdenis meent te lezen, heb ben zich de laatste jaren inhun midden opnieuw scheuringen voor gedaan. De wijze, waarop vrijge- maakten met elkaar omgaan, heeft de 'gereformeerde gezindte' niet tot jaloersheid kunnen brengen. Voorburg It. de Jong Vredeling Als naast de publiciteitsmedia óók de magistratuur zich gaat inzetten en beschikbaar stellen voor de ver loedering van het leven, krijgt de afbraak van de westerse cultuur een extra versnelling ingebouwd. De in feite onmisbare geestelijke waarden, die hierin aan onze sa menleving onttrokken worden, zijn: distantie, respect, dankbaarheid en trouw. Met intelligentie en vak manschap is onze samenleving hele maal niet gebaat als die niet wor telen in de voedingsbodem van bo vengenoemde geestelijke waarden. Hier moge ook bedacht worden wat Spreuken 29:18 ons leert: Indien de openbaring ontbreekt, verwildert het volk, maar heil hem die de wet bewaart. Den Haag Zelf ben ik ook enorm geschokt door de vreselijke moord. Toch pro testeer ik ernstig tegen de ingezon den stukjes die klakkeloos en vol blinde haat zijn geschreven. Iedere avond worden we vol gepropt via de tv met geweld, moord, roof en corruptie. We kijken er vol spanning naar en vinden het prachtig. Wanneer we nu met de uitwerking daarvan worden gecon fronteerd, worden we kwaad en vervuld met blinde haatgevoelens. Kunnen we als christen wel accep teren, wat er de laatste dagen is geschreven, zoals 'gewoon ophan gen', 'castreren'? Deze mensen moesten zich diep schamen en zich goed bezinnen, wat ze eigenlijk ge schreven hebben. Dedemsvaart H. M. Sieben Naschrift redactie: vandaag zetten wij een punt achter de in deze rubriek gevoerde discussie over en rondom de recente moorden en de bestraffing daarvan. We hopen bin nenkort een beschouwing te kun nen publiceren, gewijd a an deze problematiek. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De PTT heeft met het oog op de nieuwe posttarieven enkele nieuwe postzegelboekjes in gebruik genomen. Voor de verkoop via automaten zullen twee postze gelboekjes beschikbaar zijn: een boekje met vier zegels van 45 cent en vier zegels van vijf cent en een boekje met zes zegels van dertig cent plus vier zegels van vijf cent. Tevens zullen nieuwe briefkaarten van 35 en 40 cent (luchtpost), als mede adreswijzigingskaarten van 30 cent worden gedrukt. (ADVERTENTIE) A. E. Schouten Boethelezi Het artikel over de leider van Kwa- Zulu. G. Boethelezi (Tr.-Kw. 18-8) vond ik zeer eenzijdig. Er stond geen woord in van de heftige woor denvan Boethelezi tegen de plan nen van o.a. de Wereldraad tot de terugtrekking van buitenlandse be leggingen uit Zuid-Afrika. Mis schien niet zo gewenst? In het dagblad The Star las ik hoe B. tot 18.000 zwarte werknemers te Dur ban zei: 'Tegen de plannenmakers voor terugtrekking van buitenlands kapitaal zeg ik. gij zult allen ge kleurde leiders tegenover u vinden. Wij laten niet toe dat deze aasgie ren jullie werk weghalen'. Ook zweeg u over de toenemende oppo sitie die Boethelezi ondervindt om andere redenen dan u noemde. Hem wordt verweten naar buiten de zwarte democraat te spelen maar in zijn stamland KwaZulu geen enkele politieke vrijheid toe te staan. KwaZulu is ook het enige stamland waar geen verkiezingen zijn gehouden. Minister-president Boethelezi staat het niet toe. Hij heeft oppositiepartijen verboden en de afkondiging van de noodtoe stand wegens stammengevechten wordt door hem ook gebruikt om vergaderingen van politieke tegen standers te verbieden. Hij heeft het gezag van de stamkapiteins en hoofdmannen weer hersteld, terwijl de jonge Zoeloe's juist onder dit feodale gezag uitwillen. Kijk. dit stond niet in uw lofzang over G. Boethelezi, maar wél in de pers in Zuid-Afrika. Haarlem J. W. Hofstra Geen insektenplaag hoeft lan ger te duren dan u wenst. Want er is Omyl, het beproefde mid del dat u van lastige insekten afhelpt. Dus wilt u insekten de baas blijven, vraag dan nadruk kelijk om Omyl. DE OMYL EXTRA spuitbus: het beproefde middel tegen alle mogelijke vliegende in sekten, zoals vliegen, mug gen, motten en wespen DE OMYL POEDER, tegen ongedierte op huis dieren en ter voorkoming van mottenvraat in wollen goed. Verkrijgbaar o.a. bij drogisten A/OOCLSa-GfiOMMSEN-TaAjO-aaia door Sicco de Jong Links de windtunnel van Pininfarina; rechts een voorbeeld van een aërodynamisch resultaat. De vorm van deze Abarth racewagen is aldus gekozen om zowel de luchtweerstand aan de voorzijde als de luchtwerveling achter tot een minimum te beperken. De aërodynamica, volgens van Dale 'de leer van de beweging der lucht', heeft in de automobielcon structie van oorsprong ten doel gehad meer snelheid te bereiken. Dat doel is thans op vele auto racecircuits al vele malen voorbijgeschoten. Maar de constructeurs van de gebruiksauto's hernieu wen thans hun belangstelling voor een aërodynamische vormgeving om zuinig te zijn met motor brandstoffen. Hoe actueel het streven naar een minimum aan luchtweerstand bij het ontwerpen van auto's is, blijkt wel uit de deze week geïntroduceer de Citron CX. waarvan naam en vorm rechtstreeks aan de aëro dynamica ontleend zijn. Renault, welk merk eerder de vorm van de R12 in de windtunnel bepaalde, heeft de R 16 TX een spoiler op het dak gegeven om de luchtweerstand achter de wagen te verminderen. Van de dunnere wervelende lucht- hoeveelheid achter de auto kan namelijk een remmende werking uitgaan, zodat meer motorvermogen nodig is om eenzelfde snelheid te bereiken. En dat vraagt meer ben zine. General Motors, 's werelds grootste concern en dus automaker nummer één, heeft dit jaar de bouw van een nieuw groot aërodynamisch labora torium te Detroit aangekondigd, omdat 'luchtweerstand van speciaal belang is voor kleine auto's niet kleinere motoren'. De tegenwind consumeert dan veel benzine en dat valt door de vorm van de car rosserie tegen te gaan. GM gaat zich daarom meer in de wetenschap der aërodynamica verdiepen. FIETSER De weggebruiker beseft als fietser veeleer het belang van de aëro dynamica dan als automobilist. Zelfs bij windstilte ondervindt het even flink doortrappen tegenkracht, re den waarom de racefiets een lagere stuurgreep heeft gekregen. Ook op de overdekte zesdaagse rennen waar helemaal geen wind staat is het voor de wielrenner de kunst zo aërodynamisch mogelijk de rug te bollen. De zescilindermotor van de nieuwe maatschappij Société Franco-Sué- doise des Moteurs RPV is vorige week geïntroduceerd in de nieuwe Volvo 264. Het blijkt een geheel uit aluminium vervaardigde motor te zijn. De ontwikkeling en produktie van de RPV-motor is geconcen treerd te Douvrin in Noord-Frank rijk, waar Renault Peugeot en Volvo een gemeenschappelijk be drijf hebben gevestigd. Elke partner neemt in deze onderneming voor één derde deel. De lichtmetalen motor van de Vol vo 264 heeft een benzine-injektie- systeem van Volvo's eigen conceptie en beschikt daarmee over 140 DIN- pk vermogen tegen 160 pk voor de oude 164. De motorinhoud is ver laagd van 3.0 tot 2.7 liter en het octaangetal van 97 tot 93 ROZ. Verwacht wordt, dat Peugeot een zescilindermotor van dezelfde in houd in de nieuwe 604 zal uitbren gen. waarna later een iets kleinere zescilinder voor de Renault 20 zou volgen. Volvo heeft zijn gehele programma vernieuwd en zal dat eind septem ber in Nederland introduceren. Subaru-import naar Brussel De import van het Japanse auto merk Subaru is deze week door de ARM-Groep overgedragen aan de te Brussel gevestigde maatschappij Misuca. Deze importeursfirma voor de Benelux is een dochterbedrijf van de Fuji-fabriek. die de Subaru- auto's bouwt. ARM had voor de Subaru-import een vennootschap opgericht, welke gevestigd was te Vianen. waar ook de Saab-import van ARM huist. Thans zijn in Nederland zes Japan se automerken vertegenwoordigd, waarvan twee Honda en Subaru door een fabrieksvestiging, ge leid vanuit Belgi. De merken Dat- sun, Mazda, Suzuki en Toyota, wor den door Nederlandse bedrijven geïmporteerd, evenals het Japanse merk Colt. dat in november in Ne derland verschijnen zal. Auto's zijn pas in de jaren dertig ronder van vorm en daarmee aë rodynamisch geworden. In 1934 bracht Chrysler in Amerika de Air flow uit en Citroën in Frankrijk de Traction Avant. De styling in de VS stelde echter na de tweede we reldoorlog andere eisen, maar in Europa is bij de vormgeving de luchtweerstand al eerder vermin derd om een zuinig benzineverbruik te krijgen: de Citroëh DS is het voorbeeld bij uitstek. Bijzonder veel research op dit ge bied is ook verricht door de Itali aanse carrossiers. Pininfarina heeft te Turijn twee jaar geleden een 'galleria del vento' in gebruik geno men om tot nog betere resultaten in de ontwerpen te kunnen komen. Deze carrossier is o.m. de vormge ver van alle Peugeots en de om hun aerodynamiek reeds fameuze Fiat Sport Spider-modellen. Giugia- ro. ontwerper van Alfa's en de nieuwe Volkswagens, werkt even eens veel met de leer der luchtbe wegingen, waartoe het VVV-concern reeds in 1966 een windtunnel in gebruik nam, die overigens thans bij de meeste Europese autofabrie- ken te vinden is. De schuin oplo pende voorzijde, maar ook de schuin aflopende achterkant van vele nieuwe modellen, typeren eep nieuwe vorm-van-zuinigheid. De 16 en 16 TS onderscheiden zich uiterlijk weinig. De bijna tien jaar geleden uitge brachte voorwielaandrijver Re nault 16 heeft er met de introduktie van de TX-versie een klasse bijge- kregen. Zolang de zescilinder van het Franse merk nog niet ver schijnt en dat duurt tot volgend voorjaar vormt de ruime, com fortabele viercilinder-serie van 'la Seize' Renault's sterke top in de bovenste middenklasse. Met prijzen van onder de twaalf mille tot bo ven de vijftien mille, waar de TX Automaat een optimaal comfort be reikt, is de R16 ook dit jaar nog weer relatief iets in de verkoop naar voren gekomen. Wat de wagen zo tijdloos maakt is de vooruitstrevende combinatie van een buitengewoon goede wegligging met een in zijn klasse excellerend comfort. De motorprestaties vari- ren van goed voor de 16 L tot zeer goed voor de 16 TX: de remmen zijn perfect: de besturing tijdens het rijden is prettig. In feite heeft de 16-serie twee nadelen: bij het parkeren moet men nogal flink aan het stuur trekken en bij volle bela ding zakt het achterste deel te diep door. Dat laatste valt te corrigeren met ridelevers. waar we (met op- pompbare Monroe-schokbrekers) zeer goede ervaringen van hebben. Blijft dan alleen de spieroefening bij het parkeren. Het comfort wordt 'gedragen' door uiterst geriefelijke stoelen, ideale vering en rustige besturing. Onze testexemplaren stonden op Miche- lin ZX-banden, die dat comfort nog eens onderstreepten. Het motorge ruis is. vooral bij de L. TL en TX, uiterst gering: bij de TS iets hoger. De reden: de TS haalt meer pk's uit eenzelfde aantal cc's, doordat de motor meer toeren per minuut maakt. Dit beïnvloedt ook het ben zineverbruik. Is met de 16 L of TL de 1 op 11 a 1 op 12 zonder meer haalbaar: bij de TS komt men dichter bij de 1 op 10. De TX daarentegen heeft een bijna 100 cc •grotere motor en een vijf versnel lingsbak. welke combinatie zeker eenzelfde verbruik als de L of TL oplevert. De ruimte in het interieur is bin nen 4,25 meter lengte opmerkelijk: de bagagebergplaats onder de 'vijf de deur' sinds 'de komst van de R 16 een begrip is fors. Ondanks dat zich onder die bagegeruimte nog een benzinetank van 50 liter tussen beide achterwielen bevindt. Die achterwielen staan niet gelijk: het rechterwiel komt 7 cm vóór het linker. Dat kan met de onafhanke lijke ophanging, die overigens ook voor de wel gelijkstaande voorwie len geldt. De serie verschilt in uitrusting, maar die laat bij de 16 L al weinig te wensen over. De 16 TL heeft o.m. verstelbare stoelen, armsteunen en een paar lampjes extra, waarbij de ze twee technisch niet verschillen. De meerprijs voor de TL bedraagt 394. De TS heeft als extra's jodi um vèrstralers, toerenteller, e.d. De TX heeft dubbele halogeen-kop- lampen, sportvelgen, een voorruit van gelaagd glas, elektromagneti sche vergrendeling van de vier por tieren. elektrisch bediende zijruiten aan de voorkant en een spoiler met ruitewisser aan de achterzijde. Die spoiler zorgt voor een betere lucht werveling. d.w.z. minder remming, wat benzine bespaart, maar wel bij regen de achterruit nat maakt. De ruitewisser gaat dat euvel tegen, maar moet wel voor elke streek aangezet worden. Een doorlopende wissing zou hier aanbeveling ver dienen. Verder kent Renault nog de Super uitvoeringen van de 16 met kostba re accessoires als leren bekleding en elektrisch bediend schuifdak en zijn er nog de automatische trans missies, van eigen fabrikaat en met gebruik van een stuurhandel op de plek. waar bij handschakeling een stuurversnelling zit. Een automaat, die zeer goed voldoet en die op de TL. TS en TX 1562 extra kost incl. BTW. Bijzonder goed voldoende drie puntsgordels, in de 16 TX met standaard en oprolautomaat. Cil. inhoud I TS 16 TX 83 DIN-pk 93 DIN-pk 61 DIN-kw 66 DIN-kw Benzineverbruik ±1 op" 11 Temmen voor schijf, I.eeg gewicht 986 kg. Mntorr.belast 321,16 PrUs Incl. BTW 11.837,- ±1 op 10 1 op 11 aehlei trommel. bekrachtigd 1007 kg 1033 kg 321,46 321,45 13.944,- I 15.017,-

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19