'ientallen Jumbo's elke lag leeg over de oceaan "vardinaal blij met tericht in Osservatore KZ? Tarieven Personalia D. Hudig Co assistent binderij riefsverhoging een harde noodzaak mdelijk Pastoraal Overleg begonnen 'De Appel' naar Helsinki Vier overvallers vuren op kassier: ernstig gewond Premie voor binnen- schilderen in winter Ziekenfondsraad: premie voor AWBZ moet iets omhoog Journalisten protesteren tegen Gij sen Koningin terug uit Italië koordinator participatie onderwijs Adverteren doet verkopen W/KWARTET ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND/KUNST Kil r Dick Ringlever ITERDAM Vliegen naar ada, Noord-Amerika en co wordt per 1 november ituk duurder. Na jarenlang loodkreten te hebben moe- aanhoren van de 22 maat- ppijen, die dagelijks de an oversteken, heeft de A, de overkoepelende organi- van de lijndienstmaat- ppijen, vorige week radicaal noop doorgehakt. Wie straks kaartje wil hebben voor een ht op een van de noord-at- ische routes zal daar, afhan- k van seizoen, klasse en van de reis, zet/en tot twin- •rocent meer voor moeten len. prijsverhoging hakt er nogal in en zal vooral bij hen, die loordatlantisch halfrond vaak n te bezoeken hard aankomen. 1TA heeft dan ook lang geaar- voordat zij deze ingrijpende regel nam. Maar tenslotte tte zij voor de druk van de schappijen, die op deze routes het verleden de belangrijkste saders elk jaar grotere ver gingen lijden. een vervoersgroei, die lager dan was verwacht, door infla- logere brandstofprijzen, toene- van het aantal maatschappij- die van deze gouden lijnen een graantje wilden meepik- én niet in de laatste plaats, de steeds sterker wordende urrentie van de charter-onder- ngen, leden zij alleen al vorig op deze diensten een gezamen- verlies van ruim driehonderd en gulden. En het ziet er naar lat deze verliezen dit jaar nog ir zullen zijn. je stoelen ifsaanpassing, zeggen de maat- ppijen (waaronder ook de is dus gewoon een harde zaak. Maar bij de passagier, op zijn vlucht van Amsterdam New York met de Jumbo zo'n fan de 360 stoelen onbezet ziet, zo'n ingreep zeker als hij dat er dagelijks twee van die ;reuzen even onderbezet heen weer pendelen meteen de ig opwerpen: zouden ze dan wat economischer kunnen gen? En: 'Waarom niet wat sr samenwerking gezocht tussen plaatschappijen om gezamenlijk kostbare luchtgiganten te vul- De rekensommen van David Ison, president van de (ook al rote moeilijkheden verkerende) sh Airways lijken zulke vragen itevige ondergrond te geven, eel geld er door het huidige urrentie-systeem per dag wordt egood aan onbezette stoelen, •eerde hij nog onlangs door ,ande van een gemiddelde be- ngsgraad van 51 procent de- eiharde conclusie op tafel te n: 'Als je alle lege stoelen van 1 toestellen van de dertien schappijen, die dagelijks van land naar Noord-Amerika vlle- bij elkaar optelt dan betekent lat er in feite elke dag 25 lege jo's heen en weer vliegen.' Is men weet dat zo'n Jumbo op retourtje een slordige 200.000 brandstof verbruikt, dan houdt n dat er in ieder geval per >o al zo'n 75.000 gulden over de wordt gegooid. Met 25 verme- ildigd komt men dan al gauw een kleine twee miljoen gulden dag. En dat is dan nog maar kwart van de totale exploita- sten. bepraat' sterker argument om nauwer tan samenwerking, maatschap- lelangen en nationale prestige )oord te gooien, lijkt nauwe- aan te voeren. Toch blijken er in de praktijk zoveel haken en ogen aan deze schijnbaar voor de hand liggende oplossing te zitten, dat insiders haar bestempelen met 'theoretische lekenpraat.' Niet al leen omdat de- bereidheid van on dernemingen om een stuk zelfstan digheid weg te geven over het alge meen erg klein is, maar vooral om er ook wettelijke beperkingen zijn, vooral in Amerika. Een voorbeeld daarvan is de mis lukking van het plan van de twee grootste Amerikaanse maatschap pijen TWA en PanAm om hun stoelencapaciteit op de Noordat- lantlsche routes op één hoop te gooien met het doel daarmee een vermindering van het aantal vluch ten te bewerkstelligen. Met dat voornemen struikelden zij al direct over de anti-trustwet, die geen monopolie-posities toestaat. Vooral problemen bij vervoer naar Verenigde Staten En die wet blijkt ook effect te hebben aan de Europese kant van de oceaan. Als daar maatschappijen hun activiteiten op vluchten naar Amerika zouden bundelen, zouden ze er evenzeer door geboycot wor den. In dat laatste geval spelen trou wens ook nog andere factoren een rol. Het Noordatlantische vervoer vanuit Europa is nu eenmaal geen 'van A naar B-transport'. Eigen vertrekpunt Elke nationale maatschappij heeft zijn eigen vertrekpunt en veelal ook andere eindpunten. De KLM bijvoorbeeld heeft wel landings rechten voor New York, Chicago, Houston en Anchorage, maar niet aan de westkust van Amerika. Ande re maatschappijen hebben die omdat ze in eigen land weer meer bestemmingen hebben te vergeven wel. Ook de luchtvaartpolitlek, het leveren van prestaties en vra gen van contra-prestaties, maakt zo'n samenwerking dus al bij voor baat tot een zeer complexe zaak, waar nauwelijks zal kan worden uitgekomen. Allemaal problemen, die met name bij het luchtvervoer naar Amerika om de hoek komen kijken. Op an dere lijnen spelen ze veel minder een rol. Illustratief daarvoor is onder meer, dat onze eigen KLM met niet minder dan 25 buiten landse maatschappijen bilaterale poolovereenkomsten heeft. Niet al leen binnen Europa (bijvoorbeeld met Air France op de dienst Am sterdam-Parijs en met British Air ways voor de dienst Amsterdam- Londen), maar ook op de grotere afstanden. Zo bestaat er ook een zeer nauwe samenwerking met de Venezolaanse Viasa, de Philippijnse PAL en de Indonesische Garuda. Elk jaar opnieuw gaat de KLM met hen om de tafel zitten om vast te stellen welke capaciteit zij geza menlijk zullen inzetten op deze tra jecten. Dat alles uiteraard met één doel: de bezettingsgraad van de toestellen zo hoog mogelijk te hou den, en de vliegtuigen zo econo misch mogelijk te gebruiken. Grens Overigens heeft de KLM, ondanks het vorig jaar geleden verlies van 53 miljoen gulden in vergelijking met andere grote maatschappijen zelfs over de noordatlantische rou tes nog maar weinig te klagen. De resultaten op die trajecten worden nog wel steeds in rood geschreven, maar dat rood is bij veel andere grotere maatschappijen veel don kerder. Met een bezettingsgraad van rond de 55 procent op deze routes springt onze nationale luchtvaart maatschappij er nog redelijk uit. Dat dit percentage desondanks om hoog zou moeten, erkent men bij de KLM graag. Maar aan de andere kant wijst men er ook op, dat Je over een jaar gerekend met die bezettingsgraad economisch aan een grens gebonden bent. Die grens ligt tegen de 65' procent. 'Kom je', aldus een KLM-woord- voerder 'daarboven dan betekent dit, dat je over het hele jaar gerekend zó vaak met een hon- derdprocents-bezetting vliegt, dat je je capaciteit zult moeten uitbrei den. Doe je dat niet, dan krijg je ln het hoogseizoen al gauw de fu neste naam van de maatschappij, waar je op de wachtlijst komt. Doe je het wel, dan zakt je bezettings graad direct tot onder het toelaat bare. Al die verhalen over lege Jumbo's zijn dus zuiver theorie. In de praktijk liggen de zaken heel anders.' Hoewel de tarieven over de hele linie per 1 november drastisch worden verhoogd (de nieuwe prijzen van een retour New York variëren van 1200 gulden voor een 22-45- daagse reis in het laagseizoen tot 3570 gulden eerste klas) is één nieuwe mogelijkheid In gebouwd om voordeliger via de lijndienst over de oceaan te vliegen. Dat is het zgn APEX-tarlef ('advanced pur chase excursion fare'). Voor waarde is wel dat men twee maanden van tevoren boekt en betaalt en minimaal 22 dagen en maximaal 45 dagen wegblijft. Dit systeem is vergelijkbaar met het ABC TARIEF (ad vanced booking charter), dat voor chartervluchten geldt. Dok daarvoor moet twee maanden van tevoren worden betaald. Op het ogenblik lig gen de prijzen ervan tussen ie 562 en 640 gulden, maar ieer waarschijnlijk zullen ook lie per 1 november omhoog gaan. Op 7 september gaan gowel de IATA- als de char termaatschappijen er samen )ver praten. Oplossing Dat aan de mogelijkheden om voor die problemen een praktische op lossing te vinden door de maat schappijen volle aandacht wordt besteed, ligt voor de hand. De plan nen voor de mislukte samen werking tussen TWA en PanAM vormen er één voorbeeld van. Een ander is dat van de Brit Freddy Laker, die tussen de Lon- dense charterluchthaven Standsted en New York dagelijks shuttle diensten wil gaan uitvoeren. Dat zijn lijndiensten, die pas gevlogen worden wanneer het vliegtuig vol is. Wie boekt en betaalt zal dus moeten wachten tot alle stoelen bezet zijn. Voor de passagier, die haast heeft, betekent dat een risico, maar aan de andere kant levert hem dat ook een financieel voordeel, getuige de tarieven; maar iets meer dan drie honderd gulden voor een enkele reis Londen-New York. Of die plannen doorgaan, is echter nog een vraag. De Amerikaanse Ci vil Aeronautics Board (te vergelij ken met onze Rijksluchtvaart dienst) blijkt er nog niet helemaal achter te staan. Vooral omdat de Amerikaanse luchtvaartmaatschap pijen sterke tegendruk uitoefenen. Als dit plan wordt uitgevoerd, zul len we tegenmaatregelen treffen, dreigden ze nog onlangs. Dat de CAB daarvoor overstag zal gaan. lijkt waarschijnlijk. Behoefte aan nóg meer concurrenten heeft men in Amerika nauwelijks. Goed renderende luchtlijnen zijn tenslotte niet alleen bedrljfs- maar veel meer ook nationale belangen! IORDWIJKERHOUT 'Een overleg heeft weinig zin als het erkt wordt tot zaken, waarover op voorhand al overeenstem- ig bestaat. Verschillen in zienswijze zullen in deze dagen aan dag treden. Dit kan heilzaam zijn. als de bereidheid bestaat met elkaar op basis van het gemeenschappelijk geloof in ge- Bk te blijven, om elkaar te ondervragen en van elkaar te leren'. kardinaal Alfrink gistera- 1 ter opening van het Landelijk oraal Overleg (het LPO) dat morgenavond zal spreken over ïouding van de christen in de lige maatschappij van produk- prestatie en consumptie. Kardl- Alfrink is voorzitter van het idium van het LPO. kardinaal zei dat het geen toe- in aan de geest van de tijd Is het LPO over dit onderwerp ekt. Ook wees hij de gedachte de hand dat hiermee de span- ;en en moeilijkheden ln de Ne- andse katholieke kerk worden eild. De kardinaal zei te ver den dat Rome zijn bezwaren n het LPO aan de kant heeft it. Hij leidde dat af uit het feit de Osservatore Romano een kondiging van het LPO heeft énomen. dinaal Alfrink zei letterlijk, "ihoon de bisschoppen nooit de opzet hebben gehad tegen de be doelingen van het vaticaan in te- gaan, hebben ze ervaren dat tenge volge van foutieve en minder exac te of bevooroordeelde informatie, die op welke manier ook vanuit Nederland Rome bereikte, bepaalde misverstanden zijn ontstaan, die de goede communicatie hinderlijk ver stopten en die slechts met veel moeite uit de weg zijn geruimd. Ik hoef niet te zeggen, dat dit bericht in de Osservatore Romano mij bij zonder verheugt'. Onzekerheid Over de achtergronden van het be raad zei de kardinaal onder meer: 'We voelen een fundamentele onze kerheid ondanks alle zekerheden die we hebben verworven. Een stel schijnzekerheden hebben we over boord gezet en worden nu gecon fronteerd met een gebrek aan waarden, aan normen, aan perspec tief. Met de verantwoordelijkheid voor de gang van de wereld, die wij met hetsecularisatieproces hebben onderkend, groeit ook het besef, dat wij die verantwoordelijkheid niet aankunnen.' De kardinaal zei verder ook: 'Niet de 'onmacht' van de Vastenbrief 1974, maar 'de hoop' moet ons hier samenhouden en be moedigen om te geloven in het welslagen van het werk, dat wij ons voorgenomen hebben te doen. Het geloo fin de verrijzenis van Jezus van Nazareth is hierbij onze kracht. In het slot van zijn openingstoe spraak begroette kardinaal Alfrink bijzonder hartelijk de drie leden, die als buitenlandse arbeidskrach ten uit Italië, Spanje en Portugal aan dit overleg deelnemen. Bij de bijzondere begroeting van de pro- nuntlus mgr. A. Fellci zei de kardi naal: 'I kan u verzekeren, dat uw aanwezigheid door ons hogelijk wordt gewaardeerd, omdat zo onze verbondenheid met Rome wordt ge manifesteerd'. Tenslotte begroette hij ook de buitenlandse gasten uit Duitsland. Zwitserland, Oost-Duits- land en België alsmede de waarne mers van de andere kerken en ge loofsgemeenschappen. cm DEN HAAG Binnenkort zal er voor het eerst Nederlands toneel te zien zijn in het Helsinki Festival. 'De Appel' zal er van donderdag 5 tot en met zaterdag 7 september vier voorstellingen geven, met me dewerking van het Nederlands Bla zers Ensemble en gepresenteerd door het Nederlands Centrum van het Internationaal Theater Insti tuut. De eerste twee dagen worden er in het Vanha Ylioppilastalo, een oud studentenhuis in de Finse hoofd stad. avondvoorstellingen gegeven van Henrik Ibsen's 'Peer Gynt' aangepast en geregisseerd door Erik Vos. Op zaterdag 7 september worden met medewerking van het Neder lands Blazers Ensemble een mid dag- en avondvoorstelling gespeeld van het dubbelprogramma 'De ge schiedenis van de soldaat' en 'De nachtegaal' van respectievelijk C. F. Ramuz/Igor Strawinsky en H. C. Andersen/Inez van Dullemen/Theo Loevendie, ook in de regie van Erik Vos. Ter begeleiding van het dub belprogramma zal gebruik worden gemaakt van het mobiele systeem voor simultane vertalingen waaro ver het Nederlands Centrum van het I.T.I. beschikt. De Finse verta lingen van de Nederlandse teksten zijn voor dit doel gemaakt door mevrouw E. L. Bakker-Hallberg. 'Peer Gynt' zal zonder gelijktijdige vertaling worden gespeeld. La Deutekom zingt in New York NEW YORK Christina Deutekom zal op de première van Verdi's Sici- liaanse Vespers 23 september ln de Metropolitan te New York de rol van hertogin Elena zingen. Zij vervangt de Spaanse sopraan, Montserrat Caballe, die een opera tie moet ondergaan. De mooiste boeken van de wereld LEIPZIG Meer dan 600 toppen 'uit de boekkunst van alle wereldde len zijn te zien op de op 1 septem ber beginnende tentoonstelling 'Schönste Bücher aus aller Welt', die dan voor de tiende maal ln Leipzig gehouden wordt. Daarbij zon o.a. de in diverse nationale wedstrijden bekroonde mooiste boeken uit de Sowjet-Unie, Polen. Tsjechoslowakije, uit de Bondsrepu bliek, Frankrijk, Japan, Oostenrijk en Zwitserland. Maar er zijn ook bijdragen van bekende buitenlandse uitgevers zo als Mazenod uit Parijs, Collins van Sydney, Arcade uit Brussel, Borgen uit Kopenhagen, de Canadese Uni versity of Toronto Press en Farrar, Strauss and Glroux uit de VS. 'Werken in textiel' weer in Haarlem HAARLEM Voor de derde keer 'Werken in textiel': van 7 septem ber tot 11 november in Vlees- en Vlshal aan de Grote Markt, een triënnale, die een overzicht biedt van de nieuwe ontwikkeling van de textielkunst in Nederland. De vroe gere textielkunst werd gemaakt in bepaalde centra waar meestal in opdracht en naar voorbeelden ta pijten werden vervaardigd. Deze tentoonstelling laat echter werk zien van dertig kunstenaars die een zelfstandige kunstvorm beoefenen waarbij ze zich bedienen van vele soorten materialen en technieken, uiteenlopend van wol en leer tot kunstvezels en van het eeuwenoude weven tot ruimtelijke textielvor- men De huidige textielkunst heeft zich binnen het gebied van de beelden de kunst een eigen plaats verwor ven en staat daarmee voortdurend in contact. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de relatie die sommige textiel kunstenaars leggen tussen hun werk en de architectuur. Anderen hebben weer bindingen met actuele stromingen, zoals de pop-art en de nieuwe figuratie en geven daarvan een eigen interpretatie met hun specifieke materialen. Onthulling beeld AMSTERDAM Jasperina de Jong en Paul van Vliet zullen donder dagmiddag 5 september op het ga zon voor het Amerlcain Hotel aan het Leidseplein een beeld onthul len. dat de naam 'De lachende the aterbezoeker' heeft gekregen. Het is gemaakt door Wouter Stips en Li- sette van Meeteren. Van een verslaggever MOORDRECHT Bij een overval op een RABO-bank aan de Kerk- laan in Moordrecht (ZH) is de kassier van deze bank neergescho ten. Hij is ernstig gewond opgeno men in een ziekenhuis in Gouda. Vier gemaskerde mannen drongen het huis binnen van de boven de bank wonende kassier H. G. de Boer (37). De overvallers troffen de kassier aan in de keuken. Na hem te hebben neergeschoten, maakten ze hem de sleutel afhandig van de kluis van de bank. Zij vrouw en vijfjarig zoontje werden vastgebon den aan een tafel. Ondanks zijn verwondingen slaagde de heer De oer er na enige tijd in hen te bevrijden. Zijn vrouw waar schuwde daarop de politie. Toen deze arriveerde, bleken de overval lers er met een nog onbekend geld bedrag vandoor te zijn. Elk spoor van hen ontbreekt. Afscheid secretaris Scheepvaartvereniging AMSTERDAM Gisteren heelt een grote kring van belangstellen den in het Havenrestaurant af scheid genomen van de heer L. van Zeist, die gedurende 25 jaar als administrateur aan de scheepvaart- vereniging Noord verbonden is ge weest, Hij was tevens administra teur van het Havengebouw en heeft in totaal 40 jaar in onderscheidene funkties in bedrijven, in relatie met de haven, gewerkt. RIJSWIJK Het Bedrijfschap Schildersbedrijf heeft besloten ook voor het winterseizoen 1974/1975 een premieregeling voor blnnen- schilderwerk van toepassing te doen zijn. Gezien het gunstig effect van de regeling in voorgaande ja ren is de werkingsduur van de re geling verlengd van 13 tot 15 werk weken. Hierdoor loopt de premieperiode van 18 november tot en met 7 maart 1975. Tevens is het minimaal aantal mandagen per opdracht verlaagd van 5 tot 3, waardoor ook het kleinere binnenwerkopdrachten on der de rege'lng kunnen worden ge bracht. Benoemd: De raad van bestuur van het Concertgebouw te Amster dam heeft de heer J. Bevaart be noemd tot directeur van het Con certgebouw. De heer Bevaart, thans zakelijk leider van het Nederlands Kamerorkest, zal zijn werkkring begin 1975 aanvaarden. De heer J. Rösner blijft zijn taak als admini strateur van het concertgebouw vervullen. Benoemd: Tot gewoon hoogleraar in de kinderpsychiatrie aan de Eras mus Universiteit te Rotterdam: mevrouw dr. J. A. R. Sanders- Woudstra. Van een verslaggever AMSTELVEEN De Ziekenfonds raad heeft staatssecretaris Hendriks geadviseerd, de premie voor de Al gemene Verzekering Bijzondere Ziektekosten volgend jaar te verho gen van 2,624 tot 2,7 procent. De raad raamt het premieplichtig inkomen waarover deze premie moet worden geheven voor 1975 op 103 miljard gulden (1974: 91,5 mil jard). Voor 1975 houdt de raad rekening met een stijging van het gemiddelde aantal AWBZ-patiënten met iets meer dan 1500 tot ruim 91.500. Tegenover een stijging ln bepaalde categorieën inrichtingen (onder meer zwakzinnigeninrich tingen en verpleeginrichtingen) verwacht de raad een voortgezette daling van het aantal patiënten in onder meer de psychiatrische zie kenhuizen. De stijging van de ge middelde verpleegkosten per dag voor alle categorieën inrichtingen samen schat de ziekenfondsraad voor 1975 op 18,3 procent (tot ƒ105,64 per verpleegdag). GELDERMALSEN Drie koelen van een boer uit de Betuwse plaats Ophemert zijn gedood door het eten van taxusbomen. Arbeiders die bezig waren met de aanleg van een riolering, hakten de bomen om en deponeerden ze op een weiland. De naalden van de taxus, een veel ln tuinen en plantsoenen voorkomen de boom, zijn giftig. Van onze correspondent SITTARD De Limburgse afdeling van de Nederlandse vereniging van journalisten heeft in een brief aan bisschop J. GIJsen geprotesteerd te gen diens mening dat de publici teitsmedia onpersoonlijke heersers zijn over recht en geweten die ab ortus billijken en zelfs propageren. De bisschop liet deze mening af drukken in het augustusnummer van het informatieblad van het bis dom Roermond. Volgens de Lim burgse journalisten is de beschuldi ging van de bisschop aan het adres van de pers ongemotiveerd, onjuist en daardoor voor veel journalisten kwetsend. De NVJ wijst in haar brief de bisschop erop dat de mees te journalisten vakbekwame en kri tisch ingestelde mensen zijn die zich gewetensvol inzetten voor hun taak. Speciaal de christelijk geïn spireerde journalisten zouden aldus de NVJ tekort zijn geschoten wan neer zij rond het abortusvraagstuk de voor menigeen bittere waarheid zouden hebben verzwegen. Van een verslaggever DEN HAAG Koningin Juliana is van haar zomervakantie terugge keerd op de luchtbasis Soesterberg. De Koningin verbleef sinds 10 Juli ln het vakantieverblijf van de ko ninklijke familie 'De Gelukkige Oli fant' in Porto Ercole (Italië). MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM zoekt op korte termijn voor haar e.gen drukkerij/binderij een Zijn iaak za> bestaan uit het afwerken, zoals snijden, vergaren en inpakken, van de drukkerijprodukten. Voor deze funktie denken wij aan een man van 22 tot 40 jaar. die in staat is akkuraat te werken enkele jaren opleiding grafische school of ervaring heeft als assistent binderij. De ju.ste man bieden wij goede arbeids voorwaarden. Belangstellenden verzoeken wij sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling D Hudig Co Wijnhaven 61. Rotterdam of telefonisch kontakt op te nemen met Dhr Benschop tel. 010-146122, tst 189 TE HUUR TE ZWIJNDRECHT aan en nabij de KORT AMBACHT (winkelcentrum) spoedig tc betrekken, enkele comfortabele 4- KAMERFLATS (waarvan enkele een badkamer met ligbad hebben) voorts voorzien van lift en c.v. HUURPRIJS f. 260,- p. mnd. excl. service- en vcrw. kosten. Voor inlichtingen en bezichtiging: VERHUURKANTOOR CHRYSANTSTRAAT 11 Zwijndrecht, tel. 078 - 29571, b.g.g. 078 -24833 en bij COLLECTIEF BEHEER Postbus 5090 - Naarden - tel. 02159 - 46321. Wij- staf en bestuur van' de Stichting Vorming Werkende Jongeren in Oost-Friesland vragen een met als taakstelling de interne methodiekbewa king voor de kategorie partieel leerplichtige deelnemers en de ontwikkeling hiervan naar participatie-onderwijs. Dit houdt in: theorievorming rond participatieonderwijs, begeleiding intern in de ontwikkelingen van deze werksoort, externe kontakten naar L.B.O., Ex periment Streekcentrum Drachten en naar "stage"- instellingen. Wij denken aan iemand van tenminste 25 jaar, met ervaring binnen onze werksoort en met óf een universitaire opleiding sociale wetenschap pen, óf een hogere beroepsopleiding, zoals so ciale academie. Het verkrijgen van huisvesting levert in ons werkgebied geen problemen: er bestaan moge lijkheden voor vergoeding van de verplaatsings kosten. Inlichtingen over de funktie zijn te verkrijgen bij Peter Aertssen, tel (05126)-2025. Sollicitaties- binnen 10 dagen- te richten aan da Personeelscommissie van onze Stichting, Post bus 15 te Beetsterzwaag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11