Tien vingers Langer journaal bepleit VPRO-tv verschilt van vorig seizoen Radio- en televisieprogramma's-! Dagrecept Zijlstra reageert instemmend Paul Brand Chirurg in India U m »g ;d' Arbeidsvoorwaardenbeleid: te voorzichtig gesteld Industriebond CNV kritisch over nota van vakcentral en Grote tekorte bedreigen 3ë slachthuizen' Lancering v° ANS uitgeste TROUW KWARTET WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND RADIO EN TV |RW Vervolg van pagina 1 Henk. Lichtenveldt: meer tijd nodig Henk Lichtenveldt als woordvoer der van de journaalcommissie zegt: 'Daarvoor ls meer tijd nodig. We Vallen 25 minuten, dat is een hard gegeven voor ons. Dan heb je de mogelijkheid het nieuws in een ka der te zetten. Ook willen we niet op beide netten tegelijk hetzelfde journaal. Dat is overbodig. Op het andere net zou je bijvoorbeeld om negen uur een kleiner journaal van zo'n tien minuten kunnen hebben met een ander karakter: zwaar- wichtiger of juist luchtiger.' Een andere wens is. dat elke uit zenddag met nieuws begint, hetzij 's middags of 's avonds: korte bul letins van zo'n twee minuten. Be langrijk punt is, dat op een vast tijdstip de avondprogramma's moe ten worden besloten met nieuws. 'Zenderschluss heet dat in Duits land, bij ons zwabberen die laatste journaals maar.' 'Meer achtergrond' 'Feitelijke gebeurtenissen moeten zoveel achtergrond krijgen dat de mensen ze ook begrijpen. 'In een journaal van vijftien minuten eist een onderwerp van vijf minuten een te grote brok op. Met meer tijd kun je bovendien eens langer in terviewen dan zeventig seconden. Bijvoorbeeld de kwestie Dennendal, daar hebben we alles aan gedaan om informatie te verschaffen. Den Uyl kwam in het journaal, zo'n interview duurt drie-en-een-halve minuut. Dat is bij ons nog altijd een uitzondering, maar dan krijgt zo'n onderwerp handen en voeten.' Ook bij buitenlandse berichtgeving moet meer aanvullende informatie worden verschaft. Berichtgeving en reportages van eigen mensen in het buitenland of vaste corresponden ten zouden daartoe duidelijk kun nen bijdragen. Henk Lichtenveld: 'Het net van correspondenten moet daarvoor worden uitgebreid. Er zijn nu te weinig correspondenten in het buitenland'. Henk, zelf nogal eens verslaggever van EG-vergade- ringen: 'De Deense tv had al corres pondenten in Brussel toen Dene marken nog geen lid van de EG was. Maar de NOS heeft niet een vaste correspondent in Brussel.' Samenwerking Op een goede samenwerking met de actualiteitenrubrieken van de omroepen hoopt de journaalcom missie nu ook. Er is een speciale werkgroep voor. Als voorbeeld dat het toch wel kan noemt Henk de enthousiaste brief van Fons van Westerloo (Brandpunt) over de sa menwerking bij de kwestie Cyprus. Brandpuntopnamen kwam in het journaal terecht en omgekeerd gaat het ook. 'Wij zeggen: je ziet straks méér in Brandpunt of Panoramiek. We vertrouwen dat het gaat lopen. Het is niet altijd leuk geweest in het verleden. Je kent de verhalen Hans Keiler komt nu met 'Zorgvliedt' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het VPRO-pakket voor televisie voor het ko mend seizoen zal aanmerkelijk verschillen met dat van de af gelopen twee jaar. Behalve dat de oorzaak, een nieuwe zend tijdindeling is, is in het nieuwe schema gehoor gegeven aan kritische geluiden van de leden dat er meer maatschappij-be trokken programma's moeten komen. De VPRO moet de vaste donder dagavond inruilen voor een vas te dinsdagavond, waar niet lan ger de EO, maar de NCRV als blijvende partner op het andere net optreedt .Eenmaal in de zes weken verhuist de VPRO naar de woensdagavond om het op te nemen tegen de NOS met veel voetbalwedstrijden. De VPRO is niet bepaald gelukkig met de verbrokkeling van zendtijd en de variabele tijden. Nu het 'Gat van Nederland' niet meer verschijnt, komt Hans Kei ler. geestelijk vader van 'Het Gat' met als nieuwe 'uitvinding' Zorgvliedt. Het worden 'experi mentele' tv-uitzendingen van één onderwerp, die misschien ook wel in 'Het Gat' gepast zou den hebben, maar nu een lengte van drie kwartier krijgen. Naast Hans Keiler werken ook Johan van der Keuken ,Hans Verhagen en Theo Uitenboogaard aan 'Zorgvliedt'. Tienduizend losse gidsen verkocht Aldus de wat wazige uitslag op de VPRO-persconferentie giste ren, waarmee de VPRO als eer ste omroep de rij opende. Over de radioplannen kon nog niets worden gezegd. Het is nog niet bekend of Wim de Bie en Kees van Kooten een eigen bijdrage aan het VPRO- programma blijven leveren. Het informatiepakket krijgt een dui delijker thematische samenhang. Aandacht wordt besteed aan de NAVO. de rol die Nederland daarin speelt en aan Guinee- Bissau en Mozambique. Verder wordt de balans opge maakt van het na-oolrogse tijd perk. De 'opmaat 'daarvoor is op 15 oktober een avondvullend programma over de gezagsver houdingen binnen Nederland tussen 1938 en 1948. Vervolgens is er een inventarisatie van de jaren zestig en het schijnen en verdwijnen van de politieke par tij D'66. In verband hiermee is de keus gevallen op een reeks films van de Fransman Jean- Luc Godard, die in zijn filmwerk de komende ontwikkelingen al aankondigde. Culemborg als 'redelijk gemid delde Nederlandse gemeente' wordt in de traditie van de vroegere Namens-programma's in een aantal afleveringen gedu rende het hele winterseizoen van alle kanten belicht. Berichten 'Berichten uit de Samenleving' worden voortaan samengesteld door Maarten van Traa en Cherry Duins. En in 'VPRO- Laat' zal eens in de drie weken aandacht worden besteed aan kunst en cultuur. Daarvoor staan nog twee Herodotus-spelen op programma en komen er 'hoofd films.' Programma's die weerkeren zijn: Beertje Colargol, Popey, Zwijgen is Goud (op woensdagmiddag). All in the Family en Sjefke van Oekel's Discohoek. Gisteren werd ook nog bekend-1 gemaakt.dat in de twee weken, dat de VPRO-gids in losse ver koop is gegaan er 10.000 exem plaren verkocht zijn. SMIDJE VERHOLEN over hét afpikken. Zo goed als de samenwerking met de buitenlandse omroepen is. zo zou het hier ook moeten. Klant is kijker tenslotte.' Bij een groter journaal moeten voor snelle nieuwsvoorziening nieu we faciliteiten komen, zoals een draagbare ampex en een straalzen der. Een ampexband kan zó ge bruikt worden, maar een film moet worden ontwikkeld en gemonteerd. Volgens Lichtenveldt is de situatie nog altijd zo, dat nieuws, dat 's middags om vier uur uit Rome komt (vla het uitgebreide Euipvi- sienet), er eerder is, dan een inci dent in Groningen om dezelfde tijd. Hoofdredacteur Zeer nauw met het toekomstig ka rakter van het Journaal hangt de benoeming van de nieuwe hoofdre dacteur samen, nu Dick Simons als zodanig ontslag heeft genomen. Na de 'streefnota' is binnenkort de langverbeide open sollicitatie te verwachten. De journaalmedewerkers hebben denkbeelden op papier gezet wat voor man die hoofdredacteur moet zijn. Hij mag geen uitgesproken exponent zijn van een partij of geloofsrichting, ook geen vakbonds voorzitter bijvoorbeeld. Men wil in spraak krijgen bij de benoeming. Lichtenveldt: 'We vinden dat een zo grote groep mensen met een zo specifieke taak mag meebepalen wie aan die specifieke taak leiding geeft. De vraag is echter in hoever de Raad van Beheer van de NOS die gedachte ondersteunt, want de benoeming gebeurt toch door de Raad van Beheer.' 'Dat is heel nieuw. We willen ko men tot een journaalstatuut, op basis zoals dat bij sommige kranten gaat en goed loopt. Met NOS-be- stuur moet dat goedkeuren. Maar daarover is het laatste woord nog niet gezegd.' Hij ziet toekomstperspectieven met de slotopmerking: 'Een goede vorm van inspraak kan een gunstige uit- werking, hebben op de hele werksi tuatie van de omroep.' Gesprek met dr. Vondeling Dr. Anne Vondeling, voorzitter van de Tweede Kamer vindt de functie van Kamerlid het best vergelijkbaar met de bezigheden en kwaliteiten van de journalist. Ik geloof dat het schrijversgilde dit als een eer mag beschouwen. We zijn wel eens in andere regionen gerubriceerd. Het gesprek tussen dr. Vondeling en Edwin Rutten was een aardig onderdeel van 'Zomaar een zomeravond'. Via dit VARA- programma heeft de Kamervoorzitter waarschijnlijk bij zeer veel kijkers aan populariteit gewonnen. Niet het minst vanwege zijn ijveren voor het praten en schrijven in begrijpelijker Nederlands dan politiciplegen te doen. Het is geen overbodige, actie, want de meeste politieke redevoeringen en geschriften staan, bol van vervelende cliché's en uitweidingen. Nog afgezien van de slagen die ze om hun arm houden, waardoor de zaak helemaal onverteerbaar wordt. Men zou de slaapverwekkende babbelaars tot het lezen van stripverhalen moeten kunnen verplichten. Leren ze met weinig veel te zeggen. De wereld laat Bangladesj verzuipen. Ook dat was een onderwerp in het programma van de VARA. Men maakte een vergelijking mét onze watersnood van 1953, toen vele landen onmiddellijk bijsprongen en het nu zoveel zwaarder getroffen Bangladesj, waarvoor de hulp na vele weken nog maar amper op gang is gekomen. Op het waarom weet niemand het juiste antwoord te geven. We zoeken uitvluchten in de oorlog op Cyprus, de presidentswisseling in Amerika en nog een paar grote gebeurtenissen. Maar dat wij met de dag meer egocentrisch worden, zou ook wel een rol kunnen spelen. Enfin, hier volgen twee gironummers: het Leger des Heils in Amsterdam heeft nummer 120.120 open voor het getroffen land en het Rode Kruis, eveneens in Amsterdam, nummer 777. Op het strookje behoeft slechts Bangladesj te staan. Er zijn in onze samenleving duizend-en-een situaties die hier en daar ongenoegen wekken, welke meestal de onmiddellijke vorming van actiegroepen tot gevolg hebben. Nu is er eindelijk een club gevormd die opkomt voor de belangen van niet-rokende mensen in een omgeving waar flink gedampt wordt. En deze actie komt wel erg laat als men bedenkt dat het toeback-suiêen al sinds de zestiende eeuw een gewoonte is. Het bruin worden van de vitrages werd doorgaans erger gevonden dan het bederven van andermans luchtwegen. Maar goed, tenslotte ls er dan de club CAN, die speldjes uitgeeft, waarmee je kunt laten blijken dat je baalt van die tabakslucht. Aanvragen via postbus 300 in Oss. Tot de artistieke gasten in 'Zomaar een zomeravond' behoorden Peter Blanken en zijn groep. Ze verdienen het wat vaker en gevarieerder op de buis te komen, want behalve dat ze voortreffelijk op elkaar zijn ingespeeld, demonstreren zij ook een behoorlijke dosis originaliteit. Achter het Nieuws was voornamelijk gewijd aan de emancipatie van de Nederlandse vrouw. Een onderwerp dat onuitputtelijk lijkt te zijn voor mensen die van de verhouding vrouw-man een soort klassestrljd proberen te maken. TON HYDRA Van onze Haagse redactie Drs. R. Zijlstra, voorzitter van het overlegorgaan van de drie landbouw organisaties, heeft in een eerste com mentaar op de toezeggingen van de minister instemmend gereageerd. 'Wij hebben niet voor niets actie ge voerd. De regering heeft naar ons geluisterd', zo zei hij. Hij schort zijn definitief commentaar overigens nog op 110. Er zaten drie van die grote goudkoffers in de autobus en die drie werden door de schurken op het handige elektrische wagentje geladen. Nu trokken Nosco en zijn handlangers zich niets meer aan van alles, wat er in dit onderaardse hol aanwezig was. Ze lieten de bus de bus, en bestegen grijnzend het karretje, waar ze het zich zo ge makkelijk mogelijk maakten. Het was natuurlijk wel een beetje passen en meten met zijn vieren, maar zoals te zien is. gelukte het best. 'Daar géén we, Verholen!' riep Nosco jubelend uit. 'De groeten aan iedereen en vertel ze maar. dat het goud voor Nosco is. Nosco, de groot ste geleerde onder de misdadigers en de grootste misdadiger onder de geleerden! Hahaha!' Toen zette de schurk het karretje in beweging. Het gegier van de elektromotor weerklonk en de wielen ratelden ritmisch weg over de rails. Toen verdween het wagentje uit het ge zicht en kon je alleen nog maar het gerikketik van de wielen op de rails horen. Te-dik te-dpe.te-dik te-dik.te-dik te-dik.ging het, maar ook dit geluid werd gaande weg zwakker en tenslotte werd het doodstil. Neerslachtig draaide smidje Verholen zich om en hij wendde zich tot degenen, die bij hem waren opgesloten. 'Het is met ons gedaan, mensen', zei hij zacht. 'Ik heb er alles aan gedaan om deze misdaad te voorkomer het heeft niet mogen baBemi; 'Zeg dat niet te gauw, Vfde d riep toen een vrolijke man|iang uit, en tot grote verbazing, aanwezigen stond de kleiir de twee oude dametjes op. !ovei snel gebaar wierp ze hajjninj hoedje en haar ouderwetse af en wie stond daar tq kleine kaalhoofdige en o8 commissaris. Zonder verdfg w een woord te zeggen liep fe scl buuste manneke op de staLa£j liedeur af. Hij vatte het f stevig beet en gaf er enkel< tear! aan. Eventjes later hield ütiek totaal verwrongen traliedeijncee hand en de weg naar de tcrm lag open. FERDINAND 61 'Weet u', zei hij tenslotte, 'deze opnamen doen mij denken aan mijn katten'. En hij vertelde van wat hij jaren daarvoor had gedaan met de zenu wen van katten en konijnen. Hij had ze onder druk gezet om de bloedtoevoer te kunnen bestuderen en ze later onder de microscoop bekeken. Hij haalde een paar foto's te voorschijn en vergeleek die met die van Paul. Toen zei hij: 'Dat is het. Het zijn precies dezelfde zwel lingen als die van u. Er moet een ontsteking zijn geweest binnen de peesschede, en dat veroorzaakt druk op de zenuw en een vermindering van de bloedtoevoer'. Dit was de eerste stap voorwaarts op het spoor naar de oorzaak van de verlammingen. Alhoewel het uit eindelijk allemaal niet zo eenvou dig bleek te zijn als het toen scheen, hadden zij in elk geval ontdekt dat de hoofdoorzaak van de optredende verlammingen ischae- mle was. plaatselijke bloedeloosheid door belemmering van de bloedtoe voer. Al met al had Paul wel niet alle informatie verkregen die hij had gewenst, maar de reis was toch zeker de moeite waard geweest. Zo nam hij ook deel aan een televisie- uitzending. waarin hij foto's toonde van zijn revalidatle-werk en enkele stukken speelgoed die waren ver vaardigd in het Centrum van Nieuw Leven. HIJ beëindigde zijn rondreis in New York met een toespraak onder aus piciën van de Amerikaanse leprazen ding. Tijdens de bijeenkomst begon hij zich onprettig te voelen, en hij begreep dat Jiij bezig was griep te krijgen. Ofschoon de Rockèfeller Foundation hem een aardig bedrag per dag vergoedde, probeerde hij daarvan zoveel mogelijk over te houden, en had hij steeds in kleine. Dorothy Clarke W il s on Vertaling: A. Schrcudcr goedkope hotelletjes geboekt. Op de terugweg met de ondergrondse werd hij duizelig, viel voorover en bleef op de vloer van de wagen liggen en niemand stak een hand naar hem uit. Men dacht natuurlijk dat hij dronken was. Zijn hotelkamer was niet voorzien van telefoon. Bovendien had hij er geen idee van hoe hij in Amerika medische hulp moest inroepen, en nam hij ten onrechte aan, dat de artsen met wie hij op zijn trip contact had gehad veel te ge specialiseerd waren om zich in te laten met een eenvoudige influen za. En dan hij was veel te ziek om zich daarover het hoofd te pij nigen. Hij kroop in bed en belde de dag daarop de piccolo en verzocht hem melk en aspirine te brengen. Zes dagen lag hij daar. gloeiend van de koorts, en hij voelde zich diep ellendig. Hij zag niemand dan de piccolo, die elke dag trouw zijn boodschapje voor Paul deed. Toen werd er geklopt. Paul keek op en zag dr. Eugene Kellersberger van de Amerikaanse leprazending in de deuropening staan, breed glimla chend. de armen gevuld met zak ken vol delicatessen. 'Hoe hebt u het klaargespeeld mij te vinden?' vroeg Paul. Nooit had een mens hem zo als door de hemel gezonden toegesche nen. Na Pauls lezing voor de leprazen ding had dokter Kellersbergen te gen een collega gezegd: 'Die man zag er ziek uit. Waar overnacht hij?' Zij hadden het geen van bei den geweten, en daarom informeer de Kellersberger bij de Rockefeller Foundation, waar men hem verwees naar een zekere dokter Littler. Bij navraag zei deze: 'Ja, ik verwacht hem. maar hij is niet komen opda gen'. En dokter Kellersberger had zijn speurtocht voortgezet, steeds meer bezorgd. Uiteindelijk had hij de hotels van New York uitgekamd. En daar had hij hem te pakken! Inmiddels was Paul voldoende her steld om de lekkernijen die zijn bezoeker had meegebracht op prijs te stellen, maar hij was nog meer dankbaar voor zijn zorgzaamheid en vriendschap. Hij speelde het klaar volgens plan met de lie de France naar Plymouth af te reizen, maar hij was nog lang niet helemaal de oude toen hij in Engeland aan wal ging. Margaret was nog in Zuid-Afrlka bij haar ouders in Kaapstad, en Paul was van plan na enige dagen bij de tantes te hebben doorge bracht zich bij haar te voegen. Aan de treinreis naar Londen scheen geen einde te komen. En toen hij tenslotte in Nethania aankwam zakte hij opgelucht in een stoel en trok zijn schoenen uit. Toen, plot seling, zonder enige voorafgaande waarschuwing, kwam het ogenblik dat misschien wel het zwartste van zijn hele leven was. Terwijl hij voorover bukte en zijn sokken uit trok, ontdekte hij iets: hij had geen gevoel in zijn hiel. Werktuigelijk rees hij overeind, zocht een naald, ging weer zitten en prikte in het stuk huid onder zijn enkel. Hij voelde niets. Hij prikte dieper, tot er bloed ver scheen. Nog steeds voelde hij niets. Een paar minuten, die een eeuwig heid schenen, bleef hij in die hou ding zitten, zijn hiel met een zak doek bettend, telkens opnieuw de enige activiteit in een wereld die ineens van alle leven en bewe ging beroofd scheen. Daarna stond hij op en wierp zich op zijn bed. Het was dus zo ver! Zoals iedereen die met lepralijders te maken heeft, had hij het altijd wel half en half verwacht. Het was zoals Bob Co chrane vaak zei: Je bent immuun of Je bent het niet. En hij, Paul Brand, was dan blijkbaar een van die weinige volwassenen die het niet waren. Nu pas besefte hij dat hij onbewust, vlak onder de opper vlakte, dit moment altijd al had verwacht. In het begin was er geen dag voorbijgegaan zonder dat hij automatisch zijn lichaam had nage zocht op een of andere vreemde huidplek, een gevoelloze plaats. Handen, gezicht, rug, armen zelfs nu ging hij gewoontege trouw alles na. zonder bet zich zelf bewust te zijn. tWordt vervolgd - v v) Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Akt.show. 8.00 Nws. 8.11 (S) Akt.show (verv met 9.00 Van alle mark- ten thuis. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 1115. (S) Melodteenboeket 12.10 Ach Ja. het beste v.d. Jaren 5U. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. lA2o (S) Middagje Stoomradio 16.00 Nws. 16.03 (S) Dolle boel. 16.25 (S) 5ans„0^: met solisten. 16.55 <S) Neder), cabaret op de plaat. 17.30 (SI Licht ork. met vocaal ensemble. 1.755 Med. VARA: 18 00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. 18.20 (S) Twee jongens en n Si^ar. 18.30 (S) Licht trio en solisten, to.- 19.00 Klankbord. 19.10 Schijnwerper. 19.15 (S WIJ hebben een woord yxi- wereld. 19.45 Bijbelstudie 20.00 (W Gramm.muz. 20.05 Refo^tle en Revell. 20.15 (S) Orgelbespcl. 20.40 (S) Kerk en. Zending In Indonesia (III). 21.00 EO. Metterdaad. 21.15 Avondsiult. IRO&. 2130 (S) Specialiteiten a la carte, -".ju Nws. 22.40 Aktua. 22.50 (S) Zo tegen twaalven. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Öntbljt-Soos. met 7.30 Nws; 7.41-8 00 Aktua. 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v d. hulsvr. 10,00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nws 10 33 (S) V d. vrouw 11.30 Aktua. KR9An«1-4?e? w«n denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) „Van twaalf tot twee. 12.30 Nws en 12.41 Echo. NOS: 14.10 Onder de Groene Linde 14.30 (S) Aspekten v.d. Kamermuz. 15.30 Nws 15.33 Spiegel van Dultsl 16.00 Meer over Minder. 17.00 (S) Eurollght. 17.20 Over- heidsvoorl.: Samenwerk, met ontw.ian- den. 17 30 Nws. NCRV; 17.32 (S) Hier en Nu NOS: 18.00 Bopthema's en Swlngsessi- ons. 18.30 Nws. 18.41 RVU. 19.21 Den Haag vandaag. 19.30 Henry Wood Prom. Cone. 1974: Royal Phil Orch. met so list: klass. muz. In de pauze; Nws en Carrlere van Nederl. dirigenten, ca. 22.00 Nwe gramm.pl. ca. 22.30 Hörlzon-bxtra. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.02- verz. AVRO's postbus 700. 12.03 Radio- Journaal 12.06 (S) Drie tussen de mid dag. 14.03 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop- Kontakt II. 16.03 Hltmeesters I. 17-03 Radiojournaal. 17.06 Hltmeesters II, met o.a. Engelse top-twintlg. NOS: 18 02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 Woensfcag III. 22.55 Med. Donker lacht. Speciaal TV vandaag Hoofdmoot bij de TROS is de Amerikaanse film Storm over Rus land. Daar zitten spectaculaire scè nes in van de acties van een rebel lerend leger. Ned. 1-20.45 Charles Aznavour Het VARA-programma na het journaal bestaat'uit de derde afle vering van Dagboek van een (Itali aanse) onderwijzer (20.20) en een optreden van Charles Aznavoer in het Parijse Olympia. Ned. 2-21.30 Amsterdam komt ter sprake in een Duitse misdaadserie, waarvan het nieuwe is de combinatie arts en detective in één persoon. Duitsland 2-18.25 De veelzijdige acteur Georg Thomalla is de gastster in het pro gramma van Henno Lohmeyer. Duitsl. 1-21.05 Via de radio geeft de EO infor matie over de in Gent gehouden internationale conferentie voor bij- beltraiuing. Ililv. 1-20.05 De NOS-rubriek Meer over Min der is geheel gewijd aan het leven van de zigeuners. Hilv. 2-16.00. NEDERLAND I VARA 17.00 Film van Ome Willem je, 17.30 Parapluutje NOS NOT 17.45 Voorlichting schooltelevisie Spel NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Wat een familie! SOCUTERA 19.50 Kon.Wilhelmina Fonds NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Te gast bij John Woodhouse 20.45 Storm over Rusland 22.45 Mevr. Rita Boas- Koopman vertelt uit eigen werk 22.55 Weg uit de haat- traditie NOS 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal om hcl-1 pble re NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Dagboek van een onderwijzer (3) 21.30 Charles Aznavour in Olympia Theater in Parijs 1KOR KRO RKK 22.15 Kenmerk NOS 2^.40 Journaal Sen TE1 1-ji int Gij t B t hij anc tici Ingt C'Stf igai itro e De >en stus tof 1 veri in In 1 ,1. v n 1 Van een verslaggever 'in g« Van een verslaggever DRIEBERGEN De bondsraad van de Industriebond CNV, die in Driebergen heeft vergaderd, was niet 'in een juichstemming' over de nota van de drie vakcen trales met uitgangspunten voor het arbeidsvoorwaardenbeleid in 1975. De bondsraad vond de no ta te voorzichtig gesteld, en meent dat een aantal zaken dui delijker moet worden geformu leerd en aangevuld. Een van die dingen is de vermo- gensaanwasdeling. Het ls al tien Jaar geleden dat hte rapport over de vermogensaanwasdeling door de drie vakcentrales is gepubliceerd. In het actieprogram 1971-1975 van NVV, NKV en CNV vormde deze zaak ook nog een duidelijk ac tiepunt. Daarom vindt de Industrie bond CNV het merkwaardig, dat de vakcentrales nu weigeren om düt punt in het arbeidsvoorwaardenbe- leld-1975 op te nemen. Volgens de bond was voor zover bekend het CNV daartoe wél bereid, maar het NW en het NKV niet. De bondsraad wil ook speciale aan dacht voor de werkclassificatie. Met name aspecten als de zwaarte, werk omstandigheden en verzwarende omstandigheden zullen nader moe ten worden bestudeerd. Een voor stel in die richting van de Indus triebond is niet in de nota-1975 verwerkt, de bondsraad meent, dat dit alsnog moet gebeuren: De bondsraad sprak uit, dat het loon- en Inkomensbeleid van voor gaande jaren moet worden voortge zet. Ten aanzien van de prijscom pensatie sprak de raad uit, dat die moet worden afgezwakt bij inko mens van vijftig mille. Andijvie op z'n Frans 1500 gr. andijvie zout, klontje boter 1 dl. bouillon 25 gr. bloem nootmuskaat De andijvie schoonmaken door de struiken te wassen en in vingerlan- ge stukken te snijden. Het klontje boter smelten, de uitgelekte andij vie toevoegen en onder af en toe roeren de groente smoren tot ze is geslonken. Bouillon toevoegen en de andijvie verder gaarkoken in ongeveer een kwartier. Het vocht binden met aangemengde bloem. Menutip: Varkenskarbonade, andij vie op z'n Frans, gekookte aardap pelen, fruit. UTRECHT Er moet gerekéüji den met sluiting van onge^rc helft van de zeventig 0 t\ slachthuizen in ons land, dri deels als gevolg van exploal korten. h Dit zei drs. G. M. Vogely, v<o, van de commissie 'Functie o^d slachthuis voor het slager^ in een bestuursvergadering ;er, bedrijfsschap voor het slageiVe te Utrecht. Zonder overheidsingrijpen L het bedrijfsschap chaotisc standen rondom de openbar^ hulzen. il Van een verslaggever 'y, DARMSTADT De lanceriif de Nederlandse astronomis telllet ANS moest gisteren uitgesteld. De Ccout raket dij kunstmaan vanaf de Amr basis Western Test Range fornië in een baan om 1 moest brengen, kwam nletj grond. De startmotor van <t trap van de raket weiger<Pg verwacht dat het uitstel L twee dagen zal duren. De vLf ding heeft overigens tot 27 L ber de tijd. Daarna zou derr voorlopig niet meer In de ia, baan kunnen worden gebraH

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6