Wethouder Van kan bouwen en der Plas besturen i Kort nieuws uit de regio Snelheidscontrole op de Engelendaal Toch meer: ruimte voor Alphense nertsen Uit de kast, in de kast Raad Leiderdorp wenst Slootmaker kreeg erepenning van gem. Benthuizen Diamanten paar is Sassenheim TROUW KWARTET WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO Van knap links naar het midden KATWIJK Toen hij naar buiten keek, naar het nieuwe ge deelte van het gemeentehuis, zakte Van der Plas wat onder uit in zijn stoel en begon tevreden te glimlachen. Hij knikte weer met zijn hoofd in de richting van de nieuwbouw. 'Mooi hè?' zei hij, 'en daar is nou zoveel kritiek op geweest. Het zou lelijk worden, het zou niet in de omgeving passen. Een half jaar nadat ze er voorgestemd hadden kwamen er nog raads leden naar mij toe om te zeggen dat ze niet wisten wat er van terecht moest komen en dat ze er spijt van hadden dat ze er voor geweest waren. Nu is iedereen blij met die nieuwbouw. Dat heb ik van het begin af aan wel vermoed. Daarom heb ik het ook altijd verdedigd. Maar het vervelende van dit soort dingen is dat er maar zo weinig mensen zijn die er zicht op hebben hoe iets eruit zal gaan zien. Dat merk je steeds. Neem nou maar die flat die we hier aan de overkant gaan bouwen. Weer bergen van kri tiek. Maar ik zeg je nu al dat het daarmee hetzelfde zal gaan als met de verbouwing van het gemeentehuis. Naderhand zul len ze ook daér weer van zeg gen: 'nou, het is toch wel aar dig geworden'. Dat zul je zien'. Hij keek berustend voor zich uit. Op de één of andere onde finieerbare manier heeft hij iets typisch Katwijks over zich. Hij zou bijvoorbeeld zo kunnen voorkomen op een foto van Oud Katwijk en er dan niet uitspringen. Beha.lve dat is er in zijn houding iets bezwe- rends. Iets van 'wij van het college hebben altijd gelijk'. Hij wil ook graag gelijk heb ben. Dat kun je in de raads vergaderingen wel merken. Van alle wethouders biedt hij het meest hardnekkig verzet tegen door de de raad voorgestelde wijzigingen. Maar dat hoeft hij allemaal niet zo lang meer te doen. Want Cees van der Plas staat in het directe aangezicht van zijn pensioen. Nog een paar dagen. Dan zit het erop. na zestien jaar besturen. En hij is er niet eens rouwig om. Misprijzend 'Ik ben toch een man van het oudere stempel en mijn ge zondheid is ook niet alles meer, dus wat zul je dan nog blijven zitten? Bovendien was het de laatste vier jaar al niet ideaal meer. Ik heb het de eerste twaalf jaar dat ik wethouder was beter naar m'n zin gehad. Besluiten komen de laatste ja ren steeds moeizamer tot stand, de sfeer in de raad is óók anders geworden. Ik heb het idee dat er in het verleden meer gevoel voor democrati sche beginselen was'. Woorden die je van generatie genoten van Van der Plas wel vaker hoort. Een groot vertrou wen in formeel overleg en het wettig gezag, een op zijn best huiverige houding tegenover alles wat die beginselen door kruist. Van der Plas bijvoor beeld. die toch aan de linker kant van de politieke schaal is begonnen, praat steeds met een tamelijk misprijeznd ge zicht over de PPR. Heeft dui delijk minder moeite met de PvdA. Zegt zelfs op een gege ven moment wel respect te hebben voor Den Uyl. Zijn be zwaren tegen het huidige kabi net blijken in hoofdzaak te be rusten op het feit dat de for mateur ervan. Burger, de CHU indertijd nogal cru scheidde van de KVP en de AR en de Unie dwong tot een wat frus trerende halfslachtige opposi tierol. Van der Plas beschouwt zichzelf nu als een man van het midden en hij blijkt nog steeds erg gelukkig te zijn met de CHU. de partij waar hij sinds 1946 deel van uitmaakt. Hij zegt wel een paar keer als we het over de CHU hebben met een zweem van trots 'de beste partij die er is'. Doorbraak Van der Plas hield er in zijn jonge jaren overigens een an dere mening op na. 'Ik was toen knap links, in de lijn van de SDAP. Hoewel ik daar niet in zat omdat ik altijd veel waarde gehecht heb aan het bedrijven van politiek vanuit een christelijke partij. Omdat de CHU en de AR in de jaren dertig een liberale inslag had den kwam ik terecht bij de CDU. een kleine, linkse confes sionele partij. Na de oorlog ging die partij in de door- braaktijd op in de PvdA en daar ben ik toen in terecht gekomen. Niet zo erg van har te. ik hing toch erg aan een echte christelijke partij, maar uit solidariteit met mijn vrien den uit de CDU ben ik toch maar meegegaan. Maar toen ze bij de PvdA weer met 1 mei vieringen begonnen, toen d e socialisten weer dat demon stratieve van voorde oorlog dreigden te krijgen voelde ik me er niet meer bij thuis en ben ik eruit gegaan. Aanvanke lijk met het voornemen om he lemaal uit de politiek te gaan. Er verdwenen echter nog meer mensen uit de CDU en toen werden we benaderd door de CHU of we geen fusie met de Unie wilden aangaan. Dat is na wat gepraat d oorgegaan. omdat de CHU veranderd was ten opzichte van voor de oor log. zich bereid toonde een meer sociaal gerichte politiek te gaan voeren'. Kritiek Hij zat meteen al aardig goed bij de CHU. Bij de eerste de beste gemeenteraadsverkiezin gen kwam hij op de derde plaats te staan op de lijst van de toen in Katwijk nog al machtige Christelijk Histori sche Unie. 'Toen ik pas in de raad zat zat ik als eenvoudige jongen uit de bouwvakwereld wel een beetje aan te kijken tegen al die geleerde mannen, maar ik had al gauw in de gaten dat die belezenheid nog niet garant stond voor een zui ver bestuurlijk inzicht'. In deze zin zitten twee elementen die Van der Plas aan het eind van de jaren vijftig pas goed kon gaan combineren, bouwen en besturen. In de tijd dat hij wethouder werd. 1958, stond Katwijk aan het begin van de Grote Uitleg. De woningnood had zijn hoogtepunt bereikt ('Samen met Enschede had Katwijk toen het grootste wo ningtekort van het land') en er werden plannen gesmeed om tot nieuwbouw op grote schaal te komen. De Hoornes en Cleyn Duin werden ontworpen. De kritiek op de manier waar op deze wijken tenslotte ge bouwd zijn is de laatste jaren onbarmhartig geweest. Zij zou den door hun dichte bebouwing onleefbaar zijn. 'Ja. die kritiek. Ik kan daar kort over zijn. Zij is volgens mij onterecht. In de toenmali ge situatie zaten we met twee vaste gegevens, een enorm te kort aan huizen en een klein grondgebied. We konden moei lijk anders dan voor hoogbouw kiezen. Natuurlijk zijn die drie torenflats geen mooi gezicht, maar het is nogal flauw om daar tien Jaar later, terwijl de woningnood zo goed als opge lost is. kritiek op te gaan uit oefenen. Het valt me trouwens op dat die kritiek vaak gele verd wordt door mensen die wezensvreemd zijn aan de Kat- wijkse situatie'. Bij het woord 'wezensvreemd' begint Van der Plas te lachen, kennelijk omdat hij ermee her innert aan CCP-fraktieleider Van Raalte, die het woord in het jargon van de Katwijkse politiek heeft ingevoerd bij zijn kritiek op de gepleegde bouw én het centrumplan. Het cen trumplan. daar is het dan. Het levenswerk van Van der Plas ('nou ja. dat is wat overdreven, laten we zeggen dat ik altijd met veel ambitie aan dat plan gewerkt heb') dat in de loop der jaren tot het spook van de Katwijkse samenleving is uit gegroeid. Dertien Na sinds 1947 weinig .nadruk kelijk in het gemeentehuis aanwezig te zijn geweest had het plan de afgelopen zittings periode aangenomen moeten worden. De raad nam in '71 ook het principe-besluit ak koord te gaan met het ontwerp van OD 205, maar tot verbijs tering van in het bijzonder Van der Plas verwierp de raad datzelfde plan in juni 1973 weer. Dat gebeurde doordat er een groep van dertien ontstaan was die niets met de door Van der Plas voorgestane plannen te maken wilde hebben. Het afstemmen van het plan was het begin van een ongekende bestuurlijke malaise die op dit moment nog steeds voortduurt en nog lang niet is opgelost. Vandaar misschien dat het lijkt dat Van der Plas niet dan met enige walging het woord 'dertien' over de lippen krijgt. Ook in deze kwestie is hij voor weinig* kritiek ontvankelijk ge bleken. 'Na alles wat.ik tot nu toe aan plannen gezien heb blijf ik er bij dat mijn plan. het oorspronkelijke dus. het beste is'. Het toeval wil dat zijn belang rijkste tegenstrever in deze kwestie. Van Raalte. hem waarschijnlijk gaat opvolgen in het college. Van der Plas doet daar wat bedenkelijk over. 'Dit college zou mijn keus niet zijn. Ik begrijp niet goed hoe ie mand die voor jaar tegen vrij wel alle belangrijke voorstellen van het college was iju ineens die voorstellen moet gaan uit werken'. Na deze opmerking kijkt hij wat zuinig. 'Ik kan er verder beter weinig over zeg gen. ik heb er geen zin in om de nieuwe raad te gaan zitten beïnvloeden. Het is mijn ver antwoordelijkheid niet meer' Op weg nar de uitgang van het gemeentehuis zegt hij nog: 'Ik denk niet dat ik veel op de publieke tribune zal zitten. Misschien als het centrumplan er doorkomt', grinnikt Van der Plas als hij door de draaideur verdwijnt. KATWIJK De Vereniging voor Christelijk Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag te Katwijk aan den Rijn houdt woensdag 4 sep tember om 3 uur een feestelijke bijeenkomst. Dit in verband met het vijftigjarig bestaan van de Wil lem van Veenschool, Huetingstraat 7. Het samenzijn heeft plaats in de hal van de shool. plannen is hierover reeds uitgebreid van gedachten gewisseld. De bedoe ling is de vorming van enkele werkgroepen uit de bevolking in verband met de inspraak. B. en W. vinden het voordeliger in de eerste fase het gemeentelijk apparaat in te schakelen, de totale kosten wor den geraamd op 15 a 25.000. KATWIJK De leden van de pro testants christelijke ouderenbond maken woensdag 4 september een bus-boottocht. NIEUWKOOP Zaterdag sluit het gemeentelijk zwembad. Dat is veer tien dagen eerder dan tot nu toe gebruikelijk was. Het exploitatie te kort is een oorzaak. wordt grof huisvuil opgehaald s'morgens in de Poelpolder: 'smid dags in wijk 1 (het niet in de Poelpolder gelegen deel maandag- wijk). LISSERBROEK Woensdag 28 augustus wordt grof huisvuil opge haald in de nieuwe wijk Lisser- broek: donderdag zijn Lisserdijk en Hillégommerdijk aan de beurt. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 29 au gustus de maandag en donderdag- wijk aan de beurt. LEIMUIDEN De gemeenteraad vergadert dinsdag 3 september 's avonds om 9 uur. De nieuwe raad wordt beëdigd en de wethouders worden benoemd. NIEUWKOOP Na de installatie van de nieuwe raad zal de wethou dersverkiezing geen probleem meer zijn. In een vooroverleg is men overeengekomen dat wethouder drs J. H. Burger aanblijft en dat we thouder C. J. yan Vliet 'Beter Nieuwkoop' wordt opgevolgd door H. A. Battjes (PvdA). ALKEMADE De gemeente streeft er naar dat in augustus volgend jaar een definitieve openbare kleu ter- en basisschool in gebruik kan worden genomen. Gedacht wordt, aan een tweeklassige kleuterschool met speellokaal en een vierklassige basisschool met uitbreidingsmoge lijkheid tot zes lokalen ten noord oosten van de Rembrandt van Rijnsingel direct achter 'de LTS. RIJNSATERWOUDE Tijdens de dinsdag 3 september om 9.30 uur te houden raadsvergadering worden de nieuwe raadsleden beëdigd en de wethouders benoemd. WOUBRUGGE Donderdag half 8 behandelt de raad de volgende punten: BMzwaarschriften van C. A. J. van Cromvoirt en R. Munniksma t.a.v. aanhouding beslissing op aan vrage bouwvergunning resp. gestel de voorwaarden m.b.t. een verleen de bouwvergunning: wijziging van de legesverordening: wijziging van de verordening op de heffing van begrafenisrechten: verkoop van een perceeltje grond t.b.v. de uitbrei ding van de telefooncentrale te Woubrugge. nieuwbouw van het raadhuisonderwijsaangelegenhe- den; ambtenarenzaken; afscheid van enkele- niet in de raad terug- kerende- raadsleden. OEGSTGEEST Op 1 maart 1975 zal het 100 jaar geleden zijn dat de Gevers Deutzkleuterschool werd op gericht. Die mijlpaal zal het be stuur niet onopgemerkt laten voor bijgaan. Oud-leerlingen worden op geroepen hun adres te willen opge ven aan mevrouw J. W. van der Kaaij-Kokkedee. Rijnzichtweg 26 Oegstgeest. tel. 01710-52982. ALKEMADE B. en W. stellen de gemeenteraad voor de panden Past. Van der Plaatstraat 43 én 45 te Rijpwetering onbewoonbaar te ver klaren. SASSENHEIM Woensdag 4 sep tember start de bejaardengymnas- tlek weer. De eerste groep is van 9 tot kwart over 10. en de tweedp groep van 10.20 tot 11 uur. Deze gymnastiek zal evenals vorig jaar weer plaats hebben in het Gezond- heidscentrum. HAZERSWOUDE Het Platte lands Jongeren Kontakt organiseert op z&terdag 31 augustus een puzzel - rit voor bestuurders van auto's, mo toren en bromfietsen. De start is om 18.30 uur bij het Verenigingsge bouw aan het Raadhuisplein, waar men tussen 18.00 en 19.30 uur kan inschrijven. Hoofdprijs is een auto radio. ALPHEN Vanwege asfalterings- werkzaamheden aan de Thorbecko- straat, is één rijbaan voor alle ver keer afgesloten. Het verkeer dat via de Lijsterlaan en ThorbeQkestraat het centrum wil bereiken, wordt ongeleid via de Bleyenbergstraat Verwacht wordt dat deze werk zaamheden twee drie weken in be slag zullen nemen. NIEUWKOOP Het instituut Stad en Landschap heeft wat betreft de toekomst van Nieuwkoop een nota met werkschema uitgebracht, waar in een zgn. korte en een uitgebrei de procedure worden ulteeneezet In de raadscommissie voor ruimte lijke ordeningen en uitbreidlngsplan- LEIMUIDEN Dit weekeinde had de watersportvereniging 'Rijnsater- woude' een open-botendag op de Westeinderplassen. Zaterdagavond hadden alle leden zich verzameld in de schuilhaven 'Grote Brug waarna' een barbecue werd gehouden. Zon dagmiddag werd de jaarlijkse han dicaprace gezeild om de wisselbe ker. Winnaar werd W. ten Brink uit Leimuiden met zijn 'Valk'. De twee de prijs ging naar ir. H. E. van den Berg. eveneens uit Leimuiden met een 'Randmeer'. De poeldelprijs was voor de jongste en moedigste deelnemer. De 10-jarige Tommy Zondag, die ondanks de forse wind het waagde met zijn 'piraat' de plas op te gaan. ALKEMADE B. en W. stellen de raad voor het beroep van B. A. J. van Vliet Westeinde 27, tegen in trekking van een hem verleende vergunning voor de bouw van een woning aan de Aderweg ongegrond te verklaren. Het college meent, dat het in dit geval in het geheel niet meer gaat om de bouw van een agrarische bedrijfswoning. ALKEMADE De heren H. Brakel. J. J. F. M. van Elk. J. W. van Weenen (allen ambtenaar) en K. Uit den Boogaard, raadslid, staan op de nominatie om tot ambtenaar van de burgerlijke stand te worden benoemd. HAARLEMMERMEER - De open dag in het industriecentrum De Schutse. waar verstandelijk en li chamelijk gehandicapten werken, is een groot succes geworden. Het be drijf in Hoofdorp werd door ruim tweeduizend belangstellenden be zocht. De in de Schutse vervaardig de artikelen en de planten uit ei gen kwekerij, gingen grif van de hand. Er werd voor ongeveer acht duizend gulden omgezet. LISSE Van oktober tot april wordt in de bollenstreek een Dag- maat-cursus georganiseerd in het lezen van de Schrift. De cursus omvat twaalf lessen, die op vrijdag 4 oktober, beginnen in de MVO- school Achterweg 7 in Lisse. Hij is bedoeld voor degenen die het eigen karakter willen leren kennen van de Bijbelwoorden. NOORDWIJK De gemeenteraad komt dinsdag 3 september bijeen om 8 uur. Belangrijkste agendapunt is de wethoudersverkiezing. Op 29 augustus komt de raad bijeen om afscheid te nemen van de zittende leden. LISSE Woensdag 28 augustus NOORDWIJK Leden van het in brekersgilde beginnen actief te worden in de badplaats nu de avonden en nachten langer gaan worden. Aan de Koepelweg ver schaften zij zich toegang tot een villa. Enkele schilderijen en een aantal sieraden werden ontvreemd. Bij een inbraak in een villa aan de Gooweg verdween een antieke klok. In beide gevallen van inbraak wa ren de bewoners niet thuis en had men nagelaten tijdens de afwezig heid licht in de woning te laten branden. NOORDWIJK Een Noordwijkse rechercheur die via de Prins Hen- drikweg naar het politiebureau fiet ste. zag bij de volière van 'Vogel- lust' een jongeman op verdachte wijze rondscharrelen. Aanvankelijk beweerde de knaap dat hij een gaatje in het gaas van de volière had willen dichtmaken om te voor komen dat de vogeltjes zouden wegvliegen. De politieman nam dit verhaal met een korrel zout en trachtte de jongeman, een 17-jariep Leidenaar. mee te nemen naar het. bureau. De recalcitrante verdachte voelde daar kennelijk niets voor en trachtte te vluchten. Eerst nadat een patrouille ter assistentie was verschenen gaf hij zijn verzet op. Bij zijn verhoor bleek dat hij het voorzien had op het geldbakie dat in de kool was aangebracht en waarvan de inhoud bestemd Is voor het onderhoud van volière en vo gelbevolking. NOORDWIJK Een tweetal Noordwijkse jongelui van res pectievelijk 17 en 15 jaar oud trof elkaar dezer dagen in een van de talrijke bars van de badplaats. Er volgde een kroegentocht, waarbij de kna pen een flink aantal pilsjes naar binnen sloegen. Inmid- was het middernachtelijk uur verstreken en omdat zij er niets voor voelden naar huis te lopen, besloten zij de nacht op het strand door te brengen. De befaamde 'kui len' van de oosterburen bo den daartoe ruimschoots gele genheid. Al spoedig bleek de slaapstede aan de kille kant. De jongste kwam op het idee een kraakje te zetten in de politiepost om daaruit dekens weg te halen. Hij sloeg een ruit stuk en na door de opening te zijn bin nengeklommen stopte hij een aantal dekens en een tafella ken in een plastic zak. En passant doorzocht hij de kas ten en nam hij ook nog een geldbedrag weg. dat toevallig in het kantoor van de strand- politie was achtergebleven. Op dat moment werd hij ver rast door een lichtbundel uit de lantaarn van een paar po litiemannen. De knaap trachtte zich nog te verber gen. maar werd even later door de patrouille uit een kast gehaald, waarin hij was weggekropen. Zijn vriend, die de benen trachtte te nemen werd eveneens ingerekend. Beiden gingen daarop 'de kast in.' Bij het onderzoek bleek, dat de beide jongelui zich boven dien aan vernieling van een benzinepomp, aan diefstal van benzine en aan diefstal van een brommer hadden schuldig gemaakt. LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp vernam met teleurstelling de mededeling dat de nieuwe gemeenteraad op 3 september niet compleet kan zijn. Over de toelating van een lid (Jo Nievaart) moet door de Kroon nog een beslissing worden ge nomen. Een en ander is een gevolg van stoornissen in een stern- machine. Burgemeester Van der Have meen de dat met een beetje overleg het mogelijk moet zijn om toch in de eerste vergadering van de nieuwe raad alle commissies samen te stel len. Ook teleurgesteld was de raad over het negatieve resultaat van de Ge westvorming rond Lelden. Op initi atief van mevrouw Van der Molen (PAK) zijn B. en W. bereid om te trachten alsnog belangstelling te krijgen bij de gemeenten om te komen tot een maatschappelijk ontwikkelingsplan (M.O.P.). Sa menwerking is noodzakelijk om te komen tot een evenwichtige ont wikkeling en daarnaast is er het reële spook van een groot gewest Den Haag. De commissie Verker en Vervoer deed door middel van een voorstel een dringend verzoek aan de bur gemeester om de rijkspolitie te ver zoeken snelheidscontrole toe te passen op de Engelendael. De bur gemeester had inmiddels inlichtin gen gevraagd en de groepscomman dant van de rijkspolitie heeft in een brief meegedeeld dat de laatste controle gehouden is in 1971. De gehele gemeenteraad drong aan op een betere snelheidscontrole. Verzakkingen Corso volgend jaar ook naar Noordwijk NOORDWIJK Reeds vele jaren leeft in de kring van de VVV en de daarin participerende organisaties en belanghebbenden het verlangen om Noordwijk te betrekken in de route van het bloemencorso uit de Bollenstreek. De onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat de Stichting Bloemencorso Bollen streek zich bereid heeft verklaard het corso met ingang van 1975 naar Noordwijk te leiden en wel zodanig, dat in de gemeente een traject van 6 tot 7 km wordt afgelegd, waarna het corso op een nader aan te wijzen plaats wordt ontbonden. De extra-verzorging van de bloe men. de verzwaring van de wagen frames en het vervoer van muziek korpsen en figuranten vergen een uitgave van 15.000. Uit een mededeling van de Stich ting VVV blijkt dat hiervan een bedrag van 5000 door het plaatse lijke bedrijfsleven kan worden op gebracht. Voor het resterende be drag wordt een beroep op de ge meentekas gedaan. Bij 84 woningen in het plan 'Bin nenhof' in beheer bij de Algemene Woningbouwvereniging doen zich grondverzakkingen voor en bij en kele woningen piepen en kraken gedeelten van de buitenmuren zo dra deze in de zon gestaan hebben. Zowel VVD als D'66 vroeg B. en W. waar de schuldvraag ligt en waar om niet sneller ingegrepen is. Wet houder Meerburg wist als wethou der niets van de toezegging van de woningbouwvereniging die de be woners 150 aangeboden heeft in dien deze zelf voor de ophoging willen zorgen, maar als voorzitter van de woningbouwvereniging wist hij er alles van. Hij was minder bezorgd dan de raadsleden. Inmid dels hebben 64 huurders gebruik gemaakt van het aanbod van de woningbouwvereniging en met de andere bewoners wordt nog overleg gepleegd. Het geheel heeft te ma ken met de veengrond, waardoor de grond 30 cm lager staat dan nor maal is. De raadsleden waren niet overtuigd door het betoog van de wethouder. Er zal nu een werkgroep gevormd worden, die de zaak van alle kan ten gaat bekijken. Het beleidsplan voor Leiderdorp werd voor kennisgeving aangeno- men. De heer Brainich (VVD) zei nadrukkelijk dat dit plan nooit een heilige koe mag worden. De ge meenteraad zal te allen tijde moe ten kunnen, afwijken van dit plan zodra dit in de praktijk nodig is. BENTHUIZEN In de laatste ver gadering heeft de raad afscheid ge nomen van de scheidende raadsle den. Het waren mevrouw Y. Lalle- man-Elshout en de heer A. M. Slootmaker. Beiden kregen een gro te overzichtsfoto van Benthuizen terwijl de heer Slootmaker boven dien de Bebthuizer erepenning in zilver ontving. De heer Slootmaker is met een grote onderbreking 19 jaar lid van de raad geweest en in de laatste periode ook nog een jaar wethouder. Burgemeester Keyzer memoreerde de afgelopen 4 jaar. Benthuizen groeide van 2350 naar 2600 inwo ners. De raad vergaderde 49 keer en behandelde 676 punten. Het col lege in de diverse samenstellingen vergaderde 204 keer. waarbij 17624 punten aan de orde kwamen. 12 personen hebben in deze periode deelgenomen aan het werk van de 7 leden tellende raad. Op 4 november komt de commissa ris van de Koningin, mr. Vrolijk de omleidingsweg openen. Ook de rit ten van de bussen van Westneder land zullen dan gewijzigd worden. Bij het winkelcentrum zal een cen traal gelegen bushalte komen voor de aanleg waarvan 22.000 gulden werd uitgetrokken. Verder is een krediet goedgekeurd voor het re construeren van de kinderspeel plaats bij het winkelcentrum. Aan het eind van de vergadering deelde de burgemeester mee dat de gemeentebegroting 1974 door de provincie is goedgekeurd. Jubileum B. Molenaar LEIDEN Vandaag viert de heer B. Molenaar zijn 40-jarlg jubileum in overheidsdienst. Hij trad op 1 juli 1954 in dienst van de gemeente Leiden als technisch ambtenaar A, op de tekenkamer van civiele wer ken. Nu bekleedt hij de rang van technisch hoofdambtenaar A. Voor dien is hij en werkzaam geweest bij Rijkswaterstaat en diverse andere gemeenten. Het jubileum van de heer Molenaar wordt in kleine kring gevierd. ALPHEN In 1969 diende de" P. Verboom een verzoek in om gunning voor de bouw van 5 i aan de Achtermiddenweg 2a. de vestiging van een nertsenf^w rij. Volgens het Bestemmingij 1960 mogen daar alleen agraq bedrijven gevestigd worden. Ky tens de voorschriften moet een veeteeltbedrijf de opperv^. van het bouwperceel ten mir ha en de breedte tenminste bedragen. Destijds bepaalder? voorschriften ook. dat burgemeP en wethouders van de oppervlg en breedte-eis vrijstelling kojjg verlenen. Hoewel enige aarzeling daa* bestond, besloten B. en W. in*r de nertsenfokkerij aan te mer als een veeteeltbedrijf en de bft vergunning te verlenen. In 1970 vroeg de heer Ver|bl vergunning voor de bouw van li woning bij de fokkerij. De bep gen van het bestemmingsplan^ ten het verlenen van die vei g ning niet toe. In verband mejee belang van de heer Verboorrac permanent bij de fokkerij aan^A te zijn besloten B. en W. tot I zodanige wijziging van de iet schriften, dat de bouw van dejg ning mogelijk werd. i 1 In 1973 werden de voorschee van het Bestemmingsplan ga zigd. Deze wijziging houdt b»n kingen in van de vrijstelling voegdheid van B. en W. In diende de heer Verboom een zoek in om vergunning voo^ bouw van 5 sheds ter uitbreiding de fokkerij. B. en W. besloteig, aanvraag af te wijzen omdaj^, perceelsbreedte slechts 37 m! j draagt en volgens de bepaliy ontoereikend is voor het verlfj' van vrijstelling. Bovendien burgemeester en wethouders oordeel, dat uitbreiding van nertsenfokkerij ongewenst is. Irr dat daardoor een onaanvaardb verdere aantasting van het bu(e gebied zou plaats vinden. lil Tegen deze beschikking tekencbe heer Verboom bij de raad bet aan. li Drie leden van de gemeent^. conjmissie voor dé beroepsschrl: menen dat: door het verlenen van ver?1 ning voor de vestiging van bedrijf en de bouw van een wet1 het gemeentebestuur zekere wachtingen heeft gewekt ten l. zien van de mogelijkheid van breiding. ;e Door het verlenen van deze» gunningen heeft het gemeenlai stuur de nertsenfokkerij aas merkt als een agrarisch befe passend in de bestemming van onderhavige gemeentedeel. De.g wenste uitbreiding van het be zal het landschap niet in ontoiL bare mate verstoren. Nu de uil ding van de fokkerij om bedi economische redenen noodzal is. dient het gemeentebestuur aan medewerking te verlenen. Drie andere leden van de coi sie zijn van mening, dat B. hun beslissing terecht hebbenl nomen. De thans geldende voorsch: van het bestemmingsplan latei verlenen van bouwvergunning toe. De heer Verboom kan aar eerder verleende medewerking P recht ontlenen op uitbreiding U zijn bedrijf. Verwacht moet worden daU nu gewenste uitbreiding niet laatste zal zijn, maar dat de Verboom na enige tijd behoeftk hebben aan verdere uitbreiding' de fokkerij. Uitbreiding van de kerij zal het landschap verstordj Op grond van artikel 9 van verordening op de commissie de beroepschriften moest de missie nu voorstellen dat de b(T vergunning voor de gevraagde breiding van de nertsenfok toch wordt verleend. B. en W. len de raad voor het beroepsc van de heer Verboom gegron verklaren en aan hem de bouvl gunning alsnog te verlenen be| dens de verklaring van geen zwaar van het provinciale besti1 SASSENHEIM Donderdag 29 gustus is het 60 jaar geleden i het echtpaar H. J. de Groo Wassenaar op het oude raadhui Sassenheim aantekende. De bri gom. afkomstig uit Warm kwam met z'n 21e jaar naar senheim. De bruid heeft hier hele leven gewoond. De heer De Groot werkte tot na militaire dienst in de bollen daarna in de bouwvakken tot Opper- en betonwerk was zijn maar ook in het grondwerk was thuis, wat bleek uit het feit dal in 1939 uitvoerder werd bij de Heidemij. Dit deed hij tot waarna hij bij Johan Speel weer in de bollen ging werken. 1946 tot 1966 werkte hij voor e rekening ook in de bollen. Hij toen 75 Jaar, vond het welletje deed z'n bedrijfje over aan één z'n zoons. Maar helemaal was h toch niet los van, want tot z'n jaar hielp hij nog volop mee kon men hem op z'n Solex Noordwijkerhout naar de tuin rijden. Maar toen ging het niet meer, want z'n gezichtsver gen liet hem in de steek. Mevrouw De Groot had tot 1 huwelijk een dag- en nachtdier in Oegstgeest. Bruid (80) en bruidegom (83) beiden goed gezond, al laat i gezichtvermogen van de laatstl wensen over. Het feest wordt op de trouwl dinsdag 17 september, gevierd Middags van 5 tot 6 uur U receptie in Het Bruine Paard, i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4